Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Neil Watts válasza Poplacsek (#1700) üzenetére


Neil Watts
veterán

kössz :) Találtam is olcsón

(#1702) rii


rii
nagyúr

hello

arra szeretnék NAS-t, hogy a ROUTER-be UTP-n át, Notebook-on, WiFi-n át, XP -n fel lehessen hozni mint egy meghajtót ....

1 tera elég lenne ... ár-érrték arányban melyik a legjobb?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1703) krealon válasza rii (#1702) üzenetére


krealon
veterán

Egylemezesben erre tokeletesen megfelel egy WD MyBook Live.

Teljesen mindegy, hogy egy gep kabelen vagy WiFi-n csatlakozik.
Persze a NAS-t mindenkepp kabelen keresztul illik a halozathoz csatlakoztatni a megfelelo sebesseg eleresehez.

(#1704) rii válasza krealon (#1703) üzenetére


rii
nagyúr

my book live-al az a gondom, hogy nem lehet kioperálni belőle a HDD-t, hogy megnézze a HDSentinel .... van olyan NAS, amit USB-n keresztül is rá lehet tenni erre az esetre?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1705) krealon válasza rii (#1704) üzenetére


krealon
veterán

A HDSentinelhez hasonloan a NAS-ok is figyelik a winchester(ek) SMART ertekeit es risztanak, ha baj van.
A WD live-bol csak garvesztessel operalhato ki a HDD.

(#1706) Champipi


Champipi
senior tag

Thecus NAS-okról van tapasztalatotok?

(#1707) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Szép napot!

Választás előtt állok, kinéztem a Synology ds110J-t, a QNAP TS-110 és 112 tipusokat.
Ahogy elnéztem a QNAP lényegesen gyorsabb, de kezelőfelülete és tájékoztatója nem magyar nyelvű.
Kérdésem az, hogy átlagos szintű emberke be tudja-e állítani a QNAP-okat, illt esetleg van-e valakinek ilyen, akit zavarhatnék ha elakadok. Vagy bele se kezdjek?

Köszi!

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#1708) GBRDVD


GBRDVD
tag

Létezik olyan NAS, amelyre fel tudok tenni 256 bites titkosítást? Mondjuk egy TrueCryptet? Ugye egy TrueCrypttel titkosított vincsesztert minden újraindulás után be kell mountolni. Hogy lehet ezt megoldani NAS esetén?

Szeretném biztonságban tudni az adataimat. :)

[ Szerkesztve ]

(#1709) Alex91 válasza GBRDVD (#1708) üzenetére


Alex91
félisten

Synology NAS-ok alapban tudnak titkositast. (Meg valószínűleg a QNAP is.) Honlapunkat megkukucs, és okosabb leszel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1710) Alex91 válasza Alex91 (#1709) üzenetére


Alex91
félisten

Na, pont fordítva! QNAP biztos tud...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1711) Poplacsek válasza GBRDVD (#1708) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Legolcsóbb, de nagyszerű megoldás: HP Microserver + Freenas és titkosíthatsz minden HDD-t (256bites AES, Blowfish), vagy kötetet! Persze indítás után attach-olni kell jelszó megadással HDD-nkét vagy kötetenként. Ez a FreeNAS esetén menüből egyszerűen megoldható. :K

(#1712) cigam


cigam
félisten

Létezik olyan USB+LAN NAS amin egyszerre használható az USB és a LAN port?
Gondolok itt arra, hogy a tv-box-ra USB-vel csatlakozik, így az tud rá felvenni, és onnan lejátszani. Mindeközben a LAN porton keresztül elérem a számítógéppel is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1713) rii válasza cigam (#1712) üzenetére


rii
nagyúr

ekkor meg kellene oldania a NAS-nak "házon belül" ha mindkét port felől I/O menne, nem?

amúgy engem is érdekelne egy ilyen, mert hdsentinel is ránézhetne ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1714) krealon válasza cigam (#1712) üzenetére


krealon
veterán

- Letezik?
- Nem valoszinu.
- Megvalosithato?
- Igen.
- Akkor miert nincs?
- Mert annyira bonyolult lenne a vezerles, hogy sokkal olcsobb LAN portos TV-t gyartani. :Y

(#1715) rii válasza krealon (#1714) üzenetére


rii
nagyúr

régebben, ha volt egy "hifi" cuccnak hangfal meg fülses kimenete is akkor értelemszerűen a hangalakfra nem küldött semmit, ha be dugtad a fülest ... itt nem lehet valami hasonlót?

hogy vagy-vagy?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1716) krealon válasza rii (#1715) üzenetére


krealon
veterán

Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy analog kapcsolo bonyolultsagaval megoldhato egy HDD vezerlese?
Gondolj csak arra, hogy ha a szamitogeped meddig mukodne (bootolna be), ha leallitas helyett a konnetorbol huznad mindig ki....

(#1717) rii válasza krealon (#1716) üzenetére


rii
nagyúr

nem .. csak lenne a HDDhez két vezérlő ... egy USB-s meg egy LAN-os és ha az USB be is be van dugva, akkor az él és a LAN felé nem meg nem ..... de nem tudom csak gonodolom :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1718) krealon válasza rii (#1717) üzenetére


krealon
veterán

De akkor ugyebar nem egyideju (szimultan) hozzaferes lenne.
A kerdezo pedig ezt szerette volna.

A NAS-ok altalaban ext 2/3/4, UFS vagy egyeb Unix kozeli fajlrendszereket hasznalnak.
Az USB-s TV-k pedig tipikusan FAT-ot.
Ezert is problemas a parhuzamos hasznalat...

(#1719) rii válasza krealon (#1718) üzenetére


rii
nagyúr

" ... A NAS-ok altalaban ext 2/3/4, UFS vagy egyeb Unix kozeli fajlrendszereket hasznalnak. Az USB-s TV-k pedig tipikusan FAT-ot. .... "

UHHH ... jogos :) :) :) :) :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1720) cigam válasza rii (#1719) üzenetére


cigam
félisten

Azért ma már elég mindennapos egy FAT-re formázott image fájl kezelése. Az USB slave emulátor ezt kapja meg mint lemezt. Ugyanakkor LAN-on is elérhető maga az image fájl, és akár fel is mountolhatom meghajtónak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1721) wagi


wagi
senior tag

Milyen NAS-t ajánlotok 100/100-as nethez torrentezéshez?

(#1722) Alex91 válasza wagi (#1721) üzenetére


Alex91
félisten

HP Proliant Microserver+FreeNAS 7.x-el (ezen van torrent kliens, a 8-asbol mintha hianyozna...)
Vagy valami jobb Synology NAS.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1723) hamikike


hamikike
tag

Üdv!
Kérdésem lenne: Zyxel NSA 210-en csinált-e valaki RAID1-et, ha igen van-e valami buktatója, illetve fontos-e hogy a két hdd azonos méretű legyen, ha nem azonos méretű, mi lesz a maradék üres kapacitással, használható?
Fontos-e hogy a két hdd azonos típusú legyen, fontos-e, hogy azonos legyen a fordulatszáma. Pl. samu 1TB 7200 rpm, samu 1,5 TB 5400 rpm, ugyanez samu 500 GB/5400 rpm és samu 1TB/7200 rpm.
Pl. két db 1TB-osból teljesen RAID-et csinál vagy szabályozható a kapacitás felhasználás, mondjuk azt mondom nekem csak 500 GB kell RAID-ben. Mi lesz a mindkettőn fenmaradó 500-500 GB-vel?

[ Szerkesztve ]

(#1724) hamikike válasza Alex91 (#1722) üzenetére


hamikike
tag

Helló!

Úgy emlékszem korábbi, pár hónappal ezelőtti bejegyzésekre, hogy neked is van Zyxel NSA210-ed, ha van próbálj már reagálni az alábbiakra:

Kérdésem lenne: Zyxel NSA 210-en csinált-e valaki RAID1-et, ha igen van-e valami buktatója, illetve fontos-e hogy a két hdd azonos méretű legyen, ha nem azonos méretű, mi lesz a maradék üres kapacitással, használható?
Fontos-e hogy a két hdd azonos típusú legyen, fontos-e, hogy azonos legyen a fordulatszáma. Pl. samu 1TB 7200 rpm, samu 1,5 TB 5400 rpm, ugyanez samu 500 GB/5400 rpm és samu 1TB/7200 rpm.
Pl. két db 1TB-osból teljesen RAID-et csinál vagy szabályozható a kapacitás felhasználás, mondjuk azt mondom nekem csak 500 GB kell RAID-ben. Mi lesz a mindkettőn fenmaradó 500-500 GB-vel?

(#1725) Alex91 válasza hamikike (#1724) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs ilyenem, de hasznalatijat talan erdemes volna megnezned...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1726) hamikike válasza Alex91 (#1725) üzenetére


hamikike
tag

Megnéztem, de sajna csak annyi derül ki (kicsit angol a szöveg), hogy a kisebb meghajtóhoz igazodik a raid mérete, viszont nem ír semmit a maradék üres helyről és egyéb feltételekről. Elvileg ír a raid hasznáról, meg, hogy hogyan épül fel, de ez most nem információ, mert semmit nem mond.

Köszi, talán más is reagál, akinek van ilyene, illetve próbálkozott vele.

(#1727) HoryThePooh


HoryThePooh
aktív tag

Sziasztok
1,nem olvastam vissza -ne bánts , ne trollkodjunk :)
2,jelenlegi NAS :F ICYBOX IB-NAS4220 - kezd tele lenni a tököm vele.. leszakad, lefagy stb
3, ami kellene
STABIL NAS
2x3,5'' lemezes (2x1TB Hitachi van erre) nem RAID-es felhasználásra.
Csak háttértárnak, itthoni stream-re.

Max 50k .

Mit ajánlotok? Köszi !

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#1728) Alex91 válasza HoryThePooh (#1727) üzenetére


Alex91
félisten

ASUS NAS-M25
QNAP TS-212
ZYXEL NSA-221

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1729) Destloler válasza Alex91 (#1728) üzenetére


Destloler
tag

Hali,

Segítséget szeretnék kérni, ZyXEL NSA 221 mi a véleményetek, jobb mint a Netgear Stora? Cpu, memo info? Előre is köszönöm

(#1730) HoryThePooh válasza Alex91 (#1728) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Thx
Gondolom ebből a QNAP a best tudás/stabilitás?

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#1731) Alex91 válasza HoryThePooh (#1730) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg igen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1732) Champipi


Champipi
senior tag

Vettem egy Synology DS111-et, első tapasztalatok:

Windows baszott felismerni a file share-eket, mert az TCP/IP helper szolgáltatást leállítottam még korábban. Utána simán ment.

A TP Link 1043 router-t UPNP-n keresztül be tudta volna konfigurálni, hogy kimenjen a Torrent, de nem jött össze az EZ-Internet Wizard-al, de végül manuális lépésekkel összejött.

Dyndns-t még nem sikerült beállítani, ezzzel kapcsoaltban örülnék ha valaki segítene.

Torrent kliens nagyon korrekt, be is húztam néhány torrentet, nekem kielégítő a kezelése.

Maga a DSM operációs rendszer elég gyors, reszponzív, nem fagy, számomra logikus, gyakorlatilag egy linuxos számítógépet kaptam a pénzeméert, mely 20 W-ot fogyaszt.

Zaj: a szekrény tetejére került a router mellé, tök kussban van, bár van ventije, de az alig érezhetően forog.

A készülékház illesztései viszont kissé sorjásak, kilóg egy helyen egy kis sarok, szóval az nem olyan szuper high-tech, mint amilyennek egy ilyen drága gadget-nek lennie kéne.

Az ioutlet-hu árulja, aminek az az érdekessége, hogy budapesten ha délután 2-ig megrendeltem, és még aznap kihozták ingyen kocsival, és 3 napig vissza is küldhetem, ha nem tetszene.

(#1733) Rosep


Rosep
senior tag

Raknék egy új vinyót a NAS-omba, erről menne a torrent. Szerintetek egy NAS-ban van jelentősége, hogy 32 vagy 64 MB a HDD cache memóriája?

(#1734) Destloler


Destloler
tag

Hali

Erről a Raidsonic Icy Box IB-RD4320StU3 nasról mi a véleményetek? Előre is köszönöm a segítséget

(#1735) Alex91 válasza Destloler (#1734) üzenetére


Alex91
félisten

Ez miota NAS :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1736) Destloler válasza Alex91 (#1735) üzenetére


Destloler
tag

Miert ez mi? Én neten nasként találtam meg.

(#1737) Alex91 válasza Destloler (#1736) üzenetére


Alex91
félisten

Kulso HDD haz, szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1738) Destloler válasza Alex91 (#1737) üzenetére


Destloler
tag

Akkor bocsánat, elbénáztam. Köszönöm a segítségedet

(#1739) Rosep válasza Rosep (#1733) üzenetére


Rosep
senior tag

Senkinek nincs véleménye?

(#1740) Alex91 válasza Rosep (#1739) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyik olcsobb azt kell venni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1741) Rosep válasza Alex91 (#1740) üzenetére


Rosep
senior tag

Rendben, de azt nem tudtam még meg, hogy számít-e a cache méret NAS-okban. :)

A másik, hogyan tudom kideríteni, hogy az én NAS-omba van-e értelme 6 GB/s-os HDD-t venni?

[ Szerkesztve ]

(#1742) Alex91 válasza Rosep (#1741) üzenetére


Alex91
félisten

Most oszinten, szerinted a Te NAS-odban szamit, hogy mekkor a a cache vagy, hogy mekkora a csatolo sebessege a HDD-n? De most oszinten... :W

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1743) krealon válasza Rosep (#1741) üzenetére


krealon
veterán

Rendben, de azt nem tudtam még meg, hogy számít-e a cache méret NAS-okban. :)

A PC-knel sem szamit igazan, hogy 32 vagy 64 MegaByte Cache van. Egy sokkal gyengebb NAS-ban pedig kimutathatatlan a kulonbseg.

A másik, hogyan tudom kideríteni, hogy az én NAS-omba van-e értelme 6 GB/s-os HDD-t venni?

Ha hiper-szuper high-end NAS-od van es foloslegesen akarod szorni a penzt, akkor vedd meg a 6Gb/s-es HDD-t. :R

(#1744) Rosep válasza Alex91 (#1742) üzenetére


Rosep
senior tag

Pont ez volt a kérdésem, hogy számít-e, mivel én nem tudom. Aztán csodálkoztok ha már kérdezni se mernek az újak. :)

[ Szerkesztve ]

(#1745) veze válasza Rosep (#1741) üzenetére


veze
őstag

Ha a nas támogatja a sata3-at akkor a 6GB/s os hdd nek talán lenne létjogosultsága. de valószínű hogy sata2 (vagy sata1? ) támogatottságú.
ha van értelme az annyi lehet, hogyha majd egyszer mégis kivennéd belőle és egy gépbe rakod, akkor abban menne sata3 módban mert a mai lapokon már mav sata3 csatlakozó..

(#1746) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám,hogy a médialejátszóm elfelejtette látni az ugyanarra a routerre kötött Nas-om tartalmát. (UPNP-n látja,de hálózatban nem)

Mi lehet a jelenség oka?

Windows fájlmegosztás bekapcsolva a Nas-on. Pc látja is,igaz,hogy csak manuál kereséssel.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#1747) krealon válasza Stukker1987 (#1746) üzenetére


krealon
veterán

A jelenseg (nem tallozhato a halozat) "Microsoft Computer Browser Service" hibara utal.
Altalban egy rosszul beallitott tuzfal az oka.

(#1748) Stukker1987 válasza krealon (#1747) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Okés,de a NAS és a médialejátszó között csak router van.
A PC-k tűzfala hogy szólhat ebbe bele :F

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#1749) krealon válasza Stukker1987 (#1748) üzenetére


krealon
veterán

Ugy, hogy a Browser service mukodeseben az oszes resztvevo gep beleszol (elosztott protokol).
Ha az egyik nem kepes rendesen kommunikalni a tobbivel, akkor hibak adodnak.
Az egyik leggyakoribb kerdes volt mar a Win2000-es levlistan is. ;]

(#1750) balu999


balu999
tag

Sziasztok

Vennék egy nas-t otthonra . Főleg torrent miatt , ha pc ki van kapcsolva akkor fusson .
Nem tudom milyet vegyek , lényeg , hogy lan port legyen rajta és legalább 2 db vinyót be tudjak rakni .
Valami olcsóbb megoldás kéne .

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.