Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) veze válasza Alex91 (#350) üzenetére


veze
őstag

elvileg a NAS gigabites a dokumentacioja szerint...
de most ugy megy a forgalom, hogy: gigabites nas-- 100as switch -- gigabites PC..

[ Szerkesztve ]

(#352) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Nas vásárlására adnám a fejem.
Amire kellene: adattárolás a doksik, fényképek, filmek úgy, hogy a távoli eléréssel a nagymamák meg tudják nézni az unokáról készült képeket. Egyszerűbb mint vacakolni a képmegosztó programokkal.
+ torrentezésre is lenne használva.
Kérdésem: Mit ajánlanátok? Célszerű-e két lemezest venni, hogy a torrent és a megosztott képet külön meghajtón legyenek?
pl: erről mi a véleményetek: QNAP TS-110 vagy QNAP TS-119 Turbo Station

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#353) Alex91 válasza parkasz (#352) üzenetére


Alex91
félisten

Jo lesz :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#354) veze válasza parkasz (#352) üzenetére


veze
őstag

jo lenne azt tisztaznia kétlemezesnél hogy két KÜLÖN meghajtóként kezeli eazt a lemezt ami BELE van téve, vagy egyböl RAID tömbbe veszi, és gyakorlatilag ugyanannyit látsz majd csak elvileg az adataid biztonságban lesznek ( vagy biztonsagosabban)
a zyxel egy lemezes de eSatan (is) lehet rádugni külsö lemezt , Raid képes, a NAS és egyböl be is vonja tömbbe.. NEM adja meg a lehetöséget hogy külön meghajtoként kezelhessem. és én döntsem el..
viszont ha USB-n dugom rá ( ebböl is van ketttö rajta) ugyanezt a vinyot , akkor már ugy kezeli ahogy Te is emlited és külön meghajtóként jelenik meg..

(#355) calavera79


calavera79
csendes tag

Sziasztok!

Ilyen van valakinek: MRT NAS R-103?

Azt szeretném megtudni, hogy az USB-én keresztül el lehet-e érni a HDD tartalmát (TV-ém onnan nagyszerűen játszaná le a médiákat).

Esetleg ha valakinek van és elküldené a user manual-ját, hogy kicsit átböngészhessem vásárlás előtt, azt nagyon megköszönném. Feltúrtam érte a netet, de nem tudtam sehonnan letölteni.

Előre is köszi a válaszokat!

(#356) hati válasza calavera79 (#355) üzenetére


hati
addikt

NAS-oknál az usb csatlakozás fordítva megy. A rádugott hdd-t osztja meg és nem a benne lévő hdd-t érheted el usb-n.

(#357) calavera79 válasza hati (#356) üzenetére


calavera79
csendes tag

de hülyeség :)
akkor marad az xbox-al történő lejátszás upnp-én keresztül, mert elméletileg tud olyat.

(#358) Cyrin válasza parkasz (#352) üzenetére


Cyrin
addikt

ha a biztonság nem szempont, (bár sztem családi képek, videók esetén az), és elegendő neked egy lemez kapacitása, akkor az egylemezest vegyed. De ha kicsit jövőálló cuccot akarsz akkor minimum kétlemezeset veszel.

Természetesen magad határozhatod meg, hogy a két lemezt RAID0 vagy RAID1 tömbben kezelje a NAS, azaz összeadja a tárhelyet, vagy tükrözze őket.

Azért viszont nem kell kétlemezeset venni, hogy külön lemezen legyen a torrent, és a megosztott képek, hiszen a NAS-on létrehozott külön könyvtárakhoz tudsz tetszőleges jogokat rendelni, így csak azt láthatják amit megengedsz.

Én viszont inkább a Synology modelleket javasolnám innen a jobb szoftver miatt.

(#359) veze válasza veze (#354) üzenetére


veze
őstag

helyesbíteném a korábbi beírásom az eSatan bedugott drive-ot is tudja kezelni külön, nem csak RAID-ben..

(#360) Kojak


Kojak
tag

Sziasztok!

Van 3 külső winyóm (egyszerre nem muszáj, hogy mind a 3 rá legyen kötve) és szeretném őket megosztani egy NAS segítségével úgy, hogy lehessen a TV-n filmeket nézni róluk (beépített lejátszó van a TV-ben), Torrentezni gép nélkül és FTP-n elérni a fájlokat. 30K -nál nem nagyon szeretnék többet kiadni érte...

Egyelőre ezt a típust néztem:
[link]

Mi a véleményetek erről? A beépített torrent klienssel akár 100 torrentet is tudok futtatni egyszerre? Mennyire működnek ezek a beépített kliensek megbízhatóan? Esetleg ilyen ár körül valami másik típus?

Előre is köszi!

Üdv

Kojak

(#361) Alex91 válasza Kojak (#360) üzenetére


Alex91
félisten

Azt hiszem 20 torrent file-t tud a beepitett kliense kezelni. Azert nem egy utorrent :). Esetleg Transmision-t lehet meg ra hackelni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#362) Alex91 válasza Alex91 (#361) üzenetére


Alex91
félisten

Iomega® iConnect Wireless Data Station, [link], esetleg meg ezt lehet erdemes megnezni... (Bar most nezem, FTP nincs rajta.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#363) Rellind


Rellind
senior tag

Erről van valakinek infója: Patriot Gear Box
Konkrétan használati tapasztalatok érdekelnének,mennyi torrentet képes kezelni,mekkora hdd-t ismer fel és hasonlók.
Köszönöm. :R

(#364) Alex91 válasza Rellind (#363) üzenetére


Alex91
félisten

Nem foglalkoznek vele...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#365) Rellind válasza Alex91 (#364) üzenetére


Rellind
senior tag

Nofene.Kifejtenéd? :U
Esetleg ajánlanál olyan eszközt ami tud torrentet kezelni,printerport van rajta,nem ragaszkodok a mobilrackhez, mert az van de nem hátrány és max 15K? :R

(#366) Alex91 válasza Rellind (#365) üzenetére


Alex91
félisten

15k-ert semmit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#367) veze válasza Rellind (#365) üzenetére


veze
őstag

15 k ért tényleg semmi..
zyxelnsa210 van pl itt kb 21 k ért eSatas (raid is ha kell) 2USB ,print szerver, a torrent kliens 10-et tud futtatni egyidöben a kliens libtorrent v0.13 (ezt többnyire minden tracker támogatja ellentétben némely mással) én lemértem 9,5W ot fogyaszt egy WD green vinyoval óránként (ez kb napi 10 Ft villanyszámlában) és relatíve hűvös, 35 fokos a vinyó, a ventije 1200rpm et forog nem is zajos nagyon ( ha emelkedik a hömérséklete akkor emeli a venti fordulatot is, ha csökken akkor csökkenti) stabil jol müködik az a 10 torrent ami egyidöben fut, nem fagy..
de a hálózati másolási sebességtöl ne várj csodákat.. :((
370Mhz a proci és 128 MB
egy honappal ezelött még egy ezressel olcsobb volt..

[ Szerkesztve ]

(#368) Rellind


Rellind
senior tag

Hát respect akkor... Még gyűjtők kicsit... :R

(#369) gaben75 válasza xrvman (#330) üzenetére


gaben75
tag

Szia!

Tudnál írni egy rövid beszámolót a gépről?
Milyen vas van benne?
Mennyi torrentet tud kezelni egyszerre stb!
Köszi :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#370) #28702976


#28702976
törölt tag

A netgear MS2000-ről tudtok valamit? Főleg az érdekelne hogy tudok-e vele majd asus O!play-re videót streamelni vele. Köszi!

(#371) Rosep válasza gaben75 (#369) üzenetére


Rosep
senior tag

Hát igen, én is vártam a DNS-320 tapasztalatokat...

(#372) veze válasza Rosep (#371) üzenetére


veze
őstag

nem tom, ha valaki beszerez egyet akkor mér nem osztja neg a tapasztalatait, ha elötte itt kérdezösködik..Másokat is érdekelne
Én megosztottam a zyxelnsa210-el kapcsolatosakat, meg ha valaki kérdez válaszolok szivesen:)

(#373) Rosep válasza veze (#372) üzenetére


Rosep
senior tag

Írok neki egy privit.

(#374) xrvman


xrvman
őstag

Köszi a privit és elnézést azoktól akiknek idáig várniuk kellett.

DNS-320, 2db 2TB HD204UI Standard módban.
Szerettem volna én is olyasmit megtudni, hogy a procija pillanatnyilag mennyivel megy éppen, milyen torrent kliens van benne stb.
NAS hőmérséklete 48 °C a benne levő venti áll, és ugye az egyik HDD állandóan megy a torrent miatt, az 42 °C, a másik HDD 33 °C.
A ventinek a kikapcsolt állapoton kivűl 2l fordulata van, egy lassabb és egy gyorsabb, a lassabb nem igazán zavaró. A venti időnként bekapcsol, alacsony fordulaton megy pár percet.
Egyszerre 10 torrentet tud futtatni, de lehet benne több is, ám azt nem szedi le. Jelen pillanatban úgy csinálom, hogy a lementett torrent fájlt bemásolom a NAS torrent mappájába és onnantól a NAS intézi. Próbáltam a firefox addonnal, de error 404 et ír ki, vagyis valamit nem jól csinálok.

Ha bármit szeretnétek még tudni, kérdezzetek nyugodtan és el is láthattok tanáccsal is pl torrent ügyben :)

(#375) Rosep válasza xrvman (#374) üzenetére


Rosep
senior tag

Milyen torrent kliens van rajta?
Áramszünet esetén hogyan viselkedik?
Másolni rá illetve róla mennyivel tudsz?

(#376) veze válasza xrvman (#374) üzenetére


veze
őstag

mennyivel tudsz másolni hálózaton belül, mondjuk a NAS vinyójárol a géped vinyojára ( pl TC-vel, az kiirja a kbyte/s értéket) ?
és milyen torrent kliens van benne?

szerk:
no.. ugyanazt kérdezzük egyidöben:)

az enyém (zyxel) áramszünet esetén azt csinalja ami elötte volt.. ha ment akkor újra indul , ha áll, akkor ugy marad..ezen kiívül be lehet állítani hogy pl hajnali 3 kor induljon ujra mindig (ennek talan akkor van értelme ha pl. beragadt torentek lennének benne, de nem szoktak beragadni..)

[ Szerkesztve ]

(#377) xrvman válasza veze (#376) üzenetére


xrvman
őstag

Egy nagy fájl.
Felfele NASra (írás) 20Mb/s megy az adat, lefele NASról (olvasás) meg 35Mb/s.
Jó lenne tudni milyen torrent kliens van benne, ezt hogy tudom kideríteni?

Áramszünet még nem volt, de majd előidézek egyet, kirántom a konnektorból.
Itt asszem nincs automatikus újraindulás, de van egy gomb a menüben az újraindításra. Amióta megvettem folyamatosan megy hellyel közzel. Most pl 3 days 23 hours 14 minutes

(#378) veze válasza xrvman (#377) üzenetére


veze
őstag

pl. ugy tudod meg hogy milyen kliens van benne, hogy seedelsz valahova, belépsz az oldalra, és az adott torrentnél megnézed a peerek listáját, ott leszel közöttük, és ott kiirja milyen kliensel tolod fel:)
ha a NAS rol seedeled akkor annak a kliensét irja ki

[ Szerkesztve ]

(#379) toldy


toldy
őstag

Üdv,
Nos, nem tudom a kérdésem mennyire fér be ide, de attól még felteszem.
Vannak ezek a NAS-ok illetve több hdd-s külsőházak, nos ezeknél be lehet állítani hogy pl 2 db 2t hdd tükörbe legyen? ( ügyebár így elvileg ha a kezelő tönkremegy az adatok maradnak, ha az egyik hdd tönkremegy az adatok maradnak).

Az élet nem habostorta.

(#380) veze válasza toldy (#379) üzenetére


veze
őstag

NAS -nál belehet. Amelyikbe 2 vinyót lehet tenni az tudja azok amelyekbe egyet lehet, az meg a hozzácsatlakoztatott másik külső házban lévö vinyóval tudja többnyire, ( zyxel nsa210 pl. az eSatan csatlakoztatott külső házban lévö vinyóval)

(#381) xrvman válasza veze (#378) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi :)
libtorrent/0.14.9.0

(#382) Rosep válasza xrvman (#381) üzenetére


Rosep
senior tag

Ezt abszolút nem ismerem.

Az áramszünetet még próbáld ki. De lehet úgy jársz mint az enyém, arra készülj fel. :)

(#383) veze válasza xrvman (#381) üzenetére


veze
őstag

a libtorrent kliensek a trackereken a megbizható kliensek közé tartoznak.
vannak oldalak ahol különbözö kliensek ( a rossz elszámolás miatt, meg azé hogy hülyeségeket küldenek be adatok helyett) tiltottak, a libtorrent nem tartozik ezek közé
más:
két vinyó van benne, akkor ezek raidben vannak? ( másolási sebesség miatt nem mindegy)
reboot gomb az enyémben is van, a programozott ujrainditás egy külön lehetöség

[ Szerkesztve ]

(#384) xrvman válasza Rosep (#382) üzenetére


xrvman
őstag

Azért áruld el hogy jártál.

(#385) Rosep válasza xrvman (#384) üzenetére


Rosep
senior tag

Egyrészt ha valamit beállítok a torrent kezelőfelületén, azt csak addig tartja meg amíg szabályosan van leállítva (hátulján levő gomb). Ha áramszünet van, akkor visszaáll alapbeállításokra. Ez a jelszó miatt gázos.
Másrészt van amikor nem hajlandó újraindítani őket. Ilyenkor átmásolom egy másik mappába az egész torrent mappát. Kitörlöm szabályosan a torrenteket. Aztán visszamásolom. És újra beolvastatom. Eddig 1x kellett megcsinálom mióta megvan (kb. 3 hónapja).

(#386) moonman


moonman
titán

üdv,

nem egészen NAS, de annak szeretném használni: van egy csodás TP-Link WR1043ND routerem, aminek ugye van USB-je, ehhez keresek minél nagyobb kapacitású és minél megbízhatóbb HDD-t, a teljesítmény másodlagos tényező, de persze az sem baj, ha nem kerül százezerbe. :)

WD-ben és Seagate-ben gondolkodom, de ha valakinek van jó tapasztalata egyéb 2-3 TB-os lemezekkel is, azt is szívesen venném.

köszi

(#387) Alex91 válasza moonman (#386) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ezt a router topicjaban erdemes megkerdezni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#388) moonman válasza Alex91 (#387) üzenetére


moonman
titán

mert miért? :F NAS-nak való HDD-t keresek, nem routert.

(#389) Alex91 válasza moonman (#388) üzenetére


Alex91
félisten

Mert talan ott van tapasztalat, hogy melyik kulso HDD-vel lehet gond. (Ha egyaltalan van valamelyikkel.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#390) Rosep


Rosep
senior tag

Így van, van saját topikja a routernek. Egyébként nekem is ilyen van, de még sosem dugtam rá semmit. :)

(#391) moonman válasza Alex91 (#389) üzenetére


moonman
titán

dugtam már rá több hdd-t is, egyikkel sem volt gond, nekem igazából a lemezre vonatkozó információk kellenének, hogy melyik mostani külsőbőt érdemes 24/7 nas-féle használatra beszerezni.

(#392) veze válasza moonman (#391) üzenetére


veze
őstag

lehetöleg fémházast fém belsökerettel, ne legyen aktív, mert elöbb utobb megunod a hangját 24-ben, amugy meg az elektronika ugyis mind kinaban készül, nagyot tévedni nem lehet ebben, szval tökmindegy hogy revoltec vagy sharkoon vagy chieftec..
max akkor nem ha víritani akarsz hogy NEKED márkas van és nem 7ezerbe került hanem 12 be.. kb ezek lehetnek a szempontok :DD
vinyo meg WD és akkor green vagy samsung és akkor Eco..
hüvösebbek csendesebbek a gyorsaságuk meg igy több mint kéne:))

[ Szerkesztve ]

(#393) moonman válasza veze (#392) üzenetére


moonman
titán

a háznak abszolút nem érdekel a márkája, csak minél olcsóbban minél jobb legyen. :) Samsung kizárva, bent túl sok rossz tapasztalatunk volt velük, itthon minden vinyóm WD vagy Hitachi.

WD Green-t néztem, a sebesség tényleg nem számít, csak a hangja, mert valóban szünet nélkül menne.

(#394) veze válasza moonman (#393) üzenetére


veze
őstag

nekem WD van itthon legtöbb én elégedett vagyok velük
NAS ban is WD green van, 35 fokos max, nem is hallom hogy megy az egyéb hétköznapi zajok miatt..
külsö házbol sharkon van tiszta fém.. a belsö keret is, passzív kb 6200-6500 az olcsobb helyeken (az eSAtas 7200) bruttó és a WD green abban se több35 foknal..

[ Szerkesztve ]

(#395) hati válasza moonman (#388) üzenetére


hati
addikt

Ha külső házba rakod a hdd-t, akkor nem a hdd számít, hanem a külső ház, azaz, hogy annak az usb elektronikájával van-e gondja a routernek. Nekem két 2.5"-es WD vinyó is lóg rajta, azokkal nincs gondja (aktív usb hubra kötve).

(#396) xrvman


xrvman
őstag

Megvolt a 220V kirántás. Semmit sem veszített el, az éppen futó torrenteket újra ellenőrizte, és ezután seedelte tovább. :D

(#397) xrvman válasza veze (#383) üzenetére


xrvman
őstag

Korábban írtam, standard módban vannak.
Igen, itt nincs programozott újraindulás, esetleg a funplugban, de majd utána érdeklődök.
Fizikailag reset gomb hátul van, Elöl ki / be kapcsológomb elöl, elől, a fedél alatt backup gomb + USB.
A programban van restart lehetőség.

(#398) daniel2121


daniel2121
senior tag

Alex91 vagy valaki biztos tud segíteni. Van egy Dvico tvix 6500 médiaplayerem és azt szeretném hálózatba kapcsolni,hogy 3 vagy 4 tv-én is tudjam nézni a filemeket mkv-t is számítógép nélkül.Két tv crt 2 tv full hd lcd.Gondolom kell egy gigabites router vagy elég a számítógép routerja?Lehet hogy láma kérdés de ebben nem vagyok túl járatos még.

(#399) Alex91 válasza daniel2121 (#398) üzenetére


Alex91
félisten

Most mit akarsz pontosan? A tvix-et csak egy TV-hez tudod kotni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#400) daniel2121 válasza Alex91 (#399) üzenetére


daniel2121
senior tag

úgy gondoltam valahogy hogy a tvixet bekötöm hálózatba egy routeren kerersztül és a tv-ket szintén hálózatba kötöm ugyanazzal a routerrel vagy hülyeség?De akkor hogyan kell kialakítani egy otthoni hálózatot egy médiaplayerrel?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.