Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) #48613632 válasza gothic20 (#6899) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Egyre színikritikusa a Zyxel."

What?? :Y :))

[ Szerkesztve ]

(#6902) redbiro válasza #48613632 (#6901) üzenetére


redbiro
őstag

gondolom autocorrect telefonról.
szimpatikusabb lesz az:)

it never gets easier, you just go faster

(#6903) gothic20 válasza redbiro (#6902) üzenetére


gothic20
aktív tag

Igen autocorrect, minden nap egy új szót tanít :D Mindig elfelejtem kikapcsolni :B

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#6904) #48613632


#48613632
törölt tag

Gondoltam, hogy valami hasonló :)

Viszont van egy kérédsem. Zyxel NSA-310 torrent esetén hogyan tudok befejezetté tenni egy torrentet, ha nincs seed idő vagy adatmennyiség limit, hanem folytonos, tehát aktív marad.

(#6905) gothic20


gothic20
aktív tag

Még egy kérdés a Zyxel 310-es ben a venti folyamatosan megy vagy csak ha a hőmérséklet elér egy bizonyos szintet? Illetve mennyire hangos?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#6906) #48613632 válasza gothic20 (#6905) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát ez jó kérdés, én az UK-ban élek, tehát nincs kánikula, a venti viszont éppen forog. Következetesen folyamatos az üzem, és bár elég csendes, ez hosszú távon változhat.
Nálam a vinyó hangosabban zörög, egy WD Green van benne. Meg ugye a ventit is cserélheted fillérekből, ha esetleg elszáll.
Ami még fontos lehet, ha értesz hozzá, 3db vezeték megy bele, piros-sárga-fekete.

(#6907) ActionPS válasza Celtis (#6849) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Kompromisszummentes megoldásban gondolkodom. MIndig azon a párton voltam, hogy egy hosszútávopn megbízható cumót nem csak irodákba érdemes bevállalni. A Qos speciel szerintem otthon is igencsak jól használható, de nyilván mindenkinen kicsit eltérő az igénye. A TP-Linket és a Cisco-t egy mondatban emlegetni kicsit erős szerintem, hiszen a Cisco-nak is megvannak az egészséges ellenfelei, de minőségben az biztos, hogy nem a TP-Link. Nyilván vannak olcsóbb nem menedzselhető szériák, pl. 90, 100-as szériák. Itt is lesz árkülönbség, de minőségbeli is, amiért szerintem ha tudjuk érdemes azt kifizetni.

(#6908) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Van itt valakinek tapasztalata a Synology DS409slim-mel kapcsolatban? Kezeli az 1tb-os hdd-ket?
Otthoni fileszerver (fénykép és videók tárolása és némi torrent) lenne a lölköm és mivel panelben lakunk így a kicsi hely miatt fontos, hogy ne legyen hangos. Nem tudom kiraknia sufniba, mert nincs :K

[ Szerkesztve ]

(#6909) Celtis válasza ActionPS (#6907) üzenetére


Celtis
veterán

A 100Mbit-es port a gigáshoz képest szerintem elég erős kompromisszum. De magadnak vegyél amit akarsz, Ami itt fölösleges, az az olcsó otthoni eszközök alternatívájaként beállítani az egyébként kimagasló minőségű Cisco berendezéseket. Az embernek egy jól megpakolható családi autóra van szüksége, azért nem fog Neoplan buszt vagy Volvo kamiont venni a vitathatatlanul nagyobb csomagtér és megbízhatóság ellenére sem.

Szóval nem én ülök fordítva a lovon.

(#6910) gothic20 válasza #48613632 (#6906) üzenetére


gothic20
aktív tag

Értem. Kösz az infót.

WD Green helyett tegyél bele egy 1Tb-os SSD-t az tuti csendes :DDD

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#6911) #48613632 válasza gothic20 (#6910) üzenetére


#48613632
törölt tag

Megnéztem, most is pörög, szóval 99.9% hogy állandóan, esetleg a fordulatot szabályozza.

Ezen az SSD témán már gondolkodtam :DDD , hálisten nem zavar a csörgés, lévén a nappaliban van, a HM pedig a hálóban

(#6912) Dragon27


Dragon27
senior tag

Segítség kéne ,. vagy tanácsadás

USB Station 2 + samsung 750GB HDD : a probléma összes adat eltűnt ... reset , Ubuntun keresztül se tudom megnyitni (nem szakértői próbálkozás )

A HDD a NAS-ba EXT4 volt formázva kb. 1 évvel ezelőtt ., NAS Rendszerinformáció Tároló Partition 1 Normál :( Fájlrendszer típusa - Nem támogatott

Hogy lehet adatokat kimenteni ? Win7 keresztül ? Data Recovery Program : elkezdtem 8-10 óra csak átnézi + mentés .. megállítottam pár képet megtalált de mentésnél nem az eredeti file névvel : FILE001 :O ez káosz

Eredeti file, vagy mappa névvel hogy lehetne adatot kimenteni ? nem probléma ha 8-10 óra csak ne változzon az adatok neveit ...... :O

[ Szerkesztve ]

(#6913) Dragon27 válasza Dragon27 (#6912) üzenetére


Dragon27
senior tag

[link] holnap befejezem mert már világít a szemem :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#6914) krealon válasza Dragon27 (#6912) üzenetére


krealon
veterán

"USB Station 2 + samsung 750GB HDD : a probléma összes adat eltűnt ... "

Valoszinuleg csak kontakt hiba miatt leszakadt a HDD (megszkadt a kapcsolat a HHD-vel)

"reset , "

Na ez utan mar tenyleg eltunt az osszes adat.

Mivel EXT4 fajlrendszert emlegettel, igy pl SystemRescueCD-vel vagy Knoppix-el kene nekiallni az adatmentesnek. A legrosszabb dolog amit tehetsz, az a kapkodas.

[ Szerkesztve ]

(#6915) Dragon27 válasza krealon (#6914) üzenetére


Dragon27
senior tag

raise data recovery használom :) mintha csak Total Commander használnám :C nem kell várni órákig az analizálásra ...

ezeket érdemes kimenteni : @pgsql , @spool , @tmp ?

(#6916) spawn82


spawn82
tag

Üdv mindenkinek!

Kb 2-3 éve már egyszer eljátszottam a gondolattal, hogy beszerzek egy NAS-t. Akkor azt az infót sikerült leszűrni, hogy file megosztásra nem kimondottan alkalmas, mert nem hajlandó sok dolgot egyszerre kezelni. Ez azóta változott valamilyen szinten? Vagy továbbra is fenn áll ez a probléma? Ill azóta kicsit bővült a műszaki repertoár. Egy TV-vel, ami hajlandó hálózatban kommunikálni. Szóval a kérdés a kövi. Létezik olyan cucc, ami egy Netgear WNDR3700 -en keresztül képes a TV-nek továbbítani a filmet miközben intézi a megosztást? És ha elfér benne legalább 2 vinyó nem hátrány. Persze tudom az ár még kérdés. De mondjuk egy tól-ig is érdekel.

(#6917) Patice válasza spawn82 (#6916) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem az újabb NAS-ok már támogatják a TV-re való továbbítást és így a TV beépített médialejátszója már le tudja játszani a tartalmakat.

Tényleg pénztárcafüggő a dolog. Újonnan pár tízezertől a 100.000 fölötti árakig elég széles már a választék. :))

Mire kellene még ezen kívül a NAS?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6918) spawn82 válasza Patice (#6917) üzenetére


spawn82
tag

ÉS melyiket éri meg megvenni? Mert én is nézegettem, hogy van mondjuk D-Link 24-ér és elfér benne 2 vinyó. Ez boltban. Talán itt az apróban még olcsóbb. De ha nem képes arra amire nekem kell, akkor nem éri meg annyiért.

(#6919) Patice válasza spawn82 (#6918) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezért kérdeztem az előbb, hogy neked még mire kell a file megosztáson kívül? Ill. milyen szolgáltatásai legyenek? Mennyire megbízható? Mennyire stabil?

A D-link is jó lehet akár. Csak tisztázd magadban ezeket, hogy mi az ami fontos.

Csak jelzem előre: minél több az igény, az ár annál gyorsabban emelkedik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6920) spawn82 válasza Patice (#6919) üzenetére


spawn82
tag

Hmm. Külső tárolás. Praktikus lenne, hogy nem akadozna folyamatosan a filmnézés a tv-n vele, és ha nem csinálná ki a vinyót évente mondjuk. És amit már beszéltünk, hogy egy bittorent ha fut rajta vagy hasonló prog azt nem árt. Legalábbis a D-Linken ez van. Egy amatőrnek is kezelhető legyen. Szerintem más igény tényleg nincs.
Röviden. TV-n filmezni hálózatban
File megosztás
Külső tároló

(#6921) Patice válasza spawn82 (#6920) üzenetére


Patice
nagyúr

Bittorrent nem fog egyiken sem futni, inkább transmission, vagy más, gyári letöltő kliens program.

Azért nézz utána, hogy hány torrentet tudnak futtatni gyárilag az egyes modellek, mert sokban korlátozzák a futtatható torrentek számát.

A legtöbbre lehet akár manuálisan is telepíteni TM-et, de ez megkíván bizonyos mértékű hozzáértést és utánaolvasást. Ha ez nem tetszik, nincs affinitásod hozzá, akkor más model után kell nézned.

Megbízhatóságban és támogatásban elég nagy a szórás, az olcsóbb modellek között is vannak jók és rosszak is.

A többi kérdésben szerintem mindegyik NAS tudja teljesíteni a szempontjaidat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6922) spawn82 válasza Patice (#6921) üzenetére


spawn82
tag

Reménykedtem benne, hogy legalább 1-2 márka ill típus is elhangzik. :F No de még csak most jön az este.

De természetesen köszönöm az eddigi válaszokat is. No meg a felvilágosítást. Ha konkrétan nem is jutottam előrébb már tudom mire kell odafigyelnem.

[ Szerkesztve ]

(#6923) dani3l válasza spawn82 (#6922) üzenetére


dani3l
őstag

Kezdetnek nezd meg a Zyxel NSA-325-öt. Arban viszonylag korrekt, viszont sokkal jobb a hardvere, mint a nem sokkal olcsobb NSA-320-nak, vagy a D-Link-nek.
Aztan valamivel dragabban ott a Synology DS213j, QNAP TS-212, Synology DS213(+)..

Ha megis eleg lenne az egy lemez, akkor Zyxel NSA-310, Synology DS112(j), vagy "egybemegoldas"-kent egy passziv WD MyBook Live, de ez mar tenyleg az also kategoria, alapabb dolgokra.

Keress rajuk itt a topikban is, mindegyikröl talalsz velemenyt, azok alapjan talan el tudod dönteni, melyik lenne megfelelöbb neked.

[ Szerkesztve ]

(#6924) spawn82 válasza dani3l (#6923) üzenetére


spawn82
tag

A Zyxel NSA-325-ös szimpi nekem. Már csak egy kérdés van. Valahol azt írják, hogy 4 TB-t a max valahol meg 6TB. A hivatalos oldalon meg nem leltem meg a választ.

(#6925) dani3l válasza spawn82 (#6924) üzenetére


dani3l
őstag

6TB-os lemez nincsen, az az összkapacitasra vonatkozik maximum, ami meglehet, hogy annyi, mivel nem friss darab, elöfodulhat, hogy a 4TB-os lemezeket nem tamogatja (hivatalosan).
Megjegyzem amilyen arban merik a 4 teras lemezeket, erösen ketlem, hogy valaki egy olcso NAS-ba olyant akarna tenni, szoval ez nem hiszem, hogy problema.. :)

(#6926) spawn82 válasza dani3l (#6925) üzenetére


spawn82
tag

Hoppá rosszul fogalmaztam. Az let volna a kérdés, hogy 2 db-ab 3 TB-ost hajlandó kezelni, vagy max 2 db 2 TB-ost. De ha jól értem a 2*3 TB-ot képes kezelni. Az egyenlőre elég lenne.

(#6927) KovGer


KovGer
csendes tag

Üdv!

Cég számára lenne szükségem egy kicsit komplexebb NAS szerverre. Milyet tudnátok ajánlani, ha következő teendői lennének:

- Távoli FTP elérés
- RSS alapú Torrent
- 2x2-3 TB merevlemez (2 lemezként kezelve...)
- Távoli Torrent kliens elérés
- 5-10 ftp felhasználó kezelés.
- Fájlmegosztás
+1 Media továbítás LAN

Amire végül is pontosan kellene:
A cégnél van egy központi diagnosztikai program, ami a kint lévő laptopokon futt. A javításokat, árlistákat, robbantott ábrák, egyéb finomságokat az anyacég egy rss alapú torrentben teszi közzé. Mivel a telephelyen nincs nagy sávszél, így szükséges egy minimális fenntartási költséggel üzemelő torrent kiszolgáló. A munkás este/reggel bejön, rákapcsolódik a nas-ra és lefrissíti az adatokat.(Progi tudja a hálózati frissítést).

A két külön meghajtó kezelésre azért lenne szükség, mert így lehetőség lenne pár mindenki számára Fontos dokumentumot a másik meghajtón tárolni. Ha elszáll véletlen a merevlemez az sem annyira vészes, mert hetente ki van írva dvd-re. Csak, hogy ne mindenkitől behajtani kelljen, hanem a frissítés alatt felmásolja a nasra és hetente törölheti a gépéről.

+1 Ha képes lenne arra, hogy lanos tvre videót átjátszik. (Az üzletben található tv-re reklám videók...)

Eddig amit néztem az a DNS320L De szerintem az nem kezeli az rss torrentet, de a többit igen.

Tudnátok valamit ajánlani ami ezeknek a kritériumoknak megfelelne?

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#6928) Patice válasza KovGer (#6927) üzenetére


Patice
nagyúr

Synology háza táján szerintem nézz körbe. :K

DS213j is jó lehet akár, vagy DS213 + lemezek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6929) sityak válasza KovGer (#6927) üzenetére


sityak
tag

akkor inkább a két meghajtót tükörbe
és külön share a cuccoknak

http://legipanorama.hu

(#6930) KovGer válasza sityak (#6929) üzenetére


KovGer
csendes tag

Az adatok biztonsága nem olyan fontos, inkább a tárkapacitás ami érdekes. Mert, ok berakom raid1-be. Meglesz minden adat, ha kimegy egy winyó, de csak 2-3 TB adat fér el.

A JDBO, vagy RAID0 esetén, meg ha meghal az egyik winyó, akkor ugrott minden...

A felhasználó kezelést úgy gondoltam, hogy van 5-10 ftp felhasználó. Mind másik mappába lát bele. Ne turkáljanak bele mások cuccába. Egy vagy két felhasználó meg látja az összeset.

- Illetve ha nem vesszük a felhasználókezelést akkor mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#6931) ricsik


ricsik
őstag

Sziasztok!

Erősen elgondolkodtam NAS vásárlásán. Otthonra lenne, nincs nagy elvárás.
Az otthoni két lemezes, jobb fajta kínálatból a Syno DS213j és QNAP TS-212 közt vacillálok.
BT, Squeezebox server, SMB fájlmegosztás amire használnám.

Melyiket ajánlanátok és miért?

A Qnap olcsóbb, de Syno is kifizethető, többet semmi kép nem szánok rá.
Olcsóbbak közt néztem Dlinket, Zyxelt, de a fenti kettő jobban tetszik.

A másik kérdés, hogy Torrent esetén menyit tudnak ezek, csak mert a Popi A210 torrent kezelése gyér, lassú.
Jó lenne, ha 1-1 fájl esetén vinné a 10Megát/sec. Nem akarok több száz torrentet futtatni.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6932) dani3l válasza ricsik (#6931) üzenetére


dani3l
őstag

Syno. Ok: Dupla annyi memoria, USB3-as portok, sokkal jobb szoftveres tamogatas. Qnap mellett szol a kisebb fogyasztas, meg az alacsonyabb ar (ami a gyengebb hw miatt erthetö is).

Torrenttel nem lesz gond, ezek vigan kihajtjak a netet, medialejatszokban teljesen mas soc van, mas feladatra, azokkal össze sem lehet hasonlitani.

(#6933) ricsik válasza dani3l (#6932) üzenetére


ricsik
őstag

Köszi a választ. A j csak USB 2es. Az is hátránya, hogy csak 2 db van belőle. Usb hubot pl kezel? Rádugnék pl 3 mybookot és egy nyomtató, akkor mit csinál?

(#6934) dani3l válasza ricsik (#6933) üzenetére


dani3l
őstag

:W Tenyleg, hülye vagyok, az a 213.. Bocsi. Mindenesetre a ram akkor is a duplaja, ami azert nem elhanyagolhato.
Radughatsz usb hubot, kezelni fogja, annyi, hogyha egyszerre masolgatsz a lemezekre/röl, akkor lassabb lesz, de latni fogja öket.

(#6935) ricsik válasza dani3l (#6934) üzenetére


ricsik
őstag

Köszi. Az is megoldható gondolom, hogy az USB-s lemezeken tárolt videókat stream-elje (dlna) a média lejátszóra és ne keljen azon smb-vel kitallózni a meghajtókat. Egyre jobban tetszik a dolog, szerintem belevágok.

(#6936) Patice válasza ricsik (#6935) üzenetére


Patice
nagyúr

Húú, itt egy kis fogalomzavart érzek... :B

Ha a NAS-ra USB-n rálógatsz pár külsö HDD-t, akkor igen is be kell tallózni valamilyen hálózati protokollon keresztül. A DLNA is az, mega Samba is az. Mindkettővel meg kell keresned a "kiajánlott" (hálózaton megosztott) HDD-t, kikeresed a kívánt anyagot és nyomsz egy play-t.

Nem stream lesz így egyik esetben sem, hanem vagy a TV vagy a médialejátszó fogja lejátszani. Az anyag meg érkezik a NAS-on keresztül hálózatról.

De amúgy igen. Kényelmes és jó dolog. DS213j szerintem tökéletes lesz. Torrentezésre is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6937) ricsik válasza Patice (#6936) üzenetére


ricsik
őstag

Igazad van nem streamre gondoltam, hanem hogy a Popi látja a hálózatoknál a NAS-t, mint dlna eszköz és már tallózhatok is, nem kell megcsinálni a Popiba az SMB hozzárendeléseket. Most jól mondtam? :D

[ Szerkesztve ]

(#6938) Patice válasza ricsik (#6937) üzenetére


Patice
nagyúr

Nagyjából, de nem is ez a lényeg. :D

Popinak a belső hálódon kell adni egy fix IP-t a NAS-ban meg erre a fix IP-re "megengeded", hogy szabadon tallózhasd a NAS tartalmát és ennyi. Ezután nem kell nagyon semmit csinálni, működni fog. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6939) ricsik válasza Patice (#6938) üzenetére


ricsik
őstag

Kicsit más téma, de amikor a Popi fix IP-n volt, sokszor nem látta a PC-t, most, hogy a router oszt ki neki fix IP-t MAC alapján sokkal stabilabb. Bár néha most is előfordul, hogy nem látja a PC-t. Nem sikerült megfejteni, hogy ami hónapokig jó volt, azután mért nem megy... Valami Windows buziság lesz...

(#6940) Patice válasza ricsik (#6939) üzenetére


Patice
nagyúr

A fix IP-t én is a routerrel gondoltam megoldani, én is úgy csinálom.

Hagyom DHCP-n a dolgokat csak MAC cím alapján adtam fix IP-t a belső hálózatomon lévő eszközöknek (PC-nek is).

Az eszközökben így nem kell semmit állítgatni, simán DHCP-n hagytam mindenhol és a router úgy is fixet ad neki.

Utána hálózati beállításokban meg ezeket a fix IP-ket kell csak megadnom.

Te adtál a PC-dnek is fix IP-t? Talán ez is lehet. Bár nem kellene bele szólnia szerintem. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6941) ricsik válasza Patice (#6940) üzenetére


ricsik
őstag

Természetesen DHCP oszt mindenkinek fix ip-t :)
Volt egy olyan is, hogy ha a hátamra ültem sem ment a tallózás a Popi és a gép közt (előző nap még ment). Átdugtam az UTP-t a 2. alaplai LAN portra, átraktam az IP-t arra a MAC-re és egyből minden ment. Persze az 1. LAN porton is minden ment, csak a popi tallózás nem.

[ Szerkesztve ]

(#6942) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok! Bemásolom ide is a Milyen routert? topikban feltett kérdésemet.

Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy 100-150 torrent 0-24 seedeléséhez egy NAS vagy egy jó minőségű router usb-s rack-el a jobb? Amit eddig nézegettem az az ASUS RT-N56U, max a 66u. Csak nem tudom hogy az mennyire bírkózna meg a ennyi torrent seed-elésével. A netem 30/10-es. A vinyó egy samsung 2 terrás lenne a külső rack-el amit a router-el együtt vennék. Illetve még annyit hozzátennék hogy ezek a routerek 25-35ezer forintok tehát ebben az árban van-e oylan NAS ami jobb torrentre mint a router-es megoldás?

Köszönöm a segítséget,
ManUnited

[ Szerkesztve ]

(#6943) Patice válasza ManUnited (#6942) üzenetére


Patice
nagyúr

Ennyi torrent futtatására szerintem jobb megoldás egy NAS.

Ilyen árért viszont nem fogsz olyat kapni, ami gyárilag bírná ezt. (Korlátozottak sokszor a letöltésszámok.)
Azaz egy olcsó, esetleg használt NAS jó lehet, amire felteszel majd egy Transmission-t.
Hardvertapróban szerintem nézz körbe.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6944) ManUnited válasza Patice (#6943) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszönöm akkor folytatom az olvasgatást, mert NAS-okból pont nulla a tudásom. :)

(#6945) dani3l válasza ManUnited (#6944) üzenetére


dani3l
őstag

Mindenesetre a nashoz sem art egy normalis router attol függetlenül..

(#6946) spawn82


spawn82
tag

Sikerült beszerezni egy Zyxel nsa325-t. Nagyon jó kis cucc. A tv helyből megtalálta, nem kellett komolyabban erőltetni a dolgot. A torrent kliens nem működi tökéletesen. Sajna egy időben max 10 cuccot lehet vele futtatni. Nem tűnik elégnek. Leszedtem a chip honlapjáról a Transmission nevű okosságot, de a nas-ra nem sikerült felrakni. Ehhez valami komolyabb okosítás kellene?

(#6947) Alex91 válasza spawn82 (#6946) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, magadat kicsit megokositod, azt mar menni is fog...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6948) spawn82 válasza Alex91 (#6947) üzenetére


spawn82
tag

Köszönöm a gyors választ. Nagyon nagy segítség :N

(#6949) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok lenne egy gyors kérdésem, megoldható e azt hogy egy NAS server ami ugye netre van kötve az automatán rögzítsen egy vagy több biztonsági ip kamera képét ami szintén netre csatlakozik?

(#6950) bogabi válasza spawn82 (#6946) üzenetére


bogabi
senior tag

@spawn82:

Keress rá fórumokon, hogyan lehet felhegeszteni a Transmission-t a NSA325-re. Biztos találsz.

@sakab:

A webkamokat interneten lehet csak elérni (tehát nem nálad vannak a hálózaton, hanem mint pl. a gólyafészkes kamera)? Vagy fizikailag a NAS-ra csatlakoznak, és a neten is látni akarod a képeket?

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.