Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) Sakab válasza bogabi (#6950) üzenetére


Sakab
senior tag

Teljesen más hálózaton keresztül csatlakozik a netre az wifis IP camera aminek elvileg van egy macadresse meg ip-je és azalapján betudja e azonosítani a NAS és tudja e rögzíteni?

(#6952) bogabi válasza Sakab (#6951) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát nem mondom meg a tutit, de ha a kamera elérhető a NAS hálózatáról (pl. routolás rendben oda/vissza), akkor lehet, hogy meg lehet oldani. Ebben az esetben az lehet még kérdéses, hogy a NAS hogyan viszonyul ahhoz, hogy egy olyan kamerát akarsz csatlakoztatni rá, ami nem az ő hálózatában van (mondjuk az alap, hogy a kamera supportált legyen NAS-on). De itt meg sok lesz a hibalehetőség: pl. a hálózat a kamera és a NAS között nem a te kezelésedben van, ilyenkor lutri a folyamatos üzem.... tűzfalak egyik/másik oldalon, stb. De elengedhetetlen, hogy a kamera és a NAS lássák egymást IP szinten a szükséges portokon, ne csak a kamera WEB oldalát tudd elérni (pl. 80-as port).

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6953) Sakab válasza bogabi (#6952) üzenetére


Sakab
senior tag

Ajaj akkor ez nem ilyen egyszerű mint ahogy gondoltam :F egy sima kültéri ip cam 10-12 ezer ami támogatja a NAS-t az 25 től indul. Viszont akkor maradna az a verzió hogy keresek egy ingyenes oldalt ahol online serveren lehet visszanézni a felvételeket. Nem tudtok véletlen egy ilyen fórumot / topikot mondani ahol erről tudnék infót szerezni? Itt a ph-n nézegettem a topikokat de nem nagyon találtam hasonlót se :F

(#6954) bogabi válasza Sakab (#6953) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem tudom, mennyi kamerát és milyen minőségben szeretnél nézegetni, de ilyen felhasználás esetén bele lehet szaladni gigabyte-okba simán. A legjobb az lenne, ha a kamerák helyén lenne egy combossabb uploaddal rendelkező net kapcsolat saját router/fix ip-vel, és lenne egy net kapcsolat a rögzítés helyén szintén saját router/fix ip-vel. Így egyszerűen megoldható a kamerák elérése NAS/ingyenes DVR program használatával. De biztosan van más járható út is, csak elsőre ez jutott az eszembe. Legjobb, ha keresel neki totyikot, ott majd elirányítanak.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6955) sityak válasza Sakab (#6953) üzenetére


sityak
tag

ha leírnád, hogy mi volna a végcél, talán egyszerűbb lenne a dolog

http://legipanorama.hu

(#6956) Sakab


Sakab
senior tag

Amit szeretnék: Egy nagyarlót 1-2 IP kamerával felszerelni, wifis ruter van. Itthon meg szeretném rögzíteni mondjuk egy itthoni NAS serveren. Nem kell 24frame/s bőven elég 5-10kép/mp is és HD se lét fontosságú 640x480 bőven elég. 1-2napos adat tárolás utána automatán törli a régit és indítja újból a felvételt.

(#6957) Alex91 válasza Sakab (#6956) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6958) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Tudna valaki tanácsot adni abban, hogy egy Zyxel NSA-325-höz milyen winchestert érdemes beszerezni?

(#6959) dani3l válasza FrezeR (#6958) üzenetére


dani3l
őstag

Mindenkeppen valami 5400 rpm-est, azon felül szerintem majdnem mindegy. Ha hajlando vagy a megbizhatosagra többet aldozni, akkor esetleg WD Red, de valoszinü böven eleg a Green is. Green-böl az EFRX vegüeket nezd, ne az EARS sorozatot.

(#6960) FrezeR válasza dani3l (#6959) üzenetére


FrezeR
senior tag

Persze fontos a megbízhatóság. Meg is nézem őket :) Köszönöm a tippet!

(#6961) dani3l válasza FrezeR (#6960) üzenetére


dani3l
őstag

Bocs, csak sikerült elirnom, szoval Greenböl az EZRX szeria a jo, nem az EARS.
EFRX az a Red.

[ Szerkesztve ]

(#6962) FrezeR válasza dani3l (#6961) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ok :)

(#6963) sityak válasza Sakab (#6956) üzenetére


sityak
tag

akkor én nem bonyolítanám túl a dolgot
a kamerák képét mondjuk FTP-n feltolni a nas-ra
mozgásérzékelést már a 20k-s cuccok is kezelnek

http://legipanorama.hu

(#6964) ricsik válasza dani3l (#6961) üzenetére


ricsik
őstag

Mi a különbség az EZRX és EARS közt? Ha jól emlékszem a fogyasztásban van némi eltérés, de igazából említésre sem méltó, illetve a lemezek mennyisége eltérő, de ennek sem lehet olyan nagy szerepe talán.

(#6965) dani3l válasza ricsik (#6964) üzenetére


dani3l
őstag

Az EARS a regebbi szeria (szerintem mar nem is gyartjak, de itt-ott meg lehet kapni), emlekeim szerint azzal voltak a fejparkoltatasi problemak es komolyabb igenybevetelnel (NASban pl) igencsak hullottak, EZRX-nel ezen elvileg javitottak.
Mindenesetre ezt nem kell kezpenznek venni, mert most nem olvastam utana, de regebbröl en igy emlekszem..

Lemezek mennyisege ha kevesebb, akkor ugye nagyobb az adatsürüseg, tehat gyorsabb az iras/olvasas, de ennek itt valoban nincs tul sok jelentösege..

(#6966) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

A D-Link DNS-315-ös NAS tud wifi-n kommunikálni az eszközökkel?
Beépített wifije van, vagy csatlakoztatni kell hozzá egy adaptert?

(#6967) krealon válasza Thomas16 (#6966) üzenetére


krealon
veterán

Halozati tarolot (barmilyet) igen nagy butasag lenne WiFi-n csatlakoztatni a halozathoz.

A kabeles osszekottetes megbizhatobb es gyorsabb, mint a kabel nelkuli. Eleg, ha a kliensek (notebook, telefon, tablet stb) szennyezik az etert.

A WiFi-s eszkozok nem kozvetlenul kommunikalnak egymassal. Mindegyik az AccessPoint-on (router) keresztul eri el a tobbit. (Mongyuk nem tejesen igaz, csak az esetek 99.9999%-aban.)

(#6968) Thomas16 válasza krealon (#6967) üzenetére


Thomas16
tag

Aha, szóval a NAS-t kábellel ajánlott a routerhez csatlakoztatni, a router meg wifin vagy kábelen küldi tovább az adatokat?

(#6969) krealon válasza Thomas16 (#6968) üzenetére


krealon
veterán

Pontosan.

(#6970) gothic20 válasza #48613632 (#6911) üzenetére


gothic20
aktív tag

Megérkezett a kis Zyxel 310-es nas. Eddig nagyon tetszik. A ventit tényleg kicsit hangosnak találom majd cserélem valami csendesebb típusra. Bár nem melegszik nagyon mert egy Toshiba laptop vinyot raktam bele, azon gondolkodok mi lenne ha kikötném a ventit csak nem melegedne túl vagy igen?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#6971) dani3l válasza gothic20 (#6970) üzenetére


dani3l
őstag

Laptop vinyoval nem valoszinü, bar azert en hosszutavra biztos nem hagynam ugy, egy csendesebb venti akkor is elmenne bele.

(#6972) #48613632 válasza gothic20 (#6970) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát a franc se tudja :) Most pl nem hallom, de délután még szólt rendesen ... lehet, hogy fordulatszám szabályzós? ... :F

szerk: írja a ventillátor sebességet :)

[ Szerkesztve ]

(#6973) ActionPS válasza spawn82 (#6916) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Netgear-t semmiképp nem vennék. Néhány évvel ezelőtt elindult egy elég erős minőségromlás főleg a fogyasztói termékek körében. A terméktesztek alapján kizárólag a felsőbbkategóriát érdemes választani, de azok árában már megtalálhatók jobb specifikációjú cumók. Egyszóval zsákutca. Ha magasabb árfekvés akkor, Cisco FS5500 alacsonyabb árfekvésben van több opció is, de hosszútávon szerintem egyikkel sem jársz jól.

(#6974) ActionPS válasza spawn82 (#6922) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Márka: Cisco vagy Synology.
Mire szavazok: Cisco FS5500 vagy ha olcsóbb megoldás érdekel akkor router + külső vinyó kombó. Nekem utóbbi otthon, előbbi irodában tökéletesen működik.

(#6975) ActionPS válasza ManUnited (#6942) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Háááát vagy NAS, vagy cseréld le a routeredet egy még erősebbre. Ha még valahol találsz E szériás LInksys-ből E4200-öt (EA széria szerintem egy kis gynegülést hozott) az megteszi egy vinyóval, vagy tényleg NAS

(#6976) ActionPS válasza Sakab (#6949) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Elsősorban szoftver kérdése, de dyndns-en keresztül megoldható. Ez persze függ a kamera típusától is. A kamera a NAS közelében helyezkedik el vagy messzebb?

(#6977) ActionPS válasza krealon (#6967) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Hát azért szerencsére ez már nem ennyire kísérleti stádiumban lévő megoldás :) OK, hogy a vezetékes megoldás minden szempontból (titkosítás, sebesség, stabilitás), de nyugodt szívvel lehet WIFI-n is csatlakoztatni.

(#6978) Multibit


Multibit
veterán

ActionPS még mindig nyomatja az ingyenreklámot (amihez a Prohardver asszisztál)! Úgy csinál, mintha nem tudná, hogy itt otthoni használatra szánt NAS-okról megy a diszkurzus, és orrba-szájba ajánlgatja az FS5500-as kedvencét. Persze ha olcsóbb megoldás kell, akkor csakis a (Linksys) router + HDD a nyerő.
Az meg már csak hab a tortán, hogy a hozzászólás szerkesztést nem óhajtja használni...

(#6979) Patice válasza Multibit (#6978) üzenetére


Patice
nagyúr

Pláne, hogy az ajánlott NAS-nak a gyártó befejezte az életciklusát...:)
Support és a gyártás megszűnik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6980) dani3l válasza Patice (#6979) üzenetére


dani3l
őstag

Az mindegy, de CICKO! ;]

(#6981) vlevi válasza dani3l (#6965) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem usb hazban vagy 2tb-os ezrx. Mukodes kozben hallhatatlan,es a felporgesenek a hangjat is csak akkor lehet eszrevenni, ha nagyon fulelek.
Talan egy kicsit lassabb, mint az ears, de halkabb, kevesebbet fogyaszt, es a wd kimondottan 27/7 mukodesre tervezte, nasban hasznalatra. Nalam letoltogetesre van hasznalva, es tokeletsen bevalt.

(#6982) Celtis válasza dani3l (#6980) üzenetére


Celtis
veterán

Pedig otthoni használatra ideális. Csak egy sor a specifikációból:

Power Consumption
590 VA (578W) maximum (fully configured)
520 VA (510W) maximum (fully configured)

Csak azt nem tudom, hogy emberünk reklámozni vagy lejáratni akarja a ciscot. Szerintem az utóbbihoz áll közelebb, szóval inkább Juniper ügynök :DD :C

(#6983) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

NAS-t szeretnék venni, a keret 40-45 ezer Ft, egy 2 terrás 3,5" samsung HDD menne bele, de nem baj ha van 2 slotos a NAS. Legfőbb feladata a torrent, nem lenne baj ha elbírna 150-200 torrentel, illetve tervezem később egy mediaplayer vagy htpc beszerzését, tehát filmek streamelése a másik szempont. Ezek közül a torrent programok közül kéne hogy fusson valamelyik (biztos sokak számára meglepő lesz a lista... :) ): BitTorrent 7.2.1, 7.5.0, libtorrent 0.12.6 (rTorrent 0.8.6), Deluge 1.3.3, Transmission 2.42, Transmission 2.50. Ezen kívül minél könnyebb kezelhetőség és több beállítási lehetőség, gondolok itt főleg az időzítésekre. Az eddig kiszemelt darabok (de szívesen veszek egyéb ajánlásokat is): Netgear ReadyNAS 102, Zyxel NSA 325, Synology Disk Station DS212j (ez egy kicsit drága), D-Link DNS-325, Asus NAS-M25. A baj hogy nem tudom ezek közül melyik számít jó vételnek. Ami még nagyon fontos tulajdonság az a hang, sajnos passzív-at nem találtam.

Előre is köszönöm a segítséget, ManUnited.

(#6984) Alex91 válasza ManUnited (#6983) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ha passziv torrent gep kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6985) Statikus válasza Alex91 (#6984) üzenetére


Statikus
senior tag

Ez a Mybook tud 2-300 torrentet kezelni?
Előbb meg kell piszkálni, hogy legyen rajta valami letöltőszoftver.

(#6986) Alex91 válasza Statikus (#6985) üzenetére


Alex91
félisten

Mint a tobbi :). Imho semmivel se xarabb a tobbi, hasonlo aru cuccnal.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6987) Statikus válasza Alex91 (#6986) üzenetére


Statikus
senior tag

Ilyen 3TB-ost várok éppen, ezért kérdeztem, hogy ez képes rá?
Nincs ekkora igényem, max. 15-20 seed... De előbb tényleg fel kell rá ügyeskedni valami letöltőprogit, mert alapból ez semmit nem csinál magától, csak tárol és elérheted bárhonnan, bármiről

(#6988) Alex91 válasza Statikus (#6987) üzenetére


Alex91
félisten

A tobbire is mokolni kell altalaban, ha nem, akkor annak meg is kerik az arat :). Siman felteheto ra a transmission. [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6989) Elemental válasza ManUnited (#6983) üzenetére


Elemental
addikt

212j-t nem kell megpiszkálni, hogy seedeljen 200 torrentet.
Nekem már volt seedben 280, mellette filmnézés. Nem tapasztaltam semmi lassulást, pedig nem egy izomgép.
Az aktív letöltések száma maximum 30- ha többet indítasz, akkor a többi várakozik, amíg egy letöltés be nem fejeződik-, de a seed az lehet nagyon sok.

(#6990) ManUnited válasza Alex91 (#6984) üzenetére


ManUnited
aktív tag

És ezen is be lehet állítani olyan időzítéseket mint egy NAS-on? Hogy mikor kapcsoljon be-ki és hasnolók?

(#6991) Alex91 válasza ManUnited (#6990) üzenetére


Alex91
félisten

Elolvasod a hasznalatijat... Inaktivitas eseten beallithato, hogy mikor menjen el aludni. Es ha torrentezni fog, akkor ugyis megy 24-ben.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6992) ManUnited válasza Alex91 (#6991) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Attól hogy elolvasom a használatiját még nem leszek okosabb. Az hogy mit írnak hivatalosan és mi a valóság az legtöbbször két külön dolog. Pl. Zyxel NSA325 elolvasom a használatiját és azt látom hogy dejó tud torrentezni. Csak az sehova nincs leírva hogy max 10 torrentet tud kezelni. Ezért kérdezek fórumon, ahol már tapasztalat alapján írnak az emberek. De azért kösz a kicsit lekezelő választ.

(#6993) Alex91 válasza ManUnited (#6992) üzenetére


Alex91
félisten

Hat jo, en nem tudtam a kerdesedre a valaszt fejbol, de gondoltam a hasznalatijaban benne van. De ha ez degradalo, hogy elolvass valamit, akkor...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6994) akom válasza Alex91 (#6984) üzenetére


akom
senior tag

Mennyivel tudsz róla adatot mozgatni?

(#6995) Alex91 válasza akom (#6994) üzenetére


Alex91
félisten

Tesztek szerint akar 100 MB/s-al is, de itt ahogy olvasgattam 40 MB/s siman osszejon gigabites halon.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6996) krealon válasza ManUnited (#6990) üzenetére


krealon
veterán

"És ezen is be lehet állítani olyan időzítéseket mint egy NAS-on? Hogy mikor kapcsoljon be-ki és hasnolók?"

Neked ezekszerint nem NAS-ra van szukseged.

A NAS (Network Attached Storage, Halozatra csatlakoztatott tarolo) arra van kitalalva, hogy a rajta tarolt adatokat _barmikor_ elerhesd, azaz folyamatosan mukodik. Ennek megfeleloen a fogyasztasa nagyon alacsony. A HDD-ket (beallitas alapjan) bizonyos inaktivitasi ido utan lekapcsolja, igy a keszenleti fogyasztas nehany wattra csokken.
Zyxel NSA-310 fogyasztasat mertem, az csucsterhelesnel sem evett 13W-nal tobbet.

Ha meg ezt a fogyasztast is sokallod, akkor hasznalj idokapcsolot. :R

(#6997) ManUnited válasza Alex91 (#6993) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Nem degradáló. Elolvastam. Egy szó nincs benne erről. Ezért kérdeztem a fórumon ahol TAPASZTALATBÓL írt válaszra számítottam. Azért köszönöm az ajánlást, tényleg egy lehetséges alternatíva lett a WD My Book Live.

(#6998) ManUnited válasza krealon (#6996) üzenetére


ManUnited
aktív tag

A kikapcsolás csak azért számít mert egy légtérben lenne velem, és este kéne hogy magától kikapcsoljon, reggel meg be hogy este ne zavarjon a kattogása meg a venti. A tervem szerint este 11-12 körül kikapcsolna reggel 8-9 körül meg be. És így nem kergetne ki a világból a hangja amikor aludni szeretnék :).

(#6999) Statikus válasza ManUnited (#6998) üzenetére


Statikus
senior tag

WD-ben nincs venti, a HDD meg, ha nem apró fileok másolására használod éjjel-nappal, nehogymár zavarjon...
Hacsaknem egy szántóföld közepén laksz, ahol se ember, se állat, se gép, se közlekedés...
Süket csendben engem is zavarna :)

[ Szerkesztve ]

(#7000) ManUnited válasza Statikus (#6999) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Pesten lakom, de olyan környéken ahol full csend van és sajna erre nagyon érzékeny vagyok :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.