Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Alex91 válasza mimi_bacsi (#47) üzenetére


Alex91
félisten

MacPower Hydra Super-S LCM, ilyen pl. kaphato...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#52) Steady74 válasza Alex91 (#50) üzenetére


Steady74
addikt

Alex,

Köszi a tippet, viszont nem tudom, hogy mennyi torrentet képes futtatni egyszerre. Van erről infód? Illetve a halk működéssel kapcsolatban az ipon-os teszt kicsit bogarat tett a fülembe. A live nem lehetne jobb választás szted?

(#53) Alex91 válasza Steady74 (#52) üzenetére


Alex91
félisten

En egy MyBook World-ot hasznalok, rahackelt Transmission klienssel. Abba is volt, hogy be volt teve majd 40 torrent, de igaz, nem ment mind egyszerre, es mondjuk joval gyengebb hardver.

Szerintem ha biztosra akar menni az ember, akkor Synology vagy QNAP NAS, ezeken is van torrent kliens, es a Transmission is felteheto rajuk.

Passziv hutesu ez van: QNAP TS-119 Turbo NAS, de mondjuk az ara meredek.

A tobbi aktiv, szoval kisse zajosabb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54) Steady74 válasza Alex91 (#53) üzenetére


Steady74
addikt

A buffalo NAS-ok véleményed szerint nem jók? A Synology is meg a QNAP-ok is sokkal drágábbak. Annyit áldozni nem akarok rá.

(#55) Alex91 válasza Steady74 (#54) üzenetére


Alex91
félisten

Nem az, hogy nem jok. Csak a termektamogatas nem olyan, mint a masik kettonel. Ha megnezed a linkelt tesztet, akkor latszik, hogy a Synology (es a QNAP) egyszeruen mas kategoria... Nem tudom pl. hogy a BT kliens mit tud, ami neked ugye erosen kellene. Amugy HW-esen nincs a Buffalo-val se gond.

En a sima World-dommel is elvagyok, pedig ez tenyleg az alja :). De az en netemhez, toltesi szokasaimhoz ez is megfelel...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56) Steady74 válasza Alex91 (#55) üzenetére


Steady74
addikt

olvasom, olvasom a leírását a NAS-oknak, amit Te írsz, de egyik sem adja meg egyértelműen a választ arra, amit szeretnék tudni, hány torrent-et kezel egyszerre. Vajon, szerinted milyen klienseket lehet ezekre a NAS-okra rátenni, amik stabilak, gyorsak, jók, stb...

(#57) Alex91 válasza Steady74 (#56) üzenetére


Alex91
félisten

A Synology gyari 20-at, a QNAP-os tan kevesebbet. (Bar a folyamatos firmware frissitesekkel ugye minden valtozhat :).)

Ezert mondtam, hogy telepiteni kell rajuk egy Transmission klienst...
www.transmissionbt.com
SynoBlog

Esetleg rTorrent is van.

Amugy esetleg lehet epiteni egy Atomos cuccot erre FreeNAS-sal, az se lenne sokkal dragabb...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#58) LordX válasza Kalandor (#1) üzenetére


LordX
veterán

Gondoltál összerakni egy Atomos miniATX-es gépet?

Alaplap 20e HUF
Ház 9e HUF
1 GB memória 6e HUF.
Plusz lemez.

Összesen 35e, a többi igényedet viszont kielégíti. (És nem kell szopni mindenféle hülye beágyazott oprendszerrel, tehetsz rá akár Windowst is.)

(#59) Cyrin


Cyrin
addikt

Synology NAS-okra nemsokára itt az új 3.0-s kezelőszoftver, jelentős újításokkal:

[link]

(#60) endrep


endrep
csendes tag

Sziasztok!
Eladó Synology DS210j NAS.
Hírdetés:
http://hardverapro.hu/apro/nas_synology_ds210j_elado_uj/hsz_1-50.html

endrep

(#61) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Eladó 24/7 torrenthez is: WD MyBook World Blue Ring NAS 1.5TB 3 év garis vinyóval vagy nélküle!
Hirdetésem: [link]

(#62) Rosep


Rosep
senior tag

Sziasztok!
Venni akarok egy NAS-t. Mára eljutottam odáig, hogy inkább rászánom a pénzt és valami normálisabb cuccot veszek. (nem pedig D-Link, Raidsonic stb.) Azért Qnap-ra és Synology-ra nem telik, de kinéztem két típust ami elvileg tudja amit szeretnék:
- Torrent seed
- két HDD-s
- viszonylag elfogadható sebesség
- normálisan néz ki

Két versenyző maradt:
Freecom Dual Drive Network Center - ez most 35.000 Ft (HDD nélkül)
Buffalo LinkStation Duo 1TB - ez most 45.000 Ft (2x500GB HDD-vel)

Buffaloról láttam már tesztet az Ipon-on, Freecomról semmit nem találok. Kb. kedd-szerdáig el kéne döntenem, mert jövő hét végén mennék Pestre, és addig meg kell rendelni, hogy pénteken átvehessem.
Kinek melyikkel van tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#63) Alex91 válasza Rosep (#62) üzenetére


Alex91
félisten

Buffalo, talan erosebb. A Freecom-nal csak annyi van, hogy ARM9-es CPU, se RAM, se sebesseg adat. De mondjuk ennek a haza valahogy igenyesebbnek nez ki.
WD MyBook World II 2Tb, esetleg meg ezt tudom ajanlani. Bar torrent klienst kulon kell feltenni ra, es nyomtatot se tud megosztani, de passziv hutesu. A sebessege is valoszinuleg a Buffalo alatt marad valamivel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64) Rosep válasza Alex91 (#63) üzenetére


Rosep
senior tag

Köszi!

Igen, a Freecom egy árnyalattal jobban néz ki. De a Buffaloban nem ugyanaz a proci van?

A WD-re hackelni kell a torrent klienst vagy hivatalos? Meg ez ugye nem kétfiókos?

(#65) Alex91 válasza Rosep (#64) üzenetére


Alex91
félisten

Buffaloban Marvell van, ebben meg valami ARM9-es.

Amit linkeltem az 2 fiokos WD, es van benne torrent kliens, de szinte semmit se er. A Transmission meg pillanatok alatt felteheto ra. (Egyebkent a masik ketton se egyertelmu szamomra, hogy a torrent kliens mit tud.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66) Rosep válasza Alex91 (#65) üzenetére


Rosep
senior tag

Az ipon cikkét olvastad? [link]

Most még megtetszett a LinkStation Mini is, csak hogy ne legyen olyan egyszerű. :)
Mondjuk szerintem ez ugyanazt tudja mint a Duo, csak kisebb, pofásabb. Viszont hátránya, hogy egy 500-as HDD van benne. És bővíteni nehézkesebb lesz. Nem hiszem hogy mostanában jönnének az 1-1.5-ös notebook HDD-k.

(#67) Alex91 válasza Rosep (#66) üzenetére


Alex91
félisten

Abbol sok minden nem derul ki :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#68) Rosep


Rosep
senior tag

Na és ez: [link]
HDD nélkül 25.000. De attól tartok nem tud torrentezni. Annyiból jobban tetszik, hogy talán jobban szellőznek a HDD-k. Sőt talán venti sincs benne...

(#69) Alex91 válasza Rosep (#68) üzenetére


Alex91
félisten

Valami tesztet kellene rola keresni...[link]

Nem egyszeru :). Sajnos a World-on kivul en se lattam egyiket sem. A World elonye, hogy van ra normalis torrent kliens, optware, de egyebkent kicsit lassu. A Buffalo jonak tunik, arban se veszes. De aktiv hutes, torrent kliensse lutri. A Freecom igenyes cucokat gyart, szerintem ez se lehet rossz, de a teljesitmenye, torrent kliense szamomra szinten sotet folt. A Neatger-nek az ara jo, meg ahogy nezem szep felhasznaloi felulet. Sebessege ennek se tul nagy, es torrent nincs is ra.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#70) Rosep válasza Alex91 (#69) üzenetére


Rosep
senior tag

Ezt a tesztet láttam én is. Meg a Trustedreview-on is van egy. Ott azt írták, ha lenne benne torrent kliens, a tökéletes belépőszintű NAS lenne.
Pedig tetszett volna nagyon... hogy nincs hűtés benne, meg persze az ára. :)

Szerinted ha a Buffalo-ról lehúzom a ventit... meghalnak a vinyók?

(#71) Alex91 válasza Rosep (#70) üzenetére


Alex91
félisten

Ha green van benne nem hiszem, de elobb ki kell probalni, hogy mennyire zavaro a hangja.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#72) Rosep válasza Alex91 (#71) üzenetére


Rosep
senior tag

Samsung Ecogreen-re vagy WD Green-re gondoltál?

(#73) Alex91 válasza Rosep (#72) üzenetére


Alex91
félisten

Igen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#74) Rosep válasza Alex91 (#73) üzenetére


Rosep
senior tag

Asszem megveszem a Buffalo-t. Csak már unom hogy mindig én kísérletezgetek. :)

(#75) Pityesz78


Pityesz78
tag

Rookie vagyok NAS-ban (is :) )
Most ismerkedem velük, nagyon szimpi a Synology DS110j 42 ruppóért. (Remélem ennyiért ez nem RS modell.?) Tetszik a sokoldalúsága meg, hogy magyar nyelvű.

Ár érték arányban ez ok-s, vagy ennyiért van jobb is?

(#76) maci25 válasza Pityesz78 (#75) üzenetére


maci25
aktív tag

Nekem egy 110 es van és 128 MB ram van belezsufolva:)
A 128 MB arra elég neki ,hogy bekapcsold.Van a ram mellé 2GB swap/bekapcsolás után ezt használatba is veszi ugyanis a 128 MB mar régen csurig van/. Hát én csalodtam a "nas-ba",45 K ért nem hiszem ,hogy nem fért volna bele több:)

(#77) Pityesz78 válasza maci25 (#76) üzenetére


Pityesz78
tag

Bővíteni nem lehet?

A ds110+ ban 512 van nade az 95 K :Y azért annyit nem költenék inkább.

[ Szerkesztve ]

(#78) Pityesz78 válasza maci25 (#76) üzenetére


Pityesz78
tag

Hogy lehet kirakni zenét hifire, videókat házimozira? Vagy nem is lehet?

(#79) Alex91 válasza Pityesz78 (#78) üzenetére


Alex91
félisten

DLNA kepes a lejatszod? Halozatot eler valamelyik?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80) Pityesz78 válasza Alex91 (#79) üzenetére


Pityesz78
tag

Még nincs NAS-om csak nézgelődöm.

Synology DS110j-t néztem ki de a 128 mb ram nem kecsegtet.
DNLA-s de attól még nem értem, hogyan játsza a házimozirendszer :F

A +-os verzió meg drágának tűnik, de ha azt mondanátok, hogy megéri a pénzét mert annyira jó akkor lehet, hogy beruháznék, végtére is hosszabb távban gondolkoznék.

szerk: Ja a hálozatot azt ők nem lássák, mármint a házimozi nem.

[ Szerkesztve ]

(#81) Alex91 válasza Pityesz78 (#80) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ha eleve nincs halozat, akkor hogyan gondoltad :DD?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82) Pityesz78 válasza Alex91 (#81) üzenetére


Pityesz78
tag

T-home-os Speedsport wifi router modemem van. Azt mondták jó a nas-hez.

(#83) Alex91 válasza Pityesz78 (#82) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, ahhoz barmelyik router jo :D. Csak mivel akarod ugye lejatszani ami rajta van :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84) Pityesz78 válasza Alex91 (#83) üzenetére


Pityesz78
tag

Pont ezt kérdeztem hogy hogyan lehet lejétszani :DDD

(#85) Alex91 válasza Pityesz78 (#84) üzenetére


Alex91
félisten

Hat veszel valamit, ami lejatszik, ugye :DD. Mert amid van, az valoszinuleg baxik majd neked NAS-rol lejatszani. Minek neked egyebkent NAS?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86) Pityesz78 válasza Alex91 (#85) üzenetére


Pityesz78
tag

"1.Szóvall egy olyan otthoni szerverre lenne szükségem amiről az irodáimból egyszerűen tudnék fájlokat le és feltölteni. A letöltés gyorsasága sajna nem igazán fontos mert az uploadom max 1,5mb/s a downl 7, és a letöltendő fájlok mérete sem túl nagy (dokumentumok, képek), viszont az adatbázisban való böngészésnek gyorsnak kéne lenni. A hozzáférők prioritásának beállíthatósága sem lenne rossz.
2.Továbbá meglévő média fájljaim otthoni tárolása és ezek egyszerű lejátszása is fontos lenne asztali házimozi rendszeren. (dvd.iso, xvid, avi, mp4, mp3,jpg)
A cuccot T-home-os Speedsport rooterével kellene összehoznom ha lehet ilyet egyáltalán."

(#87) Alex91 válasza Pityesz78 (#86) üzenetére


Alex91
félisten

Es hogy gondoltad, hogy a hazimozi lejatszik majd neked a NAS-rol :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88) Pityesz78 válasza Alex91 (#87) üzenetére


Pityesz78
tag

Úgy gondoltam, hogy majd te megmondod :U
Valaki mintha írta volna a hdmi kimenetet.

A másik totyikon amikor írtam hogy erre keresek valamit a WD MyBook World 1Tb-t ajánlottad.
Innen indultam ki aztán írták h lassu így lett a ds110j vagy +

[ Szerkesztve ]

(#89) Alex91 válasza Pityesz78 (#88) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak nem gondoltam, hogy halvany lila gozod sincs a dologrol :DD.

Google, azt bele medialejatszo, azt utana visszajonni kerdezni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90) Pityesz78 válasza Alex91 (#89) üzenetére


Pityesz78
tag

(75. hsz.) mindenesetre köszi.
Hát nem tudom asszem alszom a témára egyet mert így laikusként picit feldzs@szott, hogy még médialejátszót is lell venni egy NAS mellé, hogy teljes legyen a kép.

Mért is nem fér bele egy NAS-ba ez a tudomány? Az biztos hogy nem a mérete miatt, inkább mert így a többszörösét lehet lenyúzni az emberről. Mi meg vesszük há naná.

(#91) Alex91 válasza Pityesz78 (#90) üzenetére


Alex91
félisten

Mert a NAS nem medialejatszo, es a medialejatszo meg nem NAS :). De vehetsz csak medialejatszot is ami tud NAS funkciokat is. Bar szerintem a NAS fogalmaval se vagy teljesen tisztaban... Miért is jó a NAS?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92) Rosep


Rosep
senior tag

Na én meg megrendeltem a Buffalot. Lement 40-re az A4-nél, de félek tőle hogy hívnak majd, hogy bocsi, ennyiért nincs is, meg amúgy sincs. Lehet csak egymásra licitáltak a PCLand-al...

(#93) Alex91 válasza Rosep (#92) üzenetére


Alex91
félisten

Ok, majd irsz rola, ha mejott! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94) Pityesz78 válasza Alex91 (#91) üzenetére


Pityesz78
tag

Köszi a linket naggyából ez volt az elképzelés csak én beleképzelegtem a lejátszót is.

Synology DS210j vagy + a kérdés. Minimal torrentezés (1-3 db) 3 db kamera, rengeteg média, céges felhasználás, egyszer talán a weblapomat is átköltöztetem.
Esetleg ezzel a lejátszóval Asus O!Play HDP-R1.

Van értelme a + ost venni majdnem dupla áron?
5 év múlva is jónak számít vajon?

HDD-nél melyik az előnyösebb hozzá 5400 fordulat 64 cache vagy 5900/32 ? (sata II 300 mb/s)

floating point az vajonmii?

[ Szerkesztve ]

(#95) Rosep válasza Pityesz78 (#94) üzenetére


Rosep
senior tag

Szerintem ha ilyen igényeid vannak, inkább a 100-200.000-es kategóriában nézelődj.
Én amondó vagyok, minden funkciónak külön HDD. Így neked legalább egy négyutas NAS kellene!

(#96) Rosep válasza Alex91 (#93) üzenetére


Rosep
senior tag

Most jött az SMS, hogy átvehetem. Pénteken megyek érte, de tapasztalatok szerintem csak jövő hét vége felé lesznek.

(#97) Pityesz78 válasza Rosep (#95) üzenetére


Pityesz78
tag

Synology DS210+ 110E Huf akkor ez beleesik a "kategóriába" nem? De tudja is amire nekem kell szerintem, majd tolok rá még egy külső hdd-k.

(#98) Alex91 válasza Pityesz78 (#97) üzenetére


Alex91
félisten

Bele, esetleg QNAP TS-219P [link] meg ez. Bar ahogy nezem kevesebb IP kamerat kezel le.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#99) Pityesz78 válasza Alex91 (#98) üzenetére


Pityesz78
tag

2 kamera csak, viszont az ingyen van és a cucc is erőssebb picit, na meg olcsóbb is. Ami nagy kár h nincs magyar supportja és hogy az ISO-t nem kezeli. PHP/MYSQL ???

Valszeg még mindíg a DS210+ a nyerő csak ne lenne ilyen drága.

HDD-nél melyik az előnyösebb hozzá 5400 fordulat 64 cache vagy 5900/32 ? (sata II 300 mb/s)

floating point az vajonmii?

(#100) Alex91 válasza Pityesz78 (#99) üzenetére


Alex91
félisten

HDD-nel mindegy, csak arra kell ugyelni, hogy kompatibilitas liostaban benne legyen, mert neha erheti az embert meglepetes :). (Szoval nem mindegyik HDD-t szereti, es ez nem gyartora, hanem tipusszamra ertendo!)

Lebegopontos szamitas, lenyegtelen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.