Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) flashpointer


flashpointer
őstag

Köszi akkor még jegelem a dolgot :)

(#59502) Grarius


Grarius
csendes tag

Sziasztok!

Hat vegul a Dell P2414H-ra esett a valasztas. Tegnap erkezett meg a monitor. Hat en nagyon nem vagyok vele megelegedve, pedig mindenhol nagyon ajanlottak. Jatekra egyaltalan nem alkalmas :( .
1.Szin megjelenitese szerintem egyaltalan nem nagy durannas
2. Fekete nem igazan fekete ami koszonheto annak is, hogy
3. iszonyatosan feheredik mozgasra a kep, legjobban ezt a witcher 3 menujeben erzekelem, amikor mondjuk belemegyek a grafikai beallitasokba, es onnan kilepek a kezdo menube, ahol geralt korul mozog par dolog.
Az elozo monitorom egy joval olcsobb benq va poneles volt, hozza kepest ennek a fekete megjelenitese egy nagy 0 :(( .
Azt hiszem kuldom vissza oda, ahonnan jott.

(#59503) Grarius


Grarius
csendes tag

Ennyi penzert nem ezt vartam :(.

(#59504) e=mc² válasza Grarius (#59502) üzenetére


e=mc²
őstag

Hali!

Nem ismerem a monitort, de out-of-the box probaltad?

Masik szinprofilokkal? OSD-ben beallitasokat nezted? Kalibralas?

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#59505) Grarius válasza e=mc² (#59504) üzenetére


Grarius
csendes tag

Jol van, most mar alakul a dolog, reggel volt meg hirtelen felindulas. Beuzemeltem a regi monitorom is, es keprnyo masolast alkalmaztam. Igy mar latom valoban a szinek sokkal massabbak, csak hirtelen szokatlan volt. Feketen sikerult ugy javitanom, hogy a kontrastot lentebb vettem (75-on volt alapbol es 50-re allitottam).
Tesztelgetem meg par napig, aztan majd meglatom, hogy mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#59506) Scholes9 válasza Grarius (#59505) üzenetére


Scholes9
nagyúr

VA panelnek jobbak a feketéi nem?

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#59507) Pimpő


Pimpő
tag

Bementem egy MediaMarkt-ba megnézni, hogy milyen monitorok vannak.
A demózott képminőség mindegyiken csapnivaló volt. Vmi médiaplayerben futtattak MediaMarkt reklámot mindegyiken. A kép mindegyik monitoron zavaróan szellemképes volt. És nem lehetett eldönteni, hogy ez a tömörítési veszteség vagy a ratyi monitorok miatt van.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#59508) AS válasza Scholes9 (#59506) üzenetére


AS
félisten

Igen:-)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#59509) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Dell p2414h. Tud kisebb felbontáson 75hz-t?

Köszönöm!

(#59510) xEon1337 válasza ReSeTer (#59509) üzenetére


xEon1337
őstag

Tud. :)
Kis hackeléssel a natív felbontáson is.

Szívesen!

"Less but better" - Dieter Rams

(#59511) fradi81 válasza Grarius (#59505) üzenetére


fradi81
veterán

Nekem holnap jön meg kalibráltan, remélem azért nem lesz rosszabb mint a jó öreg samsung 2233bw :)

moto g72, Ninebot d28e

(#59512) plgr


plgr
tag

Sziasztok,

félig off, de úgy sejtem vannak itt hozzártők:)

27"os, 16:9-es, 1440px magas monitor vásárlásán gondolkodok. Attól tartok viszont, hogy nem fogja tudni megmozdítani a gépem.

A jelenlegi konfigom:
VGA: MSI HD 7870
Proci: i5 3570K

Alapvetően nem játékra lenne, hanem mindennapi használatra, filmnézésre, munkára. Arra mennyire lenne alkalmas ez a szett szerintetek? Játékhoz gondolom egy jobb VGA kellene, de valószínűleg procit is cserélni kellene.

A másik opció esetleg egy 29"os WQHD monitor lenne, de itt még nagyobb a pixelszám.

Előre is köszönöm!

szerk: a rövidítésekben nem vagyok biztos, WQHD alatt 21:9-es, 1440p magas monitort értek

[ Szerkesztve ]

(#59513) syler123 válasza plgr (#59512) üzenetére


syler123
veterán

Monitort nem ajánlok, de hogy procit azt nem kell cserélned az egészen biztos. Videókártya az már kevés lehet az újabb játékokhoz natív felbontáson.

(#59514) he7edik. válasza plgr (#59512) üzenetére


he7edik.
addikt

Ha nem játszol nem kell több.

Égő szöveg a flém vázon

(#59515) fradi81 válasza plgr (#59512) üzenetére


fradi81
veterán

Helo

Csak játékra kéne másik vga, minden másra elég a gép.

moto g72, Ninebot d28e

(#59516) Scholes9 válasza AS (#59508) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igazából csak kíváncsi voltam mit reagál rá valaki. Amúgy jobb, tudom:) Ez eléggé döntően befolyásolta hogy VA paneles monitort vettem, leginkább filmezni használom a netezés mellett és remek választás volt:)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#59517) AS válasza Scholes9 (#59516) üzenetére


AS
félisten

Nekem is va paneles van:-) Majd irok rola.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#59518) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

NEC EA275UHD
800$-t írnak árnak, mekkora az esélye, hogy karácsony környékén vagy jövő év elején legyen ilyen hazai piacon 200.000 HUF környékén? Még lehet, hogy el is kezdenék gyűjteni rá.

(#59519) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Üdv. Olcsón szeretnék, használtan IPS paneles monitort. Legalább 19 col@1366x168, matt vagy glossy mindegy. Ps-hez kellene, hobbiszinten, egy Quadro 4600 mellé, tehát a 10 bites szín sem hátrány. Remélem nem írtam hülyeségeket. Ha igen javítsatok ki. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#59520) Scholes9 válasza Feketelaszlo (#59518) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Gondolom tudod hogy ehhez igen komoly vga kell majd, feltéve ha játszol is:)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#59521) MM válasza Scholes9 (#59520) üzenetére


MM
őstag

Szerintem nem, 27"-on a FullHD teljesen OK jatekra, ilyenkor nincs pixel eltolas UHD -> FullHD leskalazas eseten.

[ Szerkesztve ]

(#59522) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#59471) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Ebben tud valaki nekem segíteni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#59523) xEon1337 válasza nemethchek19 (#59522) üzenetére


xEon1337
őstag

Szia!

Itt nézz körül: [link]

"Less but better" - Dieter Rams

(#59524) Scholes9 válasza MM (#59521) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én nem tudom de az biztos h bármilyen monitort is vennék, kizárólag natív felbontásban használnám. Máskülönben mi értelme mondjuk egy 4k-s monitornak. De lehet h rosszul gondolom:)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#59525) Feketelaszlo válasza Scholes9 (#59524) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Natív felbontásban használnám munkára (picike CAD, irodai alkalmazások, ) és böngészésre. Az a kevéske játék, amit néha futtatnék kimerül Heroes of the Stormsban meg arcade apróságokban, kinőttem én már a kő-gamer korszakomból, nem hiszem, hogy én még valaha is fogok venni videokátyát. Engem elsősorban a monitor-szakik véleménye érdekel, hogy szerintük várható-e itthon is a 4K árak drasztikus csökkenése ~27" méretben (elsősorban japán prémium monitoroknál). Ha berobbannak a számomra is elérhető kategóriába, akkor egyre biztos befektetnék hosszú távra (akár 8-10 évre).

(#59526) Maotun


Maotun
őstag

Üdv!
Lehet hülye kérdés de:
SAMSUNG U28E590D UHD monitort Nvidia 980Ti vga-val értelmetlen ??? hajtani a 4k érdekelne meg a 28"
tudom AMD free sync a monitor, meg TN panel......
de a 4k miatt single vga szerintem a 980 ti szükséges, vagy elég lenne az AMD R9 390x 8 GB -os vga?

(#59527) AS válasza Maotun (#59526) üzenetére


AS
félisten

Ha játékra kell akkor szükséges a Nvidia 980Ti

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#59528) Archer


Archer
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Dell U2311 monitorom van, tökéletesen elégedett vagyok vele de anno játékra vettem, mostanában viszont már inkább csak filmezés, netezés megy, arra meg jobb lenne egy nagyobb, 27" körül. Mi az az árkategória ebben a méretben, ami hozza ennek a monitornak a minőségét mind összeszerelésben, mind képminőségben? Mind írtam, a játék már nem igazán prioritás, főként filmezésre, netezésre, általános dolgokra kellene viszont nem szeretnék minőségbeli visszalépést.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#59529) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

16:10 vagy 16:9 ajánlott filmezéshez, internetezéshez, CAD programokhoz (Néha napján játék)?

.

(#59530) Hexaa válasza Archer (#59528) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Nem lesz könnyű dolgod. U2311H kivételesen jó monitor volt még a ccfl-es korszakban is. Először nézz meg egy FHD 27-est, ha nagyobbat szeretnél. Pixelméret lehet zavaró lesz 23" után, pláne ha több éve használod. 27" WQHD IPS -ből szerintem U2715H a nyerő.

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

(#59531) fradi81


fradi81
veterán

Megjött a DELL p2414h. A csomagolása korrekt, a szerelése is könnyű, a színek is jók. Csak egy dolog van ami nem annyira hogy amit nem szemből nézek jóval világosabb, itt feltűnőbb mint az előző monitoromon, ez a matt kijelző sajátossága? [link]

A monitoron nem állítottam semmit, azt írják kalibrálás után ne nyúljunk hozzá.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#59532) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Full HD monitort szeretnék ár/érték kategóriában.

ár: 30-40k (Ha muszáj túllépnem, nyugodtan írjátok meg, de örülnék, ha találnék ezen az áron megfelelőt)
panel: IPS
Méret: 22"-tól
Legalább két digitális bemenete legyen.
Fontos, hogy ne vibráljon, azaz hogy ne fáradjon el azonnal a szemem, ha hosszú munkákat kell megcsinálnom.
Felhasználás: Hang/Zeneszerkesztés, Full HD filmnézés

Eddig amik szóba jöttek:

Acer G227HQLAbid
LG 22MP57VQ-P
LG 22MP65VQ-P
Acer G247HLbid
PHILIPS 227E6QDSD/00
Philips 224E5QDAB/00

Ezek közül ajánljátok e valamelyiket? Esetleg ezeken kívül más ajánlat? Túl kell a lépnem a 40k-t, hogy számomra megfelelő monitort találjak?

Előre is köszi a válaszokat!

(#59533) Archer válasza Hexaa (#59530) üzenetére


Archer
őstag

Akkor elindulok ebbe az irányba először (nézelődés) :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#59534) MM válasza Scholes9 (#59524) üzenetére


MM
őstag

Szerintem nyilvan nem aknakeresozesre vesz valaki 200k-ert NEC UHD monitort, hanem a nativ felbontasa miatt, es munkara. Emellett viszont - neha - jatek kozben FHD-ban ugyanazt a kepet kapod, mint egy "mezei" 27" FHD monitorral, es nem kell hozza 2-300k VGA sem hogy meghajtsd, mint nativban. Szerintem ez egy vallalhato kompromisszum. Persze lehet, hogy akad melle egy 980ti is... :)

(#59535) Richvargas


Richvargas
tag

Sziasztok!

FullHD IPS esetén irodai célra (karnyújtásnyira van) melyik ajánlott, a 22" vagy a 24"?
Vagyis van érezhető különbség? Vagy kb mindegy?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#59536) AS válasza Richvargas (#59535) üzenetére


AS
félisten

Igen erezhető, azt mondom 24-25 az amit 40 cm röl nézzünk pont jó.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#59537) Joe215


Joe215
aktív tag

Három monitort néztem most [itt] mind háromra VA panelt hozz.
A monitor tulajdonságoknál viszont ezt írja 1. VA , 2. VA Led , 3. IPS a 3. -nál, hogy jön össze az IPS v. VA panel?
Illetve melyiket ajánlanátok a színek és a fekete milyensége fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#59538) blu79


blu79
addikt

- sziasztok, úgy döntöttem le szeretném cserélni a monitoromat : Asus HR229VS 21,5" egy nagyobbra 24" vagy 27" -ra, és nem tudok dönteni hogy melyik legyen a megfelelő , mindenképp IPS legyen vagy VA( :F ), egyébként a VA is ugyanolyan jó mint az Ips?

- ezeket néztem , melyik legyen közülük? :
- dell
- Asus
- Asus
- Asus

- vagy tudtok ajánlani valami jót? max 90K-ig, nem tudom az Acer milyen, vagy LG ? :F inkább 24" legyen mint 27".

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#59539) old_artist válasza blu79 (#59538) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Szvsz egyértelmü lenne a számomra a Dell U2412M, viszont nem ilyen áron - mint amit linkeltél, van a neten már 77ezer alatt is megbízható helyről való vétel ... és még egy piuxelgarancia+kalibrálás is beleférne a 80 ezer körüli határodba!

[ Szerkesztve ]

(#59540) old_artist válasza Joe215 (#59537) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Mindhárom monitor AHVA (Advanced Hyper-Viewing Angle) IPS jellegű/típusú technológia, de alábbiakban a magyarázat:
"In 2012 AU Optronics began investment in their own IPS-type technology, dubbed AHVA. This should not be confused with their long standing AMVA technology (which is a VA-type technology). Performance and specs remained very similar to LG.Display's IPS and Samsung's PLS offerings. The first 144Hz compatible IPS-type panels were produced in late 2014 (used first in early 2015) by AUO, beating Samsung and LG.Display to providing high refresh rate IPS-type panels" - wikipedia

(#59541) Joe215 válasza old_artist (#59540) üzenetére


Joe215
aktív tag

Köszi!

Evvel az [Acer] rel szemeben az a [BenQ] megéri azt a + 12k forintot?
DVI -hoz képest a DP csatlakozás hoz valami + ?

(#59542) blu79 válasza old_artist (#59539) üzenetére


blu79
addikt

Én is a Dell felé felé húzok, annyit kérdeznék még hogy a Dell U2412M sokkal jobb képminőséget ad mint a többi Asus amit belinkeltem :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#59543) old_artist válasza Joe215 (#59541) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Az az igazság, hogy a két monitor között vannak némi eltérések, valamelyik tulajdonsága jobb, mint a másiké - de hisz nincs tökéletes monitor, viszont mindkettőnél kompromisszumot kell kötni.
A BenQ-ról ITT olvashatsz egy jó kis átfogó tesztet.

Mivel a DVI és a DP digitális csatlakoztatású, ezért általános felhasználás esetén nincs különbség képminőségben, viszont, ha van a monitoron "csipogó", akkor a hang miatt a DP előnyösebb, mivel hangot is átviszi - általános felhasználástól való eltérésben már a DP előnyt élvez (pl. 144Hz, UHD, több bites színmegjelenítés, stb.)

(#59544) old_artist válasza blu79 (#59542) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Szvsz igen, a linkelt Asusoktól korrektebb és kifinomultabb a Dell U2412M képminőségben is.

(#59545) Ganz-[HUN] válasza Ganz-[HUN] (#59519) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

valaki? :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#59546) AS


AS
félisten

VA panel pont a IPS ellentéte mert az alurol nézve inkább fehéredik minden sötétedik. Fényerejük hatalmas , sötétben max fényerő nem ajánlott :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#59547) old_artist válasza Ganz-[HUN] (#59519) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

"... 10 bites szín sem hátrány" – nem írtad, hogy mennyi a kereted rá.
"... Legalább 19 col@1366x768" - tudtommal már nem gyártanak ezzel a felbontással monitorokat - különösen IPS panellel, viszont a "legalább", az azt jelenti, hogy a legközelebbi méret lehet 21,3"-os IPS paneles, viszont az előbbi felvetésem itt is érvényes ... mennyi a kereted rá?
Talán egyedül az EIZO FlexScan S2133, 1600x1200-as felbontással és 4:3 arányával, 10bit LUT-jával gondolkodva, igen csak a zsebedbe kell nyúlnod (~560-580 €)!
Nem gondolkodtál használtban?

[ Szerkesztve ]

(#59548) Ganz-[HUN] válasza old_artist (#59547) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

hali.
köszönöm a választ!
igen, írtam használtra. Maradjunk a 8-bit-ben, de ha van valami 10 éves cucc is ami bírja a 10 bitet, az is jöhet :DDD
max 15k, de szerintem ezzel felesleges is valamit kezdeni de hátha. :(

CRT sem kizárt ha van mellette 100Hz, legalább 1280x1200-ban de mindenképpen - ha ott van - DVI, és 10 bites szín, szintén ha van ott.

Szerk: Akkor kérném a segítséget így:
-TFT, LCD, CRT és IPS
- 8, és 10 bites szín.
-Max 15k

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#59549) Scholes9 válasza AS (#59546) üzenetére


Scholes9
nagyúr

VA panel? Nálam sem megy Max fenyeron:)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#59550) Troy. válasza Troy. (#59529) üzenetére


Troy.
addikt

Valaki esetleg?

.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.