Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) polip válasza CriticalHit (#900) üzenetére


polip
addikt

végül is igaz, tényleg jó párosítás :)

neopower tápokat nem ismerem, azokról nincs tapasztalatom

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#902) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!
Az ENERMAX 3030-asról mi a véleményetek? Egy 12centis venti jár hozzá alapból, előre pedig vennék bele még1et.
Szerintetek?

(#903) FehérHolló válasza kavarc (#902) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nagyon jó ház, csak vegyél már végre egyet! :DD
Vagy kérd egyszerűen azt, hogy soroljuk fel az összes létező 8000től 30000 forintig terjedő árú házról a véleményünket! :)

Skynet is real. It's called Google.

(#904) CriticalHit válasza kavarc (#902) üzenetére


CriticalHit
őstag

Az Enermax házak árát jól megkérik, bár a CS-718 igencsak jól sikerült.
A 3030-nál szerintem óvatosságra int a vékony acéllemez (0,6) és a keskenység (192). Inkább a 3050-es de kétlem, hogy 20K alatt magkapod.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#905) polip válasza CriticalHit (#904) üzenetére


polip
addikt

érdekes, hogy van ahol 0,8mm-ert írnak..

amúgy pozitív, hogy könnyen szerelhető házról van szó, aránylag nagy hellyel...

viszont a tápot nem kommentálom, kevés csati van rajta ráadásul nincs sata csati...

viszont a formája szép, visszafogott, elegáns

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#906) CriticalHit válasza polip (#905) üzenetére


CriticalHit
őstag

Enermax 3030
[link]
véknya, inkább a CM Centurion 534.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#907) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

mi a véleményetek erről a házról?

[link]

mert lehe hogy előbb vagy utóbb beruháznék 1 ilyen házikóra, az ára sem olyan vészes (~20k). :))

muszáj lecserélnem, mert ez a szutyok JNC háznak nincs vmi jó szellőzése.

[Szerkesztve]

(#908) polip válasza CriticalHit (#906) üzenetére


polip
addikt

igen néztem én is a tulajdonságait...csak mondom nekem aza fura, hogy pár német tesztoldalon 0,8mm-esnek titulálják...

hát igen...azért a centurionnal kár is összehasonlítani, ég és föld a kettő :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#909) slayer006 válasza Blackdeath (#907) üzenetére


slayer006
addikt

nem mindenkinek tetszik, nekem nagyon bevált !!
nézd meg ''élőben'' is, ne érjen meglepetés

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#910) polip válasza Blackdeath (#907) üzenetére


polip
addikt

nagyon jó kis ház...

én a ventijeivel nem vagyok kibékülve, és nem vagyok plexi párti...de más kivetnivalóm nekem nincs: )

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#911) Blackdeath válasza polip (#910) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

miért nem tetszenek a ventik? esetleg túl hangosak?

pedig 21dB-t írnak a ventikre.

én például szeretem, ha látom a gép belsejét működés közben, anélkül, hogy meg kellene bontanom a ház oldalát. :))

(#912) CriticalHit válasza Blackdeath (#911) üzenetére


CriticalHit
őstag

A TT házakhoz adott ventik,-még a TriCool is- hangosak. Bár ez elég szubjektiv.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#913) Fex válasza CriticalHit (#912) üzenetére


Fex
tag

Hali!

Ezt én is csak megerősíteni tudom...
Swing házam volt, és a hozzá adott ventillátor ''búgós-morgós'' hangot produkált, nagyon zavaró volt.
Ráadásul könnyen kicsivé válhat, ha több vincsesztert, és optikai meghatót teszel bele...
Nem voltam elégedett vele....

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#914) Blackdeath válasza Fex (#913) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

én csak a mostani konfigomat pakolnám bele, más egyebet nem.

na mindegy, majd kiderül.

(#915) cOxeR


cOxeR
Ármester

Aspire X-Cruiser vélemény erről?

(#916) Fex válasza Blackdeath (#914) üzenetére


Fex
tag

Arra lehet, hogy elég lesz...

Én igazából a kábelek miatt nem nagyon fértem el, és nem tudtam nagyon ergonomikusan elrendezni őket, hogy ne legyenek a légáramlat útjában (pedig már évek óta round kábeleket használok...) Meg az alaplap körül is nagyon kicsi volt a hely.

A design igazából tetszett :)

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#917) Blackdeath válasza Fex (#916) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

engem is a design az ami megragadott, 1ébként kicsit hasonlít a mostani JNC házamra.

így néz ki:

[link]

a ''Type D'' sorozat. :)

(#918) 7600GT válasza Blackdeath (#917) üzenetére


7600GT
senior tag

Ez Wawemaster koppintás.
Vegyetek Chieftec LCX, BA vagy hasonló midi towereket.
Ha én belepakolom a fémillás konfigomat és elégedett vagyok vele akkor ti
szerintem egy olcsóbb konfignal überkirály.
És csak 15k vagy még annyi se.

[Szerkesztve]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#919) CriticalHit válasza cOxeR (#915) üzenetére


CriticalHit
őstag

Első ránézésre 18K-ért kompakt kis ház, minden jóval, de vigyázz, mert csak 80-as ventikkel szerelhető :(
[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#920) FehérHolló válasza 7600GT (#918) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyrészt: nem a belepakolnadó konfigtól függ, hogy milyen jó egy ház. (Azt elismerem, hogy mondjuk a konfig melegedése befolyásolja azt, hogy a háznak mennyire kell jól szellőznie).
Attól még, hogy neked félmillás konfigod van, belepakoltad és elégedett vagy, nem biztos, hogy más is elégedett lesz, ha ugyanebbe pakolja az olcsóbb konfigját.

Másrészt: ezzel a nagyképű felfogással meg légyszi menjél már máshova! Nem úgy néz ki a stílusod alapján, hogy megdolgoztál azért a félmilkáért, amibe ez a konfig került.
Én most veszek egy hét múlva új gépet, mert kell az egyetemhez, másik otthonmaradt. Képzeld, csak 378k-ba fog kerülni, de nekem maximálisan elég, sőt még sok is. Egy 17ezres házba fog belekerülni, és én elégedett vagyok vele. Főleg úgy, hogy azért a 380kért én dolgoztam meg. Ettől független nem tekintek másokra más szemmel, mert nekik mondjuk csak 120ezres konfigjuk van.

Skynet is real. It's called Google.

(#921) polip válasza 7600GT (#918) üzenetére


polip
addikt

ha te berakod a fél millás konfigod a kukába és elégedett vagy, az minket a legcsekélyebb mértékben sem érdekel...

minthogy ez sem...

szánalmas :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#922) bkaroly


bkaroly
csendes tag

Hi!
Én egy Foxconn 3GTH-001 házat szeretnék venni, szeretném ha írnátok róla. Az mind1, hogy a konfigomat milyen házba teszem? ( Abit IL8 alaplap)


[Szerkesztve]

(#923) bkaroly


bkaroly
csendes tag

Back Panel I/O
• 1x PS/2 Keyboard, 1x PS/2 Mouse
• 1x S/P DIF Out connector
• 1x AUDIO connector (Surround-Left/Surround-Right, Rear-Left / Rear-Right,
Center/Subwoofer)
• 1x AUDIO connector (Mic-In, Line-In, Line-Out)
• 4x USB connectors
• 1x RJ-45 LAN connector

(#924) CriticalHit válasza bkaroly (#922) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Foxconn 3GTH házak egy részét FSP táppal szerelik. Ha teheted ezt a változatod vedd. Ha nem, akkor táp nélkül kb 11K-ért megkapod. 10K-ért pedig veszel bele egy FSP tápot. 120-as venti, légcsatorna Intel procihoz, nem rossz ennyiért.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#925) Hufi_


Hufi_
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában veszek gépet, de a ház kérdésében eléggé tanácstalan vagyok, nem igazán vannak tapasztalataim ebben a témakörben
Kb egy ilyen konfigot fogok belepakolni:
- Intel Pentium 4 Model 805D 2,6
- Kingston DDR2 1GB 533MHz CL4
- Samsung 160GB SATA-II
- Pioneer DVR-111D
- Galaxy GF 7300GT
- alaplap (még kérdéses)

A házhoz tartozó táp nem fontos, tul.képp az lenne a legjobb ha nem járna hozzá, mert azt veszek (egy FSP Bluestorm 500W-t)
A lényeg hogy ne égjen le benne a gépem, és a lehető legolcsóbb legyen (erre már nem marad olyan túl sok pénzem, 11-12k a felső határ). A hang kevésbé fontos, de azért ne legyen olyan mint egy sugárhajtómű :)

(#926) CriticalHit válasza Hufi_ (#925) üzenetére


CriticalHit
őstag

Felesleges 500W-os Blue Stormot venned, bőven elég egy FSP400-60GLN Green Power. Ha mindeképpen passziv PFC-eset akarsz, akkor meg a 400-as THN-P. A különbözetet meg add hozzá a ház árához15-18K-ért már kiváló házak közül válogathatsz. A lényeg, hogy legalább előre és hátra 1-1 92-es ventit tudjál berakni. A háznak nincs hangja, legfeljebb a ventiktől és a merevlemeztől rezonálnak a vékony alu oldallapok, amik még ki is engedik a hangokat.
Ha a letisztult formájú házakat keresed, akkor jó választás ebben az árkategóriában:
-Gigabyte Triton,
-Cooler Master Centurion 534,
-Antec SLK3000B,
[link]
Villantós házat majd valaki mástól.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#927) varzo


varzo
tag

sziasztok ezt a kétfajta házat tudnám olcsón megszerezni, de nem igazán ismerem őket szerintetek melyik a jobb választás???

Antec SLK3000B; eXTREME POWER 430W
Chieftek BH-01BBB400 Chieftek 400W fekete ATX

nem nagyon tudok dönteni, nekem csak az számít hogy halk legyen...

(#928) CriticalHit válasza varzo (#927) üzenetére


CriticalHit
őstag

Az SLK3000B házzal halkabb rendszer épithető mint a kis Bravó-val, viszont ha csak ezzel a táppal adják akkor ne vedd meg. Maga a ház 15K körül van + egy FSP 300-400-as táp 9-15K és megvan az alap a csendes és szellős rendszerhez.
A BH-01BBB 400-as Chifi táppal 25K körül is jó vétel, csak arra figyelj, hogy GPS vagy DT Chifi legyen a táp.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#929) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Milyen házat vegyek, ami nem túl drága, csendes, és szép?
Leginkább a képen látható stílus tetszik. Ami fontos, hogy ne prosodjon, jól szellőzzön, ne legyen túl drága, és táp nélküli legyen...
[kép]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#930) varzo


varzo
tag

kösz a választ, hát talán meg tudok oldani egy táp cserét az antec- házhoz... a konfigom a következő lenne, szerinted ehhez mekkora/milyen táp az ideális ár/érték arányban?
Igazából fogy a keret és minél olcsóbban akarok tápot venni, de ha nagyon muszáj kinyögöm amit kell, mert a gépem egyfolytában megy és nem nagy a lakás... :)

Athlon 64 X2 3800+/4000+ Socket AM2
MSI AM2 K9N SLI 2F
RAM DDR II 1 GB 667 HYNIX * 2
Inno3D 7600GST 256Mb PCI-e
2hdd az egyik SATAs
és egy DVD író
Wifi-s hálókari

Húzni csak ésszerű keretek között akarok minimális fesz. emeléssel...

:R

[Szerkesztve]

(#931) CriticalHit válasza varzo (#930) üzenetére


CriticalHit
őstag

Én ezek közül vennék tápot a fenti konfighoz, de itt is érdeklődj:[link]
FSP350-60GLN, FSP400-60GLN, ezek az FSP kiváló 80% feletti hatékonyságú Green Power tápjai. Az FSP350-60THN-P pedig passziv PCF-snek jó választás. A Chieftec-től a GPS-400AA-101A is remek.
Itt nézegesd az árakat: [link]
Tápból nem érdemes szart venned, mert ha ledöglik viheti az egész gépedet.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#932) varzo válasza CriticalHit (#931) üzenetére


varzo
tag

Igen tudom, mindenképpen jót akartam venni, csak mivel kihagytam egy jó másfél évet eléggé nem vagyok képben most táp-téren!
Kösz az infót! :R

(#933) The Bachelor


The Bachelor
tag

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy a S939-es lapokat mindenbe be lehetne szereleni???

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#934) CriticalHit válasza The Bachelor (#933) üzenetére


CriticalHit
őstag

Mindenbe nem hiszem, de ATX és BTX szabványú házakba igen ;] .

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#935) The Bachelor válasza CriticalHit (#934) üzenetére


The Bachelor
tag

ez azt jelenti hogy beújítok alaplappal, meg procival és beletehet a 6 éves p4-es házamba?

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#936) Zpepe


Zpepe
tag

Mi a véleményetek, vagy tapasztalatotok a RaidMax Sagitta-ról?
Esetleg tudtok mondani oldalt ahol tesztelték?
Válaszokat előre is köszi!

(#937) polip válasza Zpepe (#936) üzenetére


polip
addikt

tapasztalatom semmi, de sok teszt van róla...ez az első amit a gugli kidobott:

[link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#938) Zpepe válasza polip (#937) üzenetére


Zpepe
tag

Köszi, én nem bátorkodtam angol tesztet keresni mert féltem nem is értem meg, de sikerült.:)
Magyart nekem nem dobott ki a Google:(

(#939) FehérHolló válasza Zpepe (#936) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ilyen házat szerettem volna venni, de Mistralon kívül szinte sehol nem lehetett beszerezni.
Legnagyobb probléma talán az vele, hogy - ha jól emlékszek - az előlapját mindig le kell szedegetni, amikor az optikai és floppymeghajtót használni szeretnéd. Ez az infó általában nem szokott az embereknek eszébejutni ezzel a házzal kapcsolatban.

Skynet is real. It's called Google.

(#940) Zpepe válasza FehérHolló (#939) üzenetére


Zpepe
tag

Kössz hogy mondod. Le kell szedegetni? Dehát kinyitható! Ez fura. Biztos?
Hát nem tudom, én a neten kerestem, és mindenhol írják hogy van. Habár ez nem jelent semmit.







[Szerkesztve]

(#941) XSiGma válasza Zpepe (#940) üzenetére


XSiGma
aktív tag

semmit sem kell leszedegetni,ajtós.nekem is ilyen van...

(#942) FehérHolló válasza XSiGma (#941) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én sem úgy értettem, hogy ''na, akkor csavarozzuk le az egészet''. :))

Szerk: Bocs, tényleg rosszul fogalmaztam meg a mondandómat.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#943) Zpepe válasza XSiGma (#941) üzenetére


Zpepe
tag

Mondj nekem róla valamit! Van-e esetleg vele bármi bajod?

(#944) Vagyok


Vagyok
senior tag

Sziasztok. Ház vásárlás előtt állok. Az elvárásaim elég konkrétak és nem tudom mi felelne meg a legjobban ezeknek:
- nagy hely legyen benne (pl. az alaplaphoz minál távolabbra essen a DVD rom, hiszen vannak típusok amiknél rá is lóg)
- a wincsiket oldalról lehessen be-ki tenni-venni (esetleg előlről)
- csavarmentes kivitel

Nagyából ennyi. Amiket kinéztem:
- CHIEFTEC LCX 03 vagy a belsejével megegyező egyéb típus
- Thermaltake Armor (Jr), de az drága
- Cooler Masterek tettszenek még, de a honlapjuk silány és nem látszik a belső felépítésük.
Árban max, 25K, de tudom, hogy akár a feléből is megúszhatom a mutatványt.

Milyen tippetek lenne??? Nekem jó a használt megkimélt állapotú is úgyhogy ajánlatok is jöhetnek.

[Szerkesztve]

(#945) CriticalHit válasza Vagyok (#944) üzenetére


CriticalHit
őstag

-Gigabyte 3D Aurora,
-Chieftec Bravo sorozat,
-Cooler Master Centurion 534,
-Antec P150 táp nélkül,
-Casetek 1022-5

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#946) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Én régen úgy voltam vele, hogy mind1 milyen ház csak olcsó legyen :)

Bele is fért minden, aztán most nagyon felkapott lett a plexis oldallap, előlapi kapcsolók stb.
6k már egy új plexis ház... inkább megcsináltam a régiből kb 1 forintért :) meg minden mást is aminek megkérik az árát rendesen :C

Picture me Rollin' by 2pac

(#947) XSiGma válasza Zpepe (#943) üzenetére


XSiGma
aktív tag

nos meg vagyok vele elégedve,a szellőzése is jónak mondható,sok hely van benne,minden screwless,tehát szvsz megéri az árát

(#948) Vagyok válasza CriticalHit (#945) üzenetére


Vagyok
senior tag

VOV. Köszi a kimerítő választ.

A Casetek Eiffel Tower CK-1022-5 bele is szerettem. Hol lehet ilyet kapni és mennyiért? Nem találok lelőhelyet a neten. Köszi köszi a tippeket!!!


Egyéb tippek?

(#949) CriticalHit válasza Vagyok (#948) üzenetére


CriticalHit
őstag

[link] Ők a hivatalos Mo-i Casetek forgalmazók. A CK-1022-5-ről ( V. Ares) itt érdemes érdeklődni, mert még elég új ház. Az ára 135USD körül.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#950) Mike64


Mike64
csendes tag

Egy elég butácska kérdésem lesz, ugyanis hülye vagyok hozzá:
Ha lecserélem a házam (azzal ugye új bios jön) és az alaplapot meg mindent belerakok ami a régi házban volt, felismeri meg minden?
Tehát ugyan úgy csak bekapcsolom a gépet mint ha misem történt volna és folytatom a gépen a dolgomat mint edig? Vagy ez azért problémásabb?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.