Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) FishAir válasza pigatt (#7147) üzenetére


FishAir
senior tag

Group policyben kell megmondani neki, hogy mindig várja meg a hálózati csatlakozást induláskor.

futtat -> gpedit.msc
itt: Computer Config\Administrative Templates\System\Logon
"always wait for the network at computer startup and logon"
magyarul nem tudom :)

iDontcare

(#7152) pigatt válasza FishAir (#7151) üzenetére


pigatt
őstag

Meló után kipróbálom, köszi ez jónak tűnik. Nem is kell magyarul angolul használom én is a rendszert. :)

i9 / 4080 / 32"

(#7153) Patice válasza Dragon27 (#7150) üzenetére


Patice
nagyúr

Örülök, hogy tudtam segíteni. Ezért írtam, hogy járj utána a programoknak, szolgáltatásoknak. QNAP nagy Synology ellenfél, ezért nem csoda, hogy annyi a hasonlóság a kettő között.

Egyikkel sem jársz rosszul. Hajrá! :C

(#7151) FishAir:
Ezt én is ki fogom próbálni, mert nálam sem várja mega Win7, hogy normálisan felcsatolja a hálózati megosztásokat. Aztán meg kattintásra csatlakozik. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7154) Celtis válasza pigatt (#7152) üzenetére


Celtis
veterán

Csak nehogy lassítsa a bootolást, esetleg el se induljon a gép hálózat nélkül...

(#7155) pigatt válasza Celtis (#7154) üzenetére


pigatt
őstag

Ebben is lehet valami igazság.

i9 / 4080 / 32"

(#7156) Patice válasza Celtis (#7154) üzenetére


Patice
nagyúr

De miért ne lenne hálózat, amikor az mindig "megy" és csak a PC van néha kikapcsolva.

Nálam is mindig megy a router + a NAS és még sem tudja felcsatolni kivétel nélkül minden induláskor a meghajtókat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7157) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Mivel nagyjából egy árban vannak így szeretném megkérdezni, hogy ezek közül Zyxel NSA325,
QNAP TS-112, Synology DiskStation DS112j
melyiket ajánlanátok, melyik éri meg legjobban az árát?
Torrentezés, tv-re kötve film/kép nézés, adattárolás, és legyen elérhető bárhonnan. Ezek a fontosabb dolgok.

(#7158) Celtis válasza Patice (#7156) üzenetére


Celtis
veterán

Pl. elmész otthonról.

(#7159) Patice válasza Celtis (#7158) üzenetére


Patice
nagyúr

Nálam akkor is megy, mert akkor hogy érném el távolról? :D
OK. Van WOL meg hasonlók, de a WOL-hoz is állandóan mennie kell a routernek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7160) FishAir válasza Celtis (#7154) üzenetére


FishAir
senior tag

Nálam 4 éve be van állítva 2 gépen és semmi bajom nem volt eddig tőle. Pedig olyan már tutira volt, hogy wifi (hálózat) nélkül volt a laptop és elindult. A betöltés hosszát nem befolyásolja.

iDontcare

(#7161) Celtis válasza Patice (#7159) üzenetére


Celtis
veterán

Arra gondoltam, hogy ha a géped nem lát hálózatot, akkor ez a beállítás valamit okoz esetleg. Mert ugye azt mondod, hogy várakozzon a gép a hálózati kapcsolat meglétére, ami a puszta közepén esetleg nincs.

(#7162) Patice válasza Celtis (#7161) üzenetére


Patice
nagyúr

Ja, értem.

Puszta közepén nem sokszor akarok használni gépet. :DDD

De viccet félretéve, OK, benne van a pakliban, hogy ez a beállítás esetleg bekavar a Win7-nek, de ahogy az előtő hsz.-ekből kiderül nem így van szerencsére.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7163) extraktor válasza Patice (#7162) üzenetére


extraktor
tag

Sziasztok!

Mi a vélemény a synology ds213air-ről?

(#7164) Patice válasza extraktor (#7163) üzenetére


Patice
nagyúr

Én csak olyan helyen látnám értelmét, ahol szinte csak WiFi-s cuccok lennének és a net mehetne közvetlenül a NAS-ba.

Vagy olyan router mellé, ami elég jól tolja a WiFi-t és olyan lakásba, ahol a tulaj nem akar nagyon vezetékelni és nem zavarja, ha lassú lesz az egész.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7165) Elemental válasza extraktor (#7163) üzenetére


Elemental
addikt

Csak akkor van értelme szerintem, ha nem tudod, vagy nem akarod a NAS-t vezetékkel összekötni a routerrel.

(#7166) krealon válasza Elemental (#7165) üzenetére


krealon
veterán

... es nem baj, hogy lassu lesz az eleres.
A WiFi nagyon jo, leszamitva, hogy megbizhatatlan es lassu.

(#7167) FrezeR


FrezeR
senior tag

#7157-re valaki lenne kedves válaszolni? :)

(#7168) Dragon27


Dragon27
senior tag

még 1 kérdés : Ha most leformázom a merevlemezt EXT 4-re pl. PC-vel és ezt később egy új Synology vagy Qnap első indításnál újra leformázza ?

(#7169) Patice válasza Dragon27 (#7168) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7170) Dragon27 válasza Patice (#7169) üzenetére


Dragon27
senior tag

2 lemezes esetén amikor már 1 van benne a következő ami Ext4 HDD is újra formázza ?

köszi

(#7171) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Az olcsó NAS-ok közül melyik ajánlott? Mindenképpen 2 merevlemezes raid1-es kellene, természetesen normális jogosultságkezeléssel. 5-6 gép adatait kellene valahol biztonságosan elhelyezni, de nem tudom milyen NAS-ra bízzam.

(#7172) Intelligencs válasza FrezeR (#7157) üzenetére

A Qnap és Synology biztosan jó minőségű termék. Én személy szerint két Synology birtokosaként csak Synot vennék/veszek a jövőben. Viszont ami Synologyt írsz, a 112j, abban csak 128 mega RAM van. Ez már most is kevéske lehet, és a jövőben ez még inkább így lesz. (Nem bővíthető.) A QNAP-ban 256 mega van, talán jobb emiatt.

(Egyébként én pont ebből a megfontolásból inkább egy használt, de még garanciális Synology DS111-et vettem faterékhoz, mert abban 256 mega RAM van. Egy DS213+ után mindenképpen ennél a márkánál akartam maradni.)

A Zyxelt nem ismerem, de amit írsz, az 2 lemezes. Először azt is ki kéne találnod, hogy két lemezes kell neked, vagy elég az egy is. Ha kettő, és még rá tudsz dobni pénzt, vegyél egy Synology DS213j-t. Azt tutira imádni fogod, és sok-sok éven keresztül elég lesz.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#7173) Patice válasza Dragon27 (#7170) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze. Mindig azzal kezdi. Nem érdekli, hogy mi van rajta.

(Nem csak annyi a NAS-nak egy partíció, mint ahogy azt úgy általában gondolná az ember. Nemrég cseréltem a NAS-omban vinyót, aztán PC-n leformáztam utána a kivett lemezt és megnéztem miket is hozott létre magának a NAS: 128 MB "Other" Primary, 2 GB Linux Swap, a többi a tárhelynek EXT4 fájlrendszerű volt. Ezt előre nem tudhatod, hogy a gép saját magának milyen rendszert akar kialakítani.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7174) Dragon27 válasza Patice (#7173) üzenetére


Dragon27
senior tag

kösz az infót :R

(#7175) FrezeR válasza Intelligencs (#7172) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi az infókat. Igen a 128 MB-ot én is kicsit karcsúnak érzem de, akkor nem tévedtem.
2 lemezes kellene nekem hosszú távon. Amit írsz a Synology DS213j biztos, hogy nagyon jó kis gép. Csak nem túl olcsó...egy vinyóval együtt már a 80-at karcolja :/ Jó persze hosszú távra biztos megéri csak egyszerre sok kiadás. Ezért is töprengek sokat, hogy mi lenne a legjobb megoldás.

(#7176) Patice válasza FrezeR (#7175) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha olcsón veszel egy NAS-t és később rájössz, hogy nem elég, nem vagy vele elégedett, akkor mit csinálsz?

Eladod garanciával és máris buktad azt a különbözetet, amennyivel a Synology kerülne többe.

Én is sokat agyaltam a DS213-ason. Nem bántam meg. Hosszú távra vettem.

Néha számomra logikusabbnak tűnik drágábban a biztosat megvenni, mint az olcsóbbakat cserélgetni.

De ez csak az én véleményem. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7177) diegho válasza Patice (#7176) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez a Synology képes akár mail szerverként is működni? Egy pár gépes irodában jelenleg nincs adatmentés, sem saját mail szerver, az egyik alkalmazott gépén fut egy levelező és onnan vannak továbbítva a levelek a többieknek, ezt kellene kiváltanom. Ha megoldható egy jobb NAS-al az, hogy az egy adott címre jövő összes levelet a nas tárolja és azt mondjuk outlook-al többen is megkapják (ha tegyük fel egy mail címhez 4-5 embernek is van hozzáférése) és outlook-al még küldeni is tudjanak levelet az igen szuper lenne. Az meg pláne szuper lenne, ha ehhez nem kellene fix ip cím, hanem egy sima mezei dhcp-s hálózaton is menne. Ha még ez a NAS mondjuk az adott hálózatra kapcsolt kamerák képét is rögzíteni tudná, az maga az álom lenne. Melyik lenne megfelelő nekem a fájl+mail szerver funkcióra és bónuszként mivel lenne több a dvr funkciót tudó?

(#7178) Patice válasza diegho (#7177) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezt egy erősebb Synology szerintem tudni fogja. Mail szerver-t biztosan, kamerákat is. Szerintem a mezei dhcp-s helyi háló sem akadály, csak fix IP-t kell adni minden hálózati eszköznek a routeren.

Bónuszként a Synology NAS-ok egy kamerát támogatnak, a további kamerákért (ill. a használatukért) külön licenszet kell venni + persze a kamerák.

Adatmennyiségtől függően elég lehet akár egy kétlemezes is.

Itt kipróbálhatod egy NAS-on hogy milyen a kezelőfelület. Itt olvashatsz még róluk sokat magyarul. Itt van a nemhivatalos fórum. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7179) diegho válasza Patice (#7178) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi. Hétvégén olvasgatok.

(#7180) Elemental válasza FrezeR (#7157) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem a 112j az elég gyenge vassal van szerelve. Amiket írtál, azokkal megbirkózna, de a synonak rengeteg olyan szolgáltatása van, ami menet közben akár meg is tetszhet, és akkor egyből kevés.
Qnapról nem tudok nyilatkozni, de minőségben/szoftverben a synoval lehet egy szinten, és jobb a hardvere a ts-112-nek.
Ha az anyagi lehetőségeid eddig terjednek, akkor talán a zyxel ezek közül a legjobb választás. Rengeteg megelégedett zyxel tulaj van, bár a szoftvere nem olyan felhasználóbarát (kicsit több szopás lehet vele :) ).

Viszont az igaz, hogy ha meg tudod toldani, akkor a 213j egy nagyon jó választás. Nem kell abba 2 vinyót venni. Lehet eggyel is indulni, és a későbbiekben egyszerűbb bővíteni. Érdemes kipróbálni a syno szoftverét.
Patice hozzászólásában ott a link.

[ Szerkesztve ]

(#7181) diegho


diegho
nagyúr

Átnéztem és már a 112j is tud mailszervert, de nem tudom ez a 128MB mennyire fogná vissza, a sima 112-es már 256MB-os, viszont drágább is 13k-val.

(#7182) diegho


diegho
nagyúr

Mennyire kell komolyan venni a NAS-ok merevlemez kompatibilitási listáját? A qnap 112 listájáról egyetlen merevlemezt sem találtam pcx-en. Beletehetek bármilyen márkás merevlemezt? Alapvetően 5400 fordulatos WD-re gondoltam.

(#7183) bbmt válasza diegho (#7182) üzenetére


bbmt
senior tag

Az csak megközelítő :)
Én Hitachi 1 terrásat vettem bele,a sorozatszámot nem találtam a listában illetve csak hasonlított hozzá,mégis tökéletesen működik..
Azt ne vegyél amit külön kiemelnek, hogy nem jó hozzá,mert a tesztjeiken megbukott valamivel.

A kanál a gyengék villája

(#7184) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,

Mint sokan mások, én is gondolkodom NAS vásárlásán, bár kicsit más okokból. Igazából a PC szerver kiváltása nem cél, mert már sok éve megtettem a céleszköz vs. PC körömet és PC lett a vége. Szóval van egy 0 hangú x86 alapú, 10w-ot fogyasztó otthoni linux alapú szerverem (atom gsejt) ami minden szerverfunkciót ki tud elégíteni. (beleértve pl. mindigtv extra streamelését bármilyen pc-s vagy androidos eszközömre) Az egyetlen ami miatt több terás háttértárnak nem használnám, az az hogy lakótérben van és a megvalósításkor elsődleges szempont volt a hang. Tehát mondjuk beraknék egy nas-t szigorúan csak tárhely megosztás és DLNA funkciókkal mondjuk lakótérne kívülre (kamra/wc akármi).
Milyen eszköz volna jó erre? Kevés fogyasztás nyilván elvárás (ha már 10w-ból megvan egy egész szerverem...). Beraknék egy 3 terás hdd-t és 2-3 évre elfelejteném az eszköz management-jét.

fred

(#7185) Patice válasza freddirty (#7184) üzenetére


Patice
nagyúr

Hálózati csatis külső HDD?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7186) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Ezek közül melyiket ajánlanátok?

D-link DNS-325
Shuttle OMNINAS KD20

Két extra igényem van, a torrent kliens és a DLNA. Ezeket tudja mindkettő. A fogyasztásuk is kb ugyanannyi.

A D-link 1 magos 1.2 Ghz-s procival rendelkezik, a Shuttle 2 magos 750 MHz-.essel. Ez mennyire számít? Pl a torrent kliens futása közben a DLNA-val nyomott filmek mennyire lesznek akadás mentesek? Mondjuk a Shuttle alapban nem tudja a kettőt együtt futtatni. :(

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7187) freddirty válasza Patice (#7185) üzenetére


freddirty
senior tag

hmm, ez nem hülyeség. köszi, szerintem beszerzek egy 3 terásat és levan a gond!

fred

(#7188) Roll_91


Roll_91
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit off topic. De remélem kapok választ rá. A kérdésem a következő lenne: Van egy Synology Ds 413-as Nasom és szeretnék venni egy UPS-t mellé, tudok ajánlani párat, hogy melyik lenne a megfelelő?A Nas mellett a router és a modem is rá lenne kötve.Én személyszerint ezt néztem ki: Power-Saving Back-UPS Pro 900, 230V, Schuko.(olyan 30 percet menne az nem lenne rosz.) Esetleg pár tanács mire érdemes figyelni mielőtt megvenném? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#7189) Patice válasza Roll_91 (#7188) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem ezt a kérdésed tedd fel a nem hivatalos synology forumban. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7190) Roll_91 válasza Patice (#7189) üzenetére


Roll_91
csendes tag

oksa! Köszönöm! :)

(#7191) aleister válasza aleister (#7186) üzenetére


aleister
veterán

Erre valaki?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7192) diegho


diegho
nagyúr

Az olcsóbb NAS-ok közül melyik tud olyant, hogy mondjuk van 8 gép a hálózaton és mindegyik gépről 1 mappát beállított időközönként elment? (magyarán folyamatosan szinkronizálja) Ahogy láttam a synology-k tudják, rajtuk kívül van más, ami tudja ezt mondjuk 40-50k-ig?

(#7193) Intelligencs válasza aleister (#7191) üzenetére

Nekem a 325-ös elődje volt, a Dlink DNS-323-as. A 325-ös ahogy nézem, nem sokkal tud többet, talán kicsit modernebb a felülete. (Gondolom a prohardveres cikket elolvastad már a 325-ösről.)

Fapados cuccra számítsál, ami az alapfunkciókat betölti. A 323-assal lehetett rendesen torrentezni, a gyári kliens legnagyobb korlátja az volt, hogy max. 15 torrentet kezelt. Fel lehet rakni rá transmissiont, de ahhoz azért kell egy kicsit túrni a kütyüt Linuxban.

Ami engem mindig is zavart benne, hogy hiába gigás a hálózati csatolója, max. 200 mbittel lehetett róla másolni, azt is szakadékban hátszéllel.

A másik kütyüt nem ismerem. Ha rám hallgatsz inkább veszel egy használt Synology-t, sok bosszúságtól kíméled meg magadat.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#7194) aleister válasza Intelligencs (#7193) üzenetére


aleister
veterán

Köszi szépen a választ!

Igen, természetesen olvastam már a tesztet, valamint utánajártam a Shuttle NAS-nak is. Itt egy kimerítő cikk róla.

A fő felhasználási terület a torrentezés lenne, valamint a leszedett anyagok streamelése DLNA-val a TV-re. Igazából erre elégnek kell lennie még a 200 mbit/s-nek is. A Shuttle érdekes mód nem tudja egyidőben a DLNA-t és a BitTorrent klienst futtatni. Lehet, hogy valami custom fw megoldja ezt.

Arra esetleg tudnál válaszolni, hogy cpu szempontjából a fenti célra melyik célszerűbb? Gyorsabb de egy magos, vagy lassabb de 2 magos megoldás (1200MHz vs 750x2 MHz)?

Egyébként azért ezt a 2 konkrét NAS-t kérdem, mert ezek kerülnek hamarosan lecserélésre a cégnél, és a rendszergazda az egyiket a rendelkezésemre bocsájtja. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7195) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Egy- vagy kétfiókos NAS-t keresek, bár az igényeim elég különlegesnek tűnhetnek.

Egy 2TB-os HDD-m kétfelé van particionálva egy 700GB-os FAT32 és egy ~1,1TB-os NTFS partícióra, mindkét fájlrendszert szeretném látni a hálózatról. Az NTFS-en vannak a médiatartalmak, ezt osztanám meg DLNA-n, a FAT32-t viszont USB-n is el kell elérnem. Ez utóbbi rész lehet necces, ugyanis nem csak egyszerűen a fájlokat kell elérnem rajta, hanem fel is kell mountolnom a partíciót - ha egyszerre nem megy az USB-s mount és a hálózati elérés, az se gond, csak egyszerűen tudjak váltani ezek között.

Tudtok ajánlani nekem valamit, ami ezeket tudja? Synology modellek előnyben :R

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7196) r4z válasza r4z (#7195) üzenetére


r4z
nagyúr

A szerkesztési időből kicsúsztam. :B Csak annyit tennék hozzá, hogy az NTFS helyett más partíció is jó, de a FAT32 nem változhat.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7197) Alex91 válasza r4z (#7196) üzenetére


Alex91
félisten

Ha halon elered, akkor minek kell USB :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7198) r4z válasza Alex91 (#7197) üzenetére


r4z
nagyúr

Mert Xboxhoz kell, az pedig hálón nem éri el.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7199) Multibit válasza r4z (#7195) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt a - már felparticionált - HDD-t akarod NAS-ban kezelni úgy, hogy megmaradjon rajta a fájlrendszer? Jól értem? Ugye ezt nem gondoltad komolyan?

(#7200) r4z válasza Multibit (#7199) üzenetére


r4z
nagyúr

Gondoltam, jó lenne, ha nem kéne az USB-s házzal és a hordozással szórakozni, hanem meg lehetne osztani a HDD tartalmát WiFin anélkül, hogy külön HDD-t kéne vegyek az Xboxnak.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.