Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Alex91 válasza sittes79 (#597) üzenetére


Alex91
félisten

Ha minden mast is csinal, akkor termeszetesen lassul. A mert sebesseg adataid meg szerintem nem is rosszak :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#602) Alex91 válasza Badb0y (#598) üzenetére


Alex91
félisten

Teljesen realis, WiFi-n mit vartal :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#603) Badb0y


Badb0y
addikt

Valami más gebasz van :(

Ha kábellel összekötöm akkor 1400-1800kbit/sec :O

Átnéztem a kábeleimet, újra is krimpeltem az összeset csak a netet ami bemegy routerbe nem, de semmi :(

Routeren semmi hekkelt fw nincs, sima gyári fut rajta, de ami érdekes, hogy nem csak a saját laptopomon, egy másik laptopon is ilyen gyenge kábellel összekötve :(

Speedtest is csak 10/pár megár mutat, pedig wifin jön a 35-40/30.

Valakinek valami ötlet mi lehet a probléma ? Csak routeren belül lehet vmi sztem, de semmi nincs elállítva :( Vagy mindkét gépen valami hálózati cucc a hálókártyán :F Nem tudom (dell latitude e6410 és latitude e4300) mindkettő gigabitas lannal :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#604) Badb0y válasza sittes79 (#600) üzenetére


Badb0y
addikt

Nálad egyszerre megy a wifi is és a lan is ? Tehát be van kapcsolva routerbena wifi antenna? Mert egy olyan infót kaptam, hogy lehet hurok miatt nem megy, mert a wifi blokkolja, és nem mehet a kettő egyszerre :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#605) Badb0y válasza Badb0y (#604) üzenetére


Badb0y
addikt

Esetleg lehet az probléma, hogy 1 disk van csak benne ?
Ebbe a fórumba írnak valami ilyesmit:

I'm set to MTU1500/No JumboFrame

Kipróbálom ha megtalálom, de nem hiszem, hogy bármi eredményt hozna. Vagy lehet az a probléma, hogy nem kompatibilis a diszk ? Amiket néztem, hogy nem kompatibilis, az annyit jelent kb., hogy nem tudja hibernálni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#606) Badb0y válasza Badb0y (#604) üzenetére


Badb0y
addikt

Újabb kérdést generáló tényező:

Mlyen kábellel kötötted össze a géped a routerrel? Cat5-5e-6-6a ... ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#607) sittes79


sittes79
addikt

MEgint én :)

van olyan lehetőség, hogy frissítsem a utorrent web gui-t, most 3.7 de van már
3.8 is...illetve tudtok olyan progit amivel lehet a nas-on lévő kliens-t vezérelni?

például, mint transmission remote? de ugye ez bittorrent

(#608) Alex91 válasza sittes79 (#607) üzenetére


Alex91
félisten

Internet Explorer? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#609) sittes79 válasza Badb0y (#604) üzenetére


sittes79
addikt

Húha ennyire nem értek hozzá, hogy a hurok mit csinál :)

router 1043nd 3 antennás ugyhogy biztos van hurok...

megy a wifi 2 teló, 1 laptop
vezetéksesn egy asztali gép
nas buffalo

annyi hogy én olyan csatornát választottam, ami különböző, mint a közelben lévő kb. 6 wifi pont. tele van a ház :(

szóval a sebességek vezetéken--gigabites minden, ha nem megy a torrent kliens a nason akkor 40-45, ha sok szolgáltatás be van kapcsolva akkor 30-35.

wifin töredéke igaz hogy G-és wifi van a laptopban. azzal olyan 5-6 MB/s kiváló jelerősségnél.

de olvasd ezt el wifi-ről

http://hu.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

kábel nekem valami nagyon gagyi van és régi még a koliból szerváltam annó olyan 7 éve
rajta van a vakolat is :) valami cat 5

[ Szerkesztve ]

(#610) sittes79 válasza Badb0y (#605) üzenetére


sittes79
addikt

ez a jumbo csak akkor működik ha minden eszköz támogatja.

próbálj driver-t frissíteni esetleg illesztőt...akár háló kártyán is.

(#611) need


need
addikt

ha valaki szeretné kissé bővebben....

[DS210j]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#612) Badb0y


Badb0y
addikt

Ijjj bakki, tudjátok mi volt a hiba ? A laptopom hálókártya beállításainál automatikusan autonegotiation on volt, és 10MB/s volt a hálózat sebessége :D:D:D:D

Most már olyan 40MB-ot viszi, viszont most az olvasási sebességgel van gebasz, csak 28-30MB pedig anank a duplájának kellene legyen. Lehet a vinyó ami benne van ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#613) LordAndrew


LordAndrew
tag

Szisztok,

régóta gondolkodom egy NAS vásárlásán, amivel az alábbiakat szeretném megvalósítani (fontossági sorrend):
-Családi képek/videók redundáns (hw tükrözés) tárolása - csak 2 lemezes jöhet szóba hw tükrözéssel. Sajna a 4 lemezesekre nem lenne pénzem.
-Torrent letöltés és seedelés (60/6 Mbit internet kapcsolatom van)
-Egyéb fájlok tárolása, otthoni fileszerverként üzemelés
-Internetes elérhetőség DynDNS-sel (FTP vagy web alapú fájl letöltés, esetleg streamelt MP3 lejátszás)
-Media streaming (nem tudom, hogy nevezik, amikor a megfelelő TV-ről/médialejátszóról lehet browseolni a gép tartalmát és a fájlokat onnan játssza le a játékos) - Ez opcionális (van HTPC és elsősorban arról játszom le mindent)

Ami jó lenne:
-Megbízható legyen az eszköz (ne kelljen restartolni, ne kelljen hozzányúlni évekig)
-Csendes legyen
-Olcsó legyen (a keretem nagyon korlátozott, jó lenne, ha 20e körül megoldható lenne)
-3.5" merevlemezeket kezeljen (az olcsóbb)
-Támogasson 2*2Terás lemezt

Miket tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm a válaszokat,
Andrew

(#614) LordAndrew válasza LordAndrew (#613) üzenetére


LordAndrew
tag

Bocsi, kihagytam az alacsony fogyasztást a kívánalmak közül. Jó lenne, ha 20W alatt meg lehetne oldani a két lemez kezelését.

(#615) Alex91 válasza LordAndrew (#613) üzenetére


Alex91
félisten

Most lesz neki kulon internet vonala, hogy DynDNS-t szeretnel? Nem hiszem... :DD

20k-ert ilyen nincs...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#616) sittes79 válasza Badb0y (#612) üzenetére


sittes79
addikt

Helló,

nekem is ugyan ez van, 40-45 Mb/s-el írok a NAS-ra vagyis másolok és 25-28 MB/s-el
másolok róla? wd green vinyó van, nem fordítva kéne lennie?

(#617) Alex91


Alex91
félisten

Bufallo NAS es Androidos telo tulajoknak: Transdroid Torrent Manager

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#618) sittes79 válasza Alex91 (#617) üzenetére


sittes79
addikt

köszi király vagy :R

(#619) sittes79 válasza Alex91 (#617) üzenetére


sittes79
addikt

na de ez csak androidos készülékről megy :F

(#620) Alex91 válasza sittes79 (#619) üzenetére


Alex91
félisten

Irtam, hogy arrol. PC-re meg tok folosleges, ott eleg a bongeszo :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#621) sittes79 válasza Alex91 (#620) üzenetére


sittes79
addikt

olyat lehet nas-al csinálni, hogy magát a kezelő felületet érjem el távolról!? szóval
nem csak a torrent kezelőt.

(#622) Alex91 válasza sittes79 (#621) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, csak nyitni kell portot a routeren, es tudni kell a kulso IP-cimet.

Mar ha arra gondolsz, hogy nem az otthoni halorol, hanem a neten keresztul.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#623) sittes79 válasza Alex91 (#622) üzenetére


sittes79
addikt

igen arra gondolok, de nem tudom hányas a port!?

(#624) need válasza sittes79 (#623) üzenetére


need
addikt

valahol olvastam hogy a 80 port...!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#625) sittes79 válasza need (#624) üzenetére


sittes79
addikt

köszi ez bejött :R

(#626) Badb0y válasza sittes79 (#616) üzenetére


Badb0y
addikt

De :D

Megvárom a 2 kompatibilis Seagate vinyót, meglássuk mi lesz...

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#627) sittes79 válasza Badb0y (#626) üzenetére


sittes79
addikt

nálam az a gáz, hogy ez 1 vinyós NAS. most összekötöttem cross linkel a NAS-t és a PC-t és ugyan ez az eredmény. nem tudom hol a bibi.

(#628) sittes79 válasza LordAndrew (#613) üzenetére


sittes79
addikt

Túl sokat akarsz ennyiért,

Ami belefér, Zyxel NSA-210, dlink 320, illetve ha be mered vállalni én innét
rendeltem egy buffalo-t abszolút meg vagyok elégedve vele.

60 dodó volt szállítással 1,2ghz proci 512 ram...süvít rendesen.
igaz egy hdd-és, de itt vannak 2-3 hdd fogadására képesek.

[ Szerkesztve ]

(#629) skoos válasza Alex91 (#615) üzenetére


skoos
őstag

Nem tudom mi a gond a ddns-el.
A lényeg, hogy ne kelljen tudni távolról az éppen aktuális IP címet, elég, ha a ddns folyamatosan frissíti és a NAS ra mutat. Én is ezt szereteném elérni.

2 vinyós, ddnses, tükrözéses megoldás ami tud torrentet az 20-25k ból lehet a DNS320.

Ilyet fogok magam is venni.

(#630) LordAndrew


LordAndrew
tag

Aki vett már DNS320-at, megmondaná, hogy hol vette (és mennyiért)? (Jó lenne egy budapesti bolt, ahova bemegyek, kifizetem, kijövök.)

(#631) Alex91 válasza skoos (#629) üzenetére


Alex91
félisten

Az a gond, hogyha routeren log, akkor a routernek kell ezt a funkciot tudni... Ha meg nem log routeren, akkor van neki egy kulon internet vonala :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#632) Rosep válasza Alex91 (#622) üzenetére


Rosep
senior tag

Én netről elérem a routerem, a torrentet, webaccest. De hiába nyitom meg a routeren a Buffalo manualjában írt portot, mindig az a nyomi webacces jön be... Nem érem el kintről a NAS admin felületét. Pedig nem lenne rossz.

(#633) Alex91 válasza Rosep (#632) üzenetére


Alex91
félisten

Bentrol elered, kintrol nem? Mi az a webacces?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#634) skoos válasza Alex91 (#631) üzenetére


skoos
őstag

szerintem a routernek csak a portforwardingot kell tudnia. Azt meg egy középkategóriás router is tudja már.

A gépemen is volt FTPhez ddns beállítva, de unom, hogy éjjel nappal megy és zúg a gépem. Elég ehhez egy NAS is, töredéke fogyasztással és zajjal.

(#635) sittes79 válasza Rosep (#632) üzenetére


sittes79
addikt

adj a nas-nak fix ip-t és a routeren lődd be nekei a port forwardingot 80-as
portra. nekem igy működik, igaz dyndns-el de az lényegtelen.

én a sebességen vagyok kiakadva ugyanis 50 Mb/s-el tudok
másolni a NAS-ra viszont NAS-ról gépre 25-30 MB-al jön.

persze ezek az értékek még kevesebbek ha pl. fut a bittorrent!!

ezt a jumbo frame-t állítgatta valaki, mintha javulna a sebesség ha 7k-ra állítom,de
nem tudom, hogy támogatja e a routerem.

(#636) Alex91 válasza skoos (#634) üzenetére


Alex91
félisten

Es a geped router mogott volt?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#637) skoos válasza Alex91 (#636) üzenetére


skoos
őstag

persze

(#638) Alex91 válasza skoos (#637) üzenetére


Alex91
félisten

Most nezem, mennie kel router mogul is. En nagyon reg hasznaltam router nelkul.

Na, akkor ezzel is okosabb lettem :D.

Mondjuk az en routerem alapbol tudja az ilyet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#639) Alex91 válasza sittes79 (#635) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell fix ip, ha MAC cim alapjan beallitja az ember a routerben, hogy mindig ugyanazt az ip-t ossza ki.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#640) skoos válasza Alex91 (#639) üzenetére


skoos
őstag

az nem fix IP? Belső, de fix. Kívülről úgyis folyamatosan új IP címet kapsz, hacsak elő nem fizetsz vagyonokért FIX IP címre a szolgáltatódnál horror vagyonokért, de ilyet senki nem csinál (csak a webszerver üzemeltetők), ezért erre találták ki a Dynamic DNS szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#641) Alex91 válasza skoos (#640) üzenetére


Alex91
félisten

Nem. DHCP-n osztja ki, csak a MAC cim alapjan beazonositottnak mindig ugyanazt az IP-t. Igy megmarad a DHCP, de mondjuk a NAS mindig ugyanazzal az IP-vel erheto el. De igen, ez a belso halora vonatkozik.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#642) Greenbook válasza skoos (#640) üzenetére


Greenbook
tag

Valahol nem is annyira horror az ára...
Diginél 2.880 Ft-ért elérhető a dolog bár a többi szolgáltatónál valóban horor ha egyáltalán lakossági ügyfélnek adnak...

http://csatlakozok.atw.hu

(#643) skoos válasza Greenbook (#642) üzenetére


skoos
őstag

az ingyen DDNS nekem elegendő megoldás a probléma orvoslására. :D

(#644) Rosep válasza sittes79 (#635) üzenetére


Rosep
senior tag

Fix IP-je van nálam mindennek. A 80-as portra a router jön be.
Buffalo kézikönyve a 9000-et írja, de nem műxik azzal se, hiába állítom be a routerban.

(#645) Rosep válasza Alex91 (#633) üzenetére


Rosep
senior tag

Bentről persze hogy elérem. Webaccess: [link]
Ez egy ilyen webes felület. Csak épp mindent tömörítve lehet levenni távolról a NAS-ról. Röhej

(#646) sittes79 válasza Rosep (#645) üzenetére


sittes79
addikt

ha magát a file-t szeded le(pl. valamifilm.avi) akkor nem tömörít...legalábbis nálam! 1.4 FW van fennt
a 9000 az a webaccess port, de a felület a beállításokhoz az nálam a 80-as port.
igaz nekem a routeren ddwrt okosított fw van és ott külön be lehet állítani neki egy portot...

melyik buffalod van? nekem ls-xhl 1.2-es procival, nagyon meg vagyok vele elégedve!
főleg ár/érték arány végett is...60 dolcsi volt.

[ Szerkesztve ]

(#647) Rosep válasza sittes79 (#646) üzenetére


Rosep
senior tag

Na végülis műxik, bejön a 80-as portra a webes admin. Ennek örülök. :)
Nekem LS-WXL van. Én még nem raktam rá a 1.40-et, mivel semmi lényegi újítást nem tartalmaz, és félek hogy FW frissítés után az egészet konfigurálhatom újra.
Te magad frissítetted 1.40-re vagy ezzel vetted?

[ Szerkesztve ]

(#648) skoos


skoos
őstag

milyen eséllyel fog elbírni egy 323as vagy egy 321es NAS 2db 3Tbos SATAII winyót?
:U

(#649) hamikike


hamikike
tag

Nagy kérdés, bárkinek aki megnyugtató választ tud adni!
Kell-e és hogyan töredezettségmentesíteni az NSA210-et és a DNS323-at?
A winben mindkettő NTFS-nek látszik.
A dns 323-at elméletileg ext3-ra formázta, az nsa210-et nem tudom mire, illetve megnéztem XFS-re.
De nem tudom mi a helyzet a felkerült fájlok szétszórtságával a gyakorlatban. Úgy hallom, hogy az nsa210 HDD-je zajosabb írás közben (kicsit "ropogva" ír, mintha többet mozogna a fej), mint a dns323-é (ezt alig hallani), bár mindkettő ugyanaz a márka, típus és méret.

[ Szerkesztve ]

(#650) sittes79 válasza Rosep (#647) üzenetére


sittes79
addikt

Én frissítettem...nem tartott sokáig, kicsit én is megbántam, mert mintha lassabb lenne
mint az 1.2 FW, ugye ebben már több feature van azt hiszem.

én a sebességen vagyok kiakadva ugyanis 50 Mb/s-el tudok
másolni a NAS-ra viszont NAS-ról gépre 25-30 MB-al jön.

neked hogy másol, milyen sebességgel?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.