Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Antilhu válasza Alex91 (#1200) üzenetére


Antilhu
tag

szia, és ilyenkor simán kikapcsolhatom az átszereléshez?

Nem tűnik úgy mintha agyon pörgetné a vinyót formázás miatt, olyan mintha alapjáraton menne csak.

a vinyó helyét egyébként úgy választottam, hogy ez volt allul gondoltam akkor oda kell szerelnem, míg ha a másik pozicióba raknám akkor mivel nem lesz alatta a 2. a levegőben lett volna és úgy egy kicsit körülményesebb úgy becsavarozni, hogy a táp és a SATA aljzat ne sérüljön.

Te mit javasolnál várjak vele vagy szereljem át?

(#1202) Antilhu válasza Alex91 (#1200) üzenetére


Antilhu
tag

:W

[ Szerkesztve ]

(#1203) Alex91 válasza Antilhu (#1202) üzenetére


Alex91
félisten

Várj egy kicsit hátha kék lesz a LED. Ha nincs változás, akkor kapcsold ki, es rakd össze ujra! Lehet, hogy valamit rosszul dugtál össze.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1204) bozsozso válasza Alex91 (#1196) üzenetére


bozsozso
őstag

hát nem tudom. azért nyűglődöm vele mert a NAS-nak csak kevés részét használnám ki. minek fizessek azért amit nem is használok elv alapján gondoltam a házi építésre. na már most végképp elbizonytalanodtam. :((
na de most összeszedem minden gondolatomat és döntenem kell. köszönöm tényleg mindannyiotok segítségét.

(#1205) Antilhu válasza Alex91 (#1203) üzenetére


Antilhu
tag

a power gomb melletti led már régóta kéken világít, utána kezdetem el installálni az asszisztens progit.. a státuszom és az usbcopym villog.

szóval kikapcs és újra összerak?

(#1206) rzerge


rzerge
aktív tag

melyiket ajánlanátok otthoni adat tárolás, adat elérés (film, kép)
Samsung 1Tb SATA2 32Mb HDD (HD105SJ)
Samsung 1Tb SATA2 32Mb HDD (HD105SI)
Seagate 1Tb SATA2 32Mb HDD (Barracuda 7200.12)
Western Digital 1Tb SATA2 64Mb HDD (WD10EARS)
DNS-320-hoz lennének!
Köszi

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#1207) Antilhu válasza Antilhu (#1205) üzenetére


Antilhu
tag

kikapcsoltam, átszereltem az 1. pozicióba és továbbra sem látja a laptopom.

mikor indul a kütyü, akkor felpörög a vinyó és utána egyből elkezd narancssárgán villogni a statusz. de már legalább az usbcopy led-je nem villog...

(#1208) Antilhu válasza Alex91 (#1203) üzenetére


Antilhu
tag

azóta próbáltam win Xp-s gépről is, azzal sem tudtam felfedeztetni...

hogyan tudnám kizárni az egyes összetevőket?

honnét tudhatom, hogy nem jó a routerem, he nem akarok port továbbítást, meg semmi extrát, csak hogy működjön a belső hálóm! Nem hiszem el hogy erre egy mezei router nem lenne elég... a 3 laptopom látja egymást...

(#1209) Alex91 válasza Antilhu (#1208) üzenetére


Alex91
félisten

Probald bongeszobol elerni! Nezd meg milyen IP-t kapott a routertol!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1210) Antilhu válasza Alex91 (#1209) üzenetére


Antilhu
tag

hi,

A router DHCP Client logjában ez olvasható: ip=192.168.2.101 mac=00-11-32-0A-BD-06 name=DiskStation és pingelésre válaszol akkor a router hiba és az hogy nem éri el a hálózatot az kizárható?

A routerben eddig ki volt kapcsolva UPnP, de már ez is aktív, ez sem segített felismerni. milyen protokoloknak kell még aktívnak lenni (dhcp aktív).

böngészőből:
- http://192.168.2.101:5000/ -t nem tudja megnyitni sem az IE sem a FF
- http://diskstation.local:5000/ szintén...

de jó hogy mindegyik eszközt máshol vettem :W de még csak azt sem tudom melyik kellene visszavinnem.

(#1211) Alex91 válasza Antilhu (#1210) üzenetére


Alex91
félisten

Mentsd le a router beallitasait, aztan reseteld le! A NAS-t is resetlhetned! Nincs masik HDD-d esetleg?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1212) Alex91 válasza Alex91 (#1211) üzenetére


Alex91
félisten

A Synology DiskStation újratelepítése
Ha adatvesztés nélkül szeretné újratelepíteni a Synology DiskStationt, használhatja a RESET gombot a hátsó
panelen.
A Synology DiskStation újratelepítése:
1 Tartsa lenyomva a RESET gombot körülbelül 4 másodpercig, amíg a Synology DiskStation sípoló hangot nem
hallat.
2 A következő 10 másodperven belül tartsa lenyomva a RESET gombot körülbelül 4 másodpercig, amíg a
Synology DiskStation sípoló hangot nem hallat.
3 Futtassa a Synology Assistant alkalmazást, és kövesse a telepítő CD-hez kapott Gyors telepítési útmutató
telepítési utasításait a Synology DiskStation beállításához.

De mondtam, hogy a manual-t kellene olvasgatni... Es legye egy kicsit turelmes, mert 1 TB-os HDD-t lehet, hogy lassabban lakja be...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1213) Antilhu válasza Alex91 (#1211) üzenetére


Antilhu
tag

sajnos nincs másik HDD, csak laptopjaim vannak :(

hogy tudom le resetelni a NAS-t?

gondolom egyiknél sem a tápkábel ki-re gondolsz :) router készen áll a resetre.

(#1214) Antilhu válasza Alex91 (#1212) üzenetére


Antilhu
tag

szia, köszi. Tényleg ne haragudj de megüt a guta, hogy egy halom pénzért nem akar működni :W

mit ertesz az alatt hogy belakja? azt csinálja míg stausz led narancssárgán villog? egyébként 2 TB.

(#1215) Antilhu válasza Alex91 (#1212) üzenetére


Antilhu
tag

sajnos a resetelés sem sikerül, nem teljesen egyértelmű a leírás:
- 4mp reset gombot nyomom utánna sípolás idáig ok,
- kérdés: utána gomb fel és úgy megint 4 mp-ig vagy nem kell felengedni?
gondolom ha sikerülne akkor az egész kütyü kikapcsol és újra indul... mind 2 módon próbáltam de egyik módon sem ment...

(#1216) Core2duo6600 válasza rzerge (#1206) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A DLINK-ek nem szeretik a WD Green-t
A milyen winyot vegyek topik elejében ott vannak az ajánlottak.
Én egy 24/7 re ajánlott 5400 as Hitachi-t tennék bele.

(#1215) Antilhu

Én úgy vettem ki, hogy 2 sipoló hangot kell hallanod.
Folyamatosan kell nyomni, nem kell felengedni.

Az upnp nem játszik a routernék, böngészőből mindenképp el kell tudni érni.
HDD nélkül is össze lehet rakni, max hibát jelez.
De a web felületnek fel kell élednie mindenképpen.
A formázás nem azonnal, hanem a webes felületről a te kivánságaidnak megfelelően zajlik.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1217) need válasza Antilhu (#1198) üzenetére


need
addikt

én ettől megkíméltem magamat...és ahol vettem HIVATALOS FORGALMAZÓTÓL..
Nekem felrakta a rendszert..megrekurminálta a vinyót benne..!

Én haza vittem és össze dugtam és ez fontos hogy normális kábelekkel rakd össze..!
Elővettem a cd-t majd felrakta a Synology Asszisztenst.. meg is találtuk egymást..
Feltöltöttem rá 680 GB...

oszt jó napot.. ;]

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1218) Antilhu válasza need (#1217) üzenetére


Antilhu
tag

Sziasztok!

ma hajnalban sikerült megtalálnom és azóta formáz a NAS. A probléma elég bagatel volt: NOD tűzfala fogta... pedig kikapcsoltam csak az újra indítás után ismét beindult és én azt hittem h ha korábban kikapcsoltam akkor úgy is marad :W

utána már egyből ment, milyen meglepő?!?!

most éppen formázza a vinyót.

üdv: antilhu

(#1219) Antilhu válasza Alex91 (#1212) üzenetére


Antilhu
tag

szia Alex91!

Neked külön köszönet a tippek és a segítséged miatt!! A többi beállítás menni fog a manual alapján.

További szép napot!

Üdv: antilhu

(#1220) need válasza Antilhu (#1218) üzenetére


need
addikt

Nekem 7 napja megy tökéltetesen minden...

ha kell infó vagy help.. akkor keress meg privátban...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1221) Antilhu válasza need (#1220) üzenetére


Antilhu
tag

Szia!

Nagyon köszi, reméljük döcögős kezdés után belendülök :)

Üdv: antilhu

(#1222) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

Tudnatok ajanlani egy NAS-t teljesen alap dolgokra? Torrent es egyeb huncutsagok nem kellenenek, csak a file-okat szeretnem elerni rola mondjuk TC-bol.
Van esetleg olyan, amelyiknel nem kell ujraformazni a winyot, hanem menni fog egy mar meglevo ntfs-re formazott winyoval is?
Az is hasznos funkcio lenne, ha nem kellene kapcsolgatni, hanem ha hozza szeretnek ferni a fileokhoz, akkor bekapcsolna magat, majd egy fel ora tetlenseg utan pedig ki.
1-2db winyot szeretnek csak belerakni.

(#1223) Core2duo6600 válasza kircipeti (#1222) üzenetére


Core2duo6600
veterán

NTFS-st nem igen tudnak kezelni, legalábbis hivatalosan.
Ha olyatt szerzel amin lehet hackelni a linuxot, akkor az ntfs-3g ét elvben fel lehet rá tenni, de hogy hogyan azt magadnak kell kideríteni.
Ha alap dolgokra kell, akkor pl jó választás lehet a DLINK valamely 2 lemezes egysége, vagy ha nem fontos a hálózat sebessége, akkor a Netgear stora, kb 20 000 ért, a legolcsobb nas, tényleg csak alap dolgokra, de internet kell a használatához.

Tehát a hdd ék azok legtöbbször ext 2 vagy 3 ban mennek, mivel ezeken az eszközökön linux fut.
Olyan, hogy magától ki és bekapcsol nincs
Olyat több ben is be lehet állítani, hogy megadod neki mikor legyen bekapcsolva és mikor ki.

A hdd ét persze le tudják állítani, szintén állítható, hogy mennyi idő mulva.
Nekem most egy Dlink DNS 323 van, úgy olvastan, hogy gigabites lanon 40 000 el másol, oda vissza, ezt nem tudom alátámasztani, még nincs gigabites lan om.

(#1206) rzerge

Pontosítanom kell, annak ellenére, hogy nem ajánlott a wd green a Dlink nas okban, teljesen jól megy benne egy WD green, tegnap tettem bele, igaz még nem formáztam meg.
Le kell üritenem a haverját is :)

(#1221) Antilhu
Hát ez egy elég blöd hiba, mondhatnám lúzerség volt.
De a lényeg, hogy rájöttél , és mostmár mindig megnézed a tüzfalat ha valami nem megy.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1224) kircipeti válasza Core2duo6600 (#1223) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hali!

Koszi a valaszokat!

Jo lenne gigabites csatlakozasu mindenkeppen. Most hogy irod ezt a ki/bekapcs dolgot vilagossa valt, hogy hulyeseget irtam, mert eleg lenne, ha a winyo(ka)t allitana csak le.

Egyebkent ha megmakkanna maga a Nas keszulek, akkor mikent lehetne a winyorol leszedni az adatokat windows alol?

(#1225) Core2duo6600 válasza kircipeti (#1224) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az ext 2 re van proi ami olvassa, lehet, hogy ext3 at is tudja, most nem emlékszem így hirtelen.

De ha nagy gáz van, bebootolsz valamien linuix live alol, és akkor hozzáférsz.
Szóüval nem lehetetlen hozzájutni.
Most fogok is egy próbát tenni, mert kiszedem a nas ból a hdd ét, hogy mit lárok a win alol.

Viszont egyben egy kérdés minenkihez.
Miért csak 3000 körül tudok leszedni nas ról, mig rá, magy 10 000 rel (100 mbit)?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1226) kircipeti válasza Core2duo6600 (#1225) üzenetére


kircipeti
senior tag

Majd irjad be, hogy mi lett a probabol! Koszi!

(#1227) Core2duo6600 válasza kircipeti (#1226) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ext 2 esetében muködik
van egy progi, ext2 explore vagy valami hasonló, otthon megvan, egyszeráen csak elindítod, és utána a progi felületén jobb klikk majd save és elmented ahova akarod, nem egy sebességbajnod, de legalább hozzáférsz.
Win 7 x64 alatt megy.

Másik megoldás, total commander nek van pluginje ext2 -3 rendszerhez.
A másik ez, ezt én nem tudtam telepíteni de korábbi win el megy.
Valami inode méret nem lehet nagyobb 128 nál, hogy ez mi, azt nem tudom.

www.fs-driver.org

Szócval megoldható

A NAS-ról való lassulásra valami 5 let ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1228) kircipeti válasza Core2duo6600 (#1227) üzenetére


kircipeti
senior tag

Koszi a tippeket! Igy mar jobban hangzik a tortenet.

Nem lehet, hogy toredezett a winyo, amire irsz? Esetleg probalj meg másik winyora, esetleg gyors pendrive-ra stb. irni.

(#1229) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1227) üzenetére


Alex91
félisten

TC-vel masolsz?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1230) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1229) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Általában igen
De próbáltam Windows Explorer rel is, de azzal is elég lassucska ennek a NAS nak az elérése.
Hogy miért azt nem tudom, a történet az, hogy a NAS ról való olvasás a lassú.
Írásban hozza a 100 mbit nek a maximumát, úgy 10 000 körül ír ki a TC, mivel a Windows Home Serverre is ennyivel megy, ez korrekt, a 100 mbit ennyit tud.

Ebben a nyavajában gbites lan van, még nem tudtam gbites switchet szerezi.
De bevittem a céghez és ott is 15 000 volt a max, hohott a neten talált infok alapján 40 000 et is kéne vinnie.
Még az is mindegy volt, hogy ext2 vagy 3 ra formázom a winyot benne.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1231) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1230) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy neked is virusirtot kellene kikapcsolni? :)

Olvasasnak eleve gyorsabbnak kellene lenni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1232) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1231) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Fel sincs rakva

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1233) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1232) üzenetére


Alex91
félisten

Na, akkor meg azert lassu :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1234) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1233) üzenetére


Core2duo6600
veterán

2 gépem van, egyiken van antivitus a másikon nincs, és mind a 2 ön ugyanolyan lassú.
Használhatatlanul lassú, ilyen 10 000 körüli olvasás esetén nem látom értelmét a nas nak, mert hamarabb kimegy usb re, és bedugom a filméző gépbe azt kész.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1235) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1234) üzenetére


Alex91
félisten

Na, ezert mondtam, hogy normalisat kell venni! :)

Bar szamomra meg mindig rejtely, hogy miert olvasol rola lassabban, mint ahogy irsz...

Ha NAS-on toltesz le, akkor ugye masolni se kell sehova, igy megis kenyelmesebb, mint USB-s HDD-vel rohangalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1236) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1235) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem adtam pénzt érte :)
Kaptam, lehet oka volt hogy miért adta nekem
Még nincs kiépítve a TV hez a lan kábel, így pillanatnyilag usb hdd én viszem az anyagot le a tv mellett lévő géphez.

Meg persze ha játékot szedek le, vagy ilyesmit azt meg ugye átmásolom a gépre hisz ott telepítem.
Igen, persze normálisat kell venni.
De aminek erős a hálózati része, vagyis kihasználja a gigabitet annál meg fizetünk egy cosmó pénzt olyanokért ami nem kell bele.
De elhatároztam, hogy fogom venni egy normálisat.
És akkor már 4 lemezest, hogy el is férjen rajta valami.

Jahh és a következő vicc, ennek a nyavaján az usb portra rádugom a hdd ét nem ad elég áramot neki, Gyári külső hdd, nem keret + winyo, 2,5 colos WD Passport.

No comment.

Még azt fogom kipróbálni, hogy teszek rá, egy HD ás annyagot, hogy azt egyaltalán képes - e normálisan stramelni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1237) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Üdv. Egy synology DS211 kütyüvel milyen másolási sebességet lehet elérni n-es wifi hálózaton? Tudom hogy a kábel az igazi, de most nem tudok kábelezni, majd a következő festésnél. Úgy nézne ki a dolog, hogy lenne egy noti, egy asztali, mindkettő wifin csatlakozik, egy asus n13u router, meg egy popcorn a100, aztán később egy popcorn c200 a saját pci wifijével. 720 soros filmnél nagyobb felbontásút nem nézek, a plazmám nem full hd,de szerintem bőven elég is ez. Van még egy ycam ip kamerám, szintén wifin csatlakozik, azt jó lenne ha rögzítené. Működhet ez az egész élvezhetően?

[ Szerkesztve ]

(#1238) Alex91 válasza marlboromen (#1237) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel 100-as a routered, ezért ez az alapvető korlát. Bár WiFi se tudja a nevlegeset hozni, annál mindig lassabb. Azt mondom, hogy nem a NAS lesz a gyenge láncszem, ha nem fog menni, akkor a hálózat miatt lesz lassú.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1239) marlboromen válasza Alex91 (#1238) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Köszi. Az én félelmem az, hogy van-e értelme egy ilyen hálózatba egyáltalán NAS-t rakni? Mert most a popcornban lévő merevlemezre wifin kb 1 megabájtal másodpercenként tudok másolni wifin ftp-vel. Nem tudom miért, a jelerősség mindkét gépen kiváló. Ha a NAS-ra is csak ennyivel menne, hát kihullana a hajam. És az is érdekelne, hogy stabil-e lesz egy ilyen rendszer, ne dobja el a kapcsolatot, stb.

(#1240) Alex91 válasza marlboromen (#1239) üzenetére


Alex91
félisten

A vezetek a biztos :)! Ezek az USB-s WiFi-k nem sokat ernek. Szerintem HD filmhez keves is lesz a WiFi, tehat ne ilyen iranyba gondolkodj!
A popcorn-t hagyjuk, ilyen tekintetben nem mervado. Ha ket gep kozott is igy masolsz a halozatodon, akkor ott gond van! Mondjuk utana kellene szamolni, mert a 150 Mbites WiFi a gyakorlatban jo, ha a felet hozza...
Most stabil a halod? Ha nem, akkor masik topicban kell kerdezoskodni...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1241) marlboromen válasza Alex91 (#1240) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Igazából a két gép között még sosem másoltam nagy fájlokat, de egy ipad2-re gyorsan felkúszik egy másfél gigás film wifin. Sajnos ott nem írja a sebességet csak azt ha kész van. Stabil a háló, nincs szakadozás, hetekig megy hiba, és újraindítás nélkül. Azt hiszem belevágok, aztán majd egyszer úgyis kábelezek. A popcornnal lehet az a gond hogy a benne lévő hardver nem tud többet? Bár ott is ha az usb-re dugok egy külső vinyót, azt jóval gyorsabban bemásolja, nem tudom az miben más mintha wifin kapja az anyagot.

(#1242) Alex91 válasza marlboromen (#1241) üzenetére


Alex91
félisten

Mindegy, mas, az a lenyeg :). (Meg szerintem a popi WiFi-je lehet csak sima g-s.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1243) marlboromen válasza Alex91 (#1242) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Nem, n-s 300mbps. tp-link, amit a lejátszo.hu-s fiúk is ajánlanak hozzá.

(#1244) Core2duo6600 válasza marlboromen (#1237) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én azt mondom, hogy a wifi ért egy petákot sem ér.
Arra alkamas csak, hogy weboldalakat názzünk rajta akármivel is tesszük ezt.
Ha komolyabb dologra kell, akkor a laposba is becsusszan a drót

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1245) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Felszenvedtem a Transmissiont-t a DNS-323 asra.
Ha valakit érdekel, akkor írhatok egy magyar nyelvű Hogyan csináldot.
Így aki olvassa nem megy rá 2 napja.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1246) hommeros


hommeros
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó NAS szervert, amely az alábbi paramétereknek megfelel:
- tartalmaz web szervert
- távoli szerverről tudok rá adatot menteni
- támogatja a Linuxos karakterkódolást
- napi 300GB adatmozgatásnak lenne kitéve
- 40.000Ft alatt van. :B

A segítséget, ha kapok, előre is köszönöm!

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#1247) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Üdv. Megjött a synology, beüzemeltem, de a popi nem hajlandó lejátszani róla. Látja fájlokat, a notiról ugyanazt a fájlt lejátsza, de a nasról aszondja hogy nem talált lejátszható tartalmat. Mindent bekapcsoltam mindenhol, nfs-t, mediaszervert, upn,t stb. Ötlet? Egyébként n-es wifi hálózaton egész gyorsan tudok rá írni, elégedett vagyok.

(#1248) Core2duo6600 válasza hommeros (#1246) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ilyen nem létezik ennyiért.

Napi 300 gigat már csak azért sem tudsz átvinni az olcsóakkal mert tetű lassuak, a gogabites lan is csak marketing, mert a közelében sincs.

Ha ezek az igények, 2 választásos van,
vagy építesz egy gépet, vagy veszel egy normálisat, ennek a többszöröséért.
Qnap vagy Synology, de azokból sem a legalja.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1249) Rosep


Rosep
senior tag

Buffalo LinkStation Duo tulajok! Lehet hogy megoldották az áramszünet után fellépő problémát az új (1.42) FW-ban?
Fixed the problem that configuration in the LinkStation was corrupted if the power was not off in the correct procedure.

(#1250) marlboromen válasza marlboromen (#1247) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Na összehoztam, működik. Jó kis cucc ez, az éjjel rámásolok mindent, közben megy rajta a torrent, wifin 5-6 mb/s sebességgel lehet rá írni. Azért majd kábelezek, ha lesz rá lehetőség...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.