Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Thomas16 válasza Alex91 (#7322) üzenetére


Thomas16
tag

1. Még nincs NAS-om, nem is volt, úgyhogy még csak vásárlás előtt érdeklődök.
Valószínű azért kérdeztem a tömörítő program telepítésének módját, mert soha nem csinált ilyet NAS-ra.

2. Mindig google kereséssel kezdem a probléma megoldását, de idő és perfekt IT ismeretek hiányában általában ezeken a fórumokon kötök ki, mivel itt találok hozzáértő embereket.

3. Ezeket a frappánst gúnyolódásokat pedig nyugodtan meghagyhatod magadnak, nem fogok megharagudni.

Üdv:
Thomas

(#7502) Gsx-rr válasza Intelligencs (#7499) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Stickermajom: Köszönöm!

Külső hdd-ről nincs gond a BD50-s fájlokkal se.
A routerem ,biztos megérett a cserére van vagy 5-6 éves ,de még is egyre jobban érdekel egy nas ,olvasgatok vissza és látom tudnám hasznát venni torrentnél és ami miatt nekem még érdekes ,hogy ip kamera felvételt is rögzítené és ezen keresztül is bárhonnan elérhető lenne.
Erre az igényre mit ajánlanátok?

Ezt találtam hirtelen , Synology DS213j ,vagy lenne olcsóbb megoldás?

Még egy kérdés! Ha a Nas-t utp-n keresztül összekötöm a tv-vel akkor azon a kábelen lesz a tv-nek internet elérése?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

(#7503) Intelligencs válasza Gsx-rr (#7502) üzenetére

A 213j egy nagyon jó választás! Én is azt ajánlanám.

Minden kütyüt a routerbe kell dugni, és az osztja szét a netet is, meg az köti össze a NAS-t a tévével. Tehát ha tévével akarsz netezni, akkor így kap netet a tévé: Internet >> Router >> TV. Ha meg filmet nézel, akkor így megy az adatfolyam: NAS >> Router >> TV. Tehát látszik, hogy egy jó minőségű router megkerülhetetlen.

The Amiga, Born a Champion

(#7504) Gsx-rr válasza Intelligencs (#7503) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Router vásárlás elindítva!

Közben olvasgattam és és hozzáértők nem igazán ajánlják az ip kamera adás rögzítését Nas-ra ,pont az ára miatt.
Jobb választás egy ftp-re rögzíteni riasztáskor.

Amúgy nem minden Nas alkalmas Ip kamera csatlakoztatására? Gondolom szoftver függő.

Lehet nem is erőltetem ez a kamerás dolgot ,de a Nas érdekel. Mi az ajánlott? Gondolom ezt ezredszerre halljátok. Torrent-re lehessen használni ,ha lehet egyszerűen tudjam konfigurálni. És ne legyen hangos.( kicsi a lakás) :)

(#7505) m4rc!


m4rc!
őstag

Sziasztok! NAS vásárlásra szántam el magam, és ebben kérnék segítséget, Zyxel-től néztem 2 típust NSA-325 és 320, viszont sehol nem találom mi a különbség a 2 között (árban 10k)..., illetve ha tudok ajánla vmi 3. opciót azt is szívesen venném.

We are analog players in a digital world

(#7506) m4rc! válasza m4rc! (#7505) üzenetére


m4rc!
őstag

Bocs, picit write only voltam, szóval csak prociban különböznek?

We are analog players in a digital world

(#7507) stickermajom válasza m4rc! (#7506) üzenetére


stickermajom
addikt

A 320 csak SATAII-t kezel és nincs rajta USB 3.0 sem. Illetve igen, a proci a különbség még.

(#7508) m4rc! válasza stickermajom (#7507) üzenetére


m4rc!
őstag

Köszi! Akkor otthonra (torrent, 1080p film nézés a NAS-ról) elég lesz a 320 is, ha jól értem.

We are analog players in a digital world

(#7509) stickermajom válasza m4rc! (#7508) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, mindenhol azt olvastam. Én is pont ebben a választásban voltam (bár a 325 elég hamar kiesett és bejött helyére a 310), de úgy néz ki nekem is marad a 320.

(#7510) Szakbarbár válasza Rick4 (#7494) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Sikerült életet lehelnem az egyikbe. Elektronikai problémák is vannak, pár kondenzátorból kifolyt az elektrolit, így nem mindig indul el a lemez. Majd kell hozzá egy ilyen tápegység, ami +12 V és +5 V-ot is ad. Feltelepítettem a Buffalo NASnavigator2 programot ami egyből meg is találta. Utána már csak a felhasználónevet és jelszót kellett kitalálnom és valahogy átállítani a japán menüt angolra :D
Másolásnál 12-14 MB/s volt a sebesség gigabites hálózaton, ez jónak tekinthető?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#7511) Rick4 válasza Szakbarbár (#7510) üzenetére


Rick4
félisten

Na, ez jó hír, bár nem irigyellek a japán menü miatt. :D Tuti gbit-es háló az? Most néztem hp microserver+ synology szoft, wd20earx hdd-ről a pc-m ssd-jére 55-60MB/sec, és szerintem az se sok..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7512) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
Soha nem volt még NAS-om!
Mostanában gondolkodok, hogy venni kéne egyet!
Konkrétan a ZyXel NSA310-et néztem ki, árban bele fér.
A kérdésem, milyen rendszer van hozzá?
Tudom hogy egy rakás szolgáltatás alapból működik rajta.
Viszont ha valami speciális igényem lenne, teszem azt egy script futtatása, akkor tudok-e telepíteni rá plusz csomagokat?
Linuxos ismereteim vannak, nem rémülök meg egy kis parancssori szerkesztéstől sem.
Tudok pl curl scriptet futtatni? , cron ütemezőt tartalmaz a rendszer?
Ha nem, akkor telepíthető rá!

Fontos számomra a fogyasztás, legyen csendes! Passzív hűtés lenne az ideális, de olyan nem igen van!
Olvastam hogy csak sata1-2-őt kezel! Ha mondjuk rá kötök egy sata3 hdd-t, akkor azért még kezeli, vagy direkt sata2-t kell venni hozzá?

(#7513) maxsoft válasza PistiSan (#7512) üzenetére


maxsoft
tag

Igen lehet szinte bármit alátenni egy kis mókolással.
De van külön topikja:

(#7514) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Olvasgattam az itt található infókat és arra jutottam ,hogy a Qnap 112-212 teljesen kiszolgálná az igényeimet.

a különbség csak ,hogy1-vagy 2 merevlemezt tehetek bele? Elég az 1 vagy ajánlott a 2?

Tárhely 1 hhd-n is elég lenne nekem csak az egyébb funkciók miatt kérdezem. pl tükrözés? Arra csak az adatvesztés biztonsága miatt van szükség?

(#7515) Elemental válasza Gsx-rr (#7514) üzenetére


Elemental
addikt

Ha van rá kereted, mindenképpen a 2 lemezest ajánlanám. Elmegy egy lemezzel is, és sokkal egyszerűbb a bővítés, csak belerakod az új vinyót és kész.
A tükrözés adatvédelem.

(#7516) tobias40 válasza Gsx-rr (#7504) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem szépen működik ip kamerával a syno 212j nas-om!
Egy a hátránya hogy 1 licensz ingyenes a többi kamera licenszét meg kell venni,darabja vmi 15 ezer ft,én maradtam az 1 kameránál!

(#7517) Gsx-rr válasza tobias40 (#7516) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen ezt a liszensz dolgot olvastam, köszönöm.

Azt hiszen eldöntöttem a Qnap 212 lesz ,most nagyobb gondom a router kiválasztása. :)

(#7518) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Korábban már jártam erre, akkor csak mint érdeklődő. A lényeg a lényeg, hogy kis céges hálózathoz szeretnénk egy NASt (adattárolás, filemegosztás, felhő, stb), 5 gép + az apró (mobilok, 1 v 2 tablet alkalmanként). A DSM 4.3-at próbálgatva nagyon megtetszettek a Synology termékei. Árban sajnos nem olcsóak, így azt hiszem a fájdalom küszöb a DS213j vagy ds112 környékén állhat meg. A kérdésem az, hogy ezek közül az 5 gépes felhasználásra melyik ajánlott jobban a DS213j? Ha erre esik a választás, akkor használható 1 HDDvel is, mint az 1 slotosak? (Nem vagyok benne biztos, hogy nem kezd el vörösödni a főnök feje, ha a 60.000 Ft-os beszerzés mellé még bedobnék 40.000 Ft-ot 2x1Tb WD caviar redért)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7519) tobias40 válasza Gsx-rr (#7517) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem elég az 1 db kamera a bejárati kaput nézni tehát igazából nem érdekelt a többi!

(#7520) Patice válasza CactuS (#7518) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem DS213j.
És igen, használható 1 HDD-vel is. Később meg lehet bővíteni könnyen, ha lesz rá keret.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7521) Möhe válasza CactuS (#7518) üzenetére


Möhe
addikt

Szia.

213j-m van 1db Seagate barracudával. Gond nélkül megy.Szerintem nálad inkább a router lesz a nagyobb gond,mert ugye az kapcsolja össze a készülékeket a nettel mint ahogyan a NAS-t is.
De biztos ami biztos, a tapasztaltabb topiklakók válaszát is várd meg.
(személyes vélemény)

u.i.: ettől függetlenül teljesen elégedett vagyok a 213j-vel, médiaközpontként,felhőként, és torrentre is megy.
persze user error ellen nincs védelem, tapasztalat :DDD

(#7522) aleister


aleister
veterán

Sajnos a NAS topicja eléggé pang, s mivel itt hozzáértők vannak, itt tenném fel a kérdésem. Persze, ha van neki jobb topic átmegyek szívesen, de nem találtam.

Szóval teljesen kezdő vagyok NAS témában. Egy DNS-323-at bütykölnék, és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

1. A manual szerint a HDD led ha folyamatosan világít, akkor csatlakoztatott a meghajtó, de inaktív. Hogy lehet aktívvá tenni?
2. Mi van akkor, ha az egyik HDD led nem világít?
3. Csináltam egy Scan Disc-et, ami miatt automatikusan leválasztásra kerültek a meghajtók. Ezt követően azt hittem automatikusan vissza is csatolódnak, de nem. Hála égnek volt elmentet konfigom, amit visszatöltve lett csak hálózati megosztásom. Ezt, hogy kellett volna helyesen csinálni?

Köszi előre is a válaszokat!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7523) CactuS válasza Möhe (#7521) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A routerre is már rákérdeztem a megfelelő topikban, mert a mostani bár középkategóriának mondott, jelenleg csak nyűglődik.

User error itt is akad bőven, anno pl.: a google drive-val is mit össze szenvedtek a kolleginák. ;]

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7524) Szakbarbár válasza Rick4 (#7511) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Hát igen, én is vakartam a fejem amikor megláttam a bejelentkezés után a menüt :DDD

Egyébként a kettő közül az egyiket sikerült kinyírnom egy rossz firmware frissítéssel. :W
Próbáltam HDD cserét az egyikben, mert fel 50.000 üzemóra után bármikor megállhat. Követtem az utasításokat, de amikor a firmware frissítéshez értem a LS-H500GL 1.06 és 1.07b telepítő sem látta az eszközt, de a LS-500GL-é viszont igen. Mint utólag kiderült hiba volt elindítanom.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#7525) BullZeye


BullZeye
veterán

Na, hát mivel kijöttek az új Synologyk (DS114), és az új WD My Cloud.

Osztottam, szoroztam, számoltam, és hát rá kellett jönnöm, hogy WD My Cloud sokkal jobban megéri. Jelenleg itthon nem kapható, holnap rendelem meg WD hivatalos oldaláról 20%os kedvezménnyel bruttó 42.300Ft-ért a 3TB-os változatot ingyen kiszállítással.

Na most a Synologyból az új DS114 alapból 53 ezer, hozzá még egy 3TB vinyó +33k, lenne már 86 ezer (+ szállítás, 3k~), és ahogy olvastam simán fel lehet rá rakni Transmission-t My Cloud-ra SSH-val.
És nem mellesleg qrwa mérges vagyok rájuk, mert DS114-nek minimum az alap DS213 hardverét illett volna megkapni, vagy DS112+ -ét, ehelyett a DS213J-t kapta meg, ami most is alig több mint 3k-val több, és legalább 2 vinyó fér bele, szóval semmi értelme a DS114-nek, non sense, és bekaphatják. Legalább ha 53k helyett 40k körül adnák, akkor még megérteném, de így...

Szó volt még a WD My Book Live-ról is, viszont abban csak WD green vinyó van, RED pedig ahogy olvastam halkabb, és hűvösebb mint a green (végülis nem véletlenül direkt NASba való), és akárhogy nézem azért 3 éves készülék az.

Szóóóval 3-4 napot írtak, remélhetőleg kedd magasságában megérkezik legkésőbb, és nem fogok ide jönni sírni, hogy milyen szar vétel volt (ami nem, hisz túlképp 9k+vinyó ára)

(#7526) Möhe válasza BullZeye (#7525) üzenetére


Möhe
addikt

Azé mondjá valamit majd hogy mégis milyen a cucc.
Láttam elég régóta és több topikot megjártál evvel a kérdéskörrel. Ecce-kécce majdnem befirkáltam már hogy : vedd má meg az egyiket mert rossz nézni hogy vergődsz 2 cucc között ;]

Nah igen,kinek mik az igényei és mennyire is akarja azt magáévá tenni, ez a lényeg.
Én 1et aludtam rá, volt 1 B-tervem, és két napra rá már NAS-oltam is,igaz kényelmes vagyok de tutira mentem hogy bolondbiztos legyen ha úgy akarom használni ahogyan azt akartam is,röccenés mentesen.

píísz

(#7527) ecx válasza PistiSan (#7512) üzenetére


ecx
tag

Szia PistiSan!

Pár napja én is elkezdtem a NAS nézegetést és hasonló igényeim voltak, mint Neked.
Javaslom, nézd meg a WD My Cloud-ot, ez a My Book Live új változata: dupla magos, kis fogyasztású ARM procival és szupercsendes RED vinyóval! Ja és nincs benne venti sem, mert a proci alig termel hőt.
Szerintem ennyiért best buy.

A legjobbakat!

(#7528) PistiSan válasza ecx (#7527) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi az ajánlást!
Egyelőre még csak nézelődök, kicsit drága a cucc!
Ha esetleg veszel, majd kíváncsi leszek a tapasztalataidra.
Jó lenne ha ilyenről is írnánk tesztet.

(#7529) bencus3 válasza BullZeye (#7525) üzenetére


bencus3
tag

Szia
Csak annyi lenne a kérdésem hogy WD My Cloud-on lehet torrentezni?
És Magyarországon mikor jelenik meg?
köszi

(#7530) FrezeR válasza BullZeye (#7525) üzenetére


FrezeR
senior tag

Kíváncsi vagyok nálunk mennyi lesz az ára a My Cloud-nak.
Amúgy hol van ez a 20%-os kedvezmény? Lehet nem jó oldalt néztem.

(#7531) Alex91 válasza FrezeR (#7530) üzenetére


Alex91
félisten

[link], 2TB-os ennyi, a 3 TB-osat ugy 55k korul saccolom.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7532) BullZeye válasza Möhe (#7526) üzenetére


BullZeye
veterán

Persze, mert messziről futottam neki, mert teljesen máshogy szerettem volna megoldani. :D
És mivel nem volt sürgős, ezért nem is kapkodtam el, mert jó előre tudtam, hogy októberben fogják bejelenteni az új szériákat. De tényleg megfordult már bennem, hogy torrentképes HTPC-t építek, viszont hosszútávon (4 éves távlatot nézve) egyszerűen nem érte volna meg a 24/7 felhasználásra, ami nekem szükséges, és AMD is töketlenkedik az új szériás procijaival már hónapok óta, csak nem akarja kiadni HTPCkbe való formában...

Synology mellett egyedül a szoftveres része az ami verhetetlen, viszont bazki, megér +40k felárat, hogy könnyebben telepíthessek rá dolgokat? :D

2 Magos procinak köszönhetően remélhetőleg tényleg jól fel van készítve a Cloud, és könnyedén ellátja a DLNA feladatokat, és mellette torrentet.

(#7529) bencus3
Apropó Torrent, igen, és nem, hivatalosan nem támogatja, gyakorlatilag meg ahogy olvastam SSHn belépve telepíteni lehet rá. Fogalmam sincs mikor jelenik meg, de a 2TB verziót már lehet kapni.

(#7533) ecx válasza PistiSan (#7528) üzenetére


ecx
tag

Drága?A 2TB változat vinyóval 45k, egy WD Red 2TB vinyó 25k alapból, azaz magát a NAS-t 20k-ért megkapod. Modern hardver, 2 magos proci, kicsi fogyasztással és hőtermeléssel (szupercsendes, venti nélküli!).
Ha van még 20k-ért valahol (vinyó nélküli) NAS ilyen paraméterekkel, akkor szólj, mert én nem találtam mást.

[ Szerkesztve ]

A legjobbakat!

(#7534) pomk válasza ecx (#7533) üzenetére


pomk
őstag

+1
Ha lenne most erre 45.000-em, azonnal megrendelném. :)

(#7535) Szaszabond válasza ecx (#7527) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, azt szeretném kérdezni, hogy egy ZyXEL NSA325 (kb 38,000) és egy 3TB winyó (kb 32,000) páros (kb 70,000) nem lenne-e jobb a WD 3TB MyCloud drive-nál akkor ha a pénz nem számítana? Nem adna e többet az előző (igaz több pénzért ugyan)? Az NSA 325-höz a későbbiekben lehet venni további tárhelyet (mert 2db winyó mehet bele).
Jelenleg ezen a kettőn gondolkodom erőteljesen, de mintha az NSA325 jóval több szolgáltatást és funkciót tudna mint a WD Mycloud.
Nálam a 3TB a minimum követelmény (így sajni a 2TB nem jöhet szóba)

(#7536) aleister válasza aleister (#7522) üzenetére


aleister
veterán

Erre valaki?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7537) ecx válasza Szaszabond (#7535) üzenetére


ecx
tag

Ha a pénz nem számít:

A Zyxel 2x annyit fogyaszt, hangosabb (ventilátor non-stop megy) és a mobil appja (ami szintén fontos manapság) több mint két éve frissült, ami nálam felejtős kategória...

Igen, bizonyos funkciókban többet nyújt, pl. IP kamera kezelés, ha ez muszáj, akkor ne WD-t nézz. :)

A pénz pedig azért csak számít! ;) Szóval a fenti előnyök + az ár azért eléggé súlyosak, persze csak akkor, ha a "spéci" funkciók nem kellenek. Torrentezni a My Cloud is tud :)

A legjobbakat!

(#7538) BullZeye válasza Szaszabond (#7535) üzenetére


BullZeye
veterán

valami tényleg nem okés FFommal mostanában...törölhető

[ Szerkesztve ]

(#7539) BullZeye válasza Szaszabond (#7535) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha a pénz nem számít, vegyél egy Synology DS114-et, DS213-at vagy DS214-et, és hozzá egy 3 terrás WD RED-et, jobbat keresve se találhatnál, HA a pénz nem számít, és kihasználod a funkcióit maradéktalanul.

Így szoftveresen kapsz egy buta-biztos NAS-t, ami pár százalékkal gyorsabb mint a WD Cloud, viszont sokkal jobb OS-e van, cserébe ráfizetsz 40k~ felárat.

(#7540) CactuS válasza CactuS (#7518) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Közben még egy olyan kérdésem is felmerült, hogy két kollégának WP8-as telefonja van. A mobilos appok közül a DS Cloudhoz viszont nincsen WP-s változat a honlapon. Ez csak véletlenül maradt ki a listából?

Jelenleg a levelezésünk a google-ön keresztül zajlik, így a fileok megosztására a gDriveot használjuk. A WP8as kollégák viszont szívnak az irodán kívüli eléréssel, mert a drive app elég problémás sajnos. Pont ezért szeretnénk egy saját felhőt, amit használnánk és a drive-ot, mint biztonsági mentést. Nem szeretném őket továbbra is a f*sz rosszabbik felére tenni. Ha jól olvastam sajnos a Synologynál sincs automatikus szinkronizálás a driveba. (WD Cloud is csak dropboxos?)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7541) Patice válasza CactuS (#7540) üzenetére


Patice
nagyúr

Synology NAS maga a drive, saját felhő..... Szerintem WP8-cal sem megoldhatatlan a szinkronizálás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7542) CactuS válasza Patice (#7541) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kicsit rosszul fogalmaztam. Eddig ugye úgy volt, hogy a Google-Drive szinkronizált az adott Pck megfelelő könyvtárából mindenkinek a saját accountjára, majd onnan osztottuk meg a fileokat, aszerint, hogy kinek milyen jogosultság kellett a cégen belül. (PCről nem volt gond, viszont cégen kívüli elérésnél a WP8as telefonok miatt igen).

Többek közt ezért is szeretnénk egy helyi "szervert" (meg még pár dolog miatt), aminek saját felhője van (és DDNSsel menne a kinti eléréshez). Ezzel párhuzamosan viszont nem szeretném megszüntetni a Google-Drive-ot, csak mint biztonsági felhő-mentést használnám. Ha ez automatikusan menne, akkor az nagyon kényelmes lehetne.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7543) ecx válasza BullZeye (#7539) üzenetére


ecx
tag

No, ezek szerint csak bejön hazánkba is a WD My Cloud! :)) Most láttam:

WD My Cloud 2TB 42,0e Ft az ipon.hu-n

Ez 7%-kal olcsóbb, mint a PcLand! :) Szerintem ez eléggé jó kis ár lett.

[ Szerkesztve ]

A legjobbakat!

(#7544) BullZeye válasza ecx (#7543) üzenetére


BullZeye
veterán

Az nagyon jó ár, már már picit hihetetlen is :D

Nekem most jött meg az értesítés: 43.631 Ft lett a 3TB-os változat, jó szokás szerint a banknak jobban kell a pénzem, mint nekem. :D (éééés pont emiatt váltok bankot)

[ Szerkesztve ]

(#7545) FrezeR válasza BullZeye (#7544) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ez nagyon jó ár a 3TB-osért :) A hivatalos oldalról rendelted ugye?

(#7546) Alex91 válasza ecx (#7543) üzenetére


Alex91
félisten

Meg egy jo tizessel dragabb a 3 TB-os. Elgondolkoztato...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7547) stickermajom


stickermajom
addikt

Végül én is maradtam a 3 terrás My Cloudnál, ez volt a legegyszerűbb. Media centernek és torrentezni tökéletes lesz, és a lakást se kell átalakítanom, hogy ne zavarjon a hálóban :D 42454 Ft lett a vége a hivatalos oldalról rendelve. :C

(#7548) Szaszabond válasza stickermajom (#7547) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

szia, adnal egy linket hozza? Marmint a hivatalos oldalhoz ahonnan rendelted.

(#7549) Alex91 válasza Szaszabond (#7548) üzenetére


Alex91
félisten

Meg kerjel kupon kodot is! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7550) kovacsa


kovacsa
tag

Zyxel NSA325-öt tervezek venni (Pcxnél: 35881 Ft). Egyenlőre 1 db 1 Terás WD blue winyóval (14716 Ft).
A zajossága riaszt, de majd egy wifi stickkel ellátva eldugom a ház sarkába.
Már csak egy szempontot nem tudok:
Hogyan köthetek hozzá digitális, ip alapú kamerát?
Milyen app-ot kell rá telepíteni ehhez? Sima programcsomagtelepítés, és már meg is jelenik az alkalmazások között?
A kamera téma nem NAS függő, hanem csak app függő?
Tud valaki segíteni?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.