Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) krealon válasza zenwalk (#1150) üzenetére


krealon
veterán

Az IP cim kiosztas es a Wifi legyen csak a router dolga. Egy NAS nem arra valo.

szerk: Ha a problema faktort szeretned alacsonyan tartani, a NAS-t kabelen csatlakoztasd a halozathoz. :R

[ Szerkesztve ]

(#1152) ZCoyote válasza Core2duo6600 (#1143) üzenetére


ZCoyote
őstag

Az oldalt már néztem, komoly.
Most egyelőre parkolópálya anyagi okok miatt :(

Köszi!

Romani ite domum.

(#1153) Core2duo6600 válasza ZCoyote (#1152) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Most nálam is egyellőre.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1154) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

A napokban tervezem egy NAS beszerzését, amiben eddig gondolkozom: ZyXEL NSA221 és Synology DiskStation DS211j. Amire használni kívánom:
- hálózati háttértár :D
- torrent le és fel töltés
- később TV-vel elérni és fájlt lejátszani róla
- nyomtató szerver
- esetleg androidos mobillal is elérni
- Raid ben nem gondolkodom
- otthoni felhasználás
- 2 fiókos (induláshoz 1 db 2 TB-os vinyót vennék bele)

Sajnos elég kezdő vagyok a témában, ezért egy halom kérdésem lenne... sajnálom hogy a topic elején nincs összefoglaló a NAS-okról... esetleg tudtok olyan oldalt ahol jól össz vannak foglalva a fontos infók?

Sajnos nem tudom belőni, hogy mi az ami otthoni használatnak (2-3 laptop, 1 Tv, 2 mobilteló) megfelel és mi az ami kevés teljesítménybe.

Melyik eszközt tudnátok ajánlani a fentiek közül? Esetleg egyéb eszköz?

Köszi&Üdv: Antilhu

(#1155) MichaelSD válasza Antilhu (#1154) üzenetére


MichaelSD
őstag

A Synology profi NASokat gyárt, míg a Zyxelnek nem az a fő profilja. Ennek ellenére nem biztos, hogy a low end Synology annyval jobb. Nekem QNAPom van, de én Synologyt vennék.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1156) Alex91 válasza Antilhu (#1154) üzenetére


Alex91
félisten

Ha megvan rá a pénzed, akkor a Synology!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1157) HIJ válasza Antilhu (#1154) üzenetére


HIJ
őstag

Én a kettő között mentem el egy NSA320 -al... 1,2 Ghz proci, 512 RAM és 40/40 MB a sebesség gigabites hálózaton. Árban a kettő között van, mint ahogy tudásban is.

(#1158) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, esetleg valaki általános NAS(-i) leírás? :)

Milyen 2 TB-os, desktop vinyót tudtok ajánlani? Kinéztem a WD green caviart, de miután rá gugliztam mindenhol egy hibát találtam róla (az olvasófej mindig vissza áll és kattoghat... stb.) szóval azóta a SEAGATE green barracuda mellett vagyok.

Vkinek androidos használati tapasztalat?

Illetve a torrent működése érdekelne érdekelne még pontosabban, hogyan kell elképzelni, mennyire macerás?

Köszi: Antilhu

(#1159) Alex91 válasza Antilhu (#1158) üzenetére


Alex91
félisten

Vinyot olyat erdemes venni, ami a kompatibilitas listaban benne van. (Mar ha van ilyen lista a gyarto weblapjan...)
Van Androidos tapasztalat. (Meg iOS-es is :D.)
A torrent nem maceras, asszony is tudja hasznalni D.

(Bongeszobol ered el a klienst, es ugyanugy kell hasznalni, mint a PC-den levot.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1160) Alex91


Alex91
félisten

Synology DS409slim Disk Station, akciosan most 65k!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1161) krealon


krealon
veterán

A negylemezes mezonyben a MyBox MiniNAS is megfontolando lehet. Foleg, aki mar hasznalt FreeNAS -t. :U

(#1162) Alex91 válasza krealon (#1161) üzenetére


Alex91
félisten

Ennel mar olcsobb a HP MicroServere...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1163) MichaelSD válasza Alex91 (#1160) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hmmm, backupnak nem rossz, de nem szeretem a 2,5"-es lemezeket NASba, szerintem azok nem oda valók :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1164) Alex91 válasza MichaelSD (#1163) üzenetére


Alex91
félisten

Kisebb hely, kevesebb zaj, kisebb fogyasztás. Ezzel szemben magasabb ár, és kisebb kapacitás. Otthonra szerintem bőven jó, de gyártanak szerverekbe is jó pénzért 2,5"-os HDD-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1165) Rosep válasza Alex91 (#1159) üzenetére


Rosep
senior tag

Kár hogy a Buffalonak nincs Androidos torrent kliense...

(#1166) Alex91 válasza Rosep (#1165) üzenetére


Alex91
félisten

Ha talalsz ra leirast, hogy hogyan kell ratenni a Transmission-t, akkor nyert ugyed van :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1167) MichaelSD válasza Alex91 (#1164) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ez igaz, de otthonra a HDDk nagyon drágák bele. Tekintve, hogy 4 darab kell belőle és a NASban a HDDk a fogyóeszközök, szerintem nem olyan buli. De pénztárca kérdése.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1168) Alex91 válasza MichaelSD (#1167) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell bele 4 db! Eleg egy is kezdesnek :)! Jo, aztan meg 2 db-ot kell venni hozza, ha tarhelyet is zseretne boviteni az ember.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1169) MichaelSD válasza Alex91 (#1168) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem azt mondom, hogy rossz, de drága. Annyira nem hangos a sima HDD sem, de negyed / ötöd annyiba kerül.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1170) Alex91 válasza MichaelSD (#1169) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk felébe, inkább...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1171) MichaelSD válasza Alex91 (#1170) üzenetére


MichaelSD
őstag

Jogos, összekevertem az SSDkkel. :B Így már egész jópofa a dolog...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1172) NetED


NetED
csendes tag

Hello!

Ha szeretnék egy hálózati adattárolót, amin csak fotók és videók lennének, amit a számítógépekről és a médialejátszóról szeretnék használni, akkor elég lenne-e nekem pl. egy WD My Book Live is akár NAS helyett?

Előre is köszi!

Üdv.

(#1173) krealon válasza NetED (#1172) üzenetére


krealon
veterán

A WD MyBook Live megfelel a leirasodnak, mivel egy NAS. :B

(#1174) Alex91 válasza NetED (#1172) üzenetére


Alex91
félisten

Eleg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1175) NetED válasza Alex91 (#1174) üzenetére


NetED
csendes tag

krealon + Alex91:

Köszönöm!

(#1176) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Következőkre szeretnék egy nas-t beszerezni:
backup
képek tárolása, nézése
filmek tárolása és elérése/megnyitása nézésre (pcről, laptopról)

tp link 841nd routerre lenne rátéve hálózat részről, esetlegesen pedig még egy dvd házimozira is usb-n keresztül

megfelelő lenne számomra a zyxel nsa-210?
esetleg két lemezes változat?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#1177) Alex91 válasza rzerge (#1176) üzenetére


Alex91
félisten

USB-n nem fogod te semmire se kotni...

Jo lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1178) rzerge válasza Alex91 (#1177) üzenetére


rzerge
aktív tag

2bay-esben dns-320 vagy netgear stora ms2000?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#1179) Alex91 válasza rzerge (#1178) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor mar inkább Zyxel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1180) Antilhu válasza Antilhu (#1154) üzenetére


Antilhu
tag

Sziasztok!

Végül is a Synology DiskStation DS211j mellett döntöttem, amit holnap már át is tudok venni és össze el is kezdeném használni, viszont mivel ez lesz az első ilyen kütüm lenne pár kérdésem:
- mintha vhol azt olvastam volna, hogy vmi speckó fejű csavarhúzóval lehet csak kinyitni az eszközt és beleszerelni a vinyót.. ez igaz? ja és állítólag a gyártó nem ad hozzá... milyen csavarhúzót kell beszereznem?
- a vinyót meg kell előtte formáznom? (mert az is zsír új lesz) vagy azt az első bekapcsnál csinálja az eszköz? Particionálni kell, vagy csak egyben kezeli?
- gondolom az eszköznek nem fog fájni hogy csak egy vinyó lesz benne?!?
- esetleg egyéb tippek, trükkök a kezdéshez?

Köszi mindenkinek az eddigieket is!

Üdv: Antilhu

(#1181) Alex91 válasza Antilhu (#1180) üzenetére


Alex91
félisten

Egy tippet tudok adni: Olvasd el majd a hasznalatijat!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1182) Antilhu válasza Alex91 (#1181) üzenetére


Antilhu
tag

Kedves Alex!

Nagyon jó tipp köszi :D nekem eszembe sem jutott volna!

... azért nem vagyok teljesen hülye, egy okból kérdeztem rá: ha holnap este kicsomagolás és haszálítiutasítás olvasás után derül ki, hogy kell speckó csavarhúzó, akkor futhatok utána vagy mondjuk a vinyót valahogy le kell formáznom akkor egyszerűbbe lenne ha már PC boltban megvenném esetleg amikor ott járok az USB-s adaptert...

Szóval aki rakott össze ilyet, az legyen szíves ossza meg velem az élményeit és hogy mire számíthatok!

Köszi!

(#1183) Alex91 válasza Antilhu (#1182) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

[link]

Na, hülye nem is vagy, de annyira okos se :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1184) Core2duo6600 válasza Antilhu (#1180) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A winyot le formázza a kütyü, meglehet, hogy kérdés nélkül.
Legtöbbször szerszám sem kell hozzá.
Hisz ne feledd, hogy ezeket földi halandóknak árulják, nem rendszergazdáknak. / informatikusoknak.

De ha nem bizol benne, egy manuál letöltést megér, de kizártnak tartom, hogy bármi specko cucc kelljen hozzá, max egy keresztes csavarhúzó, de az meg mindenhol van.
Ha nagyon specko kell hozzá, azt meg számtech boltban úgysem kapsz.

Beüzemeltem egy DNS 323-astm, eddig egész korrekten megy, a default torrent klienssel is, új torrentet is lehet feltölteni vele, mivel még nincs gigabites hálózatom, így a 10 mbitet használom, de azt csutkán ki is használja.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1185) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Kizárólag képek, videók valamint filmek tárolására szertnék NAS-t vásárolni, de nem tudom jó ötlet-e. Egy HTPC-t valamint 2 gépet meg max.1 laptopot kellene "kiszolgálni". A HTPC-t nem szeretném NAS-ként is üzemeltetni (nem akarok emiatt nagyobb házat neki). Szeretném néha távolról is elérni. Megfordult a fejemben, hogy építek valami alacsony fogyasztású gépet erre, de nem tudok dönteni mi lenne a jó megoldás. A NAS-t azért szoktam elvetni, mert egy több lemezes elég drága. Hosszabb távra tervezem a tárhely meg mint tudjuk mindig kevés. Először kb.1terrával indulnék.Az épített géppel pedig tudom jóval több probléma van mire beüzemelésre kerül, de több vinyó csatlakoztatható rá alapból. Ha tudtok segítsetek dönteni adjatok tanácsot. Ha az építést javasoljátok akkor milyen lappal induljak neki?

Lehet nem jól látom ezeket, de pont ezért szeretnék segítséget.

Várom a javaslatokat Ti mit tanácsoltok.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1186) Core2duo6600 válasza bozsozso (#1185) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A gyári nas, általában kevesebbet fogyaszt, mint egy épített
Az építetted úgy értem, hogy egy olyan gépet használsz fel ami már megvan, tehát nem kell beruházni semmibe, majx winyoba, de az a nas ba is kellene.

Ha PC ből csibnálod, el kell dönteni, hogy milyen OS -t teszel rá.
Számtalan linux alapú is van, de windows ból is van, pl a Windows Home Server ami lényegében egy NAS, az egy más kéréds, hogy hivatalosan csak hw wel együtt lehet megvenni.
De ha csak a progit teszed fel egy vasra, akkor nem csaka ""NAS "" - on keresztül, hanem sima windowsként is eléred a lan ból.
Táv elérés is lehetséges, igaz ezt nekem mpég nem sikerült beállítanom, de tulsokat nem is foglalkoztam vele.
FTP kiszolgálót is lehet rá tenni.

Ha viszont vásárolni kéne alaplapot cpu-t meg egyebeket.
Akkor csak is valami atom féle jöhet szóba, hogy ne zabáljon sokat.

Ilyen nem hinném, hogy lenne otthon.

Ilyenkor jöhet a kész megoldások közül valami.
2 nagy márka van, Sinology, és QNAP.
Ezek professzionális cuccok, az áruk is olyan.
A 4 lemezes változat, szvsz csak abban érdemes gondolkodni, ha nem csak film, foto, progi tátolásra szánod, elég húzos, de hosszú távon megérheti.

Ha a belépő szint környékén akarsz mozogni, akkor akár egy dlink is jó lehet, ez azért a nem profik közül a jobbak közé tartozik.

Én pl most egy DNS - 323 ast vettem birtokba, eddig csak a torrent képességet használom ki.
A médiaszerver funkciók nem hoznak lázba, arra ott a gép a tv mellett, csak a file-t kell elérnem.

Tehát szerintem építeni akkor érdemes ha minden megvan hozzá, ha már venni kéne lapot + cpu-t plusz egyebeket házat, ...
Akkor mindent egybe vetve még olcsóbb is lehet egy minőségi NAS:

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1187) Alex91 válasza bozsozso (#1185) üzenetére


Alex91
félisten

Mindkét megoldás járható. Ha szeretsz barkacsolni, szoftvert kinfiguralni, akkor ajánlom a HP Microserver-t. Ez 40k alatt mar kapható, 4 lemez fér bele, mondjuk RAID5-öt nem tud, és OS-t is neked kell rá telepíteni. Vagy veszel egy 4 lemezes NAS-t, ez komplett, de 100k körüli áron van. (Mondjuk Synology régebbi 4 lemezes slim (2,5"-os HDD) NAS most 60k körül akciós, csak ebbe drágább és kisebb kapacitású a winyo.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1188) veze válasza Core2duo6600 (#1186) üzenetére


veze
őstag

én összedobtam régi cuccokból egy P-III 1400 /512 MB ram ból álló gépet freenas-t tettem rá. tetszett is nagyon, bírta jól a kiképzést sebességben is, elérhető volt bárhonnan stb
csak hát 65W volt a fogyasztása óránként egy vinyóval..
a zyxel 10W -hoz képest joval több. és ez is tud 100 torrentet futtatni transmissionnal

(#1189) need


need
addikt

Üdv..

Kérem jelentkezzen itt vagy privátban olyan ember akinek Synology Nassal rendelkezik és Samsung LCD tévéje van...!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1190) Core2duo6600 válasza veze (#1188) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Eddig nekem is egy 2500 as athlon volt, de gondolom az is többet eszik, mint egy célgép, igaz, nekem win volt rajta a freenas sal nem boldogultam.
Azt remote desktoppal írányítottam a torrentet.
A modem vagy a router nem birja, tehát nálam max 4 torrent tud menni egy időben 10 kapcsolat / torrent tel.

Transmisson-t hogy lehet felhegeszteni a DNS-323 ra, step by step leírás kellene.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1191) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1190) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1192) Alex91 válasza Alex91 (#1191) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1193) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1191) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kösz.

Mondanom sem kell, hogy nem én vettem, hanem kaptam free-ért.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1194) bozsozso válasza Core2duo6600 (#1186) üzenetére


bozsozso
őstag

Akkor elsősorban úgy látom inkább a kész megoldásokat javasoljátok. Ha jól veszem ki akkor fogyasztásban sem lehet elérni a kész megoldásokat. A fogyasztás is fontos lenne számomra is mint gondolom mindenki számára. Csak azért gondoltam az építgetést, mert nem mindegy, hogy mennyiből jön ki.

Alex91: kszönöm neked is.

(#1195) Core2duo6600 válasza bozsozso (#1194) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha most álsz neki lapot meg mindent venni a végére egyaltalán nem biztos, hogy olcsóbb lesz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1196) Alex91 válasza bozsozso (#1194) üzenetére


Alex91
félisten

A HP Microserver szerintem egy eleg jo alternativa. IMHO epitve sem josz ki ennel olcsobban. A gyari NAS-nal meg a szoftverert is fizetsz (meg a supportert)...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1197) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1196) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Na igen, de akkor meg jön a nehézkes konfigolás, persze attól függ, hogy kinek mire kell, én is vatgy 1,5 éve elvagyok / voltam a windows home serverrel.

Eddig még az is kinai, hogy hogyan megy majd rá a fransmisson, bár a saját is egész jól használható.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1198) Antilhu válasza Core2duo6600 (#1184) üzenetére


Antilhu
tag

Sziasztok!

Gáz van, új fent elfogyott a tudományom....

... meg van a SYN DS211j meg egy kompatibilis vinyó, frankón összeszereltem, de az asszisztens progi nem találja meg a kütyüt a hálózatba és mindenféle hülye tanácsa van (pl.: be van-e kapcsolva a Nas itt villog mellettem mint a karácsonyfa...) nem boldogulok vele.

Amit tapasztalok:
- státusz led narancssárgán, a usbcopy zölden villog. Előbbi: nincs kötet, vagy kötet elromlott összeomlottat jelent, utóbbi másolást.
- lan led zöld / a routeremben látom hogy ip-t is kapott, de ennek ellenére nem pislákol az internet kábel csatlakozónál a két kis led. pingelésre kapok választ
- disk 1 nem világít
- disk 2 zölden világít

Mi lehet a probléma? Vkinek van ötlete?

Amire én tudok gondolni, csak nem tudom, hogy melyik jó irány?
1. egy lemez van benne és azt én a 2. pozícióba raktam.
2. nem kompatibilis a routeremmel a kütyü, ezt nem csekkoltam, mert nem gondoltam hogy bekavarhat.

Mit javasoltok mit próbáljak ki!

Előre is köszi!

(#1199) Antilhu válasza Antilhu (#1198) üzenetére


Antilhu
tag

...

ja azt sem tudom, hogy kikapcsolhatom-e... hátha formáz és akkor game over... :W

(#1200) Alex91 válasza Antilhu (#1198) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem kell egy kis ido, mire felepiti magat a rendszer. A masik, hogy talan megis az 1-es pozicioba kellene tenni a HDD-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.