Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) ATM_automata válasza Alex91 (#1779) üzenetére


ATM_automata
őstag

Alex91: Köszi az ajánlatot!
cigam: Nyilván nem egy klasszikus backup...kírom egy DVD-re és kész. Tudom, hogy felhasználói hülyeség ellen nem véd, de az adatok duplikálása azért nem tartozik az elfogadhatatlan eljárások közé...szerintem.

Nyugodtan ajánlhatsz más eszközt, vagy más megoldást. Nyitott a kérdés! Megjegyzem, a választ nem adtad meg arra, amit kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#1802) cigam válasza ATM_automata (#1801) üzenetére


cigam
félisten

Dedikált fájlszerverekkel nincs tapasztalatom, csak ez a raid ütötte meg a fülemet. (pl. véletlen törléseket nem védi ki, ciklikus mentést sem helyettesít)

Szóval én egy másik gépen USB-s winyóra, vagy a helyi gépre készítenék időnként 1-1 másolatot a fontos adatokról. a lényeg hogy fizikailag máshol legyen (leég, ellopják, ugrik az összes adat, és ha nincs róla másolat az igen kínos tud lenni)

Ha félsz a freeNAS-tól próbáld ki az MS homeserver-t a HPmikroszerverén

Erről a HP cuccosról mit lehet tudni, úgy tűnik nekem, hogy izmosabb proci van benne mint egy "mezei" 1 magos atom. Mit szólna egy W7-hez? Böngészés levelezés menne?
Ha beleteszek egy hw gyorsítós videokártyát, tán még htpc is válna belőle?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1803) Alex91 válasza cigam (#1802) üzenetére


Alex91
félisten

HP ProLiant N36L Microserver + XBMC

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1804) petya86


petya86
csendes tag

Még mindig nem sikerült eldöntenem, h nekem mi is jelentene megoldást.

Ami biztos:
1. A hálózaton több gépről szeretném elérni az adataimat.
2. Bár van DLNA képes TV-m, de én csalódtam a DLNA-ban, nincs ultimate megoldás sztem, így egy WD vagy ASUS médialejátszót vennék idővel, aminek szintén a hálózaton tárolt médiákat kellene lejátszani, hálózati megosztáson keresztül.
3. Rendelkezem már egy 3,5"-os 1,5TB-os WD Green HDD-vel NTFS-re formázva, tele adattal, nem szeretném legyakni az egészet.
4. RAID nem érdekel, filmeket, zenéket be lehet újra szerezni, fontos adatok meg másik fizikai eszközön (notebook) is tárolva lennének.
5. Esetleg nyomtatót is megosztanám vele hlózaton.
6. Olcsó (max 20-25-30ezer), és kis fogyasztású eszköz legyen.

Lehetőségek, amiket eddig találtam:

1.) D-LINK DNS-320, Zyxel NSA-210, Netgear Stora
Előny: cél-eszközök, kis fogyasztás
Hátrány: NTFS belső HDD-nek nem ok, nem bővíthető hosszútávon.

2.) Saját HTPC, vagy HP Microserver
Előny: Nagyobb teljesítmény, több lehetőség, Windows op (Linuxhoz hülye vagyok), NTFS vinyó maradhat adatokkal tele.
Hátrány: Kicsit drágább, nagyobb fogyasztás, ami azért hosszútávon nagyon nem nyerő.

3.) Synology USB Station 2
Előny: Kis fogyasztás, NTFS HDD OK
Hátrány: Kell még egy külső 3,5-es keret a HDD-nek - jobban szeretnék egy "dobozt".

Tudtok valamit még ajánlani, kihagytam valamit a számításból? Konkrét eszközökkel van tapasztalat, az elvárásaimnak valamelyik esetleg nem felel meg?

(#1805) Alex91 válasza petya86 (#1804) üzenetére


Alex91
félisten

Jol osszeszedted, most mar csak dontened kell :)!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1806) petya86 válasza Alex91 (#1805) üzenetére


petya86
csendes tag

Nekem is ezzel van a bajom :)
Lehet ilyen árkategóriában csak ennyi a lehetőség?
Ésszerű, jó ár/érték arányú döntést szeretnék hozni.

(#1807) Alex91 válasza petya86 (#1806) üzenetére


Alex91
félisten

Mindegyik eszeru a maga modjan, es jo (vagy rossz) dontes :). Minden dontes ilyen, kompromisszumos...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1808) cigam válasza Alex91 (#1803) üzenetére


cigam
félisten

Köszi, ezt átfutottam, és most kezdem átnézni a cikk fórumát.

Viszont nem találtam sebességadatokat. Van utálás rá, hogy maga a hw gyors, de elbizonytalanít hogy W7 driverekkel hogyan fog álni(bár tippem szerint a 2008-as szerver drivereit megeszi). Ugyanakkor ha asztali gépnek is használnám az mennyire jönne be. Külföldi oldalakon találtam hasonló írásokat, de nemtok külföldiül :(

Egy használt brand gépet (CoreDuót már kapok 36k-ért) vagy egy csupasz új HP?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1809) Alex91 válasza cigam (#1808) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, netezni gondolom eleg, bar szerintem ez alapjaban veve NAS-nak, otthoni szervernek jo. Igazan a HTPC felhasznalast is kicsit eroltetetnek erzem.

Amiben jo, az a fogyasztas, a meret, es a sok HDD hely.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1810) OddMan


OddMan
őstag

A Thecus N4200PRO NAS szerverről mi a véleményetek? :U :F
Eredetileg QNAP NAS szervereket nézegettem, de a QNAP szerintem eléggé drága.
Így elsőre tetszik a N4200PRO, mert erős 2 magos Intel Atom proci van benne és úgy látom, hogy ez is Linux alapú és nagyjából ugyan azokat a szolgáltatásokat tudja mint a QNAP.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1811) Stukker1987 válasza OddMan (#1810) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Mire szeretnéd használni?

Ez már szerintem otthonra majdhogynem a túl erős kategória.
De az ára még emberi,bár mostanság annyira nem követem a NAS kínálatot....

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#1812) OddMan válasza Stukker1987 (#1811) üzenetére


OddMan
őstag

Jelenleg 4db 1.5TB-os Samsung merevlemezen tárolok egy csomó cuccot. Már régóta tervbe volt, hogy veszek egy NAS-t, de vártam az alkalmat, hogy végre 100e ft. körül legyen olyan NAS, amiben van legalább 1GB ram és erős 2 magos Atom proci. Fontos a gyors proci, hogy a NAS képes legyen legalább 70-80MB/s-el fogadni/küldeni az adatokat.
A kérdés csak az, hogy a Thecus mennyire megbízható. A cégnél QNAP nas-okat használunk és ezek nagyon megbízhatóak csak nem valami olcsók.
A QNAP TS-419P II nem rossz, bár ebben is csak Marvell proci van és ez is vagy 40e ft.-al drágább, mint a N4200Eco.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1813) Alex91 válasza OddMan (#1812) üzenetére


Alex91
félisten

A Thecus is regota a piacon van, szerintem siman bevallalhato.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1814) Stukker1987 válasza Alex91 (#1813) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Egyetértek!
Főleg a hardver specifikációkat látva...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#1815) gg72


gg72
veterán

Sziasztok, végre rátaláltam erre a topicra! :)

Néhány hete engem is elkapott a letöltéses őrület, így kezdem sajnálni a PC-met, hogy szinte állandóan menjen. Így gondoltam jó lenne nekem egy NAS, rákötve egy 2TB WD green vinyóval (ez már megvan egy külső házban), viszont ebben a témában abszolút újonc vagyok.

Néhány órás keresgélés/olvasás után akadtam rá a Synology USB Station 2-re, aminek a leírásában többek között szerepel ez: Download Station functions as a 24x7 TorrentTM, FTP, HTTP, eMule, and NZB download center without a PC. The eMule download engine allows search-n-download capability with a web-browser without installing additional desktop applications.

De gondolkodom még a Zyxel NSA210-ben is.

A főbb szempontjaim tehát:

- szinte folyamatos 24/7 letöltés PC bekapcsolása nélkül
- külső vinyó csatlakoztatás (lehetőleg tudjam használni a meglévő NTFS adatvinyómat)
- mediaserver funkciók nem különösebben érdekelnek
- viszonylag gyors adatletöltés a nas-ról PC-re (illetve ez sem annyira fontos, hiszen a külső vinyót leveszem és átdugom a PC-re, ha kell)

Kösz a segítséget előre is!

(#1816) veze válasza gg72 (#1815) üzenetére


veze
őstag

ha a gyorsabb adatletöltés se annyira lényeges akkor zyxel nsa210 17-18 ezerért..
a többiek ebben verik az nsa210-et ( bár már megjelent a nsa310 , de annyira uj hogy nálunk még nem kapható. abban ,már 1,2 GHz-es proci van)
én is külsö vinyora töltök esatasra igy csak átdugom és 100MB/s-el másolok ha kell.
24/7-ben megy és 160 torrentet seedel..
Igaz ehhez fel kell okosítani transmissionnal, de szájbarágós magyar leírás van arról hogyan.
egyébként csak 10 torrentet seedelhet, a gyári szoft, de ebben a többiek is azt hiszem max 20-at tudnak. kivéve a microserver freenas-al. de az is megint többszörös ár..

(#1817) gg72 válasza veze (#1816) üzenetére


gg72
veterán

Az nsa210 működik úgy is, hogy nincs benne belső vinyó, csak külső? Mert ha jól tudom, akkor a belső vinyó nem lehet NTFS formázású, de ha külső, akkor gondolom igen, vagy rosszul tudom? Szóval a vinyókezelése érdekelne.

(#1818) gg72 válasza veze (#1816) üzenetére


gg72
veterán

Hát lehet, hogy szájbarágósan van leírva a Transmission telepítése, de ha így kell csinálni, akkor lehet inkább maradok a Synology-nál, nekem ez már kicsit dúl "döcögős": [link]

Van valakinek tapasztalata a Synology-ban lévő bittorrent klienssel? Állítólag a Zyxel beépített verziójával szemben sokkal jobban testreszabhatóbb, az meg nem zavar, hogy csak max. 20 torrentet tud futtatni, 10-nél többet sosem szoktam, a lényeg azon van, hogy menjen minden szépen gördülékenyen (trackerek, portok kezelése, stb.).

(#1819) cigam válasza gg72 (#1817) üzenetére


cigam
félisten

Előkapod az adatlapot, és ott elolvasod ezt:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1820) gg72 válasza cigam (#1819) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz. ;)

Szerintem akkor marad a Synology USB Station 2 , ezt tudom használni a meglévő külső vinyómmal és tényleg gyakorlatilag csak letöltésre kell, hogy ne a gépem menjen folyamatosan. Csak tapasztalokra várok még, mert eddig eléggé ellnetétes véleményeket olvasok róla...

(#1821) veze válasza gg72 (#1818) üzenetére


veze
őstag

Igen, így kell csinálni. olvasni lehet hogy ijesztőbb, mint megcsinálni. Cserébe viszont torrentezésben szinte korlatlanul nyomhatod.
A 10- vagy 20 torrent nem tünik kevésnek, csak az a bajom volt vele, hogy 10-et lehet elinditani..és ha abbol épp 8-hoz épp senki sem kapcsolodik akkor, akkor csak ott van de nem tölt semmit, miközben a 11.-et nem fogja elindítani. Nekem a 160 elindítottból szintén csak 8-15 tölt fel aktívan épp, de ha valamelyik kiesik mert senki nem huzza tőlem , akkor belép másik, vagy harmadik, így mindig full kihajtja a sávszélességem. Azóta az arányaim olyan szintre emelkedtek, hogy ma már szinte le is kapcsolhatnám a nast végleg:)
Nekem sem fontosak a multimédias dolgai most, meg a hálózati másolási sebesség sem, egyböl a külső vinyóról játszom le, amire tölt.
Először én is azt hittem bonyolult , de aztan annyira nyomasztott a 10 torrentes korlát,( meg a félnapos üresjárások) a fentiek miatt, hogy belevágtam , és egyszerűbb volt mint hittem

(#1822) gg72 válasza veze (#1821) üzenetére


gg72
veterán

Igazad van, de én mivel nagyobb dolgokat töltök és osztok meg, így 160-at biztosan nem tudnék egyszerre, nincs akkora vinyóm... ;) Szóval a Synology max. 20 torrentje nekem bőven elég lenne, a screenshot alapján ez is egy Transmission-nak tűnik, nem?

(#1823) kovacszk válasza gg72 (#1818) üzenetére


kovacszk
senior tag

Én is azt mondtam hogy nem szarakodok vele. Nekem egy buffalo van, Addig szerencsétlenkedett a gyári torrent kliens hogy csak rá szántam magam egy transmission felvarázslására, úgy bele jöttem hogy, felpattant még egy MC, egy unrar, most pedig az egész rendszerét lecserélni debian-ra. Remélem sikerrel járok, legalább belejövök kicsit a linuxba, eddig max egy órát ültem egy olyan gép előtt amin linux volt :)

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1824) petya86 válasza gg72 (#1815) üzenetére


petya86
csendes tag

Ha úgy döntesz, hogy Synology USB Station 2-t veszel, tudnál majd véleményt mondani róla, h mégis hogy működik, mik a tapasztalataid? Köszi!

(#1825) veze válasza kovacszk (#1823) üzenetére


veze
őstag

nekem is az volt a gondom hogy a gyári kliens nem igazan hozta a formát még a 10 db-al sem.. nem találtak a peerek meg egymást meg mittudomén. a torrentnek volt nagy forgalma de nálam mégis csak alig akart valaki kapcsolodni meg azt is 25-40KB/s el vitte..
és nem azért mert a router nem megfelelöen volt belöve..
transmission után egycsapásra megszüntek ezek a gondok.. mig a gyári kliens egy 24 óra alatt seedelt 5 GB forgalmat a transmission 48 GB-ot... hát valami nagyon nem volt rendben ott. (pedig akkor még abban sem 160 db volt csak kb 20-al indult)

gg72: ezt nem tudom milyen kliens, nekem a transmission nem így néz ki

[ Szerkesztve ]

(#1826) gg72 válasza petya86 (#1824) üzenetére


gg72
veterán

Így döntöttem, meg is vettem, de holnap megpróbálom visszavinni... :U

A legnagyobb problémám vele az, hogy nemhogy 20 letöltést nem tud egyszerre kezelni (ahogyan a hivatalos fórumban valaki írta), meg nem is 10-et, ahogyan az a hivatalos használatiban szerepel, hanem csak ötöt! Hát ez már nekem is édeskevés...

Screenshot a programból:

Hansználati:

A másik, hogy én nem tudom milyen processzor és memória van benne, de a feltöltéskezelése valami iszonyat lassú, mintha visszamentem volna 10 évet az időben... Nem tudom, hogy a Zyxel NSA-210 milyen lehet alapból "buherálás" nélkül, ill. az után, de nekem most elment a kedvem az egésztől.

Eredetileg egy Zotac ZBOX-ot akartam venni, de gondoltam megúszom a harmadából ezzel a Synology-val, hát lehet mégis inkább spórolok egy mini PC-re, azzal biztosan nem lennének ilyen gondjaim. És tényleg nekem csak arra kellene valamilyen megoldás, hogy tudjak 24/7-ben letöltéseket futtatni, ne a nagy gépemet kelljen mindél többet bekapcsolva hagynom. Mit gondoltok WD My Book Live-ról, vagy úgy általában erről az egészről ? :F

(#1827) Alex91 válasza gg72 (#1826) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen sebességű neted van? Amúgy torrent masinanak szerintem a Live egy jó megoldás lehet, de nem tudom, hogy mekkora sebességű netet tud meg kiszolgálni, és itt is kell hack, de ez imho pofon egyszerű...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1828) gg72 válasza Alex91 (#1827) üzenetére


gg72
veterán

Hát nem a leggyorsabb (ami a feltöltést illeti):

T-Home családi ADSL

Letöltés: max. 15 Mbit/s
Feltöltés: max. 900 kbit/s

(#1829) Alex91 válasza gg72 (#1828) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt talan egy Live kiszolgal. Max. korlátozni kell egy kicsit, de legalább keveset fogyaszt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1830) veze válasza gg72 (#1826) üzenetére


veze
őstag

a zyxel sem jeleskedett feltöltéskezelésböl az alapszoftverrel. legalabbis messze nem voltam elégedett azzal.(hozzászooktam az utorrent adta kényelmekhez és megbízhatósághoz) , nem használta ki a sávszélemet pl hiába volt nagyon sok letöltő..
nem tudta pl két trackerre ugyanazt az állományt seedelni, mert vagy az egyik vagy a másik behalt. beállítottam a max 10-et aztan ha egy-két óra mulva azokbol kiléptek akár fél éjszaka se csinált semmit, hiába volt uj peer , nem csatlakozott. De legalabb elindithatott volna akkor helyette másik 10-et (ha már többet nem lehet) hogy legalabb mindig seedeljen valamit.
A sávszéleddel semmi gond, felfelé, simán ki tudna , ki kéne szolgálni a procinak, a kliens béna max..Nekem 5M felfelé mégis ki tudja szolgálni .. de csak a transmissionnal
egy kép ma reggel a transmissionból
épp 11 volt aktív a 160-ból és 662 KB/s-re hajtotta a sávszélemet.( ez kb a max, amit tud) és a proci terhelés 18-24 % között ingadozott.
a hack nem bűvös dolog.. a zyxelnek még külön fóruma is van erről ahol lehet kérdezni azoktól akik már megcsinaltak. de legvégső esetben még egy másnál működö mentést is kérhetsz esetleg, és acronissal visszairod a pendrivodra és csak be kell dugni...
de másra is fel lehet tenni nem csak zyxelre. Ebben azok tudnának segíteni akiknek olyan van.
A microserverre is jo esetben freenast illene tenni, ami szintén linux alapu megint.
amúgy pont a te sávszélednél lenne értelme a 24/7-ben járo normális klienssel seedelö nas-nak, mert ha folyton tol valamit csak kicsikével is. sok kicsi gyorsan sokra megy..:)

(#1831) gg72 válasza veze (#1830) üzenetére


gg72
veterán

Igen, én is pontosan így érzem, hogy nálam lenne értelme folyamatos működésnek, mert így időnként fellépve gyakorlatilag a nullához közelít az arányom, félek, hogy hamarosan ki is leszek tiltva...

Én továbbra is tartok a hack-től, vagyis nem attól, hogy elrontok valamit, hanem, hogy egyáltalán meg tudnám-e csinálni, nekem valahogy sosem volt türelmem az ilyen szoftveres buheráláshoz, főleg akkor, ha az ilyen mélységű és linux alapú.

De legvégső esetben még egy másnál működö mentést is kérhetsz esetleg, és acronissal visszairod a pendrivodra és csak be kell dugni... Ez pl. egy nagyon szimpatikus megoldásnak tűnik. ;)

Amiken még gondolkodom (árban felfelé):

- QNAP TS-112
- HP microserver
- Zotac ZBOX AD02

Ezekből számomra az utolsó lenne a legszimpatikusabb, hiszen "normál" PC-ről van szó Win7-el, aminek a mérete kb, akkora, mint egy router, hangja nincs, belül lenne egy kis vinyó, bővíthető ram-ok, rá tudok kötni külső vinyót USB 3.0, vagy esata csatlakozóval, beépített wifis, HDMI-vel pedig a monitoromra is rá tudnám kötni, a gépen meg gyakorlatilag csak a Win7 lenne rajta és az utorrent. Csak hát az ára mindenestül 65000 körül lenne, annyit meg nem igazán adnék ki rá...

QNAP TS-112: erről van valakinek tapasztalata, mennyire flottul működik, hány letöltést kezel egyszerre, stb?

(#1832) Alex91 válasza gg72 (#1831) üzenetére


Alex91
félisten

Live, szerintem. Nekem egy World van, az tolja...

10 perc alatt ramegy Transmission, es nem kell hozza Linux tudas sem. (Egy sort kell copy-paste-tel a Putty-ba irni, es megcsinal mindent.) Es nem kell hozza pendrive, meg mit tudom en mi, mint a Zyxel eseteben...

[link], azert ezen el lehet menni szerintem pilotavizsga nelkul is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1833) gg72 válasza Alex91 (#1832) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a tippet. Ugye ezen a WD Live-on nincs külső csatlakozó, tahát csak hálózaton keresztül tudom lehívni róla a feltöltött dolgokat, azt milyen sebességgel teszi?

(#1834) veze válasza gg72 (#1831) üzenetére


veze
őstag

nos, ha semmi más megoldást nem találsz, és végül mégis ennél kötsz ki, csinálok én neked egy mentést pendrivera..
Nálad már csak a külsö (és belső) vinyó azonositoját kell átjavitani, a transmissionban, amikor a töltés helyét megadod. hogy oda mit kell írni azt meg megmutatom
amugy nem kell linux tudás itt sem a hack esetén, hisz minden le van írva csak kopizni kell joszerével
viszont kell hozzá egy régi akár 1 GB-os pendrive
és kell bele is egy belsö vinyó satas, tökmindegy mekkora, mert a sajat szoft arra megy fel és ezt nem lehet megkerülni ( vagy nem tudom, ugy még nem probáltam elindítani, de az IP cím stb ott van beállítva, tehát vélhetően kell)

[ Szerkesztve ]

(#1835) gg72 válasza Poplacsek (#1794) üzenetére


gg72
veterán

1. Ha egy ilyen HP Microserver-t akarok NAS-ként használni a leírt pendrive-os freenas módon, akkor nem kell a vinyós változatot vennem, elég a sima is ugye? És akkor a rendszer a pendrive-ról fog futni, a letöltések meg mehetnek egy külső, vagy belső vinyóra.

2. Amúgy egy belső vinyós HP microserverre felmegy minden további nélkül a Win7 is? Csak akkor ugye nem tudnám webes felületről másik gépről kezelni, muszáj lenne összektöni egy monitorral plusz billenytűzet és egér? Jól gondolom?

(#1836) gg72 válasza veze (#1834) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz előre is! Most még azon agyalok, hogy mi legyen, de tény, hogy ez a zyxel-es megoldás a legolcsóbb. :K

(#1837) veze válasza gg72 (#1835) üzenetére


veze
őstag

a freenas-t innen kell letöltened, a megfelelő iso-t pl, aztan kiirni lemezre és arrol bootolni és feltelepiteni. Nem pendrivra, hanem egy vinyóra ami a microserverben van ( a pendrive csak a zyxeles hack esetén kell)
be kell állítani telepitéskor a freenas hálózati adatait (IP címek stb, de végig vezet ezen egy DOS szerű ablakban telepítéskor (én még a 7.xxx verziokat probaltam, használtam csak anno, a 8-ast nem)
maga a telepitő nem magyar de aztan a freenas magyar nyelven is tud és utána bárhonnan elérheted és menedzselheted
szerk:zyxel esetén aztán ne mond hogy én beszéltelek rá, mert nem venném a lelkemre, ha valami miatt elégedetlen lennél mégis.:)
Neked kell dönteni...

[ Szerkesztve ]

(#1838) Alex91 válasza gg72 (#1835) üzenetére


Alex91
félisten

2. Windows server biztos, Win7-hez nem tudom van-e driver. Amugy tavoli asztal eleres van Win alatt, ahhoz se kell monitor a telepites utan...

A sebesseg 100-as LAN-on 12 MB/s, gigabiten meg gyorsabb, mint USB-n a Live eseten is.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1839) gg72


gg72
veterán

Kösz a sok segítéget, lassan tisztul a kép... ;)

Most erősen hajlok a HP microserver megoldásra, hiszen kb. 40ezerből lenne egy olyan gépem, amit a kéőbbiekben sokkal több dologra is tudnék használni. Most már csak az a kérdés, hogy mit futtassak rajta:

1. Win7+utorrent távoli asztal kapcsolattal (így a vinyós változatot kell megvennem, ami 41ezer, vagy a vinyó nélkülit 35ért, és beleteszem a mostani külső vinyómat)

2. freeNAS (tudtommal ez megy pendrive-ról, vagy csak a feltelepítés megy arról, utána kell a belső vinyó?) [link]

A microserver topicjában többen haszálják win7-el gond nélkül: [link]

(#1840) Alex91 válasza gg72 (#1839) üzenetére


Alex91
félisten

Kiprobalod... FreeNAS mondjuk ingyert van, Win7 meg nem :DD ...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1841) gg72 válasza Alex91 (#1840) üzenetére


gg72
veterán

Hát az lesz, hogy először kipróbálom a FreeNAS-t, aztán utána még jöhet a win, ami nekem mondjuk ingyen lenne (céges). :)

(#1842) veze válasza gg72 (#1841) üzenetére


veze
őstag

a freenasban transmission van, és jól is működött nálam, csak kérdés hányas.. nem emlékszem már milyen volt benne. Vannak trackerek amelyek bizonyos verzioszám alatt nem támogatják. jellemzöen 2. akárhánynak kéne benne lenni. A lecserélése.. annak is igényel némi linux ismereteket..

(#1843) gg72 válasza veze (#1842) üzenetére


gg72
veterán

Ezért lehet inkább win server 2008 r2 lesz rajta + utorrent és távoli asztali kapcsolattal kezelem majd a nagy gépemről.

(#1844) Poplacsek válasza gg72 (#1835) üzenetére


Poplacsek
senior tag

1: igen pontosan.
2: nemtom, hogy drájverileg rendben lenne-e.. Sztem egyébként a Win7-nek az 1GB Ram is karcsú. Webes felületről se tudok nyilatkozni.

(#1845) gg72 válasza Poplacsek (#1844) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz, a microserveres topicban megleltem a válaszokat. ;)

(#1846) misimagaki válasza gg72 (#1841) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Freenassal nem biztos, hogy fogod tudni használni az ntfs-re formázott külsővinyódat....
0.7.2 Sabanda (revision 7529) a legfrisebb most. Abban a 2.22-es Transmisson van.
Transmisison jó cucc most 240 torrent fut benne. (Persze nem mindet huzzák tőlem, de seedre készen állnak.) Alaplap egy Asrock E350M1 USB3 CPU terhelés 1-2%, memória foglalás 400 MB.

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1847) gg72 válasza misimagaki (#1846) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ezért is döntöttem úgy, ahogy azt pár hsz-szel korábban írtam is, hogy egy win server 2008 r2 lesz a gépen + utorrent és távoli asztali kapcsolattal kezelem majd a nagy gépemről. Szerencsére a win-hez hozzájutok a munkahelyem által. :)

(#1848) Rosep


Rosep
senior tag

Tanácstalan vagyok a következő problémával.
Van egy filmem .m2ts-ben (kb. 40GB). Ezt a NAS-on tárolom. WD TV Live-al nézek filmeket. Pár hónapja megnéztem és tökéletes volt. Most bele néztem megint, és kb. 30mp múlva elkezd szaggatni a lejátszás és elmegy a hang. Ezután kipróbálva több ilyen fájlt, meg 1080p .mkv-t mindnél ugyanezt tapasztalom. 720p filmekkel semmi gond. A WD-re dugva USB-s vinyót, tökéletes a lejátszás. Szintén jó, ha a PC-n megosztok egy mappát és onnan megy.
Tehát odáig eljutottam, hogy a NAS-ról egyszerűen nem tudok 1080p-s anyagot rendesen lejátszani. Jumbo Frame-t próbáltam, az sem segített. Ha léptetek a filmben, megint jó egy pici ideig. Olyan mintha nem kapna elég adatot a WD. De a NAS másolási sebessége jó, 20MB/s megvan. Szóval egyszerűen nem értem... :W

A komplett rendszer:
TP-Link TL-WR1043ND router
Buffalo LinkStation Duo nas
WD TV Live mediaplayer

[ Szerkesztve ]

(#1849) cigam válasza Rosep (#1848) üzenetére


cigam
félisten

Azóta frissítettél fw-t valamelyiken?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1850) Rosep válasza cigam (#1849) üzenetére


Rosep
senior tag

Mind a hármon. :)

Sőt, most néztem, a NAS-ról az olvasási sebesség 30-40 MB/s a PC felé. Egyszerűen érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.