Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) kutyuska válasza Billu (#1013) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Buffalo tulajoknak ( és talán másoknak is ) egyszerű megoldás a fájlkezelő áthelyezés funkciójára:
- FileZilla ftp kliens,
- kapcsolódás a NAS-hoz.
- távoli fájlok ablakban a könyvtárfa kibontása ( forrásfájl és cél mappa elérhető legyen)
- bal egérgombbal a fájlt megfogva áthúzzuk a célmappába ( a távoli fájlok ablakban maradva )

Ezen műxik: Buffalo LS-XHL fw1.40
A mellékelt képen látszik, hogy valójában fájl átnevezés történik ( elérési úttal együtt )
Nálam ezzel a fájlkezelés 90%-a letudva.

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#1052) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1050) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Milyen WiFi-d van? N-s?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1053) Alex91 válasza Alex91 (#1052) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy 100-as LAN van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1054) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1053) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Van a routernek antennája, a linksys től van a kék színű két antennás, hogy milyen fogalmam sincs, kábelt használok, jelenleg 100 as a lan, de már megrendeltem egy gigabites switchet.

Kösz a linket, már nézem is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1055) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

A synelogy NAS ok tudják aazt, hogy ha valakinek akarsz mutatni egy képet vagy bármit , akkor egy linket elküldesz és minden jelszó nélkül meghatározott ideig eléri ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1056) Rosep válasza kutyuska (#1051) üzenetére


Rosep
senior tag

Az áthelyezés windows-os géppel is 2 mp. :)
Nem azzal van a gond. Másolás és kicsomagolás...

(#1057) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1055) üzenetére


Alex91
félisten

Miért, ezt mi tudja?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1058) Zamery válasza Core2duo6600 (#1055) üzenetére


Zamery
senior tag

Hát ezt a dropbox nevű program tudja. 2GB ingyenes tárhelyet biztosít, ami bárhonnan elérhető. Nem kell hozzá NAS. Létrehozol egy account-ot, letöltöd a programot, és ha a "public" mappába teszel valamit, akkor automatikusan kreál neki egy linket, amit bárkivel megoszthatsz. Íme a magyarázat, hogy jobban megértsd: [link].

És ha az aláírásomban lévő linken regisztrálsz, akkor kapsz 250MB tárhelyet pluszban! ;)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1059) Zamery


Zamery
senior tag

A pyLoad nevű program elérhető ZyXEL NSA-210-re! Ha valaki rapidshare, megaupload, depositfiles és hasonló oldalakról szeretne letölteni akkor itt az alkalom! Infó itt: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1060) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1057) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pl a Netgear legalapabb nas a MS2000 talán a típusa. Premium opció, évente 3000 HUF, ami azért röhelyes, mert egy gramm online tárhelyet nem használ.

Egyik kollegám muatatta.

Tudja, •Photo Station (ASF, AVI, MPEG1/2/4, WMV, DivX/XviD, DAT, MP4, RM, RMVB, VOB, BMP, GIF, JPG) – webböngészőn keresztül megnézhetőek/letölthetőek a NAS-on tárolt különböző videók és képek, ezek interneten keresztüli eléréséhez ismerőseinknek jogosultságokat adhatunk. Nem szükséges ezentúl webes képadatbázisokat (pl. Picasa, FlickR) használnunk képeink megosztásához, hiszen a NAS-on sajátunk is van. Blogot is könnyedén készíthetünk ezen az alkalmazáson keresztül, e fukció külön menüpont alatt érhető el. Nem kell tárhelyet vásárolni egy távoli szerveren, arra telepíteni valamilyen blog-programot, mindez saját lakásunkban, saját szerverünkön elérhető.
Idézet a DS211+ oldaláról
(#1058) Zamery
Hát ez az, hogy amiről én beszélek az nem online helyen van hanem a saját dobozodon.

És ez benne a jó, hogy kreálod a linket, azt elküldöd és nem kell a képek feltöltésével vacakolni.

Ahogy nézem synology ált tudja, de nem néztem meg minden egyes tíoust, szvsz ez ahogy látom egy olyan fuckió, amit a belőpőszint is támogat, talán az egyik leghasznosabb amelett, hogy neten is elérhes a cuccost, progikat stb - ket.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1061) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1060) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel látom, hogy Windows huszár vagy :) , ezért mondom, hogy te egy Synology vagy QNAP NAS-sal járnal jól... Jó support, jó szolgáltatások, jó teljesítmény, egyszerű kezelhetoseg.
Talán a többit kicsit jobban kell hackelni, hogy minden vagyadat kielegitse.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1062) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1061) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Erre már rájöttem
Tulajdonképpen egyedül a file megosztás amire nekem kell, meg persze a távolról való elérhetőség sem rosz.
Nem fér be a gépembe az összes hdd, és egyre nagyobb kupi van, tutira többször van meg sokminden, mert nem látom át.

Lényegében ez a 2 ami fontos nekem.
A synology ahogy nézem valóban elég jó ezen a téren, a weboldala is normális.
QNAP nak még nem nézten utána.
Csak ház az ára .... az nem baráti.
Nem akarok abba helyzetbe kerülni, hogy csak a márkanevet fizetem meg, ha érted mire gondolok.

Hackelés, ha csak egy firmware-t kell feltenni, az nem gond, de valóban totál analfabéta vagyok linux téren, márpedig ezeknek többnyire linux fut.

Akiknek van NAS uk, beírhatnák a sebességadatokat,erről elég kevés adatot találni, hogy náluk mennyit produkál le - fel, és hogy milyen hálózaton, csak a nagy file okat (min 4 gb) ! , a kicsik sok mindentől függnek, ezért nem mérvadó a sebességük
Nyilván a gigabiten lenne lényeges, feltételezem, hogy a 100 mbit et mindegyik viszi.

Ezeken többnyire linux partició van ahogy olvastam, ha elhasal az eszköz, hogy férünk hozzá az adatainkhoz ? Windows on, nyiván a linux OS ek tudják olvasni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1063) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1062) üzenetére


Alex91
félisten

2 lemezes NAS-ok között meg található talán olcsóbb és neked nagyjából megfelelő. 4 lemezesben meg hasonló árak vannak...

Ha az eszköz hal ki, akkor egy másik ugyanolyan eszkozbe teve a HDD-k olvashatók, ha a HDD-k xarnak be, akkor meg tökmindegy, nem?

Lemez kihalás ellen RAID véd, user hülyeséget meg backup-pal szoktak orvosolni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1064) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1063) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Másik ugyanolyan eszközbe ...
Bent a cégnél van 2 db promise 4 lemezes

Éles helyzetre nincsenek használva, mert nem felelnek meg az elvárásokra, ott is csak tárhely funkcióra kellettek volna, de elég lassuak voltak.
Kipróbáltuk, hogy az egyikben egy 1 hdd re rádobtunk pár mp3 at, áttettük a másikba, azzal kezdte, hogy leformázta, tehát az sem feltétlen igaz, hogy ugyanolyan eszközben müködik, jelenleg az egyiket használjuk benne egy 500 as hdd és egy halom mp3, ezt hallgatják a kollegák ha akarják.

No és milyen 2 lemezesek vannak olcsóbban ? Hogy az eredeti kérdésre visszatérjünk.

Ami nekem kell a hálózati adatelérés, a média megosztás meg ilyenek nem igazán játszanak, mert a filmnézés is egy pc ről megy, egér használatával, most hozom-viszem az usb-és hdd ét, de majd ezt is kellene a NAS nak kiváltania.

Tehát az különböző future-k nem igazán izgatnak, persze ha ilyenek nélkül nincs eszköz, tudomásul veszem, de nem szeretnék egy halom pénzt olyanért kifizetni, amit sosem használok.
Lehet, hogy amit keresek olyan eszköz nincs, de hátha :)
Ami viszont fontos, hogy relative gyors legyen a másolások sebessége, írásban azért az 50 000 et gigabiten hoznia kéne Total commanderben mérve

Továbbra is várom a sebességadatokat a különböző NAS okat illetően !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1065) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1064) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, ami olcso, az ennyit nem fog neked irasban atvinni :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1066) Alex91 válasza Alex91 (#1065) üzenetére


Alex91
félisten

Meg mivel relative gyors neted is van a torrenthez is erosebb CPU kell. 800 MHz alattit nem vennek a helyedben. A dragabb lesz neked az olcsobb, hidd el!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1067) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1066) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Rendben még nézelődöm, elösször úgy is a switchet kell lecserélnem, egyrészt csak 100 as meg már nem is az igazi, az a gép ami rajta van netezésen kivül nem használhatü a sávszéll rajta.
A routernek kevés a portja , ezért tettem be, bár igaz, hogy free volt ajándék lónek meg ugye ....

Azt már kinéztem egy TP link 8 portos gigas személyében

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1068) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

NAS-nál van olyan lehetőség, hogy egy adott eszközt USB-n csatlakoztatok és azt szinkronizálja a NAS egy adott könyvtárávla? De csak NAS-ra vissza az eszközre nem.

(#1069) Alex91 válasza bozsozso (#1068) üzenetére


Alex91
félisten

Synology ezt tudja:

•USB copy – mára már szinte kötelező szolgáltatás a NAS-oknál: a rádugott USB-s egység (pendrive, fényképezőgép, HDD) tartalmát gombnyomásra bemásolja saját lemezére (az usbcopy nevű megosztásba).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1070) bozsozso válasza Alex91 (#1069) üzenetére


bozsozso
őstag

köszönöm gyors válaszod

(#1071) kovacszk válasza bozsozso (#1068) üzenetére


kovacszk
senior tag

Buffalo is tudja

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1072) kovacszk válasza Core2duo6600 (#1064) üzenetére


kovacszk
senior tag

Az egy lemezes buffalo ls-xhl írásban és olvasásban tud 30-40-et. Ebben 1.2 proci van meg 256 mb ram. Ez kb 20-22 ezer winyó nélkül (ebay).

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1073) Core2duo6600 válasza kovacszk (#1072) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ebayról még sosem rendeltem.
ls-xhl az mit is takar ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1074) kovacszk válasza Core2duo6600 (#1073) üzenetére


kovacszk
senior tag

Ez lenne az. A licitálós kb 80 dolcsi körül áll meg. De ez szerencse függő. Ez winyó nélkül van, kapsz egy csomagot abban le van írva hogy tudod megcsinálni.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1075) Alex91


Alex91
félisten

Kétlemezes hálózati adattárolók a szorítóban

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1076) Alex91


Alex91
félisten

HP ProLiant®MicroServer – Elsőre a legjobbat
[link]

Elgondolkoztato....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1077) misimagaki válasza Alex91 (#1076) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Fain cucc de mennyit fogyaszt? :)
Mert elsőre még nem sikerült megtalálni... :((

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1078) Alex91 válasza misimagaki (#1077) üzenetére


Alex91
félisten

A CPU 15W-ot eszik...

IMHO egy jo kis Atomos konfig fogyasztasa alapban.

Synology Atommal, 4 lemezzel ugy 60W-ot kajal, ez is nagyjabol ennyi lehet (esetleg valamivel tobb).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1079) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy ilyen NAS szerver mennyire korlátozza az internetet?
Jelenleg 25Mb/s-os van, ez mondhatni valós, 20-23Mb/s-ot szoktam mérni.
Szóval ha pakolgatok rá, meg használom, vagy egyszerre többen vannak rácsatlakozva, akkor nagyon belassulna a netem,vagy azért annyira nemlenne vészes?:)
üdv

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1080) Core2duo6600 válasza Barett 50cal (#1079) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha a lan hálózatból éred el, akkor semennyire sem, mert ott van a szobádban melletted, ugyanarra a switchre kapcsolva a gépeddel.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1081) Barett 50cal válasza Core2duo6600 (#1080) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

ahh értem. köszönöm szépen.

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1082) veze válasza Barett 50cal (#1079) üzenetére


veze
őstag

viszont ha 20 MB/s -el tolja fel a torrenteket, azt már észre fogod venni.
Ezért az up sebességet érdemes a forgalmas idöszakra bekorlátozni. aztán mikor másra nem kell mehet ami a csövön kifér:)
Legjobb ha olyan kliens van benne, amiben ezt is lehet ugy beállítani hogy automatikusan kezelje (pl a transmission)

(#1083) Barett 50cal válasza veze (#1082) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

persze az egyértelmű, annyira nem szoktam azért torrentelni, jóstattal,átlagos felhasználó vagyok:)
deazért köszi az infót:)

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1084) Entryy


Entryy
aktív tag

Sziasztok!

A minap olvastam egy kis írást a
Zyxel NSA-221 nasról. A leírtak alapján nagyon jó kis cucc lehet.
A fórumot olvasva azonban többek írták, hogy ezek semmire valók és csak a Synology és/vagy Qnap termékekket szabad vásárolni, ha nem akarunk csalódni.

Tudnátok ajánlani valami jófajta legalább 2 lemezes, a Zyxel szolgáltatásaival vetekedő NAS-t?

Köszönöm!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#1085) Alex91 válasza Entryy (#1084) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tetszik a Zyxel, akkor megveheto, de valoban inkabb Synology/QNAP (ha a penzed is megvan ra) :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1086) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Kíváncsi lennék a véleményetekre a következővel kapcsolatba:

Most töröm a fejem egy NAS vásárlásán, viszont nem tudom hogy megoldja e a jelenlegi problémámat. A helyzet ugyanis az hogy eddig egy popcorn a210 végezte a NAS feladatát, karöltve a médialejátszó funkciójával. Viszont olyan probléma van hogy a házban van még egy médialejátszó, ami szintén innen veszi az "észt" és ha pl egyszerre szeretnénk filmezni az már sok neki és beszaggat. Ezért gondoltam arra hogy egy NAS -al oldanám ezt meg, csak kérdés hogy elbírná e a 2 párhuzamos 1080p videó olvasását Gigabites hálón? A popin is gigabites hálókari van, de csak névlegesen, ugyanis még a 10/100 -as sebességet is csak megközelíti a maga 5-7 megájával.
Olvastam erről a ZyXEL NSA-210 -ról és úgy tűnik hogy ez megfelelne.
Ami kellene nekem: egy vinyó hely (de nem baj ha több), Torrent (legalább transmission szintű) és ugye az említett sebesség (ami szerintem a 10-15 mega olvasási lehet)

(#1087) Entryy válasza Alex91 (#1085) üzenetére


Entryy
aktív tag

Áldozok rá inkább egyszer többet, mint hogy csak papíron legyen sok a tudása, használatban pedig kompromisszumokra késztessen, csalódást okozzon.
Az utóbbiak pedig olyan széles termékpalettával rendelkeznek, hogy az valami elképesztő.
Ezért írtam ide,mert nem tudok magabiztosan kiigazodni.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#1088) Alex91 válasza Entryy (#1087) üzenetére


Alex91
félisten

Ezen cegek barmelyik terméke legalább ott van, mint a Zyxel. Csak a penztarcadtol függ, hogy melyiket veszed...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1089) Entryy válasza Alex91 (#1088) üzenetére


Entryy
aktív tag

Valami különbség azért csak van.
Nekem 2lemezesnél nagyobbra nincs szükségem otthoni környezetben.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#1090) Alex91 válasza Entryy (#1089) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, a drágább gyorsabb cpu-val és több memóriával van szerelve. Így gyorsabb elérést és egyszerre több funkció biztosítását nyújtja. Hátrány lehet, hogy esetleg nagyobb a fogyasztása, és kicsit zajosabb, ha jobban kell hűteni. Szoftveresen ugyanazt tudjak :).
Otthonra akar a legolcsóbb is megteszi, ha extra igények nem lépnek fel. Én azért azt mondom, a jövőre is gondolva, hogy ha a pénztárca engedi, akkor ne az alap típust vedd meg! Synology-nal főleg a memória a gond a legolcsobbnal, QNAP-nal meg azt hiszem a CPU lassucska egy kicsit.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1091) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1090) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Qnap és a Synology közt van valami lényeges különbség ?
Ahogy nézem az árak nagyjából azonosak a 2 közt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1092) veze válasza Alex91 (#1088) üzenetére


veze
őstag

én a zyxelt se irnám le teljesen. alapból csak 10W-ot eszik egy wd green vinyóval, bármit is irnak róla, ez tény..mértem napi szinten, meg 15 napos intervallummal is.
Hangja gyakorlatilag, elhanyagolható,nincs, hekkelhető, nálam 30 torrentet is seedel kb 25 % proc terheléssel (transmission kliensel)
egy esatas és két usb-s vinyót is simán kezel, nem hal bele, USB hub elosztóba dugott eszközöket is megeszi, külsö belsö vinyóra is simán ment.
Raidben is müködik egy esatas külső vinyóval együtt, mint egy alapból kétlemezes, ha kell.
A hálózati másolási sebesség az nem villám, ez tény.
de mivel az esatas külsö vinyóra tölt.. ez nem is gond. a másolás idejére kihuzom, be a másik gépbe esatan és 85-100 MB/s -el másol. ezt egyik nassal sem lehet überelni..
már ami tizenezer forintos kategórákkat illeti..

[ Szerkesztve ]

(#1093) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1091) üzenetére


Alex91
félisten

Talan szoftveresen a Synology a jobb, de nagyon kozel vannak egymashoz. (QNAP altalaban tobb memot ad a hasonlo aru keszulekeiben.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1094) Alex91 válasza veze (#1092) üzenetére


Alex91
félisten

Az arahoz kepest termeszetesen jo (bar CPU lehetne erosebb, ugye). De a Synology, Qnap support azert mar bizonyitott. Jol tamogatott a regebbi NAS szeriaik is, evekkel kesobb is frissithetoa firmware. Es szoftveresen is erosek! Csak mondjam pl. iOS tamogat tobbek kozott... Ugyan dragabbak, de hosszu tavon lehet, hogy megterul. Foleg azoknak, akik csak hasznalni szeretnek, es nem allandoan hackelni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1095) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1093) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én amúgy ezzel szemezek : Synology DiskStation DS411j
AMire kell, file megosztás, és letöltés torrent is.
+ előny ha a netről is hozzáférek, pl cégtől.

És mennyire csendesek ezek ?

(#1092) veze

Na én pont ezt a kihuzom, és átviszem a gépbe megoldást nem akarom, mert akkor körülményes a használata szvsz

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1096) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1095) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg jo lesz, csak a franya memoria :). De valoszinuleg elmegy normalisan. Zajszintet nem tudom, de szabalyozott a ventije. Biztos, hogy lesz valamennyi zaja, aztan, hogy ez mennyire zavaro?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1097) veze válasza Core2duo6600 (#1095) üzenetére


veze
őstag

nem kell kihuzni csak akkor be kell érned a másolási sebesség harmadával negyedével a gyakorlatban. persze ha van idö rá, akkor szinte lényegtelen.
hackelni meg nem kell, anélkül is működik, csak vannak akiknek ez kihívás:)
és akkor dupla annyi torrentet tart seedben egyidöben mint a Synology.
az ki mit választ rengeteg kérdéstől függ. kinek mi a fontos benne, mire kell és nem utolsó sorban hogy mennyit tud rászánni. huszezret vagy hatvanat. van amiben nem alkuszik meg az ember és jól teszi. én se veszek pl TN panelos monitort sosem, mert pl ebben nem alkudom meg. Más meg NAS ban nem.
tájékozodik pro/kontra és ez így van jól:)

[ Szerkesztve ]

(#1098) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1096) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát akkor lehet, hogy át kell raknom a másik szobába, ahol nem alszik senki, ott van most is a Windows Home server.

Ezt a nas-t max 2 ember / gép fogja használni egyidőben + a torrent.
Tehát nem lesz csúcsra járatva, így gondolom elég lesz a ram.

Tudsz esetleg egy oldalt, ahol virtuaálisan ki lehet próbálni a kezelőfelületet ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1099) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1098) üzenetére


Alex91
félisten

Synology DSM 3.0 élő demó
Itt meg a Qnap

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1100) Entryy válasza Core2duo6600 (#1095) üzenetére


Entryy
aktív tag

Korábban azért írtam ide, hogy ajánlást kapjak valami jófajta NASra.
Megemlítetted a Synologic ds411j t, amire persze egyből rákerestem.
Elsőre a google egy argepes linket adott ahol ~180-190e hufok vannak említve.
Huhh az kemény.
A többi találat már valamivel 100e alatti bruttó kisker árakat adott
Megnyugvás.
Majd teszt keresés és lelés:katt
Nem elájulás...
Kicsit lassúcska, sztem...

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.