Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

Milyen házat ajánlanátok max 15k-ért ami jó szellőzésü?

(#752) ToBeY válasza TriackFeri (#751) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Thermaltake,AeroCool,Coolermaster,Aspire

(#753) parandroid válasza ToBeY (#752) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Chieftec?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#754) ToBeY válasza parandroid (#753) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem a desing speciel nem jön be,de az se rosz házikó akinek tetszik...

[Szerkesztve]

(#755) parandroid válasza ToBeY (#754) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, designban nem egy kategória az általad felsoroltakkal, az biztos, de minőségben mindenképpen. Sőt...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#756) ToBeY válasza parandroid (#755) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Gondolom (és tudom) hogy a chieftec jó minőséget gyárt.Jó pár éve van már egy 420-as Chieftec tápom és tök jól szuperál,szerencsére!

(#757) CYBERIA válasza CriticalHit (#727) üzenetére


CYBERIA
őstag

Kösz, CriticalHit, ez úgy tűnik nagyon jó lesz! :R

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#758) CriticalHit válasza TriackFeri (#751) üzenetére


CriticalHit
őstag

Kis szerencsével még 15 alatt:
Antec SLK3000B,
Cooler Master Centurion 534,
Gigabyte Triton,
Thermaltake Matrix,
Jó a Chieftec Bravo és CX sorozat de 15K-ért nehéz ügy.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#759) cOxeR válasza CriticalHit (#758) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hali! Tegnap megfordítottam az irányzékot, a házikómban, biztos ami biztos, viszont egy thermaltake hűtőnél, hogy lehet megállapítani, hogy merre van a légterelési iránya? [link]erről a példányról lenne szó. Jah tápom, már nem garis, ha a hűtéssel nem oldódik meg a problémám (nagyon poros volt a réz borda, újrapasztázás is meglesz a hétvégén amint időmből tellik...) akkor megjavíttatom.

(#760) CriticalHit válasza cOxeR (#759) üzenetére


CriticalHit
őstag

Általában van két nyil a ventin. Az egyik a levegő áramlási irányát jelzi, a másik pedig a lapátok forgási irányát. Ha nincs: A hátsóján van matrica. Ha belenézel a hátuljába :) akkor az arcodba fújja a levegőt. Ha mindkét felén van matrica próbálgasd és érezd az áramlást. A proci venti fújja a hideg levegőt bordára, ne pedig szivja. A házventik pedig: elől szív hátul fúj.
Jó kisérletezést :DDD

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#761) cOxeR válasza CriticalHit (#760) üzenetére


cOxeR
Ármester

Többin megvolt az a bizonyos nyíl, ezenn nem találtam, csak matrincát, majd ma talán lesz időm többet szórakozni vele, úgy vannak a ventik ahogy írtad, elől nincs, szerintem ezt pótolom hamarosan, oldalsót milyenre állítsam? :)) pont a proci felett van gondolom befelé hideglevegő...

[Szerkesztve]

(#762) CriticalHit válasza cOxeR (#761) üzenetére


CriticalHit
őstag

matrincát :D

Fújjon hideg levegőt az oldalsó is. Előre kell venti, különben nem sok friss levegő lesz a házban.

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#763) cOxeR válasza CriticalHit (#762) üzenetére


cOxeR
Ármester

Akkor hétvégére szerzek egy 12-est előre meg pasztát és szétrobbantom az egészet, aztán lesz ami lesz. Mi a baj a matrincámmal :F :DDD

(#764) cOxeR


cOxeR
Ármester

Ehhez mit szóltok? [link]
microATX-ben nem találni jobbat szerintem...

(#765) ToBeY válasza cOxeR (#764) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez is olyasmi kategória [link]

(#766) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Na és ez:[link]
Mint egy Denon erősitő.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#767) cOxeR válasza ToBeY (#765) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen, de árban nem egy kategória, ettől függetlenül teccik.

(#768) w74


w74
csendes tag


Hello!Gigabyte 3D Aurora.Erről mi a Véleményetek?Van valakinek személyes tapasztalata?
A prohardware tesztet olvastam jónak tünik...+tetszik is... :U

Fahrenheit 451 fok-az a hőmérséklet ,amelynél a könyvnyomó papir tüzet fog és elég.Ha vonalazott papirt tesznek eléd-másra irj. JUAN RAMON JIMENEZ

(#769) CriticalHit válasza w74 (#768) üzenetére


CriticalHit
őstag

Itt vannak a tulajok:[link]
Hajlamos a rezonanciára (alu), a vincsi hütés hatásossága vitatott.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#770) w74 válasza CriticalHit (#769) üzenetére


w74
csendes tag

Köszi a segitséget! :R
w74

Fahrenheit 451 fok-az a hőmérséklet ,amelynél a könyvnyomó papir tüzet fog és elég.Ha vonalazott papirt tesznek eléd-másra irj. JUAN RAMON JIMENEZ

(#771) w74


w74
csendes tag

Találtam gigabyte triton-ról egész jó leirást,hátha mást is érdekel. Én vétel ügyben ebben is gondolkodom...
[link]

Fahrenheit 451 fok-az a hőmérséklet ,amelynél a könyvnyomó papir tüzet fog és elég.Ha vonalazott papirt tesznek eléd-másra irj. JUAN RAMON JIMENEZ

(#772) galyika


galyika
csendes tag

Üdv!

Silverstone háza van valakinek? :F
Nekem nagyon tetszenek, de a hangjuk, szellőzésük egyáltalán nem tudom hogy megfelelő-e, ezt pedig csak az tudja akinek van ilyen. Tehát ne tartsa magában! :D

ide most írjak valamit?

(#773) CriticalHit válasza galyika (#772) üzenetére


CriticalHit
őstag

PH teszt:
[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#774) CriticalHit válasza w74 (#771) üzenetére


CriticalHit
őstag

Jó kis ház, 16K-ért. Hol veszed?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#775) galyika válasza CriticalHit (#773) üzenetére


galyika
csendes tag

Köszi, ezt már láttam, és nincs benne egy sem a LaScala sorozatból, engem pedig inkább azok érdekelnek, de félek a 6 centis ventijeiktől.

ide most írjak valamit?

(#776) Tipe


Tipe
tag

Számítógép házam lecserélése előtt állok, még nemtom mit is vegyek. A paraméterek amiken belül kéne maradni: táppal együtt max. 30ezerHUF, jellemzően fekete, nem csicsás (pl.: Thermaltake Swing http://www.thermaltake.com/product/Chassis/midtower/swing/vb6000bns.asp ), 3-4 nagy hely, front usb, audio miegymás.

A probléma, ami megnehezíti a döntést, hogy hátrafelé nem, vagy csak nagyon gyéren tud szellőzni a helyén a cucc, mert barátnőm unszolására le lett cserélve az íróasztal és a számítógép ház tartó részének van hátlapja. :Y Ráadásul nem elég mély, így az sem megoldás, hogy nem tolom be nagyon, mert akkor meg kilóg. Szóval erre várok valami ötletet, javaslatot, hogy milyen ház+táp (400W-os) kombináció felel meg ezen követelményeknek.

A fentebb említett Thermaltake ház alapvetően megfelelő lenne, csak nemtom lehetséges-e olyan tápot beleapplikálni, ami bírja a minimális szellőzést, vagy nem csak hátrafelé akar.

(Az asztal kivágása, rongálása nem megoldható a fentebb említett barátnő okán... :B )

Szóval várom az ötleteket, javaslatokat, amiket előre is köszönök!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

I will become what I deserve.

(#777) polip válasza Tipe (#776) üzenetére


polip
addikt

Antec Sonata...ha tudsz venni valahol Sonata I-et, akkor mindenképp azt (a tápja miatt)

Maga a ház:
[link]

egy teszt róla:
[link]

A tápja amit adnak hozzá egy TruePower táp

[link] <-- íme

VISZONT!! csak a sonata I-et szerelik truepower táppal....a sonata II tápja SmartPower, amin nincs fan only csati

ha bármi kérdésed van, szívesen segítek...ja és nem utolsó, hogy néma a gép

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#778) CriticalHit válasza Tipe (#776) üzenetére


CriticalHit
őstag

Oldalszellőzésü Chieftec ház + (passziv táp) + hátsó venti fujóra állitva szivó helyett.
[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#779) CriticalHit válasza TriackFeri (#751) üzenetére


CriticalHit
őstag

Most fél áron megkaphatod boltból [link] az Antec SLK3000-t. Jó vétel.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#780) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok. Ház kéne táp nélkül. Olyan kéne hogy legyen a jobb oldalán meg a teteján is lyuk. Szín majdnem mind1. De oylan normál fehéresbe. Kb 5 kb-a lenne a ház. Létezik ilyen?

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#781) polip válasza OP-ToTo (#780) üzenetére


polip
addikt

Mint már említettem volt, mindenképp komoly gyártótól vegyél...

Lehet drágább, de megéri...(kevesebb venti kell, halkabb, szebb, stb)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#782) Crowbar


Crowbar
csendes tag

Helló,
30k-t szánok házra.
Eddigi kiszemeltjeim: TT Tsunami, Gigabyte 3D aurora.

Fontos a csend, a jó szellőzés, és az, hogy minden elférjen benne. Mondjuk egy 7950 is.

szerintetek?

(#783) ToBeY válasza Crowbar (#782) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem a TT Tsunami nem éri meg a 30k! Lényegében egy soprano világítós ventivel és fém ajtóval.30k-ért inkább vegyél Shark-ot sokkal jobban megéri

(#784) Crowbar


Crowbar
csendes tag

És a Sharkot hol lehet 30k-ért megvenni? :F

(#785) ToBeY válasza Crowbar (#784) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Itt a fórumon biztosan,deicide,Garma -nál De boltban láttam 33k-ért! Szóval én nem vennék Tsunamit annyi pénzért az tuti!

(#786) MTbc válasza galyika (#772) üzenetére


MTbc
senior tag

Hali nekem van egy Lc17B ha érdekel.
Más:
Van egy eladó casetek Ck 10205a házam.

(#787) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

Mi a véleményetek erről a házról? A táp nem lényeg.
COLORSIT 9001-C4 [link]

[Szerkesztve]

(#788) ToBeY válasza TriackFeri (#787) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ennyi pénzért,vagy max +2k olyan 15000 sokkal de sokkal igényesebb házat lehet kapni szerintem.De ez persze izlés dolga :U

(#789) polip válasza TriackFeri (#787) üzenetére


polip
addikt

hát...

azon kívül hogy noname, és szerintem csúnya, más véleményem nincs...

de csatlakozok az előttem szólóhoz...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#790) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

Nézegetek házakat és az egyiknél minden oldalon azt írják hogy nem kifejezetten játékosoknak szánt ház. Ez mit takarhat?

(#791) ToBeY válasza TriackFeri (#790) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Gondolom nem alu ház,hanem acél.Mivel acél nehezebb,így nehézkesebb lanparty-ra vinni a cuccost.De ez csak egy tipp :U

(#792) polip válasza TriackFeri (#790) üzenetére


polip
addikt

a gémereknek fontos lehet a sok ventillátorhely is....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#793) CriticalHit válasza Crowbar (#782) üzenetére


CriticalHit
őstag

30K-ért a legcsendesebb, kiváló szellőzésü ház az Antec P150.
A GB 3D Aurora jó hütésü, méretes darab, de mivel alu hajlamas a rezgésre.
Valamivel 30K-felett megkapod a CM Stacker 810-t is, amiben aztán minden elfér.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#794) polip válasza CriticalHit (#793) üzenetére


polip
addikt

én is az antec mellett teszem le a voksom...az ár/érték aránya jó, nem mellékesen egy kiváló tápot is kapsz mellé...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#795) CriticalHit válasza polip (#794) üzenetére


CriticalHit
őstag

Amennyiben itthon már a javitott NeoH-val árulják. A tápnak (0512-es és alatti sorozat) bizonyos alaplapokkal indulási gondjai lehetnek, ha nincsen megfelelően leterhelve.
Ha nem akkor inkább táp nélkül akciósan + FSP vagy Seasonic táp.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#796) Humamage


Humamage
tag

No 1 javaslatot adok én is annak aki valami szolidabb házat akar, nekem Cooler Master Centurion 534-van, és maximálisan meg vagyok vele elégedve. oldalrol kiszedhetős vincsik, 12-centis kék ledes venik, acélból és aluminiumból van. lehet, h lett volna jobb is ennyiért, de nekem bejött az 1szerü dizájn. ;-)

(#797) polip válasza CriticalHit (#795) üzenetére


polip
addikt

nohát...ezekről a táp gondokról nem is hallottam... :(

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#798) polip válasza Humamage (#796) üzenetére


polip
addikt

hát én is a puritán házak híve vagyok...gondolkodtam én is centurion....nagyon szép kis ház :R

aztán antec sonata I lett a vége

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#799) sgbo válasza Humamage (#796) üzenetére


sgbo
csendes tag

nekem is az van. ritka szép darab. Egyszerű, letisztult design (gyönyörű sztem), és kiváló minőség. Én is csak ajánlani tudom. Annyi pénzért kiváló vétel.

(#800) ToBeY válasza Humamage (#796) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Úgy néz ki mint egy Codegen 5k-ért :D

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.