Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Kinéztem egy D-link 320-at. Kb két éve akarok venni egy dns-323-at, de most van ez a 320 olcsóbban. A kérdésem azokhoz, akiknek van ilyen vagy értenek a dologhoz:

Megoldható-e vele, hogy raid0-ban kezeljen két belső lemezt, ezeken lenne a rendszere és hozzá rakok egy USB HUBot, amire rákötöm a megosztani kívánt két nyomtatót, valamint hozzádugok két külső meghajtót is, amiken ntfs média van és ezekről hálózaton játszom le 720p filmet, flac zenét. Az hab a tortán, ha letöltéseket és torrent klienst is futtatni tudnék.

Esetleg, ha a fentiek megoldhatóak, az utóbbi pár hsz.-ben főszereplő Zyxel meg Buffalo olcsóbb cuccokkal akkor azokról linket kérnék!

(#1902) ng0ofy válasza ng0ofy (#1901) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

raid1 vagy 5, de ami tud 0-at egyet is, remélem :D

(#1903) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Bár nem NAS, de hasonló a terv, kis segítséget szeretnék.
Központi PC mindig üzemel, ez nem is lesz másképp. Az pedig routerre kötve, tehát a NAS szerepét betölti.
Viszont arra gondoltam, hogy a zajos 3.5-ös lemezt átviszem egy másik helyiségbe/pincébe, és egy hosszú, 5-6 méteres USB kábellel kötöm a PC-hez. Ott meg zajonghat, lehet hűteni hangosan is. (A PC meg kap egy csendes 2.5-öst.)
Kérdésem, hogy van hiba az elképzelésben?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1904) Alex91 válasza szaszlaci (#1903) üzenetére


Alex91
félisten

Hülyeség, szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1905) szaszlaci válasza Alex91 (#1904) üzenetére


szaszlaci
addikt

Pontosan miért?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1906) Alex91 válasza szaszlaci (#1905) üzenetére


Alex91
félisten

Értelmet nem látom. De az USB kábel se hosszabithato a végtelenségig, és joval lassúbb is lesz az USB miatt. Hidd el, jobban jársz egy NAS-sal...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1907) szaszlaci válasza Alex91 (#1906) üzenetére


szaszlaci
addikt

30 MB/s-ot tud nálam az USB, egy rövidke kábellel és valami kínai HDD házzal. Senki nem próbált ilyesmit? Mert hát olcsó és könnyen használható megoldás lenne. Csak a kábelhossz, amitől én is félek..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1908) Alex91 válasza szaszlaci (#1907) üzenetére


Alex91
félisten

És pont a HDD a hangos?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1909) szaszlaci válasza Alex91 (#1908) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, csak a lemeznek kell venti a gépbe. Hely meg kell, ezért gondoltam valami távoli adattárra. Filmeknek.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1910) Alex91 válasza szaszlaci (#1909) üzenetére


Alex91
félisten

Én kipróbálnám venti nélkül is... Nem fog megfoni... Ha meg csak ritkán használod, akkor minek kell folyamatosan mennie...?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1911) szaszlaci válasza Alex91 (#1910) üzenetére


szaszlaci
addikt

A ventinek nincs hangja, de a lemeznek igen, hiába van gumibakon, teljes mértékben hangtalan rendszert akarok. Azt hiszem, vennem kell akkor egy jó hosszú USB-t és kipróbálni, hajlandó-e működni.
(Mennie kell, torrent.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1912) krealon válasza szaszlaci (#1907) üzenetére


krealon
veterán

30 MB/s-ot tud nálam az USB, egy rövidke kábellel

A rovidke a lenyeg.
5m lehet a max passziv kabelhossz. De sok esetben meg ennyi sem.
Aktiv hosszabbitoval ujabb 5m tavolsag erheto el, de a sebessseg felezodik.

Letezik USB extender (UTP kabellel hosszabitott), de ez csak USB 1.1 sebessegu

(#1913) szaszlaci válasza krealon (#1912) üzenetére


szaszlaci
addikt

Eszembe jutott közben, hogy sajnos a pincében télen 5-7 fok van, így még a NAS is kilőve.

De rájöttem, hogy oldom meg. Teszek egy 2.5-ös lemezt a házba rendszernek, torrentnek. A 3.5-ös is marad, a filmeknek, (zenéknek,) viszont alvó állapotban*. Így csöndben is van, költeni sem kell és induláskor is 30 fok körül lesz. Plusz a meghibásodásra is kevesebb az esély.

*: az ötletért köszi, évek óta egy lemezt használok, így a lehetőség teljesen kiment a fejemből.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1914) veze válasza hati (#1899) üzenetére


veze
őstag

nsa210-be belemegy a 2,5-ös vinyó is ,úgy ahogy előttem már írták, hogy ki kell támasztani, szivacs stb vagy lehet bele tenni valami keretfélét is
Belső vinyó kell bele, mert arra megy a nas sajat szoftvere. de ha nem arra töltesz akkor elég picinyke is megteszi méretben..

(#1915) tajati


tajati
aktív tag

Helló!

Nas vásárlása előtt állok. Amire használnám: torrentezés, full HD filmek nézése ezen keresztül, adatok tárolása. De azonban mac és pc is használná a nas-t. Én speciel egy zyxel nsa320 néztem ki, de nas terén nem vagyon otthon ezért szeretnem kérni a segitsegetek hogy jól döntöttem -e. A net egyébként 15/mbs később majd 80-100 mb/s idővel .

Köszi üdv t.!

(#1916) Alex91 válasza tajati (#1915) üzenetére


Alex91
félisten

[link], én esetleg ezen is elgondolkoznek, ha a torrent is fontos...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1917) Alex91 válasza Alex91 (#1916) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg HP Proliant Microserver, ha sikerül venned. Mar 60k-ert kapható a BestByte akciós újság szerint Home Serverrel az új, gyorsabb verzió...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1918) Rosep válasza Alex91 (#1916) üzenetére


Rosep
senior tag

Ez valami új? Most látom először. :)

(#1919) Alex91 válasza Rosep (#1918) üzenetére


Alex91
félisten

Nem régi, itthon meg pláne. Ha jól láttam, akkor gyárilag transmission van rajta :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1920) gaben75 válasza Alex91 (#1919) üzenetére


gaben75
tag

biztatató :C :C :C

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#1921) tajati válasza Alex91 (#1917) üzenetére


tajati
aktív tag

Erre gondoltál? Mer ez 40 k.

(#1922) tajati válasza tajati (#1921) üzenetére


tajati
aktív tag

De ezen nincs dlna támogatás és így pl nem tudom média lejátszón keresztül le jáccaani a rajta lévő filmeket. De lehet hogy én vagyok a hülye sőt biztos mivel annyira nem vagyok otthon nas téren. :DD

(#1923) Alex91 válasza tajati (#1921) üzenetére


Alex91
félisten

Erre, de ez a régebbi, és valószínűleg OS nélküli, azt teszel rá, amit akarsz, nagyjából.

DLNA-t szoftver adja, nem a hardver. Azt meg a Home Servert is tudja, vagy FreeNAS, vagy valami Linux disztro.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1924) tajati válasza Alex91 (#1923) üzenetére


tajati
aktív tag

értem ok köszi :D esetleg az újabb verziorol tudsz dobbni egy linket ?:D

(#1925) Alex91 válasza tajati (#1924) üzenetére


Alex91
félisten

BestByte akciós újság... (Bár tan meg nem kapható ott se, majd a hónap végen, ha minden igaz.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1926) tajati válasza Alex91 (#1925) üzenetére


tajati
aktív tag

Ahaa megtaláltam...de látom hogy home server 2011 van rajta... Ezt pl mac-ről vagy média lejátszorol hogyan érem el?

(#1927) cigam válasza tajati (#1926) üzenetére


cigam
félisten

Ahogy a többi NAS-t elérded:HTTP, FTP, SAMBA,... [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1928) tajati válasza cigam (#1927) üzenetére


tajati
aktív tag

Ok köszi:D De mac-röl is eltudom érni ?

[ Szerkesztve ]

(#1929) cigam válasza tajati (#1928) üzenetére


cigam
félisten

Már miért ne? (Amúgy OS X alól, merthogy a mai macintosh-okon ez az alap op.rendszer.)
- Command + K (connect to server)
- címnek beírod a NAS címét megosztását. pl . "windows-os" megosztás esetén smb://192.168.1.3/muzsika Ez a NAS muzsika nevü megosztást csatolja fel.
- connect (itt megkérdezi a NAS jelszavát ha be van kapcsolva ilyen védelem)
kész.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1930) tajati válasza cigam (#1929) üzenetére


tajati
aktív tag

Ok rendben köszi a segítséget :D

(#1931) koszanova


koszanova
csendes tag

Sziasztok!

NAS vásárláson töröm a fejem. Mivel a laptop vinyóm nem túl nagy, párom vinyója még kisebb, így elsődleges a táhely, viszont mivel fotózik, elég nagy tárhely kell, és nem szeretnék adatvesztést, ezért RAID5-ben gondolkodom. Ez a tárhely és biztonság számomra legjobb kompromisszuma, de meghatározza a leendő NAS-om árkategóriáját: 3 lemezezestől felfele. Persze torrentezem is azért, és akkor már jó lenne, ha nem laptopról kellene seedelni. A bonyolultságot fokozandó én MAC-et használok, párom Win-t.
Vagyis összefoglalva olyan NAS-t keresek, ami:

- RAID5 képes (3 vagy 4 lemezes)
- sávszélességben kiszolgál FullHD-t mediaplayer/MAC alá
- torrentezésre alkalmas (itthon 30/3Mb, 50 torrent felett futtatok)
- árban nem a sokszázezres elborult kategória.
- iTunes szerver
- nem fogyaszt esztelenül sokat, éjjel-nappal menne, de legalábbis sokat, valószínűleg WD Caviar Green vinyókkal, ami nem túl gyors, de csendes és talán nem fogyaszt sokat.

Promise NS4600-at ismerem, cégben használtam, hasonló szolgáltatásokat várok a sajátomtól is.

Amit eddig szóba jött:

- Thecus n3200 pro/4100 pro
- QNAP TS 419P
- A Synology DS 411
- Illetve a már említett Pomise NS4600

Árban a Thecus szintje az ideális, tudásban nem tudom, hogy mi a reális, hiszen csak a Promise-t ismerem, ami már a bőven 100 ezres kategória, ennyit nem szeretnék áldozni az ügy érdekében, ha kompromisszumokkal lehet fél-kétharmad áron is hozzájutni megoldásokhoz. Tudnátok segíteni nekem egy olyan választásban, mire nem költöm rá a gatyámat is, de a kívánságaimnak megfelel?

He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

(#1932) gg72 válasza koszanova (#1931) üzenetére


gg72
veterán

Habár ez nem egy kimondott NAS, de annak is lehet használni és szuper:
[link]
[link]

(#1933) Alex91 válasza koszanova (#1931) üzenetére


Alex91
félisten

HP Microserver mondjuk egy FreeNAS-sal, vagy amiket irtal...

Mondjuk olcso Thecus-t nem biztos, hogy vennek... A multkor ezt neztuk itt: Thecus N4200 ECO
, ami elfogadhato aru es teljesitmenyu, de a torrent klienserol fogalmam sincs, hogy mit tud...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1934) capafog23


capafog23
őstag

Milyen NAS-t ajánlotok ezekre a célokra:
- 2 hálózati médialejátszót kiszolgáljon
- átlagos adattárolás
- egy 2tb os vinyó lenne belevéve
- torrent nem fő szempont
- alacsony fogyasztás

(#1935) Alex91 válasza capafog23 (#1934) üzenetére


Alex91
félisten

My Book Live, Zyxel nsa-210...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1936) capafog23 válasza Alex91 (#1935) üzenetére


capafog23
őstag

My Book Live 2Tb-os tetszik.

Ezt a kettőt ajánlották még máshol:
D-Link DNS-320
D-Link DNS-313

Ha megveszem beléjük a 2 terás vinyót, ugyanottvagyok mint a WD-vel.
Melyikkel járok jobban?

(#1937) Alex91 válasza capafog23 (#1936) üzenetére


Alex91
félisten

Dns-313-at nem ajánlom, elég régi. A MyBook jó, ha passzív hutesu, kis méretű cucc kell. De nincs rajta USB, hogy esetleg radugj egy külső HDD-t, nyomtatot. Zyxel meg kicsit gyengébb CPU-ban, RAM-ban ha jól emlékszem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1938) capafog23 válasza Alex91 (#1937) üzenetére


capafog23
őstag

Nem lesz rádugva semmi pluszba.
2 hálózati médialejátszót gondolom ki tud szolgálni a mybook.

(#1939) Alex91 válasza capafog23 (#1938) üzenetére


Alex91
félisten

Ha ez nem tudja, akkor pl. a Zyxel se :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1940) capafog23 válasza Alex91 (#1939) üzenetére


capafog23
őstag

Nem értem.
A d-link amit írtam azzal elvileg meg lehet csinálni, nekem azt írták.
Akkor úgy gondoltam hogy ezzel is.
Az a terv hogy a NAS belemegy a routerbe, meg belemegy a routerbe 2 Ilyet és akkor látja a filmeket ami a NAS-on van.

Miért ne működne ez így?

(#1941) kovacszk válasza capafog23 (#1940) üzenetére


kovacszk
senior tag

Erre találták ki a hálózati media lejátszót, úgyhogy biztosan menni fog.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1942) Alex91 válasza capafog23 (#1940) üzenetére


Alex91
félisten

Menni fog, nyugi. Esetleg ket full HDD film egyuttes lejatszasa okozhat gondot, de ha ez akad, akkor masik is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1943) capafog23 válasza Alex91 (#1942) üzenetére


capafog23
őstag

Akkor szuper lesz, egyik tvn lesz csak full hd. Köszi a segítséget, a WD-t fogom választani. Már csak a szép kábelelvezetést kell megoldani.

(#1944) capafog23 válasza Alex91 (#1942) üzenetére


capafog23
őstag

Másik oldalon meg próbálnak lebeszélni a WD-ről, mert hogy állítólag nincs benne ftp meg torrent, meg ha meghal benne a vinyó akkor nem lehet cserélni, meg állítólag dobálja a kapcsolatot.
És próbálnak rábeszélni egy d-linkre.

[ Szerkesztve ]

(#1945) Alex91 válasza capafog23 (#1944) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, most akkor pontosan mi kell? Mert torrentrol, meg FTP-rol eddig nem volt szó...

A HDD meghalas tenyleg gaz, mert valóban Sima HDD cserével nem fog menni.

Melyik d-link-re?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1946) krealon válasza capafog23 (#1944) üzenetére


krealon
veterán

Erre a "nincs FTP" es "dobalja a kapcsolatot"-ra valami hivatkozast adhatnal, mert szamomra eleg meseszerunek hangzik.

Nekem WD MyBook World White Light van, amiben az FTP alap szolgaltatas a Samba mellett.

(#1947) Alex91 válasza Alex91 (#1945) üzenetére


Alex91
félisten

WD használati

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1948) capafog23 válasza krealon (#1946) üzenetére


capafog23
őstag

Egy nem publikus (torrent) oldal fórumán beszélgetek egy sráccal és ő írta ezeket.

Dlink 313-at és 320-at ajánlotta.

(#1949) Alex91 válasza capafog23 (#1948) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, azert en utana olvasnek a dolgoknak...

313 regi, 320 mar jobb, esetleg az, de en beleolvasnek a PH-s forumaba...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1950) capafog23 válasza Alex91 (#1949) üzenetére


capafog23
őstag

Már beleolvastam, de sokat kell "mókolni" vele hogy minden rendesen menjen rajta.
Én meg hülye vagyok teljesen a linuxhoz.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.