Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) velizare válasza Lipton (#7950) üzenetére


velizare
nagyúr

szvsz nem okvetlenül kell neked rackes nas. pláne nem úgy, ahogy ő gondolja, hogy rackes. nem véletlenül linkelt üzleti kategóriás, szerverszekrénybe beépíthető nasokat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7952) Multibit válasza velizare (#7951) üzenetére


Multibit
veterán

Hogy lehet még érteni a rack-es NAS-t?

(#7950) Lipton
Itt a Prohardver topikjaiban olvashatsz tapasztalatokat a Synology DS413j (belépőszint) és DS412+ (felső kategória) NAS-okról. A kettőközött a DS414 található. Igaz, nem tehetők rack szekrénybe, de házi használatra megfelelőek.

[ Szerkesztve ]

(#7953) ohje2


ohje2
csendes tag

Helo

Synology Ds112j NAS on gondolkodok, de a 128b ramot picit keveslem. Képes ez ettől normális sebességre ?:)
Van benne hardveres titkosítás, azt is kibírja szolgálni normálisan mit gondoltok?

Köszönöm

(#7954) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok. NAS vásárlás előtt állok. Kissé tanácstalan vagyok bevallom. Amire szükségem lenne:

- 4 HDD hely
- Kezelje a 4TB-os HDD-ket is fiókonként
- Bele tudjak tenni tartalommal teli NTFS HDD-t is
- VPN elérés lehetséges legyen
- Machintos gépen keresztül is elérhető legyen
- Torrent
- Távoli menedzselhetőség
- Ne legyen lassú VPN-en keresztül sem, illetve 2 felhasználót ki tudjon szolgálni egyszerre, ne fogyjon el az erőforrás.

nagyjából ennyi elvárásom lenne.

Amik felé kacsingatok:

- LENOVO Iomega ix4-300d
- NETGEAR ReadyNAS 104

Légyszíves adjatok iránymutatást :)

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#7955) Sethdobaloah válasza Multibit (#7952) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

rackes, mint rack szerkrénybe építhető
rackes, mint hotswap, ld a pc-s mobilrack

...csak én vagyok helikopter?

(#7956) Lipton válasza velizare (#7951) üzenetére


Lipton
őstag

Azt írtam "jó lenne". Azért írtam mert amennyiben nem nagyon elvetemült öltlet akkor azt szeretnék. A garázsban van egy rack, benne rack-es router, switch, patch panel, stb. normálisan összerakott hálózat. Ezek mellé gondoltam ahogy írtam is, "jó lenne". Ha te mondod akkor nem okvetlenül :) A rack-es nekem ami vagy alapban annak készült vagy nem direktben az de vannak hozzá csomagolva utólag felcsavarozható "fülek".

Multibit A DS412+ még árban nem olyan veszélyes így elsőre, megnézem, köszi a tippet!

Sethdobaloah egyértelműen leírtam: rack-be szerelhető :)

[ Szerkesztve ]

(#7957) daniel2121 válasza J00hnny (#7954) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem a Lenovo nem igazán ajánlott, a teli merevlemez tartalommal is gond lesz, mert a NAS leformázza, meg a legfontosabb kérdés hogy mennyit szánnál rá merevlemezek nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#7958) J00hnny válasza daniel2121 (#7957) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Nem az ár az elsődleges szempont hanem hogy tudja azt amire kell. Arra is gondoltam hogy elég nekem egy 2 lemez-helyes is, ha az eSata portra kötött HDD-t is el lehet érni messziről. (Arra gondolok hogy 2 beépítve a NAS-ba kettő pedig egy külső házban eSata porton keresztül) Egy Netgear ReadyNas 102 elég lenne nekem?

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#7959) Multibit válasza Sethdobaloah (#7955) üzenetére


Multibit
veterán

rackes, mint hotswap, ld a pc-s mobilrack
Lehet a szavakon lovagolni, de NAS esetén a mobilrack értelmezhetetlen! Milyen topikban vagyunk?

(#7960) Sethdobaloah válasza Multibit (#7959) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem akartam kötözködni, csak felvetettem, hogyan értelmezhető másképpen. Olyan topikban vagyunk, ahol nem hozzáértők is kérdeznek, így lehetséges hogy rosszul használnak szakkifejezéseket. Pl ezt.
Bár szerintem se volt félre érthető az eredeti kérdésben.

...csak én vagyok helikopter?

(#7961) keeper_83


keeper_83
újonc

Üdv mindenkinek!

Új vagyok a NAS-ok világában és úgy látom esélyem sincs ebből a rengeteg információból a számomra fontosakat kimazsolázni, de azt gondolom, hogy elég határozott paraméterek mellett keresek eszközt. Kérlek benneteket, hogy ajánljatok nekem valamit a tapasztalataitok alapján!
Egy nagyon ritkán használt PC-t szeretnék kiváltani, de egy két funkciót megtartani, hálózati adatelérést biztosítani többféle eszköznek, és a kritikus adataimat (családi fotóalbum, videók, stb) is szeretném végre biztonságban tudni.
Amire mindenképp szükségem van:
1.) min. 2 db HDD hely, amit az adatbiztonság és olvasásgyorsítás jegyében RAID 1 módban szeretnék használni. (Egyenlőre elképzelhető, hogy csak egy pár száz GB-os konfig lesz, amit később bővítenék akár 1-2 TB-osra.)
2.) működjön USB-s nyomtatószerverként
3.) a nyomtató USB portján kívül még legalább 1 db USB porttal rendelkezzen
4.) Tárhely-, adat- és média hozzáférést biztosítson DLNA-s eszközöknek, Windows-os notebooknak, andriodos tabletnek (esetleg Windows Phone-os eszközöknek). Itt fontos, hogy az adott platformon értelmes szoftvert lehessen letölteni, ami használható is, nem szeretem a "van, hogy legyen, de egyébként használhatatlan" filozófia mentén készült appokat.
5.) Távolról lehessen elérni, a tartalmakat rendezni, feltölteni, letölteni
6.) FTP szerverként is tudjon működni
7.) Torrent kliens tudjon futtatni
8.) Ár: max. kb. 40.000 Ft

Azt nagyjából látom, hogy mik azok a termékek, amik belesnek az árba, de igazából arra lennék kíváncsi, hogy melyek támogatják leginkább a felsoroltakat.
Fontos még a garanciaidő (lehetőleg >=2év), illetve a normális, esetleg magyarországi support.

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv:
BF

(#7962) Dr.Momo válasza keeper_83 (#7961) üzenetére


Dr.Momo
tag

Szerintem a leírtaknak a readynas 102 megfelel. Nekem még a régebbi duo v2-őm van, de az itt felsoroltaknak mind eleget tesz.
A Gyári szoftverre feltettem egy ingyen letölthető openSSH alkalmazást, amely ezekután engedélyezte, hogy root userként garázdálkodjak a NAS-on. Innetől kezdve bármilyen ARM linux-os deb csomag telepíthető a NAS-ra:
Transmission, CUPS, stb.
A gyári DLNA jól használható, Samu és LG TV-vel is jól működik, kezeli a feliratokat is.
Én egyedül a nyomtatómat nem tudtam működésre bírni, de ez nem a NAS hibája hanem a nyomtatóé (régi HP LJ).

1 diszkes megoldással kezdtem, majd végül vettem bele 2db 2TB-os HDD-t. A winyócserét adatvesztés nélkül meg tudtam oldani.
1.: Slot 1: 250GB, Slot 2: -
2.: Slot 1: 250GB, Slot 2: 2TB (sync)
3.: Slot 1: 250GB eltávolítás, 2TB berakás (sync), Slot 2: 2TB
4.: Slot 1: Sync után kibővítette a kapacítást 250GB-ról 2TB-ra

Szerintem jól járnál egy ilyennel. 43800,- körül kapható jelenleg winyó nélkül.

(#7963) gonorrea


gonorrea
senior tag

Olvasgatva itt a hozzászólásokat 2 igen fontos kérdés merült fel bennem (az kívül, hogy tényleg szükségem van e egy ilyen eszközre):

1. Otthoni hálózatban ha szeretnék filmet nézni (nas-router-samutv) nem fogja lejátszani a filmhez (divx, xvid, mkv) tartozó feliratot? Más-más helyen írták, hogy csak a tv lejátszóját használja ill. hogy van saját pl vlc lejátszója!! Most akkor mit is használ?

2. Nekem egy mezei TP-LINK routerem van 10/100, azt írták, hogy ez kevés pl filmnézéshez (belaggol a film). Egyenlőre másra nem nagyon használnám mint torrent-filmnézés-fényképtárolás

Olvasgatva felfigyeltem, hogy többen ajánlották egy hálózati médialejátszó beiktatását, de akkor az meg lejátsza a feliratot DLNA-n?

Bocs a sok ostoba kérdésért, de hálózat ilyen terén még elég kezdő vagyok!

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#7964) redwhite78 válasza Dr.Momo (#7962) üzenetére


redwhite78
aktív tag

A Netgear Readynas 102-höz kijött már olyan OS amelyik engedi a HDD-k időzített leállítását? Illetve van wake up lan képessége?

never go full retard

(#7965) SF90


SF90
csendes tag

Sziasztok! Én is szeretnék egy kis segítséget kérni, nem igazán tudom jó helyen járok-e egyáltalán, ha pedig jó helyen járok, mire is lenne pontosan szükségem. Egy olyan megoldást szeretnék itthonra, amivel
- le tudom játszani iTunesban a zenéimet,
- egreat médialejátszón az akár BD50 filmeket,
- lehet torrentezni
- ipaden is tudok zenéket/filmeket lejátszani
- van rajta dlna
- Dropbox, Time Machine nem hátrány, de nem is feltétel.
Egy Seagate ST2000DM lenne belerakva, ha ez számít esetleg.
Árban a lehető legolcsóbban, ami már tudja a fentieket (akár használt is érdekel).
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#7966) SF90 válasza SF90 (#7965) üzenetére


SF90
csendes tag

Amikre eddig gondoltam: Zyxel NSA320, D-link dns-315, dns-320/L, Synology Usb Station2.

(#7967) velizare válasza Multibit (#7959) üzenetére


velizare
nagyúr

:( szerintem ez a soho nas topic, és nem az, amelyikbe ccar a belépő szint.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7968) Multibit válasza velizare (#7967) üzenetére


Multibit
veterán

Ember! Ezt én is tudom. Tényleg szükséges kekeckedned? Nem tűnt fel, hogy azért linkeltem a rack-es NAS-okat, mert ilyet keresett a kolléga? Csak azért, hogy lássa, NAS esetén ezt jelenti a rack-es kivitel. Idézem Lipton-t: jó lenne ha rackbe lehetne szerelni, később: A rack jó lenne (szerintem így írtam de most nem néztem meg) mert otthon rack-ben van mindenem., A garázsban van egy rack, benne rack-es router, switch, patch panel, stb. normálisan összerakott hálózat.
Pontosan tudom, hogy nincs szüksége üzleti NAS-ra. Elég szájbarágós voltam?

(#7969) Multibit válasza gonorrea (#7963) üzenetére


Multibit
veterán

1. Otthoni hálózatban ha szeretnék filmet nézni (nas-router-samutv) nem fogja lejátszani a filmhez (divx, xvid, mkv) tartozó feliratot? Más-más helyen írták, hogy csak a tv lejátszóját használja ill. hogy van saját pl vlc lejátszója!! Most akkor mit is használ?
Nem a NAS-tól függ, hogy mit tudsz lejátszani. Ha a tv lejátszóját használod, több gondod lehet, mivel ezek a belső lejátszók butábbak, mint egy dedikált hálózati mediaplayer.

2. Nekem egy mezei TP-LINK routerem van 10/100, azt írták, hogy ez kevés pl filmnézéshez (belaggol a film). Egyenlőre másra nem nagyon használnám mint torrent-filmnézés-fényképtárolás
Ha kábelen kapcsolsz rá egy külső mp-t, a BD50-et is le tudod játszani akadásmentesen. Bőven elég hozzá a 100 Mbit. Fájlmásoláshoz (pl. NAS és PC között) persze harmatos.

Olvasgatva felfigyeltem, hogy többen ajánlották egy hálózati médialejátszó beiktatását, de akkor az meg lejátsza a feliratot DLNA-n?
Ha külön hálózati mediajátszót használsz, nincs is szükséged DLNA-ra!

[ Szerkesztve ]

(#7970) Egon válasza SF90 (#7966) üzenetére


Egon
nagyúr

Ebből a választékból könnyű választani: Zyxel NSA320.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7971) Dr.Momo válasza redwhite78 (#7964) üzenetére


Dr.Momo
tag

Nekem még a régebbi readynas duo v2-őm van, így sajnos nincs tapasztalatom a 102-vel.
De találtam egy oldalt ami leírja hogyan kell engedélyezni a wake on lant:
[link]

Ha engedélyezed az SSH hozzáférést akkor a hdparm paraméterek között beállíthatod a hdd leállítási időt:
/etc/hdparm.conf:

/dev/hda {
spindown_time = 120
...
}

(#7972) keeper_83


keeper_83
újonc

Az létezik, hogy a Zyxel NSA 235 nem tud nyomtatót kiszolgálni?
Nem értem, hogy egy alapvetően elég jó hardveres, szoftveres NAS pont ezt nem tudja! Emiatt ki is esik...

(#7973) keeper_83


keeper_83
újonc

Érdekes, mert itt (http://prohardver.hu/teszt/zyxel_power_plus_media_server_jo_kis_nas/szoftver.html) meg említik, hogy kezel nyomtatót és a gyártó honlapján is van fent kompatibilitási lista (http://www.zyxel.com/hu/hu/products_services/nsa325.shtml?t=p).
Ezeket a kompatibilitási listákat mennyire érdemes komolyan venni nyomtató és winchester ügyileg? Ez azért is érdekes, mert egy HP LJ 1020-at kellene megosztanom vele, illetve először csak egy darab valamilyen kisebb (160-250 GB Samsung) vinyóval lenne feltöltve.

(#7974) Egon válasza keeper_83 (#7972) üzenetére


Egon
nagyúr

Az NSA-320-ban is van printszerver funkció, furcsa lenne ha a nagytesó nem tudná.
Bekapcsolod a NAS-t, rádugod a nyomtatót és bekapcsolod azt is, majd számítógépen kitallózod a NAS-t, mondjuk Windows Explorer-rel, és meg kell jelennie egy nyomtató ikonnak.
A többit lásd a kézikönyvben (letölthető, szűk 600 oldalas pdf).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7975) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Olyan megoldásra lenne szükségem, hogy el tudjam érni az adatokat minden gépről. Nyomtató megosztás nem lényeg, mert azt tudja a nyomtató. A céges adatokat is tárolnia kellene biztonságban. Mindezt csendben tegye. Nem bánom ha van benne venti, de akkor cserélhető legyen ha kell jó fajtára.

Mi az amit érdemes venni? Jó ár/érték arányban!
Winyóm van egy 204UI.

(#7976) velizare válasza Gerisz (#7975) üzenetére


velizare
nagyúr

google drive nem játszik?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7977) Gerisz válasza velizare (#7976) üzenetére


Gerisz
addikt

Szoktam használni felhőt, de a SkyDrive-ot inkább, oda van 25Giga helyem. De a lelkemnek az itt lévő fizikai eszköz lenne a legjobb, arra az esetre is ha a nem éppen legjobb internet szolgáltatás miatt elérhetetlen lenne.
Nem csak backup lenne a lényeg, hanem minden gépben csak az SSD maradna és arra is dolgoznánk.

(#7978) Patice válasza Gerisz (#7977) üzenetére


Patice
nagyúr

Mekkor afájlokkal dolgoztok általában?

Ez a hivatalos tárhely lenne, vagy csak saját megoldás?

Ha hivatalos, akkor kell egy minimum két rekeszes gyári NAS (QNAP, Synology) + legalább két vinyó.

Ha nem hivatalos, akkor magad is tudsz csinálni erőset, olcsón, persze ha van kedved barkácsolni, hardverrel, szoftverrel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7979) Rick4 válasza Patice (#7978) üzenetére


Rick4
félisten

Egy hp microserver, vagy egy kisgép, megy egy glp licensz alá eső xpenology miért ne lenne hivatalos? :U Aki nem hiszi, járjon utána, de ha nem akar utánajárni, akár egy freenas is jó ilyesmire. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7980) Patice válasza Rick4 (#7979) üzenetére


Patice
nagyúr

Végül is OS X-et sem illegális saját hardverre rakni... :DDD

Igazad van. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7981) skiskett


skiskett
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Egy Planet nas-7201-re szeretném felrakni a torrentfluxot, de jelenleg 1%-on áll folyamatosan, és nem csinál a telepítés semmit (ki sem tudom lőni). Maga a NAS rendesen működik, de szeretném használni a torrent funkcióját is.
Tudna ebben valaki segíteni?

(#7982) AiRLAC válasza Patice (#7980) üzenetére


AiRLAC
addikt

OSX hol GPL-es?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7983) Patice válasza AiRLAC (#7982) üzenetére


Patice
nagyúr

Én ilyet nem írtam. Csak annyit, hogy nem illegális, nem ütközik törvénybe.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7984) AiRLAC válasza Patice (#7983) üzenetére


AiRLAC
addikt

OSX-et ha nem Mac-re telepíted akkor megsérted a licenszszerződést.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7985) Rick4 válasza AiRLAC (#7984) üzenetére


Rick4
félisten

Asszem a kérdés itt el is dőlt, illetve eldőlt ez már régen, csak ugye a beismerés.. :D . Akkor a kolléga válaszait innentől ebben a témában nem vesszük figyelembe, hiszen a mély ellenérzéséből fakadó, a tényekkel szöges ellentétben álló tagadás csak a valósággal nincs összhangban, minden mással igen. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7986) Patice válasza AiRLAC (#7984) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez alapján írtam...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7987) Rick4 válasza Patice (#7986) üzenetére


Rick4
félisten

Én meg ezek alapján: [link] [link], szóval remélem, mostmár végképp tiszta, neked is, hogy mi a legál, meg mi az illegál. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7988) Gerisz válasza Patice (#7978) üzenetére


Gerisz
addikt

Úgy gondoltam, hogy mindent ezen tárolnék. Fotókat, videókat is a dokumentumok mellett. Nem dolgozunk nagy file-okkal, egy ember módosítja, de mindenkinek látható kell legyen.

Mi az, hogy hivatalos tárhely lenne?
Az életbevágó iratokat dokumentumokat a könyvelőm kezeli, ezek csak a nekem fontos dolgokat tartalmazná.

Barkácsolni szeretek, vagyis inkább építeni. De azért gondoltam a NAS-re, hogy kis helyen legyen csendben, aludjon a nap nagy részében és csak akkor menjen ha kell.
Igazából 50k-tól többet nem akarok erre költeni sem.

(#7989) Patice válasza Rick4 (#7987) üzenetére


Patice
nagyúr

Értem. Ezt eddig még nem olvastam, nem tudtam róla. :R

:C

(#7988) Gerisz:

Akkor Rick4 kolléga tud mesélni, hogy miből érdemes építeni egy gyári megoldástól erősebb NAS-t. (Konkrétan XPenology projekt alapján lehet Synology szoftvert PC alapra rakni. Brazos/Atom alaplapokkal és a körítéssel ki is jönnél 50K-ból, természetesen HDD-k nélkül. Vagy HP Microserver használtan.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7990) Rick4 válasza Patice (#7989) üzenetére


Rick4
félisten

Esküszöm, azt hittem, tudod, de azért se írod le. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7991) Patice válasza Rick4 (#7990) üzenetére


Patice
nagyúr

Frankón nem. Ennyire nem mélyedtem bele a témába. Csak XPenology-ig jutottam. Az akkor nem érdekelt, hogy mennyire legális. Én úgy is csak otthonra használnám.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7992) Rick4 válasza Gerisz (#7988) üzenetére


Rick4
félisten

A barkácsolás itt kimerül annyiban, hogy veszel egy mini itx házat, egy AMD E-350-es integrált procis lapot, beteszel mellé egy vinyót, és nem vindózt teszel fel, hanem egy nas rendszert. Nem kell se körfűrész, se fúró. :D Ellenben ugyanazt a teljesítményt jóval kevesebb pénzből megkapod, mint ha bármelyik gyártó bármelyik termékét veszed meg.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7993) Gerisz válasza Rick4 (#7992) üzenetére


Gerisz
addikt

Jól hangzik!
Megnézem ezeket hátha van passzív!
Kis ház kis táp kis minden kombó :) Max egy kis venti kis fordulaton mellé.
Ez azért lehet még jó mert akár média lejátszónak is használhatnám?

(#7994) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Egy Zyxel NSA310-et szeretnék lecserélni lehetőleg 2 lemezes NAS-ra, ami erősebb, mint ez.
NSA 320-ra érdemes váltanom? Vagy csak annyi a különbség, hogy az kétlemezes?

Esetleg szóba jöhet NAS építés is, bár baromira nem értek hozzá :DDD

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#7995) Egon válasza Jim74 (#7994) üzenetére


Egon
nagyúr

Az NSA-320-ban kétszer annyi RAM van, mint a 310-ben, de amennyire én tudom, a proci ugyanaz bennük... Ha csak egy kicsit erősebb vasra vágysz, az NSA-325-öt ajánlom, egyébként meg inkább HP microserver (esetleg házilag épített NAS) a barátod...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7996) Jim74 válasza Egon (#7995) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igazából a filemozgatás sebességével nem vagyok kibékülve. Viszont azt nem tudom, hogy azt mi befolyásolja. A hálózat gigabites.
Igazából azt sem tudom, hogy merre induljak el :DDD

(#7997) Egon válasza Jim74 (#7996) üzenetére


Egon
nagyúr

Mennyivel megy a másolás, nagy fájloknál? Milyen vinyó van a NAS-ban?
Nekem kb. 50 Mbyte/sec-kel másol a gépről a NAS-ra, és kb. 65 Mbyte/sec-kel fordított irányban (NSA-320).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7998) Jim74 válasza Egon (#7997) üzenetére


Jim74
nagyúr

NAS --> PC: ~ 33 MB/s
PC --> NAS: ~ 35-36 MB/s

NAS-ban egy Seagate ST1500DL003 HDD van, a gépben megy egy Seagate ST2000DL003 HDD van.

Meg igazából még az zavaró, hogy a torrentkliensnél 5-6 MB/s a max letöltési sebesség (netkapcsolat 14-16-ot tudna).

Ha ezeket az értékek megnőnének egy 320-as vásárlásával, akkor beleugranék, mert talátam egy használtat 10 hó garival és ha eladom a 310-est, akkor minimális beruházással lenne 2 lemezes NAS-om (családi képeket, videókat nem szeretném egy HDD-n tárolni. Minimum 2 HDD + kiírva lemezekre)

(#7999) Egon válasza Jim74 (#7998) üzenetére


Egon
nagyúr

Elég gyanúsak ezek az értékek: nagyon egyformák, ráadásul a NAS-ra írás elvileg lassabb kellene legyen, mint az olvasás (neked meg fordítva van).
Hány méteres kábel van a router és a NAS, valamint a router és a gép között? Milyen routered van? Miközben mérted ezeket az értékeket, nem ment a háttérban valami (pl. torrent)? A letöltési sebesség megabit vagy megabájt (utóbbi esetben 120 MBit-es neted van)? Ha utóbbi, akkor ne csodálkozz: ez nem egy mikroszerver, nem elsődlegesen torrentre van kitalálva (az a 40-50 MBit, amit jelenleg tud, elég szép érték)...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8000) Jim74 válasza Egon (#7999) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát persze, hogy ment a seedelés :DDD
Gép és router között talán 2 méteres kábel van. NAS és router között meg kb. 10, vagy 15 méteres. Jaés van egy gigabites switch (vagy hub, mindig keverem :DDD) is a képben, mert a NAS a TV alatt van a médialejátszó mellett és oda csak egy kábelt akartam vinni, így oda került egy "elosztó" is.

Mindjárt újramérek... :DDD

Szerk.:
NAS --> PC: 35MB/s
PC --> NAS: 38 MB/s

Én sem értem, hogy miért gyorsabb a NAS-ra írás, de ez jött ki :F

Letöltési sebesség Megabájt (120 mbites netem van)

Igazából az a kérdés, hogy öljek pénzt a fejlesztésbe, vagy inkább elégedjek meg azzal, ami van, mert egy minőségbeli ugrás sokkal többe kerülne?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.