Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) sgery válasza Patice (#7300) üzenetére


sgery
őstag

Nem tudom :)
Minél kevesebb, annál boldogabb vagyok :D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#7302) Patice válasza sgery (#7301) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy ajánlat akkor az igényeid alapján. Tulajdonképpen csak egy feltételedet (Hdmi kimenet 3D támogatással) nem tudja (ehhez egy 3D képes médialejátszó kell). A többire képes.

És még egy. + bemutató cikk.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7303) Rick4 válasza aleister (#7298) üzenetére


Rick4
félisten

Számomra az nem működik, hogy táv helyet billentyűzettel irányítsak, nem akarok ablakot nyitogatni, meg kodekeket telepítgetni... A nas funkcionál nasként (és nem mellékesen ne legyen a hálószobában a forgó venti meg a tekerő hdd sem. A médialejátszón meg 4 kattintásból kiválasztom, hogy mit szeretnék nézni, és indul. Nekem praktikusabb, de egyben logikusabb is így, leginkább sazért, mert nem találtam olyan szoftvert, ami egyben teljesértékű nas és médialejátszó funkciókat tud, tévére kötve pár kattintásból eljutok az egyik végétől a másikig.

Lehet hogy csak az én hülyeségem. :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7304) aleister válasza Rick4 (#7303) üzenetére


aleister
veterán

Megértem az indokaid, és nem tartom őket hülyeségnek. :)

Ehhez a házhoz van egy ilyen pc távkapcsoló. Wireless egérként is használható. Ezzel tán kicsit egyszerűbb az irányítás. Van elfekvőben egy Mugen 2-es hűtőm, ami passzívban elvitte az alulfeszelt i7-em is. Tehát nem lenne hangos az a venti sem.

Valamint számomra a torrent és DLNA a fontos, hisz a DLNA kvázi egy médiaplayer. Erre nem elégséges a Synology szoftvere? Más nem telepítek rá egy W7-et, vagy egy parancssoros linuxot. :)

A kodeket meg egyszer kell telepíteni, és mindig frissíthető lesz. Egy médiaplayer esetén is kell fw-t frissítened. Már ha tudja követni az kodekeket.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7305) sgery válasza Patice (#7302) üzenetére


sgery
őstag

Köszi, ez jó lesz. Árban sem vészes cucc

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#7306) Rick4 válasza aleister (#7304) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt a házat néztem ki én is. :D Csak aztán egy ilyen pc helyett maradt a nas. A synology-n kívül ehhez más nem kell, de akkor nincs médialejátszó rész benne, csak szerverként működik. Ok, értem, hogy ott a táv, de melyik lesz az a szoft a syno alternatívájaként, amit komplexen elvezérelsz egy ilyen távval? Ha kell, telóról is meg tudod nézni a letöltést, vagy másik gépről indíthatsz egy fényképalbumot weboldal stílusban, meg ilyenek? Az a baj, hogy a synologyval szemben nem találtam alternatívát....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7307) Nisida


Nisida
aktív tag

Hello!

van valakinek saját tapasztalatú infoja a D-Link DNS-345-ös NAS-ról? Mennyire jó , mennyire zajos ??? Mert a többiek elégé zajosak.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#7308) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Gondolkodok egy kétlemez NAS beszerzésén,amibe a már meglévő WD20EZRX + WD20EARX menne.Mindkét hdd-n vannak már képek,dokumentumok,filmek.A kérdésem az lenne,hogy az működik-e,hogy megveszem a NAS-t (Zyxel NSA 325 vagy D-link DNS-320/320L),beleteszem a két hdd-t, rákötöm a routerre (D-link 941ND,tudom csak 10/100 a LAN része) megcsinálom a szükséges beállításokat és használom vagy "leformázza" a lemezeket a NAS használat előtt?Amatőr kérdés,de nem szeretném,ha majdnem 100 gigányi családi fénykép vagy fontos dokumentumok mennének a levesbe csak azért,mert nem tájékozódtam használat előtt. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#7309) Patice válasza Gaben01 (#7308) üzenetére


Patice
nagyúr

Bármelyik NAS formázással fog kezdeni, ahogy beleteszed a lemezt és kiadod rá a parancsot.

Egy HDD-re mentsd át a fontos adatokat, aztán mehet a NAS-ba, majd rákötöd USB-n, átmásolod a NAS-ban lévőre, és utána mehet a második is a NAS-ba.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7310) Gaben01 válasza Patice (#7309) üzenetére


Gaben01
őstag

Huhh,az szép lesz,mert mindkét hdd-n van kb 100-100 giga szabad hely,több hdd meg nincs itthon. :DDD
Viszont ha a NAS megformázza a lemezeket,akkor utána csak a NAS fogja tudni kezelni a lemezeket vagy abból kivéve és gépbe berakva is használhatóak/olvashatóak (például meghal a NAS)? Gyanítom, hogy nem,de jobb ezzel is tisztában lenni.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#7311) aleister válasza Rick4 (#7306) üzenetére


aleister
veterán

Nincs nekem szükségem webalbumra. Ha mégis, egy kattintás Lightroomban, és legenerál mindent. :)
Felteszek rá egy torrent klienst, és kész. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7312) Patice válasza Gaben01 (#7310) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem tudok érdemben nyilatkozni több NAS fájlrendszer használati szokásairól. Saját tapasztalatom csak Synology NAS-sal van. Synology esetében egy HDD-n több kisebb partíciót is létrehoz magának (rendszer, Linux swap + a tárhely saját fájlrendszerrel), amik közül PC-ben egyik sem látszik alapból, külön progival láthatóvá lete (talán) tenni egy két részt belőle, de az adatokat tartalmazó részt nem.

Megoldás, ha külső NTFS rendszerű lemezre csinálsz a fontos fájlokról rendszeres időközönként biztonsági mentést.

Egy NAS, meg a RAID1 sem a legjobb megoldás az adatok biztonságos tárolásához. Adatmegosztáshoz persze az. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7313) Intelligencs válasza Patice (#7312) üzenetére

A RAID1 szerintem azért nagyon jó védelem az egyik leggyakoribb adatvesztés ellen, amikor csak úgy elpukkan a merevlemez. Már ezzel többet tesz valaki az adatai védelmére, mint a userek 80-90%-a. Nyilván túlfesz és véletlen törlés ellen nem véd ez sem.

Szerintem a RAID1 kombinálva backuppal az ideális megoldás. Ahol a backup az természetesen nincs állandóan a hálózatba kötve, hanem a merevelemez a polcon/fiókban pihen becsomagolva. Másik megoldás, ha a backup lemez földrajzilag máshol van.

The Amiga, Born a Champion

(#7314) Gaben01 válasza Patice (#7312) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm, akkor nagyon úgy tűnik,hogy nekem nem egy NAS-ra van szükségem.

Intelligencs: neked is köszönöm.A RAID1-hez nem kell NAS,backup hdd-t kell csak venni.
Igazából én csak annyit szeretnék,hogy a gépem minél kisebb legyen, gondolkodok egy Antec ISK110 beszerzésén,amibe csak egy ssd menne és felszerelném a monitor hátuljára, a két 3,5" hdd kikerülne a garázsba a router mellé és így mindenki hozzáférne a családból a hdd-khez laptoppal,tablettel,telefonnal.Nyilván nem túl gyakori az,hogy a NAS egyszer csak megdöglik,de előfordulhat és akkor ott állok 4 terányi adattal,amihez nem tudok hozzáférni és ez a lehetőség nem igazán szimpatikus.
Az a verzió mennyire életképes/használható,hogy veszek usb-s külső házat amit a roterre (miután a mostani lecserélem) kötök és úgy osztom meg a hdd-ket?

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#7315) Patice válasza Gaben01 (#7314) üzenetére


Patice
nagyúr

Életképes a routeres megoldás is + külső USB-s HDD házak.

Csak ehhez egy combosabb routert vennék, ami bírja majd a várható terhelést.

Vagy akár alternatív elehet egy WD Live, HDD ház, amin LAN csatlakozó van. Okos eszköz, nem olcsó, de így az esetleg már meglévő routerhez könnyebb a rendszeredbe illeszteni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7316) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

A NAS-on lévő zip-eket ki tudom csomagolni, úgy hogy nem PC-n keresztül csinálom?
Pl. egy médialejátszóval, TV-re kötve.

(#7317) BullZeye válasza Thomas16 (#7316) üzenetére


BullZeye
veterán

Vagy ezt a kérdést tovább gondolva torrentes letöltés után automatikusan csomagoljon ki mindent, lehet ilyet?

(#7318) Alex91 válasza BullZeye (#7317) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, kitomorito prg a nasra, es egy jol megirt script.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7319) BullZeye válasza Alex91 (#7318) üzenetére


BullZeye
veterán

És tán van is ilyen jól bevált script ami jó minden NAS-ra (my book live, synology), vagy mindenki maga írja az ilyen scripteket otthon ? :)

(#7320) Thomas16 válasza Alex91 (#7318) üzenetére


Thomas16
tag

Pl. egy Zyxel NAS-ra is lehet tenni ilyen tömörítő programot?
És azt hogyan kell? :)

(#7321) Intelligencs válasza Patice (#7315) üzenetére

Faterékhoz a jelenleg kapható otthoni routerek közül az egyik legbikábbat tettem. Lehet vele torrentezni, meg fájlokat megosztani, de egy NAS-hoz képest az alagsorban sincs. Szerintem.

BullZeye: A Synology download station alapból tud olyat, hogy be lehet állítani, hogy kitömörítse a fájlokat.

The Amiga, Born a Champion

(#7322) Alex91 válasza Thomas16 (#7320) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy mondjuk torrent klienst... Szerintem google tud segiteni, bar nehezebben fog menni, mint cicis neniket keresni :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7323) bacskait


bacskait
tag

Sziasztok!
Én is szeretnék tanácsot kérni.
Vennék egy NAS-t. Amire kellene:
1. Fájlok, képek, doksik biztonsági tárolására (most haldoklik egyszerre két vinyóm is és nincsenek meg pl. a régi képek, csak ezeken)
2. Használunk néha 2, illetve 3 gépet is, wifi-n, jó lenne ha elérnék egy-egy doksit anélkül, hogy be kellene kapcsolnom egy másik gépet (pl. már alszik a lányom és az ő gépén van valami)
3. Esetleg tennék rá egy-két IP kamerát, annak a mentéseire is jó lenne

A média-tárolás vagy lejátszás nem kell, mert van rá más.

Mit javasoltok, ha -meghajtó nélkül- a keret max. 30e Ft?

(#7324) Elemental válasza BullZeye (#7319) üzenetére


Elemental
addikt

Synology fájlkezelője a File Station tud kicsomagolni zipet, rart. Lehet becsomagolni is fájlokat.

(#7325) BullZeye válasza Elemental (#7324) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, de automatikusan kéne nekem, letölt torrent, és rögtön kicsomagol, zipet seedeli, mkv-t TV-n lejátsza, esetleg még egy feliratot is betölt mellé. :)

Eléggé kézenfekvő lenne egy ilyen script, gondolom csinált már valaki, ezért kérdeztem hátha van erre jól bevett program, ami elég híres és támogatott. Még mindig nem döntöttem el, hogy Synology, vagy MyBook Live. :P Megvárom milyen ára lesz a DS114J-nek, de ahogy nézem semmivel nem lesz gyorsabb vagy olcsóbb mint az idei 213J -.- Szóval nem is értem miért venné meg akárki is a DS114 szériát, ha ugyanolyan és ugyanannyiba kerül mint a dupla vinyós...

[ Szerkesztve ]

(#7326) Elemental válasza BullZeye (#7325) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem 2 lemezesben gondolkodj. 213j teljesen jó választás.
Automatikus kicsomagolás:

(#7327) Rick4 válasza Intelligencs (#7313) üzenetére


Rick4
félisten

Ha van backup, minek raid1? Gondolom óránként is menthető, vagy 3 percenként akkor nem lehet rosszul tudom, de ha pukkan egy lemez, akkor nem mindegy, hogy a másik az a raid párja, vagy a backup lemez? Ha meg túlfesz- villám viszi az egyiket, hidd el, viszi a másikat is...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7328) Celtis válasza BullZeye (#7325) üzenetére


Celtis
veterán

Milyen lejátszód van? Az XBMC mindent lejátszik kicsomagolás nélkül.

(#7329) redbiro válasza BullZeye (#7325) üzenetére


redbiro
őstag

a QNAP nasomra telepített transmission tud ilyen unpack funkciót

it never gets easier, you just go faster

(#7330) BullZeye válasza redbiro (#7329) üzenetére


BullZeye
veterán

Ó szóval a Transmission tud alapból, ez jó hír, akkor még nyeregben a My Book Live is. :D

(#7331) Alex91 válasza BullZeye (#7330) üzenetére


Alex91
félisten

A QNAP-os...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7332) Gaben01 válasza Patice (#7315) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm a segítséget és a tippet.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#7333) keyman


keyman
tag

synology 213j -t vennék mindegy milyen merevlemezt veszek bele vagy csak a kompatibilitási listáról válogathatok?
Van valakinek ezzel tapasztalata?

A jómodor nem szégyen!

(#7334) redbiro válasza keyman (#7333) üzenetére


redbiro
őstag

nagyjából mindegy.
általában szokott olyan lista is lenni, hogy mit nem ajánlanak bele, na arról a listáról ne válassz.:)

it never gets easier, you just go faster

(#7335) Rick4 válasza BullZeye (#7330) üzenetére


Rick4
félisten

Mennyi pénz ez a mybook live?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7336) BullZeye válasza Rick4 (#7335) üzenetére


BullZeye
veterán

38k 2tb-os vinyóval, szóval 18k~

(#7337) Rick4 válasza BullZeye (#7336) üzenetére


Rick4
félisten

Az épp egy mini itx gigabyte lap ára dualcore amd procival. Kell egy ház neki, meg némi ram, és nem fogod szívni a fogad, hogy egy tetűlassú, funkciószegény valamiért pénzt adtál...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7338) BullZeye válasza Rick4 (#7337) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, és 7 watt helyett zabálna 50 wattot nekem 24/7, körbejártam már a HTPC témát, hogy média boxot kiváltsa, de ami elég erős 3D-hez az legalább 30 wattot eszik alapból, és 50 wattot lejátszás közben. :\
Nem beszélve a + ventillátorokról amik kellenek htpc-be. Ennyi erővel a mostani gépemet is beüzemelhetném NAS szervernek, de nem szeretném.

(#7339) aleister válasza BullZeye (#7338) üzenetére


aleister
veterán

37 wattot eszik HD lejátszás közben egy Brazos. Márpedig az visz mindent.
Egy használható NAS12-20 wattot eszik, egy normális médiajátékos sem áll meg 15 watt alatt. Szóval nincsenek olyan nagy különbségek.

Ráteszel egy CM Z600-at vagy egy Mugen-t aztán nincs több venti. Ezzel is nyersz 2-3 wattot.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7340) BullZeye válasza aleister (#7339) üzenetére


BullZeye
veterán

Brazos már 2 éves cucc, nincs valami újabb?

Médialejátszó 50k, Nas 40k (de inkább 80k), és ha fogyasztást nézem 40watt jelent 22k-t évente. Holnap akkor megint átgondolom ezt a HTPC dolgot.

(#7341) Rick4 válasza BullZeye (#7338) üzenetére


Rick4
félisten

Ha csendre törekszel, vegyél egy ilyen gépet, tegyél bele passzív bordákat és kész. De tuti nem fog annyit ennyi, az adatlapomon található négymagos konfigom mértem, csak a gép rész 42W-ot kajál, a microserverem 32-33-at eszik, a synology 212j nasom 1 db 2TB-os HDD-vel 18-20W-ot evett.

De a nasommal nem tudtam médialejátszani, kellett egy lejátszó, ( a tévé se a killa sample-t, se a DTS-t nem csípi, kizárólagos alapon marad ez az út), az akkor van bekapcsolva, ha filmezni akarok. Ha letöltesz, vagy szerverként nyomatod, talán 15W-tal eszik többet. Az 3 nap alatt 1KW, vagyis havi 500Ft. Te tudod, ennyi neked belefér-e vagy sem, én úgy voltam vele, jobb a több, ha más nem azért, hogy az időm felében ne várakozzak, meg homokórát nézegessek, hanem a funkciókat használjam...

Persze mindenki azt vesz amit akar, 18-ért csodát nem kell várni, ha szolídan is de megy az is. Nekem pl a gépemben nincs csak egy SSD, azon meg a rendszer, a szerver mappái vannak felcsatolva, de oda töltök le, onnan telepítek, mintha a gépben volna. Másnak ez se kell, én is meglennék nélküle, de nekem jobb így. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7342) aleister válasza BullZeye (#7340) üzenetére


aleister
veterán

De van. 2012 közepe táján jött a Brazos 2.
Hamarosan pedig jön Temash meg a Kabini, amik mind fogyasztásban, mind teljesítményben elég nagy előrelépés lesznek. Hogy mást nem mondjak a kisebbik APU, a Temash 5 wattot 'zabál' és fut rajta a DiRT Showdown FHD-ben játszhatóan.

Szerintem ez az APU már elég egyértelművé teszi a HTPC vs NAS+MPL döntést, már csak az ára lesz kérdés.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7343) BullZeye válasza aleister (#7342) üzenetére


BullZeye
veterán

Na! erről beszélek! akkor addig marad a géprekötés HDMI-vel, és gépen töltés. :)

szerk.: más kérdés, hogy kereskedelmi forgalomba jön e ez a Temash, vagy csak oem vásárlóknak laptopokba? :) irány google! hmm látszólag csak táblagépekbe, laptopokba.. :\
Ez így elég lelombozó :\

[ Szerkesztve ]

(#7344) aleister válasza BullZeye (#7343) üzenetére


aleister
veterán

Még csak most jönnek ki az ezekre a SoCokra épülő platformok. Korai lenne bármit is mondani. Mondjuk tény, hogy kicsi az esélye annak, hogy a Temasht viszontlátjuk egy mini-ITX SoC-ként.
A Kabininek biztos lesz ilyen megoldás.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7345) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Eléggé idegen számomra ez a NAS dolog, de most mégis elgondolkodnék rajta, szinte csak és kizárólag média tárolásra. Szóval PC, és TV mellé szeretném rakni, kb össz-vissz 3 méter a táv, így nem tudom érdemes-e wifiben gondolkodni. reményeim szerint 2 férőhelyes elég lehet.
milyen szempontokat kellene még figyelembe venni? Szart nem szeretnék, de emberi áron vennék.

tudtak ajánlani pár lehetőséget? vagy ha lenne még mit megválaszolnom a pontosabb ajánlásért, annak is állnék elébe.

szerk: vagy erre érdemesebb csak egy racket venni?

[ Szerkesztve ]

(#7346) Rick4 válasza AndrewTdi (#7345) üzenetére


Rick4
félisten

Neked kellene tudni, mire szeretnéd használni, ha csak minimális torrent, meg pc-nek, telefonnak felcsatolt/ látható mappa, heti- havi backup, meg médialejátszás, akkor elég egy wd tv live is, említette itt valaki, a gép része 18K. Ha lennének extra igények (amiről még nem is tudsz), akkor meg később ráérsz feljebb lépni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7347) AndrewTdi válasza Rick4 (#7346) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen, azt is nézegettem, meg a DS 213j-t. Tv-zés tekintetében van bérmilyen előnye ennek? Miért jó hogy támogat audio ls video formátumokat? Nem a tvnek kell ismernie azokat ahhoz, hogy lejátsza?
Illetve utóbbit mivel érdeme összekötni a tvvel? Usb?
Úgy nézne ki a dolog hogy a nast a routerbe LANnal, a tvvel meg usb? Vagy a Tvt is lannal a routerbe?

(#7348) Rick4 válasza AndrewTdi (#7347) üzenetére


Rick4
félisten

amit Te szeretnél, az leginkább tévéfüggő, ha wifis- kábeles megoldással netre tudod kötni, akkor a belső hálón lévő nas mappáit is fogja látni, meg játszani. Az én tévéim is mind tudják ezt a funkciót, kettő wifis, egy kábeles, de nem használom egyikben sem, a klön médialejátszó egész más dimenzióban dolgozik, leginkább a DTS-HD MA hangok tekintetében, ezeket a tévék le se tudják játszani. Emiatt ez kilőve. Viszont emiatt meg nem kel ekkora nas (árban sem), akkor már tényleg egy wd live.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7349) AndrewTdi válasza Rick4 (#7348) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Egyelőre komolyabb szánfékaim nincsenek filmnézés terén. A hang is a 50F6500 hangszórójából fog kicsoszogni. Ami mindenképp számít, hogy először is a gyerkőcök rahedli meséje egy helyen legyen. Asstonykával meg néha megbézünk majd egy egy hdt ami szerintem a tv is fog kezelni. Úgyhogy a történetet lehet hogy azzal kezdem, hogy intézek egy 2,5ös vinyót a rackembe és tesztelem azzal a mostani igényeket.

[ Szerkesztve ]

(#7350) Celtis válasza AndrewTdi (#7345) üzenetére


Celtis
veterán

Wifiben semmiképpen nem érdemes gondolkodni.
2 férőhely mihez kell?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.