Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Alex91 válasza lolchief70 (#6650) üzenetére


Alex91
félisten

A router ledjei nem jelzik, hogy milyen sebessegu a kapcsolat? Nalam kulonbozo szinu a 100-as es a gigabites.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6652) lolchief70 válasza Alex91 (#6651) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Nincs a routeren led sajnos.
De most már biztos vagyok benne a NAS jól működik és a Router is többet tud a 100 Mbps-nél.
Be kell szerezzek egy új hálókártyát. :(
A laptop ethernet portján 30MBps írás olvasást mértem a NAS-al.

(#6653) Celtis válasza lolchief70 (#6650) üzenetére


Celtis
veterán

A PC-den, a sárga LED nem a sebességet, hanem az aktivitást mutatja.
Mondjuk a PC-n nagyon egyszerű a port sebességének ellenőrzése, csak klikkelni kell a hálózati kapcsolatra, és látod a sebességét.
Igen nálam 40MByte/s, de tud a live 80-90-et is.
Másolás közben nézd meg a taskmanager (Ctrl+Shift+Esc) hálózat fülét, hogy folyamatosan lassú vagy ingadozik a sebesség.

(#6654) gege64


gege64
csendes tag

Sziasztok!
Otthoni használatra szeretnék NASt vásárolni.

Igényeim:
-Tényleges gigabites sebesség wifin is
-Mediaplayer funkció, lehessen vele lejátszani wifivel tvn
-legalább kettő USB 3.0 csatlakozó
-Sata III-as merevlemez kapcsolódás
-FTP szerverkent működjön több felhasználóval, és a felhasználók részeit lehessen méretre bontani
-Ezek a felhasználók hálózaton is elérhetőek legyenek, és legyenek jelszóval védve
-Torrent kliens, aminek a letöltési idejét be lehessen állítani (pl csak éjszaka tortentezzen)
-Halk, kevés áramot igényelő teljesítmény

Köszi előre is!

(#6655) Multibit válasza gege64 (#6654) üzenetére


Multibit
veterán

Fontos információk hiányoznak a válaszhoz :) Mennyit szánsz rá? Mekkora összkapacitást igényelsz? Ez utóbbi dolog befolyasolja, hogy hány lemezes legyen a NAS (a ma hozzáférhető lemezeket figyelembe véve). Ha HDMI kimenetet mindenképpen szeretnél a NAS-on, akkor - elsősorban - QNAP és Thecus NAS-ok között válogass. Most így fejből nem vágom, hogy a Synology-nak vannak-e HDMI-s típusai.

(#6656) Celtis válasza gege64 (#6654) üzenetére


Celtis
veterán

Gigabites wifi? Ez engem is érdekelne.:)

Amúgy mi köze a NAS-nak a wifi sebességéhez? Az a router dolga.

[ Szerkesztve ]

(#6657) gege64 válasza Celtis (#6656) üzenetére


gege64
csendes tag

Jó igen, igazatok van :)

A kapacitás legyen legalább 8tb, de azért szeretnék négylemezeset, mert akkor nem csak a merevlemezek felét használhatom! Vagyis nekem ezt mondták...

A wifi az oké, akkor azt hagyjuk.

Az ár pedig mondjuk 200ezer lemezekkel együtt!

Köszi!

(#6658) gege64 válasza Celtis (#6656) üzenetére


gege64
csendes tag

Ja, és a HDMI nem olyan fontos, wifin is tudok médiát lejátszani!

Köszi!

(#6659) Intelligencs válasza Multibit (#6655) üzenetére

Szerintem még nem jött ki a HDMI-s Syno, a DS714 lesz ilyen, azt írják ősszel jön majd. Kérdés mennyibe fog kerülni itthon.

Celtis: A gigabites wifi iránt szerintem a NASA is érdeklődik. ;]

gege64: Számoljunk azzal, hogy 4 db 2T-s WD Red-et veszel, ami kb. 105k. Akkor durván még marad egy 100-asod a NAS-ra. Én ezt venném: DS413j.

Igen, ha négy lemezest veszel, akkor már nem csak a RAID1 áll rendelkezésre, ha biztonságot akarsz, hanem a RAID5 is. A 8 TB-ből 6TB-t tudsz használni biztonságos tárhelyként. Ezzel a kis cuccal tudsz játszadozni.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#6660) Multibit válasza gege64 (#6657) üzenetére


Multibit
veterán

Az ár pedig mondjuk 200ezer lemezekkel együtt!
Lemezekkel együtt? Hülyéskedsz? 4 lemezesről van szó! Az nem fog menni. Esetleg használtan, ha szerencséd van.

(#6661) Intelligencs válasza Multibit (#6660) üzenetére

Hogyne lehetne! 4 db WD Red 2TB plusz 1 db DS413j kb. 210-215-ből kihozható! És nagyon jó cuccot kap ennyiért.

Ajánlom figyelmedbe ezt a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#6662) Multibit válasza Intelligencs (#6661) üzenetére


Multibit
veterán

A DS413j-n mióta van HDMI kimenet?

Ezt írta a kolléga: Mediaplayer funkció, lehessen vele lejátszani wifivel tvn
HDMI nélkül ez legfeljebb DLNA-val megy, hálózaton keresztül... de ha bevállalja...
A wifi-s medialejátszás amúgy is instabil. Szerintem, ha már a NAS-t akarja mp-nek használni, akkor HDMI-s NAS-t érdemes venni. Más kérdés, hogy én pl. a dedikált mp-t preferálom :)

[ Szerkesztve ]

(#6663) Multibit válasza Intelligencs (#6661) üzenetére


Multibit
veterán

Ajánlom figyelmedbe ezt a hozzászólást.
Ezt nem vettem észre. Ok, akkor szűken belefér :D

(#6664) Intelligencs válasza Multibit (#6662) üzenetére

Egyetértek. Én anno vettem egy Asus o!play-t, még a legelső szériát, ami kicsit fapados, de olcsó, és azóta is visz mindent.

Én sem szórakoznék wifivel média lejátszás esetén, egy darab UTP madzagot elhúztam a tévéig, ami most belemegy az o!play-be, aztán majd ha esetleg lesz okostévém, akkor meg abba dugom, vagy switchen szétosztom a kettő között a hálózatot.

The Amiga, Born a Champion

(#6665) Barohawk


Barohawk
aktív tag

üdv mindenkinek

Nem olvastam végig a fórumot de arra kíváncsi lennék hogy Synology DS212J és Synology DS212 között mi a különbség?
Melyik lehet a megbízhatóbb vagy mit takar a J jelzés?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#6666) Patice válasza Barohawk (#6665) üzenetére


Patice
nagyúr

A j-jelzésű az olcsóbb változat, szerényebb proci teljesítménnyel és általában kevesebb RAM-mal.

A megbízhatóság ugyan az.

DS212 = 1,6 GHz-es proci + 256 MB DDR3 RAM

DS212j = 1,2 GHZ-es proci + 256 MB DDR2 RAM

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6667) Multibit válasza Barohawk (#6665) üzenetére


Multibit
veterán

Ennyire nem lehetsz lusta ;]
DS212j
DS212
Ha szétnézel a Synology honlapon (akár a magyaron, akár az angolon) látható, hogy a j jelzésűek a szerényebb képességű, ugyanakkor legolcsóbb típusok. Megbízhatóság tekintetében - a beszámolók alapján - nincs különbség.

Patice megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#6668) Patice válasza Multibit (#6667) üzenetére


Patice
nagyúr

:C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6669) Barohawk válasza Patice (#6666) üzenetére


Barohawk
aktív tag

köszönöm a segítséget.
:R

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#6670) Elemental válasza Barohawk (#6669) üzenetére


Elemental
addikt

Ami még fontos lehet szerintem:

212: Külső HDD interfész: USB 3.0 port × 2, USB 2.0 port × 1, SD Card Port × 1
212j: Külső HDD interfész: USB 2.0 port ×2

(#6671) No.01


No.01
őstag

Ismerei-e v.ki kozuletek a BUFFALO LINKSTATION-t? Kaptam, egy igen jo ajanlatot, de nemtudom mikent alljak hozza? Mindenhol es mindenki a Synology-t preferalja ami lehet, h tenyleg nagyon jo de a legolcsobb helyen is 249EUR-ba kerult 2TB-ot vinyoval...
Ahol rendszeresen vasarolok (E-digitalhoz hasonlo bolt) figyemmembe ajanlottak a Buffalot 3TB-s HDD-vel 120EUR-ert ami elegge legondolkoztatott.

Torrentezeshez kellene ill, hogy ne legyen gond a medialejatszommal (Popcorn A300) valo kommunikacioban.
Tovabba az egyszeru kezelhetoseg sem lenne utolso szempont.

Tipp essetleg tapasztalat? Barmit szivesen vennek!

(#6672) Parson válasza Elemental (#6670) üzenetére


Parson
addikt

Nah mondjuk ez nem elhanyagolható különbség. Mert ugye alapból (aki alapos) egy UPS-re köti a DS-t, és igy alapból elszáll egy USB 2.0 port, a maradék pedig a 212j esetében 1 db USB 2.0, a simánál pedig 2 db USB 3.0 port, amire külső vinyókat kötve érezhetően nagy a különbség. (Elméletben) Az SD card port szerintem csak extra... alapból kevesen használják ki abszolúte.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6673) albinolynx


albinolynx
őstag

Mit ajánlanátok a következő feladatokra:
- torrentek futtatása (user szinten, 10-50 darab)
- adattárolás (2db 3.5" hdd fogadása)
- 1Gb lan
- halk legyen a hűtése, ha kell egyáltalán
- raid, backup nem kell
- neten keresztül lehessen menedzselni

Unokatestvérem raspy + usb külső házas hdd-vel oldotta meg mindezt. Nem tudom melyik verzió az olcsóbb.
Csak hdd-k állnak jelenleg rendelkezésemre. Ha lényegesen olcsóbban ki lehet hozni az egy férőhelyes verziót, akkor nem fontos, hogy 2db hdd-t fogadjon.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#6674) Alex91 válasza albinolynx (#6673) üzenetére


Alex91
félisten

- torrentek futtatása (user szinten, 10-50 darab)

Ez most mit takar? Mindenki kulon futtatna egy torrent klienst?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6675) albinolynx válasza Alex91 (#6674) üzenetére


albinolynx
őstag

Nem. Egy felhasználó lenne csak, de nem több ezer torrenttel.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#6676) Parson válasza Alex91 (#6674) üzenetére


Parson
addikt

Nem kell külön kliens, Synology-ban is külön-külön kezeli a usereket a Download Station. Igaz, ott max 30 torrent egyidejűleg.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6677) No.01 válasza Parson (#6676) üzenetére


No.01
őstag

Ezt nemertem... :U ha tegyuk fol van 350+ torrentem (~2.7GB) akkor is csak 30-at fog kezelni vagy aktiv torrtentkent max 30-ast tud kezelni (fel es letoltesnel)

(#6678) Parson válasza No.01 (#6677) üzenetére


Parson
addikt

Mit nem lehet ezen érteni? 30-ra van maximalizálva - eleddig ezt láttam (bár ne így legyen). Nem mellesleg pedig mi a ráknak kell futtatni 350 torrentet egy NAS-on? Ez NAS, nem PC.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6679) Criton válasza Parson (#6676) üzenetére


Criton
veterán

Megy több is, de felesleges...

(#6680) No.01 válasza Parson (#6678) üzenetére


No.01
őstag

Ha mar veszek egy NAS-t akkor teszek bele legalabb 2x 2TB-os HDD... ha mar van helyem miert ne hasznalnam a torrentek tarolasara (is)?? Szamomra ez adja magat :U

Ne essek felreertes: nem egyszerre szeretnek 30-nal tobbet futtatni (mostani laptopomon sem ugy megy) de a helyszuke vegett ez lenne az egyik lenyeges pont szamomra a NAS vasarlas mellett.

[ Szerkesztve ]

(#6681) Parson válasza No.01 (#6680) üzenetére


Parson
addikt

Akkor mi itt a kérdés, ha amúgy is elég a 30 torrent egy időben...
A tárolás meg szintén nem kérdés, pont ez a legalapvetőbb funkciója, ezért NAS és nem PC - nálam (2x) 2x3 [TB] (összesen 12 [TB]) van kiépítés alatt (+ usb-s vinyók).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6682) Elemental válasza No.01 (#6677) üzenetére


Elemental
addikt

Nem.
A synology 30 aktív letöltést kezel egyszerre.
Tehát ha betöltesz egyszerre 50 torrent fájlt, és az aktív letöltések számát beállítod 30-ra, akkor 30-at elkezd letölteni 20 inaktív, amint egy letöltést befejez, elindít még egyet, és így tovább.
A seed teljesen független. Lehet több száz torrent egyszerre seedben.

Szerk: Nekem az aktív letöltések száma 2re van állítva. Minek töltsön egyszerre 30at, ha van normálisan seed?

[ Szerkesztve ]

(#6683) No.01 válasza Elemental (#6682) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom mindkettotoknek. Mostmar ertem a dolgot csak kicsit megkavarodtam :B

Mostamr csak azt kellene eldontenem, h mit is vegyek :F

[ Szerkesztve ]

(#6684) kenyerr


kenyerr
tag

Valaki erre ? hsz

(#6685) No.01


No.01
őstag

Megegy dolgot elfelejtettem megkerdezni ugy nagy alltalanossagban: Milyen fel/letoltest varhatok 60Mbit vagy 120Mbit-es net mellett? (fel es letoltes megegyezik)

(#6686) Elemental válasza No.01 (#6683) üzenetére


Elemental
addikt

Neked kell tudni, hogy mennyit szánsz rá, de ha többet beáldozol, akkor mindenképpen a syno.

Mielőtt döntesz ezt próbáld ki.
Login név: admin
Jelszó: synology

Ez a syno webes felülete.

[ Szerkesztve ]

(#6687) No.01 válasza Elemental (#6686) üzenetére


No.01
őstag

Szimpatikus! Azthiszem bevalalom a Synology-t a borsos felar ellenere is.

A sebesseget illetoen van tipped/tapasztalatod?

(#6688) Elemental válasza No.01 (#6687) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem a J verzió van, 212j, ez gyengébb vas.
Nekem az írási sebesség(nas-ra másolás pcről) vezetéken 40MB/sec, olvasás (pcre nas-ról) 55MB/sec fölötti, de van, hogy felmegy 100-ra, nem tudom, hogy miért, de 55 alá nem megy.
Kiszolgál 3 mediaplayert. Fullhd mkv-kat nézek, azokat simán viszi. BD25-öt is viszi, egyedül némelyik BD50 iso-val van baja, de a BD50 m2ts-t azt viszi.

(#6689) No.01 válasza Elemental (#6688) üzenetére


No.01
őstag

Szuper en is eezt vagy az olcsobb 112j-t neztem.

Torrentre is hasznalod? Ott milyen sebessegre szamithatok?

(#6690) Elemental válasza No.01 (#6689) üzenetére


Elemental
addikt

Használom.
25/5 a netem sebessége. Azt kihasználja maxon.
A 112 az 1 lemezes, ha biztosan elég az, akkor ok.
De ha van rávaló, akkor lehet érdemes a 2 lemezt venni, azt is lehet 1 lemezzel használni, de egyszerűbb bővíteni :)
Van itt is 112j user, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#6691) gege64


gege64
csendes tag

Valakivel tudnék esetleg NASról privátban beszélni?
Legyszi írjatok rám!

(#6692) Dr.FantastiK válasza gege64 (#6691) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

irj be ide, ha nem titok !? :)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6693) Dr.FantastiK válasza Parson (#6678) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

A DS 713+ és a tobbi +os tipus is visz 80 Letotlest is activan egyszerre !! (akár).

na és Pont azert kell a NAS a torrent huszaroknak , akár tobb szaz torrentet futattni mert ugyanezt egy PC-n NEM eri meg. sokkal tobb áramot zabál ... :D

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6694) donat_sz


donat_sz
senior tag

Sziasztok.
Jelenleg egy kis Brazos (E350) gépet hajtok NAS-ként (is) de egyre kevesebb az internetezzünk windows alól igény, gondolkodom egy NAS-ra váltásban és ehhez szeretném a véleményeteket, tanácsotokat kérni.

a NAS felé támasztott követelmények:
- képek, filmek (1080p *.mkv) elérése a TV-vel (SAMSUNG C650) és a TV médialejátszójával utána stabilan lejátszhassam őket (eddig ezt Servioo-val streameltem a TV számára)
- torrentek folyamatos futtatása (valahogy a filmeket le kell tudni szedni) le és fel egyaránt!
- könnyen lehessen szervezni a letöltéseket, vagy a már letöltött fileokat
- alacsony fogyasztás
- csendes üzem (abban a szobában aludnánk, ahol a NAS is menne)
- gyors hozzáférés laptopról, telefonokról, TV-kről a NAS-on lévő adatokhoz, akár nem az otthoni WiFi hálózaton keresztül is (3G-n keresztül a telefonnal)
- usb porton biztonsági mentésre opció.
- később a hálózaton a konzol hozzá tudjon férni esetleg a NAS-on tárolt tartalmakhoz
- elég egy egylemezes is (lesz hozzá egy 3TB-s WD green a tervek szerint)
- USB porton fényképek fényképezőről, telefonról való lementésére lehetőség

opcionális igény:
- Flickr, FB vagy egyéb netes oldalakra való feltöltés a NAS-on tároltakról.

első körben a DLinkek felé fordultam volna, de olvasva az utolsó kb 100 hozzászólást inkább a Zyxel NSA310 felé fordultam, de abszolút nincs preferenciám, az igényeket szeretném a lehető legjobban egy jó ár/érték arányban kielégíteni.

Köszi előre is!

(#6695) No.01 válasza Elemental (#6690) üzenetére


No.01
őstag

Koszi a linket nem is tudtam errol a masik "dedikalt" topicrol...

Igazabol a 2 lemez most egyenlore nem erdekel viszint ha jol tudom akkor a 212-ben a gyorsabb a proci is. Igazabol attol felek inkabb nem a kesobbi bovithetosegtol.

A kerdes csupan, h ebbol mennyit vennek eszre a napi hasznalat soran? (Egyebkent 45EUR a kulonbseg a 112j es a 212j kozott)

(#6696) lolchief70 válasza Celtis (#6653) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Szia!

Jelentem az új PCI Gigabites hálókártya megoldotta a problémát. :DD
Most már 38-40 MB/s a másolási sebesség a WD Mybook LIVE-ról.
Ez már így sokkal barátibb.
Egyelőre a Transmission klienst nem is NAS-ra tettem fel , hanem maradt az N16-os routeren.
Most is 50 torrent fut seedben és egy-két letöltés, de a router hardvere felszabadult hiszen csak hálózaton keresztül éri el a háttértárat. Míg régebben az USB Hdd a routerre kötve igencsak leterhelte.

80-90 MB/s sebességet, hogy lehet elérni? Láttál már olyat akinél ezt hozta?
Mondjuk nekem már ez a 40 körüli is baráti! :)

(#6697) Intelligencs válasza No.01 (#6695) üzenetére

Én mindenképpen a 212j-t venném, nem csak a bővíthetősége miatt, hanem mert 2X annyi benne a RAM. A tesztekben a 128M-val már be-beakadt a 112j. Amikor én vettem egy használt Synology-t, alapnak a min. 256M RAM-ot tűztem ki.

donat_sz: Ha csendre vágysz, WD Redet vegyél, ne Greent. Tapasztalatból mondom. Volt nálam az asztal alatt két Synology NAS egyszerre, két WD Red is sokkal halkabb volt, mint egy WD Green. Nem csak a seek zaja zavaró éjszaka, hanem van egy enyhén morgó alapzaja is, ami a Rednek nincs.

És szerintem Synology-t vegyél, ha van rá 60 rugód, akkor egy 213j-t.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#6698) No.01


No.01
őstag

Ujra itt vagyok... uj kerdesekkel.
Most jovok az egyik helyi Synology viszonteladotol.

Elmondtam az elvrasaimat, de vegul nem vettem semmit :DDD
Torrent non-stop, FullHD stream hiba nelkul, csenedes mukodes megbeizhatosag (utolso kettore a forumokat olvasva mar maga a Synology nev garancianak tunik)

Az elado a kovetkezoket ajanlotta:
- DS112j 129EUR (szerinte nekem eleg lenne a 128MB RAM) itt azt tanacsoltak, h az mar lehet keves lesz...
- DS112 179EUR (ha megis kevesnek gondolnam es nem tervezek boviteni)
- DS 212j 179EUR ha bovitenek es tutira akarok menni

Szoval az ar/ertek aranyt figyelembe veve es azt, h nem tervezek boviteni egyenlore lehet az elso megoldas lenne a legkezenfekvobb, de mivel elso NAS-lesz es inkabb legyen elsore jo, mint masodszorra igy megint ott vagyok ahol a part szakad.

Ti mit vennetek a helyemben?

(#6699) Alex91 válasza No.01 (#6698) üzenetére


Alex91
félisten

My Book Live-ot :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6700) Elemental válasza No.01 (#6698) üzenetére


Elemental
addikt

212j
213j árát nem nézted?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.