Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) krealon válasza capafog23 (#1948) üzenetére


krealon
veterán

A DNS 313-ban 32MB RAM van es egy 300MHz-es CPU. Ez nem fogja telepakolni a gigabites kapcsolatot. (Neten hirtelenjeben 5-7MB/s es csucsertekeket talalok a tesztekben.)
Egyszoval meglehetosen elavult.

A 320 javara a 2 beepitheto lemez irhato. A benne levo CPU 800MHz-es es a 128M RAM is elfogadhato. Az FFP-vel transmission kepesse teheto.

Szamomra igazandibol a pottomnyi ventilator riszto ezekben az eszkozokben. De ha el tudod rakni olyan helyre, ahonnan mar nem hallatszik a hangja, akkor akar jo valasztas is lehet.

Mindenesetre a WD MyBook World White Light meg karnyujtasni tavolsagbol sem mondhato zajosnak.

(#1952) capafog23 válasza krealon (#1951) üzenetére


capafog23
őstag

Olyan szobában lesz, ahol nem lakik senki.

Én is a 320as dlink fele húznék, csak attól tartok hogy ezeket a "modokat" nem fogom tudni felrakni rá mert nem értek a linuxhoz.

WD-nél pedig Erről van szó. Hang nélküli, a célnak megfelel,

(#1953) ng0ofy válasza capafog23 (#1952) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Megkérsz valakit, hogy tegye fel neked. Ezeken van távoli elérés, az bennük a lényeg, szerintem lehet telepíteni kívülről is rájuk. (nem firmwaret cserélni, csak hozzáadni a linuxhoz a transmissiont)

(#1954) capafog23 válasza ng0ofy (#1953) üzenetére


capafog23
őstag

Egyre jobban hajlok a 320-as felé, linuxra meg majd rájövök, meg úgyis van nagyon szájbarágós leírás.

(#1955) ng0ofy válasza capafog23 (#1954) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Pixmaniánal le volt árazva márciusban 27 ezerre, most meg 22 árgépen több helyen is, ennyiért már csak megéri! Mellesleg nagyon jó a d-link magyar support firmware fejlesztés, fórumos segítség szinten! (router és dns323 tapasztalat)

(#1956) capafog23 válasza ng0ofy (#1955) üzenetére


capafog23
őstag

Én is árgépen nézem, pénteken venném elvileg. Holnap a legolcsóbb bp-i helyekre betelefonálok, hogy ténylegesen van e vagy csak rendelni lehet.

WD green való az ilyen NAS gépekbe?

(#1957) DonCosta válasza capafog23 (#1956) üzenetére


DonCosta
tag

A WD greenekkel írtak valami problémát De ez általános probléma a WD greeneknél nem a DNS 320 miatt. A D-link DNS 320 fórumján nézz /kérdezz utána ha bármi infó kell.

[ Szerkesztve ]

(#1958) veze válasza DonCosta (#1957) üzenetére


veze
őstag

nekem WD green van a nas-ban átállítotam ahogy le volt irva kb 30 másodperc alatt és semmi gond nincs vele...

(#1959) koszanova válasza gg72 (#1932) üzenetére


koszanova
csendes tag

gg72 és Alex91!

Köszönöm a tippeket. A HP-vel csak az a bajom, hogy alapból nem támogat RAID5-öt, a freenas-t nem ismerem, bár elvileg a 7-esről azt írja, támogat... Ubuntu gondolom felmenne rá, azt használtam, de egy áramszünet után a szoftveres RAID5 tömb meghalt, és szívás volt vele mindig... Szóval ezért keresek nas-t, ami komplett megoldas. Csak nem akarom a Promise árát kiadni...
A Thecusról pont most olvastam egy tesztet az egyik webáruház oldalán és elég jókat írtak róla, bár árban 10k-val tér el a Promise-tól...
A kör nem szűkült... Mindenesetre köszönöm a tippeket.

He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

(#1960) krealon válasza koszanova (#1959) üzenetére


krealon
veterán

Nem hasznal semelyik gyarto sem hardveres RAID megoldast a kis meretu NAS-okban, mert az megtobszorozne az arat.

Ha egy aramszunettol meghalt a RAID5 tomb, akkor az user error.
RAID tomb-ben mindig kikapcsolt Write-back cache-el szabad disk-eket hasznalni, igy aramszunet eseten max a fajlrendszert kell javitani.
Illetve a fontos adatokat tartalmazo NAS melle nem nagy befektetes egy kis UPS, ami legalabb annyi aramot biztosit, hogy biztonsagosan lealjon a tarolo.

A mai processzor (CPU) teljesitmeny mellet sokszor a szoftveres RAID megoldasok gyorsabbak a hardveresnel.

(#1961) koszanova válasza krealon (#1960) üzenetére


koszanova
csendes tag

Félreérthetően fogalmaztam: nem a RAID tömb halt meg, hanem nem volt hajlandó bootolni az ubuntu az aramszunet utan.

"An error occured while mounting /media/RAID
Press S to skip mounting or M for manual recovery" volt az üzenet. A recovery-t nem tudta megcsinálni, ugyanoda vezetett mint a skip:

"fsck from util-linux-ng 2.17.2
/dev/sda1: clean, 162257/4579328 files, 1000935/18310400 blocks
mount: /dev/md127 already mounted or /media/RAID busy
mountall: mount /media/RAID (809) terminated with status 32
mountall: Filesystem could not be mounted: /media/RAID"

És itt megállt. Itt adtam át szakértő kollégának, aki úgy rakta rendbe a dolgot, hogy újra rakta a linuxot (ami nem a RAID tömbön volt). Egyébként 6-7 Mac TimeMachine backupja volt a RAID-en, köztük egy OSX szerveré. Aztán kapott persze a harmadik ilyen eset után egy szünetmentest ő is.

Míg az általam ismert Promise NS 4600 RAID5 tömbje észre sem vette az áramszünetet, elindult, csinált egy check-et, és ment tovább. Menet közben ha kivettem egy vinyót belőle, és betoltam újraépítette a set-tet és kész volt. Az világos, hogy nem raktak egy félmilliós RAID kártyát egy újonnan 130 ezres eszközbe. De nem akarok egy eseteges áramszünet esetén linuxot telepítgetni, csak bekapcsolni a nas-t, és a többit oldja meg.

Erre gondoltam.

He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

(#1962) Tockos25


Tockos25
tag

NAS vételét tervezem.
Amire használnám:
- Samsung LCD tv-vel (DLNA) szeretném elérni és róla filmeket lejátszani
- egy torrentező gép háttértáraként használnám (erről tölteném le és fel a dolgokat)

Erre a dolgokra melyik a jobb: RaidSonic Icybox IB-NAS4220-B vagy Linksys NAS200?
Ezek elég gyorsak torrentezésre és HD filmlejátszásra egyszerre?

AMD, ATI - the BEST

(#1963) Alex91 válasza Tockos25 (#1962) üzenetére


Alex91
félisten

Ne olcsot, hanem jót vegyel...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1964) Tockos25 válasza Alex91 (#1963) üzenetére


Tockos25
tag

És melyik jó? Pl.: D-link DNS-323?

AMD, ATI - the BEST

(#1965) Alex91 válasza Tockos25 (#1964) üzenetére


Alex91
félisten

Te hol talalod ezeket az őskövületeket :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1966) Tockos25 válasza Alex91 (#1965) üzenetére


Tockos25
tag

Bocs, hogy nincs 100.000Ft-om egy új, mindentudó NAS megvételére.
Legalább ajánlj valamit, vagy szakadj le a témáról.

AMD, ATI - the BEST

(#1967) krealon válasza Tockos25 (#1962) üzenetére


krealon
veterán

Ha csak hattertar kell hogy legyen, akkor az ujab fajtak kozul szinte bamelyik megteszi.
D-link DNS-320
D-link DNS-325
Zyxel NSA-210
Ha eleg 1 lemezes, akkor szoba johet meg a
WD MyBook Live

Az altalad irtak kozul a Linksys-rol van informaciom masodkezbol.
Rosszul szellozik es lassu.

DLNA ugyben nem tudok nyilatkozni.

Az utobbi par 100 hozzaszolasban elg jol korbe van jarva szerintem a tema szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1968) haimon97


haimon97
csendes tag

Zyxel NAS-ok mennek hdd nélkül ? (HDD-n tárolják a systemet?)

(#1969) Pollux66


Pollux66
tag

Hi all!
Kisvállalati (kb 10gép) napi szintű adatmentéshez milyen NAS-t ajánlanátok, ami ár/érték arányban megállja a helyét?
Köszi a válaszokat!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#1970) veze válasza haimon97 (#1968) üzenetére


veze
őstag

jo kérdés.. elvileg arra kell telepíteni a softvert különben még a hálózat se látná
viszont...
az egyik sata csatlakozoja az esataként ki van vezetve, ha arra dugok vinyót azt belsönek látja... nyilván egy sata vezérlőchip két sata csatlakozót kezel és lehetne akár belsö mind a kettö de a ház csak egy személyes így kivülre van téve a másik..
ki kéne probálni.. de azon se lepödnék meg ha csak a külső de eSatara (!) dugott vinyóval is működne, de akkor arra telepítené a softverjét is

(#1971) ZCoyote válasza Pollux66 (#1969) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ez mostanában jön ki. Ne ess kétségbe az árától, amikor kijön valószínűleg sokkal olcsóbb lesz. Esetleg ha még megtalálod az elődjét az N36L-t az is jó lehet. Bár már nem nagyon kapni.

Romani ite domum.

(#1972) Alex91 válasza Pollux66 (#1969) üzenetére


Alex91
félisten

HP microserver+FreeNAS pl., de szerintem egy erosebb CPU-s 2 lemezes NAS is megteszi.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1973) Pollux66 válasza Alex91 (#1972) üzenetére


Pollux66
tag

Köszi az infókat mindkettőtöknek! :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#1974) MichaelSD válasza koszanova (#1959) üzenetére


MichaelSD
őstag

@koszanova: hardveres raiddel is ugyanaz a gond. Ha elszáll a kártya, akkor pont ugynanolyan (firmware, revision, stb.) raid kártya kell. Szoftveres RAID5 nem száll el áramszünettől, ott valami más gond is kell hogy legyen.

ZCoyote: nagyon le kell hogy menjen, mert ennyiért már FreeNASsal pöpec gépet raksz össze. Persze kell hegeszteni a Freenast.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1975) ZCoyote válasza MichaelSD (#1974) üzenetére


ZCoyote
őstag

De még mindig olcsóbb így is mint egy 4 lemezes synology/qnap.

Romani ite domum.

(#1976) Jostikacska


Jostikacska
tag

Sziasztok!

Szeretnék beszerezni otthoni használatra egy NAS szervert. 2 db 1,5-2 tb-os winyóval menne.
Elsődlegesen arról menne 2 szobában 2 media player illetve arra torrenteznék illetve neten keresztül töltenék fel/le anyagokat.

Hálózati illetve hardveres tudásom minimális (minél egyszerűbben használható kellene).

Lenne 2 áldozat

1. EZ

illetve
2. EZ

Az ára mind a kettőnek 20-23.000 Ft között van.

Melyiket ajánlanátok illetve hasonló árban tudnátok e ajánlani.

Segítségeteket előre is köszönöm

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#1977) Alex91 válasza Jostikacska (#1976) üzenetére


Alex91
félisten

[link], es elgondolkozni, hogy eleg lesz-e az, amiert nem kernek penzt, valamint a sebessege is, hmmm...

[link], kb. ez a masik is, csak ugye lassabb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1978) Jostikacska válasza Alex91 (#1977) üzenetére


Jostikacska
tag

Szia!
Köszönöm a segítséget.

Igen olvastam én is a teszteket, de mivel nem értek hozzá (csak használni szeretném) ezért kértem a segítségeket. A sebessége lassú alatt mit értesz? Mondjuk ha tölti a torrentet 2.5 Mb/sec-el és mondjuk mind a két szobában néznének mondjuk fullHD mkv filmeket akkor szaggatna a filmlejátszás?

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#1979) Alex91 válasza Jostikacska (#1978) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom. A lassut arra ertettem, hogy lassan lehet irni/olvasni. Mondjuk 100-as halon lenyegtelen. De ott szamomra kerdeses, hogy 2 fullHD-t hogyan visz a 100-as halo. Nekem My Book World-del van tapasztalatom, es azt az iras igen csak fogja. Persze, ezek joval gyorsabbak, lehet, hogy itt nem lesz gond.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1980) Jostikacska válasza Alex91 (#1979) üzenetére


Jostikacska
tag

És ha neked kellene választani mondjuk e kettő NAS közül, ezekkel a feltételekkel akkor Te melyiket választanád?
Ebben az árkategóriában más akkor nem igazán van?

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#1981) Alex91 válasza Jostikacska (#1980) üzenetére


Alex91
félisten

Egy kategoria. Keresnek par tesztet, forumot a cuccokrol, aztan a sajat preferenciam szerint dontenek.

(Torrent a geprol menne ra, vagy a NAS-sal szeretnel torrentezni?)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1982) Jostikacska válasza Alex91 (#1981) üzenetére


Jostikacska
tag

NAS torrentezne (mondjuk annyira nem lényeges) csendesebb mint az asztali gép.
A teszteket olvasgatva nekem a NETGEAR a szimpatikusabb.

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#1983) Alex91 válasza Jostikacska (#1982) üzenetére


Alex91
félisten

Netgear tud torrentezni? Vagy okosithato ra? Mert ha nem, akkor a d-link marad...

A Netgear-nel a premium elofizetes nem tetszik nekem...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1984) Jostikacska válasza Alex91 (#1983) üzenetére


Jostikacska
tag

Igaz, mondjuk szerintem a torrentet sem tudnám beállítani a NAS-on.
Amúgy is csak a sávszélességet fogná a filmek elől.
Nekem nem hiszem hogy szükségem volna a prémium előfizetésre.
A prohardveres teszteket olvasva nekem úgy tűnt hogy a NETGEAR-os teszt valahogy lelkesebbre sikerült.

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#1985) PH 5.5 válasza Alex91 (#1983) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Okosítható.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1986) MichaelSD válasza ZCoyote (#1975) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ez így van. Ha egy 4 lemezest NASt szeretnél akkor szerintem a saját NAS a legolcsóbb, de több időt igényel.

Egy QNAP 509-em van és most raktam össze FreenNASnak egy kis gépet. A QNAP/Synology általában (most éppen firmware frissítésnél letiltotta a szolgáltatásokat (media station, stb és lehet parancssorból frissíteni.....):( ) megy és nem kell sokat beállítani. A FreeNAS azért elég hardcore :) Biztos jó, de a GUI ellenére sem túl felhasználó barát. Ettől még nem rossz.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1987) ZCoyote válasza MichaelSD (#1986) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nem gondoltam azért, hogy egy QNAP-nál ilyen problémák lehetnek. Azért elég penge dolgokat gyártanak.

Valóban egy kicsit bele kell ásnia magát a dolgokba az embernek a saját NAS-nál de azért lehet boldogulni vele. Persze ha van egy kis informatikai véna. A Freenas-nál a magyar webgui is segít a kezdőknek. Ha valaki jobban szereti a Linuxot annak ott van az OpenMediaVault. Bár nekem kicsit lassabbnak tűnt mint a Freenas.

Romani ite domum.

(#1988) MichaelSD válasza ZCoyote (#1987) üzenetére


MichaelSD
őstag

Én már öreg vagyok ilyenekhez. :)

Nem akarok órákat szöszmötölni a beállításokkal. A QNAPpal elégedett voltam, egészen az utolsó firmware frissítésig. Minden gyártóval előfordulhat ilyen, csak miért pont az én típusommal. :)

Most éppen a WMSt nézem meg milyen....

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1989) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a linken található Buffalo NAS-al kapcsolatban? Eredeti Buffalo termék lehet ez egyáltalán, vagy egy kínai hamisítvány? Az eladó már eladott belőle néhány száz darabot és nagyon meggyőzőek a visszajelzései. Jellemzően olyan 10.000 forint könyékén kelnek el a készülékek.

Érdekessége a dolognak, hogy az összeset használtként adja el.

[link]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1990) gaben75 válasza kirkri (#1989) üzenetére


gaben75
tag

Rendel itt valaki az e-bay-ról buffalot keress rá szerintem.
Legalábbis nekem valami ilyesmi rémlik.

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#1991) skoos


skoos
őstag

Szervusztok!

Szeretném megépíteni az Ultimate Home Solution-t. :DD

Ezt a következőkből szándékszom megoldani:
-Egy 2 merevlemezes NAS, melyen iTunes szerver fut, minden zenémmel, videómmal, playlistemmel.
-Egy Apple TV (ATV), mely a szerverről streameli az anyagokat, számítógép nélkül.
-Ez az ez egész a Home Theaterbe megy be HDMI-n,
-és mindezt az iPhoneommal vezérlem, wireless.

Csodásan hangzik, nem?

A probléma:
Semmilyen NAS nincs, amely az iTunes szervert úgy tudná futtatni, hogy gép nélkül az Apple TV olvassa. Még a Synology DS sem képes rá, pedig ebben az árban minimum elvárás lenne sz.tem. Ha tudná, megvenném. Drágállanám, de megvenném.

Viszont NEM TUDOM ELKÉPZELNI, hogy egy 1,2GHz+ rendszer NE tudjon olyan iTunes servert futtatni, ami megfelel a kis ATVnek. Lennie kell megoldásnak, hiszen számítógépről működik, a NAS meg egy kis számítógép csak monitor nélkül.

És azért ATV, mert ezt láttam, hogy FLUENTLY működik, a WD és hasonló társaival szöges ellentétben.

Kérdés:
-Milyen NASt kéne vegyek, ami elbírná az igényeim? (2*3Tb lemezkezelés,FTP, dyndns, download list HTTP, FTP letöltéskhez, torrent kliens, és egy iTunes server minden tudásával)
-Milyen oprendszert, milyen programokat kéne futtatnom rajta, hogy működjön?

:U
Nagyon köszönöm!

(#1992) Alex91 válasza skoos (#1991) üzenetére


Alex91
félisten

Nem fog menni...

Vagy mas iranyba indulsz, es elfelejted az Apple alapot, vagy ha megis ez, akkor tudod, hogy mi kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1993) kirkri válasza gaben75 (#1990) üzenetére


kirkri
addikt

Igen, írtam is már az illetőnek. Éppen olyan NAS-t vett az eBay-en, amilyet én is szándékozom.

Köszi a tippet! :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#1994) cigam válasza skoos (#1991) üzenetére


cigam
félisten

Nagyon prózai oka van, hogy NAS-al nem fogod tudni megoldni: licence. Mivel az Apple nem adja ki, ezért csak részben működő utánzatok léteznek. (Mint az NTFS kezelés linux alatt)

A megoldáshoz barkácsolni kell picit,de egy G4-es minivel (20-30k?!) szerintem menne a dolog.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1995) skoos válasza cigam (#1994) üzenetére


skoos
őstag

deméééééé

(#1996) Alex91 válasza skoos (#1995) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy PC-t, azt elinditod rajta az iTunes.t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1997) ng0ofy válasza skoos (#1995) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Veszel itt aprón egypowermacet, mint ahogy cigam is írta és flrakod rá ami kell, lehet kevesebbet fogyaszt, mint egy microszerver és olcsóbb mint egy nas.

van is: http://hardverapro.hu/apro/imac_g3_8/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#1998) keyman


keyman
tag

Üdv!

Van nekem egy PLEXTOR nas-om.
Ezt szeretném okosítani, ha lehet.
A legnagyobb gondom hogy nem tudok torrentezni egy oldalról, mert nem támogatott a kliens.
Tehát a kérdés az lenne hogyan tudom frissíteni a a torrentklienst, ami jelen állapotban " BitTornado 0.3.14 " vagy esetleg lecserélni.

előre is köszönöm!

A jómodor nem szégyen!

(#1999) Alex91 válasza keyman (#1998) üzenetére


Alex91
félisten

vagy esetleg lecserélni, igen a NAS-t kellene... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2000) haimon97


haimon97
csendes tag

Arról tudtok valamit esetleg, hogy a Zyxel NSA-310 -t mikortól lehet majd kapni itthon?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.