Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) hoda86


hoda86
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek 10-20 torrent file és valamiféle file megosztásért (ftp/samba) érdemes NAS-ban gondolkozni, vagy inkább valami okosított router vinyóval? Ha NAS akkor milyen irányban lenne érdemes keresgélni? Tényleg nincsenek extra igények egyelőre :) csak annyi, hogy szinte bárhonnét el tudjam érni az adott tartalmat.

Köszi!

(#6252) akisbandi válasza hoda86 (#6251) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Ha szereted a kihívásokat, nem félsz a linuxtól és nincsenek különösen nagy teljesítmény igényeid, akkor jó az okosított routeres megoldás.

(#6253) spiky03 válasza dani3l (#6247) üzenetére


spiky03
veterán

Én nem gondolom így. mivel nekem kell a BD lejátszó része is, mert veszek eredeti lemezeket is. Mellette meg ugye van médialejátszó képessége is, az csak ugye ezeknél egy plusz feature. Jelenleg nekem teljesen megfelel ez a felállás. A Pio lejátsz a BD25/50-et is, ha a tartalmát kimásolom egy AVCHD mappába. Így viszi a 3DBD-ket is.
Főzött fw-el pedig az ISO-kat is, de én nem frissítettem erre, mert elég a mostani is.

Persze lehet, ha egyszer úgy adódik akkor én is beruházok egy rendes média lejátszóra, de az nem most lesz még :)
Előbb a rendszert akarom cserélni. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#6254) Parson válasza Parson (#6231) üzenetére


Parson
addikt

Erre vki vmit?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6255) dani3l válasza Parson (#6254) üzenetére


dani3l
őstag

Esetleg probald meg itt. De ahogy elnezem a belsö kialakitasat, nincsen fiok, csak siman belecsuszik a vinyo a helyere, szoval nem tartom valoszinünek, hogy 2,5"-os jo lenne bele, mivel akkor csak a sata csatin fekszik föl a vinyo es ott fog lifegni. Esetleg egy parszaz forintos beepitökeret jo lehet, de biztos ami biztos inkabb kerdezz ra, mert szerintem az sem lenne teljesen stabil..

(#6256) Parson válasza dani3l (#6255) üzenetére


Parson
addikt

Köszi, aszem kérek egy telefonos segítséget is vmelyik hozzáértő bolti eladótól...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6257) Tuto válasza Tuto (#6219) üzenetére


Tuto
tag

Nos?

(#6258) Multibit válasza Tuto (#6257) üzenetére


Multibit
veterán

A tapasztalatok azt mutatják, hogy NFS + TCP kombinációban a legstabilabb (leggyorsabb) az átvitel NAS és mp között. Ezekkel a beállításokkal a 100 Mbit-es D1 is vígan megbirkózik bármelyik BD50 anyaggal. Van akinek a samba is bejön, de a DLNA felejtős.

(#6259) Criton válasza Multibit (#6258) üzenetére


Criton
veterán

nálam nfs-en keresztül a bd25/50 filmek akadnak, de upnp-n meg vígan elmennek.

(#6260) tobias40 válasza Criton (#6259) üzenetére


tobias40
veterán

És azt hol látni hogy most nfs-en vagy upnp-n vagy dlna-n keresztül mennek a lejátszások ha ez mind be van kapcsolva a lejátszón és a NAS-on is?

(#6261) dani3l válasza tobias40 (#6260) üzenetére


dani3l
őstag

Ott, ahol beallitod a forrasokat. Alapbol amit latsz a halozati eszközöknel (vagy valami ilyesmi) az upnp, ha külön adsz hozza forras mappakat, akkor meg ki tudod valasztani, hogy smb vagy nfs protokollt hasznaljon. (dlna = upnp..)

Criton: Ott akkor nalad volt valami gebasz a beallitasoknal szerintem, az nem normalis..

Mi a szar van a PH-val most, masnak is folyamatosan 503-as hibat irogat? :F

[ Szerkesztve ]

(#6262) Criton válasza dani3l (#6261) üzenetére


Criton
veterán

UPNP, SAMBA-n semmi probléma nincs a film lejátszásokkal,de! a nagyobb bitrátájú filmek valamiért akadnak NFS-en, elárulnád nekem , hogy ez miért is lenne akkora gebasz? Ha a nassal nem stimmelne valami, akkor se SAMBA-n és se UPNP-n nem játszaná le jól. Napok óta pont azt beszéljük, vagy is írjuk, hogy elméletben NFS-en kéne mennie rezzenéstelenül, de sokaknál ez nem így van. Mondjuk ez lehet más hardver hiba, mert nem mindenkinél olyan a router/switch stb... lehet ott is sok minden befolyásol mindent, de azt kétlem, de erősen függhet még a hálózati média lejátszótól is.

[ Szerkesztve ]

(#6263) xTc válasza Parson (#6231) üzenetére


xTc
aktív tag

Helló,

nálam egy 2,5" WD Blue dolgozik ugyanebben a NAS-ban, teljesen jól működik, azt leszámítva hogy a SMART-n keresztül a winchester hőfokát leolvasni nem tudja. Rögzítésre a normál 3,5"-s beépítő nem jó, neked inkább placeholder kell. Nálam pl nincs rögzítve asztalon van a NAS és nem mozog.

(#6264) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

Szereztem egy Buffalo nas-t. Szeretném felbarkácsolni rá a transmission klienst, de már a művelet legelején elvérzek, mert nem tudom a root passwordot, amit a putty progi kér... Segítség!

Köszönöm!

(#6265) Billu válasza Pörp (#6264) üzenetére


Billu
aktív tag

Típus, firmware?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#6266) Tuto válasza Multibit (#6258) üzenetére


Tuto
tag

Köszönöm a választ!

(#6267) Tuto válasza Criton (#6262) üzenetére


Tuto
tag

Sziasztok!
Én arra is gondoltam, hogy green kategóriájú eszközök működésében is keresendő a "hiba".
Ezek ugye azt vizsgálják melyik port aktív, és az aktívak közül melyik miylen sebességre képes.
Nos ha ezt eszköztől függő lépcsőkben változtatja , próba képpen az eszköz eldobhatja a streamet.
Ti hogy vélekedtek erről?
Üdv

(#6268) robi0604


robi0604
őstag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni.

Kellene egy 2 lemezes NAS, ami:

- lekapcsolja normálisan a winyókat, ha nincsenek használva
- Cloudra alkalmas legyen
- lehetőség szerinte ne fogyasszon sokat

Úgy néz ki, hogy az alábbi 3 lehetőség közül tudnék választani:

1. Iomega NAS ix2 Network Storage, 4TB (2HD X 2TB)

2. QNAP TS-212 + külön 2 HDD

3. NETGEAR ReadyNAS Pro 2 + külön 2 HDD

Melyik verziót ajánljátok inkább.
Ha esetleg érveket is tudnátok mondani, azt nagyon megköszönném.

Üdv,
Robi

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#6269) Pörp válasza Billu (#6265) üzenetére


Pörp
senior tag

Szia!

NAS: Buffalo LS-CHLv2
Firmware: 1.64 Modified by Shonk.

Ezt a leírást követném. A putty.exe telnet után root-ként bejelentkezve kéri a root jelszót, amit nem tudok...

Köszönöm!

(#6270) Pörp válasza Pörp (#6269) üzenetére


Pörp
senior tag

Storno, megoldottam. ACP commander... :)

(#6271) daniel2121 válasza robi0604 (#6268) üzenetére


daniel2121
senior tag

Viccesen? A három közül a Synologyt.

(#6272) robi0604 válasza daniel2121 (#6271) üzenetére


robi0604
őstag

Szia!

:) Köszönöm, de jelenlegi lehetőségeim szerint, ezek közül tudok majd vásárolni.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#6273) depmod válasza Capslock01 (#6225) üzenetére


depmod
senior tag

250 torrentet futtatsz, de elég 2-3TB? Én érzem csak azt, hogy itt valami nem stimmel? :U

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6274) Statikus válasza depmod (#6273) üzenetére


Statikus
senior tag

250 x 5GB = 1,25TB
250 x 10GB = 2,5TB

Miért is nem elég?

(#6275) dani3l válasza Statikus (#6274) üzenetére


dani3l
őstag

Azert ez igy eleg sarkitott.. De meg mindig nem tudom megerteni ezt a torrent fetist es eddig erdekes modon senkinek nem sikerült elmagyaraznia, miert kell 250, de akar 100+ torrentet futtatni egyszerre.. :F
Nalam mar a 20 is ritka..

(#6276) Parson válasza dani3l (#6275) üzenetére


Parson
addikt

Mert olyan mint a csoki... jó kedvre derít egyeseket. :) Kinek mi a hóbortja...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6277) Statikus válasza dani3l (#6275) üzenetére


Statikus
senior tag

Azért, mert vannak olyan oldalak, ahol a seedelést nem upload mennyiségben, hanem megosztott mennyiség * megosztási óra alapján pontozzák és ha kevés a pontod nem leszel "nagyúr" :)
Én is vagyok egy ilyen műszaki oldalon, de én csak annyit osztok meg, amennyit muszáj, hogy ne a pióca szinten legyek. 8-10 file, 1 giga, soha senki nem tölti őket, de kapok érte pontot.

Máshol pedig letöltöm, seedelem 48 órát összesen, majd törlöm a listából.

Nekem csak 1,5Mbit uploadom van, ne tőlem várják el, hogy éjjel nappal visszaosztok 250 filet :)

Lehet, hogy sarkított, de 250 file ritán több, mint 2,5 giga. Persze lehet 250x 50GB filmeket osztogatni, akinek ez a hobbija, az áldozzon rá százezreket. Átlagusernek szerintem elég 3 terrás cucc 250 torrenthez.

(#6278) dani3l válasza robi0604 (#6268) üzenetére


dani3l
őstag

Netgear: Joval erösebb hardver a többinel, 5 ev garancia, ket lan csati, inkabb vallalati környezetebe szant gep.
QNAP: Gyengebb hardver, viszont kb fele annyiba kerül, otthoni atlag felhasznalasra teljesen megfelel.
Iomeganak gyenge a hardvere raadasul nem is szerelhetö, szoval azt semmikeppen.

[ Szerkesztve ]

(#6279) dani3l válasza Statikus (#6277) üzenetére


dani3l
őstag

Tudom, en is vagyok ilyen oldalon, de akkor se osztok a vegtelensegbe minden sz.rt.. :) Amit nem visznek azt a 2 nap seedidö lejarta utan törlöm, amit visznek azt meg bent hagyom tovabb, most is van olyan torrent, ami bent van 2-3 honapja aztan visszament belöle masfel tera, de azert ez eleg ritka.
Mondjuk en heti par torrentet töltök, ami nem sok.
De mindegy, ez mar mindenkinek a maga dolga, az meg az en bajom, ha nem ertem.. :)

(#6280) depmod válasza Statikus (#6274) üzenetére


depmod
senior tag

Ő futtatást írt, ebbe nekem a tárolás nem feltétlen tartozik bele, ezért írtam. Személyes tapasztalat, hogy ha NAS-on torrentezik az ember, hajlamos kicsit "túlvállalni" a letölthető és megnézhető filmek számát, ezen esetben is érdemes inkább előre gondolkodni és minimum 2 rack-al bíró ketyerét beszerezni.

Én is 30-40 szálon töltök le/fel, de mellette ott van rengeteg film, amivel nem terhelem a gépet, NAS-t. És még ennyi, hogy ekkora, 200-250-es megosztásnál már a NAS is kevés lehet, a szolgáltató is beszólhat jó sávseb mellett. Én annak a híve vagyok, hogy letöltöd, megosztod a kötelező ideig/arányig és elteszed. Itt ráadásul érdemes úgy csinálni, hogy 2HDD esetén az incomplete az egyik lemezen, a complete a másik lemezen, szeparáltabb, jobb, gyorsabb. SZerintem.

Dani3l: pontosan így látom én is.

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6281) Statikus válasza depmod (#6280) üzenetére


Statikus
senior tag

Egyetértek.

A tárolás - nem seedelés - nem terheli a NAS-t, mivel csak ott van a lemezen, tehát azt ne keverjük ide.

(#6282) depmod válasza Statikus (#6281) üzenetére


depmod
senior tag

Nincsen hiba, itt, a számtanod rendben volt, de ez csak egy része a NAS használatának, gyorsan telnek a Terák :-)

A 250 szálas torrentezés ettől még nagyon extrém, szerintem abszolút követhetetlen egy ekkora állomány. Ha kell neki olyan oldal, ami nem arányig kér seedet, akkor írjon nekem, küldök meghívót. Na nem az nCore-ra :-)

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6283) Patice válasza robi0604 (#6268) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezek közül én is inkább a QNAP-ot választanám, Netgear is jó lehet, de a kettő közül az olcsóbbat a kereted miatt. De ha már a Netgear is beleférne a keretedbe, akkor én még számításba venném a Synology DS 212j-t is. Az is ebben az ársávban mozog.

Fogyasztásban, megbízhatóságban szerintem ezek közül a legjobb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6284) Statikus válasza depmod (#6282) üzenetére


Statikus
senior tag

Ez világos, csak erre az extrém torrentezésre írtam a 3 terrát.
Lehet családi fotókból, homevideokból is összeszedni 3 terrát pillanatok alatt :)

(#6285) kaciokos


kaciokos
őstag

Sziasztok!

Szeretnék valami eszközt torrentelésre, hogy ne a PC menjen egyfolytában. Az egyik megoldás az okos router OpenWRT-vel, azt már körbejártam, de egy fórumtárs azt javasolta, vegyek inkább egy Zyxel NSA310-es NAS-t, mert ott már a gyári firmware is támogatja a torrent-et, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

1. Lehet a gyári torrent kliensben maximum sávszélességet beállítani?
2. Lehet a gyári torrent kliensben kötelező titkosítást beállítani?
3. Igaz az, hogy a gyári torrent kliensben egyszerre maximum 10 torrent futhat?
4. Van-e valami egyéb hátránya a gyári torrent kliensnek?

Előre is köszi a segítséget.

Kaci

(#6286) dani3l válasza Patice (#6283) üzenetére


dani3l
őstag

Azert a ReadyNAS Pro meg a DS212j nagyon nem egy kategoria - arban sem.. Inkabb valahol a 213+ es a 713+ között van.

(#6287) Patice válasza dani3l (#6286) üzenetére


Patice
nagyúr

Én ezt néztem az említett Netgear-nek. Nem ez az? :F

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6288) dani3l válasza Patice (#6287) üzenetére


dani3l
őstag

De az. Netgearnek joval erösebb hardvere van, mint irtam, a ket emlitett modell között van valahol. Bar arat nezve en ennel valamivel dragabban talaltam, mondjuk nem keresgeltem tul sokaig. :R
DS212j a TS212-vel egy kategoria, pontosabban kb ugyanaz, ebböl en egyertelmüen a Synot vennem, de a kollega azt irta korabban, hogy jelenleg arra a haromra van lehetösege..

(#6289) robi0604


robi0604
őstag

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítségét.
Valószínűleg akkor a Qnap lesz.

Üdv,
Robi

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#6290) Tuto válasza Tuto (#6267) üzenetére


Tuto
tag

Vélemény?

(#6291) depmod válasza robi0604 (#6289) üzenetére


depmod
senior tag

Nekem TS-212-esem van, teljesen elégedett vagyok vele, 2 rack, transmission, minden webes szolgáltatás remekül megy rajta, ftp folyamatosan, UPnP megosztás mediaplayerre, windows megosztás xp-n és 7-esen is rendben, nem tudok rosszat mondani róla, halk is. 30k-ért vettem 1 évesen, nem bántam meg.
Néztem rengeteget, de a soho kategóriát kihagytam, egyszer költök kicsit többet, hogy jobb és használható tartalmat vegyek, anno szemeztem a Zyxel is, de visszaolvasva megtudhatod, hogy mitől ment el a kedvem a márkát érintve.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6292) depmod válasza kaciokos (#6285) üzenetére


depmod
senior tag

Miért kell OpenWRT?
Egy jó N-es router simán bekalibrálható a NAS mellé, semmi ördöngősség nem kell hozzá.

Ismerősömnek Zyxel 310-ese van, az 500GB-os HDD-vel. Teljesen jól szuperál, de tény, hogy csak 10 torrentet tud futtatni egyszerre, állítható up/down speed-del. Ráadásul alapértelmezett torrrentnek meg lehet adni, ergo klikkelésre automatice ez indul el. Ez szerintem átlagjúzernek nem rossz, tűrhető a menüje, gyors is, nem hal meg lépten-nyomon. De sajnos olvastam azt is, hogy a készülékek hamar halnak, ezt nem tudom megerősíteni se cáfolni, de kellemetlen lehet.
Sajnos az 500GB kevés, nagyon, de úgy tudom, hogy 3TB-ig mehet bele HDD, hogy melyik, az jó kérdés, utána kell nézni.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6293) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Milyen NAS-t ajánlanátok a következő igényekre:
- Kétfiókos RAID1
- Gyors hálózati sebesség (Legalább 30-40Mb/s sebesség Samba-an keresztül.)
- DLNA (Samsung TV-k használnák.)
- Nyomtatószerver

A legolcsóbb megoldás érdekelne.

:R

(#6294) redbiro válasza depmod (#6291) üzenetére


redbiro
őstag

transmission-nél nem tapasztalsz olyat, hogy ha egyszerre több aktív letöltést ráengedsz teljes sávszéllel akkor kifekszik tőle?

it never gets easier, you just go faster

(#6295) depmod válasza redbiro (#6294) üzenetére


depmod
senior tag

Olyat tapasztaltam, hogy 60 szál körül már a letöltések közé nehéz volt berakni a következőt, a GUI lassan jött be és eldobta néha a kapcsolatot. EZ extrém eset volt, mert sok 720p-s és FullHD film volt közte, én azon csodálkoztam, hogy nem hamarabb akadt ki.
Nekem 3MByte-os netem van, 2,5-öt engedélyeztem neki, így mondjuk azt nem tudom mondani, hogy a teljes sávszélt megkapja.

20-30-as szálnál még a legdurvább anyagok és feltöltés sem akasztotta meg eddig, de ezt is csak egyszer próbáltam. A cache-t megnöveltem az alap 2MB-ról (miért csak 2 a mai 32, 64-es HDD mellett, nem tudom) 16-ra.

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6296) redbiro válasza depmod (#6295) üzenetére


redbiro
őstag

öszesen vagy torrentenként? a max peers per torrent vagy a max peers overall a 60?
ezeknél nálad milyen értékek szerepelnek?

it never gets easier, you just go faster

(#6297) depmod


depmod
senior tag

overall kapcs: 1000
torrent peer kapcs max: 250

Amúgy tessék, szemezgess:

{
"alt-speed-down": 50,
"alt-speed-enabled": false,
"alt-speed-time-begin": 540,
"alt-speed-time-day": 127,
"alt-speed-time-enabled": false,
"alt-speed-time-end": 1020,
"alt-speed-up": 50,
"bind-address-ipv4": "0.0.0.0",
"bind-address-ipv6": "::",
"blocklist-enabled": true,
"blocklist-url": "http://www.bluetack.co.uk/config/level1.gz",
"cache-size-mb": 24,
"dht-enabled": true,
"download-dir": "/share/HDA_DATA/Download/transmission/complete",
"download-queue-enabled": true,
"download-queue-size": 30,
"encryption": 0,
"idle-seeding-limit": 4000,
"idle-seeding-limit-enabled": false,
"incomplete-dir": "/share/HDA_DATA/Download/transmission/incomplete",
"incomplete-dir-enabled": true,
"lazy-bitfield-enabled": true,
"lpd-enabled": true,
"message-level": 2,
"open-file-limit": 32,
"peer-congestion-algorithm": "",
"peer-limit-global": 1000,
"peer-limit-per-torrent": 250,
"peer-port": 51413,
"peer-port-random-high": 65535,
"peer-port-random-low": 49152,
"peer-port-random-on-start": false,
"peer-socket-tos": "default",
"pex-enabled": true,
"port-forwarding-enabled": true,
"preallocation": 2,
"prefetch-enabled": 0,
"proxy": "",
"proxy-auth-enabled": false,
"proxy-auth-password": "",
"proxy-auth-username": "",
"proxy-enabled": false,
"proxy-port": 80,
"proxy-type": 0,
"queue-stalled-enabled": true,
"queue-stalled-minutes": 30,
"ratio-limit": 1,
"ratio-limit-enabled": true,
"rename-partial-files": true,
"rpc-authentication-required": true,
"rpc-bind-address": "0.0.0.0",
"rpc-enabled": true,
"rpc-password": "{1ec00651e1225ccdc80d7ab68f783abb12b58f1fe30af8nO",
"rpc-port": 9091,
"rpc-url": "/transmission/",

"rpc-whitelist": "127.0.0.1",
"rpc-whitelist-enabled": false,
"scrape-paused-torrents-enabled": true,
"script-torrent-done-enabled": true,
"script-torrent-done-filename": "/share/HDA_DATA/.qpkg/Transmission/scripts/run_scripts.sh",
"seed-queue-enabled": false,
"seed-queue-size": 10,
"speed-limit-down": 2500,
"speed-limit-down-enabled": true,
"speed-limit-up": 200,
"speed-limit-up-enabled": true,
"start-added-torrents": true,
"trash-original-torrent-files": false,
"umask": 0,
"upload-slots-per-torrent": 15,
"utp-enabled": true,
"watch-dir": "/share/HDA_DATA/Download/transmission/watch",
"watch-dir-enabled": true
}

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6298) redbiro válasza depmod (#6297) üzenetére


redbiro
őstag

szinte teljesen megegyezik, kivéve hogy én levettem az alábbi értékeket:

"peer-limit-global": 400,
"peer-limit-per-torrent": 100,

de nekem így is összeomlott eddig.

most levettem a max sebességet 5k-ra, hátha az a baj.

it never gets easier, you just go faster

(#6299) depmod válasza redbiro (#6298) üzenetére


depmod
senior tag

Az összeomlott mit jelent?
Nem tudsz belépni? Nem megy? Kidob?

Nézd meg a router beállításokat, én alapból DHCP-zek, de a NAS-nak állandó IP-t adtam. Port forward be van kapcsolva?

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6300) redbiro válasza depmod (#6299) üzenetére


redbiro
őstag

volt hogy annyira megfektette, hogy nem csak a transmission szűnt meg működni, de a nas is eltűnt a hálóból, a saját finder progija sem látta.

máskor csak újraindult egy csomó service, ilyen warning üzenetekkel:
Re-launch process [qShield]
Re-launch process [hd_util]
Re-launch process [apache]
Re-launch process [lpb_scheduler]
Re-launch process [proftpd]
Re-launch process [upnpd]

nekem is fix ip-t kap a belső hálóban.
port nyitva.

it never gets easier, you just go faster

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.