Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Elemental válasza ATM_automata (#6150) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem ez, vagy erősebb belsővel ez. Talán a 213 annyiban is jobb, hogy USB 3.0 port × 2, USB 2.0 port × 1, eSATA port × 1, SD kártya aljzat × 1, míg a 212j USB 2.0 port ×2.
Bár árat nem írtál, és ez nem az alja az árak tekintetében, de szerintem nagyon jó a szoftver.

Én 212j-t használok otthonra, filmezés letöltés fájlok elérése több gépről. Otthonra bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#6152) asdxx válasza Dr.FantastiK (#6133) üzenetére


asdxx
csendes tag

Vicc? :) Közben addig eljutottam valami folyamat beragadt, security lock-t rakott a vinyóra. Most már csak azt kell kitalálnom, hogyan vegyem le, ha nincs linuxom. Ha másnak is lesz ilyen spórolok pár óra guglizást: a jelszó NETGEAR.

(#6153) ATM_automata válasza Elemental (#6151) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszi! 2x linkelted ugyan azt :D Iponnál megtaláltam őket. Hát árban valóban nem karcsú, de majd eldöntik az okosok, hogy belefér-e a keretbe vagy sem.

What else?

(#6154) Dr.FantastiK válasza asdxx (#6152) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nem viccnek szantam.

Esetleg probald meg Reset-elni a NAS-t.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6155) Elemental válasza ATM_automata (#6153) üzenetére


Elemental
addikt

Télleg. :)
De látom, hogy megtaláltad amire gondoltam :)

Le lehet tesztelni a szoftverét:

URL: http://demo.synology.com:5000
Login név: admin
Jelszó: synology

(#6156) asdxx válasza Dr.FantastiK (#6154) üzenetére


asdxx
csendes tag

Szerencsére eSata-ra sikerült rádugnom, így BIOS-szal le tudtam venni a jelszót. Most már jól működik. Múlt héten Netgear supporton feladtam a problémámat, hogy a nasuk lockolta a hdd-t. WD-hez már átirányítottak, hogy ez HDD probléma, oldják meg ők. Kezd érdekelni, hogy ők tudják-e a jelszót.

(#6157) ATM_automata válasza Elemental (#6155) üzenetére


ATM_automata
őstag

Jaja. Ez nagyon állat. Sajnos azt pont nem tudom kipróbálni, ami lényeges lenne. A backup lehetőséget. Azt meg tudja (tudod) valaki mondani 100%-os pontossággal, hogy hogyan oldható meg vele az, hogy rádug a user egy usb HDD-t, és automatán legenerálja rá a napi mentését ütemezve, minden hétköznap?

A csomag kezelő/biztonsági mentés részen láttam egy Time Backup alkalmazást, ami természetesen nem érhető el demó módban, illetve a bal fölső menüben is láttam egy mentés és visszaállítás menüt, de az se megy demó módban. :W

What else?

(#6158) ATM_automata válasza Elemental (#6155) üzenetére


ATM_automata
őstag

Azt tudja valaki, hogy a DS213 és DS213+ között mi a lényegi különbség? Illetve a +-t miért érdemes vagy nem érdemes választani?

What else?

(#6159) Patice válasza ATM_automata (#6158) üzenetére


Patice
nagyúr

A +-os erősebb (kétmagos Freescale MPC8544E) procival van szerelve (a 213 pedig Marvell), és van a seggén egy plusz eSATA csati. A többi ugyan az.

Ha úgy gondolod, hogy szükséged van az erősebb procira, ill. a lebegőpontos kiépítésre, akkor érdemes.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6160) ATM_automata válasza Patice (#6159) üzenetére


ATM_automata
őstag

Értem. Az, hogy erősebb mennyit számít a gyakorlatban? Gondolom a sima is elég brutál, nem lehet azzal se nagy gond napi használat mellett, vagy igen?

What else?

(#6161) Patice válasza ATM_automata (#6160) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem a 213-as van. Zsír gép. Amire használni akarod azt szerintem bírni fogja, bár ezt soha nem próbáltam.
Én csak ajánlani tudom. :K

(Bár mondjuk most kb. 6-8 ezerrel több, mint amikor én vettem.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6162) Intelligencs válasza ATM_automata (#6158) üzenetére

Itt van egy összehasonlító elemzés. Én a pluszosat vettem, mert abban az árkategóriában, amibe ezek kerülnek, eléggé csekélynek éreztem a 17e Ft-os árkülönbséget, amivel többe került a pluszos. 30e-35e Ft különbség esetén már elgondolkodtam volna, hogy a 213-ast veszem inkább.

De ez az én hülyeségem, nem hinném, hogy a 213-as ne lenne elég bármire is. Elvileg akkor éri meg a pluszos, ha akarsz titkosított részt a NAS-on, mert akkor kijön a két mag és a beépített hardveres titkosítás előnye: "... if you encrypt shared maps. Then the transfer rate of the DS213+ is about double that of the DS213. The DS213 becomes almost useless with encrypted folders, while the DS213+ still functions smoothly ..."

Mondjuk ez az "almost useless" szerintem túlzás, attól függ mennyi adatot másolsz a titkosított részre. Ha csak néhány fájlt akarsz elrejteni vagy védeni, és nem az egész cuccot így használni, akkor bőven jó lehet a 213-as is, még titkosítani is! Az enyém most épp titkosított részre másol, 20-25.000 kbyte/seccel, a 213-as akkor ennek a fele. Na bumm.

Szóval ha nem akarsz száz gigabyte-okat a titkosított részen tárolni, akkor szerintem tök mindegy, hogy melyiket veszed.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#6163) ATM_automata válasza Intelligencs (#6162) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszi az infót! Ütemezett mentésről nem tudnál valami infót adni, ha már ilyen kütyüd van? Minden nap adott időpontban kéne egy teljes adatmentést csinálnia külső, usb3-as HDD-ra, amit elvisznek aztán "haza".

What else?

(#6164) tobias40 válasza Intelligencs (#6162) üzenetére


tobias40
veterán

Erről a rejtett könyvtárról lehetne bővebben?
Mivel és hogyan tudok könyvtárat és fájlt rejteni ,titkosítani??

(#6165) Elemental válasza ATM_automata (#6163) üzenetére


Elemental
addikt

Én nem használom, de van ilyen lehetőség.
Biztonsági mentés és visszaállítás menüben lehet létrehozni biztonsági mentés feladatokat.

[ Szerkesztve ]

(#6166) sityak válasza tobias40 (#6164) üzenetére


sityak
tag

Megosztott mappa tulajdonságainál lehet mind a kettőt beállítani

http://legipanorama.hu

(#6167) ATM_automata válasza Elemental (#6165) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszi!

What else?

(#6168) tobias40 válasza sityak (#6166) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!

(#6169) krida


krida
csendes tag

Sziasztok!

Én egy ZyXEL NSA320 -t néztem ki magamnak.
Van erről valami tapasztalatotok?
Otthoni használatra lenne:
- backup
- webszerver (fejlesztői)
- mediaszerver (lejátszás tv -n)
- távoli elérés

Amazon -on láttam most egész olcsón, az lenne a kérdésem, hogy onnan rendeltetek már? Biztonságos?
Annyi lesz az ára, mint ott írják?
Illetve a legfontosabb, hogy lesz rajta magyar nyelv, ha onnan rendelem meg?

(#6170) Multibit válasza krida (#6169) üzenetére


Multibit
veterán

Az Amazonról biztonságosan rendelhetsz, de az árhoz add hozzá a csomagolási és szállítási költséget. Az esetleges garanciális ügyintézés pedig macerásabb lesz, mintha itthon vásárolnál.

(#6171) krida válasza Multibit (#6170) üzenetére


krida
csendes tag

http://www.amazon.com/gp/product/B004UBU3SY/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Ezt néztem itt azt írja, hogy free shipping... Akkor, most hogy van?!

(#6172) ATM_automata válasza krida (#6169) üzenetére


ATM_automata
őstag

Magyar supportra/garoztatásra ne nagyon számíts, mert a Zyxel magyarországi képviselete az egyik, hanem a leggecibb gyártói képviselet az országba. Többször volt hozzájuk szerencsém viszonteladóként és végfelhasználóként is. Óriási arc, rettenetesen nagy egó és maximális flegmaság és kivagyiság jellemzi őket. Nekem a múltkor NSA310-el kapcsolatban kellett velük beszélni, annyival intéztek el, hogy mit képezelek én, hogy majd pont rám lesz idejük, amikor egész kelet európa hozzájuk tartozik és "2 ember A suppor csoport", akiből egy most szabadságon van, Ő meg (akivel beszéltem) pont nem kíván ezzel foglalkozni...

A magyar nyelv amúgy egy fos, kb olyan, mint a support hozzá állása, szóval ne a miatt vedd meg, ha ezt akarod venni. A HDD-n lévő szabad helyek szerintük "ingyenes" helyek a fordítás szerint...de van még pár ilyen. Nálam pl. be van állítva, hogy a NAS elvileg 5 perc üres járat után állítsa le a HDD-t, de sose állítja le...szóval nem egy mérnöki csoda, mint ahogy a hálózati eszközeik se azok, viszont olcsó. Én inkább vennék most már egy Netgeart, mint Zyxelt.

Még annyi, hogy volt nekik egy support fórumuk, oda írtam be, hátha valaki reagál rá. Természetesen semmi választ nem kaptam. Mondtam a supportnak a telefonba, hogy oda írtam, mire azt mondta a Mókus, a telefon végén, hogy: "Az még működik? Na majd mindjárt lekapcsoljuk, mert úgysincs rá időm, hogy foglalkozzam vele."

[ Szerkesztve ]

What else?

(#6173) krida válasza krida (#6171) üzenetére


krida
csendes tag

Mennyiben jobb egy ilyen NAS, mint pl. egy HP MicroServer?

(#6174) Statikus válasza krida (#6173) üzenetére


Statikus
senior tag

Semmiben nem jobb :)

(#6175) sityak válasza krida (#6173) üzenetére


sityak
tag

Ebbe csak belerakod a lemezeket és használod, a mikroszerverrel még kell egy kicsit molyolni

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#6176) krida válasza sityak (#6175) üzenetére


krida
csendes tag

Meg drágábbak is, ahogy látom :s

(#6177) depmod válasza ATM_automata (#6172) üzenetére


depmod
senior tag

Sajnos nekem egy hazai aukciós oldalon sikerült összeakadnom egy valószínűsíthetően Zyxel magyarország managerrel. Mivel nem tuti a dolog, ezt fenntartásokkal kezelni, de elég sok volt a bizonyosság.

Katasztrófa volt az ember, egy tisztességtelen sunyi alak. A termék lehet jó, de a supporttal sok dolgot lehet lenullázni egy márkát tekintve.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6178) Dr.FantastiK válasza Statikus (#6174) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Ugyerted hogy a ZyXel-hez kepest ? ugye ? :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6179) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

>_ :D merthogy a Synology korberohogi az osszes tobbit, meg a Microservereket IS.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6180) Multibit válasza Dr.FantastiK (#6179) üzenetére


Multibit
veterán

Apa! Kezdődik! :DD

(#6181) Statikus válasza Dr.FantastiK (#6178) üzenetére


Statikus
senior tag

Irónikus voltam :)

Már olyan rég volt olyan hsz, amiben a mikroszervereket istenítik, hogy az mennyire jó és minek NAS, különbenis a PC-ben is meg tudsz osztani bármit, tud torrentezni, képnézegetni stb...

(#6182) cellpeti


cellpeti
veterán

otthoni használatra, filmekre és azok seedelésére, képek tárolására, biztonsági mentésekre elég lehet a D-Link DNS320?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6183) Alex91 válasza cellpeti (#6182) üzenetére


Alex91
félisten

En nem vennem, meg ha az ara 10k lenne is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6184) cellpeti válasza Alex91 (#6183) üzenetére


cellpeti
veterán

milyet ajánlanál? Zyxell?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6185) Alex91 válasza cellpeti (#6184) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk, ha olcso kell. En meg altalanos hasznalatra megfelelonek tartom a My Book Live-t is. De az igenyeid szerint valassz, csak regi, lassu xart ne vegyel!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6186) Dr.FantastiK válasza Statikus (#6181) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Irónikus voltam ''

jaaa, ugy mar rendbe van. :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6187) cellpeti válasza Alex91 (#6185) üzenetére


cellpeti
veterán

értem. Tényleg csak otthoni használatra kellene. Képek, videók, seedelés, ilyesmire.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6188) krida


krida
csendes tag

Megéri inkább egy Zyxel 325 -st venni, 320 helyett? Vagy az a +10e Ft nem éri meg?

(#6189) depmod válasza krida (#6188) üzenetére


depmod
senior tag

Barátomnak Zyxel 310-ese van, 500GB-os hdd-vel. Kb egy hónapja vette, kicsit nyüszögni kellett a torrentjével, de igazából teljesen jó alapgép, gyors is, ennyi pénzért nem rossz. A 320-as ugye csak a 2 hdd-s verziója, ennek az utódja a 325-ös, usb3.0-val és 1,6GHz-es cpu-val, gyorsabb, satöbbi, de a szoftver nem különbözik sokban.
Ráadásul transmission-t rárakva az alap 10 torrent növelhető bőven.

Én a múltkor kicsit túlzásba estem torrentet illetően és 78db-ot futtattam a QNAP 212-esemen, egyszer be is dőlt szegény, mire észrevettem, hogy 2MB cache-t adott nekik alapból a kliens. Felvittem 16-ra, tökéletesen ment aztán, csak az állományok fogytak el ;]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6190) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok

Mikor frissül Synology Home to Small Office NAS termékei ? valami útiterv ,kiállítási bemutató ?

(#6191) Criton válasza Dragon27 (#6190) üzenetére


Criton
veterán

Nemrégen volt Németországban.

(#6192) Dragon27 válasza Criton (#6191) üzenetére


Dragon27
senior tag

képek esetleg valami adat ,.link ?

(#6193) Criton válasza Dragon27 (#6192) üzenetére


Criton
veterán

Sajnos nem tudok, utána kell nézni. Március 5.-én volt.

(#6194) Patice válasza Dragon27 (#6192) üzenetére


Patice
nagyúr

Már frissültek az idei évre.

A 13-as végű NAS-ok az újak, amik 2012 második félévében kezdtek el jönni. Vannak, amiket idén nem frissítettek. De ez így szokott lenni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6195) Dr.FantastiK válasza Patice (#6194) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

akkor lehet hogy 413+ es 1513+ nem lessz ? :U

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6196) Patice válasza Dr.FantastiK (#6195) üzenetére


Patice
nagyúr

Lehetséges. Bár nem tartom valószínűnek.

Szerintem most kicsit lassítja a folyamatokat az Intel Atom procik NAS-okba szánt fejlesztése.

Pár éven belül szerintem elég sok NAS fogja használni és szerintem kicsit mosódni fog a határ a NAS és a médialejátszó között. :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6197) Dragon27


Dragon27
senior tag

köszi ... nagy változás nincs kinézet és fogyasztásra nézve ... marad a várakozás :U

(#6198) Patice válasza Dragon27 (#6197) üzenetére


Patice
nagyúr

Mire? :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6199) Dragon27 válasza Patice (#6198) üzenetére


Dragon27
senior tag

kinézet és fogyasztás DS212j vs. DS213 legalább a fogyasztás maradhatott volna a 212j szinten

(#6200) Tuto


Tuto
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert a hálózatomat nem tudtam stabilan gigássá tenni azt hiszem valami kompatibilitási probléma miatt.
Thecus 2200 NAS (gigás), Dlink green DGS-1008D gigás switch, és Dune Smart D1 es lejátszóm van.
Ebbe a hálózatba raktam (a D1 és a Dlink switch közé) egy másik Dlink (delingo) gigás eszközt és dobta a streameket a lejátszó néha amikor a NASról néztem a D1el filmet.
Ötlet? Javaslat?
Köszönöm előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.