Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Patice válasza stargazer (#6446) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem lesz könnyű neked ajánlani bármit is, mert még magad sem tudod, hogy mit akarsz, ezt kell majd magadban tisztáznod. Ehhez próbálok most csak ötletelni:

Ha van két 1 TB-os vinyód, akkor remélem üresek. Egy RAID kötet létrehozásakor ugyanis formázódnak. Vagy egy NAS-ba téve is általában azzal kezdi a gép.

(Itt megjegyezném, hogy egy RAID1 az nem egyenlő az "adatbiztonsággal", ha a RAID kötet összeomlik, akkor a RAID sem véd meg az adatvesztéstől. Külső, vagy másik HDD-re való másolás és fizikailag máshol, lakáson/házon kívül, más településen, munkahelyen való tárolás az már talán.)

Én nem pocsékolnám a tárhelyet a RAID-re. Akkor inkább az egyik legyen az adattároló, a másik meg egy külső Rack-ben, amire másolatokat készítesz a fontos adatokról időnként.

Egy gyári NAS ésszerű választás lehet számodra, de ezek (még) nem bírnak túlzottan erős médialejátszási képességgel. (Zenét lejátszani mondjuk tudnak, de filmet nem igazán.) Médialejátszáshoz egy erősebb valami kell, vagy külön médialejátszó.

Vagy a másik vonal, amin elindulhatsz egy alacsony fogyasztású NAS + HTPC, azaz egy PC, amit olyan szoftverekkel látsz el, ami tudja ezt a két funkcionalitást, azaz a NAS, adattároló funkciókat + médialejátszásra is alkalmas. Erre összerakhatsz egy kis PC-t, mondjuk egy AMD E350 miniITX-es alaplap jó kiindulás lehet ehhez. Vagy egy HP proliant microszerver + megfelelő videókártya. Viszont ennek a hátránya, hogy mindent magadnak kell csinálni a hardvertől kezdve a megfelelő szoftverek telepítéséig és beállításáig, ami nem egyszerű meló. Ha van elég időd, kitartásod és érdeklődésed ez iránt, akkor talán ez lenne a legköltséghatékonyabb. :)

Ha ehhez nincs affinitásod, tudásod, akkor a gyári, készen kapott megoldások lehetnek még számodra megfelelők, azaz a gyári NAS-ok. Ezeknél az a kompromisszum, hogy az adott gyártó szoftverével kell boldogulnod és vagy bejön vagy nem, vagy nagyon megkérik az árát.

Olyan NAS, ami routerként is tud funkcionálni? Nem tudom melyek képesek rá, de korlátozott képességekkel tudok ilyet (Synology DS213 Air). A fényképezőgépről képek átmásolására is van megoldás amiről tudok. Az olyan Synology NAS-ok, melyeken van SD kártya olvasó, azok tudnak olyat, hogy beteszed a kártyát, kicsit vársz (felismeri), aztán egy dedikált gombot megnyomva lemásolja a NAS az egész kártya tartalmát a beállított könyvtárba.

Ezekhez a NAS-okhoz és egy otthoni vezetékes + vezeték nélküli hálózathoz nem árt ha van egy jó routered, ami szintén nem a legolcsóbb dolog.

A nyomtatómegosztást egy PC is tudja, egy jobb router is és a legtöbb NAS is támogatja.

Remélem tudtam segíteni, hogy merre tovább. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6452) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

NAS-t szeretnék venni két modell között vacillálok

Synology DiskStation DS112j vagy Synology DiskStation DS213

Normál körülmények között gondolkodás nélkül megvenném a 2 lemezest mivel jóval nagyobb a teljesítménye de csak 2000Ft-al drágább mi lehet a csapda a dologban?

[ Szerkesztve ]

(#6453) Elemental válasza Ghost84 (#6452) üzenetére


Elemental
addikt

A 213 az 87k az iponnál.
Az csak a bővítőegység, ami olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#6454) redbiro válasza Ghost84 (#6452) üzenetére


redbiro
őstag

te a dx-et nézed, nem a ds-t.

utóbbi rögtön 40ezerrel drágább :)

it never gets easier, you just go faster

(#6455) Patice válasza Ghost84 (#6452) üzenetére


Patice
nagyúr

Az, hogy amit a 213-asnak linkeltél, az a DX213-as kiegészítő modul, ami csak eSATA-s NAS-okhoz csatlakoztatható modul.

Ez a 213-as ára ott.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6456) blueboy_HU válasza Dr.FantastiK (#6450) üzenetére


blueboy_HU
tag

'' pl. lehet egy NAS-sal olyasmit csinálni hogy egy fényképezőgépről a képeket áttölteni rá mondjuk így: bedug, gomb megnyom, kihúz?
ilyesmiket álmodozok. van realitása? ''
ha veszel egy Synology DS213+ -t, akkor igen.

Sima, "+" nélküli DS213 is tudja, és 20-szal olcsóbb mint a DS213+.

(#6457) Mankó válasza spiky03 (#6439) üzenetére


Mankó
veterán

Ezek a műveletek akár egyszerre is mehetnek minden további probléma nélkül?
A benne lévő memória végülis milyen feladatra kell? Jobb volna a 320-as verzió az 512-es memória miatt, de plusz 30-at emiatt nem szívesen fizetnék ki. Nekem elég lenne az egy fiókos megoldás is, mivel van rajta USB, így a későbbiekben rá tudnék tolni akár még 2 másik külső hdd-t is. Usb-s csatlakoztatás során is működnek rendesen a NAS funkciók, értem ezalatt, hogy a beépített HDD és az USB-s együtt?

Dragon27:: NAS és TV közötti streamelés lassú volt, hogy beruháztál egy gigabites switch-re? NAS-PC-nél értem, csak a TV-s streamelés nem tiszta, mivel még nincs ilyen tv-m.

(#6458) spiky03 válasza Mankó (#6457) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem igen.
Nekem egy 40/20-as Digi netem van, és eddig nem volt olyan, hogy akadtak volna a filmek, amikor a NAS-ról nézem őket DLNA-n.
Nem szoktam korlátozni a feltöltést ha filmet nézek, úgy megy ahogy csak tud. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#6459) Dr.FantastiK válasza blueboy_HU (#6456) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

azisigaz :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6460) Mankó válasza spiky03 (#6458) üzenetére


Mankó
veterán

Nálam ugyanolyan van és egy 300 Mbites router. Remélem az se lesz korlátozó tényező. Ha igen, akkor kénytelen leszek egy nagyobb routert vagy egy Gigabites switch-et is berakni.
De ha már itt tartunk, látom Pana ST50-es tv-d van, nem szoktál esetleg rajta játszani? Ha igen, lag van rajta?
Mert az egész NAS mizéria onnan indult ki, hogy majd tv-t szeretnék venni egy Panasonic GT vagy ST széria 42-es személyében, s majd arra streamelnék a NAS-ról. De nem csak filmek mennének rajta, hanem játékok is (xbox), ezért a plazma topikban a GT szériát ajánlották a kisebb input lag miatt, de azért kíváncsi lennék az ST szériára is, mégiscsak olcsóbban jutnék hozzá.

(#6461) spiky03 válasza Mankó (#6460) üzenetére


spiky03
veterán

Még nem játszottam rajta, de tervezem, hogy majd rákötöm a laptopot és megnézek 1-2 játékot, hogy milyen nagy felbontásban. :)
De amúgy nem vagyok valami nagy játékos már, laptopon is csak mindig kipróbáltam, hogy mennek-e a játékok, amiket leszedtem. :) Talán a Crysis 2-vel játszottam a legtöbbet. :)

Azt olvastam, hogy elvileg az idei plazmáknál nagy az input lag.

Úgyhogy ezzel kapcsolatban szerintem a plazma topikban érdeklődj. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#6462) Elemental válasza spiky03 (#6461) üzenetére


Elemental
addikt

És a tavalyi modellek pedig kifutottak sajna.

(#6463) spiky03 válasza Elemental (#6462) üzenetére


spiky03
veterán

Ez sajnos így van.
Viszont volt olyan nap, hogy újra lehetett kapni az Edigitálnál.
Biztos valaki vissza vitte vagy nem tudom. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#6464) Ghost84 válasza redbiro (#6454) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Húú tényleg elnéztem bocsánat és amúgy erről mi a véleményetek megéri megvenni csak torrentezésre és adattárolásra kellene.

(#6465) Elemental válasza Ghost84 (#6464) üzenetére


Elemental
addikt

Teljesen jó választás. Ha biztos vagy benne, hogy elég az egy lemez.
Én is úgy gondoltam az elején, hogy elég, de végül is két lemezest vettem-212j-t, és már dugtam rá egy külsőt is.
Igaz van rajta sok fölös cucc, de legalább nem szűkölködöm.

(#6466) akisbandi válasza Ghost84 (#6464) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nekem a 112-es van, maximálisan meg vagyok vele elégedve. Nem hiányzik a két lemez, de ha kell, akkor USB-n az is megoldható.

(#6467) Ghost84 válasza Elemental (#6465) üzenetére


Ghost84
aktív tag

köszönöm a válaszotokat egyenlőre elég lesz már megvettem bele a 4tb-es hdd-t :C

Még annyi kérdésem lenne, hogy ha usb-n rákötök egy másik küldő hdd-t azt is vezérli a NAS? Mert ami nekem van másik usb keretem az nem kapcsol készenlétbe.

[ Szerkesztve ]

(#6468) akisbandi válasza Ghost84 (#6467) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nálam igen, talán medion vagy tevion, nem is tudom.

(#6469) Elemental válasza Ghost84 (#6467) üzenetére


Elemental
addikt

Persze.
Külső eszközként kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#6470) dani3l válasza Ghost84 (#6467) üzenetére


dani3l
őstag

Pontosan mit ertessz "vezerles" alatt? Ha jol tudom, a lemez leallitasa a külsö meghajto elektronikajatol függ. Tehat a nas maximum annyit csinal, hogy a megadott idö utan elveszi az aramot az usb-röl. De mivel 3,5"-os lemezek külsö taprol mennek, igy annak az elektronikajan mulik, hogy lekapcsolja-e a lemezt, ha nem jön delej az usbn, vagy hagyja pörögni, amig aram alatt van..
Ha jol emlekszem korabban a medialejatszos topikban volt ez tema..

[ Szerkesztve ]

(#6471) stargazer válasza Patice (#6451) üzenetére


stargazer
senior tag

köszi szépen, ez nagyon kimerítő volt, és tudom hogy a hiba az én készülékemben van, de még mindig nem igazán tudom mi lenne a jó, vagy van-e olyan. bár elsőre én is erre gondoltam, de én nem fogok tudni/akarni elkezdeni egy HTPC-t csinálni, az biztos. ha olyan NAS nincs ami egyben jó médialejátszó is, akkor majdnem megette a fene az egész elképzelést. ha a raid-nek sincs így értelme, akkor még inkább.
a routerem az sztem nem olyan rossz, asszem ilyen: TP-Link TL-WR1043ND.
tehát azt mondod ha jól értem, hogy vegyek egy NAS-t (amiből akkor ezek szerint 1 fiókos is bőven elég), és vegyek egy médialejátszót külön? és akkor már csak egy TV kéne. dehát a TV-k is már tudnak lejátszani szinte bármilyen adathordozóról, nem? akkor végül is médialejátszó nem is kell?
mondjuk IP kamera is lehet hogy érdekelne... és ez a sinology ha jól látom ezt is tud kezelni. de érdekes mintha azt láttam volna hogy bizonyos routerek is tudnak kezelni IP kamerákat, de akkor azok milyen szempontból (mert ugye tárhely azokon önmagában ugye nincs)?

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#6472) CSorBA válasza stargazer (#6471) üzenetére


CSorBA
őstag

"dehát a TV-k is már tudnak lejátszani szinte bármilyen adathordozóról, nem? akkor végül is médialejátszó nem is kell?"

Ezt gyorsan felejtsd el, és nézz át a Milyen asztali médialejátszót? topikba, itt pont van egy ilyen kérdés + válaszok: [link]

NAS (a raid vitába én nem szállnék be, de azért mindenképpen legalább 2 lemezest választanék), e mellé egy jó hálózati lejátszó, pl: Dune TV-102 (34k körül), vagy ha kell full 3D és gondolsz a jövőre és érdekel, akkor Mede8er MED600as (44k körül).

(#6473) kenyerr


kenyerr
tag

Hello!

Hasonló felhasználásra lenne a leendő nas, mint Mankó kollegának. Viszont hdd-vel kapcsolatos kérdésem lenne. 2tb-ot tervezek bele, és azon gondolkodom, hogy ugye 5400as jóval halkabb lenne mint a 7200as, viszont a 3,5 -> 2,5 méreti különbség is halkítana. De nem tudom most ezeket az árkülönbségeket (5400/7200 vagy 2,5/3,5). A kérdésem az lenne, hogy mennyire éri meg adott esetben ráfizetni a kisebb fordulatra illetve kisebb méretre. Gondolom a 2,5-höz még adott esetben keret is kellene pluszba. Esetleg még annyit, hogy fhd/3d filmek streameléséhez + torrentezéshez egy időben elég a 8mb cache a merevlemezben, vagy inkább 16-32-64 ?

[ Szerkesztve ]

(#6474) kenyerr válasza #48613632 (#6447) üzenetére


kenyerr
tag

Postával együtt kicsit kevesebb, mint 30 ebay-ről ahogy néztem, de lehet hogy elnéztem valamit. Én személy szerint ráfizetnék +5öt azért, hogyha van vele valami, akkor el tudjam egyszerűen intézni. Bár ha van ahonnan olcsóbb, érdeklődéssel várom :)

Más:
Edigital hsz-ekben most olvastam, hogy alapból 2600-on pörög a venti az nsa-320-ban és, hogy egy fordulat szabályzóval 2k-n már egész jó. Tudnátok ajánlani egy ilyen fordulatszám szabályozót? Nem tudom, hogy milyen lenne jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#6475) CSorBA válasza kenyerr (#6473) üzenetére


CSorBA
őstag

A 2,5-es winyók ára sokkal drágább, nem érdemes csak emiatt választani. Ha meg tudod engedni magadnak, akkor WD Redet ajánlanék, a Greenekhez képest (amik pl favoritok a Syno nasokhoz) + 1 év gari, illetve kevésbé melegszik, illetve nem rezonál annyira.

(#6476) Patice válasza stargazer (#6471) üzenetére


Patice
nagyúr

Kicsit közeledünk a megoldáshoz. Ha nem akarsz HTPC-vel foglalatoskodni, akkor neked a gyári megoldások fognak feküdni.

Router OK. Teljesen jó lesz az otthoni hálózatodhoz.

NAS-ból akkor valóban elég lehet az egy fiókos is, csak azt fontold meg, hogy később szükséged lesz-e esetleg a nagyobb tárhelyre, amit vagy több vinyóval, vagy nagyobb tárkapacitású vinyóval tudsz megoldani. Az egylemezes Synology NAS-ok költségkímélő megoldások számodra. Neked akár egy 112j is elég (ez a legolcsóbb + leggyengébb), de megfontolnám még a sima 112-est, viszont az meg már olyan árban van, mint egy kétlemezes 212j. A kétlemezest is lehet használni egy lemezzel és később jól jöhet az az egy extra HDD fiók.

Médialejátszót vehetsz külön később, CSorBA ajánlásaival egyet értek.

Ha nem hiszel abban, hogy a TV-k médialejátszó képessége harmatos, akkor először vegyél TV-t, próbáld ki a NAS-ról, hogy hogy tudja lejátszani, aztán el tudod dönteni, hogy szükséged van-e majd külön médialejátszóra.

IP kamera a Synology-nak nem gond. Routerek is tudnak kezelni IP kamerákat, de ez kimerül szerintem annyiban, hogy nem kell külön beállítás hozzájuk, csak beüzemeled a kamerát, a többit meg intézi magának a hálózaton, amit érzékel maga körül, vagy vezetéken. Igen, jól gondolod, a probléma ott van, hogy hova mentse a kamera a képét, ha ezt akarod. Mert van akinek a kamera csak arra kell, hogy egy monitoron folyamatosan lássa a képét és nem akarja rögzíteni, vagy csak neten keresztül akarja elérni. Ilyenkor nem szükséges a tárhely vagy a kamerákban van valamilyen memóriakártya hely.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6477) kenyerr válasza CSorBA (#6475) üzenetére


kenyerr
tag

Ok, akkor valszeg 3,5es lesz. Azt néztem, hogy ugye a green az kihasználva a "nem használt" állapotot spórol a fogyasztáson + itt ugye halkabb is, viszont a red a 0-24re van tervezve, ezért ott biztosra veszem, hogy stabilabb. Ebből kiindulva a red hosszú távon is jobb, mert a green egyetlen előnyét is elveszti nas-nál. Hirtelen ránézve +4ezer a red (2 legelső link), szóval szerintem jó lesz nekem a red. Köszönöm

(#6478) Mankó válasza kenyerr (#6473) üzenetére


Mankó
veterán

Én 2 Tb-s 5400-es hdd-t tervezek a nasba. HA nem az egy fiókos szűk nas-t veszed, akkor akár venti nélkül is elmehet jól szellőző helyen, de nem vészesek a beépített ventik sem hang szempontjából.
3.5-es verzióban gondolkodj, 20-23-ért 2 tb-t kapsz, 2.5-esben az 1 tb kerül 18-ba.
Torrent és streamelés esetén nem a hdd-ben lévő cache a mérvadó, hanem a NAS-ban lévő proci órajele és a minél több memória.

(#6479) kenyerr válasza Mankó (#6478) üzenetére


kenyerr
tag

Ok, kösz. Itt is elvileg 2tb/5400rpm/3,5" wd red lesz. Későbbiekben tudok írni tapasztalatot a hőmérséklet gondokról, ha lesznek.

(#6480) Zsigabiga válasza Dr.FantastiK (#6429) üzenetére


Zsigabiga
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#6481) ActionPS válasza Dr.FantastiK (#6429) üzenetére


ActionPS
csendes tag

A Synology-ról relatív jókat hallottam, de mit szólsz a Cisco NSS3000-hez? Egész jó árban van és az irodánkban lévő Cisco termékekkel nagyon jó tapasztalataim vannak. Van tapasztalod Cisco NAS-sal, érdemes ezt választani?

(#6482) ActionPS válasza Mankó (#6430) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Szia! Szerintem semmiképp se vegyél az olcsósított Zyxel-ből. Nézz utána más fórumokon is, brutálisan rossz kritikákat kapott. Én is elgondolkodtam rajta anno, de hiába olcsó, ha rövidtávon sem tudod használni.
Most éppen egy profibbat keresek és eddig a Synology termékeket javasolták többen, de én még kacérkodom a Cisco NSS3000 modellel. Jó árban van és profi kivitelűnek tűnik, de ha nagyon olcsón akarsz egy otthoni megoldást találni, akkor inkább az USB csatlakozóval bővített router + külső winchester kombinációt javasolnám.

(#6483) ActionPS válasza stargazer (#6446) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Szerintem egy profi router van szükséged. Kell rá egy USB csatlakozó, illetve, hogy rendelkezzen beépített média szerverrel. Ehhez csatlakoztatsz egy külső winchestert és kész is. Elsősorban a Cisco RV215W-t tudnám javasolni, vagy ha egy kicsit olcsóbbat akarsz akkor az otthoni termékek közül a Linksys EA4500-at.
Ezek mindent tudnak amire szükséged van.

(#6484) krealon válasza ActionPS (#6481) üzenetére


krealon
veterán

"Egész jó árban van és az irodánkban lévő Cisco termékekkel nagyon jó tapasztalataim vannak."

Tudnal irni arat a Cisco-ra? Csak osszehasonlitas keppen.
Amit a neten leltem (~900 USD) egy kicsit durva ahhoz a hardverhez, ami ebben a dobozban van.
http://www.smallnetbuilder.com/content/view/30822/75/

(#6485) Dr.FantastiK válasza ActionPS (#6481) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Van tapasztalod Cisco NAS-sal, érdemes ezt választani? ''

Nincs tapasztalatom, csak QNAP es Synology -val.

de en mindenkepp a Syno-t tudom ajalni. Konnyen atlathato a kezelofelulete ! (soot inkabb olyan szajbaragos. :D

* ááá, most nezem hogy ez a Cisco NSS3000 enyhenszolva is harmatgyenge !

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6486) Dr.FantastiK válasza ActionPS (#6482) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

gyorsan felejd el a CISCO -t. Most futottam bele egy review-be :

I was surprised to find the 128 MB DDR333 SODIMM, since memory of that size is usually soldered on-board. The module near the lower left appears to be a flash disk module that, according to Cisco's spec sheet, is 256 MB.

The 3000 doesn't provide root access via SSH. But for the adventurous among you, the third connector in from the photo bottom right is labeled "Linksys console access" and is probably a serial port.

nagyon ciki, az ara meg elmebeteg.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6487) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Kezdő vagyok Nas témában, de elérkezettnek érzem az időt h vegyek egyet magamnak! A ZyXEL NSA310-essel szemezek, ugyanis jó az ára és azt az infót kaptam, hogy a PLEX médiaszervert tudja futtatni. Igazából erre lenne használva meg torrent seedelésre.

Van egy NTFS-re formázott 3.5"-os 2TB-os Samsung F4-es HDD-m, ezt bele tudom tenni minden gond nélkül ugye? Már meg van töltve, remélem az adataim megmaradhatnak ha beleteszem és nem kell ujraformázni ugye? :R

Mennyivel lesz lassabb a HDD szekvenciális másolási sebessége erről a NAS-ról a közvetlen PC-ről működéshez képest?! Láttam, hogy ez gyorsabban másol a 210-esnél de pontos adatot még nem olvastam..

[ Szerkesztve ]

(#6488) Dr.FantastiK válasza Kroni1 (#6487) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a PLEX csak egy vakitás.

torrentet csak 10-et visz alapbol, ha tobb kell muszáj lessz felbarkacsolni a Transmissiont.

az NTFS hdd-t azonnall csutkara fogja formazni ext3 vagy ext4-re,, az adatok repulnek !!

kezdesnek, jo a ZyXel is, a sebbessegre kb a fele a Hdd-nek.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6489) #48613632 válasza kenyerr (#6474) üzenetére


#48613632
törölt tag

EZ 57 font, ami átszámolva nem egészen 20 darab ezres JMF-ben.

De itt nem is az a lényeg, hogy kintről hozatva olcsóbb, vagy sem, hanem hogy mi ez a bazi nagy árkülönbözet? (Nyilván a posta miatt nem egyszerű) Ám kissé idegesítő lehet mosolyogva fizetni a közel dupla árat ... :(((

(#6490) kenyerr válasza #48613632 (#6489) üzenetére


kenyerr
tag

Igen ezt néztem én is, hogy mekkora különbségek vannak, viszont pont ennél a példánál látszik, hogy szigorúan uk-ba viszik (ha jól látom).

Más:
Ár érték arányban melyik lenne a jobb: dns-325 (34,5k) vagy nsa 320 (35k) ?
Egyébként a dlink alapból kicsit drágább lenne, viszont paraméterek alapján gyengébb. Például csak 256 memória, csak 1 usb. Van valami amitől mégis jobb lenne egy nsa 320-asnál?

(#6491) kenyerr


kenyerr
tag

Így péntek késő du.-ra rájövök, hogy szerintem nekem elég lesz az egy lemezes változat is (ha nagyon nem férnék el 1 merevlemezen, akkor usb-n rárakok még egyet szerintem), viszont így belép plusz két opció: QNAP ts-112 (35k) és Synology ds112j (~39-40k).
D-link dns325-öt közben elvetettem a 4cm-es ventilátor miatt, viszont zyxel nsa320 is kijönni kényelmesen 35ből (előny 512 memória illetve 2 hdd hely amit viszont valószínűleg nem használnék ki).

Tehát a kérdés adott feltételekkel melyiket a 3 közül: qnap - synology - zyxel?

(felhasználás: FHD/3D filmek streamelése + torrent + halk legyen)

(#6492) krealon válasza kenyerr (#6491) üzenetére


krealon
veterán

Ha a 4cm-es ventilator kizaro tenyezo, akkor a Qnap TS-112 es az Zyxel NSA310 is kiesik.
Marad a Zyxel NSA 320 es a Synology DS112j.

Synology gyenge vas fejlett szoftver kontra Zyxel eros vas gyengebb szoftver dilemmat kell megoldanod.

(#6493) kenyerr válasza krealon (#6492) üzenetére


kenyerr
tag

A zyxel-ből alapból megvan azon az áron a 320,szóval a 310-en nem is gondolkoztam. De a qnap-ra nem is néztem rá etéren. Köszönöm!

(#6494) stargazer válasza Patice (#6476) üzenetére


stargazer
senior tag

na szóval, akkor már csak 3 gondolatom maradt hátra, az egyik hogy akkor egy médialejátszó tudja kezelni a NAS-on lévő adatokat? van olyan aminek nincs is saját háttértára? vagy általában szokott lenni? így az akkor viszont megint csak fölösleges lesz, nem?
másik, hogy router az most van, eltekintve hogy néha nem hajlandó netet szolgáltatni és újra kell indítani, nem rossz, tehát ezzel most megpróbálnék első körben együtt élni.
na és akkor van olyan, hogy alapvetően a router kezeli az ip kamerát, de a NAS-ra tuja menteni?
akkor maradnék azért mégis a kétlemezesnél. azért mégiscsak nagyobb biztonság a tükörrel, mert ha az egyik vinyó meghibásodik, attól még a másikon megmarad az adat, nem? de az a gáz igazábol, hogy a jó hw raid az drága egy normális raid kártya 100 körül van nem?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#6495) Kroni1 válasza Dr.FantastiK (#6488) üzenetére


Kroni1
veterán

Hogy érted, hogy a PLEX az vakítás? Az én TV-m nem tudja kezelni a DTS hangú mkv-kat, az egyéb próbált DLNA-s mediaszerverprogikkal a filmeknél meg a hangsávot sem tudom váltani ha több van. Most a PC-ről megy a PLEX, ott be van állítva a DTS kompatibilis mód, és az elsődleges hang illetve feliratnak a magyar, és így akadás nélkül megy, tökéletes minden, kivéve hogy a PC-nek mennie kell. Ha ugyanezt tudja nekem NAS-ba tett HDD-vel is akkor az nekem már szuper volna..

Torrent-et nem igazán nyomom durván, a 10db elég volna, több nem nagyon szokott lenni, a lényeg hogy a seed menjen PC nélkül.

Szóval akkor a sebessége meghaladja a 20-30MB/s-ot? Az fontos, mert ennyi azért minimum kéne, hogy a FullHD 3D filmek is menjenek akadás nélkül róla..

Amúgy akkor a fenti célokra szerinted jó lesz ez nekem, vagy inkább kicsit drágábbat érdemes venni esetleg?

(#6496) Dr.FantastiK válasza Kroni1 (#6495) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

szerintem joo lessz neked a ZyXel.
a 20-30 MB/sec realis, ennyit visz, filmet nezni elegendo !
a Plex azert marhasag mert ugysem fogja birni a NAS atkodolni a videokat.
erre akarmelyik zyxel keves !!
>>csinalsz egy SMB megosztast , amit lat a TV (is).. oszt joccaka. :D

dragabbat mindig erdemes venni, utolag rajossz hogy okos dontes volt..
Synology-t nem tudsz venni ? ? igaz joval dragabb !

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6497) Dr.FantastiK válasza Kroni1 (#6495) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

milyen TV-d van ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6498) Kroni1 válasza Dr.FantastiK (#6497) üzenetére


Kroni1
veterán

LG Lw5590, és a TV topicban írta madoxx h pont ilyen 310-est használ PLEX-el és nekem is ezt ajánlotta. De majd még kifaggatom h mennyire tudja vagy sem..

Tudom synology gyorsabb meg többet tud, de egyenlőre annyit nem költenék..

(#6499) krealon válasza Kroni1 (#6495) üzenetére


krealon
veterán

"Most a PC-ről megy a PLEX, ott be van állítva a DTS kompatibilis mód, és az elsődleges hang illetve feliratnak a magyar, és így akadás nélkül megy, tökéletes minden, kivéve hogy a PC-nek mennie kell. Ha ugyanezt tudja nekem NAS-ba tett HDD-vel is akkor az nekem már szuper volna.."

Sajnos el kell, hogy keseritselek.
A PC-s Plex atkodolja a kepet es a hangot, ha az a DLNA szabvanynak nem felel meg eredetileg.
A NAS-ban levo CPU erre keptelen, igy a PC-s funkcokat hiaba varnad el tole.

(#6500) Mankó


Mankó
veterán

Jovo heten tervezek venni egy zyxel nsa310-et egy 2 tb-os 5400-es hdd-vel. Toltogetni, seedelgetni szeretnek full hd es 3d filmeket, illetve mellette akadasmentesen streamelni azokat 3d-s plazmara, xboxra masolgatni jatekokat wifi-n keresztul. Egyszerre akar tobb 10 torrentet is szeretnek futtatni. Azert a 310est valasztottam, mert most nincs tobb keretem erre, s elreg az fiokos is. Ha kesobb keves lesz a tarhely, majd cserelek hdd-t, vagy ralogatok usb-n egy masikat.

A fenti igenyeket ki fogja elegiteni a zyxel 310? Akinek ellen velemenye van most szoljon! Tapasztalatokat, velemenyeket is szivesen olvasnek!

Koszi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.