Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Berygood


Berygood
csendes tag

Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki Zyxel NSA-210 -en Transmission elérésében?
A Transmission telepítve van ELVILEG fut is, de sajnos nem érem el a 9091-es porton.
Ha valakinek sikerült már megoldani, segíthetne miért nem megy a dolog.
Előre is köszönöm! :F

(#652) hamikike válasza hamikike (#649) üzenetére


hamikike
tag

Kérdés magamhoz. Ez senkit nem izgat, vagy senki nem tudja?

(#653) SonicVersus


SonicVersus
tag

Sziasztok!

Eléggé laikus vagyok NAS témában, ez
a lejátszó tud úgy működni mint egy sima USB-s külső winyo? Tehát ha rákötöm LED tv-re akkor az tudja kezelni mint egy PEN drive-ot vagy sima USB-s winyot ?

(#654) SonicVersus válasza SonicVersus (#653) üzenetére


SonicVersus
tag

Bocs, nem lejátszó,hanem NAS....

(#655) sbazsi


sbazsi
veterán

Két kérdés:
A Synology nasokra milyen gari van azon kívül, hogy 2 éves? Országon belüli, vagy régio(pl kelet eu), vagy esetleg földrész (eu) :F

Más:
Tud valaki olyan helyet Bp-en, ahol olyan áron meg lehet venni ezeket, mint a szomszédos országokban?
Synology DiskStation DS411j
Bécs 314 € (85k)
Komját 287 € (78k)

Itthon 98k. :W

(#656) SonicVersus


SonicVersus
tag

Egyáltalán létezik olyan 2 lemezes (RAID) NAS ami működik USB slave ként is,mint mezei külső merevlemez ? Jó lenne ha lenne ilyen, a tvm-ben van beépített media player ami viszont DLNA-n keresztül LAN-on elég "buta" USB-n viszont tökéletes,de ha mezei USB-s külső winyót kötök rá akkor nem tudom menedzselni, és az se lenne hátrány ha torrent kliens is lenne benne.

(#657) Rosep válasza sittes79 (#650) üzenetére


Rosep
senior tag

Ém 20 mega körül fel-le. De csak ha áll a torrent. :)

(#658) maci25 válasza sbazsi (#655) üzenetére


maci25
aktív tag

Arra gondolsz ,hogy veszel egyet Komjáton, és ha gariztatni kell akkor tudod e Magyarországon ? Ha netán ez az elvetemült ötleted támadt akkor jobb ha tudod ,hogy maximálisan hátat fognak forditani neked./de még a magyar synology oldal furumára sem fognak engedni irni./ :W

(#659) Badb0y válasza sittes79 (#650) üzenetére


Badb0y
addikt

Ma kipróbálom synology-ban végre létrehozta raid0-át 1 nap alatt 2x1 Tb, kompatibilis vinyó, kipróbálom így mit tud másolás ügyileg.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#660) sbazsi válasza maci25 (#658) üzenetére


sbazsi
veterán

megfordult a fejemben.
miért nem engedik :F
elég undorító dolog, az ilyet r...dt mód rühellem. akkor már pláne inkább nem itthon veszem meg.

más kérdés synology nassal kapcsolatban: üzembehelyezéskor szükséges, hogy üres legyen a lemez/lemezek, amiket beleteszek? vagy bele lehet pakolni nem üres lemezt is :F

Szlovákiában 280 euro. Ott ebben benne van az áfa. ha az ottani kisker árra rátesszük az áfát, még akkor sem érjük el az itthoni árakat. 280x1,25=350. Itthon meg 360.

ehh, lassan már semmit nem szabad itthon venni. mindig ide jutok, amikor nézelődök.
vajon kenyérért mikortól éri meg külföldre menni :F

(#661) maci25 válasza sbazsi (#660) üzenetére


maci25
aktív tag

Tudomásom szerint mindegy , hogy van e a hdd valami a nas részéröl. A nas telepitésekor töröl mindent amire figyelmeztet is.
Bár szerintem téged az érdekel ,hogy maradhatnak e az adatok a hdd. Nem fog megmaradni, magának létre hoz aszem 3 particiot.

Hát szerintem is gatya hozzáálásuk.

(#662) veze válasza sbazsi (#660) üzenetére


veze
őstag

mindegy milyet teszel bele, ujra fogja formázni
az usb ( vagy eSata) csatlakozókba csatolt meghajtókon pedig nem változtat, az a tartalmával együtt lesz elérhető

(#663) sbazsi


sbazsi
veterán

az nem jó hír. és egy 4 lemezes nas hogy viselkedik, ha nem egyszerre pakolok bele?
a raid módot lehet változtatni?

kezdetben 1 vinyo,aztan szépen egyesével eljutni a 4 vinyoig. a végcél a raid5.
az ugye ami gyors, de biztonságos. igaz 25%bukta.

[ Szerkesztve ]

(#664) Badb0y válasza Badb0y (#659) üzenetére


Badb0y
addikt

Nu úgy néz ki a 2 kompatibilis vinyó jó hatással volt a NAS idegrendszerére :) majdnem fix 50MB-tal tólja fel az adatot, másolni viszont szintén csak 50MB jó esetben. Lehet itt már a beépített vinyómnak vannak korlátai, megnézem azt is, milyen olvasási sebességet bír valamilyen teszttel.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#665) Alex91 válasza sbazsi (#663) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, a jobbaknal (Synology, Qnap) lehet fokozatosan kialakitani a RAID-et. 1 lemez, aztan 2 tukorben!, majd 3-nal mehet a RAID5.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#666) sbazsi válasza Alex91 (#665) üzenetére


sbazsi
veterán

ez jó hír.
akkor nem kell egyben4 vinyót venni. és elég akkor megvenni, ha betelt...

(#667) need válasza Badb0y (#664) üzenetére


need
addikt

Üdv..

azt kérdezném hogy az adatok feltöltése az úgy történik mintha hálózati eszközre történne vagy mindenképpen szinkronizálni kell?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#668) andrisyz


andrisyz
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap este üzemeltem be a kis ZyXel NSA210-et. Amiket eddig be tudtam állítani:

- teljes külső/belső elérés a webes felülethez (dyndns+ portforward segítségével, amit a router kezel)
- ftp elérés bárhonnan
- hálózati lejátszóval szépen dolgozik együtt (Asus O!Play)
- admin és felhasználók létrehozása egyéni korlátozásokkal

A következő kérdésekre keresem a válaszokat:

- a beépített torrent kliens csak az „adminisztrációból” érhető el (külön webes felülete létezik)? A transmissionak tudom hogy van…

- Webes felületen, „media server”-en szépen megy a képnézegetés, de a videó és zene lejátszása nem akar menni. A netem lenne lassú?

A következő lépés a transmission telepítése lesz, amiről már sokat olvasatm a fórumon. Ezzel kapcsolatosan annyi kérdésem lenne, hogy sikerült már megoldani, hogy a NAS-ban lévő hdd-re töltsön úgy, hogy közben pendrive-ról fut a program?

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#669) need


need
addikt

Üdv mindenkinek...

Nézegettem ezeket a QNAP NAS kézi készülékeket.. :P
pontosabban [ezt]

van valakinek QNAP nas készüléke esetleg...? Ill. mennyire jó választás ezek a NAS-ok?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#670) Badb0y válasza need (#667) üzenetére


Badb0y
addikt

Total commanderben f5-tel másolom fel a cuccokat.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#671) Badb0y


Badb0y
addikt

Viszont kérdeznék nas tulajoktól mitől lehet a következő effekt :)

Venice média lejátszóm van, és hálózat i beállításoknál be lehet állítani, hogy upnp és samba/nfs eszközöket ismerje fel hálón.

Na most adott egy bluray film, upnp-n keresztül lejátsza akadásmentesen a mellé rakott feliratot pedig nem.
Samba-n mindent lejátszik, de akad. Mitől lehet ez :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#672) Alex91 válasza Badb0y (#671) üzenetére


Alex91
félisten

Xar a samba kezelese vagy a NAS szervere.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#673) hege01 válasza SonicVersus (#656) üzenetére


hege01
tag

Igen van ilyen. Pl. ez a legolcsóbb változat.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#674) Alex91 válasza hege01 (#673) üzenetére


Alex91
félisten

De tegyuk hozza, hogy ahogy nezem, USB-n is eler egy tarteruletet, es a network alatt is. De a ketto nem fedi egymast...

Bar a fene se tudja, lehet, hogy az USB-s megosztast aztan networkrol is el lehet erni :F

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#675) hamikike


hamikike
tag

Segítséget kérek!
Lehet-e Win7 alól ext3-at vagy xfs-t töredezettségmentesíteni (ez nas-on van)?

(#676) veze válasza hamikike (#675) üzenetére


veze
őstag

szerintem nem...
talán ha kiveszed és becsatolod linux alá a drive-t. akkor tudod karbantartani

(#677) hamikike válasza veze (#676) üzenetére


hamikike
tag

És ha csak live cdről vagy ténylegesen Pendriv-ra telepített linuxról kiszedés nélkül elérem, akkor is mehet, vagy valóban fizikailag is át kell szerelni?

(#678) pogi7


pogi7
csendes tag

Sziasztok,
nézelődtem a NAS-ok között (olvasgattam itt) és a D-Link DNS-320-a elég szimpatikus. Esetleg van valakinek tapasztalata vele? (pozitív, negatív egyaránt)
Nem igazán értek ezekhez a készülékekhez szóval lenne pár kérdésem.

1. Működik merevlemez nélkül? Itt arra gondolok, hogy van 1 db 1Tb-os külsőm és akkor nem kéne bele.
2. Olvasgattam, hogy más készülékekhez megvan, hogy melyik fajta merevlemezzel kompatibilis. Ennek a készüléknek is van ilyen listája vagy vannak olyan merevlemezek amik ajánlottak a NAS-ok hoz általánosan?
3. A tükrözés két azonos méretű merevlemezzel működik csak? Minden fájlt másol vagy megadható, hogy melyik mappát tükrözze? pl gondolok arra, hogy csak a családi fotók legyenek tükrözve. Egyébként a tükrözésnek a biztonságosabb tároláson kívül még van más előnye?
4. Zárt 40x40x130 cm-es belső terű szekrényben lehetnek melegedési gondok? Mondjuk egy kis lyukat kell vágni a szekrény hátuljára, ha veszek ilyet, az esetleg elég?
5. Van egy Samsung tv, amiben van médialejátszó. Van rajta Lan, usb. Valahogy megoldható, hogy a tv lejátszóján lejátsszam a NAS-on tárolt zenét, videót, képet?
Elvileg tud olyat a tv, hogy ha hálóra kötöm és a gépre telepítek egy Samsung progit, akkor hálón keresztül lejátssza a gépről a fájlokat. Vagy ezt felejtsem el és a külsőre másolhatnék rá mindent amit le akarok játszani tv-n és azt kötném rá tv-re USB-vel?
[link]
6. Az usb-re köthető lenne megosztó? Mondjuk egy 4 portos? Csak azért, hogy a nyomtató állandóan rákötve lehetne, meg esetleg a külső 1Tb-os.
Egyébként mentés helyének akár a külsőt is megadhatnám?

Most csak ennyi. A válaszokat előre is köszi.
Üdv: Pomi

(#679) SonicVersus válasza hege01 (#673) üzenetére


SonicVersus
tag

Köszi! Sokat keresgéltem, de erre még nem bukkantam rá!

Utánajárok vhogy, hogy pontosan kezeli e a 2 lehetőséget 1ütt...

(#680) SonicVersus válasza pogi7 (#678) üzenetére


SonicVersus
tag

Hali!

Hasonló cipőben járunk :) , én is ezt a D-Linket néztem ki.

Nekem is van Samsung LED Tv-m amiben van beépített media player. Nagyon szeretem, nekem most LAN on csatlakozik a gépemhez ahol a Samu progiával megosztok egy mappát és DLNA-n keresztül tudok nézni filmet,képet,zenét, DE 1 baj van ,hogy DLNA-n keresztül "buta" ,tehát nem tudsz a hangsávok között váltani csak az elsődlegeset játsza ,hiába van több. UA. igy a feliratokkal ,nemtudod kikapcsolni, nem tudsz váltani.
Amennyiben mkv filekotat szeretnél nézni egy MKV Tool nevü progival ki kell szedni a "felesleges" hangsávokat és feliratokat. Elég macera,bár meglehet szokni :)

Amennyiben USB-s háttértárat kötsz a tvre úgy kezel mindent,feliratokat,hangsávokat (nemértem,h amúgy miért nem)

Ezért én is egy olyan NAS-t keresek amit LAN on tudok menedzselni (torrent kliens,stb.) USB-n meg rákötném a tvre és tudnék rendesen filmezni.

NA meg ha már NAS-t vesz az ember az legyen tükrözhető a családi albumok biztonsága érdekében :)

(#681) Alex91 válasza hamikike (#677) üzenetére


Alex91
félisten

Felejtsd el... Minek? Nem Windows ez :DD. Unod magad, es ennyire nem tudsz mit csinalni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#682) SonicVersus válasza pogi7 (#678) üzenetére


SonicVersus
tag

[ez] lesz a megoldás kulcsa :)

(#683) pogi7 válasza SonicVersus (#682) üzenetére


pogi7
csendes tag

Hát elég húzós, bár ha elkezdek számolgatni D-Link 24.000+2X15.000=54.000 Ft
Az az igazság, hogy nem áll szándékomban ennyit rákölteni. Igazából úgy gondoltam, ha veszek akkor csak 1db merevlemezt veszek bele, mert itt az 1 Tb-os külső a fontosabb képeket rámentem arra is meg gépre is, aztán akkor csak nem veszik semmi, ha valami bibi van.

(#684) hege01 válasza SonicVersus (#679) üzenetére


hege01
tag

Nekem egyébként van 1 (amit linkeltem 1 Tb), csak nem használom USB-n, ezért nem is osztottam ki helyet az USB-drive-ra. Ha nem vagy biztos benne, akkor megnézem hogy műkszik e együtt a kettő.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#685) SonicVersus válasza hege01 (#684) üzenetére


SonicVersus
tag

Uhh azt nagyon megköszönném ha letudnád tesztelni!

Egyébként megvagy vele elégedve ?

Milyen winyó van benne ? WD ,Sea vagy Samu ?

(#686) SonicVersus válasza pogi7 (#683) üzenetére


SonicVersus
tag

ez is 62 körül van a 2TB.

De jogos ha van már egy külsőd...

(#687) pogi7 válasza SonicVersus (#686) üzenetére


pogi7
csendes tag

Mivel nem értek hozzá van egy ötletem bár valószínűsítem rossz.
Szóval létezik [ilyen] usb kábel. Ezzel nem lehetne összekötni? A NAS mindenképpen azt erőltetné, hogy keressen egy eszközt az usb-n? Nem engedne a merevlemezek felé betekintést a tv felől? Esetleg egyik sem ismerné fel a másikat?

(#688) cochy


cochy
tag

sziasztok,

egy kis 8 fős vállalkozásba szeretnék venni egy NAS-t, ami kiszolgálna mindenkit. Semmi extra nem kellene, csak hogy hálózatban elérjem a meghajtókat. Az adatok biztonsága miatt RAID1 kellene hogy minimalizáljuk az adatvesztést, viszont jó lenne így legalább 2Tbyte adatterület (szóval emiatt 2X2Tbyte winyót kellene venni). Esetleg egy FTP elérés kívülről jó lenne, más nem kell. Tudnátok mondani valami jó és olcsó megoldást?
Nagyon megköszönném.

(#689) Badb0y


Badb0y
addikt

Nu, van itt valakinek Synology NAS-a ? 2xx ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#690) Alex91 válasza cochy (#688) üzenetére


Alex91
félisten

D-LINK DNS-320
ZYXEL NSA-221

Ha igazan jot akarsz, akkor termeszetesen egy erosebb Synology vagy Qnap...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#691) SonicVersus válasza pogi7 (#687) üzenetére


SonicVersus
tag

Ha a tvdben van beépített media player és rákötsz USBn egy külső winyot vagy pen drvot akkor abban tudod tallózni a fileokat

(#692) need válasza Badb0y (#689) üzenetére


need
addikt

esetleg [itt] csak regelni kell..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#693) hege01 válasza SonicVersus (#685) üzenetére


hege01
tag

Na végre volt időm és megnéztem a dolgot.
Az USB drive-ról sajnos nem látható a Network drive, fordítva viszont igen.
Esetleg úgy tudod használni hogy a net-es részén tárolod a dolgaidat és amiket épp nézni akarsz azokat átmásolod az USB részre.
Egyébként nagyjából elégedett vagyok vele, bár nem volt még másfajta NAS-om, amire használom azt tudja. Amivel nem vagyok elégedett az, hogy van rajta USB port külső HDD-nek vagy USB nyomtatónak, de a printszerver része csak Win XP alól működött, nekem meg Win7+OSX van.

Üdv.

(#694) SonicVersus válasza hege01 (#693) üzenetére


SonicVersus
tag

Köszi,hogy megnézted, jó tudni,ezt nem írják sehol.

Legalább vmien módon látja ,ez is több mint a semmi, azóta se találtam olyan NAS-t ami ezt tudná, vagy csak horribilis áron...

(#695) Alex91 válasza SonicVersus (#694) üzenetére


Alex91
félisten

De, a hasznalatijaban irjak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#696) Thusor


Thusor
őstag

Dlink dns 320 NAS-t néztem ki a régi Dlink dns 313-am felváltására. Ebben 800Mhz-es proci és 128 MB ram van. Az lenne a kérdésem, hogy akinek van ilyene vagy olvasta valahol a neten, mennyi torrentet tud egyszerre kezelni benne a transmission, illetőleg mennyi a max le- és feltöltési sebesség amit még akadozás nélkül bír?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#697) Blackmate


Blackmate
senior tag

Zyxel NSA-210-es tulajokat kérdezném, hogy a ketyere által használt XFS fájlrendszer írható/olvasható Windows alatt? Ugyanis adatokat szeretnék rá feltölteni a lehető leggyorsabban, amit majd később "hagyományos" üzemmódban etherneten olvasok.

(#698) Badb0y


Badb0y
addikt

Nos úgy néz ki sikerült a kezdeti akadályokat átlépnem, így egy venice 13 hd-t és synology 211j nas-t mindenkinek tudok ajánlani DE a winchester kompatibilitási listát tessék komolyan venni. Másolással még vannak gondjaim, 40 meg a fölé nem megy, pedig a gyári 80mb-ot említ és amikor resource monitoron nézem nem megy 100%-on a samba, de bluray filmet DTS HD MA-val simán viszi hálón és ez volt a cél :)

Viszont ez az olvasási dolog rejtély számomra. Amikor másolok rá 50MB-vel megy, és akkor ki is használj a procit 9x %-ban, de amikor a gépemre másolok, akkor nem is használja a procit 50% fölött, de nem is másol 80-nal :( Ha erre még meglenne a megoldás, akkor lennék 100%-osan elégedett :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#699) Alex91 válasza Badb0y (#698) üzenetére


Alex91
félisten

Lassu lehet a geped HDD-je? :) Notebook, ha nem tevedek :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#700) need válasza Badb0y (#698) üzenetére


need
addikt

Tehát NAS-rol simán elmegy egy combosabb mkv a venice felé?

Gondolom közben nem megy a torrentezés...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.