Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82551) Brekk válasza muld (#82543) üzenetére


Brekk
addikt

Ugyanaz csak kisebb.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#82552) fehervari795


fehervari795
csendes tag

Sziasztok.

20-30k körül milyen monitort ajánlanátok?

Túl sok igényem nincs, használt is szóba jöhet, jó lenne legalább 1 év garancia rá.

Felbontás legyen legalább 1920x1080, illetve legyen matt, min: 21.5"-es. IPS úgyérzem leányálom, de az lenne az igazi.

Egy Dell Inspiron 5558-ra kötném rá, felhasználás: Office, böngészés.

Segítségetek előre is köszönöm: :R

[ Szerkesztve ]

(#82553) Yany válasza fehervari795 (#82552) üzenetére


Yany
addikt

Nem hiú ábránd, van kínálat szerencsére. Itt elég jól le tudod szűrni a kínálatot.

Nálam egy Benq GW2265-ös teljesít szolgálatot másodlagos kijelzőként egy U2713H társaságában. Tökéletesen ellátja a feladatát. Matt, nagyon jó az input lag, MVA, olcsó, jó garival, DVI bemenettel, fullHD felbontással. Emiatt én a 2270-es felé terelnélek, de illúzióid a tekintetben ne legyenek, hogy grafikai munkákra véletlenül se használd. Az említett Dell monitor mellett igencak elbújhatnak a színei. A látószöge, homogenitása a 2265-ösömnek nagyon jó, de a színhűsége messze nem olyan, mint a profi Dellé (ami kb. 6x drágább egyébként, tehát nem is egy piac, csak miheztartás végett mondom :) ).

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#82554) fehervari795 válasza Yany (#82553) üzenetére


fehervari795
csendes tag

Köszi szépen a tanácsot. Megnézem ezeket akkor. :) :R

ipon mondjuk elég drága szerintem, viszont szűrni valóban jó a termékeket.

Használtan esetleg vannak típusok, amik közelebb vannak a 20-25 ezerhez, vagy érdemesebb azt a plusz pár ezret egy újba fektetni 30k körül?

(#82555) Bici válasza fehervari795 (#82554) üzenetére


Bici
félisten

Én a helyedben vennék egy jó állapotú használt DELL-t. Akár itt az aprón.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#82556) Brekk válasza DeathAdder (#82548) üzenetére


Brekk
addikt

Esetleg 34um69 se rossz, elég jól néz ki, hogy teljesen vékony a panel. A hajlítás sztem nem lényeg, a 144Hz ha nem kell akkor meg felesleges a 34uc79 sztem.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#82557) DeathAdder válasza Brekk (#82556) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :)

Ahogy látom dizájnban más, de van egyéb különbség is a 34um68 és a 34um69 között?
Ahogy látom 15-20e ft a különbség a kettő között.

(#82558) Brekk válasza DeathAdder (#82557) üzenetére


Brekk
addikt

Tudomásom szerint főleg a design fronton van nagy változás, és nekem nagyon be is jön. Ettől függetlenül lehet érdemesebb egyelőre a 34um68-at választani az ár miatt.

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#82559) fehervari795 válasza Bici (#82555) üzenetére


fehervari795
csendes tag

DELL akkora istenkirály, hogy akármelyik típus szóba jöhet? Vagy tudnál mondani típusokat?

Illetve mindenképp jobbak lehetnek ezek a használt Dellek, max 25 ezerért mint az újak 27-30 ezer körül?

Gondolok itt a legolcsóbb IPS és VA paneles Philips típusokra, Benq, AOC egy két LG-t is láttam.

Köszi. :R

(#82560) TBMC


TBMC
addikt

végül az LG lett.
köszönöm a segítéget Brekk kollegának! :K


hamarosan jövök egy logouttal, ahogy lesz időm, ha esetleg érdekel majd valakit. :K

(#82561) DeathAdder válasza Brekk (#82558) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nehéz döntés :))

Ma ráértem, és elsősorban nem is azért hogy meggyőzzem magamat, de az íveltből kezdek kiábrándulni. Egyrészt több vásárlói véleményt olvastam gyors meghibásodásról, kijelzőhibáról, szállítás közbeni meghibásodásról, és hogy játékban képes görbíteni a teret.

lg.com - ról összevágtam az 34um68 és 34um69 specifikációit:

Itt ami elsőre feltűnik az a fényerő: egyik 300cd/m2, másik 250cd/m2 (ez mennyit számít?)
Hogy az um69 Antiglare
És hogy egyik 6 bit + AFRC (jelentsen ez bármit is), a másik meg 8 bit
Illetve a Contrast rationál is mást ír.
Meg a harmadik sorban egyik sRBG, másik sRGB de gondolom ez csak elírás.

Hogy maga a monitor hogyan néz ki az nem igazán érdekel, de így specifikációk alapján vajon melyiket?? :)

(#82562) Brekk válasza DeathAdder (#82561) üzenetére


Brekk
addikt

Mindkettő 8bites (6+2) szerintem, a fényerő tökmind1, normális ember 160cd/m2 fölött nem használ monitort. A többi ugyanaz, bevonat is.
Maradjunk annyiban, hogy design váltás volt.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#82563) DeathAdder válasza Brekk (#82562) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :R

Mégegy, hogy végérvényesen eldöntsem.
75hz vs 144hz.

Játékban úgysem lesz 144 fps-em, és nem is multizom, szóval nincs rá igényem. Viszont sokat munkálkodok pc-n, meg netezek, böngészek, fórumozok etc.. Olyan esetekben van érezhető különbség a 75 és 144 között?

[ Szerkesztve ]

(#82564) Picco válasza DeathAdder (#82563) üzenetére


Picco
addikt

igen, erezheto szerintem. arra is gondolj h monitort jobb esetben nem 1-2 evre veszel, tehat a kozeljovoben meg konnyen lehet olyan karid ami ki tudja hasznalni. ha belefer en ezt is tudom ajanlani: AOC AGON AG322QCX, nekem vega melle tokeletes.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#82565) Yany


Yany
addikt

Brekk, látom van nálatok 38UC99-es raktáron. Megnéztetek egyet, mennyire frankó? Kicsit elborult az agyam, hogy már azzal is szemezek, de volt, ahol említették, hogy enyhén vibrálnak a nagyon világos felületek freesync alatt. Volt ilyesmi tapasztalatotok?

ps.: nem merem egyelőre a C34H890-est bevállalni, mert annyira kevés az infó róla a neten, hogy totál zsákbamacska, ennyi pénzért az meg nem gyere be... pedig nagyon viszket a tenyerem már. Csak ez a 38-as LG monszta már brutáldurvadrága.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#82566) Brekk válasza Yany (#82565) üzenetére


Brekk
addikt

3-4et néztem meg eddig. A legelső szériában volt egy két nagyon kicsit inhomogén darab, de azóta amik jöttek szinte hibátlanok. Freesyncet nem próbáltam, de megoldható a kipróbálása.
Amúgy élmény eléülni, csak nem szabad kipróbálni mert akkor tuti nem akarsz majd mást. :D

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#82567) DeathAdder válasza Picco (#82564) üzenetére


DeathAdder
veterán

Egyedül az íveltséggel nem vagyok kibékülve, de úgy érzem én is nagyon túlgondolkodom ezt mostmár...

21:9-et szeretnék :)

Remélem nv kártyával is tudja ezeket a hertzeket, nem csak Freesync-el (?)

(#82568) Brekk válasza DeathAdder (#82567) üzenetére


Brekk
addikt

Nagyobb monitoroknál az enyhe íveltség szerintem egész fogyasztható. Ráadásul csökkenti a felfénylást a sarkokban.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#82569) AxBattler válasza DeathAdder (#82563) üzenetére


AxBattler
félisten

Természetesen van különbség, de ha eddig nem hiányzott, nem szúrt szemet scrollozáskor a darabosság, akkor szvsz felesleges.

Persze, hogy az Nvidia is tudja, csak DP kábelt kell használnod.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#82570) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Sziasztok ismét:) Azt szeretném kérdezni, hogy megéri ezt a monitort lecserélni kb 10k ráfordítással erre?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#82571) Yany válasza Brekk (#82566) üzenetére


Yany
addikt

Az a baj, hogy már így is eléggé ezt akarom, hogy még nem láttam. :D Van mód rá, hogy megnézd nekem ezt a freesync esetén játék alatt világos felületeknél látható "pwm-szerű" vibrálást?

Erről beszélek: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#82572) kkp900 válasza Lazika (#82515) üzenetére


kkp900
senior tag

Nekem volt Macbook Prohoz használtam egy 2015 13'retinához vissza is küldtem szerintem nem volt jó.És utána ajánlottak egy egy kisebb felbontásút ami tökéletesen teszi a dolgát semmi baj nincsen vele ,és szép jó és passzol is a felbontás minidisplayport kábellel összekötve amit adnak is hozzá!

http://oaziscomputer.hu/termekek/monitorok/24/dell-ultrasharp-u2515h innen vettem ,én is 3 év gari meg ami kell,és nem kell kalibráltatni hacsak nem munkára akarod használni.Ezt ők mondták telefonon egyeztettünk. :K

(#82573) petymeg válasza Brekk (#82549) üzenetére


petymeg
addikt

Üdv!

Melyik a jobb? Ez az Acer vagy ez? A honlapotokon nem olvasni, de ez az Asus is G-Synces, ha jól tudom.

Az Acer Gamer monitorai is tudnak ilyen extrákat, mint célkerszt, FPS számláló stb? Ezekről nem sokat tudtam meg. Sajnos az Acer honlapja nem valami informatív, az Asus azért bőbeszédűbb.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#82574) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Elgondolkodtam a jó öreg Dell U2311H cseréjén. 24-27 coll IPS körül gondolkodom. A vidwokártya egy 1060 6 GB, elég az FHD, viszont G-Sync nem ártana. 50-100 ezer Ft között van valami ajánlott Leginkább játékra? 144 Hz sem lenne rossz, de félek, hogy ez nem férne a keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#82575) saen válasza Hauptmann (#82574) üzenetére


saen
veterán

A g-sync maga 60k-ba kerül, szerintem vagy felejtsd el, vagy növeld a keretet.

(#82576) petymeg válasza Hauptmann (#82574) üzenetére


petymeg
addikt

Üdv!

Én egy U2312H-t tervezek cserélni, és én is G-Sync monitoron gondolkodom, mivel 1070 van a gépben.

A legolcsóbb G-Sync-es ez, ami 110k-től indul. Jó teszteket olvastam róla, de azért elég fapados darab, ráadásul valami 2014-es fejlesztés, nem éppen friss.

Következő lépcső, amiket lentebb linkeltem 135-140-es kategória. Ezek mind TN panelesek.
G-sync+IPS az emlékeim szerint ilyen 180-200.000 Ft-tól megy és a csillagos ég a határ.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#82577) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

napi munkához keresek használt monitort 15-20.000 ft között másik monitor mellé. hogy kettő legyen.

jó lenne egy wide, 20 col minimum

mit ajánlotok, mire kell figyelni?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#82578) DeathAdder válasza Brekk (#82568) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ AxBattler

Kösz mindent :R

(#82579) i-sti


i-sti
senior tag

Sziasztok

Egy G24-es monitort milyen árban vesztegetnek most?

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#82580) Brekk válasza petymeg (#82573) üzenetére


Brekk
addikt

Ugyanaz a két monitor tudásban, a célkereszt és hasonló dolgokat nem tudom, de meg tudom nézni. :) Azt érdemes venni amelyik külsőre jobban tetszik. Esetleg az 5év gari az Acernél nem rossz.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#82581) petymeg válasza Brekk (#82580) üzenetére


petymeg
addikt

Az eszem az Acer felé húz a gari meg a szerényebb ár miatt, a szívem meg az Asus felé a diszkrétebb megjelenés miatt (nem annyira csiricsáré, piros berakásos, cirádás-emblémás. :)) )

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#82582) Brekk válasza Yany (#82571) üzenetére


Brekk
addikt

Ha lesz rá 10 percem megnézem.

Ennek az embernek fogalma nincs arról amit beszél... A nézettségért és a reklámért mindent. :Y

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#82583) AxBattler válasza DeathAdder (#82578) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy retrógém rajongó társnak mindent. Cool nick, bro. ;)
Aztán majd írd meg, melyik / milyen lett!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#82584) Yany válasza Brekk (#82582) üzenetére


Yany
addikt

Igen, eléggé reklámbullshitet tolnak mindketten. Rutinjuk van, de nem túl mélyek az anyagaik. Előre is köszi a csekkolást. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#82585) DeathAdder válasza AxBattler (#82583) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mindenképp :R

(#82586) Hachiko95


Hachiko95
aktív tag

Sziasztok!

27"-es monitor keresek:
- IPS vagy VA panel
- FHD felbontás
- 2db HDMI és jack kimenet vagy
1db HDMI, 1db DisplayPort ebben az esetben is mindkét forrásról tudjon hangot a jack-en keresztül kiadni
- Nem túl nagy input lag, mivel játékra is lesz használva
- Ár 70K körül

(#82587) burneey


burneey
csendes tag

Sziasztok!

Főleg (csak) CS:GO -hoz keresek montiort, komolyabban játszok vele, volt egy benq2411z-m csak el kellett adnom, de most újat veszek, max 70-80 értékben, csak olyat szeretnék amin DisplayPort van!
Néztem az acert,asus 24 colos TN monitorjait, vagy nem ismerem az AOC márkát, nem tudom a kettő között a különbséget. Engem speciál nem zavar ha TN monitor lesz, köszi a segítséget!

(#82588) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Monitort vennék az alábbi paraméterekkel:

23-24"
Freesync támogatás
75Hz, vagy afeletti frissítés
6ms, vagy az alatti válaszidő
100e Ft limit
VA vagy IPS panel
FHD, vagy 1920*1200 felbontás.

Jelenleg egy Dell U2412M -et hajtok, képminőségben ez lenne az alap. Előrelépést jelenleg a játék tulajdonságokban várom csak, vagyis freesync, válaszidő, frissítés.

Mit tudnátok javasolni? A sokat emlegetett Acer és AOC monitorok TN-esek, fájna a képminőség?

Filmet tv-ről nézek, de netezésnél jó lenne szép színeket látni.

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#82589) AxBattler válasza Mosqu!to (#82588) üzenetére


AxBattler
félisten

DELL S2418H(N), de tartok tőle, hogy ez sem éri el az U2412HM képminőségét (elég magas a léc)... talán egy kalibrálással előrébb lennél.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#82590) Mosqu!to válasza AxBattler (#82589) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ez sima 60Hz-s monitor, ráadásul 53k körül kapható már. Nincs 100-ig valami olyan, ami jobb képet ad, jobb frissítéssel?

Hangszóró, tuner, egyéb majomparádé nem kell, csak legyen szép kép és gyors megjelenítés freesynccel.

Még a betekintési szög sem elsődleges, lévén hogy csak a gépnél ülve használom. Viszont szemből legyen szép.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#82591) AxBattler válasza Mosqu!to (#82590) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, bár CRU-val talán húzhatóak 75Hz-ig.

U2412H-t megközelítő minőségben nem tudok ilyet... 100k HUF-ig nincs más ilyen IPS.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#82592) AxBattler válasza Mosqu!to (#82590) üzenetére


AxBattler
félisten

Persze van LG 24MP68, és 24MP59, 75Hz+Freesync-el, de ezek azért nem U2412 kategóriásak...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#82593) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Mi a teendő akkor, ha a kalibrált monitort elnyomkodták elég alaposan?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#82594) Mosqu!to válasza AxBattler (#82592) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Kiterjesztettem a keresést 27"-ra, és hirtelen megnyílt a világ:

Dell SE2717H
Samsung S27F350

100-ba még épp belér:
Lenovo Y27f

Kicsit kiterjesztve a keretet:
Samsung C24FG70
Asus ROG XG27VQ

Utóbbiak már hajlítottak, aminek nem tudom mennyire élvezném előnyét. Lehet maradnék inkább a lapos kategóriánál.

A fentiek közül mi számíthat "legjobbnak"?

Ad a lenovo például jobb képet a felárért a Dell/Samsunggal szemben?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#82595) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#82594) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Esetleg Acer XZ271bmijpphzx, 144Hz és minden egyéb nyalánkság, de megintcsak curved.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#82596) bombibmw


bombibmw
veterán

Lehet, hogy elírás, de rendelje meg valaki, ha gondolja.[link]

És kérdeznék is egyet.
Jó vétel az LG 34UC79G?
Illetve mi a különbség a -B végűvel szemben?
Vagy ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

(#82597) Mosqu!to válasza bombibmw (#82596) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Még akár meg is rendelném, de nem nagyon van infó a képminőségről sehol.. TN nem sok jót vetít előre. Csak a G-Sync miatt meg.. :F

Valaki tud erről érdemben nyilatkozni?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#82598) bombibmw válasza Mosqu!to (#82597) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez egy jó monitor.
A TN játékra ajánlott, mert sokkal jobb a feketéje, mint az Ips-nek.
De majd jön valaki okosabb és leírja rendesen.
Én megrendelném, de 21:9 kell és ez valószínűleg elírás, de egy próbát megérhet.

(#82599) Hauptmann válasza petymeg (#82576) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát, akkor most ingább elengedem a témát, házbővítés előtt állok, most nem fér bele a keretbe egy 200k-s monitor. Majd utána. Addig meg elvagyok a 2311H-val is.

(#82600) m.lala


m.lala
aktív tag

Sziasztok!
Majdnem egy éve kérdeztem, akkor döntött a józan ész most viszont már meglepném magam egy normális monitorral, szóval aktualizálva a kérdést belépő szintre keresek monitort 23” körül, mi az, amit tudnátok ajánlani
átlagfelhasználás, full hd, ips led, szóval best buy, a keret 50k.
Anno a 40es ársávban deja vu kolléga az ASUS VX229H ajánlotta most így lassan egy év elteltével 50-ig mi férne bele ha nincsenek extrém igények?
Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.