Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19585) envagyok válasza fogtunder (#19584) üzenetére


envagyok
veterán

Eldöntöttem :)
Le is írtam.
Nem kisvállalatról van szó, igazából én használom egyedül a házban.
90MB/s sebesség minimum, 3-4 torrent mellett.

Mellette hébe-hóba wordpressezek, a mysql-en csak a kodi adatbázis futna 100-200
filmmel, albummal.
A tvheadend nem eszik sokat, egy raspberry pi2-őn is csak pár %-ot terhel.
Az oscam szerver se teljesítményigényes.

Jelenleg a mysql, tvheadend, oscam egy wetek play ős amlogicos cuccon megy gond nélkül.
Nasnak a wdmycloudot használok,
Letölteni pedig egy asus rt-ac56u routert használok.
Most kipróbáltam egy másik wdmycloudot is torrentre, az sem rossz, csak nem tudok rá oscamot, és tvheadendet rakni.
Abszolút nem fekteti meg a torrent egyiket sem.
Csak jó lenne egybe rakni a 3 cuccot.

Még annyi kérdésem lenne, hogy az megoldható például, hogy veszek 2 4TB-os lemezt, és úgy csinálok raid kötetet, hogy csak 1-1TB-ot haszblok fel lemezenként, és a maradék 3-3TB-ot pedig kevésbé fontos adatokra használok?
És egy akár usb-s hdd-re letöltök?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.