Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Shaumake válasza kovacszk (#1549) üzenetére


Shaumake
tag

Mivel hogy nincsen ismerősöm aki jobban ért az efféle dolgokhoz így nem volt más választásom.

[ Szerkesztve ]

(#1552) kovacszk válasza Rosep (#1550) üzenetére


kovacszk
senior tag

Szerintem amíg tudunk szívesen segítünk, ha neked nincs kedved nem kell olvasgatni, nem biztos hogy attól hogy nem ismeri a protokolokat még nem tudja beállítani ha mér belépett.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1553) kovacszk válasza Shaumake (#1551) üzenetére


kovacszk
senior tag

Most próbálj belépni a nas-ra. Utána egyedül kell boldogulnod nem ismerem pontosan a típust.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1554) Rosep válasza kovacszk (#1552) üzenetére


Rosep
senior tag

Oké, nem szóltam.

(#1555) Shaumake válasza kovacszk (#1553) üzenetére


Shaumake
tag

Átállítottam a router ipcímét 192.168.0.1 -re. Viszont hogy most merre tovább..gőzöm sincs

(#1556) kovacszk válasza Shaumake (#1555) üzenetére


kovacszk
senior tag

A nas ip címével lépj be a webes felületre. Ha ezután nem megy tényleg keress valakit aki rt hozzá, mert ezt egy fórumon elég hosszadalmas lenne kitárgyalni.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1557) Shaumake válasza kovacszk (#1556) üzenetére


Shaumake
tag

Nem enged belépni :W
No akkor ... köszönöm a segítséget.

(#1558) kovacszk válasza Shaumake (#1557) üzenetére


kovacszk
senior tag

Sajnálom, szerettem volna segíteni de ezt már látni kéne.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1559) Shaumake válasza kovacszk (#1558) üzenetére


Shaumake
tag

Elhiszem,Én is sajnálom. Írok a volt tulajnak hátha tud segíteni

(#1560) Rosep válasza Shaumake (#1557) üzenetére


Rosep
senior tag

Ez a ketyere a NAS-tól messze van. :)
De talán a leírásából a default felhasználónév/jelszót próbáld meg. Már ha újonnan vetted...

(#1561) Shaumake válasza Rosep (#1560) üzenetére


Shaumake
tag

Hát akkor nem tudom, valami gagyibb változat lehetne? ő az
Leírást csak az eladó adott, de mondta hogy ha van valami gond akkor írjak megpróbál segíteni, remélem így is lesz, csak gondoltam előbb teszek itt egy próbát.

hiába írtam be az ip címét, meg sem akarta nyitni, nemhogy a felhasználónevet beírjam :U

[ Szerkesztve ]

(#1562) Rosep válasza Shaumake (#1561) üzenetére


Rosep
senior tag

Erre a dobozkára nem mondanám, hogy NAS. De majd valaki ad neki egy nevet itt. :)

(#1563) Core2duo6600 válasza Shaumake (#1555) üzenetére


Core2duo6600
veterán

0. lépés, elővenni a használatit, és elolvasni.

1. Router -t beállítani, dhcp ét bekapcsolni, megadni neki, hogy a kiosztásnál a kezdő cím mondjuk 20 tól induljon max 253 -ig akármeddig.

2. NAS-t gyári állapotba állítani ekkor automatikusan ip ét fog kapni.
3. Leszedni a netről a kezelő progijának a legfrisebb változatát.
(Nyilván feltenni a gépre. )

Ez megtalálja a NAS-t, ki is írja az ip címét.
A pl a Synology telepítését is ebből a bizonyos segédprogiból kell indítani, nem ismerem a NAS od, de nem kizárt, hogy itt is így kell
4. beállítani a NAS-t fix IP re.
Majd ismerkedni vele.

Röviden ennyi.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1564) kovacszk válasza Core2duo6600 (#1563) üzenetére


kovacszk
senior tag

Az a baj azzal a "NAS"-al hogy nincs külső kezelő progija, és a hülye kínai nem aktivált dhcp-vel küldi ki hanem fix ip-vel.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1565) plussuni válasza Rosep (#1530) üzenetére


plussuni
csendes tag

En vagyok, de meg az elozot sem raktam fel.
Ez miben javult?

(#1566) Rosep válasza plussuni (#1565) üzenetére


Rosep
senior tag

Passz, fel kell rakni. Amúgy ott a .txt, nézd meg!

(#1567) pumpido1


pumpido1
csendes tag

Kaptam egy ilyen nast Intel ® Entry Storage System SS4200 milyen progival és milyen formátumba másoljak rá dvd filmeket mert könyvtás struktúrában nem látja ISO? milyen nevet adjak neki? nagy betű kis betű?

KORMÁNYBŐRÖZÉS FELSŐFOKON!

(#1568) Core2duo6600 válasza pumpido1 (#1567) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Leírása mit ír ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1569) EzMort


EzMort
csendes tag

Sziasztok,

Új felhasználó vagyok és szeretnék venni egy NAS-t. A Zyxel NSA-210-re gondoltam elsősorban. Ár-érték arányban az volna a legjobb úgy tünik.

Elkezdtem olvasni a forumot és ez is segített a választásban, viszont nem értem a végére csak a 550-ig jutottam el...:(

Rengeteg kérdésem van ezzel kapcsolatban amiket összefoglalnék alább. Fontos, hogy el fogom olvasni az egész forumot amint lesz több időm és türelmem hozzá, de ha valaki tud nekem válaszolni azért hálás lennék. Köszönöm előre is!

Az elképzelésem a felhasználással kapcsolatban: pppoe hálózaton működne egy router mögött, állandó kapcsolatban. Torrent seed/lech FTP hozzáféréssel a p2p kapcsolat beállításával neten keresztül(tehát távolról adnám meg, hogy mit töltsön le) és időnként egy PS3-al való médiaszerver? lejátszási lehetőségével. A PS3 routeren keresztül csatlakozik hozzá. Leginkább filmezés miatt.

1, Zyxel NSA 210 - ár érték arányban még mindig tartja magát az év eleji jó vételek között vagy van esetleg hasonló árban jobban müködő kezelhetőbb jobban beállítható árban hasonló készülék?

2, mac osx és win 7 alatt is lenne használva. kompatibilis a rendszere a mac os x-el(file rendszer, másolások belépések nem okozhatnak-e hibát, FTP)?

2a, ha valakinek volna ötlete, hogy mac os x-re milyen progit lehet tenni a putty helyett azt szívesen venném, köszönöm!

3, A felhasználása: hálózati kiszolgálónak kellene torrent/ftp-hez. Úgy képzelem, hogy beállitom egy kapcsolatra (dinamikus ip -vel tudok felcsatlakozni router mögött gondolom majd szükséges valamilyen megoldás a fix ip-t beállítani) és távolrol neten keresztül állitom be hogy mi legyen a seed/lech és amit leszedtem azt:

- 3a, ki tudom csomagolni a nas-on belül a belső vinyora(anélkül, hogy a gépre átmásolnám) zip stb-vel? vagy kell külön megoldást kell keresni erre?

- 3b, ha igen, akkor mivel milyen menete van? Úgy képzelem hogy lenne egy külön partició és arra mennének kicsomagolások a beépitett vinyora, onnan pedig FTP-vel leszedném ha éppen meg akarom nézni vagy, és ehhez kapcsolódik a következő kérdés:

- 3c, Az FTP beépített programmal működik vagy kell hozzá külön progit szerezni, hogyan tudom mac osx alatt megoldani -

- 3d, Egyfajta Stream lehetőséggel megoldható-e? Pl. kicsomagolom a NAS-on és utána el is indítom -feltével, hogy le tudja játszani pl film(avi) és azt neten keresztül meg tudom nézni? ehhez milyen sávszélesség szükséges kb?

4, Lényeges lenne a külső interneten keresztüli hálózati elérése, és az is, hogy a PS3-al le tudjam játszani. A belső hálózatu kapcsolat volna routeren keresztül ethernet porton át- a rajta lévő pl filmeket, szeretném lejátszani, anélül, hogy másolgatnom kellene a ps3-ra őket.

Nem tudom hogy ezzel kapcs van-e valakinek valamilyen tapaszta, szívesen venném, ha megosztaná őket. Hogyan lehet médiaszervert használni ps3-on.

5, Belső vinyóval kapcsolatban olvastam az egyik tesztben, hogy nem javasolják hogy ”félmagas meghajtót” szereljek be. Nézegettem hogy ez mit jelent, de nem egészen értem. Milyen meghajtót javasoltók 1-2Tb méretben, ami nem ilyen félmagas - és ez mit jelent egyáltanál?

6, Biztonságos hozzáférést interneten keresztül milyen módon támogatja?

Köszönöm előre is a segtséget a döntéshez, a beállításokkal kapcsolatban olvastam a forumban korábban különböző lehetőségeket, azokat újra át fogom böngészni, és ha emelett döntök akkor használni is.

Üdv!

(#1570) veze válasza EzMort (#1569) üzenetére


veze
őstag

csak egy pár dolog közel sem a teljesség igényével:
a nashoz adott telepitön, ha jol emléxem, de majd megnézem van mac OS hez is telepitö.
bár ezt jószerivel csak az elsö alkalommal kell használni, mikor üzembe állítod,és a nas szoftverét rátelepited a vasra.. utána már nem kell, ahhoz hogy belépj. oda elég egy bömgésző meg a címe..
router mögül is kifogástalanul működik, csak a megfelelő , általad használt portokat be kell normálisan állitani a routerben.
putty: én nem tudom van e.. de, ha van win7 is a közelben, akkor arrol megcsinálhatod azt amihez putty kell, aztan az se kell napi rendszereséggel, ha egyszer meg van csinálva, az amit rá akarsz tenni
kicsomagolás: tudtommal nem lehet belöl, illetve én nem tudom hogyan.. de talán majd mások megmondják
FTP benne van , nem kell hozzá külön telepitemi semmit, része a szoftverének.
félmagas vinyó: valószínűleg laptop vinyora érthették. de van olyan fórumtárs aki azzal használja, nem akkor gond ez, csak meg kell oldani a rögzítését benne.
milyen 3,5ös vinyó? magam részéröl green vagy eco-t javasolnék a sebessége böven elég hozzá és talán kevésbé melegszik

(#1571) Shaumake válasza Core2duo6600 (#1563) üzenetére


Shaumake
tag

Írtam a volt gazdájának és ő neki sikerült elmagyaráznia mailban a főbb beállításokat,dolgokat :K

(#1572) Alex91 válasza EzMort (#1569) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem valoban olvasgatni kell, nehany dologban elegge tajekozatlannak tunsz :)!

1. Gondolom van hasonlo arban mas is, aztan ezt nehez eldonteni, hogy melyik a jobb... (Felhasznalastol is fugg pl.)

2. MacOSX siman kezeli a SMB-t, de ha tudja a NAS az AFP-t az akkor jobb, mert nativan ezt tamogatja. Ami meg esetleg erdekes lehet, hogy az USB-n radugott HFS formatumu (ezt hasznalja az OSX) lemezt lekezeli-e? Elviekben siman hasznalhato a NAS Mac-alol is.

2a, Van benne egy Terminal nevu progi, Google segit a hasznalataban :)! (SSH-n pl. igy tudsz belepni: ssh -l root 192.168.x.x

3. DynDNS, No-Ip (vagy mik) az ilyen szolgaltatasok, amellyel egy domain nevet lehet hozzarendelni a netedhez, ezek automatikusan frissitik az IP-t. Szerintem a routerben erdemes ezt beallitani (altalaban tamogatnak valamilyet), vagy esetleg a NAS is tudja.

3a. Persze, ha SMB-n kapcsolodsz hozza (tehat belso halo), akkor gyakorlatilag ugy kell elkepzelni, mint egy merevlemezt, ami a gepben van. Tehat a geprol kicsomagolhato rola/ra. Azt hiszem beepitett tomorito ezen a NAS-on nincs, bar majd javitanak :).

3b. Akar a NAS-rol is nezheted a filmet...

3c. MacOS alatt van par FTP kliens, pl. CyberDuck, de van ezen kivul mas is...

4. DLNA-val azt hiszem PS3-al mennek a dolgok, bar nem biztos, hogy minden formatumot le tud jatszani igy.

5. Ne foglalkozz vele, nem hiszem, hogy felmagasat szeretnel beszerelni :).

A kulso internetes eleresnel inkabb a router bekonfiguralassal fogsz esetleg szivni.

Ha alapvetoen torrentre (is) kell, akkor a beepitett kliens valoszinuleg keves lesz, rakni kell ra masikat. Nem tudom, hogy all a "project", de amig kovettem a Transmission feltetelt, hat eleg "amator" megoldasnak tunt nekem...

Azt mondom, ha nem akarsz nagyon a lelki vilagaval foglalkozni a NAS-nak, akkor jobban jarsz egy Synology-val...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1573) gida007


gida007
csendes tag

Sziasztok uj vagyok a NAS meghajtok terén, de most kaptam egy olyan feladatot hogy van egy Netgear ReadyNas RND2000 NAS és be kéne állítanom hogy bárhonnan weben keresztül elérhető legyen, de egyenlöre lövetem sincs merre induljak el vele!

(#1574) veze válasza Alex91 (#1572) üzenetére


veze
őstag

zyxelen a transmission nagyon korrektül megy mára, ( a korábbi hozzászolásomban linkelt képek transmissionrol, pl.az ebben lévő link azok is zyxelen futnak) már korántsem "amatőr" szinten megy a felrakása sem korrekt leírása van Zamery jovoltából, söt van egy külön topic is a zyxel nas-nak. itt lehet olvasgatni ezzel kapcsolatosan

[ Szerkesztve ]

(#1575) Alex91 válasza veze (#1574) üzenetére


Alex91
félisten

Meg mindig pendrive-ra települ?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1576) veze válasza Alex91 (#1575) üzenetére


veze
őstag

igen, azon, és tökéletes. van valami leírás arrol is hogyan lehetne a belsö vinyóra tenni, de szerintem teljesen felesleges, így sokkal egyszerűbb. rendszer mentést vagy visszaírást is sokkal jobb így csinálni, praktikusabb
persze nem oda ment..ugy használhatatlan is lenne:)
hanem bármelyik benne vagy rácsatolt vinyóra tud

(#1577) Core2duo6600 válasza gida007 (#1573) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha emlékeim nem csalnak, ez esetben valami premium opcióra kell előfizetni, és akkor a netgear oldalán helyből menni fog.

Az áltaslad támasztott követelményeknek egy igazi NAS felel meg, sajna elég húzos ára van
Azt összeszereled, bekapcsolod feltelepíted, és használod.
És nem kell mindenféle parancssorra szívni.

Ez esetben A Synology vagy a Qnap felel meg jobban.
Minőségre ugyanaz, árban az azonos teljesítmény szintén azonos nagyságrend.

Nézd meg mind a 2 oldalát, próbáld ki a felületüket, hogy melyik jön be jobban.
A MAC OS X egy Operációsrendszer , így tartamaz telnetet és ssd át alapból.
A valamire való NAS, natival támogatja a MAC OS Filerendszerét is külső disken, és nativan a hálózati protokolját.

A synology-t úgy képzeld el, mint egy remote desktopos elérést, saját file kezelő, ki be tömörítés, betekintés a képekbe filmekbe.

A beépített torrent kliens is korrekt.
De egy transmission nal még jobb lesz.

Végig szenvedtem a dolgot, egy Dlink DNS-323-al
És mindenkit lebeszélek a hasonló termékekről.
Hogy most mennyi az utodja azt nem tudom, de a netről gyorsabban lejön bármi mint erről a NAS ról, ezzel asszem elárultam, hogy mennyire rohadtul lassú.

Van itt bent a cégnél kettő Promise NS4300N es NAS.
Rákerestem 100 000 ért is láttam, még most is ujjonnan, 2007 es modell amúgy
A sebessége, nem éri el a 100 mbitet sem a gigabites csati ellenére sem, jumbo frame meg ezek nem segítenek.

Ehhez képest én vettem 130 000 ért a Synology DS410 est, a és a sebssége olyan, mintha a gépben lenne a hdd.
Akkor miről beszélünk ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1578) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Elöbbi
(#1569) EzMort -de már nem enged szerkeszteni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1579) gida007 válasza Core2duo6600 (#1577) üzenetére


gida007
csendes tag

a baj hogy ezt rakták elém, és elvileg azt irja hogy van webes elérése
de akkor prémium nélkül nem is lehet?
odáig most eljutottam hogy a routeren megnyitottam a 80 portot, de az a baj hogy valami my share netgear oldalt hoz be ami mindig üres
vagy ezt akkor igy nem is lehetne megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#1580) Core2duo6600 válasza gida007 (#1579) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egyik ismerősnek van ilyen stora ja, és internet elérés nélkül nem is lehet használni, vahagy a netem keresztül kell telepíteni, lehet ezt a folyamatot kellene megismételni, és akkor rügtön elérhető lesz, valami ilyesmit magyarázott és mutogatta.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1581) gida007 válasza Core2duo6600 (#1580) üzenetére


gida007
csendes tag

köszi megprobálom igy

(#1582) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Ma megjött a HP Microserver, felment rá a hekkelt BIOS + a FreeNAS-amd64-embedded-0.7.2.6694.img
Most pár napig állítgatás, raid, encrypt, adatfeltöltés stb, aztán eladó lesz a
WD MyBook World II 4TB (2x2TB WD Green), amivel semmi bajom nem volt azon túl, hogy "kinőttem" :-)
Hardverkernél vásárolt, 2011.10.28-ig garanciális, karcmentes, hibátlan állapotban.
Ha HDD-k nélkül kellene valakinek, úgy is eladó, csak úgy gondolom ugrik a gari, viszont úgy csak 28eFT. HDD-kkel 55eFt. Ha jól tudom, akkor adatok nélkül is van néhány rendszerfájl a HDD-ken, ezért ebben az esetben a TrueImage backup-ot mellékelem DVD-n, amit aztán egy TrueImage restore-val 2 perc alatt fel lehet tolni a saját HDD-kre és már pörköl is a NAS :-) Ha valakit érdekel, írjon privit! ;)

(#1583) Menotti válasza Poplacsek (#1582) üzenetére


Menotti
aktív tag

Küldtem Pü-t

(#1584) gida007 válasza Core2duo6600 (#1580) üzenetére


gida007
csendes tag

hát nem jött be:(

viszont a router 80 portját átirányítottam, és úgy most a router ip-jével megvan a NAS a böngészőben, és kellemes meglepetésemre a netgearnek egy nagyon jó böngészős file kezelője van, szóval igy most a router ip-vel bárhonnan elérem, viszont szeretném a total comanderbe meghajtóként csatolni, ott viszont ezzel az ip-vel nem engedi, van valakinek valami ötlete mit kellene átállítani hogy ott is be tudjam hozni

(#1585) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Miért lehet az, hogy a FreeNAS állandóan leállítja/felpörgeti a HDD-ket? A Disks / Management-ben "Always On"-re tettem minden HDD Standby Time-ját... Nem értem... :F

(#1586) krealon válasza Poplacsek (#1585) üzenetére


krealon
veterán

Valoszinuleg a winyok sajat PowerManagement-je allitja le oket.

(#1587) Core2duo6600 válasza gida007 (#1584) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lan ból, rámégy a storára, majd a szükséges user/ jelszó megadása után, az adott megosztáson jobb klikk, majd map network drive

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1588) Poplacsek válasza krealon (#1586) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Érdekes, úgy lett "jó", hogy kikapcsoltam a WebGUI-n a HDD-k APM-jét és Standby Time-ját "Always ON"-ra tettem... Így most kb tíz perc tétlenség után leállnak a HDD-k és nem pörögnek maguktól fel, csak ha másolok rájuk vmit...

(#1590) powerup2


powerup2
addikt

Sziasztok kaptam egy Buffalo linkstation live ls-ch500l valaki segitene hogyan kell beáálitani müködésre birni és hogy miket kell hozzá letölteni köszönöm annak aki segit előre is

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1591) Core2duo6600 válasza powerup2 (#1590) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azon már túlvagy, hogy átnézted a használatit ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1592) powerup2 válasza Core2duo6600 (#1591) üzenetére


powerup2
addikt

Használati nincs hozzá kaptam a tápot hozzá meg maga a nast ennyi

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1593) powerup2


powerup2
addikt

Annyi történik hogy áram alá helyezem kéken villog majd átvált pirosra

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1594) veze válasza powerup2 (#1592) üzenetére


veze
őstag

google a baratod..:)
elsö találat.. felmégy az oldalukra, ott downloads és ide jutsz
kiválasztod a product model: ls-chl és itt van minden.. firmware-k, documentations, cd image, szerintem ezt töltsd le (217 MB) ezen rajta kell hogy legyen a manual is.. és ott minden le van írva..

[ Szerkesztve ]

(#1595) janeska65


janeska65
csendes tag

Nekem van egy Synology Ds110j Nas eladó ,nagyon profi Magyar nyelvű saját Op rendszere van ,csak nagyon hamar kinőttem . Van hozzá regisztrációs kártya is ahol teljes támogatást lehet kapni a Nas-hoz .

(#1596) Core2duo6600 válasza powerup2 (#1593) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Gondolom rendesen bekábelezted routerba is.
Leszedtem a használatit, és megnéztem a hibajelzéseket.
A folyamatosan égő piros MPU hibát jelez.

Valaki tudja, hogy ez mit jelent ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1597) kovacszk válasza powerup2 (#1590) üzenetére


kovacszk
senior tag

Ha ebay-ről rendelted, akkor az eladónak küldenie kell egy csomagot, vagy linket a csomaghoz, amiben minden le van írva, a buffalók rendszere a winyóra települ ezért ha te rakod bele a vinyót neked is kell felrakni rá a rendszert.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1598) Core2duo6600 válasza powerup2 (#1593) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor az a több mint 200 megas cd image lesz a megoldás, ha az egységgel minden rendben van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1599) Hedgehog87


Hedgehog87
csendes tag

Hi!

Kis segítséget szeretnék kérni, éspedig: van nekem egy :

Plextor StoreX NAS PX-NAS1000L 1TB

eszközöm és azt szeretném megcsinálni, hogy létre akarok hozni egy mappát vagy almappát amihez csak jelszó beírása után lehet hozzáférni, de nem sikerült.
Egy külön mappát sikerült létrehozni amihez csak admin felhasználók férhettek hozzá, de a lényeg az lenne, hogy ne azzal lehessen hozzáférni.

ezt hogyan lehetne legegyszerűbben megvalósítani?

Köszönöm

(#1600) veze válasza Hedgehog87 (#1599) üzenetére


veze
őstag

pl ez
más még csak nem is látja akkor a mappát, szoval azt se tudja hogy létezik. csak az aki tudja a jelszót

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.