Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Szakik!
Van olyan "gyári" NAS, amivel meg lehet azt csinálni, hogy letitkosítom a merevlemezeket AES titkosítással, amit csak jelszóval, vagy a NAS usb aljzatába dugott pendrájvon lévő kulcsfájllal lehet decryptelni? PC-n Truecrypt-et használok és nagyon jó, de nagyon jó lenne egy atombiztos NAS is....
Köszi!

(#1452) Sanyi55


Sanyi55
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék egy NAS-t beszerezni ami nem bonyolult a működtetése és használata főleg torrentezni szeretnék vele. A tp link dns 320 vagy a 325-ös szerintetek milyen?
Esetleg mást javasolnátok?Köszönöm a segítséget!

(#1453) Alex91 válasza Poplacsek (#1451) üzenetére


Alex91
félisten

QNAP NAS-ok

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1454) Alex91 válasza Sanyi55 (#1452) üzenetére


Alex91
félisten

Torrent masinanak egy My Boook Live-ot ajanlok... (Egyszeruen telepitheto ra Transmission.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1455) Sanyi55 válasza Alex91 (#1454) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Köszönöm a választ de ezt a WD torrens gépet nem hallottam még.A kérdés az hogy 1 lemezes jó e és a másik mivel nem lehet szétszedni vinyót cserélni akkor ha elromlik kuka a vége.
Teljesen kezdő vagyok így ha bármilyen gépet is veszek valakit megkérek hogy segítsen majd természetesen az idő pénz jeligére.
A synologyval is szemezgetek bár nem olcsó a dolog.Tehát ha csak torrentezni szeretnék mit javasolsz?
Mondjuk nekem magas amit írtál mit kell telepíteni rá. A laptopomon wn7 van ez nem tudom mennyire érdekes ez ügyben. A linuxot abszolut nem ismerem. Egyenlőre laptoppal külső vinyóvan torrentezem csak hát éjjel nappal nem egészséges hogy menjen szegény Hp-m

Most vettem egy TP-LINK 1043nd routert is de annak a beállítása is macerás volt majd lehet hogy megkérek valakit segítsen a korrekt beállításában. Most úgy ahogy működik .

[ Szerkesztve ]

(#1456) Poplacsek válasza Alex91 (#1453) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Banyek ez jónak tűnik, de ennyi pénzből már egy komoly PC-t össze lehetne rakni...
Most az jutott eszembe, hogy az ideális az lenne számomra, ha lenne olyan NAS-PC alaplap, ami tudna működni PC-ként és Standby-ba küldve kisebb fogyasztással és hanggal csak NAS-ként is... Ja és persze ez a része DLNA kompatibilis is lenne :-)

[ Szerkesztve ]

(#1457) Alex91 válasza Poplacsek (#1456) üzenetére


Alex91
félisten

Ha magadnak szeretnél összeállítani valami NAS szeruseget akar Win-nel is, akkor neked is a HP Microservert ajánlom úgy 30k jó magyar HUF környéken...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1458) Alex91 válasza Sanyi55 (#1455) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor szerintem nézz egy 2 lemezes Zyxel NAS-t, bár van rajta gyárilag torrent kliens, de az viszonylag korlátozott...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1459) Poplacsek válasza Alex91 (#1457) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Húú ez jól hangzik :-) Vajon mennyiért lehetne eladni a Mybook World II 4TB fehér LED-es hibátlan, karcmentes NAS-omat?

(#1460) Alex91 válasza Poplacsek (#1459) üzenetére


Alex91
félisten

Úgy 50k szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1461) Sanyi55 válasza Alex91 (#1458) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Szia!
Zyxel NSA-220 Plus gondoltál vagy a Zyxel NSA 221 -re?
http://www.argep.hu/kat3-888-710.html
Milyen minőség mert nem ismerem a dolgot. Bedugom stb és már megy ezerrel?

(#1462) Sanyi55 válasza Alex91 (#1458) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Ahogy utána olvastam sokan szívnak vele, Zyxel tipussal. Nem minden trakkert ismer fel stb meg azért kell állítani gazdagon.
Jobban járok ha vennék egy megbízható márkát és valaki segítségét kérném a beállításokban. Szerintem.....
A HP mikroszerver is szóba jöhetne Synology vagy a TP-LINK valamelyik szériája..

(#1463) Sanyi55 válasza Alex91 (#1458) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Synology DS211J nagyon jókat írnak erről a modellről eltudnám képzelni 2 db WD 2x2 TR vinyóval. Mi a véleményed erről? Ha akarnám még kamerákat is tudnék rákötni ahogy olvastam......de elsődlegesen a torrentezés lenne.
A másik kérdés amikor letöltök egy filmet és megakarom tartani egy másik vinyóra áthúzhatom ill. áttudom másolni?Van egy WD My Book külső amin tartom a filmeket ezért kérdezem .A TP-LINK 320 vagy 325 is szemezgetek .......HP mikroszerver is ok csak hát a beállítások.....
Köszi a válaszokat!

(#1464) Alex91 válasza Sanyi55 (#1463) üzenetére


Alex91
félisten

A Synology jo, csak te ugye olcsobbat szerettel volna... De ha belefer a keretbe, akkor mason nem igazan gondolkodnek a helyedben!

Szerinted mi akadalya lenne, hogy masold rola a cuccot? (Amugy inkabb a NAS-on szoktak tartani :D.)

De a szavaidbol azt veszem ki, hogy alapvetoen ugyanazt szeretned, mint en, Hogy kis fogyasztasu cuccal toltesz, aztan arhivalnad rola a cuccot. En egy MyBook World-ot hasznalok erre acelra. Igaz, neha kiakad, es nekem viszonylag lassu is a netem, ezt meg kiszolgalja. Ezert mondtam a MyBook Live-ot. 15 perc alatt torrent kepesse teheto, es igazandibol nem bonyolult. (Alapvetoen Linux tudas se kell hozza, bar azert jol johet :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1465) Poplacsek válasza Alex91 (#1457) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hát ezt az ajánlást nagyon köszönöm, lehet meg is rendelem!
Jó lenne azonban biztosra mennem:
- Meg lehet egy HP Microserverrel csinálni azt, hogy az oprendszer egy pendriven van, míg az adattár HDD-k AES titkosítottak?
- Ha igen, akkor a titkosított merevlemezek "nyitását" meg lehet úgy oldani, hogy úgy indítom a rendszert, hogy be van dugva egy pendrive amin rajta van az AES kulcsfájl? (Mondjuk az oprendszer pendrivéjén.)
- Olvastam valami TPM opcionális modulról, a fentiekhez ez nem szükséges?
- Szeretném ha úgy működne mint a WD MyBook World II, hogy ha nem használja semmi a NAS-t akkor a HDD-k leállnak ez gondolom beállítás kérdése?
- Mi az ajánlott oprendszer a fentiekhez?
Ha ez így szupi lesz, akkor megpróbálom eladni a WD MyBook World II 4TB-ot HDD-kkel v. azok nélkül. :)
Köszi!

(#1466) Alex91 válasza Poplacsek (#1465) üzenetére


Alex91
félisten

Valaki csinált egy 4 lemezest, az OS pedig egy SSD-re tette. Valami speciális Linux szoftvert használt. Szerintem azt teszel rá amit akarsz :). Sajnos elég speciális az igényed, gondolom Windows felől fogod megközelíteni :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1467) Rosep válasza Sanyi55 (#1462) üzenetére


Rosep
senior tag

Már megint csak azt tudom mondani: Buffalo?

(#1468) Poplacsek válasza Alex91 (#1466) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Első körben megpróbálkoznék a FreeNas-sal, vagy valami linux klónnal amin esetleg fut a kedvenc programom: TrueCrypt :-)
Windows-t csak HDD-re lehetne tenni, míg a FreeNas elvileg elfut egy pendrájvról is.

(#1469) Sanyi55 válasza Alex91 (#1464) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Pontosan lemásolom a filmeket és a kimondottan film nézésre használt my bookon van a nézésre használt anyag. A nason meg tölt vissza, meg esetleg le ha van újabb film vagy más.
Tetszene mert magyar menüs a Synology és még kamerát is lehet rá kötni ami szintén jó dolog.
Kis fogyasztású és megbízhatónak tűnik a tesztek alapján.
Köszi az infókat.

(#1470) Sanyi55 válasza Rosep (#1467) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Köszi az ötletet de nem akarok 100 ezrekért nast venni. Ami szimpatikus lenne annak nincsen ára és nem rendelhető.
http://nas-meghajto.arukereso.hu/buffalo/?start=25

(#1471) Rosep válasza Sanyi55 (#1470) üzenetére


Rosep
senior tag

Ez pont fele a 100-nak: [link]
Én egy terrásat vettem, aztán kicseréltem a vinyókat benne.

[ Szerkesztve ]

(#1472) Sanyi55 válasza Rosep (#1471) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Akkor ezek szerint van benne vinyó 2x 1 tr -ás? Így nem is hangzik rosszul. Kezelhetősége milyen? Telepíteni kell valamit vagy csak bedugom aztán működik?

(#1473) Sanyi55 válasza Rosep (#1471) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Ki lehet cserélni a vinyókat 2x 2 tr -ra? Könnyen kezelhető stabil gép?

(#1474) Sanyi55 válasza Rosep (#1471) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Mekkora a proci és a ram?

(#1475) Billu válasza Sanyi55 (#1474) üzenetére


Billu
aktív tag

LS-WX1.0TL/R1

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#1476) Core2duo6600 válasza Sanyi55 (#1469) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Miért nem jó, hogyha a NAS on van a film, amit meg akarsz nézni ?
Ezeket a synology, jobb klikk es módszerrel szépen megcsinálja, admin felületről.
Kivülről hálózaton meg azt csinálsz a file okkal amit akarsz

Ez esetben nem mindegy, hogy mannyi idő alatt jutsz a letöltött cuccokhoz, nekem emiatt lett elegem a Dlink DNS 323-ból. (a netről hamarabb lejött, mint a dns ről a gépre)

Ha tempos másolási sebesség kell, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1477) Rosep válasza Sanyi55 (#1474) üzenetére


Rosep
senior tag

Ha ki akarod cserélni a vinyókat, szerintem elég az 1 terrás is 40-ért.
Én beraktam egy 120-ast, meg egy 1.5 terrást. 120-ason mennek a torrentek, szinte mindig tele van, 20-30 torrentet visz egyidőben. A nagyon meg vannak a filmek.
Nagyon könnyő bekonfigurálni a készüléket. Most volt 1-2 hete hozzá megint FW frissítés. Egy nagy hibája volt, áraszünet után kézzel kellett kicsit mókolni a torrentekkel. Eddig 1x fordult elő, de mintha az egyik FW-ba azt írták volna, hogy javították... még nem próbáltam ki. :)
Procit, RAM-ot nem tudom, passz.
A két 500-as vinyó meg ami benne volt, bement az asztali gépembe RAID-ben az adatviztonság miatt.
Szerintem ezek a 40-50 ezres Buffalo cuccok köztes utat képviselik a D-Link, Netgear meg a Synology, Qnap között.

[ Szerkesztve ]

(#1478) Core2duo6600 válasza Rosep (#1477) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen wiynok vannak benne ?
Winyo nélkül nincs ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1479) Rosep válasza Core2duo6600 (#1478) üzenetére


Rosep
senior tag

Én is kerestem vinyó nélkül, de szerintem azokat hozzánk nem importálják.
WD Black vinyók voltak hozzá. De annakidején böngésztem a netet, ez is változó volt. Volt akinek Blue volt benne.

(#1480) Core2duo6600 válasza Rosep (#1479) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Holott a legideálisabb a green lenne.
Én olyat tettem a synology ba
+ 1 wd 500 as ez éppen 7200 es, de ez már megvolt korábban

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1481) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

A HP Microserver belső USB aljzatába normál méretű pendrive is befér, (pl: Sandisk Blade Cruz) vagy csak a micro méretű?

(#1482) kovacszk válasza Sanyi55 (#1470) üzenetére


kovacszk
senior tag

EZ pedig szintén majdnem fele a száznak :))

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1483) Sanyi55 válasza Core2duo6600 (#1480) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Neked Synology van ha jól értem? Mi a véleményed róla? Melyik Western D. érdemes belerakni 2 TR ban.

(#1484) Sanyi55 válasza Rosep (#1477) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Megnéztem és 600 a procija.. Sajnos nem tudja azt ami nekem kellene de köszi a segítséget.
Akit érdekel felrakom magyar nyelven a synology felhasználó könyvét érdekes olvasmány
.
http://synology.hu/dl/Syno_UsersGuide_NAServer_hun.pdf

meg a többi akit érdekel:

http://webshop.doczy.hu/2/763-synology-ds211j-disk-station.html

Számomra meggyőző és árban nem sokkal tér el de annyival többet is tud.
Ha elakadnék tud majd segíteni valaki aki vágja a ds 211j synology projektet?
Köszi mindenkinek!

(#1485) Core2duo6600 válasza Sanyi55 (#1483) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem egy DS 410 es van
Az adatelérés olyan gyors, mintha a gépben lévő hdd én lenne.
Kipróbáltam iSCSI-t is, ott sem volt késlekedés.

Én az adattárolást, és a torrentet használom rajta külön telepített transmission segítségével, a belső is rendesen megy, de így több dolgot lehet beállítani.

Az egyéb lehetségeket eddig nem igen próbáltam.
A Photostation-t néztem még meg, ezzel még nem tudtam megbarátkozni.

Van viszont egy óriási előnye, hogy belépbe az admin felületre
(Sima user is be tud), és csak a neki megengedett dolgokat tudja csinálni)
Le tudja játszani képpel hanggal szinte mindent, eddig még nem volt olyan film vagy poresz amit nem játszott volna le, így ha bele akarsz nézni valamibe, nem kell letölteni, jó persze hálózaton is le tudnád játszani...

Átnevezés átmozgatás, is lehet innen intézni, jelentősen gyorsabb, ha az egységen belül van a forrás és a cél is,.
USB hdd ről / re (aktiv hub kell !!!), is lehet másolást indítani, és nem kell megvárni ki lehet lépni, és elvan magában.
Egy windows explorer szerű file kezelő van benne.

Én WD green hdd ket tettem bele, 2 tb osat ebből 3 db ot.
wdidle vel 5 percre raktam a parkolást.
+még egy 500 as Wd RE 3 ast, ez már megvolt korábban erre torrentezek, azért ezt tettem be, mert már nem használom, de még garis, akkor hadd menjen.

Elvileg az OS (Synology DSM 3.1) minden hdd én rajta van, így következmények nélkül ki tudnám cserélni az 500 ast egy másikra, a transmissiont kellene csak ujra tenni, mert az arra van telepítve.

Csendes, gyors, és ez a legfontosabb szerintem.
Arra használom, tulképpen amire a NAS megszületett + torrent.
A különböző feture-k szerintem másodlagosak, és nem is használom őket.

Mit mondjak még róla ?

Ha megveszed az eszközt, és a hivatalos imortöri hálózaton keresztül, akkor belépést nyersz a synology hivatalos forumára (regisztrációs kártya kell) , ahol van segítség, leírások cikkek, stb..
Szóvan van aki segít.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1486) Sanyi55 válasza Core2duo6600 (#1485) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Köszi a kimerítő választ én a két vinyót a

Western Digital 2TB SATA2 64MB WD20EARS merevlemez
re gondoltam.
Tetszik hogy magyar menüs és nem túl bonyolult így első ránézésre.
Még ami nem tiszta hogy állítólag van rajta gyárilag torrent kliens. A transmission az micsoda akkor?
Még ami érdekelni fog az a kamera használat mert nem hülyeség ha már van ilyen gépe az embernek csak még keresek ip kamerát ami nem horror árban van.
Sok funkciója engem sem érdekel amit tud még.
Sok jót hallani róla és ez megnyugtató! 51800Ft ért van már a ds 211j
a két vinyó bele 16700/db
és még egy kamera kellene .

(#1487) Sanyi55 válasza Sanyi55 (#1486) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Ja és a router az TP-LINK
TL-WR1043ND talán csak jó lesz hozzá:))

(#1488) Core2duo6600 válasza Sanyi55 (#1486) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem is pont ilyen hdd im vannak.

A wdidle 3 progival kapcsold majd át a parkolást 5 percre.
A progit majd el tudom küldeni.
Pontosabban hozzáférhetővé teszem a nas on, ha majd kell.

Igen van benne torrent is, és eula is.
A torrentként a transmission van benne, de fel lehet külön is tenni, és több dolgot be lehet állítani, mint a gyári ban, de az is korrektül müködik.
Kamerából csak olyan ami a kompatibikitási listán rajt van, mert nekem is van egy ami nincs rajta és biza nem müködik.

Azt ne feledd, hogy a J a butított változat, azért olcsobb, lassabb.
Csak számíts rá.
Amúgy ezért lett nekem is 4 lemezes, mert alig volt drágább a 2 lemezestől, és ha már lúd legyen kövés, a tárhely meg sosem tud elég lenni.

Tényleg nem nehéz kezelni, a klasszikus NAS funkciókhoz még a használati sem kell.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1489) Sanyi55 válasza Core2duo6600 (#1488) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Transmission 1.93 Torrent Kliens Linuxra.

erre a transmissiora gondoltál vagy ilyesmire.
Hiába butított nekem a célnak megfelel és nem akarok többet költeni.A tied 140ezer ha jól láttam.
A kamera lista merre van hol lehet megnézni?
Még nem ismerem a dolgot úgy hogy nem tudom mit csinál a progi amiről beszéltél.
szerintem 4 Terra a nasban és a WD my book 2 tr bőven elég lesz.
Köszi a segítséget nekem ez még ismeretlen pálya .....

(#1490) _ak_ válasza Sanyi55 (#1489) üzenetére


_ak_
addikt

Olvasásra ajánlott.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1491) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok

Először egy Dns-323 vettem,de ennek nagyon gyenge a hálózati sebessége.Átlag 8-10Mb tudtam róla másolni.Meguntam,eladtam,a következő egy Synology ds110j lett.Ennek már teljesen korrekt volt a sebessége(30-35Mb) de nem győztem benne cserélni a vinyókat olyan hamar tele lett mindíg:-) A következő játékosnak egy Hp Proliant vettem gyakorlatilag a Synology árában,de ez már négy lemezes(4 x wd 2tb greenből van rajta raid5).Sőt a dvd olvasó helyére egy laptop vinyót tettem,ezen fut a freenas, (torrent,stb)ilyenkor a 4x2 Tb raid 5 tömb nem forog,ekkor kb 20-25 watt a fogyasztás.(sebesség hálózaton keresztül 50-60Mb) A raid tömbön vannak a filmek,sorozatok,fényképek,zenék,dokumentumok.Elvileg ha egy vinyó romlik el akkor még vissza tudom állitani az adatokat.Azt hiszem ezzel elleszek egy darabig.....Ja aki akarja akár htpc-t is csinálhat belőle,van hely benne félmagas videokártyának...
A Synologyt megis hirdetem eladásra pár napon belül:-)

[ Szerkesztve ]

(#1492) Rosep


Rosep
senior tag

Emlegetitek itt a vinyó fej parkolást a WD-nél. Nekem mondjuk Samsungom van, az is tudhat ilyet? Mert amin a filmek, képek vannak, az igazán nincs használva, csak este. Nem lenne rossz egy ilyen feature. Ezt a NAS-nak is tudnia kellene?

(#1493) Rosep


Rosep
senior tag

Mégegy: valaki említette, hogy a DLNA már támogatja az MKV-t és az ISO-t. Ez tényleg igaz???

(#1494) Core2duo6600 válasza Sanyi55 (#1489) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Itt : [link]
meg
[link]

Így igaz, erről a kliensről van szó, csak éppen frissebb változat van legalábbis az enyémben.
2.21 es talán. Amit külön tettem fel az 2.22 es de a 2.23 asnál tart talán amúgy

Igen, 140 000 volt, nem akartam csalódni, hogy lassú legyen.

(#1492) Rosep
Az hdd tulajdonság, igen a samu green is tud iulyet ahogy olvastam.
A WD az azért került célkeresztbe, mert valamit eltoltak a és a linux rendszerek alatt volt hogy ki-be ki-be folyamatosan.
Ez a windows rendszereket nem érintette, de a linux esetében sem mindig jelentkezett, Hogty a NAS on jelenkezett volna - e azt nem tudom, de én betettem 5 percre a wd idle vel, így nem lesz gond.

(#1493) Rosep

A DLNA nagy ívben leszarja, hogy milyen a formátum, hisz ez csak közvetit, át viszi a kukurusnyák rémuszka formátumot is, csak az eszköz amivel lejátszod ismerje fel.
Az iso megosztást a mostani beta OS támogatja, a jelenlegi végleges még nem,
de kibontani ki tudja.
Vagy ha támogatja, akkor még nem sikerült rábirnom.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1495) Sanyi55 válasza Core2duo6600 (#1494) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Amiket írtál a transmissionról azok magyar nyelvűek? Miben tér el a hagyományos torrentektől?
Köszi a kamera infót!
A géped 140-ért csak üresen mire megtölti az ember az 4x17pénz és már ott lennék a 200 nál amit nem akarok.
Néztem a sebesség teszteket nem olyan rossz azért a ds 211j .A szoftverje meg ugyanaz mindegyiknek.

(#1496) Sanyi55 válasza Core2duo6600 (#1494) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Kamerából tudsz olyat ajánlani ami 20 körül van és jó?
A licenszet nem törte fel már valaki mert azért sokallom a kameránként 15-öt ill akcióban a 4-re 56-ot.
Mondjuk ez ami nem tetszik a projekban!

(#1497) need válasza Sanyi55 (#1483) üzenetére


need
addikt

Igaz hogy kimerítő volt a válasz de a gyártó jelen esetben a Synology és annak a hátterében lévő fiúk akik fejlesztgetik és segítenek adott esetben nagyon sok dologban.. syology fórum..
nyomatékosan felhívják a figyelmedet arra hogy milyen kompatibilis vinyót lehet csak bele tenni a Synologyban erről van egy lista amin sorozatszám szinten van megjelölve
én is azokból választottam és az lett benne..
Volt már itt sajnos olyan aki ezt nem vette figyelme vagy azt rakott éppen bele amit otthon talált elég sok ideget megtett vele..

A vinyó választásánál 2 tipus volt ami nekem szimpi volt..
Az egyik a Samu vinyók de csak rossz tapasztalatom volt róluk így az eleve már ki esett..
maradt a western.. azt javasolták válasszam a greent 2 tb természetesen a kompatibilitási listában szerepelt..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1498) need válasza Sanyi55 (#1487) üzenetére


need
addikt

egyik m.társamnak synology van mint nekem és tplink 1043 nd vel használja..!
TÖKÉLETES! jól el vannak együtt..
Egy dologra kell nagyon oda figyelni mégpedig normális kábelekkel kell össze kötni..!
Cat 6 vagy minimum Cat 5e..
Hiába jó a router és mindenhol 10/100/1000 hálózati csatlakozás van de te még is csak 12 m/sec másolsz ez mint annak tudható be hogy nem ok a kábel..!
Saját tapasztalatból mondom ezt.. kicseréltem és érdekes módon a sebességem 46 m/sec lett..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1499) veze válasza Core2duo6600 (#1494) üzenetére


veze
őstag

olyan is van hogy a lejátszó röptében játszik le iso-ból (az enyém legalábbis) és ki se kell neki bontani.. és akkor tényleg csak közvetít

(#1500) need válasza Rosep (#1493) üzenetére


need
addikt

A DLNA az csak egy hálózati megosztási forma esetek nagy % tévébe rakják be természetesen egy nominálisabb nas ezt is támogatja..!

de nagyon korlátozottak a képességei tapasztalatom szerint de ebben közre játszik a tévémben lévő multimédiás lejátszó ha a tévé és a nas kommunikál akkor az DLNA módban történik minden gond nélkül lejátszik MKV-t is.. de ilyet hogy ISO meg m2Ts szerintem a büdös életbe nem fog..!
Én DLNA-t csak fénykép nézegetésre használom
minden mást sima megosztáson egy wd liven keresztül...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.