Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) StLui válasza c4 (#16400) üzenetére


StLui
veterán

Akkor nyilván kell akkora vászon, és pont erről is beszéltem. Nem a szoba mérete számít hanem a nézési táv. Ahogy azt sem tudod, hogy a 5,5x7,5-ös tetőtérben keresztbe vagy hosszában van az ülőgarnitúra, és az sem biztos, hogy faltól falig van a vászon leendő helye és a kanapé.
Kettőnk közül nekem van a nézési távnak megfelelő vásznam.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16402) c4 válasza StLui (#16401) üzenetére


c4
őstag

Mint írtam, meszemről nézem, mint 4 méter, még a THX szabvány szerit is simán közelebb mehetnék.
Házi-mozit és hifit csak hosszába helyezünk el. Keresztbe a lábunkat tesszük. :)

(#16403) StLui válasza c4 (#16402) üzenetére


StLui
veterán

Erről beszélek, kicsi a vásznad a nézési távodhoz, nekem meg nem kicsi :C
Valamiért nagyon kötekedni szeretnél, de nem megy.

Esetek többségében adott egy berendezett nappali, és oda beteszik a zenét, mozit ahogy tudják.
Amikor azt mondom valakinek, hogy először tegye le a ezeket, és utána tervezze köré a házat (legalábbis a nappalit), azt hiszi viccelek.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16404) Norbi 72 válasza StLui (#16399) üzenetére


Norbi 72
veterán

És nem hiányzik a mozifeeling?(Front+sub)

Kettőnk közül nekem van a nézési távnak megfelelő vásznam.

Meg nekem.260-ról 270-es kép. :DDD

(#16405) StLui válasza Norbi 72 (#16404) üzenetére


StLui
veterán

Tulajdonképpen most 5.0 van, nem vészes. Hozzászoktam, bár néha szoktam kérdezni a párom, hogy minek kapcsolta be a rádiót is, csak, hogy a led világítson, vagy hallgatja is (olyan halkan szól)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16406) c4 válasza StLui (#16403) üzenetére


c4
őstag

Nem akarok kötekedni.. Kicsi a nézési távom? Szerinted 4 méteres képet 6-7 méterről nézni kicsi?
De mint írtam, közelebb is ülhetek a vászonhoz.

(#16407) StLui válasza c4 (#16406) üzenetére


StLui
veterán

Fuss neki még egyszer, hogy mit írtam, már kétszer is :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16408) c4 válasza StLui (#16407) üzenetére


c4
őstag

Ma már nem futok.
Még ha azt írtad volna, hogy nagyobb a nézési távolságom a kelleténél..

[ Szerkesztve ]

(#16409) StLui válasza c4 (#16408) üzenetére


StLui
veterán

" kicsi a vásznad a nézési távodhoz,"
Ez akkor most mit is jelent? :F

De mindegy már. Te azt írtad, akkora szobába kicsi a vászon, én csak erre reagáltam, hogy honnan tudod milyen messziről nézi, és ennyi.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16410) c4 válasza StLui (#16409) üzenetére


c4
őstag

Írtam: ha akarok, közelebb ülök. ezen mit nem lehet érteni?

Meg sem említettem az, hogy milyen távolságra ül .Annyit írtam, abba a nagy helyiségbe elférhetne nagyobb kép.

[ Szerkesztve ]

(#16411) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Van valakinek tapasztalata: DARBEE DVP 5000?

(#16412) devil-k válasza Spuri2000 (#16411) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egy cikk az AV-Online-ról.

- mozi bolondéria -

(#16413) Spuri2000 válasza devil-k (#16412) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Én is olvastam! Inkább fórumozói tapasztalatok érdekeltek volna! Azt kicsit test közelibbnek érzem!

(#16414) xtremetuning válasza c4 (#16388) üzenetére


xtremetuning
addikt

Most jöttem ki onnan. Jó sz@r is volt a kép.....(meg a hang)... :(

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16415) devil-k válasza Spuri2000 (#16413) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sokáig gondolkoztam, hogy veszek egyet, de aztán letettem róla, mivel a Sony vetítőmben van Reality Creation, ami valami hasonló elven működik, mint a Darbee. Arról nem is beszélve, hogy elég borsos az ára ennek a kis "kütyünek". Szerintem, nem sokan használnak itt ilyet, bár az Oppo BD lejátszóknak is van egy típusa, amitől már megtalálható a beépített Darbee.

Mondjuk gondolkoztam olyanon is, hogy megrendelem és ha nem jön be, akkor visszaküldöm 14 napon belül, de szeretek fair lapokkal játszani, így letettem erről az ötletről, mivel különösebben nincs is rá szükségem, csak a kíváncsiság hajt, mint mindig.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#16416) xtremetuning válasza AVhelper (#16364) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Ha valaki tényleg azt szeretné, hogy a képből jöjjön a hang" erre egy normálisabb proci képes anélkül, hogy eldugnám a centert.... :U

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16417) AVhelper válasza Turbo73 (#16398) üzenetére


AVhelper
senior tag

Igazad van!

Feltúrtam az internetet, és tényleg az EH-TW7200 nem tartalmaz DeepBlack technológiát, legalábbis eszerint:
ezen az oldalon kell rákattintani a COMPARE THE EPSON 3D PROJECTOR SERIES gombra és feljön egy összehasonlító táblázat.

Korábban azt olvastam az eddig általam megbízhatónak tekintett Cine4Home TW6100 és TW7200 összehasonlító tesztjében, hogy az utóbbiban benne van a DeepBlack. Ez tévesztett meg.

Na és persze néhányszor már vetítettem az EH-TW7200-vel, és nagyon jó a feketéje.

(#16418) AVhelper válasza xtremetuning (#16416) üzenetére


AVhelper
senior tag

Persze, van "Center Lift" vagy "Dialog Lift" funkció már az AV vevőerősítők többségében is, de azért az nem ugyanaz, mint amikor a széles vászon mögül létrehozott front hangképben pont onnan szólal meg valami, ahonnan az a képen is látható.

(#16419) xtremetuning válasza AVhelper (#16418) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nagyon nem egy dologról beszélünk. Nálam onnan jön a beszédhang, ahonnan beszélnek. Robbanás simán a vászon mögül. Ez szimpla tér ábrázolás, pozícionálás, mindenféle trükk nélkül.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16420) bajnokpityu válasza AVhelper (#16418) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hangban nem vagy annyira jártas úgy látom, mint az epzon projik világában.

nem kell utólagos processzálás ehhez, csak szimplán jó forrás, és jó beállítás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16421) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Finoman megjegyzem : próbáltam pár hangáteresztős vásznat.
SMX, Stewart, Da-Lite, EliteScreen - Még egyik sem győzött meg. Pedig volt 10 millás árú, nem egy.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16422) HVp213


HVp213
csendes tag

Sziasztok!

Optoma HD26 vagy BenQ W1070 esetleg lcd Epson EH-TW5200?
van valakinek tapasztalata az Optomával?

(#16423) HVp213 válasza HVp213 (#16422) üzenetére


HVp213
csendes tag

vagy ez: Optoma HD141X

(#16424) c4 válasza xtremetuning (#16421) üzenetére


c4
őstag

Sima lakásba gyártott hangfalakkal nem is nagyon lehet egy vastag vászon mögül hangnyomást elérni.

Sajna a magyar mozik olyanok, amilyenek. Azért van 1-2 terem, ami "jól" szól.

(#16425) AVhelper válasza bajnokpityu (#16420) üzenetére


AVhelper
senior tag

Rosszul látod!

(#16426) xtremetuning válasza c4 (#16424) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor biztos én nyúlok bele mindig ezekkel az imax termekkel.... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16427) TwentyFour


TwentyFour
tag

Lehet, hogy buta kérdés, de: W1070-en a "lencsekupak"-ot (nem tudom mi a szakszerű neve :D ) mennyire ajánlott mindig visszatenni használat után? Azért kérdem, mert ezen a projin a "kupakot" a lencse végére kell ráhúzni, ami azzal jár, hogy ezáltal hátrafele tolom a lencsét és elmászik a fókusz zoom. Vagy csak én bénázom vele? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?
Hétvégén fogom felfúrni a falra a projektort, csak ez a probléma már most a "teszteknél" feltűnt, és intenzív használat mellett nem szeretném minden filmezés után állítgatni...

[ Szerkesztve ]

(#16428) bajnokpityu válasza AVhelper (#16425) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mivan, epzont nem vágod, vagy a hangot nagyon?

Én kérek elnézést.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16429) TwentyFour válasza TwentyFour (#16427) üzenetére


TwentyFour
tag

(Közben rájöttem, hogyha a zoom elmászik, akkor a fókusz is... :B :D )

(#16430) szepi0808 válasza Spuri2000 (#16411) üzenetére


szepi0808
senior tag

Cecilnek volt 1070-nel, szerintem jó lehet. A Sony RC-je is tetszik, ami hasonló és sok részletet előhoz.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#16431) xtremetuning válasza bajnokpityu (#16428) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ő mindent vág, mint bálna f@sza az iszapot. Jó pénzért még tanácsot is ad.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16432) StLui válasza xtremetuning (#16426) üzenetére


StLui
veterán

"termekkel...."

Hol van ilyen az Arénán kívül?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16433) xtremetuning válasza StLui (#16432) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én mindig csak az arénába járok arénázni.
Van egy haverom, aki rávesz, hogy menjek el, de állandó csalódás a vége.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16434) bajnokpityu válasza szepi0808 (#16430) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hifiben nagyon félek ezektől a mesterségesen felnagyított részletektől. Torzításnak hívjuk, ha nem az jön ki, ami be.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16435) cuko válasza #95590400 (#16392) üzenetére


cuko
aktív tag

Köszi a választ! :R

Mi az alsó szint, ami már ajánlható szerinted?
Használtból sem lehet kifogni jót ebben az árkategóriában?

(#16436) AVhelper válasza bajnokpityu (#16428) üzenetére


AVhelper
senior tag

Miután cirka 25 éve foglalkozom professzionális hanggal, 1997-ben terveztem először 5.1 csatornás lehallgató rendszert egy stúdióba, ezért értek hozzá valamicskét.

De, ha azon akarsz versenyezni, hogy melyikünk mihez nem ért, akkor Te győztél!

(#16437) Spuri2000 válasza TwentyFour (#16427) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Én nem baszakszom vele! Ugyanez a helyzet nálam is, de mióta felszereltem a falra le van szedve!

(#16438) xtremetuning válasza AVhelper (#16436) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ilyen profi vagy és csak azt tudod elképzelni, hogy "center lift" illetve vászon mögé elhelyezett centerrel lehet elérni, hogy a hang a vászonról (is) jöjjön ??? :U

Még jó, hogy el lehet bújni ezek mögé a kijelentések mögé : 25 éve ezzel foglalkozom.... :D - erre mondaná megboldogult matek tanárom : nem sok ragadt rád ! :))

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16439) devil-k válasza Spuri2000 (#16437) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pedig nem ártana ha ráraknád, ha már nem használod a vetítőt. Pontosan a por ellen (is) véd. Bár ha olyan helyen van, ahova sokat kell mászni, akkor lehet én sem másznék fel mindig.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#16440) StLui válasza TwentyFour (#16427) üzenetére


StLui
veterán

Nem rakom rá lassan egy éve, állandóan elállítottam vele, meguntam.
Természetesen nyilvánvaló, hogy rá kéne rakni.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16441) bajnokpityu válasza AVhelper (#16436) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Írd már ki aláírásba, légyszi, hol vegyek epzont

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16442) xtremetuning válasza bajnokpityu (#16441) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pityu fiam, Te sosem tanulsz. Azt majd privátban kapod.... :P

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16443) szabzol


szabzol
csendes tag

Bár már fent kérdezte valaki, de nem kapott választ: van esetleg valakinek tapasztalata Optoma hd26-os géppel. Gondolom ö is az edigitalos akció miatt kérdezte, ott most 199e. Projektor centralon elég jól értékelik, top 10 ben elsö hely az 1500$ alatti gépek között.

Köszi

(#16444) AVhelper válasza xtremetuning (#16438) üzenetére


AVhelper
senior tag

El se tudod képzelni, hogy mi mindent tudok elképzelni (és megvalósítani).

De arra sajnálom az időt, hogy a felszínes minősítéseitekkel és trollkodásaitokkal foglalkozzam.

Ha nincs egy adott szakmai témában érdeminek tekinthető, érveket tartalmazó, vitaképes hozzászólásod, akkor engedelmeddel tőlem a továbbiakban ne várj reakciót rá.

Az utóbbira eklatáns példa #16421 nagyarcú bejegyzésed, miszerint az általad kipróbált "10 millás árú" SMX, Stewart, Da-Lite, EliteScreen hangáteresztős vásznak téged nem győztek meg. Ebből ugyan nem tudja meg senki, hogy mi nem tetszett neked ezekkel a vásznakkal kapcsolatban, így aztán véleményed nem is tekinthető mérvadónak.

Az ezt olvasó többi fórumtárs kedvéért érdemes megemlíteni, hogy az említett neves vetítővászon márkák biztosan nem azért gyártanak hangáteresztő vásznakat, hogy aztán azok a raktáraikban porosodjanak. Nem is porosodnak ott, mert jó haszonnal eladják azokat. Vannak ugyanis olyan igényes megrendelők, akik nem szeretnének hangsugárzókat látni házimozijuk vetített képe közelében sem, így aztán azokat célszerű elrejteni a vászon mögé. (Ezt csak azért, hogy tudja mindenki, mi értelme van még az ilyen vásznaknak, és hogy legyen értelme ennek a bejegyzésnek.)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.