Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) m4rc!


m4rc!
őstag

Jelentem sikerült feltenni a Plex-et a NAS-ra, ezzel már működnek a feliratok! Köszi mindenkinek a segítséget!

We are analog players in a digital world

(#7752) xors


xors
senior tag

Sziasztok!
Ha minden igaz akkor énis be fogok lépni a NAS világba, telepítek otthonra egy NAS-t.
Amit kinéztem: Synology DiskStation DS213j
Amire használni szeretném:
-torrentek letöltése NAS -ra mikor a laptopom ki van kapcsolva
-filmek (sokszor HD) nézése a laptopomon wifin keresztül a NAS -ról (iphone -on is lehetne nézni az még jobb lenne)
-fényképek, további fájlok mentése a NAS-ra, azok megtekintése wifin kersztül iphoneon, laptopon
-nyomtatómegosztás
A kérdésem az, hogy ezek megvalósíthatóak e a kinézett NAS -sal, vagy esetleg tudtok jobbat ajánlani. Esetleg van aki pont ilyet használ? Tapasztalatok?
Köszönöm előre is a segítséget :) :R

(#7753) Elemental válasza xors (#7752) üzenetére


Elemental
addikt

Jó választás, ezekre bőven elég lesz.

"torrentek letöltése NAS -ra mikor a laptopom ki van kapcsolva"
mikor a laptopom ki van kapcsolva :)

(#7754) Möhe válasza xors (#7752) üzenetére


Möhe
addikt

Ezt nyúzok én is, hetek óta 0-24-ben torrentre és méidajátékos kiszolgálására (egyidőben, BD25 és BD50-es filmeket nézve) nincs rá panasz. Saját felhőnek is megteszi ,i5-el simán bejátszom a letöltött mp3-at a torrentek közül,legyek bárhol ( f@sza 3G-s előfizum van). Nekem nagyon bejött a 213j,csak hamar megtöltök egy vinyót. :O :D

(#7755) xors válasza Möhe (#7754) üzenetére


xors
senior tag

és @noklika
Köszi a válaszokat! Meggyőztek a pozitív vélemények, beruházok rá ha máskor nem karácsonyra tuti ;) már csak valami tisztességes wifis router kéne hozzá itthonra, mivel a t-home -os nem a legjobb... de igen ha ilyen pöpecül megy akkor hamar meg lehet tölteni :DD 1tb-os vinyóim vannak itthon azokat fogom beleoperálni szerintem. Annyit áruljatok el, hogy a torrentezés hogy megy? van hozzá valami külön program amivel a .torrent fájlokat el kell indítani és azonnyomban tolja a NAS -ra?
Köszönöm mégegyszer a gyors válaszokat ! :R

[ Szerkesztve ]

(#7756) Möhe válasza xors (#7755) üzenetére


Möhe
addikt

Igen van saját letöltője, Download Station néven( valójában Transmission 2.42 ha jól emlékszem) és még lehet trükközni is ha neked nem felelne meg a gyári: [link]
Van amúgy saját topikja is: [link].

(#7757) ohje2


ohje2
csendes tag

Helo

Szeretnék venni egy wd cloud nast, t olvastam erről a tanulói kedvezményről. Tudna valaki segíteni, hogy hozzá tudjak jutni ehhez?:) Lehet picit off, sorry.

(#7758) stickermajom válasza ohje2 (#7757) üzenetére


stickermajom
addikt

Mármint hogy gondolod a segítséget? Leírásra gondolsz?

Itt student store, és egy egyetemi email címmel kell regisztrálnod. Accountra kapod a kedvezményt, nem kupon formájában.
BME és KJF olyan címmel van fenn a listán, ami hallgatóknak is van, a többinél valószínűleg csak oktatók rendelkeznek megfelelő címmel.
Ha esetleg nincs fenn a sulid a listán, akkor nyugodtan lehet nekik írni mailt, gyorsan berakják.

(#7759) ohje2 válasza stickermajom (#7758) üzenetére


ohje2
csendes tag

Arra gondoltam, hogy van-e itt olyan aki valamelyikbe tanul es tudna nekem regisztralni:)

(#7760) gramitam


gramitam
újonc

Sziasztok!

Most kezdek foglalkozni a témával, mert ismét elszállt egy vinyóm (3 hetet bírt) és kezdem nagyon unni. Szóval elsősorban minimum 2 lemezest cuccot keresek. hogy raid1-be toljam. Személyes cuccokat tárolnék, képek, PS grafikák stb... Persze akkor már kihasználnám a kicsike többi lehetőségét is és mehetne rajta torrent és lehetne médialejátszó,ftp. A kérdés igazából az, hogy a tapasztalatok alapján ár/értkékben mi a legjobb választás. Amiket én néztem:

[link]Synology DiskStation DS213j

[link]ZyXel NSA325

Ér 20.000-er többet a synology?

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#7761) Patice válasza gramitam (#7760) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha a gyári szoftver által kínált elég sok funkciót kis is fogod, ki is akarod majd használni, akkor igen. Ha csak a géptől független biztonsági másolat tárolás a cél, arra jó a Zyxel is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7762) Elemental válasza gramitam (#7760) üzenetére


Elemental
addikt

Kipróbálhatod a synology szoftverét. Ezt kapod plusz 20ezerért.

http://demo.synology.com:5000
Login név: admin
Jelszó: synology

(#7763) Rick4 válasza ohje2 (#7759) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt nem tarhálásnak hívják véletlenül? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7764) BullZeye válasza ohje2 (#7759) üzenetére


BullZeye
veterán

Megfelelő pénzmagért cserébe. De akkor nem lesz sokkal olcsóbb mint az Iponból ;]

[ Szerkesztve ]

(#7765) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok,

jelenleg van egy seagate Goflex NET-em egy gui nélküli arch linux fut rajta.

Torrentezésre (transmission), fájlmegosztásra s DLNA szerverként használatos.

Egyetlenegy gondom vele, hogy néha lelassul amikor egyszerre csinálok rajta mindent.
Érthető, nyilván nem arra találták ki, hogy egy csomó torrent menjen rajta, közben másoljak és még filmet is szolgáljon 2 fele. Látszik is a CPU és a memória használaton hogy sok ez neki.

Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e ajánlani egy erősebb vasat ami ezeket elbírja akár egyszerre is és lehetőleg 2 db 2.5-es vinyót bele lehessen tenni, mert azokból nem szeretnék másikat venni, meg nagyon szimpatikus a fogyasztása is.

Arch linux nagyon bevált amúgy semmi gond nincs vele, jó lenne olyan készülék amire esetleg szintén fel lehet tenni.

Amit még szeretnék pluszba hogy elvigyen az új ketyere: truecrypt, vagy valami hasonló megoldás az adatok védelme érdekében anélkül, anélkül, hogy ez jelentős teljesítményromlást hozzon magával.

Tehát nagyobb proci, több memória és persze gigás lan.

nézegettem itt a többi támogatott típust, de egyik típust sem ismerem.

Van esetleg valakinek tapasztalata valamelyikkel esetleg tudnátok ajánlani erre a célra NAS-t?

Köszönöm,
Üdv,
Csontikka

(#7766) daniel2121 válasza xors (#7752) üzenetére


daniel2121
senior tag

Gondold át nem kéne-e inkább a négy lemezesre beruházni? Hamar megtelik az a két vincsi.

(#7767) Csontikka válasza daniel2121 (#7766) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Nincs kifogásom nagyobb cucc ellen sem ha a többi paramétere megfelelő.

(#7768) gonorrea


gonorrea
senior tag

Üdv hölgyek/urak!

Szeretnék a közeljövőben egy NAS rendszert itthonra, és ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni:
- ezek a "meghajtók" saját médialejátszót használnak, vagy pedig pl. a tv-be építettet
- nekem egy ue40d5000 samum van, ezt kötném össze DNLA-ba, utp kábellal (úgy olvastam, hogy jobb ez a megoldás, mint a wifi), leginkább filmnézésre, képek tárolására, és torrerntezésre használnám
- érdemesebb egy drágábbra beruházni, vagy az én szükségleteimnek elég egy 25-40e is?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#7769) Celtis válasza gonorrea (#7768) üzenetére


Celtis
veterán

Ezekben a NAS-okban jellemzően nincs médialejátszó, hanem kiszolgálják a hálózati médialejátszókat.
Ha a TV-dnek van LAN csatlakozója, akkor tud csatlakozni a hálózathoz és a NAS-ban lévő DLNA szerverhez csatlakozva le tudja játszani a NAS-on tárolt filmeket.

Én WD párti vagyok. Most ilyen otthoni célra, azaz torrentezés, film tárolás, kis fogyasztás és zaj mellett a My Cloud sorozat tűnik a best buy-nak, ha nincs már meg a beépítendő HDD-t és nincs szükséged RAID-re.

(#7770) Patice válasza Celtis (#7769) üzenetére


Patice
nagyúr

"Ezekben a NAS-okban jellemzően nincs médialejátszó..."

Épp ma olvastam erről. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7771) xors válasza daniel2121 (#7766) üzenetére


xors
senior tag

Tudom egyenlőre 1terrásakat raknék bele (már van egy itthon telerakva filmekkel meg mindenféle lommal), meg még van itthon elfekvőben egy üres is, aztán ha megtelnek veszek bele nagyobbat, meg ha jól tudom USB-n is tudok rá kapcsolni. Vennék én 4rekeszeset is, csak már a 60ezret is soknak érzem érte :)

(#7772) Rick4 válasza xors (#7771) üzenetére


Rick4
félisten

Amit ugye berakáskor rögtön el is kezd indexelni formázni a rendszer, tehát lesz egy szép üres vinyód, jó sok hellyel. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7773) Rick4 válasza Celtis (#7769) üzenetére


Rick4
félisten

Veszel egy HP microserver-t (ha már rám van sütve, nem is menekülök) és beteszel egy HDMI kimenetes ATI VGA-t, feltolsz egy openelec-et és kész is. Ha nagyon akarod, akkor W7 alatt virtualizálhatod is. De persze ezek sokat fogyasztanak, meg minden, szóval hagyjad. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7774) ohje2 válasza BullZeye (#7764) üzenetére


ohje2
csendes tag

Köszi, de már megoldottam, felvetettem itteni egyetemet. Egy email volt +30 perc várás.

(#7775) Zjunior válasza ohje2 (#7774) üzenetére


Zjunior
veterán

Hogy kell?:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#7776) #33347072


#33347072
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy nas-t konkrétan a QNAP TS-269 Pro típust nézegetem. Nem kell sok fiókos változat a kettő elég. A kérdésem az lenne hogy alkalmas-e ez a nas kb 500-600 torrent egyidejű futtatására ráadásul emellett média szervernek is szeretném használni mondjuk ez utóbbi nem annyira fontos csak a torrentek menjenek. Vagy vegyek egy erősebb nast esetleg egy gyengébbet és hálózati adattárként egy erősebb notebook-ról pl. utorrent kliensel tudnék ilyen sok torrentet futtatni? Jelenleg van egy lenovo Y510P laptopom esetleg ez alkalmas a feladatra? 200eFt van rá max. Ebből mit lehet kihozni?

[ Szerkesztve ]

(#7777) stickermajom válasza Zjunior (#7775) üzenetére


stickermajom
addikt

Írsz egy emailt ide: EUWDStore@wdc.com és nagyon gyorsan felrakják munkaidőben.

(#7778) bogabi válasza #33347072 (#7776) üzenetére


bogabi
senior tag

Torrentben nem tudom, hogy mit tud a cucc, de van benne egy (NAS vonalon) elég erős proci és bővíthető a memóriája 3 GB-ig, ami elég biztató lehet a felhasználást tekintve.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7779) xors válasza Rick4 (#7772) üzenetére


xors
senior tag

Tehát belerakok egy vinyót amin van adat már, és leformázza autómatikusan? Hogy rakjam akkor rá a már meglévő adataimat? Hálón keresztül?

(#7780) Rick4 válasza xors (#7779) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem a legegyszerűbb megoldás az, ha most az 1-es számú vinyón vannak az adatok, hogy beteszel egy 2-es számút, formázza, usb-n rádugod, felmásolja, majd beteszed az adatokkal teli 1-es számút, beállítod a tükrözést, majd ezt is formázza. Másolhatsz hálón is, ha nincs usb-s rack, de lényegesen lassabb lesz, ha időd van, nem probléma.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7781) Möhe válasza xors (#7779) üzenetére


Möhe
addikt

Automatikusan kérdés nélkül gyalul mindent, saját OS-t felteszi és utána már használhatod. Nekem is felhívták rá a figyelmemet,mert sok torrentet kellett költöztetnem. Előtte én is veszettül másoltam ide-oda.
Kérj kölcsönbe egy mobil rack-et, talán így gyorsan túl vagy rajta.

(#7786) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy egy WD My Cloud usb kimenetére ha rákötnék egy bluray lejátszót akkor úgy tudnék filmet nézni vagy a WD nem támogat ilyet?

(#7788) stickermajom válasza Möhe (#7785) üzenetére


stickermajom
addikt

Felhasználás függő nyilván ez is. Pl. egy media centerbe szerintem tökéletesen beleillik bármilyen kisebb NAS az egyszerűsége és a kényelem miatt. Nálunk 2 főre lett beüzemelve egy My Cloud, de leginkább én használom. Eddig úgy tűnik mégis, hogy megérte, mert tényleg nem kell a fránya gépnek mennie állandóan és ide-oda dugdosni mindenféle usb-s tárolót, ha meg akarok nézni egy filmet.

[ Módosította: radi8tor ]

(#7790) xors válasza Möhe (#7781) üzenetére


xors
senior tag

És ha először egy üreset rakok bele (ugye arra feldobja a rendszert) majd egy olyat amin van adat a másik rekeszbe, akkor azt is legyalulja?

(#7793) Rick4 válasza Möhe (#7785) üzenetére


Rick4
félisten

Microserverem van, ami egy Hálózatra CSatolt Meghajtó, de a HCSM hülyén hangzik, tehát mindenki az angol Network Attached Storage rövidítését hasznájla, én is így teszek, ebből lesz rövidítve rövidítve english-ül NAS. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7794) Zjunior


Zjunior
veterán

Hogyan kell igénybevenni ezt a diakkedvezmenyt?
Sajat email cimem kell hozza es utana megadni egyetemit?
Bocsi a kerdesert!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#7795) stickermajom válasza Zjunior (#7794) üzenetére


stickermajom
addikt

Az egyetemi email címeddel kell regisztrálni és akkor a webshopban minden termékre lesz 20% kedvezményed.

(#7796) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy egy WD My Cloud usb kimenetére ha rákötnék egy bluray lejátszót akkor úgy tudnék filmet nézni vagy a WD nem támogat ilyet?
Ez abból indult hogy a lejátszóm csak a DLNA szabvány tudja ami nem támogatja a master audio hangot, ezért lennék kíváncsi hogy így megoldható-e?

(#7799) Rick4 válasza szricsi_0917 (#7796) üzenetére


Rick4
félisten

Láttál azon a WD-n hdmi kimenetet?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7800) velizare válasza Möhe (#7785) üzenetére


velizare
nagyúr

de, azt mond. egyrészt a saját igényeit próbálja meg kivetíteni mindenre, másrészt meg 2013at írunk, és már nem annyira evidens, hogy asztali számítógépet tartok otthon.
az meg szintén hülyeség, ahogy előírja, hogy az asztali gépet kell hálózatról elérhető tárolóként is használni. a soho nasoknak pont az a létjogosultsága, hogy ne kelljen egy nas fogyasztásának akár több tízszeresét tízszeresét is felvevő i7+2xr290xes konfigokat bekapcsolni, hogy anyuka megmutathassa a nagyinak, milyen angyaliak is voltak a porontyok 5 évvel ezelőtt, vagy hogy apa megnézzen este egy filmet miután a család végre elvonult aludni, vagy hogy linux imidzseket tudjak seedelni 0-24.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.