Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Core2duo6600 válasza Hedgehog87 (#1599) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezt a nas on kellene tudni beállítani
Létrehozol egy felhasználót, és csak neki adod meg a jogot.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1602) Hedgehog87 válasza Core2duo6600 (#1601) üzenetére


Hedgehog87
csendes tag

Szia!

Ezt csináltam létrehoztam egy mappát de nemtudtam összerendelni a felhasználóval.... csak az admin jelszó volt érvényes rá... (ami persze fél megoldás)

(#1603) Core2duo6600 válasza Hedgehog87 (#1602) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezt a cucc leírásából kellene kideríteni.
Egészen biztiosan van rá valamien megoldás.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1604) adman


adman
tag

sziasztok!

tapasztalata van valakinek h a Zyxel NSA-210-as hogy birkózik meg egy mappán belüli sok fájllal? (pl több tízezer kép) mostani nas-om (nub3ar) lefagy a sok fájltól meg lassú is, max 3MB-vel döcög

köszi

(#1605) Core2duo6600 válasza adman (#1604) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Sok aprtó file még a számítógépen is képes lefogni a rendszert, kviáltkép a másolás lesz igen lassú.

De ha sok file van egy mappába az még a synology-t is megfogja, persze csak a mappába belépés lesz lassú az admin felületen a hálózaton a gépről nem annyira, de ott is érezni, de ez minden renszeren így van.
Javasolt több almappába kevesebb képet tenni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1606) Sanyi55


Sanyi55
csendes tag

Ismeri valaki élőben is a synology usb station2 ?
Ha csak le és fel tölteni szeretnék vagyis torrentezni akkor ez untig elég?
Van egy dokkolóm abban van egy 2Tr vinyó kezdésnek ebben gondolkodnék.
Érdemes ezt vagy inkább mást?

(#1607) Core2duo6600 válasza Sanyi55 (#1606) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jelenleg csak ezt szeretnéd, és később, nem lesz olyan, hogy "jajj ha még ezt is tudná... "

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1608) Sanyi55 válasza Core2duo6600 (#1607) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Sokat gondolkodtam rajta a letöltés (torrentezés ) érdekel a kamera megfigyelést meg más rendszerre bíznám. A többi meg nem érdekel és nem érint.
A kérdésem az volt hogy érdemes és jól működik a torrent oldala ennek a station2 synologynak? Egyszerű a kezelése beállítása? Nem vagyok számítógép zseni. :DD

(#1609) Core2duo6600 válasza Sanyi55 (#1608) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, megbízható jól használhatóű
De ha felteszed rá a Transmission-t, (3 kattintás kb, + néhány beállítás)
Akkor még jobb lesz, alapból Trnasmission-t tartalmaz amúgy, csak utobbi esetben több dolgot lehet beállítani.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1610) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Nas vásárlásában gondolkozom és szeretném a tanácsotokat kérni, mert nem vagyok otthon a témában. Elsősorban saját képek videók tárolása lenne a cél amit az itthoni gépekről szeretnék elérni valamint egy htpc kiszolgálása filmekkel, zenékkel valamint okostelefonok is el tudják érni. Tehát minnél nagyobb tárhelyet tudok ehhez biztosítani annál jobb. Úgy láttam, hogy a 2lemezesek még elérhető árban vannak ezért ebben gondolkozom. Jó tudom synology vagy qnap, de olcsóbban szeretnék kijönni. Nézegettem a d-link dns320-as nast. Erről mi a véleménytek? Tudnátok esetleg mást ajánlani? A htpc-t nem szeretném ezzel terhelni, fűteni. Vagy az jobb megoldás lenne?

Válaszokat hozzászólásokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1611) Alex91 válasza bozsozso (#1610) üzenetére


Alex91
félisten

[link], itt tobb tapasztalat van a DNS-320-rol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1612) Rosep válasza bozsozso (#1610) üzenetére


Rosep
senior tag

Nézd meg még Zyxel-t, és a Buffalot is!

(#1613) bozsozso válasza Rosep (#1612) üzenetére


bozsozso
őstag

Ok rendben köszönöm mind a kettőtöknek meg fogom nézni. Ti melyiket javasolnátok?

(#1614) Menotti válasza bozsozso (#1610) üzenetére


Menotti
aktív tag

Amit elköltenél egy kétlemezesre,annak az árából megveheted Ezt

(#1615) Core2duo6600 válasza bozsozso (#1610) üzenetére


Core2duo6600
veterán

DNS 325 - ös frisebb erősebb cpu van benne, ha már mindenáron d link.

(#1614) Menotti
Na igen, de az csak maga a vas, azt még be is kell konfigolni, emi nem éppen egyszerű.
Feltéve ha nem csak sima file megosztás kell.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1616) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Ha esetleg valaki egy jóárú, csendes 4TB-os NAS-t keresne otthoni 1-2 gép kiszolgálására van egy eladó:
[link]

(#1617) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Előljáróban: nagyon tályékozatlan vagyok a kérdésem témájában.
Szerintetek pl. 2 év időintervallumot nézve, saját (0-ról induló vállalkozás üzleti) weblapot otthoni NAS megoldással, vagy bérelt (fizetett) tárhely szolgáltatással érdemesebb megcsinálni.
A NAS megoldást bonyolítja a digikábeles net előfizetés, ahol dinamikus IP van.
Melyik a kifizetődőbb?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1618) Rosep válasza VGYke (#1617) üzenetére


Rosep
senior tag

Dinamikus IP-vel nem lehet webszolgáltatást beregisztrálni.
Fix IP-t meg annyiért adnak mint egy tárhelyet bárhol.

[ Szerkesztve ]

(#1619) VGYke válasza Rosep (#1618) üzenetére


VGYke
addikt

Na de erre is van (ingyenes, fizetős :F ) megoldás, hogy dinamikus ip, router (nas :F ) beállítás, ....valami ilyesmi nem? Hogy állandó látszólagos külső elérhetőséged legyen.
Mondom hogy tök nem értek hozzá, kérek mindenkit, ne nevessen ki.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1620) Rosep válasza VGYke (#1619) üzenetére


Rosep
senior tag

Igen, hogy te magad elérhesd. De nem domain szinten. Javítsatok ki ha tévedek!

(#1621) veze válasza VGYke (#1617) üzenetére


veze
őstag

ha regisztralsz pl dyndns címet és azt a nas-ban beállítod, ha router mögött van, akkor a routerben, és adsz neki portforwardt-t a nashoz, akkor a nast bárki elérheti kintről, akinek megadod hozzáférést. ha weblap fut rola és a 80-as porton van akkor a portcímet sem kell megadni, elég csak a http://regeltcim.dyndns.org (vagy info, vagy amit regeltél) és látni fogja bárki akinek megadod a címet
ugyanígy az ftp-t iselérheti bárki akinek jogosultságot adsz.
ha más porton van akkor az elérés: http://regeltcim.dyndns.org:portszám
(nekem legalábbis igy működik zyxel nsa210-en)
véleményem szerint ha sajat nasrol futtatod a weblapod akkor a sebességgel lehetnek majd gondok, (föleg ha közben az mást is kezel, pl közös fájlmegosztás stb) ha nem ütös vason fut a dolog.
Ha meg szolgáltatótól bérled a tárhelyet, akkor tökmindegy hogy dinamikus az Ip-d vagy nem mert nem azon keresztül érik el a felhasználok

[ Szerkesztve ]

(#1622) Alex91 válasza VGYke (#1617) üzenetére


Alex91
félisten

Ha penzt keresel a dologgal, akkor inkabb a fizetos tarhely, kevesebb xopas lesz vele...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1623) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék megoldani egy (számomra) kicsit komplexebb feladatot.

-Kellene egy központi NAS ahova a userek számítógépei rendeszeresen szinkronizálják a dokumentumaikat.
-Ez a NAS tudjon automatikusan, incrementálisan real-time backupolni egy másik ugyan olyan (vagy hasonló) NAS-ra.

Van rá egy koncepció rajzom.

Sokat olvasgattam a QNAP és a Synology oldalait.
Ha jól értelmeztem mindent, ilyen autómatikus gépről NAS-ra szinkronizáló programot mind a két gyártó ad a NASaihoz.

Azonban a real-time adat szinkronizációban nem vagyok biztos.

QNAP-nak van egy táblázata amiben a real-time remote replication mintha csak a drágább modelleknél lenne supported.
például a TS-439 Pro II 180K körül van ami elég csücskös.

A Synology-nál gyakorlatilag az összes modelljüknél ott szerepel ez a lap is. Jól értelmezem, hogy a Network backup az pont az ami nekem kell?

Szerintetek a kinézett Synology modellekel meg tudom oldani azt ami a koncepció rajzomon van?
Esetleg láttok haditervben valami buktatót ami miatt nem fogom tudni megvalósítani amit szeretnék?

Minden véleményt, segítséget előre is köszönök :)

Üdv,
b

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#1624) Alex91 válasza b.bone (#1623) üzenetére


Alex91
félisten

Megkerdezed a hazai forgalmazot...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1625) b.bone válasza Alex91 (#1624) üzenetére


b.bone
senior tag

Hát ha nem jutunk dűlőre itt a fórumban akkor természetesen megkeresem a supportot.
Igazából reméltem, hogy valakinek van személyes tapasztalata a Synology NAS-ok backup fícsöreivel :)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#1626) ubid


ubid
őstag

Helló!
Valaki tudna ajánlani egy NAS-t tipikusan otthoni felhasználásra.
Filmek/zenék megosztására.
max két lemezest/ megbízhatót de olcsót.

Köszi

-.-

(#1627) Alex91 válasza ubid (#1626) üzenetére


Alex91
félisten

WD MyBook Live...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1628) ubid válasza Alex91 (#1627) üzenetére


ubid
őstag

Ennél azért picit komolyabbra gondoltam... sok fícsör ki van hagyva belőle, ami a mostani NAS-ekben teljesen alap.

-.-

(#1629) Alex91 válasza ubid (#1628) üzenetére


Alex91
félisten

Mi van kihagyva belole ugyan? Mi ami hianyzik? :D (Jo, USB csatit lehagytak...)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1630) ubid válasza Alex91 (#1629) üzenetére


ubid
őstag

Pl ami nekem fontos :Nyomtató szerver támogatás

-.-

(#1631) ubid válasza ubid (#1630) üzenetére


ubid
őstag

BitTorrent támogatást se láttam am...

-.-

(#1632) Alex91 válasza ubid (#1631) üzenetére


Alex91
félisten

Transmission par perc alatt rateheto, ha kell torrent :D. Es venni kell egy halozatos nyomtatot, jobban jarsz vele :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1633) b.bone válasza Alex91 (#1624) üzenetére


b.bone
senior tag

Nyitottam egy topicot a Synology.hu-n.

Meg is kaptam a választ. Köszönöm a tippet. Üdv :)

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#1634) zandrew


zandrew
csendes tag

Sziasztok!

NAS-t szeretnék beszerezni 24/7-es torrentezés, filmtárolás és DLNA kiszolgálás céljából.
Ahogy néztem, egyszerűbb/olcsóbb megoldásnak a WD My Bookot ajánljátok, komolyabb/drágább cucc meg mondjuk egy Synology 110j + winyó.

Kérdéseim:

1. Jól gondolom, hogy erre az igényre megfelel a WD My book is? Ebben a körben nyújt-e többet a Synology?
2. Egy normál otthoni felhasználásban milyen funkciókat tud a Synology, ami hasznos és esélyes a 'Oh, BM de jó lenne, ha ezt is tudná, miért nem a drágábbat vettem!' felkiáltásra, ha WD-nél maradok?

Köszönöm a segítséget!

(#1635) krealon válasza zandrew (#1634) üzenetére


krealon
veterán

Az altalad emlitett 2 eszkoz kozott a hozzallas a kulonbseg.
Synology: mindent megkapsz a dobozbol kicsomagolaskor, amit penzzel ellentetlezel.
WD: neked kell utanajarni a neten, hogy mi hogyan oldhato meg, viszont olcsobb.

Ha nem erdekel a mukodese vagy dragabb az idod, mint a ket eszkoz arkulonbsege, akkor valaszd a Synology-t.
A WD inkabb a hacker hozzallasuaknak valo, ha az alap NAS funkcio keves. :R

[ Szerkesztve ]

(#1636) Alex91 válasza zandrew (#1634) üzenetére


Alex91
félisten

Ha van penzed, akkor Synology. De amugy a WD is jo, amiket irtal.

Hack-eles bagatel, 10 perc alatt megy rajta a torrent is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1637) VGYke válasza Alex91 (#1622) üzenetére


VGYke
addikt

Az a baj, hogy egy olyan induló cégen töröm a fejem, aminek min. 4-5 hónapig nem is lehet bevétele, illetve szerencsével csak nagyon minimális (különböző minősítések megszerzéséig), tehát addig a költségeket is a nulla felé kellene közelíteni.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1638) Alex91 válasza VGYke (#1637) üzenetére


Alex91
félisten

Befektetes nelkul nincs uzlet... :)

Ha kafan ertesz az (sz)amitastetchnikahoz, akkor azt mondom csinald magad. (Gondolom, akkor fel tudod merni, hogy a savszeled megfelel-e az adott celnak, milyen HW, szoftver elemek kellenek, es ezeket be is tudod allitani.) Ha ennyire nem vagy otthon a dolgokban, akkor ugye fizetsz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1639) zandrew válasza Alex91 (#1636) üzenetére


zandrew
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, pont erre voltam kiváncsi!

Hackelés nem probléma, úgyhogy maradok a WD Live-nál.

(#1640) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ha minden igaz ma végre itt lesz a Synology DS411j-m 4x3TB Hitachi-val :)
Leginkább iSCSI-n és SMB-n lesz majd használva, még üresen csinálok majd pár tesztet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1641) kraftxld válasza kraftxld (#1640) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, megy szépen a rendszer, hogy lehet ezeket az izéket tesztelni? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1642) Zmo


Zmo
csendes tag

Nem igazán használom ki ezért megválnék Zyxel NSA-210 -től.
Papirok doboz minden megvan , 2014. februárig garanciális

[ Szerkesztve ]

(#1643) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!
Adat archiválásra volna szükségem egy nasra ( vagy egy külső vinyóra ), a lényeg az volna, hogy van egy xp-s gép, aminek néhány mappáját folyamatosan ( műszak végén, gép kikapcsolása előtt ) automatikusan menteni kellene.

2 lehetséges dolgon gondolkodtam: 1. külső vinyó+valami program, de nem túl elegáns...
Vagy ugye fentebb említett nas...

Más funkciót nem nagyon használnék ki most belőle, lényeg a megbízhatóságon és az automatikus dolgon van ( meg persze nem baj ha minél olcsóbb ) :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1644) veze válasza kleinguru (#1643) üzenetére


veze
őstag

ha csak erre kell akkor tökéletesen elegans és olcso megoldás egy külső vinyó és ez a free magyarul is tudó szoftver.
jol konfigurálható, ütemezhető, mentésre, adott mappa tükrözésére stb
én is használom már egy ideje, (noha van NAS -om) és elégedett vagyok vele

[ Szerkesztve ]

(#1645) kleinguru válasza veze (#1644) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagyon köszönöm, már csak olyan külső cucc kellene, ami lekapcsolja önmagát, ha nincs adatcsere (nyilván nem kikapcs, csak valamilyen sleep mód)

Köszönöm a segítséget:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1646) krealon válasza kleinguru (#1645) üzenetére


krealon
veterán

A WD Mybook Live leallitja a winyot egy ido utan.

Altalaban ezt a funkciot minden NAS tudni szokta.
Persze beszerzes elott illik ellenorizni a kezokonyvben.

(#1647) kleinguru válasza krealon (#1646) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, kipróbálom a szoftvert és akkor veszek egy wd live-ot ha minden igaz:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1648) VJAdam


VJAdam
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Synology NAS-t, amire áttenném a feleségem eddigi blogját. Van ötletetek, hogyan lehetne lementeni a blogspotról és áttenni synologyra az egész blogot? Egyenként egy kicsit macerás több évnyi bejegyzést átpakolni.

Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm!

(#1649) kleinguru


kleinguru
addikt

Megint kérdeznék!

Egy olyan nasra is szükségem lenne, ami 2 vagy több fiókos (nem kell a hotswap), Gigabites és gyorsan tudjak adatot másolni rá, illetve olvasni róla. Előbbiek mellett nem baj ha torrentezni is tud kényelmes (ez fontos) ncore-on letöltés gombra nyomva már indulhatna is:)
(nyilván ez irreális elvárás, de relatív könnyen kezelhető lenne...)

Fontos még, hogy usb legyen rajta, mert a 2 vinyót amit bele raknék, azt csak akkor kellene használni, mikor másolnék rá, vagy olvasnék róla (nem sűrűn van/volna ilyen (automatikus mentés)), hogy ne "kopjon" és a torrent az usbs vinyóról menne (2,5" külön táp nélkül).

Nem tudom, hogy árban hol helyezkednek el az ilyen eszközök, ezért gondolkodtam olxan megoldáson is, hogy egy asrock 330as lap 2GB memó + paneltáp + adapter (házam van)
de ez olyan ~22K+tápok és még nem is annyira elegáns, ellenben végletekig konfigolható.

Előre is köszönöm a segítségeteket:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1650) kejfel


kejfel
tag

hálló urak!

WD Sharespace ről tudnátok mondani vélaményt?
megéri / neméri stb re gondolok

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.