Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Patice válasza Dragon27 (#6199) üzenetére


Patice
nagyúr

213-as erősebb procis. 213j meg nincs (még).

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6202) Dragon27 válasza Patice (#6201) üzenetére


Dragon27
senior tag

213j mikorra várható ? vagy ez kimarad ....

(#6203) Multibit válasza Tuto (#6200) üzenetére


Multibit
veterán

Őőőő, mi az a Delingo? Mi a funkciója? Miért kellett a switch és a D1 közé?
Milyen beállításokkal használod a D1-et? NFS, TCP?

[ Szerkesztve ]

(#6204) Patice válasza Dragon27 (#6202) üzenetére


Patice
nagyúr

Passz. Erről sajnos nincs infóm. Én arra tippelek, hogy idén nem lesz 213j, mert a 212j is elég jóra sikeredett.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6205) Dragon27 válasza Patice (#6204) üzenetére


Dragon27
senior tag

köszi :R

(#6206) Darbo válasza krida (#6188) üzenetére


Darbo
tag

Ha ki tudod használni az usb 3 at akkor igen. de én ha tehetném nem vennék még egyszer zyxelt, mert nem vagyok mazohista. Én a 3. at nyúzom mert behaltak.(221,210 most 320) Support, mint előttem szóló is mondta, minősíthetetlen.
Anno próbáltam a fórumukon infót szerezni, kb 1 hónap után válaszoltak és akkor is hülyeséget!
Emailban is volt több próbálkozásom, el se olvasták, mindig egy sablon levél jött válaszul hogy reseteljek, holott pont azt írtam hogy nem tudok resetelni. Az volt a hatalmas szerencsém hogy a gar nem hozzájuk szól hanem az asus szervízbe a véső utcába. Mint kiderült ezeket nem javítják semmilyen formában, hiba esetén újat kapsz. amikor én bevittem természetesen a 2 es sorozat kifutott a 3 as még nem ért ide, így bő 1 hónapot vártam.Közbe vettem egy használt 210 et mert muszáj dolgozni, ami meg is halt kb 1 hónappal az után hogy meglett a 320 cserébe.
A ventije hangos, még a szekrényből is, az email küldést csak az elsőnél sikerült beállítani, azon kifogástalanul ment a másik kettőnél kapcsolati hibára panaszkodik. beállítások ugyan azok.
Fordítás pocsék, de legalább van, torrent megy, ha elég 10 letöltés egyszerre nem kel buherni se.
egyetlen pozitívuma hogy akár több gépről is nézhetnek róla HD filmet, nem szaggat még wifin se

(#6207) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata QNAP TS-269L nevezetű NAS-al?

:R

(#6208) sityak válasza akom (#6207) üzenetére


sityak
tag

mi a kérdés?
amúgy jó választás, ha médialejátszó is kell épp

http://legipanorama.hu

(#6209) akom válasza sityak (#6208) üzenetére


akom
senior tag

Szia sityak!

A következő igényeim lennének:
- Kétfiókos RAID1
- Jó kezelhetőség (Magyar menü)
- Gyors hálózati sebesség
- Médialejátszó
- Alacsony fogyasztás (HDD-k automatikus lekapcsolása)

Két NAS-t néztem ki magamnak, az egyik az előbb említett QNAP TS-269L, illetve Thecus N2800.

Mindkettőről csak egy dolog hiányzik, méghozzá az optikai hangkimenet.
Nem tudom van e lehetőség valahogy varázsolni ezekre S/PDIF kimenetet.

Esetleg van e olyan NAS ami alapból rendelkezik ilyennel, és megfelel a fenti igényeknek?

:R

(#6210) Alex91 válasza akom (#6209) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb NAS+kulon medialejatszo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6211) depmod válasza Alex91 (#6210) üzenetére


depmod
senior tag

Én is inkább ezt javasolnám :K

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6212) akom


akom
senior tag

Köszönöm Alex91, depmod! :R

Milyen NAS-t ajánlanátok?

Szerk.:
Két dologgal egészíteném ki az igényeket:
- nyomtatószerver
- torrent (Transmission)

[ Szerkesztve ]

(#6213) Alex91 válasza akom (#6212) üzenetére


Alex91
félisten

Synology...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6214) akom válasza Alex91 (#6213) üzenetére


akom
senior tag

Esetleg pontos típust is tudnál ajánlani...

(#6215) Elemental válasza akom (#6214) üzenetére


Elemental
addikt

Amely igényeket leírtál, a 213 bőven elég, de látom te elég erős gépeket néztél ki, és ha szeretnéd a (talán fölösleges) plusz teljesítményt, akkor a 213+.

(#6216) akom válasza Elemental (#6215) üzenetére


akom
senior tag

:R

(#6217) Brumi válasza akom (#6216) üzenetére


Brumi
senior tag

Én egy HRT Music Streamer II-vel használom a Synology DS213-at, és az első tapasztalatok alapján szerintem jó a hangminősége, a DAC támogatásával sincsenek gondok. Ha ez a megoldás megfelel, akkor nem kell rá optikai kimenet sem. Valahol fel vannak sorolva, hogy milyen DAC-okkal kompatibilis / vagy próbálták ki, azt érdemes megnézni.
Egyébként elég jó cuccnak tűnik, én most a fényképeim feltöltésével vesződöm pár napja, mert használni akarom a Photo Station-t, de rengeteg időt vesz el a kisképek konvertálása (több tízezer fotót kell áttöltenem).

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6218) dani3l válasza akom (#6209) üzenetére


dani3l
őstag

Radugsz egy Asus Xonar U1-et, vagy barmi mas, usb-s "hangkartyat" ami rendelkezik spdif kimenettel es meg is van oldva.

De egyebkent csatlakozom az elöttem szolokhoz, inkabb külön medialejatszo a media tartalmakhoz. Mondjuk egy külsö hangkartya a nason praktikus lehet ha mondjuk telefonrol kezeled, akkor nem kell hozza tv-t meg medialejatszot kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#6219) Tuto válasza Multibit (#6203) üzenetére


Tuto
tag

Szia! A Delingo is Dlink switch és azért kellett,mert egy másik helyiségben van a mégiaplayer és a TV (és több hálózati portra volt mégszükségem (van linuxos sat beltéri, stb amihez kell még net)
A D1en milyen beállításokkal használom ezt nem igazán értem?!
A NAS on mi fut erre gondoltál, nem? Azon fut az SMB, NFS, UPNP

(#6220) Capslock01


Capslock01
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Nasot, még csak most ismerkedem, igyekeztem utána olvasni (így is találtam a fórumra) de mivel nem igazán értek hozzá, ezért szeretnék segítséget kérni Tőletek.
Adott egy Samsung UE40ES6100 3D smart tv. Van egy asztali számítógép, és egy D-Link router. A hálózat (net, tv, telefon) T-home, optikai kábelen.
Rengeteget torrentezem, átlag 250 torrent min. fut, HD 3D filmek stb. A kérdésem az lenne, tudnátok olyan NAS-ot ajánlani, amivel tudnám a torrenteket futtatni számítógép nélkül, és a NAS-ra letöltött filmeket megtudnám nézni a tévével (közvetlen kapcsolatba)?
Elnézést, ha hülye kérdés, csak nem tudom megvalósítható-e a kapcsolat a tv és a NAS között, illetve működne-e a torrent rendesen. Mert sok helyen olvastam max. 10 torrent egyszerre, nem jó mert lassú a rendszer stb.
Nem szeretnék befürödni, ezért előre is köszönöm a segítséget.
:R

(#6221) Dr.FantastiK válasza Capslock01 (#6220) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Ha 10 torrent-nel tobb kell, akkor neked a Synology valamelyik modellje kell.
212j , 213 , 213+ , ...ezek 2 lemezesek.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6222) Criton válasza Dr.FantastiK (#6221) üzenetére


Criton
veterán

de ha BD-HD filmeket tölt akkor nem árt egy 4lemezes :)

(#6223) Dr.FantastiK válasza Criton (#6222) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igy igaz, erdemesebb egy 4 fiokos-t venni.

Vagy ha van pénz, akkor 1512+ -t, 5 lemezest.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6224) Intelligencs válasza Criton (#6222) üzenetére

Ízlések és pofonok. Rajtam a négy lemezes NAS sem segítene, az sem lenne már most sem elég. Nekem a filmek külön lemezen vannak. Én inkább vettem egy dokkolót, és abba rakom bele a SATA-s lemezeket. A NAS csak letölteni és megosztani van torrentezés szempontjából, az elkészült és kellő ideig visszaosztott filmeket lementem róla. Aztán a diszkek meg szépen felmatricázva egymás mellett sorakoznak a polcon, mint nagy floppy lemezek. :D A whereisit c. program meg ügyesen nyilvántartja nekem a filmjeimet, hogy melyik film melyik lemezen van.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#6225) Capslock01


Capslock01
csendes tag

Köszönöm.
Nem ismertem a Synology modelleket, más irányba kutakodtam. Tetszenek, a 212j a legszimpatikusabb. Ebbe sajnos beleszól az ár is… Miért jobb ha több lemez van? Kapacitás véget?, mert ha igen nekem kettő bőven elég, sőt egy 2-3TB is elég lenne. Egyébként megrögzött energiatakarékos vagyok, a nagyobb modellek (35w) áramfogyasztása szerintem már sok. Az olyan mintha non-stop égne egy lámpa. :)
Nem lehet, hogy elég lenne nekem a DS112? Mondjátok ha nem!

(#6226) Intelligencs válasza Capslock01 (#6225) üzenetére

Több lemez a nagyobb tárhely és/vagy nagyobb biztonság miatt jobb. A kétlemezes ugye kétszer annyi tárhelyet tud, mint az egylemezes, vagy pedig tud tükrözni (RAID1), azaz nagyobb a biztonság. A négylemezesbe meg ugye négyszer annyi lemez fér, vagy pedig RAID5-ben biztonságosabb, mert egy lemez kiesése esetén is még megvannak az adatok.

The Amiga, Born a Champion

(#6227) Dr.FantastiK válasza Intelligencs (#6224) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

régen letoltott, /és mar megnezett filmeket ,, van ra esély hogy megnézed ujra ? ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6228) Intelligencs válasza Dr.FantastiK (#6227) üzenetére

Szoktam megnézni újra filmeket, de az is tény, hogy a letöltött filmeknek a tíz százalékát ha láttam, és akkor még sokat mondtam. :D Mondjuk azt nem is mondtam, hogy ebből a szempontból én normális lennék, csak azt, hogy nekem a négy lemezes NAS is kevés lenne... :DDD Ha megnézed az adatlapomon, hogy mennyi jelenleg a diszkkapacitásom, akkor rájössz, hogy én az a típusú ember vagyok, aki tükrözi az internetet, bespájzol a rosszabb időkre. És akkor én csak a filmeket töltöm, és abból is csak olyat, amit egyébként szeretnék megnézni. Egyszer majd.

The Amiga, Born a Champion

(#6229) Capslock01


Capslock01
csendes tag

Értem, értem.
Megmondom őszintén, ilyen szempontból nem érdekel a biztonság. Pont ez tetszik a gyors internetben, hogy gyorsan elérem, nem kell tárolnom. Ha van internet, van biztonság. Ha nincs internet, akkor már régen rossz.
Ami számomra fontos azt mentem. Szerintem feleséges a TB-ok gyűjtögetése, a világ televan tárhelyekkel, az adatok felhasználom, továbbítom. Ha rosszabb idők jönnek, tuti nem az lesz a legnagyobb gondom, hogy a Keresztapa Trilógia elveszet. Persze szeretnék élni a modern kor eszközeivel, de igyekszem minimalizálni a fogyasztásom, étvágyam. Sok esetben csak pazarolunk, egy adott adat, van hogy családon belül is több helyem megvan, nemhogy a világhálón.

(#6230) Elemental válasza Capslock01 (#6229) üzenetére


Elemental
addikt

Én mindenképpen 2 lemezest ajánlanék akkor is. Ha már rászánod a pénzt. Lehet abba 1 lemezt is rakni, de sztem előbb utóbb belekerül a második is.
Nekem 212j van, volt már seedben 150+ torrent azzal simán elbír. Többel még nem próbáltam.

(#6231) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

szemezek egy D-Link DNS-320L tipusu NAS készülékkel, de kérdéses számomra a következő:
2.5 inch méretű HDD fogadására is képes ez vajon? Van két elfekvő notebook vinyom és első körben azokat használnám NAS célra...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6232) akisbandi válasza Capslock01 (#6229) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Na azért a Keresztapának mindig készenlétben kell lennie, még egy aranyozott külső házat is megér. Nem tudom elégszer megnézni.

De a viccet félretéve, az egyebekben egyetértek veled. Nálam is egy sima egylemezes Syno dolgozik, ráakasztva egy külső winchester, pl. a Keresztapának az elérhető legjobb minőségben. Így is rengeteg a villanyszámlám, nem kell, hogy 4-8 lemez pörögjön feleslegesen. Már nagyon régen volt az az idő, amikor úgy gondoltam, hogy le kell töltenem az internetet. Csak az akkori 3,5 KB/s akadályozott meg ebbéli tervemben.

Be is raktam a második részt, bontok hozzá egy sört és lesz egy jó estém.

(#6233) sityak válasza Parson (#6231) üzenetére


sityak
tag

mivel kisebb mint a 3,5" mint amit bele terveztek biztos hogy belemegy
már csak az a kérdés, hogy milyen felfogatással adják gyárilag
ha olyan sínes mint a zyxel, akkor vegyél hozzá valamilyen 2.5-3.5" befogató keretet

http://legipanorama.hu

(#6234) Capslock01 válasza akisbandi (#6232) üzenetére


Capslock01
csendes tag

Egészségedre.
Igen, a Keresztapa örök darab. Amikor a DVD berobbant, egy DVD gyárban dolgoztam. Gyűjtöttem, plusz töltöttem, kiírtam. Egy napon azon találtam magam, hogy van itthon 600dvd. Spórolni akartam a helyen tok kuka, lemez mappába. Mit mondjak, azért így is szép mennyiség. Utána jött a HDD, a fenéket dvdzek, itt a winyo. Na az is mindig tele volt… Most azt mondom a fenéket HDD, ott a világháló. :DD

(#6235) Parson válasza akisbandi (#6232) üzenetére


Parson
addikt

No ebből is a legutolsó mondat a legszimpatikusabb... :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6236) Capslock01


Capslock01
csendes tag

Van valakinek tapasztalata, Samsung smart tv tudja kezelni? Működik? Sok helyen olvastam, hogy a samsung nem tudja kezelni a Nas-t, külön média lejátszó kell hozzá. Ez vajon igaz? :F

(#6237) Parson válasza Capslock01 (#6236) üzenetére


Parson
addikt

DLNA függő... DLNA van -> Samsung látja a megosztott tartalmakat.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6238) Capslock01


Capslock01
csendes tag

Van DLNA, de „állítólag” nem működik. Látják, csak nem tudják lejátszani, csak közvetlen HDD kapcsolat esetén. Passz, nem tudom.

(#6239) akisbandi válasza Parson (#6235) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Ha sör (és internet) van, minden van. Örökérvényű igazság. :)

(#6240) akisbandi válasza Capslock01 (#6238) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A DLNA nem igazán támogatja a felirat és hangsávokat. Pont a napokban írta itt valahol valaki, hogy nála még az NFS is ment Samsung Smarttal, de a samba mindenképpen esélyes.
Ettől függetlenül én inkább egy külön lejátszóra szavazok.

(#6241) Dr.FantastiK válasza akisbandi (#6240) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

az eggyik haveromnak ugy van hogy egy jo minoségu hdmi kabelen osszekoti a PC video kartyat a tévével.
ez is egy lehetoseg, es igy biztos megy.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6242) akisbandi válasza Dr.FantastiK (#6241) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Az is egy megoldás. Abból a HDMI kábelből, amit én használok, egy 20 méteres darab 50.000 Ft. Még jó, hogy nekem csak egy méter kellett. Pedig minél messzebb vannak egymástól, annál inkább kell a minőség. Persze ha szomszédosak, akkor tényleg a legjobb, legolcsóbb megoldás.

(#6243) Capslock01


Capslock01
csendes tag

De pont a PC-t szeretném kiiktatni, nem akarom onnan lejátszani a filmeket. A NAS-ra töltenék le, és onnan szeretnék lejátszani.
Magyarán akkor kell nekem még egy média lejátszó (ami látja a NAS-t, és a lejátszást tudja kezelni)?

(#6244) spiky03 válasza Capslock01 (#6243) üzenetére


spiky03
veterán

Pontosan, vagy egy olyan BD lejátszót ami tud DLNA-t.
Igaz a BD lejátszóknak nem olyan jó a média lejátszó képessége, mint egy médai lejátszónak. :)
De kompromiszumokkal azzal is együtt lehet élni, mármint BD játékossal.
Én pl egy Pioneer BDP-150-et használok a NAS-al. Amit esetleg nem játszik le, azt meg tudja a tv, így kiegészítik egymást, de főképp a BD-t használom filmnézésre, mert ugye az tudja a kandenciahelyes lejátszást.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#6245) akisbandi válasza Capslock01 (#6243) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Kell egy NAS, aztán ha nem leszel megelégedve a smart biztosította képpel és lehetőségekkel, veszel egy játékost.
A smart tv-k nem tudnak kadencia helyesen lejátszani, a képminőségük sem éri el egy dedikált lejátszó szintjét, de ettől még használhatóak. Fater is a smarton nézi, fel sem tűnik neki. Ugyanazzal a távirányítóval megy, ismerős a menü, szóval azért vannak előnyei is.
Vegyél egy jó NAS-t (takarékost), bele egy kis fogyasztású kettőfeles winchestert, a többi meg jön magától.

(#6246) Elemental válasza akisbandi (#6245) üzenetére


Elemental
addikt

Dlna-val? Video station? Azért kérdem, mert faternak szeretném egyszerűsíteni a dolgot. Bár a WD TV-t is megtanulta már kezelni.

(#6247) dani3l válasza spiky03 (#6244) üzenetére


dani3l
őstag

Hat nem tudom, egy dlna-s tv melle egy olyan bd lejatszo amit tud dlna-t bennem erösen a "szarnak egy pofont" utanerzest kelt.. Ha azert kell neki a nas, hogy 3d bd-ket töltsön le, akkor ha mar igyis ugyis vesz valamit, akkor inkabb egy ertelmes medialejatszot vegyen es hasznaljon nfs megosztast, a dlna-t meg felejtse el. Vagy elöször szenved a tv-n a dlna-val, aztan utana vesz medialejatszot.. :)

akisbandi: avikkal, sorozatokkal, egyszerübb formatumokkal nem gaz a tv beepitett lejatszoja, de bd-khez szerintem mar necces, feliratvalasztas, nyelvvalasztas stb, ott mar hamar ki fog akadni..

noklika: Video station csak katalogizalja a filmjeidet, dlna-hoz eleg a mediaszervert telepiteni es annyi.

[ Szerkesztve ]

(#6248) akisbandi válasza Elemental (#6246) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nem bonyolítottam túl, egy régi külső winchestert telemásoltam filmekkel és sorozatokkal, elvittem neki, rádugtam a TV-re, megmutattam, hogy hol kell bekapcsolni aztán kezeli azóta egyedül. Pendrive-val kezdtük, de egy nap alatt képes volt mind megnézni, így megoldottam így.

(#6249) akisbandi válasza dani3l (#6247) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Így van. Ahogy írtad is, először jó, aztán előbb-utóbb mindenki vesz egy média lejátszót.

(#6250) Elemental válasza akisbandi (#6248) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor marad neki a wd tv.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.