Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) bolha23 válasza Parson (#6349) üzenetére


bolha23
aktív tag

Igen, ez a kép Syno menüjéből származik.

(#6352) zoka. válasza Parson (#6350) üzenetére


zoka.
tag

Jellemzően abból a portból lessz 1 usb port és azon kötöd össze a géppel vagy épp a NAS-sal.
Általában ha rézvezetéken jön a net akkor az a telefonvonal, amire ott a tel csatlakozó védő, és az UTP kábel otthoni felhasználásnál nem megy olyan helyre már ahol bele mehetne a villám, ergó azt már tök fölösleges volna rákötni.
Ilyesmi

(#6353) Parson válasza zoka. (#6352) üzenetére


Parson
addikt

Nah ez klafa. Lehet itt tudni, hogy a 4eres USB a 8eres UTP kábel melyik 4 'Pin'-jére csatlakozik? Vagy ezt adnak hozzá?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6354) zoka. válasza Parson (#6353) üzenetére


zoka.
tag

Adnak. Meg lehet utána is venni ha elkallódik.

De itt egy bekötés ha lehet hinni neki.

[ Szerkesztve ]

(#6355) krida


krida
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Zyxel NSA320 -at és azzal kapcsolatban lennének kérdéseim:
1) Nem igazán értem az egész hálózat megosztási részt... Van 2 laptop, egyik asszonyé, másik enyém. Mindkettőre szeretnék egy hálózati meghajtót csatlakoztatni, ami a root könyvtár a nas -on (ahol van a photos, videos, stb. mappa). Létrehoztam neki (felhasználó jog) és nekem is (adminisztrátor) egy felhasználót. A hálózatot látom, viszont csak admin joggal lehet úgy felcsatlakoznom, hogy az összes mappát lássam és ne külön mappánként kelljen felvennem. Ha FTP -n csatlakozom, akkor viszont megjelenik a mappa lista is. Ezt hogy lehet megcsinálni samba -n?

2) Az FTP portot átírtam 21 -ről másra, a routeren beállítottam a port forward -ot. Rá is csatlakozik kívülről a TC, viszont név/jelszó után valami ilyesmit ír: Server reports local IP > Redirect to: xx.xx.xx.xx Ez mit jelent és miért nem tudok kívülről FTP -zni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6356) Criton válasza krida (#6355) üzenetére


Criton
veterán

Redirect to: xx.xx.xx.xx Ez mit jelent és miért nem tudok kívülről FTP -zni?
Synologynál is ez van, de ettől még csatlakozik, ott szerintem még beállítás probléma van.

(#6357) krida válasza Criton (#6356) üzenetére


krida
csendes tag

Nálam nem csatlakozik, hanem egy idő után kifagy....

(#6358) krida válasza krida (#6357) üzenetére


krida
csendes tag

Visszaírtam 21 -es portra, így működik... Hmmm érdekes

(#6359) krida


krida
csendes tag

A NAS a hibás, mert 21 -es porton tökéletesen üzemel, ha átírom már nem megy... Mind1, routeren megoldottam, hogy másik portot nyisson kifelé, de bent 21 legyen.
A másik kérdésre van valami megoldásotok? Vagy használjam az FTP -t, SAMBA helyett?

A másik: hogy lehet gyorsítani az áttöltési sebességen távolról? Otthon 20/10mb van, melóban 120/10, ergo legalább 1-1,5mb -al kéne tudnom feltölteni, mégis alig 500kb -al tudok FTP -n. Ez mitől lehet?

Még egy: A broadcatching -re írtam egy kódot, hogy web -en keresztül lehet torrent fájlokat hozzáadni egy saját rss -hez, amit a broadcatching le tud tölteni és automatán tölti a torrent fájlokat, így megoldottam, hogy nem adok admin hozzáférést senkinek, aki akar torrentezni, az megoldja a kis script -el. De hogy tudom a broadcatching -nek szabályozni a frissítési idejét? Illetve ez mennyi alapértelmezetten?!

(#6360) krealon válasza krida (#6358) üzenetére


krealon
veterán

"Visszaírtam 21 -es portra, így működik... Hmmm érdekes"

Mivel az FTP ketto portot hasznal, igy a router (NAT) mogotti FTP szerverhez a routernek kell portokat nyitogatni. A routeren a port tovabbitast egy conntrack_ftp modul vegzi, ami az FTP command csatornat (port 21) figyeli.
Ha masik portot hasznalsz --> nem veszi eszre a portnyitasi kerelmet --> nem mukodik.

FTP mukodesi diagram:

Tehat nem az eszkoz hibas, hanem a te tudasszinted alacsony a temaban. :B

(#6361) krida válasza krealon (#6360) üzenetére


krida
csendes tag

Hoppá.... Köszönöm az infót, ezt nem tudtam.
Nem tudok smtp -re se csatlakozni (naplózás e-mail beállítás), mindenre azt írja, hogy Connection fail... Ez mitől van?

[ Szerkesztve ]

(#6362) krealon válasza krida (#6361) üzenetére


krealon
veterán

" Connection fail... Ez mitől van?"

Egy csomo dologtol lehet pl:
- elirtad az SMTP szerver cimet
- elirtad az SMTP szerver portjat
- routeren tiltva van az SMTP szerver portja (pl nem szabvanyos)
- az SMTP szerver nem fogad el kapcsolatot a te IP-drol
- ervenytelen <from> e-mail cim miatt megtagadja a hozzaferest az SMTP szerver
- az SMTP szerver csak titkositott kapcsolatot hajlando letesiteni (SSL)
- stb.

(#6363) krida válasza krealon (#6362) üzenetére


krida
csendes tag

Routeren nincs nyitva a 25 -s port, de minek legyen? Kifelé engedélyezve van minden, befelé meg felesleges.... Nem?

Miért van az, hogy helyi hálón Wifin keresztül (Intel® Centrino® Wireless-N 2230 wifi kártya) és TP-link TL-WR1042ND, ami elvileg 300M Wireless N Gigabit Router között miért másolok 500kb -al a nas és a laptopom között?

[ Szerkesztve ]

(#6364) Mucsi14


Mucsi14
tag

ZyXEL NSA-320+ ról kérdeznék

1 fut rajta rendesen a transmisson,ha igen az itt megtalálhato 310 es telepítéssel felrakható?

2 van külömbség a sima 320 és a 320+ között?

3 van valamilyen hisztije vagy miért ne ezt vegyem?

Előre is kösz

(#6365) krida válasza Mucsi14 (#6364) üzenetére


krida
csendes tag

Szia!

Fut rajta én 3 napja telepítettem fel magára a gépre (nem pendrive -os verzió) és tökéletesen megy. Tudom a mobilomról, windows -os programról, de akár weben keresztül vagy a chrome böngészőből pluginnal is irányítani.

320+ -ról még nem hallottam, az nem a D-link -nél van?

Állítólag hangos a ventije. Nem tudom, én az xbox -omhoz szoktam annak bőven hangosabb, én észre se veszem, ha megy...

(#6366) ActionPS válasza ATM_automata (#6150) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Most kezdték a Qnap-pal karöltve a Cisco kisvállalati NAS-ok ráncfelvarrását is (Smart Storage széria), egész jónak tűnnek, jobbak a garanciális feltételeik (öt év), azoknak is utána nézhetsz. Persze nagy kérdés, hogy milyen kategóriában keresel, mert óriási árkülönbségek (is) vannak.

(#6367) Mucsi14 válasza krida (#6365) üzenetére


Mucsi14
tag

Köszi .Abban tudsz segíteni ,hogy a gépre települőst merre találom?

(#6368) krida válasza Mucsi14 (#6367) üzenetére


krida
csendes tag

http://logout.hu/cikk/nsa-310_es_az_ffp/ffp_csomag_a_merevlemezen.html

(#6369) Mucsi14 válasza krida (#6368) üzenetére


Mucsi14
tag

Köszi :R

(#6370) krealon válasza krida (#6363) üzenetére


krealon
veterán

"Routeren nincs nyitva a 25 -s port, de minek legyen? Kifelé engedélyezve van minden, befelé meg felesleges.... Nem?"

Nem kell nyitva lenni a 25-os portnak a routereden. De ilyet nem is irtam.

"Miért van az, hogy helyi hálón Wifin keresztül (Intel® Centrino® Wireless-N 2230 wifi kártya) és TP-link TL-WR1042ND, ami elvileg 300M Wireless N Gigabit Router között miért másolok 500kb -al a nas és a laptopom között?"

Pl:
- alacsony a linksebesseg a kornyezo zajok miatt
- sok kornyezso WiFi forgalmaz ugyanazon a csatornan
- inkompatibilis egymassal a ket eszkoz
- stb.

(#6371) krida válasza krealon (#6370) üzenetére


krida
csendes tag

inSSIDer -el megnéztem, átváltottam arra a csatornára, ahol nincsen senki, szóval elvileg annak jónak kell lennie...
Az lehet gond, hogy cat5e és nem cat6 kábellel van összekötve? Elvileg ugyanaz a kettő....
Bár már 1,5-2,5mb -al tudok másolni a jumbo frames bekapcsolása óta...

[ Szerkesztve ]

(#6372) HDmaniac válasza Brumi (#6050) üzenetére


HDmaniac
csendes tag

"a Synology oldalán azt sulykolják, hogy csak hivatalos forgalmazótól érdemes venni a terméktámogatás miatt (ezek persze jóval drágábban adják). Tényleg ennyit számít, hogy hol veszem, vagy vehetem regisztrációs kártya nélkül más helyen, de olcsóbban?"

Szerinted hogyan lehet olcsóbb egyes helyeken? Ők nem szeretnének normális haszonnal kereskedni, inkább filléres haszonnal árulják? Vagy vajon mi lehet a trükk?

(#6373) Parson válasza HDmaniac (#6372) üzenetére


Parson
addikt

Ezt kérdezd azoktól, akik olcsóbban adják.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6374) Dr.FantastiK válasza HDmaniac (#6372) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

van ott haszna mindenkinek boven, azoknak is akik olcsobban adjak, nekik sok, a tobbieknek meg Horribilis ! !

pont ma lattam mennyibe kerul egy keret, ( DS412+hoz is )..
Háát elájultam : 5800 ft, :Y _ (egy johiru magyar webshop-ba.)

> a ugyhogy Synologynal meg a csavar is meregdraga ! :DDD
_

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6375) Patice válasza HDmaniac (#6372) üzenetére


Patice
nagyúr

Szürke import? Nagyobb rendelési tétel, alacsonyabb ár, alacsonyabb haszonkulcs... A lehetőségek száma szinte végtelen... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6376) dani3l válasza Dr.FantastiK (#6374) üzenetére


dani3l
őstag

Ja ez is kb az egy dollaros tetelek köze tartozik ebayen, postaval együtt, aztan meg ugy is van rajt haszon.. :D Max 20 centböl kifröccsöntik az egeszet..

(#6377) Parson válasza HDmaniac (#6372) üzenetére


Parson
addikt

Viszont felmerül a kérdés, hogy ez a regisztrációs kulcs a Synology-nál csak a termék hivatalos supportjához jó, vagy más szerepe is van netán? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6378) dani3l válasza Parson (#6377) üzenetére


dani3l
őstag

Ezt a hivatalos magyar forgalmazok adjak, mert csak ezzel tudsz regisztralni a hivatalos magyar forumra, semmi extra. Ezzel akarnak ösztönözni, hogy hivatalos forrasbol vegyed meg. Ettöl a hivatalos Synology forumot (angol) meg ugyan ugy hasznalhatod. (Remelem elegszer irtam a hivatalos szot.. ;] )

(#6379) Parson válasza dani3l (#6378) üzenetére


Parson
addikt

Akkor hivatalosan tojok a hivatalos magyar forgalmazókra, mert jó az angolom... az árkülönbözet meg számit, és a hivatalos garancia is meg van igy is. Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6380) Patice válasza Parson (#6379) üzenetére


Patice
nagyúr

És van itt a Prohardveren nem hivatalos fórum. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6381) Intelligencs válasza Parson (#6379) üzenetére

Mondjuk nekem nem tűnt fel, hogy olyan hú de sokkal olcsóbb lenne Magyarországon bárhol is, ha nem hivatalos forgalmazónál veszem. Persze ha külföldről rendelsz, az más tészta.

The Amiga, Born a Champion

(#6382) CSorBA válasza Parson (#6379) üzenetére


CSorBA
őstag

Szvsz ha eltekintünk a fórumtól (mert tényleg sokan az angolt (is) használják), az egyik legnagyobb előnye a hivatalos forrásnak, hogy idehaza érvényesítheted a garanciát. Ha valami történne és külföldre kellene postázni, akkor már rögtön nem lenne olyan kedvező az az összeg, amennyivel olcsóbban meg tudod venni ilyen szürkeimportból.

(#6383) Parson válasza CSorBA (#6382) üzenetére


Parson
addikt

Alapvetően itthoni cég kinálja a terméket, a hivatalos garanciát is ők intézik, így csak időben jelent pluszt ez a módozat.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6384) Dam6 válasza Parson (#6383) üzenetére


Dam6
tag

Már ha a kis ügyeskedő cég még létezik akkor (illetve megvan a beszállítójával még a kapcsolata), amikor garos gondod lesz... Ellenkező esetben mehetsz Tajvanra a készülékkel. Míg ha egy hivatalos forgalmazó szűnne meg, az nem gond a vevőnek, mivel nem ők viselik a garanciát, hanem a disztribútor, az ő garlevelét kaptam én is a NAS-hoz, nem pedig egy webshopét. Ráadásul én sem látok olyan árkülönbségeket, ami miatt megérné kockáztatni bármit is, meg lemaradni a magyar fórumról ahol ma éppen 3426 magyar felhasználót látok. Illetve hiába tudok én mondjuk angolul, és azt mondom, hogy nem kell nekem a magyar support, ha eladom majd a DiskStation-ömet, tuti többet kapok érte, ha adhatok hozzáférést a magyar hivatalos fórumhoz és a garancián túli szervizhez is. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#6385) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem egy típust, hogy melyiket érdemes most választani? Ami fontos, hogy stabil, fagyásmentes legyen, nyomtatószerverként mindenképpen üzemeljen, jó lenne, ha teljesítményben nem csak 100mbitet hozna, és lehetőleg torrent klienssel el van látva. Ismerősnek lesz, főképp torrentezésre fogják használni, erről játszanák le a filmeket a TV-re.
Most kell új routert is venniük, mert a jelenlegi közel sem viszi át a 60mbites netüket, viszont a NAS is megtetszett neki, amikor meséltem róla, illetve kritérium, hogy a nyomtatót meg tudja osztani.
Most vagy olyan routert veszek, amivel meg tudja osztani a nyomtatót, vagy olyan NAS lesz vásárolva, ami ellátja ezt a feladatot. Utóbbi az egyszerűbb szerintem, mert a router a padláson van csillagpontos rendszerrel kialakítva.

Tehát mit ajánlotok? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6386) Elemental válasza A_ScHuLcZ (#6385) üzenetére


Elemental
addikt

Fontos az anyagi keret.

És hogy hány fiókos legyen.

[ Szerkesztve ]

(#6387) krida


krida
csendes tag

Vettem egy új winyót a Zyxel NSA320 -ba (a régi 320GB volt, ez 2 TB). Hogy tudom gyorsan átmenteni minden fájlomat az új winyóra, mert a régit kivenném belőle (sok minden a 320gb -ra van beállítva, pl. transmission letöltés)?

(#6388) Patice válasza krida (#6387) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy harmadik vinyóra....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6389) Parson válasza Patice (#6388) üzenetére


Parson
addikt

Arra gondolsz, hogy egy lemezcserénél, a lemezről kimented az adatokat egy külső vinyóra -> lemezcsere -> visszamentés?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6390) Patice válasza Parson (#6389) üzenetére


Patice
nagyúr

Így van. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6391) Parson válasza Patice (#6390) üzenetére


Parson
addikt

Klafa... de jó tudni.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6392) Patice válasza Parson (#6391) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak gondolj bele.

Van egy vinyód egy NAS-ban (tegyük fel, hogy egy fiókos). Azon a vinyón lesz a NAS rendszere + az adatok adott fájlrendszer típussal.

Még ha ugyan olyanra is formázod le a következő lemezt, amit beletennél NAS-ba, mint amilyen fájlrendszert használ a NAS-od, sehonnan sem fogod tudni, hogy az adataid nem lesznek-e útban a NAS OP rendszerének, amikor beleteszed.

Szerintem minden NAS azzal kezdi új lemez behelyezése esetén, hogy formázza magának. Ergó nem tudsz rá előre adatokat pakolni.

Ezért kell legalább egy harmadik külső HDD vagy egy PC, amire először mented a dolgokat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6393) krida válasza Patice (#6392) üzenetére


krida
csendes tag

De ez két fiókos. Ergo belerakhatom mindkettőt, csak a 320ast már nem akarnám használni... Nincs valami gyors athelyezes?

(#6394) Parson válasza Patice (#6392) üzenetére


Parson
addikt

És ha mondjuk a kivett vinyót csak úgy szimplán rádugod egy PC-re, ami mint egy külső adattároló eszközt lát ebből és igy a PC-n keresztül mennek vissza az adatok az újonnan telepakolt NAS-ra (illetve a benne lévő vinyókra)? Ezzel a harmadik vinyó szerepe kieshet(ne).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6395) Patice válasza Parson (#6394) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez is lehet működőképes, csak tudja kezelni a PC a NAS fájlrendszerét.

A NAS-ok gyakran használnak Ext3, Ext4-es fájlrendszert. Win-es géphez kell külön progi, ami tudja majd kezelni az ilyen vinyókat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6396) Patice válasza krida (#6393) üzenetére


Patice
nagyúr

Beleraksz egyet, megformáztatod, majd a 320-asról átpakolod erre, majd mehet bele a másik. Így már szerintem működnie kell.

Max. RAID-et nem tudsz belőle építeni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6397) A_ScHuLcZ válasza Elemental (#6386) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Még nincs megkötve, én szeretnék neki mondani valamit, hogy milyen keretet kell számolnia rá.

Szerintem elég a 2 fiókos is.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6398) Patice válasza A_ScHuLcZ (#6397) üzenetére


Patice
nagyúr

Synology DS212j :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6399) Parson válasza Patice (#6395) üzenetére


Parson
addikt

Oké, ezek is hasznos infók voltak.
Látom te is a Synology DS212J-t ajánlod. :) Te használsz hozzá vmilyen UPS-t? Ha igen, milyet? :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6400) A_ScHuLcZ válasza Patice (#6398) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, arról már hallottam valahol, hogy jó, de ugye nem winyó nélkül van 50 fölött az ára? :D

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.