Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Rick2 válasza kisbergics (#1149) üzenetére


Rick2
senior tag

volt benne abit nf7, asus a7n8x-e deluxe, asrock 775 hdtv, és egy asus p5nd2sli. mind belefért, nem volt gond vele, sőt az asuson egy Zalman 7000CU volt. minek a 12 centis ventis? nem túlzás az? legyen mérvadó, hogy 1 év alatt ennyit cserélődött a gép belseje, de a hát maradt, csak azért ez a második ebből, mert az előzőt a hugom kapta meg kompletten...

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1152) kisbergics válasza Rick2 (#1151) üzenetére


kisbergics
tag

Most már eldöntöttem, ezt fogom megvenni, tényleg elég olcsó az ára ahhoz képest, hogy mit tud. :C

http://kisbergics.hu

(#1153) Rick2 válasza kisbergics (#1152) üzenetére


Rick2
senior tag

ennek örülök..jól döntesz..

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1154) BigBear válasza barthag (#1150) üzenetére


BigBear
senior tag

Nem ér bele, de elég keményen el kell hajlítani a végét. A legegyszerűbb, ha 90°-os csatikat használsz.
A műanyag kártyarögzítőt soha nem használtam. Csavar és kész.
Sajna a színeket nem tudom, hogy jelölik. Én anno vettem egyet, ami feketének látszott és kész. :)

(#1155) FehérHolló válasza Rick2 (#1142) üzenetére


FehérHolló
veterán

Lehet, hogy különb, de ahogy elnézem, ebben egy normális légáramlást nem tudsz kialakítani, mert az előlapon (se a közelében) nincs lyuk/rés. Legalábbis a kép alapján én így látom a helyzetet.

Skynet is real. It's called Google.

(#1156) nn687


nn687
tag

Sziasztok nézzetek már be ide hátha tudtok ajánlani valamit.
[link]

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#1157) barthag válasza BigBear (#1154) üzenetére


barthag
csendes tag

Köszi szépen a választ. Lenne még egy kérdésem a te házad acél vagy alu. Mert ma rendeltem meg a házat csak ennek a tipusa ck 1099 és ez elméletileg ua mint a 1018 anyi kül. hogy ez al. Ja meg mégegy az alplap rögzítése csavar vagy adtak hozzá olyan müanyag vackosat mint a 1020-hoz adnak? A ph-n 1020-as teszt i van. ;)

(#1158) thomasthomas


thomasthomas
tag

hi!

Egy gépet akarok venni amiben egy ilyen féle/típusú ház van:
COMBO HK-8009
combo ház....hallott már erről a házról vki?
a combo-nak mi lehet a honlapja??
ha vki talált vmi infót erről a házról akkor dobjon már meg egy linkel.

előre is kösz a segítséget

.

(#1159) Rick2 válasza thomasthomas (#1158) üzenetére


Rick2
senior tag

ez az: [kép], de elég gagyi....

legközelebb használd ezt: [link]

[Szerkesztve]

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1160) BigBear válasza barthag (#1157) üzenetére


BigBear
senior tag

Nekem 1018-as sima, fekete, acél házam volt. Az alaplap rögzítése természetesen - vagy ez nem természetes? - csavaros távtartókkal történt, semmi műanyag izé nem volt hozzá.
Aluházaknál figyelni kell, sajnos ahogy észrevettem, jellemzőbbb rájuk a berezonálás. :(

(#1161) thomasthomas válasza Rick2 (#1159) üzenetére


thomasthomas
tag

hu!

látom megtaláltad amilyen gépet kinéztem...de ahol láttam az nem ugy néz ki:[link]
vagy esetleg,e ez lehetetlen hogy ugyanaz lenne...

.

(#1162) BigBear


BigBear
senior tag

Legalábbis a viszonylag olcsó, vagy átlagos árú házak esetén.

(jáááájjjjjj.... meg a nemodafigyelvegépelős én....)

(#1163) barthag válasza BigBear (#1162) üzenetére


barthag
csendes tag

Hy
Majd a jövőhéten tudok mondani róla véleményt mert pénteken lessz meg és nem biztos hogy lessz rá időm összerakni a gépet. Szerintem egy ijen értékű házra ez nem jellemző de majd kiderül és írok tapasztalatot. :C

(#1164) Caniggia


Caniggia
tag

Császtok!
Egy Codegen 6041L-1 típusú házat szeretnék venni dual-core-os géphez, szerintetek a Gépbolt weblapján vagy a Juventus-Team Computer lapján rendelni biztonságos? Találkoztam már pl: a Digitalmind lapjával ahonnan sose jött válasz.

(#1165) kisbergics válasza FehérHolló (#1155) üzenetére


kisbergics
tag

Ma megnéztem élőben ezt a házat:
elöl nincs lyuk, de az elölap mögött van egy propellerhely, és hátul is vannak venti helyek.
Ki lehet benne alakítani egy előről hátrafelé tartó légáramlatot, pláne, hogy még egy hátrafelé fújó cpuhűtőt is teszek bele.

http://kisbergics.hu

(#1166) Rick2 válasza FehérHolló (#1155) üzenetére


Rick2
senior tag

Legalábbis a kép alapján én így látom a helyzetet.....hát, sajnos rosszul látod...

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1167) Rick2 válasza kisbergics (#1165) üzenetére


Rick2
senior tag

de az előlap alól szívja be a levegőt, mint minden normális ház...ráadásul felülre is szerelhető egy venti, a fogantyú alá, szal ha egy venti belefé, 3 kifelé. ez csak egy dolog, amit kevés ház tud 6200 ftért...

[Szerkesztve]

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1168) kisbergics válasza Rick2 (#1166) üzenetére


kisbergics
tag

Neked hogy megy benne a levegő? Nem reked meg bent? Nem kering a házban és így forrósodik? Mert amit én néztem az egyenlőre csak elmélet...

http://kisbergics.hu

(#1169) Rick2 válasza kisbergics (#1168) üzenetére


Rick2
senior tag

ha belefé szívja elöl, és kifelé hátul, nem tud megrekedni...egyszerűen az első és a hátsó venti között huzat van. ezt egy 1ftos ház is tudja...

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1170) Rick2 válasza Rick2 (#1169) üzenetére


Rick2
senior tag

nekem nem egy P2esem van benne, és lazán elvan a konfig, emiatt kár aggódni....

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1171) thomasthomas


thomasthomas
tag

hi!
nem csodálom hogy az előző kérdésemre nem tudtok válaszolni mert most jöttem rá hogy ez a ház amit az elöbb írtam az a cikkszám.az igazi háznak a neve:
AIOS 300W P4 Midi torony..
szal ha van/tudtok erről a házról véleményeket mondani akkor írjatok
elég az is ha adtok egy linket,de ne olyat hogy leírják a méreteit, mert olyat már találtam..Minnél több infó van róla(esetleg egy tesz is) azt dobjátok már be.

előre is kösz a segítséget

.

(#1172) paramparya


paramparya
őstag

Egy ilyen ház mennyire fog nekem szellőzni?

Kicsit ''moddolva'' lenne, elől az alsó két 5.25-ös helyen lenne a két vinyó, és egy 8 centis zalman venti fújná rájuk a levegőt...

Ja, és egy 350W-os chieftec tápot szánok bele, aminek ugye a tetején van egy 12 centis venti, nem lenne túl magasan a táp, hogy a venti semmit ne érjen?

[Szerkesztve]

(#1173) paramparya válasza paramparya (#1172) üzenetére


paramparya
őstag

Ez lent esett kajálás közben: (még sosem volt ilyen tápom, csak tipp)
Lehet, hogy az alján van a venti a tápnak? :U

(#1174) paramparya válasza paramparya (#1172) üzenetére


paramparya
őstag

UP, mert délután megvenném...

(#1175) polip válasza thomasthomas (#1171) üzenetére


polip
addikt

szvsz ne vedd meg...ez az un ultranoname kategória...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1176) paramparya válasza polip (#1175) üzenetére


paramparya
őstag

Már megvettem, a postod előtt kb. 2 perccel :DDD
Nem nagyon akarok 15k-t költeni egy házra, táp nélkül vettem, veszek majd bele egy chieftec-et, nekem tökéletesen meg fog felelni sztem, az eddigi négy keréken álló szerverházam helyett, ami annyira szarul szellőzött, hogy muszáj volt lent hagyni az oldalát az elmúlt 4 évben :)

(#1177) Thommyboj válasza BigBear (#1143) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

a stacker 830 asra gondoltál?

(#1178) Thommyboj válasza Caniggia (#1164) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

azt tudom hogy a gépboltból biztonságos rendelni, mert egy csomó partner boltjuk van, és a legközelebb eső boltba ha lekéred még házhozszállítást se kell fizetni csak bemész a boltba mondod hogy ezt és ezt rendelted és már dobják is, ha garanciális gondod van úgyanúgy fordulhatsz a partnerbolthoz és majd azok a következő fuvarral küldik fel az árut.
van még egy pár hasonló webshop amik biztonságosak és partnerboltokkal rendelkeznek, a legtöbb viszont kisebb cégek vagy boltok akik postával vagy saját futárszolgálattal rendelkeznek.

(#1179) BigBear válasza Thommyboj (#1177) üzenetére


BigBear
senior tag

Nem, az eredeti Stackerre. Szvsz a 830 mindemellett még randa is mint állat...

(#1180) Thommyboj válasza BigBear (#1179) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

ízlés dolga, nekem nagyon bejön a 830 hiába bumfordi egy kicsit, de a teljes csavarmentesség, a kivehető alaplapi tálca, a kényelmes belső tér, az oldalra 4 venti is szerelhető, felsül lévő indítógomb, cserélhető ajtónyitási irány, teljesen könnyű az eszközök beszerelése, még a tápé is, és futurisztikus kicsit a kinézete is.

(#1181) BigBear válasza Thommyboj (#1180) üzenetére


BigBear
senior tag

Egyértelmű. Ízlések és pofonok. Van akinek bejön, van akinek nem. :R
Én a letisztultabb, sima házakat kedvelem. Ennyi. Nekem randa a 830, de természetesen másnak ettől még lehet gyönyörű. :R

(#1182) Csokis válasza BigBear (#1181) üzenetére


Csokis
tag

Ezzel én is pontosan így vagyok! :R

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#1183) dr42


dr42
tag

keresek letisztult minimál design házat. gondolok itt olyanra mint az antec p180B, vagy az apple powermac háza. legyen könnyen szerelhető. ha esetleg van vkinek az antecen kívül ötlete, örömmel veszem.

(#1184) Gabás válasza dr42 (#1183) üzenetére


Gabás
addikt

Gigabyte Aurora

(#1185) CriticalHit válasza dr42 (#1183) üzenetére


CriticalHit
őstag

A P180B mellett a Lian- Li B20 [link], illetve a Classical Silent és V Silent vonal mindegyik háza igencsak letisztult és kiváló minőség.
A Chieftec Bravo házak is egyszerüek de jók:[link]
Érdemes megnézni az új Casetek házakat is:[link]
Kissé vagányabb de még mindig izléses az NZXT Lexa ház:[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1186) dr42 válasza CriticalHit (#1185) üzenetére


dr42
tag

ebbe a lian li-be beleszerettem. ,ar csak kerdes honnan lesz ilyenem:)

(#1187) CriticalHit válasza dr42 (#1186) üzenetére


CriticalHit
őstag

Tts rendelésre hoz Lian-Li házat:[link]
Szerintem azonban a P180B-nál nem kell jobb. Egyszerüen tökéletes.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1188) dr42 válasza CriticalHit (#1187) üzenetére


dr42
tag

kb 2 honapig a p180b volt az álom, de elolvastam asok hozzászlást, es elbizonytalanodtam. na meg azt is meg kellene neznem, milyen hosszu a tapom madzagja:)

(#1189) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Na jövövök és hozom a hülyeségem :R


Kéne a kacatjaimnak egy házikó. Nos kb 3 hete vizslázom őket de semmi... :O mármint nem találtam olyat amire azt mondom: IGEN EZ AZ :DD :DD :DD

Tudom olvassam el a fórumot... jelentem megvolt :U

Mik a kritériumok:

- nagy torony ház
- ha lehet Alu legyen ( acél is jó... )
- ajtós legyen ( ne látszódjanak az optikai meghajtók )
- ne legyen csiricsáré mégis legyen benne valami izgalmas :B


Mit néztem ( és vacilálok ):
TT Shark - kicsit drága és furcsa az aluzása ez eljén az ív alatt...
AC EE 3T - gagyi minőség, pedig egész egyedi
CT Bravo - nem jó helyen van az usb/füles rész, és olyan mint egy komornyik :D
TT Soprano - nem torony pedig egész baba

Árfekvés: 0 HUF - 25k HUF ( max 30k )
Szin: hátháthát... szürke, vagy egy kis ez az... <-- érdekes szin nem de? ;)
Plusz: plexi oldal opció ( ha nincs csinálok :P )


Monitoromat is... kb 1hónapig variáltam...

Előre is köszönök minden segítséget tanácsot linket képet ötletet akármit :C

(#1190) Gabás válasza Lucif-R (#1189) üzenetére


Gabás
addikt

Gigabyte Aurora-t nézted? Szerelem első látásra :)

(#1191) Thommyboj válasza Gabás (#1190) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

nekem is aurora 3d-m van teljesen elégedett vagyok vele, én is eleinte cooler mastert néztem aztán megláttam és már nem tudtam más házra gondolni max stacker 830 asra, de az meg rohadt drága, de amúgy minden pöpec, nekem nem rezonál, jól áramlik a levegő az oldalra fordított vinyo tartoban igaz egy vinyo van de bőven elég, elvileg sokak panaszkodtak ha már 3 vinyot beraknak akkor már akadályozza a levegőáramlást.
A kidolgozása remek, könnyű a szerelés tágas, tele van extra cuccok amiket adnak hozzá pölö kábel összekapcsoló afajta kötegelő, a kék világítás és a lefelé kivilágító 3d aurora felírat sötétben maga a gyönyör.

(#1192) Lucif-R válasza Gabás (#1190) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Most nézegetem :)

Kicsit böszme az eleje... csak egy feliratot tud oda vetíteni? Mintha valahol azt láttam volna hogy animált vagy mi.. :)

Meg láttam van 3D Aurora 570. Illetve még nincs ha jóllátam. Nem tom egész pofás. Hátha még lesz valakinek ötlete de beceszem őt is a listára :)

Ez se rossz amúgy csak hátt kicsi [link]

Várom szeretettel a további ötleteket. :B

[Szerkesztve]

(#1193) CriticalHit válasza dr42 (#1188) üzenetére


CriticalHit
őstag

Igen, a P180B-nél figyelni kell arra, hogy a főcsati és a CPU csati legalább 50cm hosszú legyen. A normális vezetékelés is türelmet igényel, de ha megcsinálod rendesen, akkor lesz egy igazán csendes és kiválóan szellöző házad, ami szerintem tökéletesen néz ki.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1194) Thommyboj válasza Lucif-R (#1192) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

nem animált, hanem adnak egy üres lapkát arra tudsz egyedi logot tervezni és az fog majd utána világítani.
570 es még nincs kis hazánkba külföldön valahol már árulják, de azzal nem vagyunk kisegítve. amúgy nekem a sima aurora jobban bejö, lekerekített az eleje. az új meg kicsit szögletesebb alakú, és elől vannak látható helyen a kivezetések, igaz ott már nem rossz hogy elől vannak a viszsa jelző ledek, mert a simán oldalt van a kivezetés és a ledek is.
a linken meg amit adtál, nekem az a ház ultracsicsás ház, .én nem szeretem speciel a csicsás házakat, ezért is vettem aurorát ami még disajnos de nem csicsás.

(#1195) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Egon:
Én a SOLO-t hallgattam, aminek csupán kétrétegü a szigetelése szemben a P180B háromrétegü szendviccsel, de már abból sem hallatszott ki szinte semmi a 7900GTX, Ninja + Nexus Real Silent, hátsó 1200-es S-Flex, első Cool X9 1100 és 430-as S12 Seasonic müködéséből. Igaz, nem dugtam a fülem az szellözőnyilásra. Te vagy az első aki szerint hangos a P180B, bár a csendesség jelenthet mást neked és nekem. Nem hiába a P180 a legcsendesebb ház a teljesen ventimentes Zalman TNN után, a zajra igencsak hárpiás SPCR-n. Mindenesetre az XP-90 helyett próbáld bele a Ninja-t, akár passziv üzemmódban is.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1196) Egon válasza CriticalHit (#1195) üzenetére


Egon
nagyúr

Mondom, az AcoustiCase után, hangsúlyozom, a meglévő eszközökkel, nekem hangos a P 180B.
A leghangosabb mindenképpen a vga-hűtés (tényleg: valami tipp, egy 6800 Ultra hűtésére?), azt tutira cserélem. A procihűtőt nem szívesen cserélném (max. a ventit rajta: az igazából nem tűnik hangosnak, inkább a hangszíne zavaró). De majd meglátjuk. Mindenesetre azon vagyok, hogy halk rendszert építsek, nem adtam fel...:)

Még valami: nagyon ütősen néz ki a ház három oldalának ''fényezése'', csak éppen baromi kényes: az összes ujjnyom (sima, száraz, puha ronggyal letörölhetetlenül) rajta díszeleg. Erre is szívesen vennék tippet (valami tulajtól): mivel tisztítsam? Vegyszerrel nem merek nekiesni, mert nagyon sérülékenynek tűnik a dukkó... LAN-partira járók ne vegyenek ilyen házat...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1197) CriticalHit válasza Egon (#1196) üzenetére


CriticalHit
őstag

Kicsi volt az AcoustiCase? Én is szemeztem vele, de inkább vagy SOLO vagy P180B.
A ThermalRight V1-Ultra szerintem esélyes. Esetleg a NorthQ NQ-3801[link], vagy a Zalman VF700-Cu, bár a AC NV Silencer 5 szerintem kiváló. Talán a TT SCH-t is érdekes lehet: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1198) TeeJay


TeeJay
félisten

én szombaton költöztem be Codegen házból Chieftec LBX02-BBB házba
alaplap 7-10fokkal
proci 10-14fokkal
vinyó 10-12fokkal lett hűvösebb
a Geforce 5600-as VGA karimon van egy primecooler hőcsöves hűtő eddig elég meleg volt most még csak langyos se tud lenni.
pedig csak 1 darab 12centis Coolink X12-1200 RPM-es venti van hátul semmi más.
na ez a ház tökéletesen király :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1199) Egon válasza CriticalHit (#1197) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem volt kicsi, inkább átlagos. Ami jó volt: szélesebb az átlag háznál, így az 5.25-ös helyek mellett elfért pl. a fölös tápkábel stb. Normálisabban el lehetett rendezni benne szvsz a kábeleket, mint a P180-ban (mondjuk sajna nem túl hosszúak a tápkábeleim az Enermax tápon, így nehéz a helyzetem; valszeg könnyebb normálisan elvezetni a kábeleket egy extra hosszú kábelekkel rendelkező táp esetében).
A 6800 Ultra, lévén extra hosszú, igen közel került a vinyókhoz (olyannyira, hogy nem is lehetett PATA vinyót berakni 2 helyre az 5-ből, mert a két tápcsatit nem lehetett volna rádugni a vga-ra - ez viszont a felső lemezkeret viszonylatában a P180-ra is igaz...).
Azzal a házzal inkább az a gond, hogy vagy komolyabb ventik kellenek bele a 800-as S-Flex-nél (ami nekem volt), vagy pedig kevésbé fűtő alkatrészek (az NW magos P4-eknél, de különösen a GF 6800 Ultránál kevésbé melegedő alternatívák sokan vannak). A felső lemez hangszigetelése rendkívüli mértékben megemeli a belső hőmérsékletet (ezt anno tapasztaltam a házi hangszigetelés során, a régi DTK házamnál is): a táp és a DVD író (!!!) is olyannyira meleg volt, hogy csak na (szinte forró volt mindkettő). Igazából a két házat kellene ötvözni szvsz: az alap az AcoustiCase lenne, csak ajtóval (annyival is kevesebb zaj jönne ki elöl), illetve alulra, külön légcsatornába rakott táppal és vinyókkal (ez nagyban megkönnyítené a belső tér hűtését).
A ThermalRight V1-Ultra elég hangos (cca. 30 dB a gyári adat): így cserélni kellene rajta a ventit egyből. A NorthQ NQ-3801-et tudtommal már nem gyártják, beszerezhetetlen (pedig sanszos lett volna). Az AC NV Silencer 5 hűtése kiváló, a hangja viszont (szerintem) sok: legalábbis ebből a házból nagyon kihallatszik. Ez a TT hűtő nekem nagyon nem tetszik: a halálom, ha kilóg a hűtés a házból...:DDD A Zalman ellenben sanszos, viszont picit félek tőle. Azért köszi a segítséget.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1200) barthag válasza BigBear (#1162) üzenetére


barthag
csendes tag

CSá a múlt héten meglett a házam :P NAGYON BOMOLY méretekkel rendelkezik a 60 cm-ide kábel éphogy elér a meghajtókhoz pedig a lehető legközelebb vannak téve az alaplaphoz. Annyi van vele hogy nekem már az alu változat lett. Annyi hátrányát találtam hogy az érzéken vidkártyámat csavarral kelett rögzíteni de az is jól megoldható benne. Tettem a tetejébe egy ék ventit és nagyon állat lett így. Ha kelltudok rólla képet készíteni.
:)) :)) :))

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.