Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Dr.FantastiK válasza Mankó (#6500) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ez olyan se veled se nelkuled helyzet .. :))

Ha (csak) erre van keret, akkoz ez lessz jo.

a tobb 10 torrent egyideju futtatásáert a Transmission-t rá fog kelleni szenvedni !

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6502) Mankó válasza Dr.FantastiK (#6501) üzenetére


Mankó
veterán

A transmission legyen a legkevesebb, de menni fognak a leirt dolgok problema nelkul?

(#6503) Alex91 válasza Mankó (#6502) üzenetére


Alex91
félisten

Ha megfeleloen belovod, akkor biztos.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6504) Mankó válasza Alex91 (#6503) üzenetére


Mankó
veterán

Esetleg valami leirast is tudsz hozza linkelni?

(#6505) #48613632 válasza Mankó (#6500) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én ma vettem egy 310-est, még csak tesztelgetem, de már most a 320-ast javaslom.
Ha seedelgetni is akarsz és streamelgetni is, ennek akkor eleve 2 külön HDD-t illik adni.
Egyébként nálam a BR lejátszás erősen szaggat BD50 iso esetén, de az tény, hogy elég a BD25 is, másfelől még nincs gigabit switch sem, ez a jövő héten kerül beszerzésre.
Amúgy jó kis cucc

(#6506) Alex91 válasza Mankó (#6504) üzenetére


Alex91
félisten

Minek? Azt majd neked kell kijatszani, hogy a te neteddel, meg halozatoddal, routereddel mit lehet kihozni belole...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6507) Mankó válasza #48613632 (#6505) üzenetére


Mankó
veterán

Gigabites switch nekem is lesz. Lehet, akkor erdemes lesz kivarnom egy jo aru hasznalt zyxel 320, vagy 325ost. Biztos ami biztos alapon.

(#6508) Dr.FantastiK válasza Mankó (#6502) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Oszintén, nemigen tudom ajálni, elég gyenguska..
ennél még az USB Station 2 is jobb !
ez : [link]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6509) Mankó válasza Dr.FantastiK (#6508) üzenetére


Mankó
veterán

Hardverileg pedig eleg meggyozo a 310 is, de te mire alapozod, hogy gyenge?
Jobb valasztas lenne a 320, vagy 325? Esetleg valamelyik dlink, vagy masik marka ami 30 alatt van?

(#6510) Dr.FantastiK válasza Mankó (#6509) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' 320, vagy 325 ? ''

akkor inkabb a 325, azon van USB 3 is, de ez nincs 30 ezer alatt. !
az iras-olvasasra ertettem hogy gyenge a 310.
DLink-et :Y semmi szin alatt ne valassz, az kimondottan xar !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6511) #48613632 válasza Dr.FantastiK (#6510) üzenetére


#48613632
törölt tag

Már bocs, de ha valaki töltögetni akar, seedelgetni egy kicsit, meg film lejátszásra használja, annak minek is az USB3, vagy a gyorsabb írás-olvasás?
14GB nálam kb 5 perc alatt került át a gépről, de nincs gigabit lan (még), szerintem egyáltalán nem lassú az alap dolgokhoz.
De ez persze csak egy amatőr véleménye, 18 órai NAS használat után.

(#6512) Alex91 válasza Mankó (#6509) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem teljesen jo lesz a 310 is. Sot, en torrent gepre meg mindig egy My Book Live-ot ajanlok az egyszeru hack-eles, es a passziv hutes miatt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6513) Kroni1 válasza krealon (#6499) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát sajnálattal hallom, akkor ezek szerint nem lesz NAS-om, mert amire leginkább kéne arra pont nem jó. :O

Dr.Fantastik: "csinalsz egy SMB megosztast , amit lat a TV (is).. oszt joccaka." - Ez micsoda ez az SMB m,egosztás?! Gondolom ezzel csak megosztom a fájlokat a TV-vel, és nincs semmi átkonvertálás, tehát így nem is működne pl. a DTS hang lekeverés, vagy az elsődleges hang magyarra állítás, vagy talán még a felirat sem...

(#6514) Kroni1 válasza Dr.FantastiK (#6508) üzenetére


Kroni1
veterán

Itt ahogy olvasom a DS2 az meg másolásban még gyengébb a 310-esnél is, nagy fájlokkal fele annyit tud.. Vagy torrent szempontból viszont sokkal jobban használható?

[ Szerkesztve ]

(#6515) Mankó válasza Dr.FantastiK (#6510) üzenetére


Mankó
veterán

Veszek egy giga switchet is hozza. Teszt szerint nagy fajlokat 37 mb-val olvas, nem hiszem hogy streamhez nem eleg a tv-nek ez a sebesseg. Full hd-hez tuti eleg, 3d-hez meg majd meglatjuk.

Alex91: en streamelgetni is akarok filmeket a tv-re, akkor is ajanlott a wd? Eredetileg a zyxelben is meg lehet lepni egy hutesmodot a zajtalansag erdekeben.

[ Szerkesztve ]

(#6516) Mankó válasza Mankó (#6515) üzenetére


Mankó
veterán

Toltogetesre fogom hasznalni a nast. 40 mbites netnel teljesen mindegy, hogy 30 vagy 60 mb-val ir a nas. Vagy kell valami mashoz is ez a sebesseg?

(#6517) Alex91 válasza Mankó (#6515) üzenetére


Alex91
félisten

En a joval gyengebb World-rol jatszom le torrent mellett a 720p-s filmeket. erdoke-t kerdezd esetleg privatban, neki is Live-ja van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6518) dani3l válasza Kroni1 (#6513) üzenetére


dani3l
őstag

Syno VS240HD (bar ez kicsit dragabb kategoria, mint a Zyxel 310..)

De szerintem inkabb vegyel valami medialejatszot, amibe lehet vinyot tenni (Dune Smart, Dune 303D, Mede8er med1000x3d, stb..). Ha jol olvasom, ugyis föleg a filmezes lenne a lenyeg, arra meg nem a nas valo, par torrentet meg ezek is tudnak kezelni.

(#6519) Mankó válasza dani3l (#6518) üzenetére


Mankó
veterán

Kicsit drágább csak, mert 10x annyiba kerül. :DDD

Volt egy Medx600-as médialejátszóm, most is majd olyat fogok venni, de azok nem igazán jók torrentezni. Amikor meg volt kipróbáltam ezt a funkciót is, wifi-n keresztül, de max 3 torrentet tud egyszerre futtatni. Azokat is max 600k - 1mb-val tudta tölteni lefele és seedelgetni. De még ezekkel a sebességekkel is, sokszor kifagyott. 600 / 600-al használtam töltésre / seedelésre míg nálam volt. Ez a 3 torrent meg valljuk meg kevés. Lehet, kábelen több ment volna? X.
Winchester így is úgy is, kell, viszont akkor már veszek egy ilyen 310 nast 20 alatt és totál kiszolgálja hosszú távon is az igényeimet.

(#6520) Dr.FantastiK válasza Kroni1 (#6514) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' ..Vagy torrent szempontból viszont sokkal jobban használható ? ''

Igen, mert azon a Softver enyhen szolva fenyevekkel kulombb, operacios rendszere a DSM 3.2 van rajta, es ha meg egy mozdulattal radobod a DownloadStation-t (is), akkor ki jon az elonye barmilyen mas beleposzintu NAS-al szembe.
De persze ne vedd rabeszelesnek !!

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6521) kenyerr


kenyerr
tag

Deluge-t illetve streamre mezzmo-t használ valaki ? Pc-ről most mezzmo-ról játszom le a filmeket és mivel meg vagyok vele nagyon elégedve, szerintem fel fogom barkácsolni nsa320ra is. Plex-et is kipróbáltam de az nem jött be.
Fan control témában találtam hirtelen 2 topikot, valakinek tapasztalata a következőkkel van már?
1 2

(#6522) Dr.FantastiK válasza Kroni1 (#6514) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Itt ahogy olvasom a DS2 az meg másolásban még gyengébb a 310-esnél is, ''
_
nem.


_

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6523) kenyerr válasza kenyerr (#6521) üzenetére


kenyerr
tag

(lejárt a szerk idő) bocs, csak most néztem, hogy a mezzmo még mindig csak windowson van

(#6524) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Lehet olyat csinálni, hogy pl. egy Zyxel nas-on lévő zenéket egy androidos telefonon játszom le?

(#6525) Alex91 válasza Thomas16 (#6524) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6526) sityak válasza #48613632 (#6511) üzenetére


sityak
tag

140000//300=46.66 MB/s
szóval kell hogy legyen gigás háló, vagy ott valami nagyon ferde

http://legipanorama.hu

(#6527) Kroni1 válasza Dr.FantastiK (#6522) üzenetére


Kroni1
veterán

Lévén hogy inkább a nagy fáljokra lenne használva, én azt a grafikont néztem, ott meg 20MBps vs 37.5MBps a 310-es javára, ami jnagyobb különbség és a használat szempontjából jelentősebb is.. De ugy döntöttem, hogy mivel a PLEX nem tud mindent amit PC-n, igy nem veszek NAS-t, a PC-s az tökéletes lesz nekem mindere!

- - - - - -

Mankó: "Teszt szerint nagy fajlokat 37 mb-val olvas, nem hiszem hogy streamhez nem eleg a tv-nek ez a sebesseg. Full hd-hez tuti eleg, 3d-hez meg majd meglatjuk."
Például az Avatar 3D-s 20GB-os Half-OU mkv fájl az végig közel 20Mb/s-el van tömörítve, sehol se megy 25 fölé, így azt kell mondjam a jól elkészített 3D-s filmek streameléséhez is elegek lehetnek ezek a kütyük!

[ Szerkesztve ]

(#6528) Patice válasza Kroni1 (#6527) üzenetére


Patice
nagyúr

A linkelt teszteken MB/sec (azaz Mega Byte / secundum) értékek vannak megadva.

Az a 20 GB fájlméretű 3D Avatar 20 Mb/sec (azaz Mega Bit / secundum) átlagos bitrátájú, ami MegaByte-ra átszámolva csak 2,5 MegaByte/sec!

Ezt a sebességet egy Syno USB Station is tudja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6529) Kroni1 válasza Patice (#6528) üzenetére


Kroni1
veterán

A hsz második része Mankónak szólt és arra vonatkozott, hogy a 310-es elég-e a 3D filmekhez. Erre irtam, hogy szerintem elég, mint látszik bőven. Ha nincs szükség az extrákra amiket a Syno tud akkor az annál olcsóbb Zyxel 310-es is tökéletesen elég lehet, beszéltem pár tulajjal és ők is dícsérték. Sajnos mint látszik az én DLNA mediaserver problémámra egyik se tud tökéletes megoldást, így nem fogok NAS-t venni egyenlőre. (Bár ha tudna valamelyik 50-60 ezerért akkor se vennék, mert annyit nem ér nekem ez, lehet inkább a tv-met kéne lecserélni egy DTS-esre..)

[ Szerkesztve ]

(#6530) Mankó válasza Kroni1 (#6529) üzenetére


Mankó
veterán

Igy van, egy dts-es tv megoldas lenne a problemadra, de lehet meg egy kulso media lejatszo is.

(#6531) Kroni1 válasza Mankó (#6530) üzenetére


Kroni1
veterán

Így is van elég kütyüm, nem kell mégegy! :N majd előbb utóbb lesz TV csere, de nem lényeges annyira, csak néha lenne jó, hogy a gép nincs bekapcsolva, a TV viszont elér és le is játszik minden filmet.

Mondjuk a PLEX PC-s verziója is igen nagy segítség már, az tökéletesen megoldja a gondot csak ugye a gépnek is menne kell, de nagyon jól jön, amikor a gépen mondjuk játszom és az asszony a másikban a TV-n filmezni akar.. Eddig csak a szinkronos DD hangú filemeket tudta USB-ről nézni, most már legalább USB se kell, és nem kell válogatnia sem.. ;)

(#6532) Thomas16 válasza Alex91 (#6525) üzenetére


Thomas16
tag

Milyen progi kell hozzá a telóra?

(#6533) #48613632 válasza sityak (#6526) üzenetére


#48613632
törölt tag

140000//300=46.66 MB/s
szóval kell hogy legyen gigás háló, vagy ott valami nagyon ferde

Valóban van :R ... basszus, én meg vettem egy switchet :W

Na jóóóó, nem annyira gond, a 4 port kezd kevés lenni. Viszont a BD50 lejátszás elég karcsú NAS-ról R3 Oplayra ... kicsit stroboszkóp hatású a látvány. Ide kevés a gigás LAN is vajon? :F

[ Szerkesztve ]

(#6534) Elemental válasza #48613632 (#6533) üzenetére


Elemental
addikt

Nem kéne kevésnek lennie. Nálam is szaggat.

(#6535) Multibit válasza #48613632 (#6533) üzenetére


Multibit
veterán

Ide kevés a gigás LAN is vajon?
Nem kevés. A BD50 100 Mbit-es hálón is megy akadásmentesen (kábellel). Persze ez eszköz-/beállításfüggő is! Vagyis ha akad, az nem a 100-as háló miatt akad.

(#6536) Criton válasza Elemental (#6534) üzenetére


Criton
veterán

Nem tudom, nálam tökéletesen viszi minden szaggatás nélkül.

(#6537) Elemental válasza Criton (#6536) üzenetére


Elemental
addikt

Azért érdekes, mert ha másolok a lejátszó vinyójára- igaz nem pont erre, hanem a házban egy másik ugyanilyenre, akkor 10MB/sec a sebessége. Az több, mint a film 40-50 mb/sec bitrátája. Majd rádugok erre is egy vinyót kipróbálni.

Neked milyen a lejátszód?

[ Szerkesztve ]

(#6538) #48613632 válasza Elemental (#6534) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát ezért megvárom én a switchet, csak jó lesz az. Ha a routerről megy a belső háló, akkor elvben a letöltés is beleszámít, illetve az egész net forgalom.
Most arra nem emlékszem, hogy volt e futtatott torrent a próba időpontjában, vagy sem. No meg másik iso-t sem teszteltem, hanem akkor már megvárom a nagyobb HD-t, illetve a lejátszó is le lesz cserélve egy fokkal komolyabbra, öregecske már ez az oplay. (Bár nem mintha gondom lenne vele, BR-hez meg van egy BDP-150)

(#6539) Elemental válasza #48613632 (#6538) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem nem nagy érvágás, mert full hd mkv-kat nézek. Csak kíváncsiságból teszteltem.

(#6540) #48613632 válasza Elemental (#6539) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én 720-ast, meg BR-t. Egyelőre egy régi 50-es plazmám van, 1080i-s csak, de amúgy is a falra van szerelve, a fejünk meg a szemközti falnál van, ebből a távolságból meg észlelhetetlen a pixelsűrűség 720 esetében, szóval elég.

(#6541) CSorBA válasza Patice (#6204) üzenetére


CSorBA
őstag

Megjelent a Synology 213j, már kapható, ára kb 62ezer körül alakul. A 212j-hez képest dupla memó, illetve van már Wake on lan! Ez utóbbi szerintem remek, hogy belekerült :) Írás/Olvasás: 70/100 MB.

[ Szerkesztve ]

(#6542) Criton válasza CSorBA (#6541) üzenetére


Criton
veterán

Ez az infó hol van? Mert se a Synology.com-on se a Community oldalon, és a Facebook oldalukon sem írnak erről semmit.

[ Szerkesztve ]

(#6543) CSorBA válasza Criton (#6542) üzenetére


CSorBA
őstag

Lassan frissítik úgy néz ki. Itt már raktárról kapható: [link]

(#6544) Patice válasza CSorBA (#6541) üzenetére


Patice
nagyúr

:C

Akkor tévedtem. Megvárták, míg fogyni kezd a 213-as, aztán jöhet a kisebb verzió. Helyes. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6545) CSorBA válasza Patice (#6544) üzenetére


CSorBA
őstag

A synology-fórumon is van már hír róla: [link]

(#6546) Patice válasza CSorBA (#6545) üzenetére


Patice
nagyúr

Gondolkodtam már egy második NAS-on, távoli biztonsági mentésekhez, de az egy USB Station lenne, amit a szüleimnél telepítenék 230 km-rel arréb. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6547) CSorBA válasza Patice (#6546) üzenetére


CSorBA
őstag

Ez amúgy jó ötlet. Lehet biztosabb, mint az SHR :D Mert pl nekem SHR-nél nincs szükségem a filmjeim mentésére, viszont 10-15giga anyag létfontosságú. Azt pedig szinkronizálgathatná ide oda, ha betörnek és elviszik, akkor meg úgyis mind1 az SHR, viszont - 230km-el odébb - meglenne ami számít :D

(#6548) Patice válasza CSorBA (#6547) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, ezért nem RAID-ben mennek nálam sem a vinyók. Külön külön kötetnek formáztam meg.
A fontos dolgokról van biztonsági másolatom másik vinyón, de be akarok majd rakni egy USB-ra aggatottat a NAS-ra, hogy ne kelljen gépről csinálnom ezt, hanem időzítve menjen.

Távoli mentésnek meg jó lenne a szüleimnél a kis NAS, egy USB-s vinyóval. A legfontosabb adataim nekem sem olyan sok, hogy a netem ne bírná el. Meg előre meg is csinálhatom a másolatot, aztán csak a változásokat kell neten keresztül intéznie, ami nem olyan nagy adatforgalom.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6549) Intelligencs válasza Patice (#6548) üzenetére

Én paranoid vagyok, ezért nekem a RAID1 opció be van kapcsolva. 2 x 3T, ami összesen 3T-nak látszik, bőven elég. Így is van 1T szabad hely. (A letöltött filmeket ugyanis párszáz gigánként lementem külön diszkekre.) Ezen kívül rá van dugva egy 1T-s USB3-as vinyó, amire hetente kétszer ment backupot a fontos adatokról: fényképek, videók a gyerekről, dokumentumok.

Plusz még ezen kívül ezen gondolkodom, mert ezt támogatja a Synology alapól. A 100 gigás csomag kb. havi 2e Ft, sokkal olcsóbb, mintha vennék mondjuk egy 213j-t a faterékhoz. (Sajnos a Dlink NAS-os mentést nem tudtam megoldani, nem hajlandó a Synology automatikusan SFTP-n menteni. Csak számítógép közbeiktatásával kézzel tudnám megoldani, de az meg úgyse működne, mindig elfelejteném.)

The Amiga, Born a Champion

(#6550) Elemental válasza Intelligencs (#6549) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem nem paranoidság, ha vigyázol a fontos cuccokra.
Én is több helyre mentem a képeket.
Összesen 5 külön vinyón vannak a képek.
Pc 2 vinyója, nas, széfben van 1 külső vinyó, meg a melóhelyen a gépen.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.