Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Egon válasza powerup2 (#1349) üzenetére


Egon
nagyúr

De igen. Legalábbis ha megabájtra gondolt, az sok. Ha viszont megabitre, azt egy normális n-es wifi elbírja.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1352) powerup2 válasza Egon (#1351) üzenetére


powerup2
addikt

Én szerintem egy wifi n-es router csak elviszi 300 megabit/ sec fölött nem lehet a blu ray film

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1353) Márton válasza need (#1348) üzenetére


Márton
nagyúr

40mbit a max bluray szabványnál.
Miért ne tudná az n-es wifi? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1354) Core2duo6600 válasza Márton (#1353) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát én néztem gépről bd 50 es filmet, és az sub 2 es hdd nél igencsak akadozott.
Usb 3 assal semmi gond nem volt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1355) Claude Leon válasza powerup2 (#1352) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A wifis topikokat biztosan nem olvasgatod.
A 300-ból ne számíts 80-nál többre, kicsit több a járulékos időhúzás és adat, mint vezetéken. (attól még 300 Mbit annyi is, fizikailag)

(#1356) Márton válasza Core2duo6600 (#1354) üzenetére


Márton
nagyúr

Mi az hogy sub 2?
Ha usb2, akkor ott más bibi lesz, hisz az is vígan tud 28-30MB/sec-et.
A bluray max igénye meg 40mbit vagyis 5-6MB/sec.

szerk: én 3dbluray-t is tudok nézni 2.5" usb2 vinyóról...

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1357) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Otthonra Netgear Stora és D-Link DNS-320 közül melyiket ajáljátok?
Olvastam még a Zyxel NSA-221-ről, de az kicsit drágább, nem felététlenül kellenek a plusz szolgáltatásai.
Továbbá lyan rérdésem lenne hogy létezik-e olyan "NAS" amely mindenféle plusz hardver nélkül használható médialejátszóként TV-n?

"Csak úgy mondom"

(#1358) Alex91 válasza Csapi007 (#1357) üzenetére


Alex91
félisten

Továbbá lyan rérdésem lenne hogy létezik-e olyan "NAS" amely mindenféle plusz hardver nélkül használható médialejátszóként TV-n?

Az ilyeneket halozatos medialejatszoknak hivjak... Bar inkabb medialejatszok, de a merevlemezuket altalaban el lehet erni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1359) Egon válasza Csapi007 (#1357) üzenetére


Egon
nagyúr

Továbbá lyan rérdésem lenne hogy létezik-e olyan "NAS" amely mindenféle plusz hardver nélkül használható médialejátszóként TV-n?

Létezik, általában médiacenter néven fut (pl. Linksys).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1360) krealon válasza Csapi007 (#1357) üzenetére


krealon
veterán

Továbbá lyan rérdésem lenne hogy létezik-e olyan "NAS" amely mindenféle plusz hardver nélkül használható médialejátszóként TV-n?

Xstreamer Pro
Bar ez inkabb medialejatszo, ami NAS-kent is funkcional. :B

(#1361) SeaShark válasza ssarosi (#1347) üzenetére


SeaShark
tag

Hi!

Még annyi lenne, hogy milyen router-rel próbáltad otthon?

Előre is köszi

(#1362) ssarosi válasza SeaShark (#1361) üzenetére


ssarosi
tag

3com 3cgsu05a 5 portos gigabit switch.
Gép-gép között másoltam már 60 MB/sec is.

(#1363) Core2duo6600 válasza Csapi007 (#1357) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Talán a D Link.
(#1362) ssarosi
gép gép közt volt nekem már 100 mb /sec is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1364) G@ß!


G@ß!
őstag

Használt Buffalo NAS-t nézegetek ebayen.
Melyik éri meg jobban?
[link1]
[link2]

Vagy ha esetleg ez az egy lemezes jobb lenne:
[link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1365) coredump222


coredump222
tag

Sziasztok !

Egy D-link DNS-320-ast szemeltem ki magamnak.
Szerintetek akkor most lehet bele rakni green (eco) winyokat raid-be vagy sem !?? :F

Amugy koszi a sok hasznos infot ! :R

(#1366) Alex91 válasza coredump222 (#1365) üzenetére


Alex91
félisten

A cucc honlapjan nincs veletlenul kompatibilitas lista?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1367) coredump222 válasza Alex91 (#1366) üzenetére


coredump222
tag

De van, meg is neztem mar. ;)
De nem az volt a kerdes ,hogy belemegy e
hanem az ,hogy jol mukodnek e ezek az Eco-s vinyok
Raid-ben ?
[link]

Igazabol ez osszefugghet az LCC-s problemaval is !?
Elmeletileg hdparm-al orvosolhato a dolog :
[link]

Kivancsi lennek van e valakinek itt ilyen tapasztalata ???
D-Link DNS-320 (vagy mas NAS) es green/eco vinyok raidben !?

(#1368) Alex91 válasza coredump222 (#1367) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, ertem a kerdest, csak te nem erted...

Ha van kompatibilitas lista, akkor ott felsoroljak tipusszammal, hogy mely vinyokkal ok... Ha nem ilyet lattal, akkor az nem az volt!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1369) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

Adatmentés kapcsán lenne pár kérdésem a SYN DS211j-hez, ha valaki használja ilyen funkciókra plíz írjon (akár privátba is)

néhány kérdés?
- biztonsági mentés vagy mappa szinkronizálás
- esetleg külső program használata
- tippek, trükkök és tudnivalók

Előre is nagyon köszönöm!

Üdv: Antilhu

(#1370) sMogyi86

Mi a véleményetek ZyXEL NSA210 -ről, próbálta már valaki?

"A félelem az elme gyilkosa."

(#1371) krealon válasza sMogyi86 (#1370) üzenetére


krealon
veterán

"Access mode: 26.4 Watt" szamomra eleg riszto, hozzateve hogy a max tempo 13-15 MegaByte/s.

Sokmindent tud, csendes, viszont a teljesitmenye eleg harmatos.

Ha nincs szukseg eSATA RAID1-re, akkor en inkabb egy WD MyBook Live-ra voksolnek.

(#1372) veze válasza sMogyi86 (#1370) üzenetére


veze
őstag

igen, próbálta
nekem is ilyen van és elégedett vagyok vele
olvasss itt róla
a fogyasztása a valóságban, nálam, mérések után: 10W óránként. és nem 10 perc mérés után, hanem két hetes folyamatos 247/ üzemmód után

[ Szerkesztve ]

(#1373) kovy79


kovy79
őstag

Próbált már valaki hasonló cuccokat:

NETWORK STORAGE NAS USB PRINT SERVER BT DLNA DDNS SAMBA

4 Port USB HUB Lan Network Server Printer Scanner NAS?

Nekem igazából csak arra kellene, hogy "2 ráaggatott" usb-s vinyót meg tudjak osztani a saját hálózatban. Semmi torrent, meg extra feature...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1374) kovacszk válasza kovy79 (#1373) üzenetére


kovacszk
senior tag

menni megy,de a max átviteli sebessége 6-7 mega/sec.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1375) Billu válasza kovy79 (#1373) üzenetére


Billu
aktív tag

Az elsőnek van egy frissebb kiadása: Ns-K330

Ebay

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#1376) kovy79 válasza Billu (#1375) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi mindkettőtöknek a gyors választ! :R

Igen, néztem ezt is, csak az a "Limited NTFS Support" vajon mit jelenthet?
NTFS fájlrendszerű vinyókkal szeretném használni. Ekkor szerintetek mennyi lehet az átviteli sebessége? A 6-7Mb/s nekem tökéletesen megfelelne.
Esetleg más alternatív ötlet hasonlóan olcsó megoldásra (2 vinyó megosztása saját hálózatban)?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1377) kovacszk válasza kovy79 (#1376) üzenetére


kovacszk
senior tag

NTFS-el elképzelhető hogy nem lesz annyi. Ha jól emlékszem kikor én próbáltam NTFS-el 4-5 körül volt. EXT-el tudtam 8-9-et kisajtolni belőle. Én NSK330-at próbáltam.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1378) kovy79 válasza kovacszk (#1377) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi.
Még az a 4-5Mb/s is elfogadható lenne. Nem emlékszel, az ntfs rendszerrel voltak gondjaid? Írás, olvasás is ment?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1379) kovacszk válasza kovy79 (#1378) üzenetére


kovacszk
senior tag

Amennyire emlékszem azzal nem volt gond. De sokat nem használtam, nekem lassú volt.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1380) veze válasza kovy79 (#1376) üzenetére


veze
őstag

én zyxel nsa210-et használok de az kicsit drágább ennél :(
nem villám az se de 11-12 MB/s másolásnál tud. két USB + 1 eSata csatival, és printserverként is működik, USB hub-ot rádugva még több vinyót is kezel kiprobáltam, ftp stb nekem három vinyo van rádugva + nyomtató+meg egy pendrive. minden látható a belső hálózatbol, ( de jelszavazni is lehet) net felől meg amit engedek

(#1381) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,
Szeretnék hálózati mentést végezni 4 laptop és 3 asztali gép-ről egy közös
merevlemezre akár nas-val, de kérlek adjatok tanácsot, hogy milyen megoldások vannak
erre...szóval valmilyen szinkronizálásos adat mentést kellene megoldani.
gépek wifin keresztül kapcsolódnak.

(#1382) kovy79 válasza veze (#1380) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi a tippet.
Igen, ez kellene nekem, csak pár ezressel olcsóbban.
Még azon az áron van, ami beleférne, de szerintem először kipróbálom a kis NS-K330-at és ha nem jön be, tökéletes lesz ez a Zyxel.
:R

sittes79, ha jól olvastam, a szóban forgó Zyxel tud szinkronizálni. Szerintem olvasgass utána, lehet megfelel az igényeidnek!

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#1383) Alex91 válasza sittes79 (#1381) üzenetére


Alex91
félisten

My Book Live erre jo lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1384) sittes79 válasza Alex91 (#1383) üzenetére


sittes79
addikt

köszi, van erről valami bővebb írás a világhálón?

(#1385) Alex91 válasza sittes79 (#1384) üzenetére


Alex91
félisten

Ha rakeresel, akkor biztos talalsz valamit rola... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1386) veze válasza kovy79 (#1382) üzenetére


veze
őstag

az elejében lévő USB-be dugott pendrive-ra (vagy vincseszterre) tud szinkronizálni, beállítható az is milyen mappákat szinkronizáljon és az is hogy az USB-re vagy arról, tehát az irány is
sittes79: csak szinkronizálást tudsz szoftverrel is
pl: Cobian Backup 10
[link]
free és magyar nyelvű
én ezt használom, egyik hálózati vinyóról (amire dolgozok) egy beállított mappát tükröz naponta( a gyakorisága beállítható) egy másik hálózatos vinyóra, és egyfajta "raid" tükörként megvan ha egyik meghalna..

[ Szerkesztve ]

(#1387) Egon


Egon
nagyúr

Nah, csak végigolvastam a topicok (meg még jópár egyéb írást is a témával kapcsolatban). Sikerült is jól elbizonytalanodnom, hogy tulajdonképpen nekem mire is van szükségem...:)

Adott egy kétgépes hálózat (asztali és egy asztaliként üzemelő laptop, plusz időnként egy másik laptop és telefon wlan-on), Asus wl-500gp router, és egy Oplay médialejátszó (szintén rákötve a routerre).
Amit szeretnék:
- képek, filmek, családi videók egy helyen,
- biztonságos adattárolás.
Torrent sb. nem érdekel (arra ott az asztali gép; nem akarok feltöltőversenyt nyerni).
Kézenfekvőnek tűnik egy NAS beszerzése, viszont igazából nem gondolom, hogy - raid ide vagy oda - teljesen biztonságosan tárolódnának rajta az adatok. Viszont nem akarok szívni optikai lemezekkel sem (csak amit feltétlenül muszáj).

Tekintettel arra, hogy az Oplay hálózati modulja finoman fogalmazva is problémás (magyarán a 10 GB-nál nagyobb filmeket nem nagyon szereti lejátszani hálózaton keresztül), a közvetlenül a médialejátszóra dugott vinyót semmiképpen sem tudom megspórolni (kivéve ha cserélem az Oplay-t). Moddolt firmware segítségével viszont el lehetne érni a számítógépekről is a lejátszót, így hálózati tárolóként is funkcionálhatna (ugyanez igaz a routerre is). Lehet hogy esetemben szerencsésebb lenne elmenni ilyen irányba?
Persze ezzel még nem oldódik meg a biztonságos adattárolás problémája. Meg lehetne csinálni pl. azt, hogy egy mobilrackben levő vinyóra időnként (mondjuk hetente) lementeni a fáljszerverként használt (a médialejátszóra vagy a routerre kötött) merezlemez tartalmát, és ezt a vinyót földrajzilag máshol (pl. a melóhelyemen, zárt szekrényben) tárolni. Így minimalizálni lehetne az adatvesztés esélyét (valószínűtlen, hogy pár napon belül egyszerre romoljon el a két vinyó - persze 2-3 évente cserélném őket). Az olyan eseteket is beleértve, amire nem lenne garancia egy NAS-ban levő raid tömb (pl.lopás). Na de mi van akkor, ha pont szinkronizálás közben üt be a mennykő (szó szerint)? Vagy paranoiás vagyok?

Szerk.: ami kimaradt. Egyrészt nem akarok vagyonokat költeni hálózati adattárolásra (drágább NAS-ok eleve kiesnek; az olcsók pedig nem jobbak/gyorsabbak szignifikánsan a routerre/médialejátszóra kötött vinyónál), másrészt az optikai lemezekkel az a baj, hogy csak korlátozottan tudom őket használni (családi fotók): se a családi videók (mini-dv-ről beolvasott, vágatlan .avi-kat is szeretem elrakni; 13 GB/felvétel...), se a 1080p-s .mkv-kből álló filmgyűjteményem számára nem opció a DVD - pedig szeretném ezeket is biztonságban tudni...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1388) Alex91 válasza Egon (#1387) üzenetére


Alex91
félisten

1. Én DVD-re semmit se biznek! Nem tudom, hogy a lemezek vagy az írok e a xarabbak :DD .
2. Szerintem router meg médialejatszo hackeles se az igazi. Lassú lesz...
3. Egy normális Synology ami tud tukrozott raid-et, meg radugni egy kulso HDD-t napi backupra.
4. Beruházni egy Apple masinaba, és a Cloud-ban tárolni :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1389) Alex91 válasza Alex91 (#1388) üzenetére


Alex91
félisten

5. De most 30k egy HP Microserver, amibe akar 4db HDD tehető. Egy Freenas-sal otthonra osszerakhato egy jó kis file kiszolgáló...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1390) misimagaki válasza Alex91 (#1389) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Most láttam én is HP Proliant Microserver AMD N36L 633724-421X-t
1 GB RAM-mal 28850 FT-ért. Ha elöbb látom, akkor nem vettem volna Brazost.... Pedig semmi bajom sem a Brazossal, de az olyan jó egyben van. :)
videó

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1391) Egon válasza Alex91 (#1388) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Közhely. Normális (azaz nem 50 Ft-os) lemezre, normális íróval, normális sebességgel megírt lemez, elég sokáig elvan. Pláne ha több példány is készül belőle. Családi fotók archiválására sztem ideális (másra nem nagyon, a mérete miatt).
2. Minden relatív. Az árban szóba jöhető megoldások (pl. Zyxel) nem sokkal gyorsabbak.
3. Egy nem normális Synology árát is sokallom (de ezt írtam fentebb).
4. Drága.

Szerk:
5. Lehet hogy az lesz a vége. De az sem az igazi (konfigolni kell, plusz meghajtó kell az oprendszernek, és a ram sem biztos hogy elég - ha ezt hozzákalkulálod, máris kijön egy közepes Synology az árból...).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1392) veze válasza Alex91 (#1388) üzenetére


veze
őstag

a zyxel is tud tükrözött raidet és rá lehet dugni két három külsö vinyót is.
az elsö usb-be dugott eszközre gombnyomásra szinkronizal

(#1393) Alex91 válasza veze (#1392) üzenetére


Alex91
félisten

Vegulis az se rossz, bar en ket lemezesre gondoltam :).

Mondjuk a 2 lemezesnel IMHO nem olyan nagy az arelonye a Zyxelnek a Synology-hoz kepest, bar lehet, hogy erosebb hardverben :F .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1394) Alex91 válasza Egon (#1391) üzenetére


Alex91
félisten

1. Jo, nekem mas errol a velemenyem :DD.
2. Azert hidd el, van kulonbseg!
3. Nem olcso, de a minoseget meg kell fizetni :).
4. Lehet, de egyre jobban ugy erzem, hogy megeri! :)
5. Azert IMHO felebol megvan, mint egy 4 lemezes legolcsobb! Synology... (A hasonlo Atomos konfighoz kepest meg meg nagyobb az arelony, es akar Windows is mehet ra.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1395) Egon válasza Alex91 (#1394) üzenetére


Egon
nagyúr

2. Van. De nem akkora, hogy azért megérné majdnem 20K-t beruházni (a 0 FT-tal szemben, mivel a router és az Oplay már megvannak).
5. Természetesen nem a négylemezes, hanem a kétlemezes Synology-val hasonlítottam össze, azon okból kifolyólag, hogy szvsz rettenetesen power usernek kell ahhoz lenni, hogy ne legyen elég otthonra egy kétlemezes megoldás...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1396) Alex91 válasza Egon (#1395) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor mi tart vissza, hogy használd? Pénzbe nem kerül, max. ha nem válik be, akkor meg mindig lehet agyalni...

Jó, neked elég, másnak meg nem :).

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1397) Egon válasza Alex91 (#1396) üzenetére


Egon
nagyúr

Az tart vissza, hogy tökölni kell vele, nem is keveset. Egyszer rászántam egy egész délelőttöt, hogy ráakasszak egy vinyót (régi 120 GB-os PATA Seagate, egy Spire rackben), de a gyári firmmel nem jött össze. Mivel csak Linuxos fájlrendszert kezel a router, először kerestem egy formázóprogramot, amivel leformáztam a vinyót (már ez sem volt egyszerű, tekintettel ara, hogy a legtöbb ilyen program fizetős). Aztán meg ráakasztottam a cuccost, de nem látta a router. A topicjában érdeklődtem, de érdemben nem tudtak segíteni. Még az sem derült ki, hogy mi lehetett a gond (vagy nem támogatta a mobilracket a router, vagy a formázással volt valami probléma). Itt untam meg anno.

Elég öreg vagyok már ahhoz, hogy az egyszerű megoldásokat részesítsem előnyben.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1398) Alex91 válasza Egon (#1397) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, szóval ingyen van, csak neked nem megy :C ! Na, akkor talán megis megéri azt a 20k-t, hogy legalább menjen... Aztán majd rájössz, hogy a 60k-t is érdemes lesz kifizetni, hogy ne csak menjen, hanem jó is legyen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1399) Egon válasza Alex91 (#1398) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, szövegértés rulez. Nem akartam third-party firmware-t feltenni, a többiekkel ellentétben a gyárival kísérleteztem, a mobilrackem is régi volt (most egyébként olyan van, ami garantáltan együttműködik a routerrel), stb. Úgy tűnik, ezt nem sikerült felfognod.
Nah, részemről inkább lezárnám a témát.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1400) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Hmm.
Nemrég szerváltam egy dns313-at.
Na nem újonnan, úgy sokallom, főleg, hogy olcsóbban van sokkal erősebb vas.
Aztán nagyon korlátoltnak tűnt az 1xx firmwarekkel, először nem sikerült a 2.15-öt letölteni.

Aztán valahogy mégis sikerült a 2.15-öt elérni, aztán úgy alakult, hogy föl is telepíthettem. Nem mondom, hogy hibátlan, de hogy ntfs helyett végre ext-et használ, máris barátságosabb
Azért elgondolkoztam, hogy inkább zyxelbe invesztálhattam volna (pl. az usb-k), de cserébe legalább a delejigénye is szerény (4/7W 2,5-ös hdd-vel)
Azt viszont nehezen bocsájtom meg, hogy a telepítéshez mindenképp win-t kell töltenem, a wine sem viszi a telepítőt.

Mindenesetre stabilan 7Mb/s írható linuxról CIFS-en (olvasni sem gyorsabb, de ntfs kb. 3-nál kifulladt), érdekes a win a 6-ot el sem érte, inkább 5,5-tel döcög.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.