Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Thommyboj válasza Mimoid (#1050) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

micro atx-es házat főként csak home theater pc- építésére szabad venni, de akkor is már fektetett házat vagy cube házat, de a fő hogy kicserélik és akkor megoldodik a próbléma.
Mondjuk casetekben is vannak jó házak, meg még az aeroengine-ek se rosszak 10 körül vannak azok is.
De hát meg kell nézni a házakat és úgy választani, és amelyik jó az adott embernek azt megvenni, kinek mi az igénye.

(#1052) Zpepe


Zpepe
tag

Nincs véletlen valakinek Raidmax Sagitta háza eladó?

(#1053) Thommyboj válasza Zpepe (#1052) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

azt hiszem újonnan legolcsóbban 14 ezerért lehet kapni, azt hiszem valami webshopban láttam.

(#1054) Gismo


Gismo
addikt

Üdw!
Tudtok ajánlani valami olcsó(10K körül), fekete fogantyús(aminek a tetején van) házat?

(#1055) Thommyboj válasza Gismo (#1054) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

régebben a kolinknak voltak fogantyús házai, de most mintha már Sweex és a Codegen is gyártanak ilyen házakat, de márkásabb cégek inkább külön hordtáskát gyártottak a házakhoz, pölö thermaltakenek van külön a házaikhoz tervezett batyú, de a revoltec gyártott univerzális lanbaget minden házhoz színte jó.

(#1056) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Tudtok nekem mondani 14cm szélesség körüli ATX álló házat? A lényeg a karcsúság :)

Köszi :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#1057) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!

Új kofiguráció vásárlása előtt vagyok, ami nagyjából az alábbi lenne:

Alaplap: Abit KN8 SLI(NF4)
Processzor: AMD Athlon64 3200 S939 Venice
Memória:1024Mb 400MHz Kingmax
HDD: 80Gb Samsung SATA2
Videókártya: ASUS PCIE ATI X1300PRO
DVD-író: GSAG GSA-H20LBB Dual Layer

Kérdés: Milyen házat ajánlanátok, ami táppal együtt olyan 20e Ft-ból kijön, és legyen rajta előlapi USB ill. audió csatlakozó? Debreceni vagyok, így a beszerzési lehetőségek kicsit leszűkülnek, de pl. ilyet találtam: ASUS TA581 számítógépház 350W 15.000-ért.
Ez a ph tesztje szerint is nem rossz, de nyugodtan rábeszélhettek valami jobb tápra, mert azokhoz egyáltalán nem értek. Pl. az ''FSP'' és ''PFC'' szavakkal sokat találkoztam itt a fórumon pozití előjellel. Pl. ilyet is lehet kapni: FSP Bluestorm 350W PFC, 12cm venti 12600 Ft-ért. Ehhez milyen házat ajánlanátok kb 10.000-ért?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1058) Csokis válasza orbano (#1056) üzenetére


Csokis
tag

Pl. Foxconn DH841[link] 10cm széles ;)

[Szerkesztve]

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#1059) Csokis válasza Yooha (#1057) üzenetére


Csokis
tag

Maradhatsz az ASUS háznál is, de ha FSP tápot akarsz, akkor inkább a ''simát'', mint a Bluestorm-ot! :) De lehet pl. Chieftec BG házat ([link]) venni 21-22eHUF körül, ami picit több, mint a 20eHUF, de minőségi házat kapsz minőségi táppal egyben! ;) Persze itt az egyéni ízlés is beleszól, mert lehet nem tetszik kívülről.

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#1060) Yooha válasza Csokis (#1059) üzenetére


Yooha
aktív tag

Én nem ''akarok'' FSP tápot, de arról jókat írnak. Ha az Asus tápja is megbízható, akkor maradna az. Közben találtam olyan kombinációt, hogy FSP 350W PFC, 12cm venti
+ Foxconn 3GTH-002 táp nélkül 20.000-ért. Ja és nem tudom, az ASUS/Foxconn/Chieftec mennyire halkak?
Az ún. ''letisztult'' formák tetszenek, semmi girland!

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1061) -zolee-


-zolee-
tag

Nah nekem kellene egy kis segítség: nemsokára új gépem lesz de házat nem tudok, hogy milyet vegyek. Egyet kinéztem magamnak: Raidmax Sagitta Black/Silver
De sajna nem tudok szinte semmit a Ridmaxről mint gyártóról szóval ha valaki lenne szíves felhomályosítani akkor annak nagyon örülnék. Azt sem tudom, hogy milyen táp van benne csak az van odaírva, hogy 450W.
Itt van a ház leírása: [link]
Esetleg más alternatívák bruttó 16 ezer körül? Előre is köszönöm.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1062) Krapy


Krapy
tag

Hello!
Szerintetek megvegyem a spire swordfin házát?Tetszik csak nagyon félek hogy gagyi lesz!

Valaki tud valamit rola?
Elöre is :R :R

ASTRA 4 ever

(#1063) -zolee- válasza Yooha (#1060) üzenetére


-zolee-
tag

Ezt nézd meg: [link]
Itt lehet kapni Foxconn 3GTH-002-t FSP 420W-os tápegységgel.
Itt prohardver teszt is van róla és elég jó véleménnyel voltak róla:
[link]

[Szerkesztve]

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1064) Yooha válasza -zolee- (#1063) üzenetére


Yooha
aktív tag

Köszi, a tesztet én is olvastam. Nem rossz, csak kár hogy az usb/audioportok a padlón vannak, így hajolgatni kellene. Persze megfelelő alaplap vásárlása esetén adnak hozzá előlapi kivezetőt, amit a 3,5''-es helyre tehetek. Csak nem kellene erre pazarolni...

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1065) Krapy


Krapy
tag

Meggondoltam magam!Cooler master AMMO t veszek!Most nézegettem a neten!Nagyon megtetszett!

Van valakinek?
Irja le a véleményét róla!
Köszi :R :R :R

ASTRA 4 ever

(#1066) question man


question man
tag

A cooler masterről csak jót mondhatnék azaz majdnem mert nekem is ilyen van egy Stacker. De azért a boltban mikor veszed nézd meg jól az illesztéseket mert nekem kicsit betett a szegecselés nem volt tökéletes de végülis jól jártam vele mert így legalább ki tudom venni a szellőző rácsokat ismerősöm már nem annyira :DDD Amúgy viszont már találkoztam boltban ammo házzal és amennyire megnéztem elég strappabíró kis dobozka. :)

a számítógépek füsttel működnek

(#1067) D_r_u


D_r_u
tag

hi
Szerintetek mi az oka, hogy a CoolerMaster Centurion 534 fekete változata mindenhol kb 2k-val olcsobb a szürkénél? Más házaknál ez nem igazan jellemzö.

(#1068) Krapy válasza question man (#1066) üzenetére


Krapy
tag

OK!!!

Megfogadom tanácsodat!!

ASTRA 4 ever

(#1069) Thommyboj válasza D_r_u (#1067) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

mostanában nem tudom, de ilyen ezüstmánia megy, nekem egy gigabyte aurora 3d feketém van, de páran mondták hogy az ezüst milyen szép meg mennyivel jobb, nem tudom, nekem a fekete jobban tetszik pláne a fekete ház kék világítással
meg lehet a fekete szín az alapon van, az ezüstöt meg keverniük kell szóval nem tudom, de ez tényleg érdekes.

(#1070) Thommyboj válasza question man (#1066) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

830 as stackered van, mert az az álom házam, csak hát nincs rá minimum 50 ezer forintom, vagy néhol 60 ért kapni, de majd egyszer lesz úgyis, ha csak addigra nem lesz jobb stacker, de eddig ez a 830 viszi a pálmát.

(#1071) question man


question man
tag

nekem még az eredeti stc-01 es van az igazi stacker ami még egy kicsit robosztusabb és véleményem szerint jobb is mint a 830-as.
amúgy meg nem került annyira hű de sokba mert nagyon nagy mákom volt mikor mekérdeztem hogy mennyit kóstál az ára a háznak akkor kijelentették hogy laza 42 ropi és mivel haver volt már az eladó utánna nézett és kiderült hogy van a sulinetben is és így lett nekem ilyen kis böhömkém és mivel a felét vissza kaptam idén így szerintem nem is került olyan nagyon sokba. :DDD
a mázlihoz hozzá tartozik hogy következő hónap végén levették a listáról. :F bár igazából nem is értem hogy került fel a sulinet listára de nem is nagyon zavar azóta idestova több mint egy éve büszke tulajdonosa vagyok egy ilyen kis 16kilós apróságnak. ;)

a számítógépek füsttel működnek

(#1072) question man válasza D_r_u (#1067) üzenetére


question man
tag

szerintem egy elég egyszerü indoka lehet méghozzá az hogy nem kell szinezni a müanyagot és ezért kerülhet 2 kilóval kevesebbe de ez csak a saját véleményem lehet hogy van valaki aki jobban ért ehez :DDD

a számítógépek füsttel működnek

(#1073) up


up
senior tag

Sziasztok!

A ph cikke szerint a CoolerMaster Elite330 kb 8300 pénz, nyilván táp nélkül. [link]

Ilyet, vagy ehhez hasonlót keresek max 10k-ért táp nélkül - sötét színű, nem hivalkodó, de elegáns design, jó szerelhetőség, korrekt szellőzés. Tudtok még valamit ajánlani, illetve vannak erről tapasztalatok? Az is érdekel, hogy amit ajánlanátok, azt hol lehet kapni bp-n! :)

köszi!

(#1074) up válasza up (#1073) üzenetére


up
senior tag

Tulajdonképp olyan 12k még belefér táp nélkül.

(#1075) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Úgy 15k körül keresek jófajta házat (lehetőleg táppal együtt - min. 400 W), abban szeretném a segítségeteket kérni hogy dobjatok meg pár tanácsal vagy linkkel amin el lehet indulni. Olyan boltot keresnék (ha van :)) ) ami kifejezetten házakkal foglalkozik és jók az árai. A segítséget előre is köszönöm! :R

Let the Zone take me if I am.

(#1076) Thommyboj válasza kutga (#1075) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

mondjuk nem a watt számít főként, inkább márkás táp legyen, mert az azért már egy stabilságot ad a gépnek, amúgy nem tudom és nem tudok hirtelen olyan boltot ahol, táppal adják a házakat, legalábbis a márkásabbakat, mondjuk 15 körül hát akkor durván fele fele arány mert azért egy jó tápot legalábbis szerintem 7 alatt nem kapsz, mert ilyen qtec meg jnc - tápokkal nem érdemes foglalkozni.

mondjuk 15 ből is ki lehet jönni, mert 7 ezerért van már elég fain kis casetek 1016 os ház is, ami nem rossz, alap csavarmentességet már tud, és melé mondjuk egy 9-10 ért vezsel egy fain kis chieftec tápot.

[Szerkesztve]

(#1077) CriticalHit válasza kutga (#1075) üzenetére


CriticalHit
őstag

Jófajta házat 15K-ért normális táppal újonnan nem kapsz. Inkább gyüjtögessél még. Ezek a házak viszonylag olcsók és jók:
-Cooler Master Elite: 9K
-Antec SLK3000B: 14K
-Gigabyte Triton: 15K
-Cooler Master Centurion 534: 14K
Kiváló tápok:
-FSP ATX-350PNF: 8K
-FSP350-60THN-P: 9,5K
-Chieftec GPS-350-EB-101A: 9K
Igen, elég a 350W.
Ha tényleg nincs több pénzed, akkor esetleg érdemes megnézned az Asus TA-581 házat 350-es táppal 13K-ért [link] vagy a Foxconn TLA-475 házat szintén 350-es táppal 12K-ért.

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1078) dfodor


dfodor
tag

Hello,

van valakinek tapasztalata bármelyik Silverstone Temjinnel? Megéri a beruházást?

A TJ06-ban a táp alatt vannak a winchesterek. Nem túl szerencsétlen megoldás ez?

dani

(#1079) dfodor


dfodor
tag

TJ07 kapható valahol?

(#1080) CriticalHit válasza dfodor (#1079) üzenetére


CriticalHit
őstag

Hivatalos SilverStone Mo-i forgalmazó[link]
PH teszt:[link]
A TJ07, 70K felett van. Annyit nem ér.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1081) dfodor válasza CriticalHit (#1080) üzenetére


dfodor
tag

A Seneritet megtalaltam, de az arlistan nem mukodik a Silverstone hazak link. Kozben megtalaltam a TJ07-et is dehat ez telleg tul sok.

(#1082) question man válasza dfodor (#1081) üzenetére


question man
tag

a TJ07 tényleg nem ér annyit az tutui de ezért a pénzért egy egyszerü Chieftech dragon sorozatos ház neked már megfelelne azokat főleg kissebb tápokkal adják egy leírás
[link] régi de elolvasható a jellemzés
például egy Chieftec DA-01BD4 amit már olan 32-35 körül megszerezhetsz és alapból 420W-os táp van benne 6db 5.25-ös és laza 8 db 3.5-ös hely van benne tehát elég jól felpakolható de ennek van kissebb kivitele is ha miditornyot szeretnél

a számítógépek füsttel működnek

(#1083) dfodor válasza question man (#1082) üzenetére


dfodor
tag

kösz az infot. A gragon egészen gigantikus :) Nem tetszik hogy van rajta nyitható előlapi panel, szeretnék olyat amin ez nincs. Másik fontos szempont h jól szellőzzön és külalakra inkább valami konzervatívra gondoltam. Nézegettem még a Cheiftec SH-01B-B-SL-t, aztán rátaláltam a TJ06-ra ami nagyon tetszik csak drága. Először max 20-at gondoltam rászánni, de erről sok jót olvastam és a következő években nem szeretném lecserélni.

A TJ06-ban nem tetszik a merevlemezek elhelyezése, de végül is egy hűtővel úgyis kikerülnek onnan. Azt meg nem tudom hogy a szélcsatorna működik-e dq6 vagy p5whd alaplappal vagy ezeken már túl bent van elhelyezve a processzor foglalata. Mindenesetre a gyártó honlapján nincs felsorolva egyik alaplap sem. Mápedig ez a szélcsatornás megoldás biztos megdobja az ház árát és csak a semmiért meg ezt nem biztos hogy érdemes kifizetni.

Szal nemtom még. Ha esetleg van még egyéb tipp akkor megköszönném.

(#1084) polip válasza dfodor (#1083) üzenetére


polip
addikt

én az Antec házakat favorizálom....

esetleg nézz körül ezen a volnalon is

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1085) polip válasza polip (#1084) üzenetére


polip
addikt

a link lemaradt: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1086) CriticalHit válasza dfodor (#1083) üzenetére


CriticalHit
őstag

A TJ06-ban és az Enermax CS-718-ban is szépen müködik a légcsatorna. Nagyon hatékonyan hül a CPU, valamint alaplapi VMA és a hidak is. Passziv hütésü alaplapoknak ez a szélcsatorna igencsak kedvező. A légcsatorna csak az óriás toronyhütők beszerelését akadályozza. Egy CoolinkU8 92, vagy egy Asetek Vapochill Micro viszont szépen elfér a csatorna alatt és kiválóan is hüt.
Érdemes még megnézned, bár a többségük 20K felett van:
-Cooler Master Cavalier T3,
-Gigabyte Poseidon, 3D Aurora,
-Antec SOLO
-Chieftec Bravo sorozat


[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1087) question man válasza dfodor (#1083) üzenetére


question man
tag

hát ha nem kell ajtó és egy batárra van szükséged ami mindezek mellett konzervatív és felér egy Gorenje hűtővel és egy profi szélcsatorna megirigyelhetné a légmozgását akkor ajálhatom a sajátomat csak kicsit bosos az ára
[link]
a szellőzés verhetetlen hely van bőven csak nehéz beszerezni de láttam ezeken a helyeken:[link] [link]
amit meg szerintem még ajálnhatok az a Aerocool BayDream mert ez a másik koppintása
[link]
bár ez árban elfogadhatóbb valamivel sokkal :DDD
a döntés rajtad áll hogy mit tudsz megfizetni és hogyan de bármit is nézel ki mielőtt megvennéd néz körül jól hogy hol mennyibe kerül az adott cucc pl. itt:[link]

a számítógépek füsttel működnek

(#1088) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Üdv, ár megkötés nélkül, csavarmentes, táp nélküli, profi szellőzésű midi házat keresek, a64-es konfignak, lehetőleg ezüst színben. Visszaolvastam, miket ajánlgattok, de azok között csak csavarozgatósat találtam. Mit ajánlotok? (Csak elfogult véleményeket kérek :D )

[Szerkesztve]

(#1089) ttower


ttower
aktív tag

hy all
új géept akarok összerakni és nem tudom milyen házba lakjon
az eddigiek közül ezt találtam a legjobbnak[link]
ha valaki tud véleményt vagy jobb házat az kérem ne hallgassa el
thx

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1090) polip válasza ttower (#1089) üzenetére


polip
addikt

hááát...ez codegen....bizti erre vágysz?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1091) polip válasza Jeannie (#1088) üzenetére


polip
addikt

Antec P180 :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1092) question man válasza ttower (#1089) üzenetére


question man
tag

a ház nem rossz ár érték arányban elég jó pontokat kapna csak a jó légáramlás kialakítása kicsit nehézkes benne mert bekavar az oldalán lévő nagy szellőző lyuk sor
havernak ilyen van és ő sem értette miért nem hüt rendesen vagy 8 venti :F és mikor betömögette a lyukakat rögtön esett vagy 3 fokot a teljes rendszer hőmérséklete bár sok függ a benne lévő cuccok mennyiségétől és az elrendezésüktől is :DDD
mindezek mellet tudom ajánlani mert jó és viszonylag tágas ki házikó

[Szerkesztve]

a számítógépek füsttel működnek

(#1093) ttower


ttower
aktív tag

köszi a segítséget
a lyukak akkor be lesznek tömve
mi van ha ventiket teszek mögé?
nem lesz esetleg jobb?
a tágasság fontos
a táp szárnyakat kap :DDD :DDD
árban tudna valaki valamit mondani?
az oldalára konkrétan egy 22cm venti kerülne tehát szerintem nem lesznek gondok a melegedéssel :DD

[Szerkesztve]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1094) question man válasza ttower (#1093) üzenetére


question man
tag

erre keresd valahol [link] vagy erre [link]

[Szerkesztve]

a számítógépek füsttel működnek

(#1095) CriticalHit válasza Jeannie (#1088) üzenetére


CriticalHit
őstag

A legjobban szellöző házak :DDD :
-Lian-Li PC V1200P [link]
-Lian-Li PC V1000PII
-Antec P180B
-Antec SOLO
-Cooler Master Stacker

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1096) question man


question man
tag

a TT házakról se feledkezzünk meg mert a hölgy midi házat kért amiből ugyebár kevés jól szellőző csavarmentes van :(((
de ha egy picit kompromisszum készebb akkor egy régi de elég jól bevál TT Xaser sem egy rossz választás főleg hogy alapból tele van ventikkel de ami tényleg megfelel az igényeinek az az Antec P180 csak ezt is csavarozgatn kell sajna
de találtam egyet ami mindennek megfelel és nem is nagyon drága [link]
:)) :)) remélem tetszeni fog

[Szerkesztve]

a számítógépek füsttel működnek

(#1097) ttower válasza question man (#1092) üzenetére


ttower
aktív tag

meg tudnád esetleg mondani hogy az oldalán a rács hány centis?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1098) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Kezdő moddingos vagyok: csavarmentes szerelhetőség, jól szellőző és plexis oldallap ezek kelleknek. Táp nem kell. Mit vegyek? Max 10-12k.

"Csak úgy mondom"

(#1099) dfodor válasza CriticalHit (#1086) üzenetére


dfodor
tag

Nem a hűtő magasságától félek elsősorban, hanem hogy a foglalat elég kint van-e ahhoz hogy a proci a szélcsatorna alá kerüljön. Itt a link: [link]
Eszerint a középen elhelyezett foglalatok nem túl nyerőek. A dq6 meg a p5whd nekem elég határeset, de még az alaplapokat is kell nézzem egy darabig hogy megtaláljam ''az igazit''.
Kösz a tippeket, még meg hányom-vetem a dolgot.




[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1100) dfodor válasza question man (#1087) üzenetére


dfodor
tag

Jah hát a Stacker... ez igen... de sajna télleg nem olcsó. Mostmár hajlandó vagyok 20 fölé menni, de ez most soknak tűnik így első blikkre.
Mennyire hangos különben?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.