Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Alex91 válasza daniel2121 (#400) üzenetére


Alex91
félisten

Kell egy NAS, meg kell annyi mediaplayer ahany TV. Szoval nalad ez nem olcso mulatsag, mert ossz-vissz 1 db mediaplayered van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#402) Rosep válasza xrvman (#396) üzenetére


Rosep
senior tag

Hát, akkor lehet nekem is ilyet kellett volna vennem. :)
Bízom benne előbb-utóbb a Buffalo is megoldja ezt az egy problémát.

[ Szerkesztve ]

(#403) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy NAS-t kb. 25k-ig, amivel leválthatnám végre az USB-n routerre kötött külső vinyómat, ez a megoldás ugyanis Xvid/DivX streameléshez még határeset, lemezműveletekhez azonban már kétségbeejtően lassú (~2Mb/s).

Igények:
- 3,5" SATA
- Gigabit Ethernet
- kezeljen 2Tb-os vinyót
- gyors, halk, megbízható :)
- Wi-Fi routerre kötve látható legyen szintén Wi-Fi-s médialejátszó (Asus O!Play Air)
- illetve Android-os okosteló számára (a jelenlegi kiépítésben működik a dolog)

A választ előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#404) Alex91 válasza Goatman (#403) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#405) Goatman válasza Alex91 (#404) üzenetére


Goatman
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Ahogy nézegettem webshopokban láttam, hogy ebben az árszegmensben viszonylag szűk a kínálat, konkrétan még 3 igényesebb(nek tűnő) cuccot találtam. Bízom az ajánlásodban, így csupán kiváncsiságból kérdem:

Netgear Stora MS2000
DLink DNS-313
MRT 35HD széria

Ezek nem felelnek meg valamelyik igénynek, vagy szimplán nem ajánlottak annyira?
Köszi :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#406) gaben75 válasza Goatman (#405) üzenetére


gaben75
tag

Szia
esetleg még megnézhetnéd dlink dns 320 at is!
[link]

[link]

én is ezen filózom vagy az előbb említett zyxel :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#407) Rosep válasza gaben75 (#406) üzenetére


Rosep
senior tag

Ne filózz, vedd meg a D-Linket!

(#408) Alex91 válasza Goatman (#405) üzenetére


Alex91
félisten

D-Link 320-as akkor inkabb. Ket lemezes, es eleg eros CPU.
Esetleg a Netgear, arrol itt valahol mintha lenne is teszt...
[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#409) gaben75 válasza Rosep (#407) üzenetére


gaben75
tag

Szia neked buffalo van ha jól emlékszem?

nem vagy vele megelégedve?

Alex91: mekkora is a dlink processora nekem az nem derült ki a hozzászólásokból!
Tudnál linkelni valami konkrét oldalt ahol szerepelnek a specifikációk?
köszi :R

[ Szerkesztve ]

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#410) moonman válasza Alex91 (#408) üzenetére


moonman
titán

ebbol a D-Link-bol sehol nem talalok 4 teras valtozatot. valaki esetleg belefutott mar? a 323-as tenyleg csak annyival tud tobbet, hogy nincs lemezmeret-korlat? mert akkor a 320-as is jo, 4 TB azert eleg es meg szebb is. :)

(#411) Alex91 válasza gaben75 (#409) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#412) gaben75 válasza Alex91 (#411) üzenetére


gaben75
tag

Szia!
Már csak annyi kérdésem lenne hogy szerinted D-Link DNS 320 vagy Zyxel NSA 210?
Esetleg pró és kontra?
köszönöm :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#413) Alex91 válasza gaben75 (#412) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam a 2 lemez es az erosebb CPU miatt inkabb a D-Link. De nem tudom, hogy szoftver teren hogyan allnak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#414) Rosep válasza gaben75 (#409) üzenetére


Rosep
senior tag

Csak áramszünetkor van vele baj, akkor is csak a torrent-ekkel. :)

(#415) xrvman válasza Rosep (#414) üzenetére


xrvman
őstag

Azt hiszem elhamarkodottan írtam, ugyanis ott vannak, seed, de se fel se le semmilyen forgalom nincs, és ezt csak ma vettem észre.
Ma tettem bele a régiek mellé újat és azt is csak mutatta ott van, és töltené, de forgalom nem volt.
Áthelyeztem az egészet, töröltem szabályosan mindent,
Próbaképpen visszatettem a complette mappába egyet, és a torrent fájlt újra megadtam neki, sajnos elkezdte az incomplettedbe letölteni.

System restart és most az újat elfogadta.

Majd máskor egy kisebb fájllal majd kísérletezgetek, és ha kíváncsiak vagytok megírom.

(#416) Rosep válasza xrvman (#415) üzenetére


Rosep
senior tag

Akkor ez ugyanolyan...

(#417) xrvman válasza xrvman (#415) üzenetére


xrvman
őstag

Az incompletted mappába kell áthelyezni és akkor ellenőrzés után átteszi a compettedbe. Így már okés. Semmit nem tölt le.

De még kirántom a 220 at kisebb fájl esetén, hogy elég-e neki a system restart.

(#418) Rosep válasza xrvman (#417) üzenetére


Rosep
senior tag

Az volna az igazi, ha minden gond nélkül tudná folytatni.
Kíváncsi lennék ezek a 80-100ezres NAS-ok hogy viselkednek ilyenkor...

(#419) veze válasza xrvman (#415) üzenetére


veze
őstag

nemegészen értem a problémáitokat
nekem sem megy mindig minden mert ha nincs leecher aki tölem szedne, mert van még rajtam kivül 89 seedelö.. ilyen lehetséges..
amugy meg ha azt gyanitod hogy "beragadt" akkor elég egy restart , akkor nem lesz hashing, hanem ha ujraindul betesz egyböl seedbe.
félbemaradt letöltésnél is hashing és folytatja, mert elelnörzéskor kiderül meddig is volt kész.
legalabbis nekem ilyenek a tapasztalataim zyxellel.
ja és egy mérés: jan 03, 10.30 tol ma este, 12-ig 19,30 ig összeen elfogyasztott 92,30 Ft áramot bruttóban, és folyamatosan ment... a fogyazstasa 9,3 W/ óránként

(#420) xrvman válasza veze (#419) üzenetére


xrvman
őstag

Igen, majd egy system restarttal megpróbálom, mert eddig csak p2p ki- és bekapcsolás volt.
De majd akkor ha kis fájl lesz benne, mert azért perceket nem akarok várni az eredményre :)

(#421) veze válasza xrvman (#420) üzenetére


veze
őstag

azt is megfigyeltem nálam, hogy ha valami torrent le van épp állitva ( sé elötte már 100%-os volt és seedelte is) akkor akarmi is történik közben, ha késöbb ujbol seedbe állítom, akkor sincs hashing, hanem egyböl tudja inditani

(#422) daniel2121 válasza Alex91 (#401) üzenetére


daniel2121
senior tag

és esetleg úgy hogy a médiaplayer összeköt a NAS-sal és onnan szétosztani a tv-ékhez?

(#423) Alex91 válasza daniel2121 (#422) üzenetére


Alex91
félisten

A mediaplayer jelet kellene szetosztani (de neked meg vegyes felvagott a TV-k is), de ekkor 1 idoben csak 1 TV-n lehet nezni. (Vagy esetleg az azonos csatlakozokkal rendelkezokon ugyanazt.)

Meg ugye ha messze vannak egymastol a TV-k, akkor erositeni kellene a jelet is, stb.

20k korul mar van halozati mediaplayer...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#424) hamikike válasza veze (#383) üzenetére


hamikike
tag

Helló!
Néhány információt szeretnék kérni tőled a zyxel nsa210-ről:
1. Mind a 2 USB-re lehet HDD-t kötni (a nyomtatószerver nem érdekel)?
2. Az előlapi szinkronizációs gomb tulajdonképpen mit csinál, a rajta lévő USB HDD-re ment a számítógépről kijelölt mappákat, ez lehet különbözetes (nem jut eszembe az idegen neve) mentés is (inkrementális talán?)?
3. Rendelhető hozzá meghajtó név (sajátgépből vagy más progiból) és látható önálló meghajtóként minden HDD-je pl. TCM-ből?
4. Alapértelmezetten látható-e több számítógépről is külön beállítás nélkül, konkrétan pl. 2-3 gép esetén mustzáj felhasználókat létrehozni minden gépnek?
5. Van-e külön beállítható, időzíthető backup-ja?
6. És egy utolsó: az ismert különbségek ellenére a Synology USB Station 2 mennyivel lehetne jobb (csak külső USB van de gyorsabb a procija)

(#425) hamikike


hamikike
tag

Ismeri-e valaki a Dlink DNS 323-at (a 320-as hasonló)?
Mia francért van az, hogy néha, ha bekapcsolom (tulajdonképpen csak le van zárva a laptop teteje, tehát nem indul újra a gép) a számítógépet, akkor nem hajlandó megismerni (sajátgép-ben, TCM-ben) a meghajtót, nem is lehet hozzá rendelni betűjelet, aztán egyszer csak sikerül, miért. Az admin felület működik és minden használható!
Másrészut állítólag a ventije automatikusan lekapcsol, de mégse (C hardver verzió). Emiatt aztán ki kell kapcsolni, mert menne egész nap. A dlink.hu szerint az 1.08-as FW-nek ki kellen kapcsolni, mégsem teszi (az adminban be van állítva a kikapcsolás)!

(#426) hamikike válasza hamikike (#424) üzenetére


hamikike
tag

a 424-es hozzászóláshoz kiegészítés

7. a zyxel 210-hez lehet USB hubot használni?

[ Szerkesztve ]

(#427) Blackmate


Blackmate
senior tag

IOCELL-ről van valakinek tapasztalata?

(#428) veze válasza hamikike (#424) üzenetére


veze
őstag

szia!

1.
-minden USB-jét egyszerre még nem dugdostam fel, de majd kiprobálom ma. kettöt (egy hátso eSata és egy elsö USB) biztos lehet, az már volt benne és akkor azokat külön meghajtóként (is) tudja kezelni . vagy eSatat raid-ben
2.
szinkronizacios gombot nem használtam még de adtak hozzá egy backup programot, amit egyszer feltettem már de majd ujra felteszem és megnézem. könyvtárakat lehet kijelölni benne és akkor azokat szinkronizálja az nsa ban kijelölt könyvtártartalommal (ilyesmi rémlik) megnézem majd
3.
rendelhetö hozzá meghajtónév TC böl pl. és látható önálló meghajtóként
egy eSata és két USB eszköz dugható rá, és akkor azokat hálózati meghajtóként el lehet érni, lehet használni más gépekröl
4
alapértelmezetten is látható töb számitgépröl is nem muszaj felhasználokat létrehozni, nem kell külön beállitásokat létrehozni
5
a backup szoftver kezeli ezt, majd feltelepitem ismét és megnézem ( ugy rémlik, igen)
Van egy másfajta backup is benne, ami a zyxel beállitásait menti le a gépre és visszaállitható késöbb, ez az emlitett szoftver nélkül is müködik (hasonloan mint egy router backup)
továbbá idözithetö egyszeri vagy ciklikus idöpontokban reboot, ki és bekapcsolások ideje. egyszerre több is megadható neki (pl kikapcsolás, bekapcsolás alkalmi esetekben, reboot meg minden hajnalban)
az általad említett Synology USB Station 2 -t nem ismerem, a fentieket figyelembe véve hasonlithatod össze vele.
A hálózati másolási sebességektöl ne várj csodát, nem olyan, mint két gépben lévö vinyó között. de képes kiszolgálni akadás nélkül egy médialejátszót, hálózaton keresztül, ez is ke lett probálva. Vagy a gépen is nézheted a filmet róla közvetlen, nem kell átmásolni elötte

szerk:
van egy négyes USB hub-om azt is kiprobálom benne estére.
a ventije követi a höfokot aszerint pörög. nálam 960 és 1800 között forgott eddig, jellemzöen 1100-1250 között szokott lenni

[ Szerkesztve ]

(#429) veze válasza hamikike (#426) üzenetére


veze
őstag

kipróbáltam
bármit dugok bárhova mindenhol kezeli ,elsö USB hátsó USB, egyszerre mind a kettöben, akkor is, + eSata is van benne akkor is.
USB hubot is kezeli akár elöl van bedugva akár hátul.
ha USB hub -ba kettö eszközt dugtam (akár elöl akár hátul) közben még a másik USB ben is volt valami és az eSataban is.. akkor is kezelte mindet, TC-ben is lehetett látni mindegyiket, és akár fel is lehet venni külön betüjellel, bármelyik gépröl elérhetö, nem kell semmit külön beállitani vagy telepiteni, hálózati meghajtóként jelenik meg
de fel is veheted valamelyiket egy felhasználóhoz rendelve, akkor jelszót fog kérni ahhoz hogy megnézhesd a tartalmát

(#430) veze válasza hamikike (#424) üzenetére


veze
őstag

megnéztem a biztonsági másolatok dolgot is
háromféle dolog van ami egymástol független
egy:
adtak egy szoftvert hozzá amivel tetszöleges meghajtokrol tetszöleges meghajtókra, akár az nsa-ra is lehet biztonsági másolatokat késziteni, a program fut a háttérben és ha a megfigyelt meghajtón(könyvtárban) változas történik akkor automatikusan átmenti a biztonsági másolatok helyére, Ha a biztonági másolatok helye nem elérhetö akkor feljegyzi a változásokat és amikor elrhetö lesz ( pl egy hálozati meghajtó) akkor fogja átmásolni (szinkronizalni) tulajdonképpen ez ugy müködik mint egyféle tükör.
Ez bármilyen PC-n lévö könyvtárat képes figyelni és másolatokat késziteni automatikusan figyelve a változásokat képes titkositva jelszoval védett másolatok készitésére
másik:
ez a zyxel része, nem kell pc-re telepiteni hozzá semmit
ez a zyxelben lévö meghajtók tartalmáról készit biztonsági másolatokat, egy másik, a zyxel usb-be dugott meghajtóra, vagy hálózati meghajtora ( ebben az esetben meg kell adni a címét) Képes könyvtár szinten külön kezelni a biztonsági másolatok készitését, lehet ütemezni a rendszerességét (naponta , hetente, havonta) az idöpontját, a helyét
Több feladat eltérö megfigyelt mappákkal, célmeghajtokkal és idöpontokkal is ütemezhetö ( hogy darab szerint hány, azt nem tudom, nem probálkoztam annyit megadni amire azt mondja elég..) be lehet állitani hogy tömöritse e a biztonsági másolatat és titkositsa e vagy sem. A biztonsági másolatokbol késöbb helyre tud állitani majd az eredeti helyre-
harmadik:
copy/sync gomb , ami elöl van..az meg igy néz ki
meg lehet adni az irányokat hogy USB röl akarsz nsa-ra vagy nsa-ról USB-re szinkronizalni vagy odavissza, illetve azt is ki lehet jelölni hogy pl az nsa-rol melyik könyvtárat
no kb ennyi röviden

[ Szerkesztve ]

(#431) veze válasza Blackmate (#427) üzenetére


veze
őstag

ez csak egy hálózati háttértároló (NDAS) mint pl a freecom classic network... nem?
Ez nem menedzselhetö, nem tud le/fel tölteni önállóan, ftp-t kiszolgalni vagy printszerverként müködni stb, egyben

(#432) hamikike válasza veze (#430) üzenetére


hamikike
tag

Kösz, a válaszod kimerítő volt és szerintem hasznos másoknak is!
Tulajdonképpen backup-ra, Mbox bemenetként és esetleg letöltésre akarom használni (nem egy elvakult torrentező vagyok, hogy belehalok, ha nem megy 70 párhuzamos szál), így a Synology 800 Mhz proci és 128 Mb ram annyira már nem csábító.
Még két apró kérdésem lenne:
1. alvó állapotban a venti kikapcsol, vagy megy (zaj miatt éjszaka)?
2. a belső HDD szükséges vagy elég csak a külső (nem tárol a belsőn semmi rendszer anyagot?)?

(#433) veze válasza hamikike (#432) üzenetére


veze
őstag

1.
nincs "alvó" állapot, hacsak nem müködik épp az idözített ki/bekapcsolás és kikapcsolta.
folyamatosan üzemben van hisz seedel illetve seedelésre kész
bár van olyan opcio ha jol emlékszem, hogy mennyi inaktivitas utan kapcsoljon le a vinyó, de maga a készülék akkor sem kapcsol le és ha kérés érkezik a vinyó felé, elindítja ( én nem használom ezt a modot, nem szeretem ha a vinyot ki be kapcsolgassa.
nekem folyamatosan megy de nem zavar a hangja , egyéb zajok mellett észre sem vehetö. Mindenesetre egy PC-hez hasonlitva jelentösen kisebb zajforrás akkor is ha müködik. Bár ez a megitélés mindig kicsit szubjektív is.
2.
belsö HDD szükséges, illetve nem probaltam ugy, hogy csak egy külsö legyen rajta.
Az biztos hogy amikor kicsomagolja az ember teljesen szüz, még fw sincs rajta.
a vele adott cd-röl kell egy gépre feltelepiteni az adott progit, az aztán inicializálja a hálózatra dugott eszközt, illetve benne a vinyot ( hogyha csak külsö lenne, azt nem tudom..) miután felismerte, erröl a gépröl kell elinditani, a feltelepitett programból egy konfigurálási folyamatot, ( hálózati címek, DNS, stb) aminek során fel fogja másolni a fw-t és az OS fájlokat, megformázza a vinyót és mindent töröl ami rajta volt. Erre figyelmeztet is. Az OS fájlokat a benne lévö vinyobol elkülönített ext3 tipusu linux (eltitkosított) particióra teszi kb 500 MB nagyságban. Ezt sehonnan nem lehet elérni és böngészni sem ( hacsak ki nem veszed és becsatolod egy PC-s linux alá) A vinyóbol maradt többi részre pedig létrehoz egy standard könyvtár szerkezetet XSF (szintén linux) fájlrendszeren. A behelyezett vinyot ettöl függetlenül hogy linux partició, tökéletesen lehet olvasni bármely gépröl, nem kell feltelepiteni a többi gépre az elsö konfigurálást biztositó programot sem, A standard gyökér könyvtárszerkezet (video, musik, admin stb) nem törölhetö de azok alá szabadon létrehozható más: ugyanigy a gyökér könyvtárszerkezetben jelenik meg a külön felvett userek sajat mappája
szval kb ennyi.. kell a belsö vinyo sztem

[ Szerkesztve ]

(#434) veze válasza veze (#433) üzenetére


veze
őstag

még annyival kiegészíteném hogy az elsö usb-be dugott eszközön ha bootképes particio van akkor akkor onnan is tud bootolni így lehet pl. SSH-n elérni
ezt kiprobáltam, onnan tudom

[ Szerkesztve ]

(#435) Bery


Bery
csendes tag

Üdv fiúk! Tud valaki segíteni ZYXEL NSA210-re való Transmission telepítésben?
Elvileg ez leírás szerint: [link] letöltöttem és telepítettem,
de nem akar futni, nem elérhető a kliens !!!
Előre is kössz ha tudtok segíteni! :R

(#436) veze válasza Bery (#435) üzenetére


veze
őstag

Én küzdöttem vele majd egy hétig, egy forumtársammal együtt, akinek szintén zyxel van..
az átalad linkelt topicot is én nyitottam a hup.hu-n, de nem sikerült :((
elvileg sikerült is ssh-n telepiteni, de gyakorlatilag meg nem tudtam elérni..
ha megtudsz valamit és sikerül Neked, jo lenne ha megosztanad majd velünk:)

(#437) sbazsi


sbazsi
veterán

Egy 4 lemezes synology nasban megoldható az, hogy legyen benne két lemez, ami Raid1ben egymás másolata, a másik kettő pedig simán két lemez. tehát nem kell a sebesség miatt raid0 sem. a raid1-re pakolnám a fontos dolokat-képek-saját videok, doksik, a másik vinyókon meg filmek, zenék, stb...

másik kérdés: melyik az a media player, ami jól tud lejátszani egy nasról. akár xbmc szinten, hogy megjeleníthető mondjuk egy port.hu adatbázisból szedett infó is.

(#438) Alex91 válasza sbazsi (#437) üzenetére


Alex91
félisten

Ha 4 lemezes, akkor RAID5, igy biztonsagosabb is, meg tarhelyben is takarekos. De fogalmam sincs, hogy kulon lehet-e oket tenni :F

Gondolom pl. az xbmc... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#439) Alex91 válasza Alex91 (#438) üzenetére


Alex91
félisten

[link], en abbol a kepbol ugy nezem, hogy valoszinuleg megoldhato. De azert nem tennem tuzbe a kezem! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#440) sbazsi válasza Alex91 (#438) üzenetére


sbazsi
veterán

ez a raid5 még esélyes lehet.
eddig sosem volt semmilyen raid cuccom, a legfontosabb dolgok 2 külső meghajtón vannak.
:B

mármint gép nélkül gondoltam. ;)

(#441) xrvman válasza veze (#421) üzenetére


xrvman
őstag

Valóban, system restart és megy tovább minden.

(#442) xrvman


xrvman
őstag

Valóban, system restart és megy tovább minden torrent.

Te feltetted a programot első telepítéskor? Nem lett volna egyszerűbb a webes felületéről operálni? Én úgy csináltam. NAS összedug, kapott egy IP címet amit a routeremben betettem a DHCP Reservations List-be a többi állandó gépek mellé és örökre ugyanaz az IP címe lesz.
Beírtam a böngibe a ip címet és csináltam amit ott mondott, mert ott van pl configuration wizard, persze először azt vettem igénybe, és lett RAID0.. de láttam hogy ha a torrent be van kapcsolva akkor a HDD állandóan megy. Akkor előkaptam és csináltam standard rendszert ebből az egyik HDD lett a backup, az kikapcsol ha nincs semmi. A másik meg lett Torrent HDD,stb.
Most fogom átnézni a backup rendszerét, hogy milyen, mert van benne is és adtak is hozzá, egy your driveclone pro-t is, amit a gépre tudok telepíteni.
Majd még írok

(#443) Cyrin válasza sbazsi (#437) üzenetére


Cyrin
addikt

sztem nem megoldható, RAID5 kell rá, ami SHR esetén különböző méretű lemezek területét is ki tudja használni.

(#444) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok, aki esetleg D-Link DNS 320-as beszerzésén gondolkodik itt egy átfogó teszt, bár még a harmadik része nem készült el minden nyalánkság le van benne írva!
[link]
[link]
Jó olvasgatást :C

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#445) Alex91 válasza sbazsi (#440) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ezek szerint majd az uj OS-sel eleg tag hatarok kozott lehet konfigolni a tarhelyet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#446) Cyrin válasza Alex91 (#445) üzenetére


Cyrin
addikt

ezt még nem láttam, nem semmi, nem alszanak a fejlesztők téli álmot az biztos

(#447) xrvman válasza gaben75 (#444) üzenetére


xrvman
őstag

Jó kis cikkek várom majd a folytatást.

(#448) Zamery válasza veze (#436) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Úgy néz ki sikerült elindítanom a Transmisson klienst egy Zyxel NSA-210-es NAS on! :)
Hozzáteszem, hogy nem értek a linuxhoz, és még beállítani sem tudtam. De a böngészőben megjelent, és elvileg működik.

Sokat segített az írásod a HUP-on ill. és ez.

Szóval az FFP telepítése után én is letöltöttem a 2 fájlt ami a telepítéshez kellett majd install.
Utána hozzáadtam a transmisson daemont a bootolásnál automatikusan induló fájlokhoz:

cd /ffp/start
chmod a+x transmission.sh

Erről bővebben itt van szó 2.4-es pont.
Aztán újraindítottam. Utána megnéztem a logfájlt (ffpboot.log) a pendriveon amiről az FFP-t futtatom és láttam hogy sikerült a dolog.
Majd ezt csináltam:

root@nsa210: cd /ffp/start
root@nsa210:/ffp/start# transmission-daemon --help

Itt előhozta az opciókat. Ez nem is annyira lényeges, csak a rend kedvéért. Aztán pedig ez a leírás segített, és ezt írtam be:

root@nsa210:/ffp/start# transmission-daemon -f -t -u ***** -v ***** -a 192.168.1.*

Értelemszerűen a csillagok helyére a teáltalad megálmodott adatok jönnek, ill. a NAS címe.

Elindult a dolog!

Utána már csak be kell írni a böngészőbe ezt :

http://192.168.1.*:9091

Nos, eddig jutottam, most már csak a settings.json fájlt kellene valahogy szerkeszteni hogy a NAS-ra mentsen. Ha ebben tud valaki segíteni azt megköszönném!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#449) hati válasza Zamery (#448) üzenetére


hati
addikt

(#450) hamikike válasza Zamery (#448) üzenetére


hamikike
tag

Mindezt linux alatt csináltad (ez win alatt elképzelhetetlen)?
A probléma az, hogy a leírásod (biztos oké, de) nekem egyenlőre kinai, hiányzik a fontos összekötő szöveg (letölteni nem gond a szükséges progikat, de), a mit, mivel, hová, hol, stb.
Az igaz, hogy csak jó kérdésekre lehet jó válaszokat adni, de egyenlőre a kérdéseket csak az előbbi módon tudom feltenni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.