Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) dani3l válasza depmod (#6098) üzenetére


dani3l
őstag

Hagyhatod a DLNAt is bekapcsolva, nem zavar az semmit, de NFS-sel jobban jarsz. Biztos menni fog ha jol allitod be, a lejatszok is linux alapuak (egreat legalabbis, de gondolom a masik is), igy jobb lesz mint a samba.

(#6102) JoceeHunt válasza Dr.FantastiK (#6096) üzenetére


JoceeHunt
őstag

És a DynDNS-hez jó ha fix az ip is a szolgáltatónál. Én ezzel benyaltam.

Beállítottam a NAS-omat, meg a Routeremet a távoli eléréshez, használtam 2 évig, jól rá is szoktam. Bármikor bárhonnan bekapcsoltam a gépem, hozzáfértem a NAS-hoz, mindenhez.

Aztán okos fejemmel szolgáltatót váltottam, figyelmetlenül, na azóta nem megy a rendszer, mert változó az ip.
Sajna így nem jó, már nagyon körbejártam, nem lehet semmit tenni, ráadásul olyan alhálókkal egy a szolgáltató, hogy még a fix ip szolgáltatással (havi 3000.-) sem megy. Valami geb@szos, de 3000-et sem fizetnék érte pluszban havonta.

Szóval erre figyeljetek.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6103) dani3l válasza JoceeHunt (#6102) üzenetére


dani3l
őstag

Azert (is) kell a ddns, hogy kiiktassa a dinamikus ip problemat. Szoval nem igazan ertem, mi a gond..

Nekem is dinamikus ipt ad a szolgaltato, meg szerintem az emberek 90%-anak, megis elerem a nast barhonnan.

[ Szerkesztve ]

(#6104) JoceeHunt válasza dani3l (#6103) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hát ez az. Valami miatt a szolgáltatóváltás után már sehogy nem jött össze a dolog, és abszolút nem volt eklérhető a hálózat, pedig csak a dyndns-t kellett emlékeim szerint átállítani, de már nem tudom, kb 2 éves a sztorim.
Akkor utánamentem, a régi szolgáltató mondta hogy fix ip-sek voltak, az új meg hogy ők nem azok. Elkönyveltük erre a problémát, de lehet rossz irányban indultunk.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6105) dani3l válasza JoceeHunt (#6104) üzenetére


dani3l
őstag

Valoszinü.. A fix ip-nel az a jo, hogy az adott ip-t meg portot bepötyögve elered barhonnan a gepet, nem kell semmi massal vacakolni. Ha viszont dinamikus ip-t kapsz, akkor jönnek kepbe a különbözö ddns szolgaltatok (mint pl a DynDNS is). Naluk beregisztralsz es a regisztralt domaint adod meg a nasnak/routernek/stb. Az adott eszköz pedig ahogy valtozik a külsö ip-d, egyböl frissiti a ddns szolgaltatonal, igy tudod tovabbra is elerni. Tulajdonkepp mindig elküldi az uj ip-t a szolgaltatonak, az pedig ha te a megadott domaint akarod elerni, akkor atiranyit arra az ip-re. Diohejban. :)

(#6106) depmod válasza dani3l (#6101) üzenetére


depmod
senior tag

eleddig NFS-el sem működik a dolog.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6107) dani3l válasza depmod (#6106) üzenetére


dani3l
őstag

Pont par napja volt erröl szo, esetleg olvasd el azt a par hsz-t, hatha segit. :)

(#6108) sityak válasza zarayg (#6092) üzenetére


sityak
tag

a megoldás a VPN
kérdés, hogy mennyire értesz a hálózatokhoz?

http://legipanorama.hu

(#6109) keyman


keyman
tag

Üdv!

Nas-t szeretnék venni.
Ami kritérium lenne:

3d filmek tárolása, illetve innen is nézném
És minimum 100 torrent futtatása de inkább a duplája, persze ez a filmnézést ne akadájozza

Köszönöm elöre is.

A jómodor nem szégyen!

(#6110) Patice válasza keyman (#6109) üzenetére


Patice
nagyúr

Hány lemezes kellene?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6111) keyman válasza Patice (#6110) üzenetére


keyman
tag

max 2

A jómodor nem szégyen!

(#6112) keyman válasza keyman (#6111) üzenetére


keyman
tag

inkább az ár ami befolyásol

A jómodor nem szégyen!

(#6113) Patice válasza keyman (#6112) üzenetére


Patice
nagyúr

Mennyi az a max. összeg amit rászánnál?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6114) keyman válasza keyman (#6112) üzenetére


keyman
tag

nem árt ha okosítható, esetleg magyar nyelv

A jómodor nem szégyen!

(#6115) keyman válasza keyman (#6114) üzenetére


keyman
tag

50 ezer környékén

A jómodor nem szégyen!

(#6116) keyman válasza keyman (#6115) üzenetére


keyman
tag

hmmm...............
ZYXEL NSA325 ez nem is rossz.

A jómodor nem szégyen!

(#6117) depmod válasza dani3l (#6107) üzenetére


depmod
senior tag

Köszi az infót.

Megpróbálom a fix IP-t, az nem gond. Az egyik lejátszónak már megadtam.
Az NFS be van kapcsolva, hozzáadtam a fix playert a hozzáférésben, de nem látja úgy sem, UPnP-ben viszont ott van, de a DLNA szerver (Twonky) miatt.

Ez a hozzáadogatod a mappákat dolog új nekem. HOgyan, ha nem is látom őket?

Ez izgalmas lesz, szerencsére azért nincsenek a gépek elvágva a NAS-tól, de a hülye listázása miatt az UPnP-s felület annyira nem tetszik, ezért meg nem szabom át a könyvtárszerkezetet a NAS-on :U

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6118) dani3l válasza depmod (#6117) üzenetére


dani3l
őstag

Nekem ez Dune eseteben ugy van, hogy a forrasoknal, ahol latom a dlna szervereket is meg pendrive, ilyesmi, nyomok egy menü gombot, utana forras hozzaadasa (vagy uj halozati meghajto vagy valami hasonlo) es ott ki tudom valasztani a kapcsolodas tipusat (nfs, samba), beirom a nas ip cimet, meg az adott mappa pontos eleresi helyet (/volume1/video/film peldaul) es kesz.

Nason amikor beallitod az adott mappara az nfs jogosultsagot, akkor elvileg ugye meg kell adni, hogy milyen ip-röl ferhetsz hozza ilyen modon, ott ha több lejatszot is hasznalsz, akkor ugy add meg, hogy 192.168.1.* (vagy amilyen tartomanyt a routered hasznal, a lenyeg a csillag a vegen a konkret ip helyett).

Megegyszer irom, ugye nekem Syno nasom van, tehat biztos valamennyire elter a beallitas mas nas eseteben, de talan valamennyit azert igy is segit.

(#6119) dani3l válasza sityak (#6108) üzenetére


dani3l
őstag

Epp ezen gondolkodtam en is a napokban.. Viszont jol lattam, hogy a Syno csak klienskent tud kapcsolodni vpn halohoz es nem lehet rajta letrehozni sajat szervert? Egyelöre meg nem astam bele magam, mert közben meghalt a gepem, de futalag megnezve igy lattam..
Ha igy van, akkor mit hasznaltok vpn szerverkent?

(#6120) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello!

Szeretnék egy NAS-t.

Igények:
- Tudjak róla filmet, zenét, képet streamelni az Ipademre.
- Backup funkció a laptopról.
- Torrent klienst tudjon futtatni.
- Legyen halk, hűvös és megbízható.
- Egy elég fapad Belkin G-Wireless routerem van, jó lenne ha együtt tudna vele működni.
- 1TB elég, nagyobb nem nagyon kell.

Nem vagyok annyira képben a témában szal kb ezeket szedtem össze így elsőre.

Mit tudnátok ajánlani? A Western Digital Mybook Live-ot néztem, az így első blikkre meg is felelne.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6121) dani3l válasza adnoctum18 (#6120) üzenetére


dani3l
őstag

Erre a felhasznalasra szerintem masodik blikkre is eleg.. A transmissiont ugy kell fölhekkelni ra, utana tudsz torrentezni is vele. Esetleg ha kicsit modularisabbat szeretnel, amit kesöbb tudsz mondjuk nagyobb merevlemezzel böviteni, akkor Zyxel NSA-310 + külön vinyo. Utobbiban azert erösebb a hardver es nem sokkal dragabb, viszont nem passziv es valamivel nagyobb.

Routerrel menni fog, csak maximum lassu lesz. Elöbb utobb erdemes lenne azt is cserelni.. Nem tudom, milyen filmeket akarsz ipadre streamelni, de hd ketlem, hogy menne vele.

(#6122) adnoctum18 válasza dani3l (#6121) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Tehát akkor ha jól értem veszek egy ilyet ilyet, és a benne lévő 500-as vinyót bármikor bővíthetem nagyobbra. Ezek bármilyen SATA2-es vinyót megesznek?
Ha megelégszem 500 gigával, akkor egész olcsón megúszom.
Ebben a Zyxel-NSA-310-ben tehát aktív hűtés van, így gondolom zajosabb mint a WD, kérdés, hogy zavaró e.
A HD streamelés nem tudom, hogy mennyire működne, gondolom ki kellene próbálni.

Edit:
Erre is tudok torrent klienst hekkelni ugye?

Edit2:
Ezekre hogy tudok rácsatlakozni az Ipaddel? Van rá valamilyen speckó app?

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6123) Intelligencs

Milyen programot ajánlotok, amivel ext3 fájlrendszerből fájlokat tudnék átmásolni Win7 64 bit alatt NTFS-re? Már három programot is letöltöttem, de egyik sem működik.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#6124) dani3l válasza adnoctum18 (#6122) üzenetére


dani3l
őstag

Igen, barmikor cserelheted nagyobbra es akarmilyen satas vinyot beletehetsz, de ajanlott valami 5400 rpm-es.
Mivel aktiv hütese van, biztosan valamivel hangosabb, mint a WD. Torrent klienst is tudsz ratenni, azt hiszem van is valahol logouton iras rola.
Azt nem tudom van e iPad app ra, synologykhoz van azt tudom, de keress ra app storeban es kiderül. :)
Ha nincs, akkor gondolom valamelyik medialejatszoban dlna-n keresztül fersz hozza.

Vannak itt többen is Zyxel tulajok, ök biztos tudjak a valaszt ezekre. :)

(#6125) adnoctum18 válasza dani3l (#6124) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Van rá app. És úgy látom még flickr upload is van benne (mármint a NAS-ban alapból), zseniális! Szerintem rá fogok menni, köszönöm a segítséget! :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6126) sityak válasza dani3l (#6119) üzenetére


sityak
tag

de van rajta VPN server is
csomagból kell telepíteni
azzal is megoldható a dolog
vagy DD-WRT-s routerrel, vagy egy mikorotik- routerrel is
kérdés mennyi a keret és hogy mi a végcél

http://legipanorama.hu

(#6127) dani3l válasza sityak (#6126) üzenetére


dani3l
őstag

Hat keret az nincsen. :) Most vettem routert is meg nast is par honapja, ugyhogy cserelni nem tervezek.
Vegcel igazabol csak annyi, hogy akkor egyszerübben el tudnam erni a nast "helyi halon", mivel van mo-n is egy gepem, meg mobil, meg akar sulibol is ha ugy van.. Semmi fontos tulajdonkeppen, ami miatt kellene, csak mondom ha mar van ra lehetöseg esetleg..
Router firmware cseren mondjuk mar egyebkent is gondoltam, mert alapvetö dolgok hianyoznak belöle, de egyelöre meg nem neztem utana, mik a lehetösegek, vagy vannak e egyaltalan.. (Netgear WNDR4k)

(#6128) asdxx


asdxx
csendes tag

Netgear ReadyNAS v2-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Most vettem egyet, minden újraindítás után üdvözöl, hogy megvettem az eszközt és minden beállítást elölről kell megadni, az addig felmásolt adatok elvesznek. Mi lehet a hiba?

(#6129) Patice válasza Intelligencs (#6123) üzenetére


Patice
nagyúr

Ext2FSD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6130) tacpeter


tacpeter
csendes tag

Sziasztok!

NAS vásárláson gondolkozom. A fő felhasználása főleg torrentezés lenne és fontos, hogy ne kelljen buherálni, hanem a gyári megoldásokkal használható legyen. Elég sokat olvastam már itt a fórumban, úgyhogy sikerült leszűkítenem a kört két jelentkezőre:

QNAP TS-112
Synology DS-112j

Nagyjából mindkettő ugyanannyiba kerül, a tulajdonságaik is hasonlóak. Ti melyiket ajánljátok?

(#6131) Criton válasza tacpeter (#6130) üzenetére


Criton
veterán

Synology DS-112j mindképpen jó választás.

(#6132) Dragon27


Dragon27
senior tag

synology használok + Firefox 19.... de újratelepítettem a Win7 x64 : de mostanában Firefoxon keresztül érem el a nas-t állandóan a Java alkalmazással idegesít .. régen pont oda irányítót amit lekellet tölteni most ide [link] de itt melyiket már ? kell ez nekem ?

(Fájlböngésző követelmények
A teljes kiépítettségű Fájlböngésző használatához a legújabb webböngésző, Java és Flash Player szükséges.)

(#6133) Dr.FantastiK válasza asdxx (#6128) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

csereld ki a 'gomb_elemet' a belsejebol ! !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6134) Patice válasza Dragon27 (#6132) üzenetére


Patice
nagyúr

A legújabb javat töltsd le. Azért kell, hogy böngészőben DSM-ben láthasd a saját géped tartalmát a File Station-ben.

Flash Player-ből is általában a legújabb a legjobb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6135) Dragon27 válasza Patice (#6134) üzenetére


Dragon27
senior tag

pont ez az melyik Java van ott 20 fajta [link]

(#6136) Patice válasza Dragon27 (#6135) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezt. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6137) Dragon27 válasza Patice (#6136) üzenetére


Dragon27
senior tag

:W

(#6138) sityak válasza Dragon27 (#6137) üzenetére


sityak
tag

http://java.com/en/download/index.jsp

http://legipanorama.hu

(#6139) Patice válasza Dragon27 (#6137) üzenetére


Patice
nagyúr

Valami nem jó?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6140) Dragon27 válasza Patice (#6139) üzenetére


Dragon27
senior tag

nem mert ezt kaptam

sityak :R köszi

(#6141) Soma01 válasza Dragon27 (#6140) üzenetére


Soma01
veterán

Kezdd innnen: [link]

(#6142) Dragon27 válasza Soma01 (#6141) üzenetére


Dragon27
senior tag

köszi de sityak Linkje már jó volt :R

(#6143) Intelligencs válasza Patice (#6129) üzenetére

Köszi, ez végre jónak tűnik, elmentem / megjegyzem! Bár mire ezt elolvastam, addigra már egy total commander pluginnel sikerült megoldanom.

The Amiga, Born a Champion

(#6144) ActionPS válasza Patice (#6070) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Szia, köszi!

Hát, megnéztem, sajnos nem. Van Cisco PVC300-asunk és egy másik tipus, de az nincs feltüntetve. Nem tudom, miért nincs megoldva a támogatás. Megnézem a saját márkánál, hátha ott is van valami jó teljesítményű. Valószínűleg nagyobb tárhelyű kellene, bár nem tűnik rossznak a 4 lemezes. Elvileg a Smart Storage-ok jók lehetnek, keresgéltem, találtam egy tesztet róluk.

(#6145) Patice válasza ActionPS (#6144) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem ezek is el tudják látni a képrögzítési feladatot. Főleg, hogy legalább a kameráitok egy része ugyan olyan márkájú, azok csak tudnak már együtt működni problémamentesen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6146) ActionPS válasza Patice (#6145) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Igen, bízom benne, hogy jó lehet, majd barátkozom az árakkal. Azt írják, hogy a QNAP-pal közreműködve csinálták ezt a szériát és technikailag már elég erősek, amellett 5 éves a garancia, a qnap 1 évese helyett. Ez nem rossz, főleg, hogy erős igénybevételnek lennének kitéve.

(#6147) Patice válasza ActionPS (#6146) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát igen, az az 5 év nyomos érv mellettük. QNAP is ismert név a NAS gyártók között, szóval csak tudják a dolgukat.

Az árak: igen, szokni kell sajnos. De ez van, ha nem akarsz saját magad építeni, vagy felbérelni rá valakit, aki megcsinálja. Az lehet még többe is fájna, mint egy ilyen céleszköz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6148) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni NAS vásárlás ügyben.

Paraméterek:
- kb 10 user használná
- a tárolt adat mennyisége 100GB alatti, tehát 2x1TB raid HDD bőven elég lenne
- legyen raid tükör 2 HDD-vel
- céges dokumentumokat tárolnának és osztanának megrajta a kollégák egymással
- ezen felül naponta mentene rá egy windows7-en futó rendszer 2-3GB adatot
- Minden nap egy külső HDD-re (mondjuk USB) kéne csinálnia magáról egy ütemezett mentést, amit aztán elvisznek haza. Jó lenne, ha ez automatán lefuttatható lenne, hogy ne kelljen rendszergazdának lenni, csak a user oda megy, bedugja, este meg leveszi és elviszi haza.

A tárolt dokumentum fileokat megosztott mappákba tennék, amiket jelszavasan kéne védeni. A könyvtárakat felmountolnám meghajtóként a gépekre, egyszer megadjuk a felhasználó nevet és jelszót, aztán már nem kéri többet a rendszer az adott gépen. Ez lenne az alap elképzelés.

Ha van olyan NAS, ami ezt saját szoftverből megoldja, az lenne a legjobb, mert akkor nem kéne linux paraméterezéssel foglalkozni, mivel ahhoz nem értek.

Egy terméket javasoltak már, de még csak nem is hallottam róla sose, biztosan van másik is, ami jó a célra. Most egy Edimax NS-2502 van, de annyira meg van dögölve a semmitől, hogy újraindítás nélkül még a webes admin felület se töltődik be, szóval valami gyorsabb cucc kellene, aminek jó a szoftvere és a sebessége, van normális támogatása, nem úgy, mint egy Zyxelnek.

What else?

(#6149) depmod válasza ATM_automata (#6148) üzenetére


depmod
senior tag

Synology, Qnap.
EZeket tudnám első körben ajánlani, mert a terhelés nem lenne nagyvállalati,ezért szerintem egy közepesebb széria is elvinné a rendszert, a backu meg nem nagy szám, kiírása hamar megvan. Erős CPU, 2 HDD.

LG? Az is gyárt nasokat? ;]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6150) ATM_automata válasza depmod (#6149) üzenetére


ATM_automata
őstag

Igen, Kb én is meglepődtem, amikor megláttam. Gondoltam hátha itt már látott valaki ilyet. Konkrét termékét tudnál linkelni, hogy melyiket nézzem?

What else?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.