Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Rolli válasza Alex91 (#7400) üzenetére


Rolli
aktív tag

Melyik lenne az??:)

(#7402) Alex91 válasza Rolli (#7401) üzenetére


Alex91
félisten

[link], pl.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7403) Rolli válasza Alex91 (#7402) üzenetére


Rolli
aktív tag

Reális keretek között gondoltam:)

(#7404) Alex91 válasza Rolli (#7403) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor veszel egy hasznalt pc-t, azt azt teszel ra, amit akarsz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7405) Rolli válasza Alex91 (#7404) üzenetére


Rolli
aktív tag

Bocs hogy megkérdeztem.

(#7406) Multibit válasza Rolli (#7405) üzenetére


Multibit
veterán

Nem kell megsértődni! Normális választ kaptál a kérdésedre. Lehet hogy neked nem fér bele a reális keretek közé, de tudod, ez szubjektív dolog.

(#7407) keyman


keyman
tag

Üdv!

Synology 213j kéne mailszervert csinálnom 2 felhasználó kb 10 emailcímmel.
Tud ebben valaki segíteni?

Köszönöm.

A jómodor nem szégyen!

(#7408) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Infora lenne szükségem kinek van ötlete jó NAS-ról?
Most akarok venni, az olcsobb kategoriábol 30-40 ezret szánnék rá, + vinyó,
És ugye a torrentezés lenne a fö feladata, tehát a legjobb torrent kliens lenne a legfontosabb.
Nézegettem egy kettőt: D-LINK DNS 320 ami jónak tűnik és az ára is megfelelő (20ezer) de nézegettem a Synology Disk Station DS112j ami kb 40ezer körül van szerintetek ér ez annyival többet? és amire még nem jöttem rá hogy mi a különbség a DS112 és a J között azon kívül hogy 20ezer a különbség...
És még egy kérdés milyen vinyot ajánlanátok bele, 2Tb kőrül?
és ezt néztem:2TB WD 3.5" Caviar Green SATAIII 64MB cache winchester (WD20EZRX)
Köszönöm szépen: Bence

(#7409) Rick4 válasza bencus3 (#7408) üzenetére


Rick4
félisten

a J mint junior, hasonló, de gyengébb hardver, ami jellemzően otthonra elég. Ha csak torrent lesz, arra jó a d-link- zyxel is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7410) Rick4 válasza Mankó (#7398) üzenetére


Rick4
félisten

A ramra Te nem szánnál 2-3 ezrest, ha a nasodban ettől nem 256MB, hanem 2GB ram lenne? A házban benne van a paneltáp, mivel én már ezeknek valóban utánajártam, és nem csak a levegőbe beszélek, még azt is ki merem jelenteni, minimális plusz fogyasztásért (10-12W/h) sokszoros teljesítménybeli különbséged lesz, és mint írtam, a lap meg a ház 30, a memória 3 ezres, de itt a vége. Vinyó minden nasba kell, azt ne számold.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7411) Rick4 válasza Rolli (#7403) üzenetére


Rick4
félisten

Van egy morex házban lévő via epia gépem, az pl erre is alkalmas lehet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7412) bencus3 válasza bencus3 (#7408) üzenetére


bencus3
tag

Sziasztok
utána olvastam a dolgoknak és erősen hajlok a ZyXEL NSA325 ár érték arányban megfelelőnek tűnik, de milyen márka ez megbízható? Support tekintetében milyen? A torrent konfigurálása milyen nehéz?
Milyen vinyot javasoltok 2Tb érdekelne...
köszi

(#7413) datomi válasza bencus3 (#7412) üzenetére


datomi
tag

Én nemrég vettem médakiszolgálónak és torrentezésre.
Nem sok tapasztalatom volt eddig nassal, konkrétan ez az első.
A felhasználói felület tud magyarul, a torrentezés könnyen beállítható, én eddig meg vagyok vele elégedve.
Szoftverfrissítés is jött rá (bár én nem vettem észre változást).
Én egy 3 TB-s WD Red vinyót tettem bele, de létezik ebből 2 TB-os is.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#7414) Rick4 válasza bencus3 (#7412) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ha a zyxel 35 ezres, akkor 38 ezresből vegyél inkább komolyabbat, pl:
Egy ilyen lapot: [link]
Egy ilyen procit: [link]
Egy ilyen memóriamodult: [link]
Meg egy ilyen házat: [link]
Fogyasztásban pár w-tal több ugyan, de ez egy atomerőmű a zyxel-hez képest, sokkal több helyet nem foglal, és ez nem az a gép, ami egyszerre csak 20-30 torrentet kezel, meg nyakig van a proci melóval, ha egyszerre 3 feladatot kellene csinálni rajta. Van rengeteg jó nas szoftver, openfiler, openmediavault, freenas, nas4free, és a legjobb is, a synology- féle dsm is megy rajta. Egyszerűen nincs érv a zyxel mellett, hacsaknem az a fél óra előny, amit itt a gép összerakásával kell töltened, cserébe pár év nyűglődéstől kíméled meg magad...
Ha meg a fogyi lenne problémás, számoljunk, a régi synology 212j-m 1 db 2TB-s hdd-vel 18W-ot evett, (nem hinném, hogy s zyxel kevesebbet enne) a mostani hp microserverem ugyanazzal a vinyóval 33W-ot eszik, (kb ennyit kérhet ez az összerakott konfig is), tehát 24 óra alatt a nagyobb gép pluszban elfogyaszt 0.36KW-ot, havi 11KW, vagyis kb 500ft lesz a különbség. 4 liter kóla, vagy két üveg sör, fél doboz cigi ára.

Ha meg ez így nem jó, még mindig ott van az összerakós gép egy AMD E-350-es procival, Asrock-ból van full passzív is, azzal megvan 35-ből ugyanez.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7415) BullZeye válasza Rick4 (#7414) üzenetére


BullZeye
veterán

Azért WD My Book live-hoz képest 2tb-al számolva 4 év alatt +40k a többletfogyasztás. Mikor jönnek már az új AMDk?

(#7416) Rick4 válasza BullZeye (#7415) üzenetére


Rick4
félisten

Ennyi erővel mindig mindenáron a fogyasztást nézve kellene vásárolni, és soem lenne gond. Csak ugye van egy szitu, az erősebb proci alacsonyabb terheléssel elvégzi ugyanazt a feladatot, ergo nem pörög órákig. Na onnan legyen okos az ember, hogy melyik mikor eszik kevesebbet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7417) BullZeye válasza Rick4 (#7416) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak az erősebb procik IDLE állapotban is többet esznek, mint a gyengébb procik sajnos.
És mivel 1 vinyós 2tb-os NASok (DS112j/WD my book live) 8 watt idle és 12 watt load között mozognak, és amit küldtél MAX TDP 55W ezért olyan 30-35 Watt idle, nem feltétlen éri meg sztem, mert túlképp hitelre veszed meg a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#7418) Rick4 válasza BullZeye (#7417) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, mint írtam, ha csak szigorúan a fogyasztást nézzük, egy WD mybook live a tuti. Ha viszont szeretnénk vele valamit csinálni, netalán 50-100 torrentet folyamatosan futtatni, otthon 2-3 gépnek média és fájlszerverként használni, ezen a wd sajnos elbukik. Vannak annak is vitathatatlan előnyei, de ha többet szeretnél, csak a bosszúság lesz vele. Lehet akkor E-350-es procis lap kell, és meg van oldva a fogyasztás kérdése is... Legalábbis ha más nem, lesz arany középút. :D

A 112j nem tudom miért mozogna load 12W körül, mikor az én 212j-m egy lemezzel 17-18W-ot kért, szerintem nincs sok különbség a két fogyasztás között, ha mindkettő egy egy lemezzel használjuk...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7419) Patice válasza Rick4 (#7418) üzenetére


Patice
nagyúr

Syno DS213-am 2X3 TB WD RED vinyóval elvan kb. 20-22 Wattból.

Jelenleg 187 torrent fut rajta, proci 18-5% között mozog, RAM 22%-on. Eddig mindenre elég volt, amire otthon kellett. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7420) Celtis válasza Rick4 (#7418) üzenetére


Celtis
veterán

Miért is bukik el ezen a WD live?
Nekem fut rajta 100+ torrent, HTPC meg pár gép éri el, és semmi problémám nincs.

(#7421) Rick4 válasza Celtis (#7420) üzenetére


Rick4
félisten

Nincs ismereted a syno szoftról, van ott azért pár komolyabb dolog, ami még egy 212j-t is meg tud fektetni. Mint írtam, "ha szeretne vele valamit csinálni" és itt komolyabb dolgokra gondoltam....

Parice: a DS213 újonnan épp két alig használt HP microserver, vagy két korrekt teljesítményű új szerver- htpc gépecske ára, legyen is jó annyiért. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7422) BullZeye válasza Rick4 (#7421) üzenetére


BullZeye
veterán

Mint pl? Torrent, dlna, felhő tárhely, ezeken kívül mire kell még craft?

(#7423) Rick4 válasza BullZeye (#7422) üzenetére


Rick4
félisten

Pl, webstation, photostation két userrel, közben mobileszközre 1080p film transzkódolása 200K-ra lekonvertálva, egy pár címes kis mailszerver 5 percenként pár lekérdezéssel, de a 212j prociját simán 30%-on tartja egy dyndns updater app is, ezek mellett pl a műholdvevőm is a vinyó egyik mappájába veszi fel a műsorokat egy sima cifs mounttal, szóval hidd el, teljesítményből sosem elég. Egyszerre meg nem is mondom mi történne. Persze ha nem kocka a család, meg nincs minden mindennel összekötve, csak épp egy letöltős gépet váltasz ki vele, mert nem akarod a gépedet éjjel is bekapcsolva tartani, akkor nincs ott gond... Hidd el, ezek egy hp N40L-nek is elég feladatot adnak, már 2 hét után elgondolkodtam a cseréjén.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7424) BullZeye válasza Rick4 (#7423) üzenetére


BullZeye
veterán

Otthoni használatra ritka a mail server, dyndnsre meg azért az emberek többsége routert használ.
1080p kódolás igen, bár ritka az ilyen is, mert gyorsabb letölteni egy rippet. :P

(#7425) tobias40


tobias40
veterán

A mail server az mire is jó a gépeimen futó Outlokkal szemben?
Esetleg több ember levelezését lehetne onnan bonyolítani?De ahhoz meg mindíg be kell a DSM-be jelentkezni,nem?
Ezt vki elmagyarázhatná mert nem vágom hogy otthonra miért lehet jó,pl. 4 fős család esetére..

Köszi! :R

(#7426) Rick4 válasza BullZeye (#7424) üzenetére


Rick4
félisten

Ritka, pedig vannak vitathatatlan előnyei. :D A rip is jó valamire, de nekem 55" alatt nincs tévém (ill van egy 47"-os, de az a monitorom) ezeken egy 2Mbites rip annyira nem mutat jól.. :D
Mondom, ha rááll az ember, hamar kevés lesz egy 213-as is. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7427) tozsogeri válasza Rick4 (#7414) üzenetére


tozsogeri
újonc

Kedves Rick4!

Jól értem? Ez az összeállítás (a linkjeiddel) a vinyóval + szoftverrel (simán rá tudom telepíteni amatőrként? le lehet ingyen tölteni?) sokkal többre képes, mint egy DLink320-as, vagy Zyxel nsa325 a vinyókkal, vagy egy Western Digital My Book Live 2TB ?
Ez is NAS így?
Bocs még alapkérdésem lenne: házimozira, hogy lehet kitenni a NAS-ra letöltött zenét, filmet - a NAS-ok képesek lejátszani is, vagy rá kell kötni egy médialejátszót is? Mit ajánlasz ehhez? :N

(#7428) Rick4 válasza tozsogeri (#7427) üzenetére


Rick4
félisten

Amúgy nem nagy kaland, legyen egy pendrive-od amiről lemondasz a szerver bootolása miatt, ezen kívül más veszteség nem ér, csak nyerhetsz. Persze mint taglaltuk, neked kell tudni, hogy van-e szükséges nagyobb tárhelyre, nagyobb teljesítményre, több funkcióra. Ez az összeállítás önmagában nas funkcióra alkalmas, tehát adattárolás, meg szerverjellegű funkciók, a klasszikus otthoni internetes böngészéshez nem sok köze van. Ha filmeznél, maga a nas ebben csak mint addatároló és médiaszerver vesz részt, a mai jobb tévék már tudnak filmet- képez- zenét lejátszani a belső hálós médiaszerverekről, de 12-15 ezresért nagyon jó médialejátszókat lehet kapni, amik ugyanezt tudják. Ez azért már az a kategória, ahol van rendes házimozirendszer erősítővel, valami normálisabb tévé nagyobb képátlóval, esetleg több felhasználó egyidőben, viszont ha csak magad vagy, mindenből az átlagos igényed van (nem mellékesen megemlítve az erre kifizetett összeget) akkor egy itt is említett wd mybook live tökéletes lehet

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7429) Senki9876


Senki9876
tag

Sziasztok!

Pár napja üzembe helyeztem egy Syn DS214 -et.
Minden tökéletesen működik, csak a torrentet nem akarja visszatölteni.
Nincs véletlenül valakinek valami ötlete miért nem megy az upload?

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#7430) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

NAS nézőben vagyok, a Synology topicból tévedtem ide, mert az eredetileg kinézett DS112j mégsem a legjobb megoldás.

Amire használnám: torrentezés, rss-en keresztül is, illetve távolról mobilon vezérelve. Csak bizonyos időintervallumokban szeretném, ha működne (reggel 6-éjfél). Jó lenne, ha lenne WOL funkciója, hogy telefonról/távoli gépről fel tudjam ébreszteni.
Bizonyos fájlokat szeretnék kicsomagolni is (jellemzően sorozatok, filmek).
Routeren keresztül több gép lenne rácsatlakoztatva, illetve egy médialejátszó. Utóbbin néznék nagyméretű HD filmeket (BD25 verzió is előfordul) a NAS-ról streamelve. A torrentet nem feltétlenül szeretném leállítani ilyenkor, jó lenne, ha nem lenne lassú az olvasása.
Illetve másik szobában egy laptopon szintén szeretnék filmeket nézni róla wifin keresztül (bár ezek csak xvidek lennének) egy külön bejáratú mappából. Azaz, ez a laptop máshoz ne férjen hozzá.
Előny lenne az alacsony fogyasztás és a halk működés.
Körülbelül 30-40 ezer körül szánnék rá max, de persze nem baj, ha nem tölti ki a keretet :D

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#7431) Elemental válasza Senki9876 (#7429) üzenetére


Elemental
addikt

(#7432) tozsogeri válasza Rick4 (#7428) üzenetére


tozsogeri
újonc

Köszönöm!
Meggyőző, amit írsz.
Attól tartok, hogy én keves vok, ahhoz, hogy összehangoljam a rendszert, - ha kész a rendszer, akkor gondolom ki tudnám használni. (Egy "kész" nast azért sokkal egyszerűbb beállítgatni.)
Tudsz vkit Győrben, aki megcsinálja úgy, ahogy javaslod? Az ilyen boltokban, ahol ilyesmit rendelni lehet, ott nem hiszem, hogy lőnek ehhez ennyire.
Üdv! :F

(#7433) balbekk12


balbekk12
tag

Teljesen amatőrként! (Tegnap hallottam először ezt a szót,hogy "NAS")
Lenne néhány kérdésem!

A torrentezés miatt gondoltam,hogy veszek egy külső hdd-t, de azt mondták,hogy ha sokat töltök le-fel,akkro inkább NAS-t vegyek! Szóval a cél az lenne,hogy legyen 2-3 Tb Hdd-m, amit összekötnék a sz.gépemmel és akkor nonstop mehetne a le-fel töltés anélkül,hogy be lenne kapcsolva a sz.gép. Illetve mivel nekem össze van kötve a PC a TV-mel így gondolom a NAS-t is elérném mint külső Hdd és arról is tudnék filmeket lejátszani a PC-n keresztül?
Jól értem,hogy erre alkalmas ez a "cucc"???

(#7434) Dr.FantastiK válasza balbekk12 (#7433) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

erre is alkalmas és még sokminden masra is. ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#7435) balbekk12 válasza Dr.FantastiK (#7434) üzenetére


balbekk12
tag

Esetleg valami javaslatot kérhetnék,hogy milyet érdemes vennem?

(#7436) Dr.FantastiK válasza balbekk12 (#7435) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a legjobb valasztas egy Synology NAS lenne, ha hajlando vagy megfizetni az arat !

Peldaul 1 lemezes : DS112 ,, DS 112j ,,
vagy 2 lemezes DS 213 ,, DS 213+ de ezek mar jelentosen dragabbak !

kezdesnek megfelel az 1 lemez is. :K

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#7437) balbekk12 válasza Dr.FantastiK (#7436) üzenetére


balbekk12
tag

:Y hűű..azért én nem gondoltam,hogy egyből 60e-t kiadok érte! :(

Pl.: egy D-Link DNS-320 ??? az nagyon gagyi?

Nekem csak otthoni használatra kellene, torrentezéshez és kész...

Nagyon nem vágyom különleges funkciókra!
Bár nem is tudom,hogy milyen egyéb funkciókat tud egy ilyen "cucc" !

(#7438) Multibit válasza balbekk12 (#7437) üzenetére


Multibit
veterán

Ha bepötyögöd a jobb felső keresőbe, hogy "DNS-320", kapsz néhány találatot. Elég vérszegény szerkezet (800 MHz CPU, 128 MB RAM). Ijk kolléga morgolódott miatta itt.

(#7439) balbekk12 válasza Multibit (#7438) üzenetére


balbekk12
tag

A márka ill. a típus nem fontos... mivel nem ismerem egyiket sem...persze lényeges,hogy ne legyen valami gagyi,ami tönkremegy fél év alatt...
Igazából az ár a lényeg! Nem szeretnék kiadni 30e-nél többet erre, hiszen 20e-ért még kell vennem 1 Tb-os HDD-t is... Szóval jó lenne ha 50e-ből kijönne az egész móka!
Ehhez kellenének nekem tippek,hogy milyet vegyek... :F

(#7440) stickermajom válasza balbekk12 (#7439) üzenetére


stickermajom
addikt

Én most egy Zyxel NSA325-tel szemezek (bár ez ~5-tel több a 30 ezres keretnél), viszonylag jó véleménnyel voltak róla a tesztek is. Esetleg az NSA320-nak, vagy 310-nek utánanézhetnél, ezek a 30 ezres kereten belül lennének.

(#7441) Multibit válasza balbekk12 (#7439) üzenetére


Multibit
veterán

Nem csak az fontos, hogy ne menjen tönkre fél év alatt. A vas teljesítménye is lényeges. Ha megküldöd néhány torrenttel és/vagy nagyobb bitrátás filmet néznél róla és nem teszi jól a dolgát, feleslegesen adtál ki érte pénzt. Keresgélj tulajokat, faggasd ki őket a tapasztalataikról!

(#7442) balbekk12 válasza Multibit (#7441) üzenetére


balbekk12
tag

Ez a ZyXel NSA320 és a 325 is szimpatikusnak tűnik! A 325 igazából az USB 3.0 miatt!
De persze igen fontos a fogyasztás! SŐT!!!

(#7443) stickermajom válasza balbekk12 (#7442) üzenetére


stickermajom
addikt

És ha úgy nézed, hogy az 1 terrás WD Green se 20k, hanem csak 16, akkor a 325-tel is ~51 lenne a vége :) (Én legalábbis ilyennel tervezem használni a fogyasztás és a hangtalanság miatt.)

Van iponos, ph-s teszt is. Illetve én ezt olvastam még el.

[ Szerkesztve ]

(#7444) balbekk12 válasza stickermajom (#7443) üzenetére


balbekk12
tag

Egész jó kombónak tűnik, bár kicsit tartok a tőle,hogy nem annyira hangtalan! Nekem sajnos a gép a hálóban van és így nonstop hallgatnom kell,amit veszek, szóval lényeges szempont!

Zyxel NSA320 NAS teszt

"A légkavaró 60 mm-es, így alacsony fordulatszámon is képes annyi levegőt megmozgatni, ami a forrófejű HDD-ket is hűvösen tartja, de hangja ettől még sajnos van. Bár a légkavaró nem túl hangos, annyira azért nem halk, hogy mondjuk a nagyszobában folyamatosan bekapcsolva tudjuk hagyni. "

(#7445) stickermajom válasza balbekk12 (#7444) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy csavarral van rögzítve a ventilátor, szóval én először mindenképpen szilikon rögzítőkre fogom cserélni ezeket a rezonancia miatt. Aztán mivel ahogy nézem szabvány 3 pines a ventilátor csatlakozása, ha zavaró marad, akkor jöhet a ventilátor csere. 6 centisből van Nanoxia Deep Silence, illetve a Noctua is gyárt ilyen méretben csendes ventilátorokat :)

(#7446) Celtis válasza balbekk12 (#7439) üzenetére


Celtis
veterán

35 körül megkapod HDD-vel együtt.
MyBook Live 1TB
Az ED nem a legolcsóbb. Sőt pár ezressel többért 2Terásat kapsz, úgyhogy sokkal jobban megéri.

Amire neked kell arra tökéletesen megfelel.

(#7447) Rick4 válasza tozsogeri (#7432) üzenetére


Rick4
félisten

Egy kész nas még a synology-ból is pont olyan, mint ez, leginkább azért, mert az üres lemezt abba is Te magad teszed bele, tehát a rendszert is neked kell telepíteni. :D Szóval ha telepítettél már win-t gépre, nem fogsz meglepődni. Ha a nast a konnektorba és a routerre dugtad, onnantól meg kb 15 perc az egész. Nem hiszem, hogy erre keresned kell valakit, vagy ha tényleg, akkor viszont neked még nem való nas.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7448) stickermajom válasza Celtis (#7446) üzenetére


stickermajom
addikt

Non-stop torrentezésre biztos, hogy egy teljesen passzív ház megfelelő? Az én MyBook-om 44-50 fok körül ingadozik torrentezés közben. Régóta megvan ugyan, de soha nem ment 7/24.

(#7449) Alex91 válasza stickermajom (#7448) üzenetére


Alex91
félisten

Az enyem evekik ment jol, igaz nem regen behalt a hdd-je a World-omnek :D.

Szerintem ha alapvetoen torrent machine kell, valamint alap otthoni megosztasra, akkor a My Book-ok erre elmennek. Az uj My Cloud pedig szinten eleg finom, csak erre nem tudom, hogy van-e mar torrent kliens.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7450) BullZeye


BullZeye
veterán

Végre valaki szétkapta a WD My Cloud-ot. - WDBCTL0020HWT

Mindspeed Comcerto 2000 (M86261G-12) dual-core ARM Cortex-A9 @ 650mhz
Samsung K4B2G1646E DDR3 @ 256 MB
Winbound 25X40CL flash @ 512 MB
WD Red 2 TB @ WD20EFRX

62,5 MB/s olvasás
50,6 MB/s írás

Ventillátor nincs benne, viszont arról sincs hír, hogy mennyit fogyaszt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.