Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Brumi válasza Brumi (#6050) üzenetére


Brumi
senior tag

Bocsánat, lejárt a szerkesztési idő és még lenne egy kérdésem:

DS Audio-ban látni lehet az almappákat is, vagy minden albumot egyszerre mutat meg, ami a Music mappába került? Nekem eleve szét van szedve mappákba a zene stílus, előadó szerint, és elég nagy gond lenne, ha minden egybedobálna...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6052) dani3l válasza Brumi (#6051) üzenetére


dani3l
őstag

Van mappanezet is az Audio Stationben.
Ha nem hivatalos forgalmazotol veszed es nem kapsz hozza regisztracios kartyat, akkor nem tudod hasznalni a "hivatalos" magyar forumot. Külföldit ettöl meg tudod. Szoval vesziteni nem sokat veszitesz vele.
Szerintem eleg a 212j is ehhez, nem egy komoly igenybevetel, de azert varj meg meg egy-ket velemenyt,. :K

Szerk.: Most nezem, DS Audiot kerdezted, gondolom az iOS vagy Android programra gondoltal akkor.. Azt mindjart meglesem, de ugy remlik ott is van mappas nezet. -- DS Audioban is van.

[ Szerkesztve ]

(#6053) akisbandi válasza Brumi (#6051) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Van kulon mappa nezet is, az almappakban levo mappat is latod.

Latom, kozben kaptal valaszt.

[ Szerkesztve ]

(#6054) Brumi válasza akisbandi (#6053) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. Az Audio Station-re gondoltam amúgy, csak már meg vagyok kicsit keveredve. Arra gondoltam, hogy a zenéket a notin böngészném és úgy tudnám vezérelni a zenelejátszást, ezzel megúsznám, hogy egy WIN7-es gépen kelljen kínlódnom a WASAPI protokollal és az állandóan pattogó zenelejátszással.
A teljesítmény-igényről fogalmam nincs, azért lehet érdekes melyiket veszem, bár ha hosszútávon gondolkodom, lehet, hogy nem nagy áldozat az a plusz 15-20k a 213-masért.
A fórum nem nagy érvágás, ha nem kapom meg a kártyát, majd elolvasom angolul.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6055) Brumi válasza akisbandi (#6053) üzenetére


Brumi
senior tag

És látom a fa-struktúrát, vagy minden mappát egybedobál? Ezt szeretném elkerülni, mert olyan szépen össze van rendezve minden zeném.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6056) akisbandi válasza Brumi (#6055) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nem tudom, hogy mit ertesz az "osszedobalon", szerintem teljesen attekintheto.

Toltsd le a DS audiot es a demo.synology.com:5000 admin/synology adatokkal probald ki. (a tobbi alkalmazast is tesztelheted, sot a dsm kezelofeluletet is)

(#6057) dani3l válasza Brumi (#6055) üzenetére


dani3l
őstag

Rendesen fa-strukturaban latod a mappakat, mint pl intezöben.

(#6058) Brumi válasza dani3l (#6057) üzenetére


Brumi
senior tag

Szuper, köszönöm! Ez a lényeg számomra!

akisbandi: köszi, a demot is megnéztem, bár a DS Audio-t nem tudom kipróbálni, mert se iPhone-om, se Androidos telefonom nincs.

Szerintem jó lesz ez a NAS, a hangminőségtől félek egy kicsit, de elvileg van a HRT MS2-re NAS-hoz való firmware, olyan vacak nem lehet.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6059) akisbandi válasza Brumi (#6058) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A webes demoban a bal felso sarokban a talcarol meg tudod nyitni a webes audio stationt, bele is tudsz hallgatni, ha a hangminosegre vagy kivancsi.

(#6060) Brumi válasza akisbandi (#6059) üzenetére


Brumi
senior tag

Igen, abba belehallgattam, de a fő kérdés az, hogy egy külső DAC-ot hogy kezel le, ahhoz pedig mindenképpen magával a géppel kell letesztelnem, ha megveszem. Elég sokat olvastam róla, és azt írták ebben sokat javítottak, még hifista oldalakon sem szólták le.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6061) akisbandi válasza Brumi (#6060) üzenetére


akisbandi
aktív tag

En flac-et tarolok rajta es azt hallgatom, minden problema nelkul. A DAC szerepet hol a Dune, hol a Dreambox tolti be. De sokszor csak az iPad + fules a zenelejatszo. Egy hifista biztos bele tudna kotni, de szerintem teljesen jo. Milyen a DAC-od?

(#6062) Patice válasza Brumi (#6050) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha nincs szükséged a hivatalos fórumra a regkártyával, akkor itt van a nem hivatalos. :D

Én is USB-s DAC-kal használok egy DS213-ast és nem panaszkodom a hangminőségére. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6063) Brumi válasza akisbandi (#6061) üzenetére


Brumi
senior tag

örülök a jó véleményeknek! Nekem egy HRT Music Streamer II DAC-om van,azt kötném a NAS-ra. Elvileg kompatibilis vele.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6064) Intelligencs

Sziasztok! Jelenleg egy Dlink DNS-323-ast nyüvök 2 x 500 GB WD Raid Edition 2-vel RAID1-ben. Szeretném lecserélni egy újra. A Dlink majdnem mindenben elég lenne nekem, csak borzasztó lassú. Azzal még megbarátkoznék, hogy még 100 Mbit/sec-cel sem tudom lemásolni róla az adatokat - pedig gigabites a hálókártyája -, az viszont már elég zavaró, hogy dolgozni rajta nagyon nehézkes. Fényképek nézegetése, rendezgetése, egyáltalán bármi művelet végzése a gépen ami a NAS-on lévő fájlokat érinti, eléggé lassan történik, nyögvenyelősen reagál. Sokszor inkább át kell másolni a fájlokat az asztali gépre, ott dolgozni velük, majd visszamásolni (pl. Corel). Azért ez így gáz!

Az új NAS-sal kapcsolatosan az elvárásaim:

- 2 diszk RAID1-ben,
- Minden doksimat, fényképemet, családi videómat, mp3-mat, egyszóval minden olyan adatot, amit más gépeken is akarok használni a háztartásban, ezen akarom tárolni,
- Automatikus backup USB-n rákötött külső diszkre a pótolhatatlan adatok tekintetében,
- Gigabit közeli sebesség (van gigabites routerem, Netgear WNDR3700),
- Gyorsan lehessen vele dolgozni, kvázi mintha a gépben lévő diszken lennének a fájlok,
- Alacsony fogyasztás,
- Időtálló, ne kelljen 2 év múlva újat vennem,
- Normális torrentezési lehetőség,
- A letöltött filmeket esetleg a NAS-ról nézem meg, de nem itt tárolom (külső WD green-ekre mentem),
- Asus O!Play etetése médiatartalommal (zene, film, kép),
- Titkosított mappa lehetősége, ahhoz hasonlóan, mint amikor truecryptet használok a gépen, tehát legyen ténylegesen eltitkosítva az adat, azaz ha kiszedik a diszket a NAS-ból, akkor se lehessen visszafejteni.

A Synology DS213+-t néztem ki magamnak. Vaciláltam a sima és a pluszos között, de aztán a lebegőpontos processzor meggyőzött, ami valószínűleg jól fog jönni a képek nézegetésénél, szerkesztésénél. Azt viszont nem tudom, hogy a titkosítást úgy tudja-e, ahogy én azt elképzeltem.

Amit még nem tudok, hogy milyen diszket tegyek bele. Van nekem 9 db WD greenem, azt hiszem ki tudnék üríteni 2 db 1,5T-set, vagy 2 db 2T-set. Viszont a fejparkolási mizéria a greennél kicsit aggaszt, meg többen mondják, hogy hangos meg kerreg.

Lehet, hogy kéne venni inkább 2db 3T-s WD redet, de az még plusz 80 rugó, kezd nagyon drágává válni így a játék. Vagy használjam a greeneket, aztán ha már kevés lesz a másfél vagy két tera, akkor pattintsak bele két 3 terás WD redet?

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#6065) sityak válasza Intelligencs (#6064) üzenetére


sityak
tag

azért a 110/80 MB6s körüli tempó közel sem lesz olyan mintha a gépedben lenne a HDD
illetve a titkosított mappa esetén ezeket a sebességeket nyugodtan harmadolhatod, negyedelheted

http://legipanorama.hu

(#6066) Dr.FantastiK válasza Intelligencs (#6064) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Vedd meg nyugodtan a DS213+ -t ! :K Titkositasban nagyon jo lessz, de sebessegben is. Ennel lejebb ne add,, ha nem akarod egy (1) ev mulva cserelni...

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6067) Aduasz


Aduasz
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek kellene!

Vettem egy QNAP TS-210-et.

Az a bajom vele, hogy remekül tölt le, jól adja ki a megosztott file-okat, de az istenért nem tölt vissza úgy ncore-on hogy az jó legyen (az oldalon azt látni hogy semmit sem seedelek vissza)... :(

Tudtok valami jó FW-t vagy valami jó megoldást?
Esetleg tapasztalat?

Köszi előre is!

Üdv
Aduász

[ Szerkesztve ]

(#6068) ActionPS


ActionPS
csendes tag

Sziasztok!
Kisvállalati /soho jellegű) NAS-ok ügyében tudnátok segíteni? Van egy 5-6 géppől álló rendszer, ahol folyamatos hd videó felvétel biztonsági mentéseit szeretnénk tárolni egy ehhez mérten jó tárkapacítású, gyors eszközön, ami bírja az állandó használatot. Márkákat nézegettem, a Synology-k nem tudom, hogy ebben a kategóriában is jók-e és, hogy nem túl túlárazottak, és hogy a többiben melyek a jók - Polycom, Cisco? Ötletek? Köszönöm!!

(#6069) Patice válasza Aduasz (#6067) üzenetére


Patice
nagyúr

A torrent kliens milyen portot használ?

Ez a port forwardolva van?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6070) Patice válasza ActionPS (#6068) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem Synology-val nem csinálnátok rossz üzletet. Minimum 4 lemezes modellel szemeznék ilyen esetben. Mondjuk 413-as vagy 413+-os vagy ezektől nagyobb.

Ezekhez kell külön kamera licensz pakk is (1 ingyenes, több kamerához licensz kell), ezt is kalkuláld az árba.

A kamerák a támogatottsági listában benne vannak?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6071) Multibit válasza Patice (#6070) üzenetére


Multibit
veterán

Az inkább 412+

(#6072) Patice válasza Multibit (#6071) üzenetére


Patice
nagyúr

Igaz! még nem jött ki a 413+. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6073) Aduasz válasza Patice (#6069) üzenetére


Aduasz
csendes tag

UPnP-port hozzárendeléssel megy!

[ Szerkesztve ]

(#6074) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok !

Nem találtam megfelelő topicot, de itt van aktivítás ezért gondoltam itt kérek segítséget:

Van egy Dlink-313 as NAS kütyüm. A következő a problémám vele: A feltöltés befejeztével nem lép tovább a következő fájlra, illetve egy fájl feltöltése után is ott marad a 100% folyamatjelző.

Na de miért ? Mi lenne rá a megoldás ?

(#6075) sityak válasza Aduasz (#6067) üzenetére


sityak
tag

mivel torrentezel rajta?
ezt próbáld ki

Üdv

http://legipanorama.hu

(#6076) Intelligencs válasza Freddy TNT (#6074) üzenetére

Nekem DNS-323-asom van, szerintem az ugyanolyan mint a tiéd, csak kétlemezes verzió. Nekem be lehet állítani, hogy ha eléri a 100%-ot, akkor automatikusan vegye ki a listából. Egyébként pedig szerintem azért marad ott alapból, hogy seedeljen tovább, növelje az arányodat. Én egészen addig bent szoktam hagyni, amíg el nem éri az adott oldalon meghatározott szabályok szerinti seed mértéket, és utána kézzel veszem ki a "remove completed" gomb segítségével.

The Amiga, Born a Champion

(#6077) Freddy TNT válasza Intelligencs (#6076) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hello !

Kössz de sajnos rossz helyen tapogatózol. ÉN FTP elérésről beszélek. Szóval ha feltöltök rá adatot interneten keresztül mondjuk total commanderrel akkor amint eléri a fájl a 100%-ot nem lép tovább. Normál esetben ugye el kellene tűnnie a folyamatjelző ablaknak,de ott marad. Ráadásul olykor lemarad a fálj vége. Ez komoly probléma azért... :F

(#6078) Aduasz válasza sityak (#6075) üzenetére


Aduasz
csendes tag

A Gyári klienst használnám...

(#6079) sityak válasza Aduasz (#6078) üzenetére


sityak
tag

azért szerintem próbáld ki

http://legipanorama.hu

(#6080) Gemil


Gemil
tag

Sziasztok!
Gondolkodom NAS beruházásán. Ti biztos tudtok segíteni. Először Raspberry PI-t nézegettem, de sztem túl lassú lenne arra amire én akarom használni. Nézegettem még Imito MX2-t, viszont én nem android rendszerrel használnám, hanem Picuntuval. Mondjuk vennék hozzá egy 1TB-s vinyót meg egy USB hubot.

Cél:
-(1) olcsó legyen(15-20 winyó nélkül)
-folyamatosan seedelni
-fogyasszon minél kevesebbet.
-hálózaton könnyű legyen elérni/beállítani
-lehessen róla filmeket lejátszani.
-HDMI
-távolról is elérni akár telóról.

Nyugodtan jöhet minden kritika/vélemény...

Előre is kösz a segítséget.

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#6081) Aduasz válasza sityak (#6079) üzenetére


Aduasz
csendes tag

Letöltöttem, amire még azt írták stabil.
Úgy telepítsem mintha rendes FW lenne?
Vagy hogy?
Mert arra nem találtam részletes leírást...

Köszi

(#6082) sityak válasza Aduasz (#6081) üzenetére


sityak
tag

simán a QPKG centerből mehet fel

http://legipanorama.hu

(#6083) runes


runes
csendes tag

Valakinek van tapasztalata a SYNOLOGY DS-212J?
(Irodába menne)

(#6084) Elemental válasza runes (#6083) üzenetére


Elemental
addikt

Én azt használom. Itt is van még pár ember, akinek ilyen van. Jer át, kérdezz ott.

(#6085) Telegdy


Telegdy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy olcsó NAS-t vásárolni. Főként torrentezni kellene, meg biztonsági mentésnek, tehát nem lesz rajta soha nagy terhelés szerintem.
15-20 ezrem van a NAS-ra és 1db 1TB HDD kerülne bele (ezt már megvettem).
Mit tudnátok ajánlani?

Előre is köszi a segítséget! :)

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#6086) sityak válasza Telegdy (#6085) üzenetére


sityak
tag

a torrent azért nem nevezhető kis terhelésnek

http://legipanorama.hu

(#6087) dani3l válasza Telegdy (#6085) üzenetére


dani3l
őstag

Hat ekkora költsegvetesböl max egy D-Link DNS-313... De nem tudom, torrentre mennyire lesz eleg. Ha jol remlik nem olyan regen irta valaki, hogy olyan van neki, olvass vissza kicsit es esetleg kerdezz ra.
Talan meg a WD MyBook Live 1TB jött volna ki ennyiböl ha ugye a vinyot nem veszed meg külön..

Illetve lehet, hogy van meg mas alternativa is, de en ezeket a "noname" gyartokat nem ismerem, igy azokat nem is tudom ajanlani. Meg feltetelezem a D-Linknel nem jobbak azok sem, ebben az arkategoriaban azert nem kell csodat varni..

[ Szerkesztve ]

(#6088) Multibit válasza Telegdy (#6085) üzenetére


Multibit
veterán

Az árkeretedbe gyakorlatilag csak Zyxel NSA-310 fér bele. Azt hiszem vannak itt, akik használnak ilyet. Nem tudom, hogy mennyire terhelhető.

(#6089) dani3l válasza Multibit (#6088) üzenetére


dani3l
őstag

Hmm, ugy remlett, a Zyxel kb egy 10-essel többe van.. Akkor viszont meg egy szavazat a 310-re.. :)

(#6090) Telegdy válasza dani3l (#6089) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Köszi a válaszokat :)

Pár hete vettem egy DNS-313-mat, de nem volt Mac-kompatibilis, így ez gyakorlatilag azonnal távozásra lett ítélve... (egyébként csak mondom, hogy 10-ért vettem vadiújan)
Mióta ide írtam, én is ráleltem a Zyxel NSA310-re, meg is rendeltem 17-ért iPonról, holnap megyek érte.

Szerintem simán elég lesz ez nekem torrentezgetni, lényegében már a DNS-313 is jó volt, és van köztük egy hatalmas szakadék: 300mhz vs 1,2ghz, 32mb vs 256mb...

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#6091) depmod


depmod
senior tag

Üdvözlet az Uraknak!

Van egy Qnap 212-es NAS-om, erről szeretnék filmeket megosztani hálózaton. Na most, olyan érdekes dologgal szembesültem, hogy a 3 médialejátszóm közül 2 a network menüben nem ismeri fel a hálózatba berakott NAS-t (windowsos gépek látják, UPnP-ben mindegyik látja), csak akkor, ha adott Workgroup tartományban egy PC, laptop be van kapcsolva. Az androidos, 3. ketyerém viszont minden gond nélkül listázza upnp-ben és networkben is.

Van valakinek ötlete, hogy mire klikkeljek?

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6092) zarayg


zarayg
aktív tag

Sziasztok

Nem tudom mennyire megy ez a topic, de ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném.

Felállás:
Van egy NAS, van kb 4 gép (notebook-ok, WinXP). Van 1 router. Távoli elérést szeretnék vele csinálni. Olvastam itt és itt okosságokat, de számomra nehéz egy picit, megmondom az őszintét, függetlenül, hogy konyítok a hálózathoz. Az lenne, hogy ezen a 4 gépen szimpla távoli elérést kéne beüzemelni, hogy hozzáférjen a 4 nb a NAS-en lévő fájlokhoz (teljeshez)

Ötleteket szeretnék akár üzibe, akár itt. Még 1 kérdés. Ennek a kiépítése nagyjából költségileg mennyibe kerülne?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#6093) Dr.FantastiK válasza zarayg (#6092) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Milyen a NAS ??

Mert ha Synology, akkor konnyebb.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6094) zarayg válasza Dr.FantastiK (#6093) üzenetére


zarayg
aktív tag

na ezt nagyon jó lenne tudni, pontosabb infót nem kaptam. Utána járok. Egyébként nagyon vészes dolog?

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#6095) depmod válasza zarayg (#6092) üzenetére


depmod
senior tag

Neked is Qnap 212-esd van?

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6096) Dr.FantastiK válasza zarayg (#6094) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nem veszes, de a Syno-val konnyebb a dydns-t regisztralni, mert egy ingyenes domain-t kapharsz !

dydns mindenkepp kell ! !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6097) dani3l válasza depmod (#6091) üzenetére


dani3l
őstag

Medialejatszok milyenek? Kapcsold be az NFS filemegosztast a nason es inkabb azt hasznald mint a DLNAt. Igaz igy külön kell beallitani a medialejatszon a nason megosztott mappakat forrasnak, nem lesznek ott automatan, de ezt egyszer kell megcsinalni.

(#6098) depmod válasza dani3l (#6097) üzenetére


depmod
senior tag

Az egyik egreat, a másik Traxdata. Más gyártó, más ship, más felület.

Azt mondod, hogy vegyem ki a DNLA-t és NFS-ben próbáljam ki? Lehet, egy próbát megér :D

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6099) redbiro válasza depmod (#6098) üzenetére


redbiro
őstag

minek küzdesz a dlna-val?
samba aztán kész, nekem egy egreat simán látja a qnap 212 smb megosztásait.

it never gets easier, you just go faster

(#6100) depmod válasza redbiro (#6099) üzenetére


depmod
senior tag

Nem küzdök a DLNA-vel, félreértetted, az UPnP-t minden látja, minden patent, csak furcsállom, hogy a hálózati elérhetőség mennyire felületfüggő.
Az NFS-t lecsekkolom, a Samba-t telepíteni kell, ha nem jó a linuxos, jön a samba...

..., akkor a nyuszi b***hatja!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.