Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) krealon válasza kleinguru (#1649) üzenetére


krealon
veterán

En 37k-ert vettem a HP miroservert 1GB RAM-mal es 250GB HDD-vel par honapja.

Azota bele kerult 4x 2TB Samsung es 2x 4GB ECC RAM.

FreeNAS 0.7 -el hasznalom, de mivel PC (x86) alapu igy barmi teheto ra (akar VmWare ESXi is).
Uresjaratban 45W, terhelve 55W a full kiepites fogyasztasa. (Spindown (nem forgo vinyok) eseten 35W)

A samsung winyok alap APM beallitasokkal szepen elalszanak egy ido utan es csak akkor porognek fel, ha hasznalni akarokm oket.

A masolas SMB-n (windows halozat) 200Mbit folott megy.

(#1652) krealon válasza kejfel (#1650) üzenetére


krealon
veterán

Eltekintve, hogy elavult, buta, lassu es draga, nincs vele semmi gond. ;]

Ha a listaar feleert meg lehet szerezni hasznaltan, akkor talan be lehet vallalni.

Egy Microserverbol 2/3 aron kijon sokkal nagyobb teljesitmeny.
Kicsit dragabban pedig ott a QNAP/Synology minden foldi joval (szoftver, tamogatas).

WD-bol a Live-ok elfogadhato teljesitmnyuek es olcsok.

De ha feltetel, hogy passzoljon szinben a szurke hifitoronyhoz, akkor nem alternativa a fekete microserver. ;]

(#1653) kejfel válasza krealon (#1652) üzenetére


kejfel
tag

:D
elég udavriasan megírtad hogy k.va sz@r
köszi szépen, akkor ez kiamarad, használtan láttam 50e ért de akkor ez így tárgytalan.
Microserver után hol érdemes nézelődnöm?

(#1654) Poplacsek válasza krealon (#1651) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Nálam ugyanez :C , azt kivéve, hogy a gyári 1GB RAM van csak benne. FreeNAS-nak sztem nem is kell egy dekával se több...
Még jó, hogy ezt a Microserver-t kihozta a HP mielőtt kiszállt a PC piacról... Sajnálom, mert egyik kedvenc márkám.

(#1655) kovy79


kovy79
őstag

Üdv Urak!
Megírtam egy másik topikba is, de itt hátha nagyon közösség van.
NAS vásárláson töröm a fejem (újra...) és kinéztem a ZyXEL NSA-210-et.
Árilag ez az, ami még belefér (ha van alternatívára ötlet, szívesen veszem).
Amire kíváncsi vagyok:
-2db 2TB-os EXT3-ra formázott vinyót kötnék rá USB-n. Kezeli a NAS rendesen őket?
-Kb mennyi az átviteli sebesség belső hálózatban az említett EXT3 vinyókra?
-Ékezetes, hosszú fájlnevekkel van e valami probléma?
A válaszokat előre is köszi.
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1656) kovy79 válasza kovy79 (#1655) üzenetére


kovy79
őstag

Olvasgattam még egy kicsit.
Szóba jöhet még esetleg a D-Link DNS-320.
Melyiket és miért ajánlanátok?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1657) zsúrficsúr


zsúrficsúr
tag

Sziasztok!

Nem vagyok nagy expert NAS témában, de szeretnék a TV mellé egy hálózati tárolót. Sajnos a router egy másik szobában található, így mindenképpen csak WiFi kapcsolat képzelhető el, akármennyire is kompromisszumos megoldás ez, a körbekábelezésnél ízlésesebb. Hamár belefeccölök némi pénzmagot ebbe a projektbe a kényelmemért cserébe, nem lenne baj, ha torrent kliensként is működne távoli eléréssel.
Úgy láttam WiFis NAS nem kifejezetten jellemző, pontosabban csak meglehetősen drágán. A lehető legolcsóbban gondolnám megúszni, ezért arra gondoltam, hogy egy WD My Book Live Transmissionnel + egy Access Pointtal próbálkoznék. Megfelel szerintetek ezeknek a kitételeknek?

Köszi előre is a segítséget,

(#1658) Alex91 válasza zsúrficsúr (#1657) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, a Live-ot radugod a WiFi routerre, azt kesz... Minek az AP?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1659) zsúrficsúr válasza Alex91 (#1658) üzenetére


zsúrficsúr
tag

Mert máshol van a TV és a router, de a TV mellé kéne a tár.

Szerk.: a TV nem Wifis

[ Szerkesztve ]

(#1660) zsúrficsúr válasza Alex91 (#1658) üzenetére


zsúrficsúr
tag

Na, most látom, hogy a Live-on nincs USB, így nem köthetem a TV-re. Így értem már min akadtál fenn.

[ Szerkesztve ]

(#1661) Alex91 válasza zsúrficsúr (#1660) üzenetére


Alex91
félisten

En az AP-t nem ertettem... Azt hittem a Live-hoz akarod.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1662) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Esetleg van valakinek tapasztalata BUFFALO ls-chl V2 nas-sal kapcsolatban?
Érdemes ezzel a típussal bíbelődnöm? Nam venném, hanem beszámítással kerülne hozzám. Előre is köszi a választ! :R

(#1663) Destloler


Destloler
tag

Hali

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szeretnék venni olcson egy olyan Nas-t ami ki tud szolgálni 2-3 tv és 2-3 szgépet és egész nap tud torrentezni. Netgear storat nézegettem de sajni a Stora nem torrentezik meg nem tudom és nem tudom hogy támogatja e az apple time mashine-át. Előre is köszönöm a segítséget

(#1664) Alex91 válasza Destloler (#1663) üzenetére


Alex91
félisten

Olcson nincs, csak dragan...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1665) Core2duo6600 válasza kleinguru (#1649) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az általad elvártnak leginkább a synology vagy a qnap felel meg.
USB van mind a 2 ön, nekem aktiv usb hub al mennek csak a wd Passportjaim.

Fogyasztásban mindenképpen a nas al jársz jobban.
Összehaosnlításként, a synology ds 410, mikor már bebootllt, 36 w körül fogyaszt, 4 hdd vel.
Egy asztali gép 1 ssd vel meg egy 2,5 hdd vel, passziv vga val, 100 w körül.

(#1663) Destloler
Az uj FW már tartalmaz torrent kliens-t, Viszotn elég lassucska 20 mb/sec körül van a sebessége szambán keresztül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1666) Destloler válasza Core2duo6600 (#1665) üzenetére


Destloler
tag

Köszönöm a segítségedt. Te milyen nas ajánlanás nekem? Látom ismered a Stora-t Sebesség tekintetében amit írtál 20 mb/sec az írás vagy olvasás?

(#1667) Alex91 válasza Destloler (#1666) üzenetére


Alex91
félisten

Synology, Qnap, csak ezek nem olcsok...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1668) PH 5.5 válasza Core2duo6600 (#1665) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Stora-hoz mikor jött ki az új FW? Mert én ezt az okosságot használom jelenleg (főleg a torrent miatt), de jobban szeretem a tiszta megoldásokat, így inkább visszatérnék a gyári FW-re, ha már abban is van torrent kliens.
Mi a jelenlegi verziószám?

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1669) Destloler


Destloler
tag

Hali

Netgear ReadyNAS Ultra 2 RNDU2000 mi a véleményetek. Ebben val alapbol torrent. Olyan kérdésem lenne hogy támogatja a hálozatban megosztott nyomtatot? Azért választottam ez mert a pixmánian majd fele árban megtaláltam és ugy vagyok vele hogy ez megér annyit viszon egy fillérel se adnék érte többet. Néztem mást is ebben az árkategoriában de egyikben se volt 1.8 atom+1gb ram. Előre is köszönöm a segítséget

(#1670) Alex91 válasza Destloler (#1669) üzenetére


Alex91
félisten

Ennyiért imho jó vétel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1671) PH 5.5 válasza Destloler (#1666) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Megnéztem a másolási sebességeket stora-n: az olvasás és az írás nálam egyaránt 25 mbyte/sec volt. Persze egy nagy file esetén.
Ami érdekes, hogy ugyanez FTP-vel 50/11. Azon az 50-es sebességen én is meglepődtem.
CAT 6 kábeleim vannak és tl-wr1043nd router.

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1672) Destloler válasza PH 5.5 (#1671) üzenetére


Destloler
tag

Hali

Ahogy olvasom neked Stora-d van. Tudnál róla nekem 1-2 infot szolgáltatni. Olvastam hogy torrenteztél is vele. Meg "Core2duo6600" kolléga írta hogy az ujj szoftverben van gyári torrentezo program. Sikerult-e feltelepitened és tényleg van benne torrentezo progi. A Storában van e nyomtatomegosztás háloztaon. Előre is köszönöm a segítséget

(#1673) skoos


skoos
őstag

Szeretnék venni egy MEGBÍZHATÓ, egyszerű, gyors NAS-t.

-Tudjon iTunes szervert (ami fel is tudja másolni a zenéket/videókat az eszközökre) mert úgy olvasom nem mind tud ilyet.
-Tudjon 2, advanced formatos winyót kezelni (pl HD203WI).
-Legyen könnyen kezelhető felülete, FTP (letöltési listával), torrent (transmission lehetőleg) és tudjon távoli elérést.

Nem vagyok nagy linux zsonglőr, de amit leírtok, pontról pontra megcsinálom :D

(#1674) Alex91 válasza skoos (#1673) üzenetére


Alex91
félisten

-Tudjon iTunes szervert (ami fel is tudja másolni a zenéket/videókat az eszközökre) mert úgy olvasom nem mind tud ilyet.

Miert, melyik tud ilyet :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1675) skoos válasza Alex91 (#1674) üzenetére


skoos
őstag

Pl a DNS-320, csak nem tudtam még rendesen beidomítani. Olcsó és jó megoldás, csak kicsit bugos egyelőre szegényke.

(#1676) Alex91 válasza skoos (#1675) üzenetére


Alex91
félisten

Mit tud felmasolni hova?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1677) PH 5.5 válasza Destloler (#1672) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

A software update nem találta azt a bizonyos frissebb fw-t, de utánanéztem, van hozzá, csak egyelőre béta. Így inkább maradtam a 1668-as hozzászólásban linkelt megoldásnál, az is tökéletesen működik, a torrent klienst is beleértve.
Printserver elvileg van, de én nem próbáltam.
Egy hasznos oldal, ahol sok mindenre választ kaphatsz: [link]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1678) Destloler


Destloler
tag

Hali

Segítséget szeretnék kérni. A storát skikerult kizárnom PH 5.5 kolléga segítségével. OLyan kérdésem lenne hogy:
Netgear RNDU2000 vagy
D-Link DNS-325
Nas-t vegyek. Az a kérdésem hogy megére majd 20k val többet a Netgear. Előre is köszönöm a segítséget.

(#1679) Alex91 válasza Destloler (#1678) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, mennyi is volt a Netgear eredeti ara...?

De meg kell nezni, hogy neked mi kell, es a keszulekek mit tudnak... Es eldontod magad, hogy neked mi eri meg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1680) Destloler válasza Alex91 (#1679) üzenetére


Destloler
tag

Köszi a segítséget. Erre lenne szukségem

d-link 36 a netgear 56. Arra van szukségem hogy 24/7 ben torrentezen a nas. De néha a torrente felül még ki kell szolgálni a 2-3 tv (lehet egy idoben) és 2 mac gépet hogyha netán mind a 2 egyszerre indul el a time mashine és rednelkezni kell nyomatomegosztással.
Olyat szeretnék venni hogy 2-3 évig jo legyen. Ne járjauk ugy mint a WL700gE-vel hogy megvettem drága pénzert es egy kalap szar volt. Azon gondolokztam még hogy épitek egy itx server gépet.

[ Szerkesztve ]

(#1681) Alex91 válasza Destloler (#1680) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk jo 1 honappal ezelott HP Microserver 30k-ert ajandek volt NAS alapnak... :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1682) Destloler válasza Alex91 (#1681) üzenetére


Destloler
tag

Hali

Megnéztem megtaláltam 38k ért. De az a baj hogy nem értek annyira a linuxhoz és nekem valami olyan kellene ami egyből üzemel. De olvasgattam a microserveren és szerientem veszek egyegy csak azt kell megoldanom valahogy a server uzemeljen routerkén is.

(#1683) Alex91 válasza Destloler (#1682) üzenetére


Alex91
félisten

Kell bele meg egy halokartya, meg gondolom erős Linux tudás, hogy router is legyen. Csak NAS-t csinálni egyszerűbb belőle, bár TimeMachine-t mar megint bonyibb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1684) krealon válasza Alex91 (#1683) üzenetére


krealon
veterán

(#1685) Alex91 válasza krealon (#1684) üzenetére


Alex91
félisten

Na, akkor mégse bonyi :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1686) Alex91 válasza Alex91 (#1685) üzenetére


Alex91
félisten

Bár nem tudom, méret korlátot lehet rá tenni? Mert különben felzabalja a hattertarat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1687) szabozsolt87


szabozsolt87
tag

Hali Srácok,

Segítsetek nekem szeretnék venni egy NAS-t és ez lesz az első. Tulajdon képen routerre szeretném kötni, hogy két gépről elérjem és adatokat akarok oda-vissza másolni természetesen gigabiten. 3 terméket néztem ki:

D-LINK DNS-320

ZyXEL NSA-210 storage

NETGEAR MS2000

Igazából nincs jelentősége, hogy 1 vagy 2 vinyót lehet bele szerelni nem ez érdekel. Személyes tapasztalatok érdekelnek. pl mennyire melegszik vagy éppen mennyire zajos a ventije, ha van benne. Csak és kizárólag otthoni felhasználásra kell semmi több. Nem kell torrent, ftp sem. Ez a része nem érdekel. Csak a praktikussága.

Köszönöm Uraim. Kellemes estét!

[ Szerkesztve ]

(#1688) Alex91 válasza szabozsolt87 (#1687) üzenetére


Alex91
félisten

MyBook Live...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1689) szabozsolt87 válasza Alex91 (#1688) üzenetére


szabozsolt87
tag

Köszönöm. Megnéztem, de vinyó nélkülit szeretnék, mert az van és azt szeretném bele tenni. 1,5 TB van egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#1690) parkasz


parkasz
senior tag

Üdv!

Senki sem használ BUFFALO ls-chl V2 nast? Egyáltalán a buffalo termékek mennyire jók?
Esetleg valami tapasztalat? :R

(#1691) kovacszk válasza parkasz (#1690) üzenetére


kovacszk
senior tag

Én egy ls-xhl-t használok, teljesen meg vagyok vele elégedve, egyszerű otthoni naskén tökéletesen üzemel. Mondjuk az enyémben izmosabb hardver van, de nem hiszem hogy nagy különbség lenne a kettő között.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1692) krealon válasza szabozsolt87 (#1689) üzenetére


krealon
veterán

vinyó nélkülit szeretnék, mert az van és azt szeretném bele tenni. 1,5 TB van egyébként.

De azzal ugye tisztaban vagy, hogy a beepitett winyo tartalma torlodik? :Y

(#1693) Champipi


Champipi
senior tag

Sziasztok!

Ez egy kérdés, meg kijelentés is, de örömmel venném a véleményeteket:

A WD MyBook Live tetszik nekem, olcsó és jó gyors is, de csak egy lemezes. Abban a pillanatban, hogy a két lemezest választom, le kell mondanom a szuper 50-100 MB/secundumos LAN-on történő másolásokról, mert azok sokkal lassabbak.

Az egy lemezese Live viszont ha lerohad benne a vinyó akkor magával viszi a sírba a 2 TB-nyi, akár életmentően fontos dokumentumaimat.

Szóval ha gyorsat akarok olcsón, de kétlemezse is legyen, akkor miben gondolkoznátok, mondjuk a Synology 211J ára alatt (55 000 Ft)?

(#1694) Alex91 válasza Champipi (#1693) üzenetére


Alex91
félisten

QNAP ts 210
Asus NAS m25
D-link dns-325
QNAP ts 212

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1695) Champipi válasza Alex91 (#1694) üzenetére


Champipi
senior tag

Köszi Alex a tippeket!

Ezek kb. 5-10 000 Ft-al ocslóbbak tényleg a Synology-nál. De kicsit olyan érzésem van, mint a boxmeccsen, ahhoz, hogy a kihívót hirdessék ki győztesnek, ahhoz látványosan vernie kell a kihívónak a bajnokot. Jelen esetben úgy érzem a Synology a bajnok, és minden más a kihívó. Nem érzem azt a fölényes győzelmet, ami megrengetné a Synology-t, ha csak valakinek pont az a 10 000 Ft fáj, hogy már nem tud rá annyival többet rákölteni. :U

(#1696) Alex91 válasza Champipi (#1695) üzenetére


Alex91
félisten

:), errol van szo! Bar a QNAP kozelitoleg hasonlo tudassal rendelkezik...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1697) Gakocsis


Gakocsis
tag

NSA210 telepítési probléma..

Sziasztok!

Az NSA210-es NAS-omat akartam ma telepíteni, az első lépések tökéletesen tajlottak, a program megtalálta, el is kezde telepíteni, de a telepítés 30 százalékánál megáll a telepítés, és nem történik semmi. Egy egy terrás HDD-van benne, Transfer Firmware van kiírva, de egy órája áll a 30 százalékon, az előlapon a HDD jele pedig piros..

Mit lehet ilyenkor tenni?

(#1698) Champipi


Champipi
senior tag

A Thecus gyártó NAS-airól van infótok? Első nézésre korrektnek és olcsónak tűnnek nekem:

http://www.argep.hu/trend/THEC/Thecus-N.html

(#1699) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A legolcsóbb megoldást keresem a NAS-ok terén most.

- Gbites ethernet port legyen a cuccon
- 4x2T winyó menjen bele.

Egyelőre ennyi, feltételezem ezekre lehet FreeNAS-t rakni, ugye?
A NAS témában nem anyira vagyok otthon.

Synology DS411j -- ez 93k. Ennél van olcsóbb megoldás? :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#1700) Poplacsek válasza Neil Watts (#1699) üzenetére


Poplacsek
senior tag

HP Microserver. Egy hónapja még 30k volt akcióban, most még talán egy-két helyen lehet kapni akciósabb áron :-)
Egy kis átalakításaal akár 6db Sata HDD-t is bele lehet tenni :-)
FreeNAS meg szépen elfut egy a belső alaplapi USB aljzatba dugott pendrive-ról.

Teljesen jó, nekem nagyon bejön ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.