Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Korábban örömmel számoltam be, hogy milyen kafa, hogy csont nélkül megy a két WD WD10EURS a P3-as alaplapban.
Aztán kiderült, hogy a torrent letöltési listát minden újraindításnál elfelejti, és a statisztikát is nullázza.
Aztán megjelentek a logban write error-os hibák a WD-kel kapcsolatban.
Gondoltam, a régi PCI-os SATA kártyával van a baj.
Sikerült szereznem egy Intel mini-ITX-es alaplapot. Ez is régi cucc, de nem 10 éves, mint a P3. Egy Celeron 1200-as van beleforrasztva a lapba. De van rajta SATA vezérlő.
Erre nem tudtam a 0.7.2 revision 5543-ast feltenni, ha az USB-t választottam telepítési célnak. De ha a WD lemezt akkor sem. Létrehozta rajta a partíciót az OS-nek, de írni már nem tudott bele.
Felbuzdulva ezen feltettem rá a 8as RC3-t USB-re telepítve. Ez kétszer indult el aztán többet sose. Ok ismeretlen. :F
Meg ezenkívül nincs benne Webserver, és bittorent támogatás se, de gondolom az megoldható.
Most a 0.7.2 revision 5872 van rajta USB-re telepítve.Ami kb. 15 perc alatt települt rá, és beállításokra kész volt.
Torrentkliensben a helyzet változatlan, letöltési listát minden újraindításnál elfelejti, és a statisztikát nullázza.
Tanácstalanság magas fokon. :((

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#952) misimagaki válasza Zamery (#949) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ha Transmission, akkor ezt látni kell:
transmission-remote

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#953) misimagaki válasza misimagaki (#951) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Sikerült megoldani.
Ez kellett hozzá:
Restart issues and permissions
meg ezek:
Permissions
[link]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#954) Zamery válasza misimagaki (#952) üzenetére


Zamery
senior tag

Igen, én pont ezt használom!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#955) misimagaki válasza Zamery (#954) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Nagyon jó kis program.
Milyen jó, hogy volt egy kis gondom, az életben nem találtam volna rá egyébként. Tehát minden rosszban van valami jó... :D

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#956) gprspeter válasza misimagaki (#955) üzenetére


gprspeter
senior tag

Egy D-Link DNS-320 NAS-t vásárlását tervezem...
Melyik a legjobb lemez beállítás, ha nem akarom tükrözni?
Standard, JBOD, RAID 0?

(#957) Alex91 válasza gprspeter (#956) üzenetére


Alex91
félisten

Attol fugg, hogy mit akarsz :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#958) gprspeter válasza Alex91 (#957) üzenetére


gprspeter
senior tag

Média lejátszók kiszolgálását.
Meg világbékét... ;)

(#959) Alex91 válasza gprspeter (#958) üzenetére


Alex91
félisten

A vinyokkal mit akarsz :W !

De szerintem ott a net, es ha rakaresel a fogalmakra, akkor magad is el tudod donteni... Olyan nincs, hogy legjobb, olyan van, hogy valamire a legmegfelelobb...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#960) gprspeter válasza Alex91 (#959) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszi! ;)

(#961) akom


akom
senior tag

Sziasztok !

Szeretnék vásárolni a 2TB os vincseszteremhez egy külső 3.5" rack et, amit gigabites LANon elérek.

Nincs szükségem torrentre, ftpre webserverre, csak hogy samba megosztás ként lássam a hálózaton a tárhelyet.

A pénz limit 20.000 HUF.

Amit kinéztem az a IOCELL 351UNE. Teszteket olvasva kihasználja a gigabites hálózatot.

Az lenne a kérdésem hogy van e valakinek ezzel az eszközzel tapasztalata, illetve van e valami más amit ajánlotok ebben az árkategóriában?

:R

(#962) Alex91 válasza akom (#961) üzenetére


Alex91
félisten

Ez nem NAS!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#963) gprspeter válasza Alex91 (#962) üzenetére


gprspeter
senior tag

Kicsit azért segíts is... ;)
NDAS
Itt tudsz róla olvasni.
PC-n tudod használni, médialejátszókkal nem.

[ Szerkesztve ]

(#964) akom válasza gprspeter (#963) üzenetére


akom
senior tag

(#962) Alex91 És? :(((

(#963) gprspeter
Thx a linket.
Ahogy látom ez az LPX protokoll eléggé megbonyolítja a dolgokat.

Esetleg ilyen 20k környékén létezik olyan NAS ami az általam leírt dolgoknak eleget tesz ?

:R

(#965) Alex91 válasza akom (#964) üzenetére


Alex91
félisten

Ha sebességet is szeretnél, akkor ennyi pénzből ez nem fog menni...
Zyxel NSA 210, esetleg ez...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#966) gprspeter válasza akom (#964) üzenetére


gprspeter
senior tag

Én egy D-Link DNS-320-at veszek. Szerintem ár/érték arányban jó...

(#967) akom


akom
senior tag

(#965) Alex91
Köszönöm a linket.
Lassú a sebessége sajnos. :(

(#966) gprspeter
Eléggé korrekt cucc, de ahogy olvasom ez is csak 200mbit es sebességre képes.

Az általam linkelt "NEM NAS" LPX protokollal eléggé kimagasló sebességre képes, az "olcsó" NAS okhoz képest.

Akkor ahogy látom: nagyobb sebesség -> több pénz szindróma áll fent.

Köszönöm a segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

(#968) G@ß! válasza sittes79 (#628) üzenetére


G@ß!
őstag

Milyen buffalo-t ajánlanál ami 2 winyós?

(#970) Rosep


Rosep
senior tag

Akit érdekel, van fent új Buffalo driver Linkstation termékekhez. Igaz még csak a távol-keleti oldalakon, de tökéletesen működik. Végre belerakták az Eye-Fi kezelést. Én már nagyon vártam, mert van ilyen kártyám. :)

(#971) kovacszk válasza Rosep (#970) üzenetére


kovacszk
senior tag

Milyen újdonságok vannak még benne. Nekem egy lsxhl van.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#972) Rosep válasza kovacszk (#971) üzenetére


Rosep
senior tag

Itt megnézheted: [link]
De én ilyen típust sehol nem látok. Nem írtad el?

(#973) G@ß!


G@ß!
őstag

A Buffalo Linkstation Duo és Pro Duo között milyen specifikus különbségek vannak?

(#974) Rosep válasza G@ß! (#973) üzenetére


Rosep
senior tag

Itt megtalálod: [link]

(#975) kovacszk válasza Rosep (#972) üzenetére


kovacszk
senior tag

Nem írtam el csak egy kötőjel maradt ki ls-xhl.
Bár a linken én sem találom, az európain meg még a régi fw. van csak fent. De lassan remélem érkezik ehhez is.
ILYEN

[ Szerkesztve ]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#976) G@ß! válasza Rosep (#974) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi.
Ez a sebesség-különbség a gyakorlatban mit jelent?
Mennyit tud a sima, és mennyit a pro?

(#977) Forceman


Forceman
tag

Sziasztok!
Problémában lennék, mivel hálózati meghajtó kéne mégpedig egy olyan amiről lehet 1080p filmet nézni. A probléma meg az lenne hogy a 54mps sebességű router bírná-e?

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#978) Rosep válasza G@ß! (#976) üzenetére


Rosep
senior tag

Fogalmam sincs...

(#979) Alex91 válasza Forceman (#977) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, vezetéken...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#980) Forceman válasza Alex91 (#979) üzenetére


Forceman
tag

Persze hogy azon :)

Ez esetben milyent ajánlsz/ajánlotok
(ha lehetne kérésem piros/fekete színben, vagy teljesen feketében, kocka alakú lehetőleg és bővíthető legyen ;] )

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#981) Alex91 válasza Forceman (#980) üzenetére


Alex91
félisten

Bármelyik jó lesz erre.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#982) need


need
addikt

Üdv...

témához kapcsolódna a kérdésem...

Van itt egy [hirdetés]

Valakinek sikerült már ezzel a jó emberrel kapolatba kerülni....???

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#983) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Van egy HP 3-in-1 NAS dokkolóm. Egy webes felületen lehet beállítgatni. Elvileg neten keresztül FTP-n, elérhető a benne található 160GB-os winyó. Az routeren keresztül tudunk rá másolgatni az otthoni gépekkel, de kívülről nem érjük el (saját külső ip címünkre próbálunk csatlakozni, de semmi sem történik). Valaki használt már ilyet? Hol rontjuk el? Előre is köszi! :R

(#984) Alex91 válasza Bobyjack (#983) üzenetére


Alex91
félisten

Valószínűleg rosszul konfigolt router...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#985) Bobyjack válasza Alex91 (#984) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Arról lehet tudni valamit, hogy mit kell átállítani, hogy megfelelően menjen?

(#986) Alex91 válasza Bobyjack (#985) üzenetére


Alex91
félisten

Portot kell nyitni az ftpnek.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#987) Bobyjack válasza Alex91 (#986) üzenetére


Bobyjack
senior tag

D-Link DI-524-ről lenne akkor szó. Találtam egy ilyet a böngészős beállító felületén:

Virtual Server
Virtual Server is used to allow Internet users access to LAN services.

Virtual Server List Name Private IP Protocol Schedule
Virtual Server HTTP 0.0.0.0 TCP 80 / 80 Always

Ennek köze van ehhez?

(#988) Alex91 válasza Bobyjack (#987) üzenetére


Alex91
félisten

Valami routeres topicban kérdezz rá!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#989) istvanszucs válasza kojak007 (#938) üzenetére


istvanszucs
tag

Én megvettem a 411j-t. Még van egy két dolog amivel nem tudtam zöldágra vergődni, de egyelőre szimpatikus. Ha konkrét kérdésed van tedd fel, és megnézem. Hasonlóan használom az enyémet mint amit leírtál a fórumban.

(#990) misimagaki válasza need (#982) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Azt írja a mailját olvassa...

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#991) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Üdv mindenkinek

Netgear MS2000-100PES Home NAS meghajtó tudja azt hogyha bele rakom a merevlemezt rákötöm hálózatra akkor úgy is el tudom érni a cuccaimat ha csak a sajátgépben rácsatlakozok a hálózati meghajtóra?

(#992) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Egyenlőre csak érdeklődnék,-mint hozzá nem értő- úgyhogy bocs a tájékozatlanságomért.

Az elsődleges célom az volna, hogy a számítógép kikapcsolt állapotában is menjen a torrent kliens, mert a gép sok áramot fogyaszt.
A második cél az volna, hogy a jövőben vásárolandó lapos tv-n a merevlemezen tárolt filmeket a számítógép használata nélkül el tudjam érni.
A harmadik célom pedig a minél alacsonyabb energiafogyasztás lenne.

Természetesen a NAS többi hasznos tulajdonsága is tetszik, de a fenti három szempont lenne az elsődleges.

Ezekre inkább a NAS alkalmas, vagy esetleg egy megfelelő router-re csatlakoztatott merevlemez is, vagy esetleg más eszköz is szóba jöhet? Természetesen minél olcsóbban.

Előre is köszönöm!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#993) Alex91 válasza Wendelke (#992) üzenetére


Alex91
félisten

My Book Live... Ha olcsó kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#994) Wendelke válasza Alex91 (#993) üzenetére


Wendelke
senior tag

Kösz!

Ha jól láttam,- mert csak az árát néztem- 30k körül kapható 1 Tb-os hdd-vel, viszont ha van hdd-m, akkor lehet hogy a korábbi hozzászólásokban található olcsóbb NAS-ok lehetnek a nyerők?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#995) kutyuska válasza kovacszk (#975) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az új firm leírásában ( Notes ) első helyen szerepel az LS-XHL :)
Egy fránya fájlkezelőt nem tudtak belerakni.. :(

" Babra munka, de megéri! "

(#996) Rosep válasza kutyuska (#995) üzenetére


Rosep
senior tag

Hát igen...
Nekem a Buffalo NAS-omból két dolog hiányzik, és tökéletes lenne.
Az egyik egy file kezelő, a másik a torrent rész hibajavítása.

(#997) Alex91 válasza Rosep (#996) üzenetére


Alex91
félisten

Hackeljetek rá egy kezelot :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#998) Zamery válasza Rosep (#996) üzenetére


Zamery
senior tag

Szerintem biztos van rá valami hackelt file kezelő, ha más nem, egy Midnight Commander! A ZyXEL-re is fel tudtam tenni, és elég jól működött.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#999) Rosep válasza Zamery (#998) üzenetére


Rosep
senior tag

Ahhoz gondolom hackelt FW is kellene. Na arra se időm, se kedvem.

(#1000) Alex91 válasza Rosep (#999) üzenetére


Alex91
félisten

SSH, meg egy kis php tudás...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.