Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) xtremetuning válasza madgie (#17750) üzenetére


xtremetuning
addikt

:DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17752) Spuri2000 válasza AVhelper (#17689) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Trapézkorrekcióval csodákat lehet kihozni a gépből! Nekem ez sikerült W1070-en!

(#17753) Norbi 72 válasza Turbo73 (#17728) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem,a W5000-ről beszéltünk. :U

(#17749) Pá Nekem 1.0-ás vászon van az 1070-eshez,de eljátszottam a gondolattal,mivel van bőven fényerő,milyen lenne egy 0.8-0.9-es vászonnal.A helyedben megnézném valahol,ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#17754) PNP válasza Spuri2000 (#17752) üzenetére


PNP
őstag

Meglepne. Trapézkorrekció egy digitális torzítás, nyilván kerülendő, de elszíneződést biztosan nem okoz. A lila-zöld színhiba tipikusan kromatikus aberráció.

(#17755) yodamastah válasza madgie (#17750) üzenetére


yodamastah
őstag

Jól teszed :)

(#17756) AVhelper válasza Spuri2000 (#17752) üzenetére


AVhelper
senior tag

Én elhiszem, hogy a trapézkorrekció sokat árthat a képnek, de konvergenciahibát - definíció szerint - biztos nem.

(#17757) Heraldry


Heraldry
tag

Benq W1300-hoz kapott 3D szemüveget (model: Benq new 3D glasses II) nem tudom tölteni. USB kábellel táplálva film közben viszont működik. Akinek ilyen típusa van megírná, hogy töltés közben milyen led világít (vagy villog)?

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#17758) Sefter válasza Heraldry (#17757) üzenetére


Sefter
veterán

Ha nem lehet tölteni ,de usb-ről jó, akkor szar az akksija..

Psn ID: sefter_hun

(#17759) pitypang18


pitypang18
tag

Trapézkorrekció használatával mennyire romlik a kép minősége?
Plafonra szeretném felszerelni, de így mindenképp kell a korrekció. Gondolom, akkor mindenki használja ezt a funkciót, akinek plafonra van konzollal rögzítve.

(#17760) válasza pitypang18 (#17759) üzenetére



addikt

ez engem is érdekel

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#17761) Spuri2000 válasza PNP (#17754) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Pedig nekem volt elszinezôdés. Nem számottevô, de észre lehetett venni.

(#17762) Madwe válasza pitypang18 (#17759) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem kell plafonról mindenkinek. Nekem 3.3m a belmagassag, kb 1m a konzol ami tartja + kis lens shift, s máris tökéletes helyen van a kep, egyenesen vetítve.

[ Szerkesztve ]

(#17763) c4 válasza pitypang18 (#17759) üzenetére


c4
őstag

Átskálázza a teljes képet a projektor, így a natív megjelenített képpontok száma változik. Aki nem használja ezt a funkciót az általában belógatja mennyezetről egy hosszabb szárú tartóval. Hogy az átskálázásból ki mennyit lát, pláne, ha azt sem tudja, hogy trapézkorrigált a kép azt nem tudom. A kép körüli szürke keret nagyobb lesz az biztos. Ha valaki túlvetít, azaz a fekete sávra kihúzza a képet, az nem lát ebből semmit.

(#17764) Dexar007 válasza Madwe (#17762) üzenetére


Dexar007
veterán

Mivel vetitesz,es a kep felso ele hany centire van a plafontol?

Give me your cum,bull!

(#17765) pitypang18 válasza Madwe (#17762) üzenetére


pitypang18
tag

Közben rájöttem a hülyeségemre, ugyanis azt kivettem a számításból,hogy úgy meg kell fordítani a projektort,és máris nem felfelé fog világítani :))))

(#17766) lajthabalazs válasza Madwe (#17762) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én nézegettem a plafonról lógó tartókat, a nappaliba 120cm kellene, de a legnagyobb, amit találtam, az 60cm-es volt, ezt vettem a hálóba és arra gondoltam, hogy mivel a projektor könnyű, belefér, hogy egy haverral beheggeszttetek, 60cm-t a fix részébe, de egyszerűbb volna, ha lenne hosszú szár.

(#17767) joda30


joda30
csendes tag

hello sziasztok mi a véleménytek uc30 kinai projektorrol? 3 mtávolságrol kéne 2m kivetités

(#17768) Madwe válasza Dexar007 (#17764) üzenetére


Madwe
nagyúr

w1070, kb másfél méterre lehet a plafontól (valamivel kevesebb)

(#17769) yodamastah válasza joda30 (#17767) üzenetére


yodamastah
őstag

Ipari hulladék.

(#17770) Dexar007 válasza yodamastah (#17769) üzenetére


Dexar007
veterán

Kalibralo mesterektol kerdezem.: Projektoroknal is 0-ra kell tenni az elesseget?

Give me your cum,bull!

(#17771) c4 válasza Dexar007 (#17770) üzenetére


c4
őstag

Gyári beállításon hagyd kalibrációhoz. Ha már nem tudod, milyen érték gyárilag, keresd meg a resetet a menüben és az visszaállít mindent abban a presetben.

(#17772) devil-k válasza pitypang18 (#17759) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nálam nincs se trapézkorrekció, se lens shift, mivel be van lógatva tisztességesen konzolon a vetítő és pont a vászon közepét böki a lencse. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#17774) milszab


milszab
senior tag

Azért kíváncsi lennék hogy egy full fekete szobában, hogy teljesítene egy W1070-es. Most én próbáltam a vászon feletti rész kicsit sötétíteni, de sokat nem javult a helyzet, mer ugye az egész szoba kompletten veri rá vissza a fényt. Valaki aki esetleg így használná? Tapasztalat? :)

(#17775) bbmt válasza milszab (#17774) üzenetére


bbmt
senior tag

Jól teljesít!
Én a nappali egyik sarkát alakítottam át mozi részleggé, a vászon felett 3 métert festettem barnára a mennyezetből és az oldalsó fal pedig barnás Flotex (by Szepi) folyékony tapétát kapott, szintén 3 méter hosszúságban, illetve a fix vásznat tartó fal is Flotex-el lett lekenve. Hatalmasat javult a kontraszt, a színeken pedig a kalibrálás segített sokat.
Régebben konkrétan olvasni lehetett mozi közben,most már a világos jeleneteknél sem tudnék, annyira kevés a visszavert fény.

A kanál a gyengék villája

(#17776) dunkel válasza bbmt (#17775) üzenetére


dunkel
őstag

Megmutatnád milyen lett a végeredmény (szoba)?

(#17777) bbmt válasza dunkel (#17776) üzenetére


bbmt
senior tag

Katt

A kanál a gyengék villája

(#17778) devil-k válasza bbmt (#17777) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, igen. Egy ilyen "denevérbarlang" sokat javít ám a kontraszton. :K

- mozi bolondéria -

(#17779) bbmt válasza devil-k (#17778) üzenetére


bbmt
senior tag

jaja :D ez csak a nappali 1/4 része, a többi megmaradt vajszínűnek így elég világos, ezért adott az asszony is engedélyt rá :D

A kanál a gyengék villája

(#17780) dunkel válasza bbmt (#17777) üzenetére


dunkel
őstag

Kösz!

(#17781) Dexar007 válasza devil-k (#17778) üzenetére


Dexar007
veterán

En pedig most nem tudom mit csinaljak.Tegnap megint szorakoztam a projival,es rajottem,hogy eddig egermozit neztem,meg ezzel is,mivel csak 80-90"-os kepet vetitettem 3 meter kornyekerol. Viszont a nappali masik vegeben,ahol van a kacatszekrenyunk mindenfele üveg csillamfaszlamaval megkapolva,onnan mar 3.3 meter szeles kepet is ossze tudok hozni.Ami mar megint csak mas kategoria. :DDD A szekreny egyebkent 6 meterre van,4-5 polccal,igy tetszolegesen lehet valtoztatni a magassagot,sot meg akar azt is meg lehetne oldani,hogy vagok neki egy kis rest ahol kikandikal a feje,es akkor a hangjat sem fogom hallani.
A gond most azt,hogy most mar lattam milyen lehetNE..viszont 3 meter szeles kep kozelebe se tudnek menni egyik szobaban sem,mert meg a 2 is necces.

Egyebkent ekkor jottem ra,hogy a mi nappalink vetitesre van teremtve. ;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#17782) dunkel válasza Dexar007 (#17781) üzenetére


dunkel
őstag

Leírtuk már sokan sokszor: nem a vászonméret a lényeg, hanem a betekintési szög.
3 méterről a 80" nyilván kevés, közelebb kell menni hozzá.

(#17783) devil-k válasza dunkel (#17782) üzenetére


devil-k
nagyúr

Attól függ. Én 16 nm2-n, 3 méterről vetítek 83"-as képet, de "csak" azért ekkorát, mert a szobába fizikálisan nem fér be nagyobb vászon és nem tudom az udvarra kirakni a vetítőt. :D Nyilván ha olyan nagy a szoba, ahol lehetne 110"-e képet is vetíteni, minden szívdobogás nélkül olyat néznék. Ha Dexar007 fórumtárs tud 3 méter széles képet vetíteni, akkor olyat vetítsen, ne legyen hülye. ;]

- mozi bolondéria -

(#17784) Dexar007 válasza dunkel (#17782) üzenetére


Dexar007
veterán

Ezzel azert vitatkoznek.65"-os plazma sem kicsi ha beulok 1.5 meterre (mikozben thx ajanlas szerint tavolabb,2 meter kornyekere kene).
De akkor is teljesen mas kategoria 330 centi szeles kepet bamulni,meg ha kategoriakkal is gyengebb a kepe mint a tv-nek.
Ennyi erovel folosleges a proji,ilyet kell venni,hogy meg legyen betekintesi szog..: [link]
;]

Give me your cum,bull!

(#17785) yodamastah válasza Dexar007 (#17770) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát ez a kérdés nehezen értelmezhető. De ha a 0 alatt azt érted hogy ne legyen sharpen akkor a rövid válasz: igen.

A hosszabb:

BD forrással általában egy kis sharpent elbír a kép. Vetítő düggően van amelyik kifejezetten kéri :) Pl egy .95'' DC4 DMD-s projektroron nem fogod érezni hogy kéne a sharpen, míg egy .65'' DC3-on sokkal inkább. Vagy a Sony/JVC meg is szereti a sharpent. Csak aztán óvatosan a sharpennel, el tudja venni a kép természetes, filmszerű jellegét. Nem szabad összetéveszteni az élességet a részletgazdagsággal. Lehet egy kép szép részletgaztag úgy is hogy nem vágnak az utólag kiemelt kontrasztos élek mint a beretva.

Nameg azt sem árt figyelembe venni hogy sharpen és sharpen között minőségben elég nagy különbségek tudnak lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#17786) Pro Koryak válasza Dexar007 (#17784) üzenetére


Pro Koryak
addikt

még jó hogy 1,5m-ről nézve nem lesz kisebb a 65" képátló, mint 2m-ről nézve.

3m-ről valóban kevés a 80".

pár napja még vissza akartad küldeni a projit. most már megfelelő lenne a gyengébb képminőség?

(#17787) Dexar007 válasza Pro Koryak (#17786) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem tudom,hogy ezt,hogyan sikerult kikovetkeztetni. Thx ajanlas szerint 65"-os kepet 195 centirol kell nezni,hogy meglegyen a "mozihatas". En neha 1.5 meterre is be szoktam ulni,ekkor meg inkabb megvan a mozihatas,de akkor sem olyan kategoria mint 330 centi szeles kepet bamulni 4-5 meterrol.-- Ugye fentebb arrol volt szo,hogy mindegy a kepmeret,csak a betekintesi szog legyen meg. Erre irtam,hogy akkor folosleges a projektor,es a tv.Kell venni egy oled kijelzos telefont,es kartondobozbol osszeallitani a fejedre valo kepet.

Egyebkent eddig is megfelelo volt,mert a meret karpotol.Ettol fuggetlenul vissza fogom kuldeni,mert csak tesztelni vettem.Aztan pedig majd eldontom,hogy uj benq,vagy regi mitsu hc 7800-9000 vagy esetleg sony hw30.

yodamastah
.: Csak azert kerdezem,mert neztem w1070-es kalibralt beallitasokat ( tudom,hogy azokat folosleges atvenni), viszont csodalkoztam,hogy az elesseget a gyari 7-esen hagytak,pedig HD anyagnal elvileg nincs jelentosege.

devil-k Valaki kiszamolta fentebb,hogy 15 oranal 740 Ft-tal csokkent csak az erteke,ekkor felbatorodtam. ;]
Hetfon megy amugy vissza.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#17788) devil-k válasza Dexar007 (#17787) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hány órát toltál bele eddig a vetítőbe? :D

- mozi bolondéria -

(#17789) Pro Koryak válasza Dexar007 (#17787) üzenetére


Pro Koryak
addikt

talán ebből:
"65"-os plazma sem kicsi ha beulok 1.5 meterre (mikozben thx ajanlas szerint tavolabb,2 meter kornyekere kene)."

esetleg még van eladó pana 5000, 4000 ... avx-en.

[ Szerkesztve ]

(#17790) Dexar007 válasza Pro Koryak (#17789) üzenetére


Dexar007
veterán

Felreertetted vagy en irtam felre. ;] A lenyeg itt az lett volna,hogy meg a thx ajanlasnal is kozelebb ultem,megsem volt meg az az elmeny,mint 150"-on.Pedig elvileg mindketto kellokeppen betolti a latoteret.

Give me your cum,bull!

(#17791) devil-k válasza Dexar007 (#17790) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért egy TV és egy vászon nem egy liga, más élmény. Sokan nem hiszik el! :D

- mozi bolondéria -

(#17792) Dexar007 válasza devil-k (#17791) üzenetére


Dexar007
veterán

Attol felek,ez olyan vita mint a kepminoseg vs kepmeret.
Egyik oldalon a .: Mindegy mekkora a kepmeret,csak legyen meg a 40 foknal kisebb latoszog.Igy akar egy babameretu telefonkijelzo is lehet mozielmeny. A masik oldalon pedig a ,,rohadtul nem mindegy,mekkora az a bizonyos kep". ;]

Give me your cum,bull!

(#17793) lajthabalazs válasza Dexar007 (#17784) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Tényleg számít a méret is, nem csak a betekintési szög. Amikor a hálóba próbáltuk meghatározni, mekkora legyen a kép, szomorúan tapasztaltuk, hogy a betekintési szög nem lesz nagyobb, mint a mostani, ölben 17"-os laptop megoldásnál. És mégis teljesen más élmény. Talán a mocorgás miatt. Ha 3m-re egy 2m-es képtől kicsit balra, kicsit jobbra igazgatja magát az ember, nem nagy különbség, viszont 60cm-re egy 40cm-es képtől "kilép" a képből, nem annyira immerszív az élmény. És ott van a fókusztávolság.

Aztán persze ott vannak ezek.

[ Szerkesztve ]

(#17794) dunkel válasza Dexar007 (#17784) üzenetére


dunkel
őstag

Projektor topikban vagyunk, nem tudom, hogy jött ide a TV meg a telefon kijelző amikor 2m és 3m széles vetített képről volt szó. Ja de, tudom, szeretsz trollkodni. Nem baj, aki akarta megértette. :)

(#17793) lajthabalazs
Na, van már ölbe laptop is, folytassátok még kérlek a sort. :B

[ Szerkesztve ]

(#17795) Dexar007 válasza dunkel (#17794) üzenetére


Dexar007
veterán

Na vajon,hogy jott ide? :U Ez lesz a hazi feladatod.

Puska.: Mindegyiken filmet nezunk,es mindegyikre hasonlo ajanlasok vonatkoznak.

Av-online szerint a kep szelessegenek 1.5x-ese a megfelelo nezesi tavolsag.
A gond az,hogy 100 centi szeles kepet 1.5meterrol nezni,nem olyan mint 300 centis kepet 4.5 meterrol.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#17796) yodamastah válasza Dexar007 (#17787) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát a gyári 7es állás simán lehet hogy minimális mennyiségű élesítésnek felel meg. Ezért írtam hogy nehezen értelmezhető a kérdésed, mert egyes vetítőknél a 0 érték homályosítást jelent (pl: 0=homály, 5=nulla élesség, 10 max élesség) :)

[ Szerkesztve ]

(#17797) Gigi01 válasza yodamastah (#17796) üzenetére


Gigi01
őstag

Dexar007 ha a BenqW1070-re kérdezte,ott a 7-es,a középállás,tehát 0-14-ig állítható emlékeim szerint.
És az én észrevételem,hogy a 7=0 élesség. :)

(#17798) yodamastah válasza Gigi01 (#17797) üzenetére


yodamastah
őstag

Igen erre gondoltam én is :)

(#17799) Gigi01 válasza yodamastah (#17798) üzenetére


Gigi01
őstag

Én arra lennék kiváncsi,a hozzáértők mennyire javasolják a brilliant color-t?
Az Optoma-nál nem szerettem,ott kikapcsoltam,egyenlőre a Benq-nál is kilőttem.

(#17800) bbmt válasza Gigi01 (#17799) üzenetére


bbmt
senior tag

Nálam a kalibráláskor első dolgok közt volt azt kikapcsolni.

A kanál a gyengék villája

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.