Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) skoos


skoos
őstag

Transmission-t telepítek.
Mindent EZEN cikk szerint csinálok, azzal a különbséggel, hogy az ott leírt "Transmission-2.04-1.tgz" nem elérhető, ezért "Transmission 2.22-1.tgz"-t használok.

Ez működik is, csak a leírás azt mondja módosítsak a whitelist-en. De nincs whitelist sor a parancs beírása után. Blocklist van csak, de azt sem előzi meg "rpc-" előtag.

Mit tegyek? :F

[ Szerkesztve ]

(#852) Zamery válasza skoos (#851) üzenetére


Zamery
senior tag

Ahha, és minek neked a whitelist? Sokadik próbálkozásra most már whitelist nélkül (ill. -a *.*.*.* opcióval) telepítem a Trasmissiont, a Zyxelre, így legalább elérhető az internet felől is. Egyébként a leírás szerintem a settings.json file-ra utal azt kéne szerkesztened!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#853) Zamery válasza Alex91 (#847) üzenetére


Zamery
senior tag

Ez a Midnight Commander tényleg szuper! Remekül működik! Köszönöm szépen hogy felhívtad rá a figyelmemet!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#854) skoos válasza Zamery (#852) üzenetére


skoos
őstag

igen, így van. Erről beszélek. Whitelist nélkül, csak simán indítsam el a Transmissiont és menni fog? Ergó, lépjek tovább a Starting Transmission pontra?

Mire telepítetted a Midnight Comm-t? A NAS-ra?

[ Szerkesztve ]

(#855) Zamery válasza skoos (#854) üzenetére


Zamery
senior tag

Én csak szívtam a whitelist-tal naponta kellett újraszerkesztenem a settings.json fájlt! Éppen ezért nem használom. Szóval szerintem igen, lépj tovább! Az a lényeg hogy elinduljon, aztán a beállításokat ráérsz később is szerkesztgetni.

A Zyxel NAS-on fut szépen az MC. :) És böngészi az FTP szervert ügyesen!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#856) skoos válasza Zamery (#855) üzenetére


skoos
őstag

Elindult a Trans faján, feltettem a remote progit is, ügyes, imádom.
El is indítottam egy letöltést, felment 48kb/s-re a letöltés sebessége, de nem jutott sokáig, mert a hozzáadás után kb 15msp-el PAUSE állásra tette a filet. Én nem tudom újraindítani. Ez mitől lehet?
Az elméleti célkönyvtár a /home/nobody/Downloads, de nem is találom ezt a könyvtárat...
Hol lehet?

Jobbklikk-tartalmazó mappa mutatására azt írja nem találja az elérési út térképet....?

[ Szerkesztve ]

(#857) Zamery válasza skoos (#856) üzenetére


Zamery
senior tag

Nincs semmi hibaüzenet? Megnézted a remote progi beállításait? Mert elvileg ott mutatnia kellene hogy hova menti a fájlokat!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#858) skoos válasza Zamery (#857) üzenetére


skoos
őstag

szerintem a lementés helyével van baja. a web interface ugyanazt írja mint a remote: /​home/​nobody/​Downloads
szerintem az a baja, hogy nincs ilyen mappa.
Ha létrehozok a volume_1-en egy DOWN mappát, azt úgy adjam meg a Transmissionnek, hogy Volume_1/DOWN, vagy /DOWN? Vagy hogy?
:W

(#859) Zamery válasza skoos (#858) üzenetére


Zamery
senior tag

Meg kéne nézni hogy milyen meghajtók vannak felmountolva!
Írd be a parancssorba ezt és akkor kiderül:

df -a

Én a főmeghajtót így érem el:

/i-data/md0/

De ugye nekem Zyxel-em van, tehát neked más lesz!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#860) skoos válasza Zamery (#859) üzenetére


skoos
őstag

Ezt írja nekem:
http://kepfeltoltes.hu/view/110310/9451993961111_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#861) skoos válasza skoos (#860) üzenetére


skoos
őstag

Két mega után leáll a letöltés. Gondolom a cache memória telik be. Szóval enm oda ment, ahova kéne. Pedig most jónak kéne lennie,
su nobody -c “mkdir -p /mnt/HD_a2/transmission-downloads” -ezt és
transmission-remote 127.0.0.1 -w /mnt/HD_a2/transmission-downloads -ezt írtam be.
Létre is jöttek és a Transmission beállítások szerint is ez a letöltési mappa helye. Mégsem tesz bele semmit és 2Mb-nál leáll a letöltés.

(#862) Zamery válasza skoos (#861) üzenetére


Zamery
senior tag

Sikerült megoldani?

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#863) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok,

Olyan NAS-t szeretnék vásárolni amibe legalább három merevlemez fér mivel szeretnék bele egy tükrözött RAID tömböt a fontosabb adatoknak illetve beletolnék egy terabyte körülit a kevésbé fontos dolgoknak.

Továbbá az nagyon fontos lenne, hogy meg lehessen oldani az offsite backupolást.
Konrkétan arra gondoltam, hogy jó lenne ha a két -egymastol tavol levo- NAS a fontosabb dokumentumokat egymásra backupolná az interneten keresztül.

Szerintetek ezt meg lehet oldani egy NAS-al vagy kénytelen leszek rendes szerverekkel megoldani a feladatot?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#864) Alex91 válasza b.bone (#863) üzenetére


Alex91
félisten

Synology, Qnap...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#865) b.bone válasza Alex91 (#864) üzenetére


b.bone
senior tag

Köszönöm az infót. Valóban van erre megoldás mindkét cégnél. :)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#866) Bernath


Bernath
tag

Sziasztok!
Egy freenast használok a legnagyobb megelégedéssel,csak egy pici gondom van:
meg lehet oldani hogy a gyárilag beépített transmission,ha letölt egy becsomagolt file-t kicsomagolja egy adott könyvtárba?
Előre is köszi!

Bernath

(#867) Alex91 válasza Bernath (#866) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, letoltod ra az unrar-t, meg irsz egy scriptet... :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#868) Bernath válasza Alex91 (#867) üzenetére


Bernath
tag

Igen elméletben én is tudom :)) ,de gyakorlatban véghez vinni önerőből képtelen vagyok :(((

Bernath

(#869) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Ma elkezdtett 2 percenként újraindulni a freenassos rendszer. :O

A következő hibaüzenettel: error

Egy USB 2.0 PCI-os kártyát tettem a rendszerbe, aztán hálózaton keresztül elkezdtem másolni a PCI-ios SATA vezérlőre kötött diskre. Amiröl utólag kiderült, hogy van valami nyűgje, amit most próbálok kinyomozni.Másolás közben elkezdet veszetten seekelni, majd újraindult, aztán már nem is hagyta abba az újraindulásokat...
Az a baj, hogy amikor eltávolítottam ezt a disket utána is újraindult....
A képen a dev = ad2s2 az a rendszert tartalmazó PATA vinyó, ami elvileg hardveresen rendben van...

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#870) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Pontosítok: az ad2s2a az adatpartíció a PATA a disken.

A másik disk SMART-jában van egy olyan bejegyzés, miszerint a Tartalék területekre áthelyezett szektorok száma szerint a disk állapota veszélyes.
(Mindkét disk ősrégi Seagate 80GB-os lemez. Kb. 9-10 évesek)

A SATA disken olyan szinten összekeveredtek a dolgok, hogy semmmilyen "újkori" diskkezelő programmal nem tudtam vele semmit sem kezdeni. Aztán fdisk megoldotta a kérdést. :)

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#871) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Seagate programja szerint mindkét disk rendben.....

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#872) rekusz


rekusz
csendes tag

Hali!
Valakinek van ötlete?
Olyan NAS-t szeretnék, ami több diszket is kezel és van USB kimenete. Egyelőre nem találtam és már kezdem unni a google-zást. Az USB ahhoz kellene, hogy a TV usb bemenetére rá tudjam kötni. A több diszk pedig a RAID miatt kellene.
USB kimenettel csak olyanokat találok,amik 1 diszket kezelnek, az pedig nekem nem lenne elég.
??

(próbáltam a hozzászólások között kutatni, de őszintén szólva nem olvastam el mindet)

(#873) hati válasza rekusz (#872) üzenetére


hati
addikt

A NAS attól nas, hogy hálózaton keresztül lehet elérni. Ha neked usb-s kell, akkor egy hordozható usb-s vinyót vegyél.

(#874) b.bone válasza hati (#873) üzenetére


b.bone
senior tag

Attól még lehet, hogy neki NAS kell mert hálózaton keresztül és USB-n keresztül IS el szeretné érni.

#872

Amugy nekem van (sajnos két darab is) ilyenből
Azt tudom, hogy ha rádugok egy merevlemezt USB-n akkor azt felismeri, de hogy fordíva működik-e azt nem tudom.
Amúgy 10/100-as csak és ez vele a baj. Ezt az egészet csak azért mondom, mert ha TV-re akarod kötni akkor gyanítom filmet tárolásra is használnád. Nos filmek tologatására szerintem kell a gigabites LAN interfész ugyanis a HD filmek piszkosul lassan mennek rá/ jönnek le róla.
Just sayin

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#875) rekusz válasza b.bone (#874) üzenetére


rekusz
csendes tag

Igen, hálón is szeretném használni, de sajnos a TV-m nem tud LAN-t csak USB-t. Ezért szeretnék olyat, ami mind2 célnak megfelel. Minden NAS-on (ami legalább 2 lemezes) van USB, de pont az a bajom, hogy sztm azok csak Backup és egyéb célokra az eszköztől a NAS irányába működik. Már az USB csatlakozó is olyan, mint a fogadó oldalon szoktak lenni. Azért is tettem fel a kérdést, mert csak egy tesztelésre megvenni egyet, az elég drága lenne :-) Hátha van valakinek tapasztalata.

(#876) b.bone válasza rekusz (#875) üzenetére


b.bone
senior tag

Please ignore, buta egy ötlet volt :DDD
Mármint ez a hozzászólás. De kitöröltem gyorsan.

Amúgy NAS + Media lejátszó? Bár a legolcsóbb tényleg az ha hordozod az USB-s vinyot :(

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#877) rekusz válasza b.bone (#876) üzenetére


rekusz
csendes tag

A media lejátszó benne van a TV-ben, így eléggé felesleges vétel lenne, ha rá tudnám csak kötni a NAS-t a TV-re.

(#878) b.bone válasza rekusz (#877) üzenetére


b.bone
senior tag

Olyanra gondoltam aminek van ethernet portja. Ugyanis ha esetleg nem találnál olyan NAS-t amelyiknek a vinyóját el tudod érni USB ről is. (és attól félek ilyet nehéz lesz)
Akkor a média lejátszó még elérheti a NAS-t hálózaton keresztül.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#879) b.bone válasza rekusz (#877) üzenetére


b.bone
senior tag

Esetleg ez :

Ovlastam hogy allitolg a synology NAS-ok tudnak olyat amit te szeretnél, de egyik termékük leírásában sem említik (mondjuk csak 3-at néztem meg)
ha találsz megoldást oszd már ide is kérlek mert érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#880) Alex91 válasza rekusz (#877) üzenetére


Alex91
félisten

Nem fogsz igazan talalni ilyet! Venni kell egy halozatos medialejatszot+NAS-t.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#881) rekusz válasza b.bone (#879) üzenetére


rekusz
csendes tag

Jó kis cucc ez az infinitec, de pont az a baj vele, hogy nem tudom egy nas-sal összekötni.

(#882) rekusz


rekusz
csendes tag

Na még egy ilyesmit találtam, de ez sem sokkal olcsóbb, mintha veszek egy NAS+media lejátszó párost. Addonics - NASU2.
Bár ha valakinek van ötlete olyan RAID házra, ami 2 winyót elvisz és van rajta esata és USB is(egyik a NAS -hoz a másik a TV-hez), és mindezt baromi olcsón, akkor még jó is lehet.

(#883) Alex91 válasza rekusz (#882) üzenetére


Alex91
félisten

Az se fog menni, hogy NAS-hoz eSATA, TV-hez USB :DD.

Egyebkent itt valaki mar linkelt be NAS-t, ami USB-n is hasznalhato, de az se tokeletes megoldas, mert USB-n nem lehet az egesz HDD-t elerni. (Tan az USB-s reszt halozat felol azert lehet hasznalni.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#884) Bernath válasza b.bone (#874) üzenetére


Bernath
tag

Ezt meg kell,hogy cáfoljam! Egy régi p-2-es gépemen fut a FREENAS,amin ugye 10/100 lan van s az Asus oplay simán viszi szakadás nélkül a HD anyagot,akár még tekerhetek is semmi gond:) ,annyi extra van csak,hogy ext3 ra van formázva a nas vinyója.

Bernath

(#885) bulek


bulek
tag

Hali!

D-Link DNS-320-hoz kérnék egy kis segítséget. Az istennek nem tudok ftp-vel csatlakozni rá. Az admin felületen létrehozom a megosztást. Belépéskor felhasználónév/jelszót kér, anonimous loginnal nem lép be :(

(#886) drpele


drpele
senior tag

Sziasztok!

Csoportmunkához keresek NAS-t aminek egyedül a Samba funkcióját használnánk, kb 15-20 userrel (jellemzően kis adatmennyiségről van szó, doc és xls fileokkal).

Ami kellene: Raid1, illetve file locking funkció (ha meg van nyitva valahol egy file írásra-olvasásra, akkor a második helyen már csak olvasásra legyen megnyitható, ugyanúgy, mint a windowsos file megosztásnál).

A file lock-ról szinte sehol semmi infót nem találok, de Wikipedia-n olvastam, hogy Linuxon a file lock nem úgy működik, mint windowson.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#887) veze válasza drpele (#886) üzenetére


veze
őstag

majd lepróbálom a lockot este egy doc fájlal zyxel nason és megirom hogy működik e nálam!

(#888) krealon válasza drpele (#886) üzenetére


krealon
veterán

"A file lock-ról szinte sehol semmi infót nem találok, de Wikipedia-n olvastam, hogy Linuxon a file lock nem úgy működik, mint windowson."

http://www.samba.org/samba/docs/man/Samba-HOWTO-Collection/locking.html :

"Samba provides all the same locking semantics that MS Windows clients expect and that MS Windows NT4/200x servers also provide. "

Durva forditasban: a Samba a Win kliensek szamara ugyan azt a zarolsi semat szolgaltatja, mint egy NT4/W2k server. :K

(#889) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

Ha esetleg valakinek érdekes lehet.

masfel hete ujitotunk be egy dlink dns 320-ast és eddig nagyon megvagyunk vele elégedve
Két háztartást szolgál ki az alábbiak szerint.

tplink 1043nd router
tplink gigabit switch
cat6-al bekábelezett lakások.

2 hd lejátszó (wd tv live, acryan playonhd)
2 xbox
2 desktop pc
továbbá két laptop (ezek wifin, az előbbi mindegyik kábelen)

Gyönyörűen működik. 1080p-s filmeket minden további nélkül tudunk róla egyszerre nézni, akár közben lemezműveletekkel is (másolás)
a halozaton minden latja, árához képest pedig egész gyors (25 mb/sec írás olvasás), és szépen lekapcsolja magát ha nincs forgalom így nagyon halk

egy heten belül érkezik net is, akkor elindítjuk rajta a torrent kliens is. Eddig 5/5 :)

[ Szerkesztve ]

(#890) bugizozi válasza CosmoBacsika (#889) üzenetére


bugizozi
őstag

Én köszönöm az információt, egy ideje már olvasgatom a topicot és nézegetem hogy melyiket lenne érdemes venni...
majd megírod azt is pls, hogy a torrent hogy megy rajta? :B a netet ki tudja e használni max és hogy sok (akár 100 vagy több) torrenttel is megbirkózik e?! :U

Köszi.

ui: amúgy milyen vinyo van benne?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#891) sbazsi


sbazsi
veterán

Szerintetek mennyi a reális ara egy használt ds210j nasnak
Ds211j bontatlanul 52

(#892) Remo


Remo
csendes tag

A ZyXEL NSA 210-esnél mit lehet csinálni, hogy halkabb legyen a ventilátora?
Nem tetszik, ahogy cicereg, utálom a zajt...

3000-es fordulaton megy, pedig csak 22 fokos a CPU-ja

Lehet valahogy változtatni a fordulatszámát, vagy megadni, hogy hány fokon kapcsoljon be, vagy csak magától szabályozza?

És mi a helyzet az Dlink 320-al. Az jobb zaj szempontjából?

És egyéb tekintetben összemérhető a két NAS? (Zyxel 210 és Dlink 320)

Köszi!

(#893) tony70


tony70
tag

Sziasztok!
Felteszem ide is a kérdésemet, hátha tud valaki segíteni!
Gigabites hálozatom van, ill. egy eTrayz Nas-om, és azt szereteném kérdezni, hogy az eTrayzben a Jumbo frame-nek milyen beállítás kell, illetve mi a jelentősége? Most 1500-on van.(gondolok én a gyorsabb másolás lehetőségére)
Most néztem, hogy az asztali gépem hálókártyájánál levan tiltva a Jumbo Frame. Ezt nem kellene beállítani valamilyen értékre?

A másik kérdés pedig, hogy most Cat5e kábelekkel van a rendszer kötözgetve és számítana-e valamit, ha kicserélném Cat6-ra.

(#894) CosmoBacsika válasza bugizozi (#890) üzenetére


CosmoBacsika
tag

Nem leszek túl jó alap számodra. A netünk legjobb esetben is csak 15 megabites lesz (agglomerációban lakunk), 100+ torrentet pedig még az életben nem futtattam egyszerre, és erre szerintem a jövőben sem lesz példa. Egyszerre max 10 agyon durva esetben max 20-at szoktam futtatni.

Amúgy egy Samu 1 TB 7200rpm-es vinyó van benne

[ Szerkesztve ]

(#895) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Kolléga DNS-320-t akar venni. AZ ég világon nincs sehol. :Y
Pixmanian kívül, de ott meg elég drága, hogy ne onnan legyen...
Állítólag a D-LInk nem küld senkinek... :U

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#896) Alex91 válasza tony70 (#893) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet jatszani a Jumbo frame-mel, de a routernek/switch-nek is tamogatnia kell, es a geped halokartyajanak is. Ez nagyobb file-ok eseten lehet elonyos, de van, amikor rosszabb lesz az eredmeny :D.

Cat6 olyan sokat szerintem nem szamit. A NAS-od valoszinuleg ennyit tud :C .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#897) tony70 válasza Alex91 (#896) üzenetére


tony70
tag

A gépem hálókártyája támogatja csak levan tiltva, a routerem azt nemtudom hogy támogatja-e, az egy TP-link 1043-as. Nemtaláltam meg, hogyan lehet bekapcsolni, ha egyáltalán támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#898) veze válasza Remo (#892) üzenetére


veze
őstag

a zyxelen hányas fw van? vélhetően 3.20 vagy 3.21? vagy 3.xx valahányas..
azok járatják ilyen magas fordulaton a ventillátort (tapasztalat)
ha lecseréled az fw-t 4.10-re a ventid 1200-1600 között fog pörögni és 30 - 32 fokos lesz majd.. abban se fő meg semmi de lényegesen csendesebb( ez is tapasztalat)

(#899) Alex91 válasza tony70 (#897) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor lehet probalgatni! Gépen, NAS-on ugyanazt beállítani, routeren meg nem kell hozza csinálni semmit. De nagy változásra ne szamits... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#900) sbazsi válasza sbazsi (#891) üzenetére


sbazsi
veterán

:F

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.