Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) tony70 válasza Alex91 (#899) üzenetére


tony70
tag

Köszi, akkor próbálgatom egyforma értékeken!
Cat5e és Cat6-os kábelcserével lehet valami változás, vagy igazábol ugyan azt tudja mind a kettő. Nemtudom, hogy a kábelek frekvenciája mit befolyásol?

(#902) Alex91 válasza tony70 (#901) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos, hogy a kábel is befolyásol, de imho nem éri lecserélni, ha egyébként nincs gond velük. Mondjuk, ha majd később fejlesztesz, akkor mar cat6-ot érdemes venni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#903) Bernath válasza tony70 (#901) üzenetére


Bernath
tag

Falban nincs különbség a cat5 ill cat6 között,minden gigabites vezetéknek ismeri fel,elvileg a falon kívül van értelme csak---a cat5 nem igazán szereti a mozgatást--

Bernath

(#904) CosmoBacsika válasza Bernath (#903) üzenetére


CosmoBacsika
tag

ööö ez nem igazán van így.
A sima cat5 kábel nem tud gigabitet, csak CAT5E-től felfelé.

(#905) Bernath válasza CosmoBacsika (#904) üzenetére


Bernath
tag

Igazad van elnézést,az "e" lemaradt:)
S akit érdekel a téma ill házilag kötögeti,mint én:
http://www.zytrax.com/tech/layer_1/cables/tech_lan.htm#100c

Bernath

(#906) fardavid válasza rekusz (#875) üzenetére


fardavid
csendes tag

Hali!

Én is pont ugyanilyen cuccot kerestem, és azt hittem találtam is. Vettem egy Zyxel NSA210-t, amin van USB és LAN is. Mondjuk nekem van LAN a TV-n is, így azért elérem a filmeket a TV-vel, de a TV média lejátszója elég buta LAN-n keresztül. Még tekerni se lehet vele. USB-n viszont tökéletes lenne, csak úgy nem veszi észre a TV. Egyelőre. Még ma azért megpróbálok vele egy-két dolgot, hátha. Pl. a Routeren is van USB port, lehet, hogy azon keresztül rá tudom kötni a TV-re, bár lehet, hogy ez hülyeség. Láttam LAN-USB átalakítót is valahol, de az is lehet, hogy hülyeség.

Ami még gond nekem a NAS-sal, hogy szombaton felraktam rá 6 filmet és egy valag képek (több ezret) és azóta egyfolytában forog a vinyója, és a CPU használat is közel 100%-s. 3 napja... Lehetséges, hogy még mindig adatbázist épít? A "Media Server" opció alatt a "Status"-nál valamit mindig kiír, vagy szinkronizál, vagy valami mást. Én csináltam valamit rosszul, vagy tényleg ennyi időbe telik ez?

D

(#907) CosmoBacsika válasza fardavid (#906) üzenetére


CosmoBacsika
tag

Ha bekapcsoltad rajta az UPnP-t, akkor valszeg médiakönyvtárat épít. Azt eltart egy darabik, ilyenkor ugye beindexeli a fileokat, ami több ezer kép esetében eltarthat egy darabig.

(#908) fardavid válasza CosmoBacsika (#907) üzenetére


fardavid
csendes tag

Én biztos nem kapcsoltam be azt külön, de azt se találom a manual-ben, hogy hogy kellene kikapcsolni...

(#909) fardavid


fardavid
csendes tag

Találtam egy ilyen programot: http://sourceforge.net/projects/minidlna/
Elvileg ezzel jobban tudja kezelni a TV-m a dlna-t. Viszont életemben nem foglalkoztam Linux-xal, valaki tudna segíteni, hogy mit kell kezdenem a letöltött fájllal?

(#910) andrisyz válasza fardavid (#906) üzenetére


andrisyz
csendes tag

szia! a zyxel nsa210-en található portok (esata, usb) csúnyán fogalmazva "csak bemeneti portok". Ez azt jelenti hogy külső vinyót ráköthetsz, de pc-vel, tv-vel nem tudod összekötni sajnos... :(

(#911) fardavid válasza andrisyz (#910) üzenetére


fardavid
csendes tag

Igen, arra sajnos már én is rájöttem... kár érte, de azért köszi. Bár jó lenne, ha később valahogy szoftveresen át lehetne hidalni ezt a problémát...
Most azon próbálkozok, hogy valamivel jobb legyen a TV-m és a NAS kapcsolata dlna-n keresztül. Úgy is lejátssza a filmeket, csak nem tudok vele tekerni, pause-ni és feliratokat alátenni...

(#912) Bernath válasza tony70 (#901) üzenetére


Bernath
tag

Akkor egy kicsit bővebben:)
A Cat 6-os kábel olyan esetekben kell ahol:
1 Nagy a távolság
2 Sok a zavaró jel
3 Folyamatos, igen nagy terhelések vannak (egy sima videó streem esetén bőven elég a Cat 5-E is).
1 a nagy távolság alatt azt értem hogy több mint 25 méter ez esetben már kellhet a Cat6
2 a zavarás alatt azt értem hogy sok az elektromos kábel mellett van vezetve, illetve sok utp kábel esetén is megtörténik az áthallás illetve egymás zavarása, illetve még zavarhatja a jel átvitelt a mobil telefon és a mico hullámú sütő is illetve minden elektromos berendezés ami képes kifelé is sugározni valamilyen formában itt igazán a kábelen történő adatátvitel frekvenciáját zavarja ami jel torzulást okoz, okozhat.
3 a folyamatos nagy átvitel alatt azt értem ha a készülékek össz adatátvitele eléri a 250-300MB-ot itt már nem mindig elég a síma Cat5-E kábel sem ekkor szoktak CAT6 vagy CAT6-E kábelt használni illetve vannak még az SFT-P kábelek amik drágábbak de tökéletesen árnyékoltak ebből kifolyólag jobban tűrik a a zavarásokat és így jobb az adatátvitel is mivel kevesebbet kell a gépeknek javítani a hibás adatokat.
Szóval nem minden esetben kell a CAT6-os kábel van mikor bőven elég bizony a CAT5-E is
Egyébként ha vesz kábelt akkor érdemes minőségibb CAT5-E kábelt venni ez is bőven megteszi és ez is bőven elég a gigabites adatátvitelre.
Megjegyzem még hogy a sima CAT5- is a CAT5-E közt bizony nagyon sok a különbség a CAT5 az igazán amcsi piacra készül ahol kisebbek a minőségi elvárások, a CAT5-E meg eu normás és nagyobb a terhelhetősége is, illetve többször vannak az ér párak összesodorva ezáltal jobb a zavarás tűrése is, ezáltal válik gigabitre alkalmassá.

Bernath

(#913) tony70 válasza Bernath (#912) üzenetére


tony70
tag

Köszönöm a részletes tájékoztatót!
Marad a Cat5e kábel,mivel 0,5m-en ezekszerint nemszámít semmit a kábel ,hogy Cat5e vagy Cat6-os!
A kábelek azok 0,5m-es "MOLDED Type" színes 250ft-os kábelek. Nemtudom, hogy ezek mílyen mínőségüek ill. mi a különbség az ugyanilyen FTP és UTP kábelek között?

(#914) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok

Egy újabb NAS vásárlását tervezem és igazából DLink mellett kötöttem ki (pozitiv tapasztalatok egy 313-assal) viszont nem tudom mi a különbség a DNS320 és a régi DNS 323 között (az már akkor is volt amikor a 313ast vettem kb 3 éve) árban szinte egy árban vannak .... a DNS320 a 323 faceliftje esetleg ?! vagy mi a különbség ... milyen processzor van benne pl a 313hoz képest ... azért tervezem a vásárlást mert két házat kéne kiszolgálni és hát kell a biztonság is (raid) ..

Ha valaki valamit tud akkor azt megköszönném ...

Same shit, different day!

(#915) Alex91 válasza Orcsi (#914) üzenetére


Alex91
félisten

Az uj gyorsabb, inkabb azt venni!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#916) Orcsi válasza Alex91 (#915) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ok köszi,

Same shit, different day!

(#917) matarese82


matarese82
csendes tag

Én is ezt a DNS-320-t venném, ha lenne.
Szinte minden üzletben csak rendelésre lehet előjegyezni, raktáron sehol nincs. Két üzletből rendeltem már, és mindenhol azt mondják, hogy a DLink nem szállít.
Valami ötlet?

(#918) fardavid


fardavid
csendes tag

Ha valakit érdekelne, fent van egy 1 hetes NAS eladó, sajnos nem kompatibilis a TV-mel. Zyxel NSA210, 19.000 Ft

(#919) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Gyors kérdés hozzáértőknek:

3 közül melyikre érdemesebb beruházni:

Dlink DNS320 (új)
NAS Seagate BlackArmor® NAS 220 (használt kvázi új)
Netgear Ready NAS Duo RND 2110 (használt féléves)

Árban nincs nagy különbség!!

Same shit, different day!

(#920) Alex91 válasza Orcsi (#919) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyik szimpatikus :)! En elolvasnam mindegyik hasznalatijat, par tesztet keresnek a neten, aztan dontenek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#921) Orcsi válasza Alex91 (#920) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ok tehát egyikre sem lehet mondani, hogy na azt ne !!

Köszi

Same shit, different day!

(#922) Alex91 válasza Orcsi (#921) üzenetére


Alex91
félisten

Amennyire emlékszem ezek kb. egy kategória. Szerintem a szoftver oldalt és a számodra szükséges tudást érdemes összevetni. Ha estleg hackelni is szeretnéd, akkor meg azt, hogy melyikhez van több program, leírás.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#923) gprspeter


gprspeter
senior tag

Sziasztok!
Milyen olcsó kategóriás 2x3,5" HDD-s NAS-t tudnátok ajánlani, média lejátszók (SMB), és 1 notebook kiszolgálására? :R

(#924) Rosep


Rosep
senior tag

Használ valaki IP kamerát NAS-al? Értem ezalatt, hogy rögzíti rá a kamera képét.

(#925) gprspeter válasza gprspeter (#923) üzenetére


gprspeter
senior tag

Utána olvasva ezt találtam szimpatikusnak:
Dlink DNS320
SMB-t azt tudja, ugye? :U

(#926) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Ti melyiket ajánlanátok otthonra:
synology ds2110j-t, vagy egy hp n36l-t.

Amire kellene: adattárolás a doksik, fényképek, filmek úgy, hogy a távoli eléréssel a nagymamák meg tudják nézni az unokáról készült képeket. Egyszerűbb mint vacakolni a képmegosztó programokkal.
+ torrentezésre is lenne használva.

:R

(#927) Alex91 válasza parkasz (#926) üzenetére


Alex91
félisten

Mint alma a kortehez :D.

Synology mar keszen van, a HP-t meg reszelni kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#928) boy56 válasza parkasz (#926) üzenetére


boy56
csendes tag

Szia!

Én is tervezem NAS beszerzését. Sokat olvasgatva én a Synology-t ajánlom, mert ott biztosan készen kapsz minden funkciót, mert régi megbízható motoros a szakmában.
Akik meg most kezdik ezt az iparágat, ott többet kell kokányolni, hogy minden flottúl menjen. Én DS 211-et fogok azt hiszem venni, csak kicsit még drága ...a 211j is jó, picit gyengébb hardverrel.Persze vannak itt nálam hozzáértöbbek is, lehet megcáfolnak.

(#929) parkasz


parkasz
senior tag

Köszi a segítséget!
Már csak egy kérdés. Milyen vinyót ajánlatok nas-ba?
2 db 1 tb-osat tennék bele, esetleg valami jól bevált típus van-e? :R

(#930) Alex91 válasza parkasz (#929) üzenetére


Alex91
félisten

Ami kompatibilis a vásárlandó NAS-sal!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#931) boy56 válasza parkasz (#929) üzenetére


boy56
csendes tag

Csatlakozok az előttem szólóhoz .
Csakis olyat ami az adott eszköz kompatibilitási listában szerepel.
Nehogy meglepetés érjen :-)
A Synology honlapon minden típusra megtalálod, és rendszeresen frissitik az újabb HDD-kel.

(#932) need válasza boy56 (#928) üzenetére


need
addikt

én meg ezt ajánlom a [figyelmedbe ;) ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#933) Orcsi válasza Alex91 (#922) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Netgear lett .... 26e 1tb vinyóval. Egy dolgot nem igazán találok sehol a leírásokban. Van rajta egy USB is és azt szerettem volna kideríteni, hogy ha arra rádugok egy külső vinyot akkor azt is látni fogom hálón keresztül vagy csak azokat amik benne vannak. :F

Same shit, different day!

(#934) Alex91 válasza Orcsi (#933) üzenetére


Alex91
félisten

Valószínűleg megosztja a hálón. Hmm, használt? Akkor valószínűleg régebbi típus, így mar kicsit lassú lesz :). Bár, ha csak féléves...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#935) Orcsi válasza Alex91 (#934) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Még annyi sincs ... 2014 szeptemberig van rá garancia. Remélem minden rendben lesz ... a lassú alatt mit értesz ?! Igazából mint írtam egy 313as dlink lesz leváltva mert szeretném raidbe rakni a dolgokat és hát abszolút otthoni felhasználásra lesz.

Same shit, different day!

(#936) Alex91 válasza Orcsi (#935) üzenetére


Alex91
félisten

Ahhoz kepest (313) gyors, csak mintha a regebbiek mas CPU-val lettek volna gyartva, az ujabbak tan erosebbet kaptak. Ennyiert jo vetel volt!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#937) Orcsi válasza Alex91 (#936) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ezt kerestem én is, hogy milyen procival vannak szerelve, de valahogy nem igazán találtam semmi infót ... csak jövőhéten tudom elhozni és tüzetesebben megvizsgálni.

Üdv,

Same shit, different day!

(#938) kojak007


kojak007
tag

sziasztok 4 lemezes 3,5"-os NAS-t szeretnék venni

Első körben ezt a kettőt néztem:

-Synology DS411J

-Netgear ReadyNAS NV! RND4000

A Netgear jóval olcsóbb, ami különbséget láttam az a CPU memória és a max tárolókapacitás. A Synology 12TB (4x3TB) Netgear 8TB (4x2TB)... ez azt jelenti, h ha majd jönnek új HDD méretek akkor azokat nem fogja felismerni a NAS? Vagy ez csupán fw update kérdés és a Netgear is hamarosan egy fw frissítés után tundi fogja a 12TB-ot ill. mindegyik játékos frissítve lesz az új jövőbeli méretekhez? Ez azért fontos mert NAS-t nem 1-2-3 évre vennék, mint egy pc-t/notit...

Én media serverként fogom üzemeltetni, filmeket fogok tárolni, még a a raidet sem fogom kihasználni, mert kell a sok tárterület, bevállalom az adatvesztést, nyomtatót fogok esetleg rákötni és torrent serverként használnám esetleg, de még az sem biztos a fő feladat a média server...ehhez kell a drágább synology? vagy elég lenne a netgear is... ha vannak konkrét nyomós okok a synology mellett akkor természetesen bevállalom a többlet kültséget, mivel hosszíútávban gondolkozok, de ha én nem fogom soha kihasználni a többlet tudást, akkor fölöslegesen nem dobnék ki 25-30k-t.

köszi előre is a segítségeteket

(#939) Alex91 válasza kojak007 (#938) üzenetére


Alex91
félisten

Synology! Jó sw és jó support! Szerintem fizesd ki a felárat, bár a Synology-bol is lehetne nézni meg jobbat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#940) gaborbol


gaborbol
őstag

Ilyet ne vegyetek:

LaCie 5 big 5 vagy 10TB-os, felejtos a jatekos.

2 jott ma beloluk, egyiken nem lehet megosztani konyvtarat, ISCSI sem mukodik, minden porbalkozas egy kover errorral er veget, max asztaldiszkent funkcional.

A masik tokeletesen mukodott addig amig ki nem lett kapcsolva, azota nem lehet hozza csatlakozni sehogy sem, asztaldisznek ez is jo, masra sajnos nem.

(#941) kojak007 válasza Alex91 (#939) üzenetére


kojak007
tag

Köszi a választ

szóval a synology jobb mint a netgear. Ok és el is hiszem, ahogy olvastam a support tényleg nagyon jó lehet, de még ezen kívül miért inkább a DS411j mint a fent említett Netgear? Milyen plusz konkrét érvek szólnak a Synology mellett?

A maximális tárolókapacitás vajon fw függő, ergo vélhetően mind két játékos tudni fogja majd a 4TB-5TB-os HDD-k kezelését is, vagy csak amit most jelenleg feltűntet a gyártó?

Mennyire fontos az én esetemben, ahol szerintem elég alap szinten fogom kihasználni a NAS adotta lehetőségetek?

Jaja láttam a Synology termékeket, h létezenek 2-300k-s verziók is meg a QNAP-ok, stb... de ezek gondolom a pro felhasználóknak szánt szegmensek, nem a mezei otthoni embereknek, én amúgy sem adnék oly sokat egy NAS-ért az én igényeim kielégítésére

(#942) Alex91 válasza kojak007 (#941) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy mekkora HDD-ket lehet beletenni majd pasz. Lehet, hogy szo nelkul menni fognak, lehet, hogy fw frissites kell (ha gyarto megcsinalja), lehet, hogy sehogy se fog menni. Synology ilyen szempontbol talan biztosabb, jo a support.

Amit szeretnel jelenleg, ahhoz valoszinuleg Netgear is eleg. Jelenleg, hosszu tavon azonban en a Synology-t jobbnak erzem. Mondjuk amit kineztel kicsit keveslem a RAM-jat. Nem kell a 300k-a, eleg a 150k-s is belole :)! Esetleg QNAP, ott is van hasznalhato aru, kicsit nagyobb memoju keszulek. Es ott is viszonylag jo a support.

(Jo lenne talalni valamit, hogy a Neatgearben pontosan mi van. Akkor konnyebb lenne valasztani.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#943) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Került hozzám két db 1 TB-os WD WD10EURS HDD.
Beszereltem a P3 mellé. Minden gond nélkül felismerte a PCI-os SATA vezérlő.
Elsőre érdekesen formázta meg, sőt valamiért meghalt a rendszer a következő indításnál nem talált valamilyen állományt.
Nem vagyok még mélyen a FreeBSD bugyraiban, így újratelepítés lett a dologból.
Ez alkalommal már egész másképp formázta a lemezeket. Sikerült rendszerbe is állítani mindkettőt.
Ami érdekes, hogy bár lehetőség van Advanced Format formázásra, mégis csak 917 GB-ot lát belöle a rendszer. Gyanítom, hogy a PCI-os SATA vezérlő lehet a hibás....
Bár ha nem használtam ki az AF opciót, akkor meg 904 GB- lett az eredmény. :F

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#944) kojak007 válasza Alex91 (#942) üzenetére


kojak007
tag

viszont pont egy külföldi fórumban olvastam, h a netgearnek az az előnye, h könnyedén ki lehet cserélni a memóriáját 1GB-ra...

[link]

Nekem talán a legfontosabb az lenne, h a jövőben számolhatok a netgearnél is azzal h majd 4-5-stb TB-os HDD-ket is tud kezelni, vagy mindegyiknek a jelenlegi fix méret az állandó kapacitása.

(#945) Zamery


Zamery
senior tag

Kedves ZyXEL NSA-210 tulajok!

Írtam egy cikket a Transmission telepítéséről ZyXEL NSA-210-re! Itt megnézhető: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#946) san2000 válasza Zamery (#945) üzenetére


san2000
tag

Most olvadtam végig.

Nagy köszönet a munkádért. :R :R :R

Nem tűnik bonyolultnak így már. :Y

Köszi.

(#947) san2000 válasza Zamery (#945) üzenetére


san2000
tag

A belső HDD-re való telepítés ill. mentés megoldható ?
Már csak ez hiányzik ahhoz,hogy felrakjam. :K

[ Szerkesztve ]

(#948) Alex91 válasza kojak007 (#944) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, ez volt a netgear 2 lemezes verziojanal is, volt is, aki egybol cserelt is RAM-ot, aztan megis kidobta a cuccot :D.

Arra amire most hasznalni akarod valoszinuleg mindketto jo. Hogy az ido multaval melyik lesz az idotallobb... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#949) Zamery válasza san2000 (#947) üzenetére


Zamery
senior tag

Megoldható, de a pendrive-ra szükség van a bootoláshoz. De szerintem ez jó dolog, mert nem tudsz elrontani semmit, ha nem kell tovább az FFP-Stick akkor kiveszed a pendrive-ot és kész, működik minden úgy mint előtte. Veszel hozzá egy ilyen pendrive-ot, és meg sem látszik, hogy van benne valami: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#950) gaborbol válasza gaborbol (#940) üzenetére


gaborbol
őstag

Ma szepen visszakuldtem a feladonak mind a kettot, es helyette rendeltem egy ilyet:
Synology DS1511+

Remelem ez mukodni is fog :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.