Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Patice válasza MeroM (#6800) üzenetére


Patice
nagyúr

Belső hálózaton DynDNS ? Az minek? :F

Belső hálón fix IP kell szerintem a NAS-nak, és csak a kívülről való eléréshez kell a DynDNS. A host-hoz kell port forward is a routeren, hogy a megfelelő címre irányítsa a router a bejövő kérést. A NAS-on meg ezt a portot kell kinyitni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6802) MeroM válasza Patice (#6801) üzenetére


MeroM
senior tag

nem belső hálózaton szeretném használni. mobilnettel tudnám ellenőrizni csak egyszerűen nem tudom beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#6803) Pinya007 válasza Soma01 (#6763) üzenetére


Pinya007
tag

Egyik kollégám használ D-link 320L-t. Lecserélt rajta pár gyári programot, simán torrentezik és néz HD filmeket a TV-n közben. Ha nem félsz módosítani a gyári programokat, firmware-t cserélni, akkor jó választás. Kb 24 ezet Ft, ár/érték aránya jó.

Ha nem találok hirtelen olcsóbban Zyxel NSA-325-öt (Németországban, személyes átvétellel), akkor én is a D-link DNS-320L-et vettem volna.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#6804) ActionPS válasza Celtis (#6773) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Nem erőltetem, de szerintem egy olcsó NAS-nál kb. minden jobb. A Cisco-nak és más prémium gyártónak pedig nem véletlenül nincs ilyen kategóriájú cucca, ezek vállalhatatlanok. Lásd pl. a Zyxel olcsó szériáját. Tragédia. HDD+router kombóra pedig tapasztalatom alapján már egy jobb 25-30 ezres router is elegendő, pont annyi, mint egy használhatatlan alap NAS

(#6805) ActionPS válasza Dragon27 (#6772) üzenetére


ActionPS
csendes tag

LInksys EA3500 tényleg teszi a dolgát. Én anno 35 ezerért vettem, de biztosan meg lehet kapni olcsóbban is. Annyiba kerül, mint egy gyenge NAS és USB-n keresztül HDD-vel kiszolgálja a hálózatot. És mielőtt valaki kihegyezné a gondolatot az elfogultságra, ez nem érdek, hanem tapasztalat.....

(#6806) ActionPS válasza Soma01 (#6776) üzenetére


ActionPS
csendes tag

A D-Linkkel nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak. Alap használatra (néha egy két filmet átvinni TV-re) ok, de ne várj tőle többet. Ez nem feltétlenül a D-Link hibája, hisz pl. a Zyxel is nagyon kevés ilyen kategóriában. Továbbra is azt mondom, hogy router + HDD. Kb. azonos árkategória, de stabilabb lesz.

(#6807) Patice válasza ActionPS (#6805) üzenetére


Patice
nagyúr

"...anno 35 ezerért vettem, de biztosan meg lehet kapni olcsóbban is."

Mondjuk nálad? :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6808) Dragon27


Dragon27
senior tag

DS213j : milyen merevlemezt jobb megvenni : Seagate 4TB ST4000DM000 vagy WD 3 TB RED WD30EFRX
csak otthoni célokra .. Seagate jobbnak tűnik mivel alig drágább WD-hez viszonyítva viszont van +1TB

Vagy 1 RED tovább bírja megbízhatóbb,csendesebb .... ?

(#6809) dani3l válasza Dragon27 (#6808) üzenetére


dani3l
őstag

Szerintem vedd amelyik szimpatikusabb.. :) WD 3TB-os azert kerül majdnem annyiba, mint a masik, mert ezek a nasba szant lemezek valamivel dragabbak.
Minden esetre nekem pl elözö hetvegen szallt el egy fel eves red a nasban, szoval az sem garancia semmire, barmelyik meg tud dögleni sajnos..

(#6810) Dragon27 válasza dani3l (#6809) üzenetére


Dragon27
senior tag

Hát akkor lehet hogy a szerencsére bízom .. igaz nekem is volt hdd ami 16 nap alatt meghalt ... :(

Érdemes figyelni 2RZ és 3RZ -re ? az én PC-be 5RZ van kicsit hangos de nemproblémázik (még) ..

(#6811) Mankó


Mankó
veterán

Erdemes e nas vasarlasa eseten a 100 mbites routert gigasra cserelni, ha a nas, a medialejatszo es a tv is kabellel csatlakozik majd a routerre? A net 40 mbites. Ha igen, akkor melyik gigabites modell ajanlott 25k alatt? (Tp-linkkel ugye gondok vannak openwrt-s firmware alatt)

[ Szerkesztve ]

(#6812) brumi1024 válasza Mankó (#6811) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem tudom ugyan milyen NAS-t veszel, de ha értelmes sebességgel akarsz rá másolni gépről akkor érdemes lecserélni a routert. A netnek és médialejátszónak, tv-nek mindegy, mert valszeg az utóbbi kettő csak 100-as ethernettel rendelkezik(és azon a bd50-nek is mennie kell), de ha a géptől csak 100-as ethernet megy a NAS-ig akkor 10-12 MB/s-nél gyorsabban nem fogsz tudni másolni. Nem tudom mi lenne a baj az Openwrt-s TP-linkekkel, de ha az nem jó, akkor Asus N56u 25k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#6813) Intelligencs válasza Mankó (#6811) üzenetére

A médialejátszónak és a TV-nek nem kell a gigabit, a filmek elszaladgálnak a 100 mbiten is. Giga akkor kell, ha a géped és a NAS között is akarsz másolgatni értelmes sebességgel, akkor viszont kell.

Szerintem vegyél normális routert, ez esetben szánj rá annyit, amennyit kell. Asus RT-N56U, ez kb. 25e Ft. Vagy ha már van routered, amivel alapjában véve elégedett vagy, akkor egyszerűen vegyél egy gigabites switchet, azt 6-12e Ft-ból megúszod. És akkor a belső hálód gigabites lesz, csak a net felé lesz 100 mbited, de ott meg mindegy, mert úgyis csak 40 megás a neted.

The Amiga, Born a Champion

(#6814) #48613632 válasza Mankó (#6811) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem érdemes. Ellenben érdemes venni egy switch-et, és azt a routerre kötni, 4 portos zyxelt már kapsz 10 alatt, és az elég.
Routert csak akkor érdemes, ha kifelé is kell a gigabit, illetve a 100Mbit+

(#6815) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Van egy TD-W8961NB eszközöm, ami modem és router is egyben. Mellette egy Samsung külső USB 2.0-s HDD. Olyan megoldást szeretnék, ami egyesíteni tudná a 3 eszközt.

Ha ez nem megy, akkor egy vez.nélküli NAS-t, amibe 1 HDD belefér. A megosztott adatokat kezelné, min. 2 év garanciával. max 20.000-ből.

(#6816) Mankó válasza #48613632 (#6814) üzenetére


Mankó
veterán

Van egy régi Tp-Link 841 vagy 842 nd routerem semmi bajom vele, így akkor switchet veszek.

2 switchet találtam, ami szóba jöhet:
Tp-Link vagy Zyxel
Melyiket ajánljátok?

(#6817) Mankó


Mankó
veterán

Most vált időszerűvé a NAS vásárlás és a kiszemeltem egy Zyxel 310-es egy WD red 2 tb-sal. Kicsit visszaolvastam a fórumban és az olvasottak eléggé elbizonytalanítottak. Vennék mellé egy médialejátszót is, ami a NAS-ról játszaná le a filmeket.

Szerintetek melyik verzió lenne a jobb:
Zyxel 310-es + WD red 2 tb + Dune HD 102W
Vagy Mede8er Medx8003d és abban a WD, aminek szintén van NAS funkciója, bár szerintem mindenhez célhardver a legjobb.
Kábellel lennének összekötözve.
Full hd és 3d filmek letöltése a cél.

Mind2 hibázik valahol, de nem akarok sokkal többet rákölteni, média lejátszót meg mindenképpen venni akarok.

[ Szerkesztve ]

(#6818) Alex91 válasza Mankó (#6817) üzenetére


Alex91
félisten

Ez a Dune tud 3D-t?

Attol fugg, hogy alapvetoen mire kell. Ha csak az a cel, hogy a HDD-re halon huzd ra a filmeket, akkor valoszinuleg a medialejatszoba tett hdd is megteszi. Ha mast is szeretnel, akkor valoszinuleg a nas lesz a jobb megoldas.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6819) Mankó válasza Alex91 (#6818) üzenetére


Mankó
veterán

Töltögetni kell a NAS és hogy arról tudjak streamelni a médialejátszóra filmeket kábelen keresztül.

Ha ráhegesztek a Zyxel 310-re egy transmission-t, akkor kiszolgálja ezeket az igényeket, vagy mindenképpen ajánlott egy 2-3x annyiba kerülő Synology modell beszerzése?
Igazából olyan 40-45k-t gondoltam a NASra és a WD-re, de egy Synology-t 50ből se kapnék meg, s hol van akkor még a hdd. De ha azt mondjátok, hogy csak szívni fogok a Zyxellel, akkor még gyűjtök a másik NASra.

Ez a Dune csak a passzív 3d-ket játssza le, az aktívokhoz már legalább egy medx600 ajánlott, vagy más drágább modell.

Szerk.: esetleg még szóba jöhet egy Asus Gigabites router és arra rálógatva egy usb-s hdd. Azokban is van transmission, talán az is kiszolgálná a szerény NAS igényeim?
Igazából csak töltögetni szeretnék filmeket, és a cél, hogy a médialejátszó elérje a hdd-n lévő filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#6820) brumi1024 válasza Mankó (#6819) üzenetére


brumi1024
veterán

Én egy N66u-n torrenteztem egy ideig, teljesen jó, viszont nem fogsz olyan sebeséggekkel olvasni róla mint egy NASról. És annyiba kerül mint egy NAS. Ha viszont csak annyi kell, hogy torrentezz+filmet játssz le kábelen a médialejátszón akkor az menni fog.

(#6821) Alex91 válasza Mankó (#6819) üzenetére


Alex91
félisten

Erre jo lesz, estleg megneznem a WD MyBook Live-ot is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6822) kenyerr válasza Mankó (#6819) üzenetére


kenyerr
tag

Nem régen vettem egy nsa320 at és semmi baj nincs vele a ventilátor csatlakozón kívül (rezegteti a ventit). Szóval ha nem zavar a zaj vagy el tudod dugni a nas-t valahova akkor szerintem bőven jó ez a megoldás, szinte hozzáértés nélkül fel lehet tenni rá transmissiont (talán kicsit nehezebben rtorrent, deluge-t akarom csak azon még a linux guruk is próbálkoznak sajnos) és mondjuk media servernek bármi használatosabbat. Én minidlna-t és plexet futtatok, biztos ami biztos alapon 2-t. Plex első telepítés után volt valami gubanc nálam, mert nagyon lassú volt a tv menüjében (hagytam pedig pár napot indexelgetni szóval már nem ment semmi ilyesmi), viszont másodjára telepítve az is jók működik. Egyelőre lg beépített lejátszóval használom és egész jól támogatja a feliratokat is, csak nagyon ritkán volt gond, és akkor töltöttem másik feliratot. De médialejátszóval már biztos nem lesz ilyen gond sem.

Személy szerint nagyon sok rosszat hallottam a router + vinyó opcióról és a józan paraszti ész sem arra következtet, hogy jó és stabil megoldás lenne szóval én azt hanyagoltam alaphangon :)
Illetve szerintem ha nem csak filmezésre (+torrent + megosztás) akkor a csak! médialejátszó is eléggé gyenge lábakon áll.

(#6823) Mankó


Mankó
veterán

Köszi srácok a válaszokat, akkor marad a Zyxel 310-es + wd red 2 tb-os párosítás. Mellé meg még nem tudom, hogy melyik médialejátszó lesz, de ez már más kérdés.
Meghagyom a régi routert, és veszek mellé egy gigabites switchet, s reménykedem, hogy minden flottul fog menni.

(#6824) benceb77


benceb77
tag

Segítsetek legyetek szívesek.

Vettem egy D-Link DNS325 NAS-t, kicsit lassúcska volt a GUI, NAS-ra másolás sebessége nagy fájlok esetén stabilan ~35 MB/s (SMB). A kedvező tesztek és vélemények alapján 4 ezer forint ráfizetésével kicseréltettem egy Zyxel NSA 325-re, erősebb proci, több RAM...

Tegnap beüzemeltem a Zyxelt, meglepetésemre a NAS-ra másolás sebessége nagy fájloknál 10-20 MB/s körül alakult. A HDD mindkét NAS-nál WD20EACS (WD Mybook Essential-ből kivett, betojt az elektronikája a háznak, a HDD viszont hibátlan), router TP-Link 1043nd, DHCP automatán, 192.168.1.110 port foglalva a NAS-nak.

Mi lehet az indoka a lassú másolásnak?

(#6825) Patice válasza benceb77 (#6824) üzenetére


Patice
nagyúr

Zyxel-nél ugyan az a protokoll?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6826) benceb77 válasza Patice (#6825) üzenetére


benceb77
tag

A DHCP automatán volt, ugyanazokat a portokat foglaltam a routerben mind a két NAS-hoz. Egyéb paraméterek változatlanok.

(#6827) benceb77 válasza benceb77 (#6826) üzenetére


benceb77
tag

Na újabb rejtvény...
Amikor hazaértem, gondoltam megnézem mit tudnék még átállítani. Zyxel NSA325 bekapcs, és azt mondja, hogy nincs kötet. Este még volt, éjszakára kikapcsoltam a NAS-t. Miért tűnt el a meglévő kötet?

(#6828) sityak válasza benceb77 (#6824) üzenetére


sityak
tag

bármi
szar kábel
szar konfolás
szar hálókártya driver

http://legipanorama.hu

(#6829) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Egy hónapja van meg a WD Live 2TB Nas. Nagyon meg vagyok vele elégedve, szépen teszi a dolgát.
Hálókártya csere után nekem a sebessége is megfelelő 35-40MB/s.
Egyszer se kellett újraindítani, az Asus N16-os routerre van felcsatolva hálózati meghajtóként (CIFS) a transmission kliens a routeren maradt. Majd valamikor ráhegesztem a NAs-ra is a Transmissiont.
A régi probléma (USB hdd ledobása a routerről) így értelemszerűen megszűnt. :)

(#6830) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy most hülyeséget kérdezek de van egy SYNOLOGY DS213j NAS-om és 1 db 3tb-es HDD van benne ha mellé rakok egy másik HDD-t akkor a benne lévőről nem vesznek el az adatok? Nem formázza át azt is?

(#6831) dani3l válasza Ghost84 (#6830) üzenetére


dani3l
őstag

Nem. Hacsak nem raid0-ba teszed (ne tedd). Ha külön kötetkent kezeled, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#6832) Ghost84 válasza dani3l (#6831) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Köszönöm :R :R

(#6833) fgo


fgo
tag

Synology DS213j NAS-ba eddig egy 2TB merevlemez volt ,most beletettem egy másik 2TB merevlemezt, 7-8 óra alatt létrehozta Kötet 2 minden oké,de a hálózaton nem látom csak az 1 Kötet mappáit a Kötet 2 nem,nem tudok rá másolni ,web elérésen látom a kötetet ,mi lehet a gond?

(#6834) Ghost84 válasza fgo (#6833) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Szerintem az lehet a gond, hogy RAID1-be raktad és akkor tükrözi ami a másik merevlemezen van tehát ugyanazok az adatok vannak mind a két merevlemezen.

(#6835) dani3l válasza Ghost84 (#6834) üzenetére


dani3l
őstag

Ha raid1-ben lenne, nem lenne 2 kötet..

(#6836) Ghost84 válasza dani3l (#6835) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Ja értem, bocsi még én is csak most ismerkedek az enyémmel csak egy tipp volt. Milyen RAID módba kell rakni ahhoz hogy 2 külön kötet legyen?

(#6837) dani3l válasza Ghost84 (#6836) üzenetére


dani3l
őstag

Alapvetöen csinalhatsz barmilyen raid tömbre több kötetet, de ha 2 külön kötetkent akarod kezelni a 2 lemezt, akkor nem kell raidbe tenni, csak "siman" (illetve synonal ez SynologyHybridRaid..). Raidnek pont az a lenyege, hogy összefüzi a lemezeket.

(#6838) Ghost84 válasza dani3l (#6837) üzenetére


Ghost84
aktív tag

SYNOLOGY DS213j NAS-om van és jelenleg van benne egy 3tb-es HDD most raktam mellé egy másikat és nem akarom hogy az adatok elvesszenek a már benne lévő HDD-ról. Akkor SynologyHybridRaid igaz? kipróbálom.

(#6839) dani3l válasza Ghost84 (#6838) üzenetére


dani3l
őstag

Igen, "SHR (adatvedelem nelkül)", akkor egy különallo kötetet fog letrehozni a masodik lemezen.

Egyebkent Synologys kerdesekkel/problemakkal nyugodtan jöhetsz ide is. :)

[ Szerkesztve ]

(#6840) Ghost84 válasza dani3l (#6839) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Rendben köszönöm sikerült :R

(#6841) ActionPS válasza Patice (#6807) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Nem, nincs ilyenről szó. Ahogy észrevettem itt többen agitálnak bizonyos (inkább egy adott) oldal mellett, de az én tippem egyszerűen az arukereso.hu. Van routerem de csak magamnak :)

(#6842) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, az a kérdésem, hogy ha van egy NAS, egy Zyxel NSA210 amin vannak videok, azt hogyan tudom elérni tabletről? Mit kell telepítenem a NAS-ra (vagy aktiválni, beállítani, és mit a tabletre) Egy Androidos Samsung Galaxyról van szó.

köszönöm :)

(#6843) ActionPS válasza Dragon27 (#6808) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Inkább WD, mivel ahogy a kolléga is említette ez NAS-ba szánt. Igazság szerint egyik sem a régi, de a Seagate az utóbbi időkben a tapasztalatok szerint nagyon alulteljesít.

(#6844) ActionPS válasza Mankó (#6811) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Linksys E2500. Gigabit vezetéken, Dual Band

(#6845) ActionPS válasza Mankó (#6816) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Hááááát egyiket sem igazán. Consumer szinten mindegyik nagyon gyenge. Ha egy igazán profit szeretnél és tudsz is rá egy kicsit többet szánni akkor mindenképp a Cisco SF300. Ha otthonra kell, akkor gondolnám, hogy elég lesz egy 8 portos switch.

(#6846) ActionPS válasza kenyerr (#6822) üzenetére


ActionPS
csendes tag

A router + winchester kombó természetesen egy kompromisszumos megoldás, ha nem engedheti meg magának valaki a profi NAS-t. Tapasztalatom alapján viszont még így is sokkal érdemesebb, mint valami 20-30 ezres, gyerekbetegséggel küzdő otthoni NAS. A zyxel low cost szériája tipikusan sajnos jó példa erre.

(#6847) Dragon27 válasza ActionPS (#6843) üzenetére


Dragon27
senior tag

Akkor marad a RED , már 1 van a Pc-be 2TB :) Remélem hamar összejön a NAS + 3TB RED

[ Szerkesztve ]

(#6848) Ghost84 válasza Dragon27 (#6847) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Nekem egy Seagate Barracuda 3tb van benne az hogy bírja a NAS-t tudja valaki?

(#6849) Celtis válasza ActionPS (#6845) üzenetére


Celtis
veterán

Ilyesmi TP-link switchet, meg a saját hasonló kategóriás D-Linkemet is mértem műszerrel. (5-8 portos, gigabites, otthoni célú, nem menedzselhető switchek)
Gond nélkül tudnak line sebességgel switchelni.

Miért "mindenképpen" Cisco SF300?
Mert az alapmodellek, csak 10/100-as sebességet tudnak, és amelyik tud Gigabitet, az már akár a TP_link árának 10-szereséért is megvehető? Vagy QoS, L3, Spanning tree vagy VLAN trunk mindenképpen kell odahaza?
Egyébként a Cisco is árul hasonló nem menedzselt switcheket. Valószínűleg pont ugyanaz a chip is van benne mint egy TP-linkben. :C

(#6850) #48613632 válasza Celtis (#6849) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jaj, hát nem akartam már tegnap este emberünket kifaggatni erről a Cisco őrületről, meg a szerkesztés gombot sem nagyon ismeri, de újoncként ez elnézhető.

Teljesen egyetértek Veled, az egyébként Cisco gigabites routerem sajnos csak négy porttal rendelkezik, ezt megtoldottam a legolcsóbb 4portos Zyxel modellel, és láss csodát, gyönyörűen működik!
Nem is értem miért kellene 50ezer forintos 8portos router otthonra, nincs is mit rákötni, ha figyelembe veszem, hogy a routeren is van minimum 4.
Smart TV etetéséhez bőven elegendő a kici occó, nem kell elszállni. Kicsit az az érzésem, hogy emberünk inkább csak mutogatja, hogy neki mi van.

Na mindegy, peace, de erről tudnék vitatkozni, tényszerűbben is, ha engem meggyőz, hogy szükségem van rá, `bizisten megveszem ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.