Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) sesomaru1989 válasza Alex91 (#7850) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Miért nem javasolnád a Raspberry pi-t?

(#7852) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok!
Otthonra szeretnék nas-t. Az alábbi funkciók lennének fontosak nekem:
-apple time machine és itunes szerver
-torrent kliens (minél jobb)
-ftp és távoli megosztás androidról winről és macről
-ha van hozzá jó gui az nagy előnyt jelent

Egyelőre néztem a wd mycloudot és a kisebb synologykat. A mycloud 2TB tárhellyel kerül kb. annyiba, mint a synology merevlemezek nélkül. Annyira nem értek hozzá, de a synology dsmje és többi szolgáltatása is nagyon tetszik, viszont a wd kicsit fapadosabb gui szempontból és a torrentet is transmissionnel kel rátenni viszont a synology torrent klienséről jókat olvastam és az androidos file managere is tetszetős.
Kérdésem, hogy megéri azt a plusz pénzt mondjuk egy 213j vagy esetleg lennének más modellek, amik szóba jöhetnek?
Előre is köszi a választ!
Üdv.: Matyi

Legyen szép napod!

(#7853) Rick4 válasza madarasz92 (#7840) üzenetére


Rick4
félisten

ip kamera rögzítésre jobb egy pc és egy jó szoft, ebből ingyenesek is vannak, ezzel szemben a synology-nál alapból egy kameralicenszet kapsz, a többiért súlyos pénzt kell fizetned.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7854) Rick4 válasza nauro (#7839) üzenetére


Rick4
félisten

Nem kevés pénz egy 4 lemezes cuccért, gondolom nem fényképeket akarsz rajta tartani. :D . HP microserver-eket nem nézted? Árban ugyanez, teljesítményben többszöröse.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7855) Celtis válasza matyi94 (#7852) üzenetére


Celtis
veterán

A synology torrent kliense is transmission. Nyilván azért, mert a transmission elég jó.
A GUI akkor fontos, ha sokat akarod használni. Én pl a sajátoméra kb egy évben nézek rá egyszer.
Azt nézd meg, hogy milyen szolgáltatásokra van szükséged. Elég-e a WD tudása vagy kell a syno arzenálja.

(#7856) madarasz92 válasza Rick4 (#7853) üzenetére


madarasz92
őstag

Ha ftp-vel rögzitem úgy is tudja hogy kamera rögzit?

(#7857) matyi94 válasza Celtis (#7855) üzenetére


matyi94
senior tag

Viszont úgy tudom, hogy ugye a wdre nekem kell rátennem, a synology meg alapból tudja, ráadásul nem csak foldert választhatok ki, hanem torrentenként kiválaszthatom, hogy mit szedjen le és mit ne.

Legyen szép napod!

(#7858) maxsoft válasza matyi94 (#7857) üzenetére


maxsoft
tag

Ezt Zyxel is tudja, ha más extra nem kell.

(#7859) Alex91 válasza sesomaru1989 (#7851) üzenetére


Alex91
félisten

Mert gyenge. Vegyel egy WD TV Live-ot, ha nem akarsz sokat kolteni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7860) stickermajom válasza matyi94 (#7857) üzenetére


stickermajom
addikt

Be kell másolnod kb. 10 sort a neten elérhető számos leírásból. Ennyi a telepítés.
Illetve ha Transmission GUI-val használod, akkor ott is kiválaszthatod, hogy mit akarsz leszedni és mit nem.

(#7861) matyi94 válasza stickermajom (#7860) üzenetére


matyi94
senior tag

Értem. Tehát szerinted az általam említett feladatokat a mycloud is tökéletesen képes ellátni és nem érdemes több pénzt rászánnom? Az ftp is menni fog rajta?

Legyen szép napod!

(#7862) stickermajom válasza matyi94 (#7861) üzenetére


stickermajom
addikt

Ezekre a feladatokra szerintem tökéletesen elég a MyCloud. FTP-t is tud természetesen.
Én biztosan nem fizetnék többet egy Synoért ilyen átlagos felhasználásra (nem is tettem). Főleg, ha kedvezményt is tudsz magadnak valahogy intézni a My Cloud-ra. (egyetemi mail címmel 20%)

[ Szerkesztve ]

(#7863) matyi94 válasza stickermajom (#7862) üzenetére


matyi94
senior tag

Köszi! Kedvezményt nem intézek, inkább megveszem cégesen nettóban, úgy jobban járok :D

Legyen szép napod!

(#7864) sesomaru1989 válasza Alex91 (#7859) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Köszi a választ hasznos volt, de WD Tv Live-val az a gondom hogy, egyes formátumokat nem igazán kedvel. Szaggat a film elég sok formátum esetén. Ha ilyen gondal nem akarok köszködni pénzt kell rá áldoznom. :DD

(#7865) stickermajom válasza sesomaru1989 (#7864) üzenetére


stickermajom
addikt

Én még nem tapasztaltam ilyet. Milyen formátumról beszélünk?

(#7866) maxsoft válasza sesomaru1989 (#7864) üzenetére


maxsoft
tag

Na ez engem is érdekelne, mivel nekem is ez van és eddig mindent megevett.

[ Szerkesztve ]

(#7867) Alex91 válasza sesomaru1989 (#7864) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, most melyik Live, ugye? :) De ha ez szaggat, akkor a pi mit fog csinalni szerinted... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7868) sesomaru1989 válasza Alex91 (#7867) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

[link]

A hálózati médialejátszók kapcsán a legfontosabb kérdés, hogyan kezelik a komolyabb kódolású videókat. A WD TV Live honlapján részletesen leírják, milyen formátumokat ismer. Sajnos a legújabb, 1.11-es firmware-rel több tesztvideónk is szaggatott. HDMI csatlakozón keresztül folyó vizsgálódásunk közben elsőként az 1080p felbontású digitális HD TV adásnál tapasztaltunk akadozást az oldalazó kameramozgásoknál. Szinte az összes ilyen jelenettel jól láthatóan gond volt. Minimális akadásokat tapasztaltunk az MKV-be csomagolt, 3,8 Mbps-os x264 kódolású anyaggal, a 9,7 Mbps-osat pedig nem támogatott formátumra hivatkozva le sem játszotta a WD TV Live. Ezután viszont minden akadás nélkül mutatta be a nagyon magas bitrátájú „killa sample” anyagot. Ezt az Asus O!Play a legújabb szoftverével sem játssza le hibátlanul.

Kíváncsi vagyok mit szoltok ehhez a leíráshoz. Nekem nincs tapasztalatom a WD TV Live-ról. Nekem egy olyan lejátszóra lenne szükségem, ami csatlakotik egy NAS-hoz (WD My Cloud) routeren keresztül, és onnan szépen tudom nézni a kis filmjeimet, vagy éppen amit akarok.

(#7869) stickermajom válasza sesomaru1989 (#7868) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez egy 2009-es cikk. Nekem a következő firmware van fenn: 1.06.43 (ez a legújabb, pontosan 10 frissítéssel a cikkben amúgy hibásan említett után) és semmi a cikkben említett problémát nem tapasztalok, pedig pontosan arra használom ezt a kombinációt amire te szeretnéd. De otthon direkt megnézem már ezt az oldalazó mozgást, mert kíváncsi vagyok.

(#7870) sesomaru1989 válasza stickermajom (#7869) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Tehát te is egy NAS-ról nézed a filmeket?
Mert nekem pont ez lenne a célom h ne kelljen szarakodni h usb-re film rá, utána betug kivesz. Mint vmi rossz kamaszfiu dugogatok itt össze-vissza. :W
Ezért is tervezek elméletben aztán h okos vagyok-ev se kiderül, :) szal egy olyan hálózatot amiben van egy NAS amiben vagy 2*1Tb vinyo tükrözve. Aztán onnan szépen lehet filmeket nézni bármit elérek. Csak ehhez keresek egy jó media playert, és ezt a WD TV Live-ot kedves kolléga írta pár kommentel ez elöt. Meg is akadt rajta a szemem. Jó árban is van, csak semmi viszonyítási alapom nincs, hogy milyen hibája furcsasága lehet a WD TV Live-nak.

Neked mik a tapasztalataid?

[ Szerkesztve ]

(#7871) Egon válasza sesomaru1989 (#7868) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Most már a 3. generációs WD TV Live-ot árulják (WD TV Live Streaming néven).
2. Nekem ilyen van, és eddig mindent hibátlanul játszott le, legyen az bármilyen mkv, avi vagy dvd iso.
3. Egyetlen hibája a lejátszónak: bár a Sigma chip tudja, a rá írt szoftver nem a 24.000 fps-es lejátszást (24p-re állítva, mindig 23.976 fps-el játssza le a tartalmat). Ez néhány igen ritka (európai) BD-ből kódolt mkv-nál gondot jelenthet (pl. a Belmondo-féle Profi).
4. Az oldalazó mozgásnál jelentkező "recegés" minden 24p-s lejátszás esetén jelen van (a kevés frame-nek köszönhetően). Ezt van aki észreveszi, van aki nem.

A lejátszóról még némi infó: [link]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7872) stickermajom válasza sesomaru1989 (#7870) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, My Cloudról nézem hálózaton keresztül. Nekem nem a legújabb generációs a WDTV-m, 3 éves kb., de semmiféle problémát nem tapasztaltam eddig. Ami volt az is user error volt általában (custom fw közbeni befagyás rossz pendrive miatt), de mindent sikerült megoldani.
Egy film volt amin megakadt, de ott valószínűleg valami kódolási hiba lehetett, mert más is panaszkodott problémákra. A lényeg: én nem bántam meg, hogy ezt vettem, a mai napig nagy megelégedéssel használom.

(#7873) sesomaru1989 válasza Egon (#7871) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Köszi a segítséget. Ezt a leírást is olvastam. Kedves kollégával tanakodunk, hogy ezt érdemesebb-e megvenni v egy olyan TV-t ami már ezt tudja....??

WD My Cloud- vélemény esetleg tapasztalatok, bármi info bárkitöl :) ?

(#7874) stickermajom válasza sesomaru1989 (#7873) üzenetére


stickermajom
addikt

Van már egy kevés tapasztalat :P

(#7875) Egon válasza sesomaru1989 (#7873) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tudok olyan tv-t, ami tutira tudna 24p-s lejátszást - szerintem nem érdemes megspórolni a médialejátszót (egy normális tv árának töredéke, nem kell bosszankodni a kezdetlegesebb feliratkezelésen, tekerési lehetőségen stb., és adott esetben van Jukebox is...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7876) sesomaru1989 válasza stickermajom (#7874) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Ez szép :) köszi megvan az esti olvasmány :)

Bonyolult a konfigurálása am? (gondolok itt a torrentre) Linux ismereteim megkoptak kicsit a fösuli után :)

Van kimondott felület, vagy csak program kódók segítségével lehet testreszabni a beállításokat?

(#7877) stickermajom válasza sesomaru1989 (#7876) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem bonyolult, van GUI nagyjából mindenhez. Amihez nincs (torrent) ahhoz meg csak másolgatni kell pár sort, de utána már az is elérhető mindenféle csidi-csudi felületen :)

(#7878) sesomaru1989 válasza stickermajom (#7877) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Tök jo. :) erre vártam. Ami a szomoruság, hogy sajna olyan helyen lakom ahol csak micronet van. :W :((
Ezzel a nettel torentezzni nem is biztos h megérné.... :( no mind1 de a lényeg h megoldható. Gari vesztés nélkül ?

Próbáltál már egy tükrözést vagy bármely RAID-et rátenni a NAS-ra?

(#7879) Möhe válasza Elemental (#7848) üzenetére


Möhe
addikt

ehhe,mekkora répa :W debenéztem :DDD
szórrri :R

(#7880) Zjunior


Zjunior
veterán

Ez a diakkedvezmeny h megy a wd-nél, mert a Nyíregyi Főiskolán nem kaptam, ilyenkor mo a megoldás?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#7881) stickermajom válasza sesomaru1989 (#7878) üzenetére


stickermajom
addikt

Öhm, lehet elbeszélünk egymás mellett. A My Cloud 1 lemezes, nincs RAID.

(#7880) Zjunior, hogy érted azt, hogy "nem kaptál" ?

[ Szerkesztve ]

(#7882) Zjunior válasza stickermajom (#7881) üzenetére


Zjunior
veterán

Nincs fősulis email cimem!:)
Neptun van kod es ennyi.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#7883) stickermajom válasza Zjunior (#7882) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor úgy megy a dolog, hogy keresel valaki olyat, akinek van :P Vagy előfordulhat, hogy tanulóknak is adnak egyetemi mail címet nálatok, csak igényelni kell. Utána kell járni ezeknek.

(#7884) Zjunior válasza stickermajom (#7883) üzenetére


Zjunior
veterán

:(
Nem akarok kókerkedni.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#7885) sesomaru1989 válasza stickermajom (#7881) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Valóban, én néztem be :) :W másik NAS-t is néztem az volt két lemezes :) Bocsi

(#7886) BullZeye válasza Zjunior (#7884) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor marad ipon.hu, az még elég jó áron van.

(#7887) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok

Most akarok venni egy WD My Cloud-ot. Egyik ok a plusz tárhely. A másik az lenne hogy van egy LG BD390-es aminek az egyik hátránya hogy csak a DLNA-t támogatja a hálózaton így nem tudok lejátszani vele a gépről olyan filmet aminek master audio hangja van. Az lenne a kérdésem hogyha rákötöm a WD-t usb-vel a lejátszóra akkor onnan el tudom indítani a filmeket vagy az usb a WD-n csak arra van hogy rá tudjak kötni plusz tárhelyet?

(#7888) Alex91 válasza szricsi_0917 (#7887) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudod USB-vel rakotni!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7889) szricsi_0917 válasza Alex91 (#7888) üzenetére


szricsi_0917
tag

Akkor ez kilőve.A másik kérdés hogy most olvasom a lejátszó leírását ott a DLNA mellett írja a CIFS protokollt, azzal esetleg megoldható valahogy hogy le tudjam játszani a master audiot?

(#7890) Alex91 válasza szricsi_0917 (#7889) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, veszel egy normalis medialejatszot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7891) madarasz92


madarasz92
őstag

Még egyszer megkérdezném ha veszek SYNOLOGY DiskStation DS213j akkor úgye alapból egy ip kamerát tud kezelni arról tud képet mutatni a többihez meg kell venni a jogot..
De ha ftp-t beállitom akkor a másik 1-2 kamera tud rőgziteni a Nas-ra vagy nem ?
Nézni nem akarom a synology programján a műsort csak azt szeretném hogy vegye az adást. :)
Egyébként Wanscam kameráról lenne szó ilyenről
:R

(#7892) Alex91 válasza madarasz92 (#7891) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, tud.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7893) madarasz92 válasza Alex91 (#7892) üzenetére


madarasz92
őstag

Már csak az a kérdés műkődni fog e ezzel a chinacamal :R

(#7894) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Használ valaki Synology 213j-n Plex-et?

(#7895) BullZeye


BullZeye
veterán

Miben jobb egy DLNA share mint egy sima network share? Úgy értem szinte mindent a lejátszó végez, akkor mi értelme van médiaként megosztani?

(#7896) batagy válasza BullZeye (#7895) üzenetére


batagy
őstag

Médiaként való megosztás pont azt a célt szolgálja, hogy a lejátszó érje el.

A különbség abban van, hogy sok lejátszó (pl. a TV-be beépített vagy (hálózati funkciós) erősítők vagy Blu-ray lejátszók), nem tud sima network share-ről játszani, hanem mondjuk csak DLNA-ról. Ebben az esetben muszáj DLNA-n csinálni a megosztást.

De ugye akinek külön médialejátszója van, az többnyire sima network share-ről is le tud játszani (ez ugye igazából Samba), ez jobb mint a DLNA, így ott nem kell DLNA.

(#7897) Celtis válasza BullZeye (#7895) üzenetére


Celtis
veterán

Teljesen igazad van. Egy hype az egész. Elvileg arról szól, hogy egyszerűbb a usernek beállítani, de én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Pokolba vele.
Na jó, egy erős DLNA szerver esetleg átkódol a kijelzőnek megfelelő felbontásra, de egy NAS esetén szerintem ez erősen korlátozott.

(#7898) Multibit válasza batagy (#7896) üzenetére


Multibit
veterán

ez ugye igazából Samba
Nem biztos, hogy Samba! A tapasztalatok azt mutatják, hogy jobb a (TCP) NFS.

(#7899) maxsoft válasza Multibit (#7898) üzenetére


maxsoft
tag

A CIFS az a SAMBA - vagyis a windows-os megosztás linux-os megfelelője -és emellett lehet NFS megosztás IS.
Továbbá Nagyon vegyes hírek vannak NFS -CIFS viszonyban.
Elvileg gyorsabb az NFS, de csak gyenge hardvereken (többnyire routerek),
mivel a CIFS (SAMBA) megosztás erőforrás igényesebb.
De a NAS-ok többsége már simán bírja a CIFS -et is.
Ráadásul sokkal könnyebb beállítani, mivel a legtöbb nas alapból ezt támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#7900) velizare válasza BullZeye (#7895) üzenetére


velizare
nagyúr

androidnál pl. problémás a network shareről történő közvetlen tartalomlejátszás. oké, van total commander, és van lan pluginja, de ahogy elindítottam egy filmet, úgy minden lejátszó, még a tc beépített lejátszója is io hibával dobta vissza az összes próbálkozásomat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.