Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) devil-k válasza szepi0808 (#16098) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jól emlékszel. :K Köze nincs a megvakuláshoz, még a legelején sem, azóta már van benne kb. 100 óra. A fekete szintre sincs panasz egyáltalán, sőt többen is kérdezték, hogy mit csináltam, hogy ilyen jó a fekete?

- mozi bolondéria -

(#16102) Madwe válasza devil-k (#16101) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát, ha jól sejtem, denevérbarlangot, feketével, ameddig a szem ellát :D?

(#16103) devil-k válasza Madwe (#16102) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez az, hogy nem! :) A plafon nagyon sötét barna, az oldalfal világosabb valamivel.

- mozi bolondéria -

(#16104) z123456789 válasza devil-k (#16087) üzenetére


z123456789
addikt

(#16087) devil-k
1. Na, nekem a nézési és vetítési távolság max 2.50 lehet. Ha túl nagy vásznat veszek, az sem jó nem?
2. A 3D-t még mindig nem értem, mert nálam ugye a TV-vel kapcsolódik össze a szemüveg ha érzékeli a 3D anyagot. Viszont itt nem fog a TV menni. :F
5. igaz is, lehet hogy azon a pár ezer Ft-on már nem érdemes spórolni.
6. Ő az a Szepi aki itt is Szepi? :D Mert akkor elég jó referenciákkal rendelkezik. :D
Igazából csak bele akarok kóstolni a dologba, mert ahogy írtam még a sub is hiányzik a rendszerből, továbbá meg vagyok kötve elhelyezés szempontjából. :) Ezért tényleg csak az alap eszközökre szánnék pénzt. Ezért is írtam a BenQ-t. Ez az a Grandview?
9. Mondjuk konkrétan az 1070-nél (akinek ilyen van vélemény?)
10. Itt azt írja 30-33 dB. Az még elfogadható mit gondoltok?
11. ez remélem gyári kialakítás, nem kell még elmennem méh telepre is. :U
12. A kifutó az azt jelenti mint ezen a képen az a fekete rész felül? Mert akkor így már értem. Illetve ahogy a képemen is látszik a projektort le tudom kb 50 cm-re lógatni. Esetleg van olyan konzol ami állítható?
13. Azt tudom hogy 1.1 a nézési távolság, de most akkor "nem szoktam 3D-s filmeket nézni" vagy "Még inkább" élvezed? :D

(#16088) szaszlaci
Igen tudom a SUB témát, ezért is kezdtem el utána járni, hogy beszerezzem. :B

2. Akkor végül is a projektornak is 3D képesnek kell lennie? :F
3. Ő lesz az?
6. Sajnos csak a TV elé tudom leereszteni ahogyan a képen is jelöltem. Létezik olyan ami leeresztős, és merevített a szél? Gondolom nem. :F Vagy?
10. Benq 1070? Annál milyen megoldást kell alkalmazni?
11. Mármint az oldalfeszítést vagy komplettan a vásznat?
12. Erre van a már emlegetett hosszabb kifutós vászon?

(#16095) szepi0808
Szia! Ha tényleg te vagy az az másik fórumról, akkor először is gratula a projektjeidhez! :)

6. A keretes alatt azt érted hogy fix ugye? Mert az sajnos jelen esetben kivitelezhetetlen. :S
Ezek a gain-es dolgok nekem még magasak, totál új vagyok. Persze elhiszem, csak győzzek majd keresni megfelelő vásznat.

(#16098) szepi0808
(#16099) c4

Ezekhez meg nem tudok mit hozzászólni. Azt látom hogy a BenQ-hoz 2000 Lumen-t írtak.

Amúgy egy vázlat az elképzelésemről. Az első kép kicsit torzít.

[ Szerkesztve ]

(#16105) szaszlaci válasza szepi0808 (#16098) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tegyük hozzá, ez nagyon erősen ízlés kérdése. A gyakorlati 1000 Lumen környékéről beszéltem, ahol nem túl nagy képnél erősen szürkét tartok jónak. Mondjuk én valószínű 500 Lm-nél se mennék 1-es gain fölé, de hát ez megint csak az én ízlésem. Az már csak ilyen különc, hogy ha nincs nagyon, de nagyon sötét fal, akkor a vászonnál világosabb falat preferálom a vászon körül. Akkor tényleg úgy néz ki, mintha feketét vetítene a gép, hisz sötétebb, mint mellette a fal. Éjszakai jelenetnél nekem nagyon tetszett úgy az eredmény. Ezért is tartom ritka nagy butaságnak a fekete keretet a vászon körül, mert állandóan ott az összehasonlítás, hogy milyen rossz is a kép feketéje, ahhoz mérten.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16106) szaszlaci válasza #95590400 (#16100) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hány éve is mondod, hogy cserélnéd az LG-t, de valahogy még mindig jó és marad? :) Bár úgy tűnik, előbb cserélsz élettársat. Na de ez nem vicces.
Ami meg a csúcsszuper gépeket illeti, amit szerintem már nemhogy felső közép, de az alsó is teljesíteni tud, ha egymással hasonlítjuk.. (Persze ha reálisan nézzük, sok mindenben nevetségesek a milliós felső kategória gépei is.) ..na szóval szerintem már ezek is bőven kielégítenek átlag igényeket. Felbontásban nem látom nagyon sok értelmét HD fölé menni, legalábbis figyelembe véve az árakat. Csak azért ezt mondom, mert ahogy 8 – 10 éve mindenki HDMI-t akart a tévéjére is és a DVD-jére is (más nem számított), addig ma nagyon a felbontás ez minden téren. Holott a DVD is tud jól kinézni, a HD rip meg rosszul. Csak hogy ne menjünk messze a topiktól.

Egy Microvision ShowWX+ HDMI lézerprojektor az ügyködés tárgya, csináldmagad valószínű csak annyi lesz, hogy állvány hozzá és egy kis hűtés talán. Mert ez a projektor passzív.
Egyébként 15 Lumen és 848x480. :) Nem, nem ment el az eszem, legalábbis nem jobban, mint eddig. Majd ha lesz némi tapasztalat, írok róla. Beszereztem már, annyit mondhatok, amit évek óta irkálok, hogy a lézereké a jövő. Most már biztos vagyok benne, még ha konkrétan nem is ez a darab iskoláz le minden mást. Ez az elődje.

Ja és ritkán szólalsz meg, ahogy látom, tessék gyakrabban erre sodródni!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16107) devil-k válasza z123456789 (#16104) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, ő az a szepi! :K

Ne a nézési távolságot add meg elsőnek, hanem, hogy milyen távolról tudnál vetíteni. A THX szabvány pl. azt mondja, hogy amekkora az átmérő amit nézni szeretnél, azt oszd el 0,84-gyel. A kapott érték lesz a távolság, ahonnan még jól nézheted. A BenQ 1070-ről pedig itt találsz tájékoztatót.

"Igazából csak bele akarok kóstolni a dologba, mert ahogy írtam még a sub is hiányzik a rendszerből, továbbá meg vagyok kötve elhelyezés szempontjából."

Ez olyan, mint a tetoválás. Ha egyszer elkezded, nem bírod abbahagyni. :) Lehet, hogy a szub vásárlásával kellene kezdeni? Mert ahogy előttem is írták, mozi nincs szub nélkül! Igen, az a Grandview. Sokan használnak ilyen vetítőt és nagyon szeretik. Norbi72 is tud majd felvilágosítást adni, neki is ilyen van. Igen, az a kifutó, amire gondolsz. :)

- mozi bolondéria -

(#16108) Norbi 72 válasza devil-k (#16107) üzenetére


Norbi 72
veterán

Rajta vagyok. :)

(#16109) szaszlaci válasza z123456789 (#16104) üzenetére


szaszlaci
addikt

2. Nem mindegyik projektorral tudsz 3D-t, ezt ugye megnézed a leírásában. Meg utána olvasol értelemszerűen, milyen is ez a része is.

3. Igen, ő. Lehet, tud valami felújított gépet is, írj rá, ha gondolod!

6. Van olyan, ami leeresztős és feszített, ez az oldalfeszített. Ez is jelentős összeg az említett vetítő ára mellett.

10. Azt hiszem, lefele. Illetve ha a talpán van, akkor fölfele.

11. Ha nem oldalfeszített, akkor hullámosodni fog idővel. Ventilátor csak a keretre feszített és falra szerelt vásznat nem fogja mozgatni.

12. A hosszabb kifutó egy lehetőség, úgy használod fel, hogy az eredmény jó legyen.

Viszont szeretnélek megkérni, ne így válaszolj, hanem a válasz gombbal az adott hsz-re. Baromi nehéz így visszakövetni még nekem is, akinek reagálsz, hát még másnak. Ez egy szabály az egyszavas hsz.-ekre, hogy egybe írjuk. Ezt értelmezik félre már hosszú évek óta mindenhol, és lesz kaotikus tőle a fórum. Ez így simán legyen négy válasz és egy ötödik hsz az elképzelésedre!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16110) #95590400 válasza szaszlaci (#16106) üzenetére


#95590400
törölt tag

évekig használtam én is 854x480-as projit, mint sokan. nem volt az sem kellemetlen :)*
15 lumen is érdekes, hogy mekkora és milyen felületen szeretnéd.
a fekete maszkolással meg ugyan így vagyok, csak annyira eretnek megközelítés, hogy nem is mertem soha megemlíteni. de így, a coming out-od után már könnyebb. :DDD
egyébként
(*projektort egyébként gyakrabban cserélek, mint nőket, bár nem is én cserélem őket, ők cserélnek le. az én DIY projektem úgy tűnik az, hogy egy kalap szarból akarok várat építeni, aztán majdnem belefulladok, és lassan vergődöm ki a szartenger partjára. :DDD bár most terveztem egy másik DIY projektet, mondván, inkább buzi leszek, mert a női nem nem érdemel meg, de az egyetlen meleg ismerősöm óva intett, mondván, a másik oldalon még szarabb az egész :DDD szóval a DIY to gay projekt is ment a kukába :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#16111) szepi0808 válasza c4 (#16099) üzenetére


szepi0808
senior tag

Van vászon katalógusom, elküldöm neked és megnézed élőben miről is beszélek.
Nincs irányítottsága és csillogása és a nézési szöge megegyezik az 1.0, 1.2 gaines vásznakkal. Ellenben a szürkének van csillogása.
Én a saját tapasztalatomból kiindulva írtam a véleményem, tesztek próbák után, kísérletezzen más is és eldönti, ki melyiket válassza.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#16112) szepi0808 válasza z123456789 (#16104) üzenetére


szepi0808
senior tag

Igen én vagyok, és köszi.
Sajnos a Grandview vásznakra jól ráemeltek és annyit már tényleg nem ér, annyiért már van minőségibb vászon is több fajta anyaggal.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#16113) szaszlaci válasza #95590400 (#16110) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nekem az a legfőbb bajom a projektorokkal, amiért az előzőt is eladtam utód nélkül, csak már kiment a fejemből: nincs mit nézni. Az az összesen néhány általam jónak tartott film se igazán érdekel már. Szóval ez a mostani is annyira olcsó volt, hogy nem írom le, mert ha esetleg el akarom adni, egyből megkapom, hogy a vételár feléért és álljam a postát meg adjak ajándékot. Viszont lehet, ez is megy.

Amúgy meg tudod, hasonló a hasonlót vonzza, ismerős személyiségszerkezet és párkapcsolat terén is. Szóval csak óvatosan a homok haverokkal, mert lehet, mire jön a következő meleg nyár, már te is az leszel! :D

Ami meg a lézeres 15 Lument illeti, nem ugyan az, mint az UHP-s. Mondanám, hogy be kellene vezetni egy relatív Lument a lézeresekre, de hát már a Lumen is relatív. Egyébként diszperzit vagy kifeszített műszaki rajzlap. Vásznakra én akkor se költenék, ha lenne miből.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16114) z123456789 válasza devil-k (#16107) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor kb jól számoltam a THX leírás alapján is. Maximum 100"-os vászon kell nekem. :)
Tudom hogy függővé lehet válni, de hát miben nem ami JÓ? Először a TV-vel akartam eljutni egy bizonyos szintre, és tessék, már projektorokat keresgetek. A sub mindenképp meglesz, csak lehet hogy gatyaletolós bővítést szeretnék, illetve bevallom őszintén, a decemberben bízom hogy lesz valami akció minden fele. Addig kigyűjtöm hogy mit akarok megvenni.

(#16109) szaszlaci
Köszi.
Bocs hogy rosszul fórumozom, de nem akarom hogy 5 hsz-em legyen egymás után. Mert ez kb úgy nézne ki ha mindenkinek külön válaszolnék. És mivel sokan nagyon segítőkészek vagytok, nem akarok senkivel sem tiszteletlen lenni. Viszont most a név alá linkteltem amire válaszolok. :)

(#16112) szepi0808
Akár motorosban is?

(#16115) devil-k válasza z123456789 (#16114) üzenetére


devil-k
nagyúr

És befér a 100"-as vászon?
Itt számíthatsz vetítési távolságot és miegymást. Ha gatyaletolósat akarsz venni, akkor ne BenQ1070-t vegyél. :D Na jó, a TV-hez képest valóban az!

Egyébként ahogy most írtd a hozzászólást, az jó!

- mozi bolondéria -

(#16116) c4 válasza devil-k (#16115) üzenetére


c4
őstag

Epson TW-5200-at? :DDD

(#16117) devil-k válasza c4 (#16116) üzenetére


devil-k
nagyúr

Neeeeeem! EPSON-t neeee!!! :D

- mozi bolondéria -

(#16118) z123456789 válasza devil-k (#16115) üzenetére


z123456789
addikt

Hát...nem. :D KB szerintem teljesen jól számoltam azt hiszem. :D
75" átmérőre jön ki ha 2.88m-ről nézem. Az a nagyon maximum. Az ideális az a 2.5m-es nézési távolságra tervezett. Az meg 65" csak átlóban. Az igazából csak 38 cm-rel nagyobb a TV-mnél.
Akkor te mit tanácsolsz, milyet vegyek? Illetve továbbra is azt tartjátok hogy érdemes? :F

(#16119) devil-k válasza z123456789 (#16118) üzenetére


devil-k
nagyúr

Okés.

Az én szobám 16nm2-es, mivel itt oldalt van egy beépített szekrény így kb. 14 nm2 a "tiszta" méret. Így egy 83"-as vászon fért be, aminek a tokozata 215 cm, ha jól emlékszem. Fizikálisan ennyi fért be. Szóval hiába akarnék ebbe a szobába 100"-as vásznat, két dolog miatt nem fog összejönni:

1. Fizikálisan nem fér be a szobába.
2. A vetítőm nem tudja kivetíteni, mert a vetítési távolságon sem tudok változtatni, így is ki van centizve.

Igen, érdemes vetíteni. :)
Én nem ajánlok vetítőt, mivel nagy az ugrás árban és nem tisztem más pénztárcájában kutakodni.

- mozi bolondéria -

(#16120) Madwe válasza c4 (#16116) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát, a 200k-s belépő szint után az érdemi ugrán az a milliós kategória :) Ezért is best buy egy w1070pl, mert 5x annyiért van olyan, ami lényegében jobb...

(#16121) hm15 válasza z123456789 (#16118) üzenetére


hm15
senior tag

Úgyanígy Benq W1070-et nézegetek, 2.80m vetítési távolság, 2.60m nézési távolság, a vászon 90" környékén lesz, tehát 2m széles.

(#16122) CyDoN válasza Madwe (#16120) üzenetére


CyDoN
senior tag

vagy 500e körül a W7000+ :DD

(_._)

(#16123) Madwe válasza hm15 (#16121) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hamár, akkor én is: w1070 vetítési táv 3.20m nézési táv 3m 120"es vászonra (ha, amikor aktuális lesz végre a vászon, szepi tud ajánlani akkorát :D)

(#16124) hm15 válasza Madwe (#16123) üzenetére


hm15
senior tag

Motoros GV CNV-t szerettem volna 90" változatban, de eltűnt, illetve ami helyette kapható 100+ Áfa lett, ha jól látom. Amíg volt, az utolsó napokban jól megemelték az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#16125) Norbi 72 válasza Madwe (#16123) üzenetére


Norbi 72
veterán

:D

Én jövök:Vetítési táv 3 m,nézési táv 2.6 m 106"-os vászonra. :DDD

(#16126) devil-k


devil-k
nagyúr

Akkor én is jövök. :D

Sony VPL-HW55ES

Vetítési távolság: 3,1 méter
Nézési távolság: 3 méter
83"-as vászonra

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#16127) escape válasza devil-k (#16126) üzenetére


escape
aktív tag

Benq w1070 ismeretlen vetítési és nézési távolságra ugyanilyen méretű vászonra. :D

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#16128) z123456789


z123456789
addikt

Kösz srácok.
Asszem kezdhetem a költségvetést átszámolni. :D

(#16129) devil-k válasza escape (#16127) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez komoly? :D

- mozi bolondéria -

(#16130) Madwe válasza devil-k (#16129) üzenetére


Madwe
nagyúr

Most mit akarsz, legalább a projektor tipusát ismeri! :)

(#16131) escape válasza devil-k (#16129) üzenetére


escape
aktív tag

Nem ilyen módon, de komoly. Ki kell mérnem még a szobát, hogy merre hány méter, hogy lenne a legjobb elhelyezni a rendszert, esetleges átrendezést is ki kellene gondolni. Ha ez megvan, akkor ráérek számolni a távolságokat és a vászon méretet. Van egy teljesen üres fal, amire nagyjából bármekkora vászon elfér. Sőt, nem is vászon lesz, hanem bútorlap vagy feszített sötétítő(végső esetben festett fal). 1-2 hónap van még karácsonyig, addig nem akarok belevágni, hátha lesznek értelmes akciók. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#16132) Pro Koryak válasza z123456789 (#16128) üzenetére


Pro Koryak
addikt

akár használtak között is nézelődhetnél, mert baromi jó gépek vannak baromi jó áron!!!

pl. runco, mitsu, pana ...

(#16133) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Azt hiszem, tudok már használható véleményt a MicroVision ShowWX+ HDMI projektorról, így 24 óra után. Röviden: egyszerre csapnivaló és egyszerre ütős. Tulajdonképpen vállalható és szerethető, jó pár olyan előnnyel, aminek nincs konkurenciája.

Ami a hordozható felhasználását illeti, szerintem nehéz felvenni vele a versenyt, hisz nagyon kicsi, elvileg 1,5 – 2 órát bír egy feltöltéssel, elég fényes és jó képet ad, valamint nem kell fókuszt állítani, minden felületen éles.
Azonban én mozis célokra vásároltam, a hibáira fogok koncentrálni, de ez senkit ne tévesszen meg, valószínű bármelyik gépről tudnék leeeegalább ennyi negatívumot írni. 70"-os képről beszélünk, ami 1.5 méter szélességet jelent. Ezt kb. 180 centis vetítési távról tudja, tehát igen jó a nyitása.

Vállalható, de a képminősége nagy képnél elég gyenge. Nem pocsék, de ennél könnyű jobbat, persze annyi pénzért biztos nem, mint amennyibe ez kerül. Tehát ár/képminőség jó.

Minden technológiának megvannak a maga bajai, itt, ennél az első fecskénél a lézer sorok tartása a gyengéje. Van, hogy normál nézési távból időnként meglátni a sorokat, persze messze nem úgy, mint ahogy LCD tyúkhálónál a pixelrácsot. Nem tragédia, az a mintha láttam volna eset.
Ugyan ez igaz a fehérre, van, hogy elmászkál rövid időre és pirosas lesz. Ezt film alatt ritkán lehet észrevenni, azonban szövegszerkesztőnél rögtön szembetűnik.
Ide tartozik, hogy a fehér kép "zajos", olyasmi, mint mikor valaki nem csúcsminőségű VGA kábelt használ. Itt ez nagyon látszik, viszont film alatt semmi gond vele.
Van még a lézeres pezsgés, ami annyit tesz, hogy szintén fehér vagy homogén felületnél amolyan csillogósnak tűnik. Ahhoz lehetne hasonlítani, amit a TN monitor produkál fehér felületnél; meg az IPS is enyhén. (Betekintési szög természetesen 180 fokos, nem az elszíneződésre gondolok.) Film alatt ez jobban észrevehető, de csak ha viszonylag változatlan és homogén tartalom van, igazából nem különösebben zavaró jelenség. Ha bámuljuk és látni akarjuk, akkor sikerül, de szándékosan nem láttatja magát.
Jellemző még, hogy a kép oldalai nem egyenesek, hiszen itt egy kis tükör mozog, ami kirajzolja a teljes képet. Ha valaki tökéleteset akar, úgy ezt elfogadhatatlannak találja majd, egyébként meg lehet vele békélni, végső esetben kimaszkolható, hisz koherens lézerfény, nem lesz homályos a kitakarás.
Az alacsony fényerejű tartalomnál, ez nagyjából a 16-os fekete alatti részre vonatkozik, és tesztábráról beszélünk, csinál olyan trükköt, hogy összevon árnyalatokat. Egyszer úgy, hogy valahol csak az egyik színt csökkenti, tehát az ilyen nagyon sötét részen lesz valamennyi elszíneződés, valamint nem tesz különbséget pl. a 0 – 4 fényerősségű rész között. Ez igazából nem valódi probléma, hacsak nem túl kicsi és ezért túl fényes képről van szó, nem látni.
Ennyit a bajokról.

A fényerő jóval magasabb, mint amit 15 Lumen sejtetni enged, másképp van itt, mint a lámpás gépeknél. Ezzel a fényerővel, sötét helyiségben szerintem a 70" vállalható, fehér vásznon. Lehetne fényesebb, de nem vészes, kb. mint a moziban lenni szokott – már amennyire emlékszem, mi van ott – kicsit borongós a kép.
Kisebb képet nagyon nem néztem, de 50" szerintem már abszolút jó lesz. Kevéske környezeti fénynél a 70" is látható egyébként.
Azért ez nem kis teljesítmény pár Wattból!

60 Hz-es képfrissítéssel rendelkezik, azonban semmiféle vibrálást nem tapasztaltam, holott ilyen értékkel egy CRT monitor a nézhetetlen kategória. Itt más a helyzet.

A színei választható, hogy "Standard" legyen, vagy "Brilliant". Ez nem csak egy kis játék a feldolgozással, hanem sokkal több. Előbbi hozzávetőlegesen a szokványos színháromszögre igazítja a képet, igazából rendben is van, élénk, nem bajosan elrontott színek vannak. A másik viszont kihúzza akkorára, amit a lézerek tudnak, amit máshol nem hiszem, hogy láttunk már. Itt a piros magentás lesz, utána kell állítani PC-n, de valamit a projektoron is lehet. Különösebben nem foglalkoztam vele.
Valami ilyesmiről van szó, a nagy háromszög:

Az egyik, amivel viszont igazán nagyon domborít, hogy itt ki tudja kapcsolni a fényt pixel szinten, ezzel kvázi OLED szintű, végtelen kontrasztra tehetünk szert, ameddig a szoba engedi. Időnként és csak a sötét árnyalatoknál van valami kis túlfutás, de ezt csakis tesztábrán szúrtam ki.
Ahol pedig tényleg döbbenetes az eredmény, az a fekete, kevés világos részt tartalmazó jelenetek. Tényleg teljes a sötétség, csak az van kirajzolva, ahol van valami. Ilyet tudomásom szerint nem tud semelyik másik vetítő sem, működési elvükből fakadóan. Talán a CRT projektor igen. Szóval a (rajzolt) csillagos és, és tényleg csak a csillagok világítanak.
Egy nem saját kép, ha nem lenne egyértelmű, jobbra, és ezt tíz centis képen is produkálja, tényleg kikapcsol a lézer. (Ennyire egyébként nem horpadt az oldala.)

Végül ne feledkezzünk meg olyan dolgokról, hogy ez a gép elműködik egy USB port tápjáról, ami az akku kapacitás-üzemidő alapján 2.5 – 5 Watt, legfeljebb. Fogyasztást nem mértem. Egy átlag lámpás gép kb. százszor ennyit fogyaszt.
Ehhez tartozik az is, hogy passzív, nincs benne ventilátor. Teljesen csöndben van, ez nem kis szó, főleg, hogy a LED-es gépek se épp a hangtalanságukról ismerszenek meg. Nem kell takarítani, hisz zárt az egész.

Aztán ott van még a nagyon hosszú élettartam, ami sok tízezer óra. Ha sötét a kép, még több ugye.
A kapcsolása is rendkívül gyors, kb. 5 mp alatt ad képet, és még egy picit mintha világosodna a következő 10 – 20 másodperc alatt.
Ide tartozik, hogy nincs baj, ha áramszünet van, illetve ha ki-be kapcsolgatjuk.
A lézerek egyébként saját magukat kalibrálják az aktuális hőmérséklet és öregedés függvényében, mert van erre egy érzékelő bennük. Ami megint igen nagy szó; felteheti a kezét az a vetítő, amelyik tudja ezt, árkategóriától függetlenül.
Egyébként itt egy kép a zöld fényforrásról, érdekesség képen.

Végszóként azt tudom mondani, hogy ennyire olcsón legfeljebb valami szénné öregedett, sárga képű prezentációs gépet lehet venni 3000 órás lámpával, aminél ennek hússzor jobb képe van. Igaz, hogy összességében nem közelíti meg egy belépő mozis vetítő képét, viszont sötét jeleneteknél agyonver mindent. Amit produkál, az szerethető, ha nem is óriási, de elég nagy lesz, mindezt hangtalanul, jelentéktelen fogyasztás mellett és örök élettel. HDMI csatlakozós, úgyhogy rátehető bármi, ami tud 480p-t, vagy Apple cuccok telefoncsatlakozóval, ezt nem próbáltam, nincs ájfonom. Ja és ugye akkus, aki utazáshoz szeretne valamit, szerintem jobbat nem talál.

Ami engem illet, rá kellett jönnöm újra, hogy nem érdekel egy büdös darab film se, az előző gépemet is eladtam már, pedig annak abszolút elégedett voltam a képével. Szóval úgy néz ki, ez is ELADÓ. Dobozában, kábelekkel, karcmentes, asszem tuti akku.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16134) z123456789 válasza Pro Koryak (#16132) üzenetére


z123456789
addikt

Ha minden igaz pénteken megyek nézelődni Norbihoz. Meglátom mit tud a w1070 meg a GV vászon, és el tudom dönteni szükségem van-e jobbra. (Ha igen, akkor egy kicsit elodázom a projektet. :D )
Nézegettem a használt piacot, de szerintem te nem azokra gondoltál amiket én elérhetőnek találtam.
Viszont Vásznat láttam a méretemben. :)
Sony VPL-HS-2
Optoma H56A
Optoma H78
Optoma DS-9092PMG+ vászon
vászon
Benq W5000
BenQ W1070
Panasonic PT-AE4000
vászon legalul

[ Szerkesztve ]

(#16135) szabzol


szabzol
csendes tag

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok, mi lenne inkább jobb megoldás egy W1070-es projektor mellé: egy olcsóbb 80-90k 120"-os motoros vászon, vagy inkább a szépen glettelt és festett fal?

Mivel a TV és a projektor képe ugyanott lesz, így mindenképp el kell mozgatnom valamit, vagy a vásznat kell felhúznom a TV elől, vagy a TV-t süllyesztem le a fal elől lifttel.

Szóval vélemény?

(#16136) szepi0808 válasza szabzol (#16135) üzenetére


szepi0808
senior tag

Az olcsó kinai vásznak kb a festett fallal egyenértékűek.
Keretes vásznat nem tudsz elhelyezni? Hamár a TV tudnád liftezni.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#16137) szabzol válasza szepi0808 (#16136) üzenetére


szabzol
csendes tag

Végülis megondható. Tudnál ajánlani valami költséghatékony megoldást? :)

(#16138) szaszlaci válasza szabzol (#16137) üzenetére


szaszlaci
addikt

Festett fal, ha megoldható. Olcsó, nem hullámzik, minőségben meg jó, százezer alatt biztos nem kapsz olyan vásznat, aminél ne lenne jobb.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16139) #95590400 válasza szabzol (#16135) üzenetére


#95590400
törölt tag

motoros szürke vászon.

(#16140) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Ma megjött a 2 db 2m-es Inakustik Prémium HDMI kábel.

A Netdepo 5-öst érdemel, még nem találkoztam gyorsabb, korrektebb netes céggel!

Ma a Majmok bolygója 2. részét néztem délelőtt a régi kábelekkel, aztán beraktam az újakat. Nem akartam elhinni, de a szőrszálak, az alagutas részek, meg valahogy az egész kép fényesebb, természetesebb, részletesebb lett. Az árnyalatok, mintázatok, fatörzsek szebben mutatnak. Lehet becsap az agyam, és vakon nem tudnám megkülönböztetni, de azt hiszem ennyit megérdemelt a rendszerem.
Fém a csatlakozója, aránylag könnyen hajlítható. Ha jól láttam már vissza is emelték az árát.

(#16141) Pro Koryak válasza DjKoxi (#16140) üzenetére


Pro Koryak
addikt

milyent kaptál, ami a képen is szerepel(fonott) v a sima kék pvc külsejűt?

(#16142) devil-k válasza DjKoxi (#16140) üzenetére


devil-k
nagyúr

Üdv a klubban!

Nem hiszem, hogy ennyi embernek lenne placebója. ;)

- mozi bolondéria -

(#16143) DjKoxi válasza Pro Koryak (#16141) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A fonott, olyan mint a képen.

(#16144) #95590400 válasza devil-k (#16142) üzenetére


#95590400
törölt tag

akarsz játszani?
berakja valaki 20x-20x a két kábelt, ua-nál a 20 random képkockánál, te nem tudod, milyen kábel van ott, majd megnézed a 20 kocka hány százalékánál találtad el a kábeleket. ha sikerül 90% környékét adni, akkor az már nem placebo.

[ Szerkesztve ]

(#16145) Pro Koryak válasza devil-k (#16142) üzenetére


Pro Koryak
addikt

mond asszonykának valamikor suttyomban cserélje ki a hdmi kábelt a régire...

(#16146) sirdenis


sirdenis
tag

Vettem egy p62g-t. Olyan gondom van vele , h vagy a bal felső sarok tiszta focusnál vagy a jobb alsó. Olvastam , h vannak ilyen gyári hibásak és gyanítom én pont ezt fogtam ki, Ezzel akkor vissza is vihetem gariztatni vagy így jártam? :O

(#16147) Spuri2000 válasza sirdenis (#16146) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nem lehet, hogy nem párhuzamos a lencse a kivetített falra/vászonra?

(#16148) Madwe válasza DjKoxi (#16140) üzenetére


Madwe
nagyúr

Milyen projektor, erősítő párossal nézted? szerintem is több, szebb a részlet, pedig nagyon szkeptikus voltam sokáig :)

(#16149) devil-k válasza Pro Koryak (#16145) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem fogja már, mert már csőbe van húzva, a cső pedig az álmennyezetben. Mármint a kábel, nem az asszony. :D

- mozi bolondéria -

(#16150) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Ezt ajánlották cserébe egy gépemért, kérdés, hogy mennyit ér ez a gép?
Sanyo-PLCXU106

Amire esetleg használnám: [link].
Azóta nem jutottam semeddig sem a projektor témával... :B

Mást inkább ajánlanátok?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.