Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik olyan NAS, vagy bármilyen tároló, ami képes USB mass storage-ként működni úgy, hogy közben egy gépről is tudom változtatni a tartalmát?
Nem feltétlenül kell egyidejűleg tudnia a kettőt, de az nagyon jó lenne, ha kábel dugdosás nélkül menne a dolog.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6752) krealon válasza Bici (#6751) üzenetére


krealon
veterán

Ezt nevezik NDAS-nak.
Ketto kliens egyidejuleg nem hasznalhatja ezt a fajta tarolot.

(#6753) Bici válasza krealon (#6752) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

És nem is létezik olyan, amit ketten lehet egyszerre használni?
Az egyiknek feltétlenül USB-snek kell lennie.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6754) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Ajánljatok már légyszi egy olyan NAS-t ami:
- 2 lemezes,
- tud torrentezni (alapból vagy okosítással)
- meg természetesen megosztani a cuccokat, sambán, FTP-n, DLNA-n media lejátszóhoz.
- olcsó!!

(#6755) shteer válasza Soma01 (#6754) üzenetére


shteer
titán

Zyxel NSA325

..szerintem jónak tűnik

(#6756) sanchomuzax válasza Bici (#6753) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Ööö. Hogy érted, hogy egyszerre? Minden megosztott mappa egyszerre használható hálózatban. Vagy hogyan akarsz rádugni egyszerre egy egyközt két eszközre?

Google: Sancho blogja

(#6757) Bici válasza sanchomuzax (#6756) üzenetére


Bici
félisten

Ahogy az elején is írtam, az egyik eszköz egy USB bemenettel rndelkező eszköz (TV) lenne, a másik meg egy számítógép.
Vagyis arról van szó, hogy a TV le tudjon játszani a NAS-ról filmeket, és a számítógép pedig tudjon filmeket másolni a NAS-ra.
Nem feltétlenül kell egyidejűleg a kettő, viszont az fontos lenne, hogy ne kelljen ki-be dugdosni a kábeleket.
Tehát az nem para, ha a TV nem tud lejátszani róla, miközben másolok rá, vagy hogy nem tudok rá másolni, miközben a TV lejátszik, de az már para, ha át kell dugni a kábelt.

Divat boltba lesz, ahol műkörmös plázagörlök fogják kezelni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6758) Alex91 válasza Bici (#6757) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, en keresnek valami USB atkapcsolo adaptert, es egy sima USB-s HDD-t...

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6759) sanchomuzax válasza Bici (#6757) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Az USB eszközöket illik biztonságosan eltávolítani. Ezért a csak úgy kapcsolgatás veszélyes. Hamar sérül a fájlrendszer, ha kapcsolós megoldást választasz.

Google: Sancho blogja

(#6760) Bici válasza sanchomuzax (#6759) üzenetére


Bici
félisten

A TV-n úgysincs biztonságos eltávolítás. A gépen meg rá tud nyomni a plázaliba is az "eject"-re, mielött átkapcsolja.

Alex91 : köszi, eddig ez tűnik a legkisebb kompromisszumnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6761) Soma01 válasza shteer (#6755) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Olcsóbb esetleg? Vagy azok, az esetleges no-name márkák már túl lassúak lennének. És a D-Link DNS-320-al van valami gond? Az nem ajánlott? Nem kell semmi extra rá, csak menjen megbízhatóan és lehessen filmet nézni média lejátszóval róla. Meg ugye torrent kliens.

[ Szerkesztve ]

(#6762) Parson válasza Soma01 (#6761) üzenetére


Parson
addikt

Most olcsót akarsz vagy megbízhatót? A kettő nem ugyanaz.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6763) Soma01 válasza Parson (#6762) üzenetére


Soma01
veterán

Nem jó az a D-Link? Az az olcsó kategória? Megbízhatóság meg nem megfelelő?

(#6764) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Eladó D-Link DNS-323

[ Szerkesztve ]

(#6765) Parson válasza Soma01 (#6763) üzenetére


Parson
addikt

A 'jó' elég relatív és egyben szubjektiv fogalom is. Olcsónak olcsó. Megbizhatósága az elmegy kategóriába tartozik amennyire sikerült megismernem. (Havernak van ilyen és ő sincs jó véleménnyel, valamint utánaolvasva sem olyan szintű mint mondjuk egy Syno.)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6766) ActionPS válasza Dragon27 (#6719) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Hááát a HD filmek átvitele egyik szoftveres megoldásnak sem az erőssége. Ha csak szimplán router + külső winchester vagy pendrive kombóról beszélünk, nekem a Twonky Video nevű programmal sikerült ezt megoldanom. Igazság szerint az ilyen megoldások mindig csak félmegoldások lesznek. Ha van rá módod szerintem minél hamarabb cseréld le a NAS-t, pl a Cisco FS5500-ra.

(#6767) ActionPS válasza Dragon27 (#6732) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Itt nem önmagában a márka dönti el. A Media Share Lite minden "normális" routerrel együtt tud dolgozni WPA2 alatt. Nekem Cisco RV042-m van, de előtte Linksys EA3500-m volt. Mindegyikkel hibátlanul működik.

(#6768) ActionPS válasza adamka16 (#6729) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Háááát én nem akaro ajtóstul a házba menni, de magam részéről azzal kezdeném, hogy nagyon gyorsan lecserélem a TP-Link routert. Ezt követően véleményem szerint két lehetőséged van. Ha keveset tudsz rászánni, vegyél egy jó minőségű USB routert és 3,5"-os külső vinyóval. Médiamegosztásra alkalmas lesz. Ha tudsz rá többet szánni, akkor mindenképp CIsco FS5500. Köztes megoldásokkal (pl. olcsóbb Zyxel stb.) csak egy halom problémát zúdítasz a nyakadba.

(#6769) dani3l válasza ActionPS (#6766) üzenetére


dani3l
őstag

Csak kivancsisagbol, nem Te vagy veletlenül az a Cisco-fetisiszta, akit allandoan tiltanak a router topikbol..? :B

Egyebkent pedig hasznald a szerkesztes gombot legyszives..

[ Szerkesztve ]

(#6770) ActionPS válasza Elemental (#6741) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Sajnos nem nagyon van köztes út. Ha jó, tartós NAS-t akar valaki, akkor rá kell szánni sajnos a többletet. Ez minden normális gyártónál így van. Ha valakinek otthonra kell és kevesebb pénze van rá, akkor USB router + külső vinyó. Nem mondom, hogy extra tartós, de kiszolgál és stabil

(#6771) ActionPS válasza dani3l (#6769) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Nem voltam kitiltva sosem a fórumról és router szekcióban se nagyon írtam emlékeim szerint, úgyhogy keversz valakivel :) Nincs szó fetisizmusról, más hálózatos márkát is magasztalok, de valóban a Cisco-val vannak a legjobb tapasztalataim.
A szerkesztés gombot, hol illetve mire lenne érdemes használni? Ezt nem teljesen értem, de ha van értelme, akkor szivesen persze :)

(#6772) Dragon27 válasza ActionPS (#6767) üzenetére


Dragon27
senior tag

Ha a router nem indul újra addig nincs probléma ... vagyis eddig .. / már én is gondolkoztam a Linksys

A HD videót simán átmegy a Skifta : Avatar mkv Teljes adatsebesség : 14,1 Mbps simán átküldi TV-re akadás mentes + felirat ... (ez a mobilon nem jelenik meg persze )

Jó pár alkalmazást kipróbáltam de Skifta a legjobb *

később NAS DS213j gondoltam ..

[ Szerkesztve ]

(#6773) Celtis válasza ActionPS (#6768) üzenetére


Celtis
veterán

Miért kell ilyen hülyeségeket tanácsolni, hogy otthonra vegyen valaki egy Cisco tűzfalat, amikor van már routere, és csak egy egyszerű NAS-ra van szüksége?

Miért nem jó otthoni használatra egy Tp_link 1043ND router? Mondjuk rossz esetben egy évben kétszer újra kell indítani, a SW upgrade is újraindítással és 1 perc forgalomkieséssel jár. Na bumm.

Miért kell egyáltalán ezt a vonalat erőltetni, hogy routerre akasszunk HDD-ket és abból csináljunk NAS-t? Csak azért mert nincs szóbajöhető NAS a Cisco/Linksys kínálatban?
Az olcsó routerek ehhez lassúak, NAS árban vagy drágábban venni routert csak emiatt pedig értelmetlen.

(#6774) Multibit válasza dani3l (#6769) üzenetére


Multibit
veterán

Erre utaltam már korábban én is:
[link]
[link]

(#6775) holczhauser


holczhauser
csendes tag

Sziasztok !

Ezt a NAS-t néztem ki itthonra, nem tudom ,hogy szerintetek erre rá lehet tenni egy GIT repo-t, amit kintről bárki elérhet ?

http://www.edigital.hu/Halozati_adattarolo_NAS_szerver/D-Link_DNS-320L_ShareCenter_Cloud_NAS-p332969.html?bid=&partner=10003

Kell, hogy futtason valamilyen operációs rendszert ?

Köszi, Karesz

[ Szerkesztve ]

(#6776) Soma01 válasza Parson (#6765) üzenetére


Soma01
veterán

De árban sem egy kategória.
Akinek meg ennyi pénze van rá, az szerintem tudjon rá, hogy ennyiért ennyit kap.
Szóval elmondom a havernak, hogy mit várhat ha csak ennyit költ NAS-ra...

(#6777) fgo


fgo
tag

Milyen NAS-t ajánlotok, 2 vagy 4 lemezes kellene elsősorbann háttértárnak (több szobába van média lejátszó ezekkel szeretném elérni) kellene , de torrentezni is szeretnék vele kis fogyasztású legyen , és ha beleteszek egy filmekkel teli hdd azt megformázza mindegyik, és külömböző kapacitású lemezek is belemehetnek egyszerre, és gondolom ha háttértár akkor 50gb blu-ray filmek sem szagatnak ?

(#6778) Patice válasza fgo (#6777) üzenetére


Patice
nagyúr

Synology DS213j vagy DS413j. Mondjuk. De más márkát is nézz meg mennyire szimpi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6779) fgo válasza Patice (#6778) üzenetére


fgo
tag

A Synology DS213j szimpatikus, tehát ha beleteszek hdd azt mindenképpen formázza? Ha usb dokkolóba teszek bele lemezt az gondolom ugye nem formázza de kezelni tudja , és ha ráteszek két dokkolót 4db hdd-vel mindegyiket tudom használni?

(#6780) Patice válasza fgo (#6779) üzenetére


Patice
nagyúr

Így van. Jól gondolod. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6781) fgo válasza Patice (#6780) üzenetére


fgo
tag

Oké köszönöm a választ , szerintem ez lesz szétnézek hol érdemes venni

(#6782) Zsoe


Zsoe
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek, nem tudok dönteni.
Egy 6 gépes irodába akarok venni fájlszervernek egy stabil NAS-t. Az már biztos, hogy két db WD Red 1 TB-os HDD lesz tükörben.
Nem tudok viszont dönteni a Synology DS213+ és a Qnap TS-269L között. Az egyértelmű, hogy mindkettő simán kiszolgálná az irodát. Az árkülönbség 23.000 Ft, ami a funkció fontosságát tekintve elhanyagolható különbség.

A Qnap egyértelműen robusztusabb (erősebb proci, dupla mennyiségű RAM), ám egyrészt nem biztos, hogy ezt kihasználnánk ill. nem éreznénk meg a különbséget, másrészt (ne röhögjetek ki!) a leírások szerint a Qnap jóval hangosabb.
Ez fontos szempont, mivel az iroda sarkában, a dolgozókhoz közel tudjuk csak elhelyezni a NAS-t.

Légyszi, írjatok, ha a két NAS bármelyikével (vagy akár mindkettővel :-)) van konkrét tapasztalatok.

Kösz.

(#6783) Patice válasza Zsoe (#6782) üzenetére


Patice
nagyúr

DS213-asom van 2x2TB WD RED vinyóval. Silent beállításon teljes csendben kb. 1 méterig hallom csak a halk suhogást, de ez is olyan halk, hogy közelebbről sem zavaró.

A DS213+ erősebb prociban, de csak annyival, hogy jobban tudja kezelni a titkosítást. Ehyedül ez lehet az előnye a 213-ashoz képest.

A sebességmeghatározó eszköz legtöbbször a router a NAS előtt. Nem árt ha az is valamilyen combosabb fajta.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6784) Intelligencs válasza Zsoe (#6782) üzenetére

A QNAP-ot nem ismerem, de a DS213+-t igen. Halk. Tényleg az, gyakran alszom egy szobában vele. Bár nem hinném, hogy ez csak a NAS erénye, inkább a WD Red lemezeké.

Patice írta a 213-ast. Ha otthonra vennéd, azt mondanám még az is sok, vedd a 213j-t. De irodába, pláne, hogy ilyenkor valószínűleg nem számít pár tízezer forint, vedd inkább a 213+-t. Nem hiszem, hogy én éreznék sebességbeli különbséget a 213 és a 213+ között, de ha már több konkurens user használja egyszerre, szerintem a két magos processzor jól jöhet, valószínűleg egyenletesebben tudja kezelni a terhelést.

Azon is elgondolkodhatsz, hogy elég-e 2x1TB merevlemez, nem kéne inkább 2x2, vagy inkább 2x3TB-ot most rögtön belepattintani. :DDD Természetesen WD Redet.

The Amiga, Born a Champion

(#6785) Zsoe válasza Intelligencs (#6784) üzenetére


Zsoe
csendes tag

Kösz a gyors válaszokat. Megerősítettetek abban, hogy a DS213+ milyen jó választás.
Azonban nincs valaki, aki már Qnap-al dolgozott? A TS-269L-ről is jó lenne info, mert a paraméterei még meggyőzőbbek, mint a DS213+ tulajdonságai.

Amúgy érdekes, és ez a fórumból is lejön, hogy a Synology mennyivel elterjedtebb nálunk, mint a Qnap.
Olybá tűnik a Synology-t talán egy picit jobban érdekli ez a kis "jelentéktelen" közép-kelet európai piac. :)

(#6786) Intelligencs válasza Zsoe (#6785) üzenetére

Talán a kezelhetősége miatt a mezei userek jobban szeretik a Synologyt. Állítólag jobb a kezelőfelülete. Azért állítólag, mert QNAP-ot még nem láttam, tehát azt nem tudom milyen. Az biztos, hogy a Synologynak nagyon jó!

Egyébként én gyakran járok szervertermekben, ott a QNAP jelenlét hangsúlyosabb az én megfigyeléseim szerint.

The Amiga, Born a Champion

(#6787) dani3l


dani3l
őstag

Ha esetleg erdekel valakit, van egy elado DS213-am.. :)

(#6788) Cheesus


Cheesus
senior tag

Olvasgattam a fórumot, de nem találtam megoldást a "problémámra", így kénytelen vagyok feltenni a kérdést.
Már régóta gondolkodom egy NAS megvételén, mivel alaposan kinőttem a 2TB-os Western Digital külső merevlemezemet.
A keresett Nas-ban legyen minimum 3 rekesz(ezekbe pedig 3TB-os WD Red-et gondoltam), össze tudjam kötni az LCD tv-vel a HD filmek miatt, ezt jó lenne kábelesen megoldani szerintem (van a tv-n usb, hdmi,), illetve át tudjam másolni a PC-ről az adatokat, filmeket, el tudjam érni internetről az adatokat (távoli elérés), illetve Macbookról is; nem árt, ha van mobiltelefonos applikációja is, illetve még egy olyan lehetőség, hogy ha kiépítenék egy kamerarendszert a lakásban, akkor a nas-ba továbbítsa a felvett videót, de külön merevlemezre.
Maximum árat nem írok, mivel ha egyszer veszek egy NAS-t, nem szeretném évente cserélgetni, így lehet drágább is.
Remélem érthetően tudtam megfogalmazni hogy nagyjából mit is szeretnék, de ha valami hülyeséget írtam, akkor szívesen várom az észrevételeket. Előre is köszönöm :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#6789) Alex91 válasza Cheesus (#6788) üzenetére


Alex91
félisten

LAN is van a TV-n? Mert, ha nincs, akkor felejtos a dolog...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6790) Elemental válasza Cheesus (#6788) üzenetére


Elemental
addikt

Synologyt merem ajánlani.
4 lemezes. Szerintem a ds413 elég.
Kezel ip kamerát. Csak ahhoz is meg kell venni a license-t. Alapból 1 kamerát lehet rádugni, ha akarsz többet, akkor sajna pergetni kell.

(#6791) Cheesus válasza Alex91 (#6789) üzenetére


Cheesus
senior tag

na igen ez kimaradt de megnéztem, és van LAN csatlakozó a tv-n :)

https://www.twitch.tv/csehla

(#6792) Cheesus válasza Elemental (#6790) üzenetére


Cheesus
senior tag

megnéztem és egész jónak néz ki, de azt hirtelen nem találtam meg hogy pl a letöltött torrenteket tudja seedelni külön szolgáltatás megvétele nélkül?

https://www.twitch.tv/csehla

(#6793) Elemental válasza Cheesus (#6792) üzenetére


Elemental
addikt

Tudja.
Esetleg még ezt nézd meg. Ha többet is rá tudsz áldozni.
Kicsit erősebb vas.
Synologys kérdésekkel ide is benézhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#6794) dani3l válasza Elemental (#6793) üzenetére


dani3l
őstag

E között a 2 között gondolkodok en is, nekem eleg lenne a 413 is, viszont nem tudom, lenne-e valami hatranya a Freescale procinak az Intellel szemben, azon kivül, hogy elöbbire nincs Plex (ami amugy sem erdekel..)?

(#6795) Cheesus válasza Elemental (#6793) üzenetére


Cheesus
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#6796) MeroM


MeroM
senior tag

Jóestét.

Hozzáértők segítségét kérem nemrégiben vásárolt NAS hálózati meghajtó távoli elérésében ha lehet privátban szeretném letárgyalni egy tényleg hozzáértő személlyel. :R

(#6797) sityak válasza MeroM (#6796) üzenetére


sityak
tag

állok rendelkezésedre

http://legipanorama.hu

(#6798) Patice válasza MeroM (#6796) üzenetére


Patice
nagyúr

Milyen márka?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6799) MeroM válasza Patice (#6798) üzenetére


MeroM
senior tag

Buffalo Ls-320GL

[ Szerkesztve ]

(#6800) MeroM válasza Patice (#6798) üzenetére


MeroM
senior tag

minden müxik belső hálózaton van dydns, de egyszerűen nem tudom összehozni. Esetleg valaki TeamViewerel boldogíthat. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.